EKSTRA
MENÜ

Ergenlik

Ergenlik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ergenlik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.303 Ergenlik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ergenlik Haberleri

Ünlü işadamına çocuk istismarı görüntülerinden hapis

Ünlü işadamına çocuk istismarı görüntülerinden hapis

Yeni Zelanda'nın tanınmış iş adamlarından Ron Brierley, Avustralya’da çıkartıldığı mahkemede, çocuk pornografisi bulundurmaktan suçlu bulunarak 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.

14.10.2021Dünya
Dişi Üreme Sistemi Organları İsimleri Ve Görevleri Nelerdir Kadın Üreme Sistemi Hakkında Bilgi

Dişi Üreme Sistemi Organları İsimleri Ve Görevleri Nelerdir? Kadın Üreme Sistemi Hakkında Bilgi

Üreme karmaşık bir süreçtir ve tüm canlı varlıkların karakteristik bir özelliğidir. Erkek ve dişi gametlerin katılımını gerektiren yeni bir yavru üretmek için yürütülen bu evrede Dişi üreme sistemini anlamak oldukça önemlidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.10.2021Araştırma
Üreme Hücresi Nedir Ve Nasıl Oluşur Üreme Hücresi Kaç Kromozom Ve Mitoz Ya Da Mayoz Geçirir Mi

Üreme Hücresi Nedir Ve Nasıl Oluşur? Üreme Hücresi Kaç Kromozom Ve Mitoz Ya Da Mayoz Geçirir Mi

Mayoz bölünme yalnızca eşey ana hücrelerinde gerçekleşmektedir. Bu bölünme çeşidi eşey ana hücrelerinin oluşumunu sağlar. Mayoz bölünmenin en önemli özelliği gametleri meydana getirirken kromozom sayılarının yarıya inmesini sağlamaktır. Üreme hücresi nedir ve nasıl oluşur? Üreme hücresi kaç kromozom ve mitoz ya da mayoz geçirir mi? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.10.2021Araştırma
Sperm Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Sperm Hücresi Kaç Kromozomdur, Nasıl Oluşur Ve Kaç Gün Yaşar

Sperm Hücresi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Sperm Hücresi Kaç Kromozomdur, Nasıl Oluşur Ve Kaç Gün Yaşar

Kadın ve erkekler için çocuk sahibi olabilmek amacıyla cinsel ilişkide sperm hücresinin kalitesi, sayısı, özellikleri önem arz etmektedir. Hatta bazı çiftler sperm hücrelerinin ölü olmasından dolayı çocuk sahibi olamamaktadır. Elbette ki bu durumda kadının yumurtalıklarının da sağlıklı olmasının önemi vardır. Fakat sperm hücreleri tamamıyla erkekle ilgilidir. Sperm hücresi nedir ve özellikleri nelerdir, sperm hücresi kaç kromozomdur, nasıl oluşur ve kaç gün yaşar detayları ile derledik.

11.10.2021Araştırma
Leydig Hücreleri Nedir Ve Nerede Bulunur Leydig Hücrelerinin Görevleri

Leydig Hücreleri Nedir Ve Nerede Bulunur? Leydig Hücrelerinin Görevleri

Leydig kelimesi Latince kökenli bir sözcüktür. Bilindiği gibi insan vücudu hücrelerden meydana gelmektedir. Dolayısıyla vücudumuzun çeşitli bölgelerinde farklı isimlerde çeşitli türlerde hücreler yer almaktadır. Bu hücrelerin her birinin bir görevi vardır. Bu görevler biz insanların yaşamsal fonksiyonlarını yerine getirmeye yaramaktadır. Leydig hücreleri de insanda yer alan bu hücre gruplarından sadece bir kategoridir. Leydig hücreleri nedir ve nerede bulunur, leydig hücrelerinin görevleri nelerdir gibi konulara dair merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

11.10.2021Araştırma
VJ Bülent: 8 aydır yastayım

VJ Bülent: 8 aydır yastayım

90’ların en ünlü VJ’lerinden biri Bülent Çarıkçı’ydı. Dönemin en çok izlenenleri arasında VJ Bülent’in gece yayınları vadı. Ünlü sunucu, 11 yıldır ekrandan uzak Edirne ve Selanik arası bir hayat yaşıyor. VJ Bülent, “Biri yazmıştı ‘Bülent’le başladı VJ’lik, Bülent’le bitti.’ Doğru gibi... Hâlâ ekranda olduğumu sanıyorlar” diyor. (Eda SOLMAZ konuştu)

10.10.2021Magazin
Ergün Demir: Türkiye esnek olma açık hava fakültesi

Ergün Demir: Türkiye esnek olma açık hava fakültesi

Bir bakıyorsunuz Arjantin’de dans ediyor, bir bakıyorsunuz İstanbul’da, sahnede şah oluyor, bir bakıyorsunuz Giresun’un köyünde fındık topluyor. Bize de Ergün Demir’le; fındığı, Karadeniz’i, coronayı, oyunculuğu, hayatı konuşmak kalıyor.

1.10.2021Keyif
O artık ergen Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...

O artık ergen! Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...

Bir buçuk yıl süren uzun bir aradan sonra okulların yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte okul-aile ve öğrencinin yeniden bir araya geldiği, heyecan veren bir uyum sürecini geride bıraktık. Uzaktan eğitim süreci ile birlikte aile-okul ve öğrenci üçgeni içinde farklılaşan sorumluluklar oldu. Özel Ata Koleji Ortaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, psikososyal uyumu sağladığımız bu günlerde aile olarak ergenlik dönemindeki çocuklarımızın sorumluluk duygusunun gelişimine sağlayacağımız katkılar ve onların akademik-sosyal ve duygusal gelişimini hızlandıracak faktörler hakkında bilgi verdi.

1.10.2021Eğitim
Dünyanın geleceğini çocuklara emanet ediyor

Dünyanın geleceğini çocuklara emanet ediyor

Pandeminin, ekolojik kaygının en çok mağdur ettiği çocuklar ve gençler için umut veren bir roman ‘Yanardağın Yankısı’. Gülten Dayıoğlu’nun romanlarından asla eksik etmediği öğretici tarafı ve umuduyla dopdolu.

30.09.2021Kitap Sanat
Sivilce Sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar

Sivilce Sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar

Sivilceler ergenlik dönemlerinden başlayarak aynaya baktığımızda görmekten mutluluk duymadığımız oluşumların başında geliyor. Özellikle görünüşümüzü olumsuz yönde etkilediğini düşündüğümüz sivilcelerden bir an önce kurtulmak gencinden yaşlısına herkesin isteği olmaktadır. Sivilceli bir cilde sahip olmamak için en başta cildimizi temiz tutmanın önemi bilinir ve uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilirken sivilcelerden kurtulmada sivilce sabunu gibi etkili yöntemler ön plana çıkmaktadır. Peki, sivilce sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kil Sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal Kil Sabununun saça ve cilde faydaları

Kil Sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır? Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal Kil Sabununun saça ve cilde faydaları

Cilt bakımı ve hijyen oldukça önemlidir. Özellikle kullanılan sabunların her biri ayrı ayrı önemli bir yere sahiptir. Kil sabunu da yapısı ile birlikte merak uyandırmaktadır. Kil sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır? Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal kil sabununun saça ve cilde faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Bıttım Sabunu nedir ve ne işe yarar Bıttım Sabunu nasıl yapılır ve kullanılır

Bıttım Sabunu nedir ve ne işe yarar? Bıttım Sabunu nasıl yapılır ve kullanılır

Çağımızda insanlar büyük kentlerde yaşamaktadırlar. Yaşam çok hızlı akmakta ve kişiler giderek doğallıktan ve doğadan uzaklaşmaktadırlar. Beslenmeden kullanılan her türlü eşyaya kadar suni, yapay ve kimyasallarla dolu maddeler modern insanın hayatında yer almaktadır. Fakat son yıllarda bilinçlenen tüketiciler doğal ve organik ürünlere yönelmektedirler. Bu sebeple daha önce hiç işitilmemiş yeni bitkiler ve bitkisel ürünlerle karşılaşılmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız bıttım sabunu nedir, bıttım sabunu ne işe yarar, bıttım sabunu nasıl yapılır ve nasıl kullanılır gibi konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Bıttım Sabunu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Bıttım Sabununun yüze, cilde, beyaz ve siyah saça faydaları

Bıttım Sabunu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Bıttım Sabununun yüze, cilde, beyaz ve siyah saça faydaları

Doğal ürünler grubunda olup, yan etkisi olmayan, pek çok cilt rahatsızlığına iyi gelen sabunlar içerisinde bıttım sabunu bulunmaktadır. Bıttım sabunu; ülkemizde Siirt şehrinde yetişen menengiç ve bıttım ağaçlarının yapraklarından sağlanmaktadır. Kendine özgü kokusu bulunan bıttım sabunu, genel şekilde her cilde uygundur. Peki Bıttım sabunu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Bıttım sabununun yüze, cilde, beyaz ve siyah saça faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Argan Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Argan Sabunu saça nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir

Argan Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Argan Sabunu saça nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir

Argan sabunu; Akdeniz'e has Argan ağacının meyvesinden sağlanan ender ve değerli bir sabundur. Argan ağaçları; Akdeniz bölgesinin çöl taraflarında büyüyerek, hayatta kalır. Argan ağacından elde edilen yağların çok fazla kullanım alanı bulunur. Yağ şeklinde kullanılmasının dışında sabun olarak da kullanılır. Peki, argan sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Argan sabunu saça nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Eser Yenenlerin eşi Berfu Yıldız Yenenlerden aldatma itirafı

Eser Yenenler'in eşi Berfu Yıldız Yenenler'den aldatma itirafı

2015 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasına katılan Berfu Yıldız Yenenler yarışmada 4. Seçilmişti. Berfu Yıldız Yenenler daha sonra 2019 senesinde hayatını komedyen Eser Yenenler ile birleştirdi. Güzel manken, önceki gün katıldığı programda aldatma itirafıyla gündeme geldi.

25.09.2021Magazin
Dikkat, tehlike büyük Damacanalardan sonra şimdi de biberonlar...

Dikkat, tehlike büyük! Damacanalardan sonra şimdi de biberonlar...

Bebeklerin beslenmesinde kullanılan biberonlar, içerdikleri maddeler nedeniyle tehlike saçıyor. Peki anne babalar ne yapmalı?

24.09.2021Gündem
Amerikadaki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktı

Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktı

ABD'li araştırmacılar, insanların Amerika'ya bilinenden 7 bin yıl daha önce ayak bastığını ortaya koydu.

24.09.2021Dünya
Boy nasıl uzar Doğal yollarla boy uzar mı Kaç yaşa kadar boy uzaması devam eder

Boy nasıl uzar? Doğal yollarla boy uzar mı? Kaç yaşa kadar boy uzaması devam eder?  

Doğduklarından itibaren insanların gelişimleri belirli bir yaşa kadar devam etmektedir. Özellikle ergenlik dönemindeki kişiler boylarını daha fazla uzatmak için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Boy uzatmanın en hızlı ve en fazla nasıl olabileceği her bireyin merak ettiği püf noktalardır. Peki, boy nasıl uzar? Boy doğal yollarla uzar mı? Kaç yaşa kadar boy uzaması devam eder tüm detaylarıyla derledik.

23.09.2021Araştırma
BTS geldi, BM Genel Kurulu çevrimiçi yayını 1 milyondan fazla insan tarafından izlendi

BTS geldi, BM Genel Kurulu çevrimiçi yayını 1 milyondan fazla insan tarafından izlendi!

1 milyondan fazla insan, pazartesi günü internetin en sıcak olayını izledi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısında yapılan konuşmayı sıradan BM toplantılarından farklı kılan, süper star erkek K-pop grubu BTS oldu.

21.09.2021Dünya
Menstrual döngü (Adet döngüsü) nedir, kaç gün sürer İşte, menstrual döngü evreleri

Menstrual döngü (Adet döngüsü) nedir, kaç gün sürer? İşte, menstrual döngü evreleri

Her ay düzenli adet gören her kadın gebelik ve üreme sürecinde önemli olan menstrual döngü (adet döngüsü) denen dönemi merak ederler. Ergenlik döneminden menopoza kadar devam eden menstrual döngü nedir, kaç gün sürer? İşte, menstrual döngü (adet döngüsü) evreleri ve hesaplama bilgileri…

13 yaşında menopoza girdi, şimdi 43 yaşında ve 2 çocuğu var

13 yaşında menopoza girdi, şimdi 43 yaşında ve 2 çocuğu var

Claire Pape, hayatında sadece bir kez regl oldu ve hemen ardından henüz 13 yaşındayken menopoza girdi, 17 yaşında da çocuk sahibi olamayacağını öğrendi. Claire, şu anda 43 yaşında ve 2 çocuk annesi. Ve kendisi gibi erken menopoz teşhisi olan kadınlara umut vermek için hikayesini milyonlarla paylaşıyor.

20.09.2021Gündem
Okul sıralarını özleyenler için... En iyi 10 okul temalı yerli film

Okul sıralarını özleyenler için... En iyi 10 okul temalı yerli film

Öğrenciler okullarına kavuşma heyecanı yaşarken biz de jürimize yetişkinlere o günlerini hatırlatacak filmleri sorduk. Arkadaşlığın, yeni şeyler öğrenmenin, toplumsal meselelerin ve tabii ki ‘dozunda’ haylazlığın anlatıldığı filmler ilk 10’da yer aldı.

Facebookun basına sızan raporu tepki çekti Zararlı etkilerine göz yummuşlar

Facebook'un basına sızan raporu tepki çekti! Zararlı etkilerine göz yummuşlar

Facebook'un, sahibi olduğu Instagram fotoğraf aplikasyonunun, ergenlik çağındaki gençler için zararlı olduğunu bilmesine rağmen, çocuklar için Instagram aplikasyonu üzerinde çalıştığı bildirildi.

15.09.2021Dünya
Adet Gecikmesi Neden Olur İşte, Adet Düzensizliğinin En Belirgin Nedenleri

Adet Gecikmesi Neden Olur? İşte, Adet Düzensizliğinin En Belirgin Nedenleri

Her ay düzenli periyodlarla olması gereken adet döneminde kimi zaman bazı gecikmeler yaşanabilir. Mevsimsel, stresten adet gecikmeleri en sık rastlanan nedenlerden olsa da uzun süreli adet gecikmelerinin altında polikistik over sendromu gibi problemler yatabilir. Bu sebeple mutlaka bir uzmana danışmakta fayda vardır. Peki, Adet gecikmesi neden olur? İşte, adet düzensizliğinin en belirgin nedenleri…

Cesaret elçilerinden kız öğrencilere: ‘’Oyuna devam’’

Cesaret elçilerinden kız öğrencilere: ‘’Oyuna devam!’’

P&G’nin lider kadın bakım markası Orkid, genç kızların özgüvenli bir şekilde spora devam edebilmesi amacıyla hayata geçirdiği “Oyuna Devam” projesiyle, ortak noktası spor olan ve farklı sektörlerde pek çok başarı kazanmış kadını bir araya getirerek genç kızların sporla olan bağlarını güçlendirmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında satın alınacak her Orkid paketi ile, Türkiye’nin farklı bölgelerinde 20 ilde sporla uğraşan on binlerce genç kıza ulaşılarak spor malzemesi desteği gerçekleştirilecek.

13.09.2021Hayat
Etmeli mi etmemeli mi Kahvaltı ‘güç’ kaybediyor

Etmeli mi etmemeli mi? Kahvaltı ‘güç’ kaybediyor

Yıllarca öğünlerin en sıkı yapılması gerekeni ve ‘baş tacı’ olan kahvaltı son dönemde en çok tartışılanı ve ‘acaba gereksiz mi’ diye sorgulananı oldu... Beslenme trendleri birkaç yılda bir değişir. Bir süredir aralıklı beslenme ve iki öğün yemek popüler. Varlığı ve gerekliliği hatta faydası bu akımlarla birlikte tartışılmaya başlayan kahvaltıyı uzmanlarına sorduk. Doktorlar, diyetisyenler, beslenme uzmanları ve şeflerin farklı görüşleri var. “Gece geç yersen sabah aç uyanırsın. Gece geç ve sabah uyanınca yeme” diyene mi, “Kalıcı kilo vermek isteyen sabah iyi bir kahvaltı etmeli” diyene mi kulak vermeli; okuyun, siz karar verin.

12.09.2021Hürriyet Pazar
İTÜ MTAL’in eTwinning başarısı

İTÜ MTAL’in eTwinning başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan eTwinning projesinde İTÜ Meslek Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 6 proje ile yer aldı. İTÜ MTAL, eTwinning Projelerinde 6 Ulusal Kalite Ödülü Birden Aldı.

11.09.2021Eğitim
Testis davası

Testis davası

Yanlış tedavi uygulayarak 15 yaşındaki çocuğun bir testisinin alınmasına neden olmakla suçlanan doktor hakkında dava açıldı. Bir yıla kadar hapsi istenen doktor ise savunmasında “Testis iltihabı tanısı koydum. Bu tanıya uygun tedavi uyguladım” dedi.

11.09.2021Gündem
Dört kişilik ailenin beşinci üyesi

Dört kişilik ailenin beşinci üyesi!

Matias Faldbakken, Norveç kırsalında geçen romanı ‘Biz Beş Kişiyiz’de kilden yapılan ‘Frankenstein’ benzeri bir ‘canlı’nın geçirdiği değişimi anlatırken çağdaş aile yaşamını, günümüz kapalı toplumlarının ilişkilerini de sorguluyor.

10.09.2021Kitap Sanat
Boğaza nazır İstanbul filmleri

Boğaza nazır 'İstanbul' filmleri

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin, boğaz manzaralı terasında gerçekleştireceği ‘Müzede Suare’ film programı 14-18 Eylül arasında ‘İstanbul’ temasıyla izleyicileriyle buluşacak.

9.09.2021Kitap Sanat
MEB’den duygusal beceri raporu

MEB’den duygusal beceri raporu

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), duygusal becerileri ele alan ilk izleme araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

7.09.2021Eğitim
Çocuk yapma korkusu... Torunlarımız için en kaygılı ve hassas Türkler

'Çocuk yapma' korkusu... Torunlarımız için en kaygılı ve hassas Türkler!

Henüz koronavirüs salgınını atlamadan muhatap olmak zorunda kaldığımız iklim değişikliğine bağlı afetler, insanlardaki 'kaygıyı' da artırdı. Araştırmaya göre insanlarda geleceğe dair kaygılar artıyor. Hatta gençlerde 'gönüllü çocuksuzluk' adı verilen 'çocuk yapmamak...' gibi kaygılar öne çıkıyor. Peki bu hali normal mi? İşte bizzat 'birinci kaynaktan' kaygılar ve uzmanın önerileri...

5.09.2021Gündem
Savaşın mağlupları kadınlar ve çocuklar...

Savaşın mağlupları kadınlar ve çocuklar...

Türkçeye çevrilen ‘Baharda Ölmek’, ‘Genç Işık’ ve ‘Deniz Kenarında Geyikler’le tanıdığımız Alman yazar Ralf Rothmann, ‘O Yazın Tanrısı’nda bir kez daha II. Dünya Savaşı döneminde geçen bir hikâye anlatmış. Savaşın parçaladığı bir aile, fiziksel ve ahlaki olarak çökmüş bir toplum ile bu koşullarda büyüyen bir çocuğun portresini çizen yazar, etkileyici üslubu ve zarif diliyle beklentileri boşa çıkarmıyor.

3.09.2021Kitap Sanat
Çocuklarını kalplerinden doğuran aileler anlatıyor: Biz birlikte ve  mutluyuz

Çocuklarını kalplerinden doğuran aileler anlatıyor: Biz birlikte ve mutluyuz

Kan değil kalp bağları var onların... 3.5 yaşındaki gözleri görmeyen kızına kucak açan Selma Engin, tıpatıp kendi küçüklüğüne benzettiği 6 yaşındaki oğlunu tek başına büyüten Ateş Ateş, daha 2 aylıkken gözlerinin ta içine bakan kızını doğurmadığını unutan Ülkü Aydeniz, Merve onu bıraksa dahi ondan vazgeçmeyeceğini söyleyen D.G. ve zeytin gözlü mahcup oğlunu gururla anlatan Dilek Binbirçiçek... Biyolojik değil, kendi deyimleriyle ‘kalbiyolojik’ çocuklarıyla tanışma hikâyelerini anlattılar. Çocuklara mutlu bir yuva vermek ve gönülden bağlı olacakları çocuklarına kavuşmak isteyenler için de yaşadıklarını, deneyimlerini paylaştılar.

29.08.2021Hürriyet Pazar
Tiktok ilk kez dur dedi Kemik kıran eğlence... Merdivenden düşmekten daha beter..

Tiktok ilk kez dur dedi! Kemik kıran eğlence... 'Merdivenden düşmekten daha beter..'

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri olan TikTok özellikle gençler tarafından kullanılıyor. Platformda sürekli yenisi gelen meydan okumalardan sonuncusuna ilk kez Tiktok da müdahale etti. Peki bu challenge'lar neden popüler oluyor ve nasıl zararlar verebilirler? Uzmanlar anlattı...

27.08.2021Gündem
Sosyal Fobi Nasıl Yenilir, Kendiliğinden Geçer Mi Sosyal Fobi Olduğu Nasıl Anlaşılır

Sosyal Fobi Nasıl Yenilir, Kendiliğinden Geçer Mi? Sosyal Fobi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sosyal fobi, sosyal anksiyete ismi ile de bilinmektedir. Bu rahatsızlık kişilerin sosyal bir ortamda kendilerini utanç verici, gülünç ve tuhaf göründükleri ile ilgili kaygı duymaları nedeni ile meydana gelmektedir. Sosyal fobi nasıl yenilir, kendiliğinden geçer mi? Sosyal fobi olduğu nasıl anlaşılır? İşte, tüm detaylar.

26.08.2021Araştırma
Ses Nasıl Güzelleştirilir Ses Tonu Değişebilir Mi Kadınlarda Ve Erkeklerde Ses Kaç Yaşında Oturur

Ses Nasıl Güzelleştirilir? Ses Tonu Değişebilir Mi? Kadınlarda Ve Erkeklerde Ses Kaç Yaşında Oturur?

Birçok hedef doğrultusunda veya günlük hayatta sesi doğru bir şekilde kullanmak büyük bir önem arz etmektedir. Sesi doğru bir şekilde gerçekleştirebilmek için ise başlıca bazı teknik yöntemler bulunmaktadır. Sizin için ses nasıl güzelleştirilir, kadınlarda ve erkekler ses tam olarak kaç yaşında oturur sorularının cevaplarını derledik.

26.08.2021Araştırma
Günde Kaç Saat Uyumak Gerekir Sağlıklı Hayat İçin Günlük Ortalama Uyku Süresi..

Günde Kaç Saat Uyumak Gerekir? Sağlıklı Hayat İçin Günlük Ortalama Uyku Süresi..

Uyku, yaşam faaliyetlerimizin önemli bir parçaları arasında yer alır. Zihinsel ve fiziksel sağlığımız için düzenli bir uyku uyumamız gerekir. Uyku, sağlığımız için yemek, içmek kadar çok önemli bir ihtiyaçtır. Sinir sisteminde biriken toksik maddeler sonucunda uyku meydana geliyor. Günde kaç saat uyumak gerekir? İşte, merak edilen tüm detaylar

24.08.2021Araştırma
Somut işlemler dönemi nedir ve kaç yaş (7-11) Yaş etkinlikleri ve becerileri

Somut işlemler dönemi nedir ve kaç yaş? (7-11) Yaş etkinlikleri ve becerileri

Zeka, bireylerin çevreye uyum sağlaması şeklinde tasvir edilebilir. J. Piaget’e göre insanlar bazı bilişsel şemalara sahiptir. Bunlardan biri de somut işlemler dönemi olarak isimlendirilir. Peki, somut işlemler dönemi nedir ve hangi yaşlarda başlar? Bu yaşlarda yapılabilecek etkinlikler nelerdir? Somut işler dönemi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

24.08.2021Araştırma
Çocuk Doktoru Nasıl Olunur Uzman Çocuk Doktoru Kaç Yıl Okur, Kaç Yılda Doktor Olunur

Çocuk Doktoru Nasıl Olunur? Uzman Çocuk Doktoru Kaç Yıl Okur, Kaç Yılda Doktor Olunur?

Çocuk doktorluğu; devamlı olarak kendini geliştiren ve yenileyen bir özelliğe sahiptir. Bununla beraber bu meslek hakkında ulusal ve uluslararası pek çok sempozyum, konferans gibi etkinlikler devamlı takip edilmektedir. Doktorluk mesleği adına uzun seneler eğitim alınmalıdır. 6 sene eğitim görülen doktorluk için, uzmanlık yapılması önemlidir. Peki, çocuk doktoru nasıl olunur? Uzman çocuk doktoru kaç yıl okur, kaç yılda doktor olunur? İşte, tüm detaylar.

23.08.2021Araştırma
Çocuklar için fiziksel aktivite

Çocuklar için fiziksel aktivite

Hareketsiz yaşam tarzının kalp hastalıkları, obezite, diabet gibi pek çok hastalığa zemin hazırladığı biliniyor. Çocukluk çağında edinilen aktif yaşam tarzının ise hem çocukluk çağında hem de erişkin dönemde kronik hastalıkların görülme sıklığını ya da etkilerini azalttığına ilişkin bilimsel kanıtlar bulunuyor. Bu nedenle hareketli yaşam alışkanlığını çocukluk çağında edinmek son derece önemli.

23.08.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Bir günde dokuz kadın hikayesi

Bu gördüğünüz fotoğraf önceki gün Kuzey Irak’ta, Erbil’de çekildi. Fotoğrafta gördüğünüz 5 kadından üçü Türk, ikisi Fransız vatandaşı.

1.10.2021

Bir gezegen nasıl soğutulur?

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda son 10 yıldır en önemli konu küresel ısınmanın önüne nasıl geçileceği... Daha birkaç ay önce Antarktika buz sahanlığından dünyanın en büyük buzdağı koptu, yani kaybedecek vakit yok! Hal böyle olunca, devreye ‘çılgın proje’ler olarak anılan jeo-mühendislik fikirleri giriyor.

26.09.2021

Asla binemediğimiz taksiler

Sosyal medyada bir hesap açıldı.

23.09.2021

Elma zamanı

Sonbaharın habercisidir elma. Eylül denildiğinde elma akla gelir.

19.09.2021

Köpekler de ergenlik dönemi yaşarlar

Köpeklerde de tıpkı insanlarda olduğu gibi gelişim süreçlerinden biri olan ergenlik dönemi yaşanmaktadır.

15.09.2021

Bir sanat şehri ORDU

Kültür sanat eksenli gezilerimi hızla sürdürüyorum. Geçen hafta sonu da Ordu’daydım. Ordu bir sanat şehri olmayı başarıyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e yaptıkları çalışmaları sordum:

15.09.2021

Pandemide okula dönüş ve kaygıyla baş etme

Bir yıllık uzaktan eğitim, duygusal, sosyal ve gelişimsel olarak çocuklara ve ailelere bazı bedeller ödetti. Ancak artık yüz yüze eğitim başladı ve bu bedellerin telafileri biraz zaman alabilir. Sabır göstererek ve toplum olarak herkes kendine düşeni yaparsa bu süreç atlatılabilir.

13.09.2021

Çocuğumun penisi eğri mi?

Anne ve babalar için çocuklarının sağlığı her şeyden önce gelir. Erkek çocuklarında penis gelişimi ise maalesef ki farkındalığımızın biraz düşük olduğu bir konu başlığı. Bildirilen vakalara göre toplumumuzda doğumsal penis eğriliğinin görülme sıklığı % 8-10 düzeylerinde seyrediyor. Ama aslında bu sayılar net tabloyu yansıtmıyor. Penis eğriliği anomalisinin gerçek görülme sıklığının çok daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

4.09.2021