EKSTRA
MENÜ

Babalar Günü

Babalar Günü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Babalar Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.507 Babalar Günü haberi bulunmuştur.

Babalar Günü, pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan özel bir gündür.

TARİHÇESİ

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır.1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hıristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler. Bazı ülkelerde bu kutlamalar dini özelliklerinin dışına çıkmıştır.

Babalar Günü Haberleri

Babalar Günü ne zaman ayın kaçında 2021 Babalar Günü tarihi için geri sayım başladı

Babalar Günü ne zaman ayın kaçında? 2021 Babalar Günü tarihi için geri sayım başladı!

Babalar Günü tarihi için geri sayım başladı. Pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan özel gün olan Babalar Günü hediyeler, sürprizler ve etkinlikler ile geçecek. Kendilerini yetiştiren babalarına sevgi ve minnet duygularını en içten hislerle gösterecek olanlar, Babalar Günü tarihine göre hazırlıklarına yön verecek. 2021 Babalar Günü'ne sayılı günler kala, hediye bulma telaşı da hız kazandı. Peki, Babalar Günü ne zaman ayın kaçında? İşte, 2021 Babalar Günü tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.06.2021Gündem
Babalar Günü hediyesi ne alınır İşte, en ucuz ve en kullanışlı Babalar Günü hediye fikirleri

Babalar Günü hediyesi ne alınır? İşte, en ucuz ve en kullanışlı Babalar Günü hediye fikirleri

Babalar Gününe sayılı zaman kala bu özel günde en değerli ve hayattaki belki de dayanağımız olan babaları sevindirmek için babalar günü hediye fikirleri için çocuklar araştırmalara başladı. Eğer siz de Babalar Günü hediyesi ne alınır diye hediye fikirlerine ihtiyaç duyanlardansanız, işte en ucuz ve en kullanışlı Babalar Günü hediyeleri…

Babalar Gününe kaç gün kaldı İşte Babalar Günü ne zaman sorusunun yanıtı

Babalar Günü'ne kaç gün kaldı? İşte 'Babalar Günü ne zaman?' sorusunun yanıtı

Haziran ayının gelmesiyle birlikte, Babalar Günü'nün tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. Babaları için çeşitli etkinlik planlamaları yapan ya da hediye alacak vatandaşlar, Babalar Günü'nün bu yıl hangi tarihte kutlanacağını ve bu özel güne kaç gün kaldığını öğrenmek istiyor. Peki, 2021 Babalar Günü ne zaman? Babalar Günü'ne kaç gün kaldı?

12.06.2021Gündem
Babalar Günü için MediaMarkttan babaların pazarına yakışacak hediyeler

Babalar Günü için MediaMarkt'tan babaların pazarına yakışacak hediyeler

Babalar Günü'ne sayılı günler kala, onlara yakışır hediye bulma telaşı da hız kazandı. Özel günlerde de tüketicilerin yanında olan MediaMarkt, babalar günü için çarpıcı fiyatlara sahip birbirinden güzel hediye seçenekleri sunuyor. İşte mutlaka göz atmanız gereken hediye seçenekleri... (Sponsorlu İçerik)

12.06.2021Teknoloji
Son dakikaya bırakmayın

Son dakikaya bırakmayın

20 Haziran Pazar, Babalar Günü... Bu özel güne bir hafta kala, hâlâ kararsızsanız jürimizin hediye önerilerine kulak verin. Pandemi nedeniyle internetten sipariş edecekseniz kargo sürecini de hesaba katmayı ihmal etmeyin.

En ‘baba’ teknolojiler

En ‘baba’ teknolojiler

Hayatımızın değişilmez parçası teknoloji, bu hafta yaklaşan Babalar Günü ve başlayan Avrupa Futbol Şampiyonası’nın da odağında. Teknoloji ve futbol tutkunu babalar için hediye önerileri bir arada.

12.06.2021Ekonomi
Babalar Günü mesajları 2021: Resimli, anlamlı, yeni Babalar Günü mesajları ile Babalar Gününü kutlayın

Babalar Günü mesajları 2021: Resimli, anlamlı, yeni Babalar Günü mesajları ile Babalar Günü'nü kutlayın

Babalar Günü mesajları, bu anlamlı günü değerli sözlerle taçlandıracak olanların gündeminde yer alıyor. Babaların emeklerinin ve karşılıksız sevgilerinin ödüllendirildiği Babalar Günü'nde, Babalar Günü mesajları ve sözleri ön plana çıkacak. Resimli Babalar Günü mesajları Whatsapp ve SMS üzerinden Babalar Günü kutlama mesajlarını göndereceklerin alternatifleri arasında yer alacak. Sizler de 2021 Babalar Günü'ne özel farklı ve yeni Babalar Günü mesajlarını tercih edebilir, onlara olan sevginizi gösterebilirsiniz. İşte, duygu dolu Babalar Günü mesajları ve sözlerinden seçenekler.

9.06.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman, haziranın kaçında İşte 2021 Babalar Günü tarihi..

Babalar Günü ne zaman, haziranın kaçında? İşte 2021 Babalar Günü tarihi..

Babalar Günü tarihi haziran ayının başından bu yana araştırılıyor. Babalar Günü'nün tarihini öğrenmek isteyenler, hazırlıklarına ve sürprizlerine yön verecek. Her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanması nedeniyle Babalar Günü farklı tarihlere denk geliyor. Peki, Babalar Günü ne zaman, haziranın kaçında kutlanacak? İşte, 2021 Babalar Günü tarihi ve Babalar Günü tarihi sözleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.06.2021Gündem
Babalar Günü tarihi 2021: Babalar Günü ne zaman kutlanacak Bu pazar Babalar Günü mü

Babalar Günü tarihi 2021: Babalar Günü ne zaman kutlanacak? Bu pazar Babalar Günü mü?

Babalar Günü ne zaman sorusu, haziran ayı devam ederken gündemde yer aldı. Anneler Günü kadar popüler olan ve yıllardır dünya ülkelerinde kutlanan Babalar Günü bu yıl da sürprizler ile geçecek. Farklı ülkelerde farklı tarihlerde kutlansa da genellikle haziran ayının üçüncü pazarı olarak kabul edilen Babalar Günü babaların veya baba yerine konulan kişinin çocuklarının hayatlarına yaptığı manevi desteklerin onuruna kutlanıyor. 2021 Babalar Günü tarihi için geri sayım başlarken bu anlamlı günün bu pazar olup olmadığı merak konusu oldu. Peki, Babalar Günü bu pazar mı kutlanacak? İşte, 2021 Babalar Günü tarihi.

4.06.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman, ayın kaçında kutlanacak 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman, ayın kaçında kutlanacak? 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü her yıl haziran ayında kutlanacak. Babalar Günü ile ebeveynlerini onore etmek isteyen pek çok kişi, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Babalar Günü tarihi bilgisini edinerek ona göre hediye hazırlığına girişecek olan pek çok kişi, bu özel gününün tarihini öğrenmek istiyor. Peki, Babalar Günü ne zaman, ayın kaçında kutlanacak? İşte, her yıl Haziran ayı içerisinde kutlanan 2021 Babalar Günü tarihi hakkında detaylar

4.06.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman 2021 Babalar Gününe kaç gün kaldı İşte Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman 2021? Babalar Günü'ne kaç gün kaldı? İşte Babalar Günü tarihi

Babalar Günü tarihi, haziran ayının gelmesinin ardından öne çıkan konulardan oldu. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Babalar Günü sürprizlerle kutlanacak. Babaların onuruna kutlanan bu anlamlı günde, hazırlıklarına başlayanlar Babalar Günü tarihine odaklandı. Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd tarafından önerilen Babalar Günü 1910 yılından beri dünyada kutlanıyor. Peki bu yıl Babalar Günü ne zaman ve Babalar Günü'ne kaç gün kaldı? İşte, Babalar Günü 2021 tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.06.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman 2021 Babalar Günü tarihi yaklaşıyor... İşte alternatif hediye seçenekleri

Babalar Günü ne zaman? 2021 Babalar Günü tarihi yaklaşıyor... İşte alternatif hediye seçenekleri

Babalar Günü tarihi, haziran ayının gelmesi ile gündemdeki yerini aldı. Pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan Babalar Günü hediye, sürpriz ve etkinlikler ile geçecek. Bu sene de koronavirüs kısıtlamalarının gölgesinde kutlanacak olan Babalar Günü'nde babalarına sevgi ve minnet duygusunu gösterecek olanlar, 2021 Babalar Günü tarihine odaklandı. Anneler Günü'nden sona gelen Babalar Günü'nde hediye almak isteyenler ise farklı Babalar Günü hediyelerine yöneldi. Peki, Babalar Günü ne zaman? İşte, 2021 Babalar Günü tarihi ve alternatif hediye seçenekleri.

2.06.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman 2021 Yılın önemli günü yaklaşıyor... İşte Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman 2021? Yılın önemli günü yaklaşıyor... İşte Babalar Günü tarihi

Babalar Günü tarihi, dünyada olduğu gibi ülkemizde de sabırsızlıkla bekleniyor. Haziran ayında çeşitli hediyeler, etkinlikler ve sürprizler ile bu anlamlı günde babalarına olan sevgi ve minnet duygularını gösterecek olanlar hazırlıklarına şimdiden başladı. İlk kez 19 Haziran 1910'da kutlanan Babalar Günü, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da koronavirüs pandemisinin gölgesinde geçecek. Anneler Günü'nden sonra gelen yılın bu önemli gününde, babalarını sevindirecek olanların gözü şimdi Babalar Günü tarihinde. Peki, Babalar Günü ne zaman 2021? İşte, Babalar Günü tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.05.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü kutlama tarihi

Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü kutlama tarihi!

Bu yıl da koronavirüs salgını gölgesinde geçecek Babalar Günü için heyecan dolu bekleyiş sürmeye devam ediyor. Geleneksel olarak her yıl haziran ayının üçüncü pazar gününde kutlanan Babalar Günü, hediyeler ve birbirinden güzel iltifatlarla ebeveynlerle birlikte kutlanacak. Peki, Babalar Günü ne zaman?

25.05.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman, bu hafta mı Babalar Günü hediye seçenekleri

Babalar Günü ne zaman, bu hafta mı? Babalar Günü hediye seçenekleri

Her yıl haziran ayında kutlanan Babalar Günü için geri sayım başladı. Babalar Günü'nde farklı sürprizler hazırlayacak olanlar, 2021 Babalar Günü'nün hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Evrensel bir gün olan Babalar Günü tarihi ülkelere göre farklılık gösteriyor. Her sene Babalar Günü sürpriz hediye ve sözlerle ülkemizde kutlanıyor. İşte, 2021 Babalar Günü tarihi...

23.05.2021Gündem
2021 Babalar Günü için geri sayım: Babalar Günü hangi gün kutlanacak

2021 Babalar Günü için geri sayım: Babalar Günü hangi gün kutlanacak?

Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte akla gelen ilk şey Babalar Günü'nün ne zaman kutlanacağı oldu. 2021 Babalar Günü için hazırlıklarına başlayan evlatlar, aldıkları ya da alacakları hediyeleri ne zaman vereceklerini araştırmaya başladı. Peki, Babalar Günü ne zaman kutlanacak? 2021 Babalar Günü'ne kaç gün kaldı?

20.05.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü Türkiye kutlama tarihi

Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü Türkiye kutlama tarihi

Haziran ayına günler kalması ile birlikte Babalar Günü kutlaması hakkındaki araştırmalar da hız kazandı. Babalar Günü'nün bu yıl hangi tarihte kutlanacağı, bu özel günü unutmak istemeyen ve babalarına hediye almak isteyen vatandaşlarca merak ediliyor. Peki, 2021 Babalar Günü ne zaman?

16.05.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

2021 Babalar Günü'nün tarihi hakkındaki araştırmalar son günlerde hız kazandı. Babalar Günü için gününden önce hazırlık yaparak, bu anlamlı günü daha da özel kılmak isteyen pek çok evlat, ülkemizde Babalar Günü'nün ne zaman kutlanacağını araştırıyor. Peki, 2021 Babalar Günü ne zaman?

11.05.2021Gündem
Bu sefer de Anneler Gününü fırsat bildiler... Bu tuzağa dikkat Sakın tıklamayın

'Bu sefer de Anneler Günü'nü fırsat bildiler'... Bu tuzağa dikkat! Sakın tıklamayın

Tam kapanma nedeniyle "Anneler Günü" için hediye almak isteyenlerin tercihi internet siteleri oldu. Siber dolandırıcılar, "Anneler Günü" için sözde çekiliş linki gönderiyor. Linke tıklandığınızda çekilişe katılma şartı olarak bu çekilişin WhatsApp üzerinden paylaşılması talep ediliyor. WhatsApp üzerinden gönderilen bir mesajla "Özel Çekiliş" yalanıyla da kişisel bilgiler ve banka bilgileri çalınabiliyor. Doç. Dr. Ali Murat Kırık, "Bu sefer de 'Anneler Günü'nü fırsat bildiler. Anneler Günü'ne özel spor ayakkabı çekilişi gerçekleştirilecektir' deniyor ve bir de link bulunuyor. Bu linke tıkladıktan sonra önünüze bir çark geliyor. Ya bu linkler sizi maddi olarak dolandırıyor, ya da bu linklere tıkladığınızda sizin cihazınıza casus bir yazılım yükleniyor" dedi.

6.05.2021Gündem
2021 Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü tarihi

2021 Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Geleneksel olarak her yıl haziran ayının üçüncü pazar gününde kutlanan Babalar Günü, hediyeler ve birbirinden güzel iltifatlarla ebeveynlerle birlikte kutlanacak. Haziran ayına artık günler kala, bu özel tarihin ne zamana denk geldiği sorgulanıyor. Peki, 2021 Babalar Günü ne zaman?

7.04.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman kutlanacak İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte akla gelen ilk şey Babalar Gününün ne zaman kutlanacağı oldu. 2021 Babalar Günü için hazırlıklarına başlayan evlatlar, aldıkları ya da alacakları hediyeleri ne zaman vereceklerini araştırmaya başladı. Peki, Babalar Günü ne zaman kutlanacak?

29.03.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Yıl içinde kutlanan en özel günlerden biri olan Babalar Günü'ne sayılı günler kaldı. Bu anlamlı günün 2021'de ne zaman olduğunu ve hangi tarihe denk geldiğini merak eden vatandaşlar, bu günlere gelmelerine olanak sağlayan babalarının özel günlerini kutlamak için araştırmalarına devam ediyor. Peki, Babalar Günü ne zaman kutlanacak?

24.02.2021Gündem
Hızlandırılmış evlilik teklifi

Hızlandırılmış evlilik teklifi

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ile eşi Hüseyin Ök. Denizli’deki evlerinde sohbetimize kızları Berin (16) ve Ceylin (10) de eşlik etti. Tanışma hikâyelerini dinlerken kahkahalara boğulduk. Eve gönderilen çiçekle yapılan evlilik teklifinde çiçeği Nilgün Hanım’ın babası alırken, “Benimle evlenir misin” kartını ise annesi okumuş.

15.02.2021Gündem
Sevgililer Günü için hediyeler erkenden alınacak

Sevgililer Günü için hediyeler erkenden alınacak

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl hafta sonu kısıtlamasına denk gelen Sevgililer Günü için hediyelik alışverişlerinde 12 Şubat Cuma günü hareketlilik yaşanması bekleniyor.

10.02.2021Ekonomi
Yangında kızıyla birlikte hayatını kaybeden Sevim hemşirenin annesi gözyaşlarıyla anlattı

Yangında kızıyla birlikte hayatını kaybeden Sevim hemşirenin annesi gözyaşlarıyla anlattı

Konya'da çıkan yangında 5'inci kattan atlayan torunu Melek Dağ (6) ile alevler içinde yaşamını yitiren hemşire kızı Sevim Kayhan'ın (36) annesi Veda Kayhan (68), kızının severek mesleğini yaptığını belirterek, "Kızım 15 yıldır herkesin canını kurtarıyordu, kendi canlarını kurtaramadı. Torunum Melek ile birlikte melek oldular. Konya'da hastanenin acil servis bölümünde çalışıyordu ve pandemi aşısını da meslektaşlarına ilk o yaptı'' dedi.

1.02.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

2021 Babalar Günü için geri sayım başladı. Çocukları için bin bir zorluğa göğüs gererek, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan babalara özel bir gün olan Babalar Günü için artık sayılı günler kaldı. Bu yıl Babalar Günü'nün hangi tarihe denk geldiğini sorgulayan vatandaşlar, 2021 Babalar Günü'nün ne zaman olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Babalar Günü ne zaman?

19.01.2021Gündem
Babalar Günü ne zaman kutlanacak İşte 2021 Babalar Günü tarihi

Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

2021 Babalar Günü için bazı vatandaşlar hazırlıklarını ve sürprizlerini şimdiden düşünmeye başladı. Babalarına hediye alacak olan kişiler, internet üzerinden gelecek sene Babalar Günün'nün ne zaman kutlanacağını merak edip sorgulamaya başladı. Peki, Babalar Günü ne zaman kutlanacak?

14.01.2021Gündem
Babalar bunları biliyor musunuz İşte 7 hak

Babalar bunları biliyor musunuz? İşte 7 hak

Baba olanlar haklarının bir çoğunu bilmiyor. Devlet babalara özel bazı haklar tanıyor. Doğum izninden dul aylığına kadar birçok hak bulunuyor.

20.12.2020Ekonomi
İstifa edip organik tarıma başlayan da var hayalindeki seramik atölyesini kuran da

İstifa edip organik tarıma başlayan da var hayalindeki seramik atölyesini kuran da

Pandemi hepimizin alışkanlıklarını değiştirdi. Virüsten korunmak için bazı rutinlerimizi rafa kaldırdık. Sosyal hayat dijitalleşti, bazılarımız evden çalışıyor. Ama bu dönemde daha büyük, daha köklü değişiklikler yapanlar da oldu. Sizi yaşları, meslekleri, şehirleri farklı beş örnekle tanıştıracağız. Kim bilir, belki de bazılarımız için ilham kaynağı olurlar.

Yıldız Holding’in tüm dünyadan 65 bin çalışanı tek cümlede buluştu

Yıldız Holding’in tüm dünyadan 65 bin çalışanı tek cümlede buluştu

Yıldız Holding her yıl Kasım ayının üçüncü perşembe günü kutladığı “Mutlu Et Mutlu Ol Günü”nü bu yıl dijital platformda gerçekleştirdi.

21.11.2020Ekonomi
2021de Babalar Günü ne zaman İşte 2021 Babalar Günü tarihi

2021'de Babalar Günü ne zaman? İşte 2021 Babalar Günü tarihi

2021 Babalar Günü için geri sayım başladı. Çocukları için bin bir zorluğa göğüs gererek, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan babalara özel bir gün olan Babalar Günü için artık sayılı günler kaldı. Gelecek yıl Babalar Günü'nün hangi tarihe denk geldiğini sorgulayan vatandaşlar, 2021 Babalar Günü'nün ne zaman olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Babalar Günü ne zaman?

30.10.2020Gündem
Divane yolcu gibi dolaşırım göklerde

Divane yolcu gibi dolaşırım göklerde!

Hiçbir yere gitmeyen bir uçağa binmek için 20 bin lira öder misiniz? Ya da donmuş yemeklerini sipariş edip evinizde afiyetle yer misiniz? Uçak sevdası insana çılgınca şeyler yaptırıyor. Yüzlerce yolcu yerden havalanmamaya bile razı olup biletleri dakikalar içinde tüketiyor. Belli ki korkanlar kadar tutkunları da var.

25.10.2020Hürriyet Pazar
3. Sınıf İngilizce 3. Ünite People I Love - Sevdiğim İnsanlar konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 3. Ünite People I Love - Sevdiğim İnsanlar konu anlatımı

Sevdiğimiz insanların başında aile fertleri gelir. Anne, baba, kardeş, abla ve ağabeyden oluşan aile sözcüğünün İngilizce karşılığı Family'dir. Akraba, arkadaş ve komşularımız da sevdiğimiz ve sık sık görüştüğümüz insanlar arasında yer alır. 3. Sınıflar için ''3. Unite People I Love - Sevdiğim İnsanlar'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

18.09.20203. SINIF
6. Sınıf Türkçe Yazımı Karıştırılan Sözcükler konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe Yazımı Karıştırılan Sözcükler konu anlatımı

Türkçede kelimelerin ve noktalama işaretlerinin yanlış yazımı ya da kullanımıyla hem anlatım bozukluğu ortaya çıkar hem de hatalı bir yazı yazılmış olur. Bazı kelimeler konuşma dilinde söylendiği gibi yazılmamaktadır. Yani konuşurken ya da okurken bir kelimenin ayrı mı yoksa bitişik mi yazıldığı, düşen seslerin olup olmadığı anlaşılmamaktadır.

14.09.20206. SINIF
HDP önündeki eylemde 332nci gün

HDP önündeki eylemde 332'nci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin, HDP binası önündeki oturma eylemi 332'nci günde de sürdü. 6 yıl önce kaçırılan oğlu er Müslüm Altıntaş'ın annesi Songül Altıntaş, "Ben 12 bayramdır oğluma hasretim. Yeter dayanamıyorum, içim yanıyor. Oğlumsuz her bir bayram bana zehir gibi geliyor" dedi.

30.07.2020Gündem
MasterChef Mehmet Yalçınkaya babasına sevgisini böyle dile getirmişti

MasterChef Mehmet Yalçınkaya babasına sevgisini böyle dile getirmişti

MasterChef programından tanınan Mehmet Yalçınkaya'nın babası hayatını kaybetti. Mehmet Yalçınkaya, babasının cenazesi için çelenk gönderilmesi yerine Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulunulmasını rica etti. Mehmet Yalçınkaya, kısa bir süre önce Babalar Günü’nde duygusal bir mesaj paylaşarak babasına olan sevgisini dile getirmişti.

23.07.2020Magazin
Karısını öldürdü İfadesi kan dondurdu

Karısını öldürdü! İfadesi kan dondurdu

İstanbul Büyükçekmece'de 2 çocuğunun annesi, 8 yıllık eşi Sonbahar Özcan'ı boğarak öldüren kişinin ifadesinde "4 önce de boğazını sıktım. Daha sonra ailesinin evine gönderdim. Ancak aile büyükleri araya girince geri döndü" dediği öğrenildi.

23.07.2020Gündem
5. Sınıf İngilizce Festival Activities (Bayram - Kutlama Aktiviteleri) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Festival Activities (Bayram - Kutlama Aktiviteleri) konu anlatımı

İngilizcede bazı bayram ve kutlama aktiviteleri doğrudan Türkçeye çevrilmiştir. Örneğin Anneler Günü için ''mother'' ve ''day'' kelimeleri kullanılarak ''Mother's Day'' tamlaması oluşturulmuştur. 5. sınıflar için İngilizce Festival Activities (Bayram - Kutlama Aktivitileri) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

20.07.20205. SINIF
Babası o gün bugündür konuşmuyor

Babası o gün bugündür konuşmuyor

Muzaffer Aydoğdu’nun babası Hayati Aydoğdu, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hafızasının ve konuşma yeteneğinin büyük kısmını kaybetmişti. “Nasılsın” diye sorduklarında ancak zar zor bir “İyi” çıkıyordu ağzından. Oğlunu gasilhanede görünce “Ölmüş, şehit olmuş” dedi; o günden sonra da bir daha hiç konuşmadı.

15.07.2020Gündem
Kovid tedavisinde dışa bağımlılığı bitirecek ilacın üretimi resmen başladı

Kovid tedavisinde dışa bağımlılığı bitirecek ilacın üretimi 'resmen' başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz ay açıkladığı Kovid-19 ilacının sentezlendiği laboratuvarlar ve üretim tesisleri, ilk kez Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından görüntülendi. 40 gün gece gündüz laboratuvardan çıkmayan ekipler sayesinde Kovid tedavisinde kullanılan bir ilacın Türkiye'de ilk kez "hammaddeden kutuya", her aşamasında tamamen yerli ve milli üretimi başarıldı. Salgının başlarında Çin'den ithal etmek zorunda kaldığımız Favipiravir, herhangi bir ikinci salgın durumunda, dışa bağımlı olmadan Gebze'de üretilebilecek.

14.07.2020Ekonomi
15 yaşındaki Şafakın ölümüyle ilgili babasından şoke eden iddia

15 yaşındaki Şafak'ın ölümüyle ilgili babasından şoke eden iddia

İstanbul Arnavutköy'de Babalar Günü'nde 15 yaşındaki Şafak G. metruk binada ölü bulundu. Toprağa verilmesinin ardından savcılık talimatıyla mezarı açılarak otopsi yapılan çocuğun ölümüyle ilgili 3 kişi gözaltına alındı, biri tutuklandı. Oğluna uyuşturucu içirildiğini, bir cinayete kurban gittiğini söyleyen babası Atakan G., şüphelilerin en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.

28.06.2020Gündem
Vedat Muriqi, Kosovalı hastalara moral verdi

Vedat Muriqi, Kosovalı hastalara moral verdi

Fenerbahçenin golcü oyuncusu Vedat Muriqi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesinde yatan Kosovalı hastalara moral verdi.

24.06.2020Futbol
Babalar Günü harcamaları 3 kat arttı

Babalar Günü harcamaları 3 kat arttı

Pandemi nedeniyle online alışverişlerde yükseliş sürerken, bu yıl Babalar Günü'nde de hediyelerimizi internetten aldık. Ödeme şirketi PayTR'nin açıkladığı verilere göre Babalar Günü haftasında yapılan harcamalar geçen yıla kıyasla yüzde 192 artarken, en çok harcama artışının yaşandığı ürün kategorisi ise teknoloji oldu.

24.06.2020Teknoloji
Gecikmeli kutlama

Gecikmeli kutlama!

Hülya Avşar, kızı Zehra Çilingiroğlu ve eski eşi Kaya Çilingiroğlu, geçen pazartesi Etiler’deki bir restoranda ‘Babalar Günü’ yemeği yedi.

24.06.2020Magazin
Anıl Altan ile Babalar Günü Bağış Kampanyası

Anıl Altan ile Babalar Günü Bağış Kampanyası

Oyuncu Anıl Altan’dan Babalar Günü’nde anlamlı hareket... Marka yüzü oldukları Sleepy’nin bağış kampanyasını ikiz kızları Alin ve Lina ile çektiği videolarla duyurdu.

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Beklenen gün geldi. Bugün maç günü. Akşam milli takımımızı İtalya karşısında destekleyelim.

11.06.2021

Bugün ne yapsak?

Cem Yılmaz sahne şovlarına başlıyor. Biraz gülelim yahu. Biletler internette satışta.

2.06.2021

Tarkan’ın hareketlenen sosyal medyası

Haziran ayında birden bire ne oldu bilmiyorum ama Tarkan’ın sosyal medyasında gözle görünür bir değişim oldu. Belki de bir sosyal medya uzmanı tuttu ya da varsa değiştirdi.

15.07.2020

Gerektiğinde ‘ses’ini yükselten biri

Birol Giray, ‘melodik tekno’ olarak niteleyebileceğimiz ‘Flu’da, Ankaralı genç rap’çi Efeyz (Efe Uçkan) eşliğine yer vermiş.

27.06.2020

Fikri Karayel’in düşler sokağı

Ezginin Günlüğü’nün ‘40 Yıllık Şarkılar’ albümü geçtiğimiz ay dinleyici ile buluşmuştu. Albümde yer alan Bora Duran, Can Bonomo, Can Kazaz, Canozan, Cihan Mürtezaoğlu, Dilhan Şeşen, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Baba, Fikri Karayel, Gripin, Harun Tekin, Karsu, Melek Mosso, Melike Şahin, Nilipek., Ömer Yener, Pinhani, Rubato, Sedef Sebüktekin ve Zeynep Bastık grubun unutulmayan şarkılarını kendi tarzlarında seslendirmiş ve şarkılara farklı lezzetler katmış. 

24.06.2020