EKSTRA
MENÜ

Zayıflama

Zayıflama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Zayıflama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.187 Zayıflama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Zayıflama Haberleri

BIST 100 endeksi son bir ayın en yükseğinde

BIST 100 endeksi son bir ayın en yükseğinde

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılan bilanço sezonu, oldukça ucuz olan değerlemeler ve banka hisselerinde dünden beri etkili olan alışlarla son bir ayın en yüksek seviyesine çıktı.

20.10.2021Ekonomi
Hucurat Suresi Okunuşu - Hucurat Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Hucurat Suresi Okunuşu - Hucurat Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Hucurat Suresi Medine döneminde inmiştir. 18 âyettir. Sûrede başlıca, mü’minlerin, gerek Hz. Peygambere karşı, gerek kendi aralarında uymaları gereken bazı görgü ve ahlâk kuralları konu edilmektedir. Hucurat Suresi Oku içeriğimizde Hucurat suresi anlamının yanı sıra tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu bilgilerini elde edilebilirsiniz.

20.10.2021Namaz Sureleri
Tüm genç kızları ve ailelerini ilgilendiriyor... Facebook ve Instagram bizden neyi sakladı

Tüm genç kızları ve ailelerini ilgilendiriyor... Facebook ve Instagram bizden neyi sakladı?

Facebook'un eski bir çalışanının basına sızdırdığı belgeler, sosyal medyanın gençler üzerindeki olumsuz etkilerini tüyler ürpertici bir netlikle ortaya koydu. Kendini beğenmeme, yeme bozuklukları, depresyon, intihar eğilimi... Sorunların kaynağı Instagram, en hassas durumda olanlar ise ergenlik çağındaki genç kızlar. İfşa belgeleri ışığında sosyal medyanın gençler üzerindeki etkisini uzman psikologlar Berk Karaoğlu ve Ceylan Şekerci'yle masaya yatırdık.

20.10.2021Gündem
Acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Pek çok kişi aldığı kilolardan ötürü şikayet eder. Bunun yanı sıra alınan kiloları vermek için uğraşan kişiler, bitkisel yollara başvurmaktadırlar. Son dönemlerde zayıflama adına acı çehre otu kullanılmaktadır. Peki, acı çehre otu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Acı çehre otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Usta oyuncu Güven Kıraç eridi

Usta oyuncu Güven Kıraç eridi!

Bazılarını bir zamanlar kilolu halleriyle tanımıştık. Bazılarını da sık sık verip sonra tekrar aldıkları kilolarla.

Sonra daha sağlıklı bir hayat için yola çıktılar ve bazıları operasyon geçirerek bazıları da diyet ve sporla zayıfladılar. Elbette 3 ya da 5 kilo değildi kaybettikleri. Kimi 20 kilo verdi kimi 40. Bunun sonucunda da milyonlarca kişinin onları tanıdığı görüntüleri değişti. Kelimenin tam anlamıyla bambaşka insanlar oldular. İşte zayıflayan ünlülerin geçirdiği değişim.

INSTAGRAM, HÜRRİYET ARŞİV

17.10.2021Magazin
Konjestif ne demek, ne anlama geliyor Konjestif kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Konjestif ne demek, ne anlama geliyor? Konjestif kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Konjestif, tıp alanında kullanılan bir kelime türüdür. Pek çok kişi konjestif kelimesinin anlamını merak etmektedir. Sizin için konjestif kelimesinin ne demek olduğunu, bu kelimenin Türk Dil Kurumu içerisinde hangi anlama geldiğini ve özelliklerini derledik.

14.10.2021Sözlük
Ottur zararı yoktur demeyin... Bitki çaylarındaki tehlike

'Ottur zararı yoktur' demeyin... Bitki çaylarındaki tehlike!

Sonbaharın yüzünü göstermesiyle her yıl olduğu gibi bitki çaylarına talep artmaya başladı. Koronavirüs, grip gibi hastalıklara karşı kendini korumak isteyen, fazla kilolarından kurtulmaya çalışan soluğu aktarların kapısında alıyor. Ancak şifa niyetine tüketilen ve masum gibi görülen bitki çayları organ kaybından ölüme kadar çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Uzmanlar, "Biri 100 defa içer hiçbir problem olmaz, başkası ilk içişinde karaciğer nakline gidecek kadar şiddetli organ hasarı yaşayabilir" uyarısıyla bitki çayları konusunda dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı...

12.10.2021Gündem
Sarımsak suyu faydaları nelerdir, saça ve sakala nasıl uygulanır Sarımsak suyu içmenin ve sürmenin cilde faydaları

Sarımsak suyu faydaları nelerdir, saça ve sakala nasıl uygulanır? Sarımsak suyu içmenin ve sürmenin cilde faydaları

Sarımsak suyu farklı kullanım yöntemleri üzerinden değerlendirilen önemli doğal besin kaynakları içerisinde yer alır. Özellikle cilt, genel sağlık ya da saç ile beraber birçok değişik amaç altında değerlendirilmektedir. Peki, sarımsak suyu faydaları nelerdir, saça ve sakala nasıl uygulanır? Sarımsak suyu içmenin ve sürmenin cilde faydaları hakkında detayları derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi Karışımın cilde ve vücuda faydaları

Maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi? Karışımın cilde ve vücuda faydaları

Maden suyu günümüzde özellikle limonlu şekilde daha fazla tüketilmektedir. Bu durum hem lezzeti açısından hem de sunduğu faydaları üzerinden öne çıkıyor. Peki, maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi? Karışımın cilde ve vücuda faydaları üzerine tüm detayları derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Limonlu detoks suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar Limonlu detoks suyunun faydaları

Limonlu detoks suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar? Limonlu detoks suyunun faydaları

Limonlu detoks suyu; yağ yakan, metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bir detoks tarifidir. Limonlu detoks suyunun birden fazla tarifi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra limonlu detoks suyu tarifleri; kilo vermeye yardımcı olan tariflerdir. Genel olarak sabah uyanır uyanmaz tüketilen detoks suyunun sağlık açısından çok fazla faydası bulunmaktadır. Peki, limonlu detoks suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar? Limonlu detoks suyunun faydalarını sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Karpuz suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Karpuz suyu içmenin ve sürmenin cilde, böbreklere ve vücuda yararları

Karpuz suyu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Karpuz suyu içmenin ve sürmenin cilde, böbreklere ve vücuda yararları

Sağlıklı olmak ve sağlıklı kalmak için dengeli ve doğru beslenmenin gerekli olduğu artık bilinçli bireyler tarafından bilinmektedir. Bunun için de sebze ve meyvenin mevsiminde tüketilmesi gerektiği de artık bir sır değildir. Sebze ve meyve sularının da ayrıca vücuda çok sayıda yararının bulunduğu bilinmektedir. Karpuz suyunun faydaları da bu bağlamda merak konusu olmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız karpuz suyunun faydaları nelerdir, karpuz suyu içmenin cilde yararları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Kira artışları dünyada ne durumda Fiyat dengelenmesi 2023ten sonra olabilir

Kira artışları dünyada ne durumda? 'Fiyat dengelenmesi 2023'ten sonra olabilir'

Düşük faiz oranları, konut kıtlığı ve talep fazlası, konut piyasasını dünya çapında güçlendirmeye devam ederken, küresel konut fiyatları 2005 yılından bu yana en hızlı yükselişini sürdürüyor. Biz de konut fiyatlarındaki durdurulamaz yükseliş ile kiralara yansımalarını uzmanlarla ve yurt dışında yaşayan Türklerle konuştuk.

28.09.2021Gündem
Emtia piyasasına geçen hafta doğal gaz damgasını vurdu

Emtia piyasasına geçen hafta doğal gaz damgasını vurdu

Emtia piyasasında geçen hafta dalgalı bir seyir izlenirken, doğal gaz gösterdiği performansla haftaya damgasını vurdu.

6.09.2021Ekonomi
Kim Yong-un zayıflamış hali dikkat çekti

Kim Yong-un zayıflamış hali dikkat çekti

Dünyanın hakkında en az şey bilinen, en dışa kapalı ülkelerinden biri olan Kuzey Kore bir kez daha manşetlere taşındı. Dünyanın konuştuğu Kuzey Kore lideri Kim Jong-un son aylardaki aşırı kilo kaybıyla gündeme geldi ve hakkındaki 'acaba hasta mı?' sorusu bir kez daha sorulmaya başlandı.

2.09.2021Haber
Aşure ile gelen 6 fayda Haftada 2 kaseyi aşmayın

Aşure ile gelen 6 fayda! Haftada 2 kaseyi aşmayın

Türk mutfağının en sevilen tatlılarından biri olan aşure, içerisindeki malzemelerin çeşitliliği ve sağlığa yararları ile besleyici lezzetlerin başında geliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Melike Şeyma Deniz zengin içeriği ile yüksek kalorili olan aşureyi tüketirken porsiyon kontrolünün çok önemli olduğunu vurgulayan Melike Şeyma Deniz, aşure ile gelen 6 faydayı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

1.09.2021Sağlık
Mevsimsel Adet Gecikmesi Hangi Aylarda Olur, Ne Zaman Ve Ne Kadar Sürer

Mevsimsel Adet Gecikmesi Hangi Aylarda Olur, Ne Zaman Ve Ne Kadar Sürer?

Kadın sağlığı, her zaman oldukça önemli konuların içerisinde bulunmaktadır. Kadınların; sürekli ve sağlıklı şekilde adet döngülerinin olması, doğurganlığın sağlıklı olması açısından gereklidir. Bilhassa adet gecikmelerinin birbirinden değişik sebepleri olabilmektedir. Kimi vakitlerde gebelik sebebiyle adet gecikmeleri olsa bile kimi durumlarda türlü hastalıklar, mevsimsel geçişler de adet gecikmelerine neden olmaktadır. Peki, mevsimsel adet gecikmesi hangi aylarda olur, ne zaman ve ne kadar sürer? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.08.2021Araştırma
Hindistan Cevizi Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır Hindistan Cevizi Yağı Ne Zaman İçilmeli

Hindistan Cevizi Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır? Hindistan Cevizi Yağı Ne Zaman İçilmeli?

Hindistan cevizi yağı birçok değişik faydası ile beraber ön plana çıkarken, özellikle zayıflama noktasında dikkat çekiyor. Bu yüzden nasıl ve ne zaman kullanılması gerektiğine dair bilgi alınmaya çalışılmaktadır. Peki, Hindistan cevizi yağı zayıflamak için nasıl kullanılır? Hindistan cevizi yağı ne zaman içilmeli? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.08.2021Araştırma
İrmik Nedir, Nasıl Ve Neden Yapılır

İrmik Nedir, Nasıl Ve Neden Yapılır?

Mutfaklarda en çok kullanılan ürünlerden biri de irmiktir. İrmiğin ne olduğu merak edilirken, faydalarının neler olduğu merak ediliyor. Buğday türünden yapılan irmikle çeşitli yemekler ve tatlılar yapılabiliyor. İrmik nedir, nasıl yapılır, neden yapılır, faydaları nelerdir, irmik zayıflatır mı gibi soruların yanıtlarını derledik.

21.08.2021Araştırma
İsveç şurubu nedir, ne işe yarar İsveç şurubu zayıflatır mı

İsveç şurubu nedir, ne işe yarar? İsveç şurubu zayıflatır mı?

Yağ yakıcı etkileri ile dikkat çeken İsveç şurubunun içinde yer alan elma sirkesi ile birlikte mür otu, ravent otu, safran, aloe vera ve az miktarda sinameki olmak üzere farklı bazı bitki özleri bulunur. Bunların hepsinin bir araya gelmesi ile elde edilen İsveç şurubu, bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine sağlar. İsveç Şurubu nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.08.2021Araştırma
Aç kalarak kilo vermeye çalışmak hastalıklara davetiye çıkarıyor

Aç kalarak kilo vermeye çalışmak hastalıklara davetiye çıkarıyor

Toplumda kısa zamanda kilo vermek için tercih edilen yöntemlerin başında uzun süreli açlığın geldiğini söyleyen uzmanlar, bunun son derece tehlikeli olduğu konusunda uyarıyor. Aç kalarak kilo vermeye çalışmanın hastalıklara davetiye çıkardığını kaydeden Uzman Diyetisyen Mustafa Ali Karataş, “Bu yolla kaybedilen ağırlık genellikle kas dokusu yani yağsız vücut ağırlığıdır. Bu da insan sağlığı için son derece risklidir” diye konuştu.

13.08.2021Gündem
Diyet hapları ve kas geliştirici ilaçlar karaciğer rahatsızlıklarına neden olur mu

Diyet hapları ve kas geliştirici ilaçlar karaciğer rahatsızlıklarına neden olur mu?

Avusturalya’da araştırmacılar, kas büyümesini veya kilo kaybını teşvik ettiği iddia edilen  ürünlerle bağlantılı karaciğer vakaların arttığını ve bu ürünlerin daha sıkı gözetime ihtiyaç duyduğunu söylüyor.

12.08.2021Sağlık
Güzellik Uzmanı Nasıl Olunur, Neler Yapar İşte, Güzellik Uzmanı İş İmkanları

Güzellik Uzmanı Nasıl Olunur, Neler Yapar? İşte, Güzellik Uzmanı İş İmkanları

Son yıllardan güzellik merkezlerinin artması güzellik uzmanlarına ayrı bir iş alanı olarak istihdam sağlıyor. Artık en az kadınlar kadar erkeklerin de cilt bakımı ve dış görünüşe önem verdiği düşünülecek olursa güzellik uzmanı mesleği ileri ve kısa vade popülerliğini yitirmeyecek gibi görünüyor. Peki, el becerileri ve yeteneği olan pek çok kişinin rağbet ettiği güzellik uzmanı nasıl olunur, neler yapar? İşte, güzellik uzmanı iş imkanları…

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir İşte Öneriler...

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir? İşte Öneriler...

Pandemi koşulları obezite oranını artırdı. Araştırmalar bu dönemde her 10 kişiden 6’sının kilosunun arttığını ve bir kişinin ortalama 6 kilo aldığını gösteriyor. Evde geçirilen zamanın artması, spor aktivitelerinin sınırlanması ve dengesiz beslenmenin kilo artışını tetikleyebiliyor. Peki alınan kilolar sağlık bir şekilde nasıl verilir? Sağlıklı kilo verme yöntemleri nelerdir? İşte öneriler...

4.08.2021Diyet Rehberi
Kilo vermeyi yavaşlatan nedenler nelerdir İşte kilo vermeyi zorlaştıran hatalar

Kilo vermeyi yavaşlatan nedenler nelerdir? İşte kilo vermeyi zorlaştıran hatalar

Diyet yaparken ya da sadece kilo kontrolü sağlarken bilerek ya da bilmeden yapılan bazı davranışlar kilo vermeyi engelleyebiliyor. farkında olmadan yapılan küçük hataların gün sonunda istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor. Peki kilo vermeyi yavaşlatan nedenler nelerdir? İşte kilo vermeyi zorlaştıran hatalar...

28.07.2021Sağlık
Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında uyarmıştı Zehir tacirlerinin yeni favorisi: Hitler eroini

Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında uyarmıştı! Zehir tacirlerinin yeni favorisi: Hitler eroini

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 3 aylık fiziki ve teknik takip sonucu önceki gün Esenyurt’ta yaptıkları operasyonla 129 kilogram metamfetamin ve 21 kilo 100 gram eroin ele geçirdi. Öte yandan, Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy şubat ayında bir seminerde dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

17.07.2021Gündem
Dünyaca ünlü Ayder Yaylası, Kurban Bayramı rezervasyonlarında tam kapasiteye yaklaştı

Dünyaca ünlü Ayder Yaylası, Kurban Bayramı rezervasyonlarında tam kapasiteye yaklaştı

Ayder Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Erdal Sarı "Otellerde doluluk oranı yüzde 70'lerin üzerinde olmaya başladı. Kurban Bayramı'nda yüzde yüze ulaşacağını biliyoruz. Talepler güzel" dedi. Turizm işletmecisi Ahad Mücahit "Özellikle Arap turistler buraya hasretle bakıyorlar. Buraya gelmek için ellerinden gelen tüm çabaları gösteriyorlar" açıklamasında bulundu.

10.07.2021Haber
Ayder Yaylası Kurban Bayramı tatiline hazır

Ayder Yaylası Kurban Bayramı tatiline hazır

Ayder Çevre ve Turizm Derneği Başkanı Erdal Sarı "Otellerde doluluk oranı yüzde 70'lerin üzerinde olmaya başladı. Kurban Bayramı'nda yüzde yüze ulaşacağını biliyoruz. Talepler güzel" dedi. Turizm işletmecisi Ahad Mücahit "Özellikle Arap turistler buraya hasretle bakıyorlar. Buraya gelmek için ellerinden gelen tüm çabaları gösteriyorlar" açıklamasında bulundu.

10.07.2021Ekonomi
Camila Cabello yürüyüşte

Camila Cabello yürüyüşte

Bir süredir meslektaşı Shawn Mendes ile yaşadığı aşkla konuşulan 24 yaşındaki Cabello, magazin basınının acımasız eleştirilerine maruz kaldı. Geçen ay Mendes ile birlikte Miami'de denize girerken görüntülenen Camila Cabello, dolgun fizigi yüzünden genel olarak beğeni alırken, bazı kişiler tarafından da ağır şekilde eleştirildi.

8.07.2021Magazin
3 haftanın zirvesinde Altın için önemli tahmin

3 haftanın zirvesinde! Altın için önemli tahmin

Ons altın fiyatı yaklaşık 3 haftanın, gram altın fiyatı ise 2 haftanın zirvesini görürken, altın fiyatlarının seyri için yarın açıklanacak olan Fed Tutanakları kritik önemde olacak. Fed’in piyasalara istenilen mesajı vermesi halinde ons altında kademeli olarak 1900 dolara kadar bir yükseliş beklenirken; gram altında da ons altında yaşanabilecek olası yükselişin etkisiyle değer kazanılması bekleniyor. Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy ve Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı altın fiyatları ile ilgili öngörülerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

6.07.2021Ekonomi
İnternette satılan zayıflama ilaçlarında ölüm riski

İnternette satılan zayıflama ilaçlarında ölüm riski

Zayıflama ilaçlarının bir profesyonel desteği ve tavsiyesiyle alınması gerektiğini belirten Prof. Dr. Ahmet Aydın, internetten satışı yapılan ürünlere karşı uyardı. Prof. Dr. Aydın, "İnternetten alınan ürünlerde kimyasal madde bulunmadığını kimse garanti edemez. Bu ürünler vücudun asit, baz dengesini bozarak ölüme dahi yol açabilir" dedi.

6.07.2021Haber
Bel fıtığına ne iyi gelir ve nasıl geçer Bel fıtığı neden olur Evde bel fıtığı ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel çözümler

Bel fıtığına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Bel fıtığı neden olur? Evde bel fıtığı ağrısına iyi gelen doğal ve bitkisel çözümler

Bel fıtığı, Her iki omur arasında yastık görevi yapan jöle kıvamındaki diskin taşması ya da yırtılması sonucu meydana geliyor. Ciddi iş gücüyle zaman kaybına neden olan bel fıtığı, bel ağrılarının en büyük nedenlerinden biri. Ayrıca sırt, bacak ve ayak ağrısı, uyuşukluk ve karıncalanma gibi sorunlara da yol açabiliyor. Bel fıtığı ağrısına iyi gelen bazı bitkisel ve doğal yollarla evde çözüm üretilebilir. Peki bel fıtığı nasıl geçer? Evde bel fıtığı ağrısına ne iyi gelir? Ayağa vuran bel fıtığı nasıl geçer? Boyun ve bel fıtığına ne iyi gelir? İşte bel fıtığı ağrısına iyi gelen öneriler...

5.07.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Kalıcı sonuçlar istiyorsanız güçlü nedenler oluşturun

Neden kilo vermek istiyorsunuz? Daha güzel görünmek için mi, daha iyi hissetmek için mi, yoksa hastalanıp sevdiklerinize yük olmamak için mi? Gerekçenizi bulduktan sonra hep aklınızda tutmalı ve ne zaman vazgeçecek olsanız kendinize hatırlatmalısınız.

8.10.2021

Gıda ve enerji fiyatları dünyanın gündeminde

Geçen hafta açıklanan ABD haftalık işsizlik başvuruları 3 haftadır yükseliyor. Bu durum ekonomideki yavaşlama sinyallerini arttırıyor. Dünyada yükselen gıda ve enerji emtialarındaki fiyat artışları da enflasyon konusunda tedirginlik yaratıyor.

3.10.2021

Fed’in ayağı frende

Geçen hafta merkez bankalarının kararları takip edildi. ABD Merkez Bankası (Fed), beklentilere paralel olarak faizi değiştirmedi. Kararın ardından Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarına odaklanıldı. Tahvil alımları konusunda yol haritası şekillendi. Fed üyelerinin çoğunluğunun beklentisi 2022 sonuna doğru faiz arttırımı yönünde oldu. Bu bakımdan Fed’in ayağını fren pedalına koyduğunu ancak henüz frene basmadığını söyleyebiliriz.

26.09.2021

Gözler merkez bankalarında

Aralarında ABD, Çin, Japonya, İngiltere, Brezilya, Güney Afrika ve Türkiye’nin de olduğu 10’dan fazla merkez bankasının toplantısı gelecek hafta gerçekleştirilecek. Piyasaların gözü kulağı ise merkez bankalarının toplantılarında olacak. Fed’in tahvil alımlarının azaltıp azaltmayacağı kararı ise dış piyasaların öncelikli gündemleri arasında.

19.09.2021

Dünyanın gözü 'merkez'lerde

ABD’de ağustos ayı ABD tarım dışı istihdam verileri açıklandı. Son 7 ayın en zayıf istihdam artışı görüldü. Bu veriler sonrası piyasalar çok net tepki vermese de ABD doları değer kaybetti, Euro değer kazandı. Türkiye’de ise açıklanan enflasyon verileri takip edildi. Yaşanan gelişmeler sonrası merkez bankalarının bekle gör dönemine girdiği ifade edilebilir.

5.09.2021

Piyasalara 'Powell' morali

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole toplantısında piyasalarla başarılı bir iletişim kurdu ve güven verdi. Açıklamaların ardından ABD borsaları başta olmak üzere dış borsalarda çıkış sürdü. ABD dolarında zayıflama, altının ons fiyatında ise yükseliş vardı. Bu durum iç piyasaları da olumlu etkiledi. Borsa İstanbul yükseliş devam etti, TL ise değer kazandı.

29.08.2021

Kalıcı zayıflamanın lezzetli hali

Zayıflarken sadece sebze çorbası içmek ya da kibrit kutusu kadar peynir yemek zorunda değiliz. Geleneksel ev yemeklerimizle, sevdiğimiz tatları hayatımızdan çıkarmadan da zayıflamak mümkün.

21.08.2021

Piyasalara Fed morali

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantısının ardından Fed Başkanı Powell, bir bakıma piyasaların duymak istediklerini söyledi. İç piyasalar da bu açıklamaların etkisiyle bayram sonrasına iyi bir grafikle başladı. Bir süredir dış piyasalardan olumsuz ayrışan Borsa İstanbul, dışarıya göre daha güçlü bir performans sergilerken, dış piyasalarla olan açığını kapatmaya çalıştı.

1.08.2021

Kemik, eklem ve kas sağlığı

KAS ve iskelet sisteminin kuvvetli olması yaşamsal fonksiyonların yerine getirilebilmesi için son derece önemli.

26.07.2021

Köpeğinizde yaz aylarında gözlemleyeceğiniz değişimler

Yazın gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte köpekler de belli fiziksel değişim ve adaptasyon sürecine girerler. Metabolizmaları iklim deşikliği ve yoğun sıcağa karşı belli önlemler alır ve değişim gösterir.

14.07.2021

Güvenli limanlar hatırlandı

Enflasyondaki yükseliş, merkez bankalarının para politikasının devamlılığı konusundaki belirsizlik, pandemide artan vaka sayıları ve tekrar kısıtlama tedbirlerine başvurulması, ekonomik verilerdeki olumlu seyrin son günlerde biraz zayıflaması kayda değer gelişmeler. Hal böyle olunca, risk iştahında bir parça zayıflama ve güvenli limanlara ilginin artması olağan bir gelişme olarak görülebilir.

11.07.2021

Virüs evcilleştirilebilir mi

“Hızlı aşılama” kampanyamız başarıyla sürüyor.

8.07.2021

Sağlıkta Zoom efekti

Pandeminin sağlıkta da bazı eğilim ve değişimlere yol açacağı kesin. Bu değişimlerden biri de muhtemelen “ZOOM EFEKTİ” olacak.

5.07.2021