MENÜ

Bel Ağrısı

Bel Ağrısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bel Ağrısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.710 Bel Ağrısı haberi bulunmuştur.

Bel Ağrısı Haberleri

En Sağlıklı Uyku Pozisyonu Hangisi

En Sağlıklı Uyku Pozisyonu Hangisi?

Sabah kalktığınızda beliniz, sırtınız veya boynunuz ağrıyorsa yanlış pozisyonda uyuyor olabilirsiniz. Peki doğru uyku pozisyonları neler? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır anlatıyor.

14.09.2020İyi Yaşam
Böbrek Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Böbrek Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Kanser hastalıklarının hepsinde olduğu gibi böbrek kanserlerinde de düzenli kontrol erken teşhis ve tedavi açısından önem taşıyor. İleri yaş hastalığı olması nedeniyle genellikle 50-60 yaşlarında görülen böbrek parankim kanserlerinin yetişkin kanserlerinin yaklaşık yüzde 3’ünü kapsadığını söyleyen Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Serdar Aykan hastalığın erkeklerde 2 kat daha fazla görüldüğünün altını çizdi, önemli bilgiler verdi.

11.09.2020İyi Yaşam
Arka Cepte Taşınan Cüzdana Dikkat Bakın Neye Sebep Oluyormuş

Arka Cepte Taşınan Cüzdana Dikkat! Bakın Neye Sebep Oluyormuş

Kredi kartları, ehliyet, kimlik, para ve gereksiz kartlarla doldurulan cüzdanlar özellikle erkekler tarafından pantolonlarının arka cebinde taşınıyor. Peki arka cepte cüzdan taşımanın oldukça zararlı olduğunu söylesek? Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Eyüp Baykara anlatıyor...

8.09.2020İyi Yaşam
Bel Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Tedavi Edilir

Bel Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Omurga kaynaklı ağrılar bel bölgesinde en fazla olmak üzere boyun ve sırt bölgesinde de hissedilir. Bu ağrılar ani şiddetli olarak başlayabildiği gibi (Son altı hafta içerisinde de olabilir) yıllar boyunca orta şiddette sürebilir. Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Kader Keskinbora bel ağrısında enjeksiyon tedavisini anlattı.

31.08.2020İyi Yaşam

Pek çok kişinin ortak şikayeti… Bel ağrısı çekenlere 10 öneri

Bel ağrısı şiddetli olduğu ve uzun sürdüğü zaman hem günlük hayatı hem de iş verimini etkiler, yaşam kalitesini düşürür. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Rıza Azeri bel ağrılarından kurtulmanın yollarını anlattı.

27.08.2020Sağlık
U Tipi Yaşam Hastalık Sebebi

U Tipi Yaşam Hastalık Sebebi!

Şehir yaşamı insanları her geçen gün biraz daha hareketsizleştiriyor. Çok katlı binalarda yaşayan ve çalışan insanlar düzenli olarak asansör kullanmak durumda kalıyor. Evden çıktığında asansöre binen bir kişi, işe giderken uzun saatler trafiğe maruz kalıyor ve ofisine çıkmak için yine asansör kullanıyor. Böylelikle fiziksel aktivite neredeyse sıfırlanıyor. U tipi adı verilen bu hareketsiz yaşam tarzı zamanla kas-iskelet sisteminin zayıflaması ile birlikte omurga ve eklem sorunlarına yol açabiliyor.

17.08.2020İyi Yaşam
Vücut Ağrınızın Hastalık Belirtisi Veren İşaretleri

Vücut Ağrınızın Hastalık Belirtisi Veren İşaretleri

Durduk yere gelen bir ağrı spor sonrası gelen hamlama ağrısıyla karıştırılmamalı ve bu ağrıların belirtilerini dikkate almalısınız. Hafif gibi görünen umursamadığınız bir ağrı da altta yatan bir sağlık sorununu gösterebilir. Ancak ağrının kaynağını gerçekten belirleyemiyorsanız, bunun daha fazla araştırılması için mutlaka bir doktor görünmelisiniz. İşte bazı ağrıların sinyal vereceği hastalıklar...

14.08.2020İyi Yaşam
Bel ağrınız en az yarım saat sürüyorsa dikkat Bu belirtiler varsa...

Bel ağrınız en az yarım saat sürüyorsa dikkat! Bu belirtiler varsa...

İltihaplı bel romatizmasında ağrıların dinlendikçe daha da arttığına dikkat çeken Romatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Gürler, "En az yarım saat süren bir ağrınız varsa bu iltihaplı romatizma hastalığının belirtisi olabilir. Bu ağrılar genellikle istirahate geçildikten sonra ve uzun istirahat dönemlerinde ortaya çıkar" dedi.

12.08.2020Sağlık
30 gün mücadele etti, koronavirüsü yendi Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğulan Funda hemşire o görüntülere isyan etti

30 gün mücadele etti, koronavirüsü yendi! Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına boğulan Funda hemşire o görüntülere isyan etti

Bursa'da yoğun bakım servisinde hemşire Funda Çekiç (27), yakalandığı koronavirüsü yenerek sağlığına kavuştu. 30 günlük tedavi sürecini anlatırken gözyaşlarını tutamayan Çekiç, sosyal mesafesiz düğün görüntülerini izlediği sırada "İlk defa görüyorum, keşke görmeseydim. Çok korkunç ve üzücü" dedi.

10.08.2020Gündem
Yolculuk sırasında bel ve boyun ağrısı yaşamamak için neler yapılmalı

Yolculuk sırasında bel ve boyun ağrısı yaşamamak için neler yapılmalı?

Uçakta, otomobilde, herhangi bir araçta veya trende uzun saatler geçirmenin omurga ile ilgili ağrı riskini artırdığını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

4.08.2020Sağlık
Bebek sahibi olanlar bel ve sırt ağrılarından korunmak için nelere dikkat etmeli

Bebek sahibi olanlar bel ve sırt ağrılarından korunmak için nelere dikkat etmeli?

Doğumdan sonra ağırlığı 3-3.5 kg olan, daha sonra ağırlığı 10 kilograma kadar çıkan bebeğin günde en az 20-50 defa kucağa alınması, emzirilmesi, altının değiştirilmesi, bakımının yapılması düşünüldüğünde annelerin bel ve sırt ağrısına yakalanma riskini artırdığını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, bu dönemde meydana gelebilecek sırt ve bel ağrılarından korunmanın yollarını anlattı.

29.07.2020Sağlık
Hamilelikte bel ağrısı neden olur Bu dönemde bel ağrısına karşı nelere dikkat edilmeli

Hamilelikte bel ağrısı neden olur? Bu dönemde bel ağrısına karşı nelere dikkat edilmeli?

Gebelik bel ve sırt ağrılarının çok sık görüldüğünü ifade eden Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Kız çocuklarında daha sık görülüyor Bu belirtiler varsa…

Kız çocuklarında daha sık görülüyor! Bu belirtiler varsa…

Kız çocuklarında skolyoz daha çok görüldüğünü ve ilerleme daha fazla olduğunu belirten Uzm. Dr. Şadiye Sarataş, "Skolyozun belirtileri, omuzlardan birinin diğerine göre yüksek olması, kalçanın sağa/sola doğru kayması veya bir tarafta kalçanın yüksek durması, kürek kemiklerinin duruşunda eşitsizlik, bacaklara göre gövdenin orantısız kısalığı, denge bozukluklarıdır" dedi.

Uzmanından önemli uyarı: Terden ıslanan maskeyi kullanmayın

Uzmanından önemli uyarı: Terden ıslanan maskeyi kullanmayın

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte maske kullanmak da zorlaştı. Bunaltıcı sıcaklara maskenin iç yüzeyi terleyebiliyor. Bu durumun baş ağrısı şikayetlerini artırdığını ifade eden Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ali Yılmaz, maskenin terden ıslandığını gördüğünüzde kesinlikle kullanmayın. Yakın temasın olmadığı alanlarda maskenin kenarlarından tutarak çıkarıp havalandırın uyarısında bulundu.

7.07.2020Sağlık
Kız çocuklarında daha fazla görülüyor… Bu belirtilere dikkat

Kız çocuklarında daha fazla görülüyor… Bu belirtilere dikkat!

Skolyoz ergen-genç kızlarda erkeklere oranla 8-10 kat fazla görüldüğünü belirten Doç. Dr. Ahmet İnanır, "Skolyozu olan bir çocuğun çanta taşıması artışa neden olabilir. Yanlış yatma, oturma, ders çalışma postürleri skolyozu artırıcı etki gösterebilir" dedi.

Ofislerde Omurgamıza 60 Kilo Yük Biniyor: Uzmanından İş Yeri Yogası

Ofislerde Omurgamıza 60 Kilo Yük Biniyor: Uzmanından İş Yeri Yogası

Pandemi süresince uzun süre evde kalmak vatandaşları da hareketsiz bıraktı. Yeni normal ile birlikte ofislerde de hareketsiz kalmamak için Fizyoterapist Gülşah Konakoğlu, iş yeri yogasını öneriyor.

1.07.2020Spor Fitness
Dikkat çok riskli Bu yöntemleri sakın denemeyin

Dikkat çok riskli! Bu yöntemleri sakın denemeyin

Bel fıtığı dikkate alınmazsa veya bilimsel olmayan, yanlış yöntemlerle zaman kaybedilirse önce ilgili kas grubunda güçte azalma, sonrasında ise tam felç gelişebiliyor!

5.06.2020Sağlık
Bakan Koca acı haberi Twitterdan duyurdu Dilek hemşire aramızdan ayrıldı

Bakan Koca acı haberi Twitter'dan duyurdu! 'Dilek hemşire aramızdan ayrıldı'

Koronavirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeği sezeryanla alınan hemşire Dilek Akçabelen hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada acı olayı duyurarak Dilek hemşirenin yakınlarına başsağlığı diledi.

31.05.2020Gündem
Oğlunu birkaç saniye görebilmişti... Dilek hemşireden acı haber bugün geldi

Oğlunu birkaç saniye görebilmişti... Dilek hemşireden acı haber bugün geldi

Koronavirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeği sezeryanla alınan hemşire Dilek Akçabelen'in beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

30.05.2020Gündem
Bel ağrısının belirtileri nelerdir ve nasıl geçer

Bel ağrısının belirtileri nelerdir ve nasıl geçer?

Bel ağrısı, insanların doktora gitmesinin veya iş kaybının en yaygın nedenlerinden biri. Ancak çoğu bel ağrısı ataklarını önlemek veya hafifletmek için önlemler alınabileceğini belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

28.05.2020Sağlık
Dünyaya getirdiği bebeğinin kokusunu bile alamadı Bir bağış Dilek hemşireye can, Tunç bebeğe umut olacak

Dünyaya getirdiği bebeğinin kokusunu bile alamadı! Bir bağış Dilek hemşireye can, Tunç bebeğe umut olacak

Dilek Akçabelen (30) yoğun bakım hemşiresi olarak 10 yıl boyunca yüzlerce hastaya şifa verdi. Doğum iznindeyken Kovid nedeniyle hastaneye yatırıldı. 34 haftalık bebeği 15 Nisan’da sezaryenle alındı. Kokusunu bile alamadığı oğlu 20 gün sonra taburcu oldu ama genç hemşire tam 41 gündür kalp-akciğer makinesinde yaşam mücadelesi veriyor. 6 kez plazma, iki kez de kök hücre nakli tedavisi gören Dilek hemşire Kovid’i yense de akciğer sertleşmesi yüzünden yaşaması için tek şansı kaldı: Organ nakli. Eşi için kampanya başlatan Tansu Akçabelen (30), gözyaşlarını tutamayarak “İnsanlarımıza organ bağışı yapmalarını rica ediyorum. Lütfen eşime can, oğluma umut olun” dedi.

27.05.2020Gündem
Prostat büyümesi neden olur Prostata ne iyi gelir

Prostat büyümesi neden olur? Prostata ne iyi gelir?

Prostat büyümesi, erkeklerin karşılaştığı en tehlikeli rahatsızlıklardan birisidir. Kontrollerin sağlanmaması halinde ileri safhalara taşınabilen prostat büyümesi, çok daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Peki, prostata ne iyi gelir ve prostat büyümesi neden olur? İşte, prostat tedavisi hakkında merak edilen tüm detaylar

22.05.2020Sağlık
Bel fıtığına ne iyi gelir Bel fıtığı belirtileri ve tedavisi

Bel fıtığına ne iyi gelir? Bel fıtığı belirtileri ve tedavisi

Ciddi iş gücüyle zaman kaybına neden olan bel fıtığı, bel ağrılarının en büyük nedenleri arasında yer alıyor. Her iki omur arasında yastık görevi yapan jöle kıvamındaki diskin taşması ya da yırtılması sonucu meydana gelen bel fıtığına nelerin iyi geldiği ve tedavisi merak ediliyor. Peki, Bel fıtığına ne iyi gelir? Bel fıtığı tedavisi nasıl yapılır?

22.05.2020Sağlık
Bel ağrısı için hangi bölüme ve doktora gidilir

Bel ağrısı için hangi bölüme ve doktora gidilir?

Belli bir yaştan sonra ortaya çıkan ve kadın/erkek ayırt etmeksizin pek çok kişinin canını sıkan bel ağrıları, vatandaşları işin uzmanı tarafından muayene edilmeye zorluyor. Bel ağrısı sorunu yaşayan vatandaşlar, hastanelerin hangi servislerinden randevu alacaklarını ve hangi branştan doktorlara muayene alabileceklerini öğrenmek istiyor. Peki, bel ağrısı için hangi bölüme ve doktora gidilir?

22.05.2020Sağlık
Bel ağrısına ne iyi gelir Bel ağrısı nasıl geçer Bel ağrısı nedenleri

Bel ağrısına ne iyi gelir? Bel ağrısı nasıl geçer? Bel ağrısı nedenleri

Dünyada yapılan araştırmalar insanların yüzde 80'inin hayatları boyunca en az bir kez bel ağrısı yaşadığını ortaya koyuyur. Bu sorunu yaşayan vatandaşlar ise bel ağrısına nelerin iyi geleceği konusunda internette araştırma yapıyor. Peki, Bel ağrısına ne iyi gelir? Bel ağrısı nasıl geçer?

22.05.2020Sağlık
Hareketsizlik En Çok Bu Hastalıkları Vuruyor

Hareketsizlik En Çok Bu Hastalıkları Vuruyor!

Covid-19 pandemisinin ülkemizi de etkisine aldığı iki aylık süreci geride bırakıp ‘yeni normal’e geçiş yaptığımız bugünlerde, bulaş riskine karşı sosyal mesafeye dikkat etmek ve evde kalmak salgınla mücadelede şüphesiz kritik önem taşıyor. Ancak evde kaldığımız süreçte koronavirüs kadar tehlikeli bir sorun var ki; o da hareketsizlik!

13.05.2020Spor Fitness
Bel Fıtığı Nedir Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir

Bel Fıtığı Nedir? Bel Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Bel ağrısı toplumumuzda sıkça görülen ve yakınılan sorunların neredeyse başında geliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç.Dr.Ahmet İnanır bel fıtığı hakkında önemli bilgiler verdi.

21.04.2020İyi Yaşam
Ankarada corona virüsü yendi Yaşadığı her şeyi anlattı

Ankara'da corona virüsü yendi! Yaşadığı her şeyi anlattı

Ankara'da corona virüse yakalanan Macide Güleç (28), hastanedeki tedavisinin ardından sağlığına kavuşarak taburcu edildi. 9 gün sonra hastaneden çıkan ve büyük sevinç yaşayan Güleç, "Bence bu hastalıkta moral çok önemli, sürekli moralimi yüksek tutmaya çalıştım. Şimdi 14 gün daha kendimi evde izole edeceğim. Evde sıkılmak, hastanede sıkılmaktan çok çok daha iyi" dedi.

3.04.2020Gündem
Bel Fıtığı İçin Hangi Doktora Gidilir Bel Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Bel Fıtığı İçin Hangi Doktora Gidilir? Bel Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Bel fıtığı, özellikle çalışan insanlar için oldukça zorlayıcı ve acı verici bir hastalıktır. Bu rahatsızlık genelde şiddetli bel ağrısı olarak tarif edilmektedir. Ancak her bel ağrısı bel fıtığı olmayabilir. Peki, bel fıtığı için hangi doktora gidilir? Bel fıtığına hangi bölüm bakar? İşte bel fıtığı hakkında çok sorulan bu soruların cevaplarını size özel hazırladık.

28.03.2020Sağlık
Bel ve Sırt Ağrıları Hangi Durumda Tehlikelidir

Bel ve Sırt Ağrıları Hangi Durumda Tehlikelidir?

En sık görülen sağlık sorunlarının başında baş ağrısı geliyor. Ancak ardından da ikici sırayı sırt – bel ağrısı alıyor. Peki ama sırt ve bel ağrıları ne zaman tehlikeli oluyor? Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr.Kerem Bıkmaz konu ile ilgili bilgiler verdi.

14.02.2020İyi Yaşam
Rahim ağzı yarası nedir Belirtileri, tanı ve tedavisi

Rahim ağzı yarası nedir? Belirtileri, tanı ve tedavisi

Rahim ağzı yaraları kadınlarda sık görülen bir problemdir. Bu sorun olduğunda rahim ağzı normalin dışında bir görüntü alır. Peki, rahim ağzı yaraları hangi belirtiler verir? Rahim ağrı yaralarının tanı ve tedavisi nasıl yapılır? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer, detaylarıyla anlattı.

12.02.2020Sağlık
Rahim Ağzı Yarası Nedir Belirtileri Nelerdir

Rahim Ağzı Yarası Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Rahim ağzı yaraları kadınlarda sık görülen bir hastalıktır. Rahim ağzı yaraları rahim ağzının normalin dışında bir görüntü almasıdır. Rahim ağzı iltihapları, servikal erozyon, servikalektropiyon rahim ağzında yara görüntüsü verir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer konu hakkında bilgiler verdi.

Canan Karatay yeni bir tartışma başlattı: Çare kelle paça mı

Canan Karatay yeni bir tartışma başlattı: Çare kelle paça mı?

Prof. Dr. Canan Karatay önceki gün katıldığı bir programda “Koronavirüsü önlemek için sabah akşam kelle paça için” açıklamasıyla yeniden tartışma konusu oldu. Uzmanlar gereğinden fazla tüketilmesi halinde kelle paçanın çeşitli hastalıklara neden olacağını belirtti.

7.02.2020Gündem
Kuru iğne tedavisi (İMS) nedir Kuru iğne tedavisi nasıl yapılır

Kuru iğne tedavisi (İMS) nedir? Kuru iğne tedavisi nasıl yapılır?

Kuru iğne, kas iskelet sistemi problemlerinden kaynaklanan akut ve kronik ağrıların tedavisinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Profesör Dr. Turan Uslu, Kuru İğne Tedavisinin hangi hastalıkların tedavisinde kullanıldığını anlatıyor.

3.02.2020Sağlık
Sistit nedir, neden olur Sistit belirtileri neler

Sistit nedir, neden olur? Sistit belirtileri neler?

Sistit nadiren erkeklerde görülen bir kadın sağlığı sorunudur. Kadınların korkulu rüyası sistitin pek çok belirtisi olabilir en barizi idrar torbası ve idrar yollarında yanma hissidir. Peki, sistit nedir, neden olur? Sistit belirtileri neler?

30.01.2020Sağlık
Hamileliğin ilk üç ayında kanamalar neden olur

Hamileliğin ilk üç ayında kanamalar neden olur?

Hamilelikte kanama neden olur? Hamileliğin ilk üç aylık döneminde kanama olması normal mi? Fazla miktarda olan ve uzun süren kanamaların ciddi problemlerin habercisi olabileceğini söyleyen Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Süleyman, Tosun konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Her Sabah Boyun Ağrısı İle Uyanıyorum Neden

Her Sabah Boyun Ağrısı İle Uyanıyorum Neden?

Sabahları boyun ağrısı ile uyanıyorsanız ve bu durum kronikleşmeye başladıysa bir çok nedeni olabilir. Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Ateş Önal, yaşam kalitesini oldukça düşüren boyun ağrılarının 9 nedenini anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

6.01.2020İyi Yaşam
Hastanede korkunç saldırı Sağlık teknikerinin elmacık kemiği kırıldı

Hastanede korkunç saldırı! Sağlık teknikerinin elmacık kemiği kırıldı

Kahramanmaraş’ta, sağlık teknikeri Serhat İğci (41), hasta yakının saldırısına uğradı. Elmacık kemiği kırılan ve 10 gün iş göremez raporu verilen İğci, "Haberlerde gördükçe kınıyordum, başıma geleceğini hiç düşünmedim" dedi.

5.01.2020Gündem
Misyoner Pozisyonu Nedir Hamile Kalmayı Kolaylaştırır mı

Misyoner Pozisyonu Nedir? Hamile Kalmayı Kolaylaştırır mı?

Misyoner pozisyonu hamile kalmak için en çok kullanılan pozisyonlarından biridir. Bu pozisyon çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için en elverişli pozisyonlardan biridir. Misyoner pozisyonunda çiftler daha uyumlu ve rahat olurlar. Peki misyoner pozisyonu hamile kalmayı kolaylaştırır mı?

30.12.2019Cinsellik
Trabzonsporda Hosseini şoku

Trabzonspor'da Hosseini şoku!

Trabzonspor, Hosseini'nin bel ağrısı şikayeti nedeniyle İttifak Holding Konyaspor maçı kadrosuna alınmadığını açıkladı.

22.12.2019Futbol

Yazar Sonuçları

Kronik pelvik ağrı

Kadın hastalıkları ve doğum branşında, özellikle bel ağrıları olmak üzere bel ve bacağa vuran ağrılara sık rastlanmaktadır.

22.08.2020

Bel ağrıları ameliyatsız da tedavi edilebilir

Günümüzde herkesin şikayet ettiği konuların en başında ne yazık ki bel ağrısı ilk sıralarda geliyor. Bu durumun nedeni vücudumuzu gündelik yaşam içerisinde doğru kullanamıyor olmak, ağırlık kaldırırken doğru hareketi yapamamak, uzun süreler ve yanlış pozisyonlarda oturmak ve yeterince egzersiz yapmıyor olmamız…

3.06.2020

Peki ya aşı bulunamazsa

Pandemide kalıcı çözümün bulunabilecek etkili bir aşı olduğu kesin. 

7.05.2020

Endometriozis (Çikolata kisti) nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Endometriozis, rahim astarını oluşturan dokuya benzer dokunun rahim boşluğunun dışında büyüdüğü bir hastalıktır. Rahim astarına endometrium denir.

30.04.2020

Covid19’lu günlerde fiziksel ağrılarınız için masajdan faydalanın

Birçoğumuz günlük yaşantımızda gerginleşen vücut ve ağrı şikâyeti yaşamaktayız. Bu durumda kendi kendinize cildiniz ve cildinizin altındaki kaslara uygulayabileceğiniz masaj ile rahatlamak mümkün olabilir. Fiziksel ya da zihinsel olarak bir ferahlama sağlayabilir.

23.04.2020

Proloterapi tedavisi nedir?

Proloterapi tedavisi ile iyileşme mekanizması uyarılarak ameliyat yapılmaksızın bir ağrı tedavisi uygulanır. Bu tedavi cerrahi dışı bağ ve ‘tendon rekonstrüksiyonu’ ya da ‘yenilenme tedavisi’ olarak bilinir. Yaralanan kas ve iskelet dokularını tedavi etmek için vücudun doğal mekanizmasını uyarır.

28.02.2020

Bel fıtığı tedavisi nasıl yapılır?

Omurga yapısı kapsamında omur adı verilen kemiklerin arasında bulunan ve disk olarak adlandırılan fizyolojik oluşumlar mevcuttur. Dikler fiziksel yapının ana elemanlarındandır ve çekirdek ve bir bu çekirdeği çevreleyen bir kılıftan oluşur. Fıtık denilen oluşum bu çekirdeğin etrafındaki kılıf yapısından dışarıya doğru çıkması olayıdır.

4.02.2020

Nöral terapi nedir? Nöral terapi nasıl uygulanır?

Nöral terapi; ağrı şikayetiyle başvuran hastalarda, otonom sinir sistemi bozuklukları olanlarda tedavi için etkili ve güçlü bir yöntemdir. Tedavide iyileşme mekanizmasını harekete geçiren bir enjeksiyon uygulanır. 19. yüzyılın başlarında yöntem oluşmaya başlamış ve gelişmiştir.

30.01.2020

Ağrı bandı hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Ağrı bandı, yani orijinal adıyla ‘’kinesio’’bant pamuk ve naylondan oluşan özel bir karışım banttır. Cildin elastik yapısını taklit etmek gibi bir özelliği vardır. Bu sayede vücut hareketlerini de kısıtlamaz. Ağrı bandı yapıştırıldıktan sonra su geçirmez özelliği, egzersiz sırasında hatta duş alırken bile çıkmaz. Ağrı bandı, vücutta yaklaşık olarak 5 gün dayanabilecek yapıya sahiptir.

2.01.2020