MENÜ

Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Geri Dönüşüm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.901 Geri Dönüşüm haberi bulunmuştur.

Geri Dönüşüm Haberleri

Corona virüsü yenen iş adamı Oğuzhan Yar yaşadığı zorlukları anlattı

Corona virüsü yenen iş adamı Oğuzhan Yar yaşadığı zorlukları anlattı

İzmir'de, yakalandığı koronavirüsten(corona virüs) gördüğü tedaviyle kurtularak, taburcu olduktan sonra evde tek başına 14 günlük karantina sürecine giren iş adamı Oğuzhan Yar (34), yaşadığı zor süreci anlattı. Koronavirüsü hala önemsemeyip, gereken tedbirleri almayanlar olmasına üzüldüğünü belirten Yar, "Düşmanın adı var, kendi yok. Bu yüzden çok dikkatli olun. Hastanedeyken yengemi kaybettim, cenazesine gidemedim. Şu an ailemden bir kişiye herhangi bir şey olsa dışarı çıkamam. Çalışmak zorunda olan vatandaşlarımız lütfen gerekli önlemleri alsın" dedi.

6.04.2020Gündem
İstanbul barajları alarm veriyor Dikkat Uyarı geldi…

İstanbul barajları alarm veriyor! Dikkat! Uyarı geldi…

İstanbul'un su ihtiyacının büyük kısmını karşılayan barajlardaki su seviyesi yüzde 65 ile son 10 yılın en düşük ikinci seviyesine geriledi. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Deniz Demirhan konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken "Yağışlar mevsim normallerinin altında, sıcaklıklar ise yüksek. Önümüzdeki günlerde kurak bir süreç geçirme ihtimalimiz var" dedi.

5.04.2020Gündem
Çinden gelen elektronik ürünlerde koronavirüs var mı

Çin'den gelen elektronik ürünlerde koronavirüs var mı?

Koronavirüs sebebiyle çok acil durumlar dışında evinden çıkmayan tüketicilerin, ihtiyaçlarını evden karşılaması, e-ticaret sitelerinde yoğunluk yaşanmasına sebep oldu. Peki Çin'den gelen elektronik ürünlerde koronavirüs olabilir mi? - Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

26.03.2020Teknoloji
Kartaloğlu: Devlet 11 milyar liralık fedakarlıkta bulundu

Kartaloğlu: Devlet 11 milyar liralık fedakarlıkta bulundu

TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu "Devlet, sadece şubat ayına ilişkin KDV'yi erteleyerek 11 milyar liralık fedakarlık yaptı" dedi.

25.03.2020Ekonomi
Kızılaydan koronavirüs ile mücadeleye büyük destek

Kızılay'dan koronavirüs ile mücadeleye büyük destek

Koronavirüs ile mücadele kapsamında devlete destek çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, sosyal yardım çalışmalarını artırma kararı aldı. Kızılay, karantina yurtlarındaki yemek dağıtımlarının ve kan bağışı konusundaki çalışmalarının yanı sıra, yaşanan krizden en çok etkilenmesi beklenen toplum kesimlerini desteklemek amacıyla eylem planı hazırladı.

24.03.2020Gündem
Aşırı yüklenen kamyon görenleri şaşkına çevirdi

Aşırı yüklenen kamyon görenleri şaşkına çevirdi

Geri dönüşüm kağıtlarının, plastiklerinin ve demirlerin toplandığı çuvalları bir kamyonun kasasına yükleyen sürücü, aracın neredeyse iki katı kadar yük alarak görenleri şaşkına çevirdi. Daha fazla kazanmak uğruna kuralları hiçe sayan sürücü bu kadarına pes dedirtti.

24.03.2020Gündem
Prof. Dr. Taner Damcı: Sağlığın, daha fazla sağlığın hatta ölümsüzlüğün peşindeyiz ama...

Prof. Dr. Taner Damcı: Sağlığın, daha fazla sağlığın hatta ölümsüzlüğün peşindeyiz ama...

‘Sağlık Ararken Aldatılmak’ adlı yeni kitabı Doğan Kitap tarafından yayımlanan Prof. Dr. Taner Damcı, “Her şeyi trend olarak görmeye koşullanmış günümüz insanı her yıl yeni bir beslenme trendi görmek istiyor. Oturmuş, bilimsel verilere dayanan ama diğerleri kadar heyecan verici olmayan doğru bilgileri uygulamak eski kafalılık olarak küçümseniyor” diyor.

MEB liselileri evden yarıştıracak

MEB liselileri evden yarıştıracak

MEB’in düzenlediği ‘Evde Kodluyorum’, ‘Çevreyi Korumaya Evden Başlıyoruz’ ve ‘Kitap Okuma ve Eleştirel Bakış’ isimli yarışmalara, fen, sosyal bilimler ve Anadolu lisesi öğrencileri katılabilecek.

20.03.2020Eğitim
Virüs yeni ekonomi oluşturacak

Virüs yeni ekonomi oluşturacak

Hataylı soba imalatçısı bir babanın oğlu olan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, 5 yaşından beri çalışıyor. İskenderun bit pazarından çıkıp dünyanın en büyük 10 demir çelik şirketine uzanan girişimcilik hikâyesini konuştuğumuz Tosyalı, “Koronavirüs dünyaya farklı bir ekonomik düzen getirecek. Bu virüsle yaşarken de birçok yeni alan oluşacak. Virüsle mücadele eden ekipmanlar, kontrol sistemleri gibi insanların davranış şekilleri de yeni ekonomik alanlar oluşturacak diye düşünüyorum” diyor.

16.03.2020Ekonomi
Pelikan sayısı ikiye katlandı

Pelikan sayısı ikiye katlandı

Doğaseverlere sevindirici bir haberimiz var: İki yıl öncesine kadar ‘tehlike altındaki tür’ olarak kabul edilen pelikanlar bu kategoriden çıkarak ‘risk altındaki türler’ listesine girdi. Bu gelişmede koruma eylem planının büyük etkisi var.

15.03.2020Hürriyet Pazar
En ‘çevreci’ OSB

En ‘çevreci’ OSB

Son yıllarda dünyamızın karşı karşıya olduğu çevre sorunlarının en önemli sebeplerinden biri de insanoğlunun doğal dengede oluşturduğu bozulmalardır.

13.03.2020Ekonomi
Temiz üretim yarışma ile taçlandı

Temiz üretim yarışma ile taçlandı

Yarışmanın jüri üyelerinden Prof. Dr. Erdem Görgün ile Doç. Dr. Selnur Uçaroğlu, Bursa OSB’nin çevreci çalışmalarına, BOSİAD Çevre Yarışması’nın ayrı bir değer kattığını belirtti.

13.03.2020Ekonomi
TIRın dorsesindeki kartonlar yandı

TIR'ın dorsesindeki kartonlar yandı

MANİSA'nın Şehzadeler ilçesinde, seyir halindeki tırın dorsesinde bulunan ve geri dönüşüme götürülen kartonlar yanmaya başladı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü.

11.03.2020Gündem
Geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangında 1 itfaiye eri yaralandı

Geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangında 1 itfaiye eri yaralandı

ADANA’da plastik geri dönüşüm fabrikasının deposunda çıkan yangın maddi hasara neden olurken yangına müdahale esnasında bir itfaiye eri düşerek hafif şekilde yaralandı.

10.03.2020Gündem
Bakan Albayraktan büyüme rakamları açıklaması: Ocak ve şubat çok iyi sinyaller veriyor

Bakan Albayrak'tan büyüme rakamları açıklaması: Ocak ve şubat çok iyi sinyaller veriyor

Bakan Berat Albayrak, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen "Uşak İş Dünyası Buluşması" programında yaptığı konuşmada, "Tüm dünyada kıyamet koparken ocak ve şubat rakamları çok iyi sinyaller veriyor. Ocak ve şubatta gerek yatırım kapasite kullanımları gerek üretim anlamında, sanayi ve tüketim anlamında, reel sektör açısından ortaya konulan datalara baktığımızda, inşallah son çeyreğin üzerinde bir büyümeyi 2020'nin ilk çeyreğinde göreceğiz." dedi

9.03.2020Gündem
Bir cam şişenin geri dönüşümü 25 dakikalık elektriğe bedel

Bir cam şişenin geri dönüşümü 25 dakikalık elektriğe bedel

Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Sarıbekir, "Tüm ambalajlar geri dönüştürülebilir ve ekonomiye kazandırılabilir. Sadece bir adet cam şişenin geri dönüştürülmesiyle bir bilgisayarı 25 dakika çalıştırmak mümkün." dedi.

9.03.2020Teknoloji
Kaçak atık toplayıcısı kovalamacayla yakalandı

Kaçak atık toplayıcısı kovalamacayla yakalandı

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, belediyenin adı ile logosunu izinsiz kullanıp, yetki belgesi olmadan geri dönüşüm atıklarını toplayan Kemal İ., motosikletli zabıta ekiplerince yakalandı.

5.03.2020Gündem
Çeltik sapları elektrik enerjisine dönüştürülebilecek

Çeltik sapları elektrik enerjisine dönüştürülebilecek

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesince hayata geçirilen proje kapsamında, hasat edildikten sonra çevre kirliliğine neden olan ve bir sonraki sezon ürününün ekimini zorlaştıran çeltik saplarının gazlaştırıldıktan sonra elektrik enerjisine dönüştürülebileceği tespit edildi.

4.03.2020Teknoloji
Meslek yüksekokulunda ev tipi katı atık ayrıştırma cihazının prototipi üretildi

Meslek yüksekokulunda "ev tipi" katı atık ayrıştırma cihazının prototipi üretildi

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki meslek yüksekokulunda, bir proje kapsamında yazılım kodlaması yapılarak plastik, cam ve metal atıkların ev ve iş yerlerinde 3 ayrı kutuya otomatik yönlendirildiği katı atık ayrıştırma cihazının prototipi geliştirildi.

2.03.2020Teknoloji
3 şeften sıfır atık tarifleri: Atıksız mutfak doğru alışverişle başlar

3 şeften sıfır atık tarifleri: Atıksız mutfak doğru alışverişle başlar

Dünyada her yıl 1.3 milyar ton yiyecek çöpe gidiyor. Araştırmalara göre çöpe giden yiyeceklerin sadece çeyreği kurtarılsa 870 milyon aç insanın doyması sağlanabilir. Bu konuda farkındalık yaratmak için çalışmalar yapan TOGEM-DER bu yılki Cemre Çarşısı etkinliğinde yeniden ‘sıfır atık felsefesi’ne dikkat çekiyor. 6-7 Mart’ta Ataşehir Grand Sheraton Hotel’de gerçekleşecek etkinlikte sektörün önde gelen şefleri ve modacıları atölyeler düzenleyecek. Etkinliğe katılacak şefler Claudio Chinali, Sinem Özler ve Eyüp Kemal Sevinç ile mutfakta buluştuk. Sıfır atık yöntemiyle yemek pişirmenin püf noktalarını konuştuk.

Son dakika haberler: Manisada geri dönüşüm tesisinde yangın paniği

Son dakika haberler: Manisa'da geri dönüşüm tesisinde yangın paniği

MANİSA'nın Yunusemre ilçesinde, hurda atıkların geri dönüşümünün yapıldığı fabrikada yangın çıktı. İtfaiyenin çalışmasıyla söndürülen yangında, fabrikada zarar meydana geldi.

29.02.2020Gündem
Antrenmanlarda geri dönüştürebilir teknoloji devrimi

Antrenmanlarda geri dönüştürebilir teknoloji devrimi

Günümüzün en büyük çevre sorunlarından biri olan ve gezegenin geleceğini tehdit eden plastik atıkların geri dönüşümü için önemli bir adım atıldı.

26.02.2020Diğer
Aydilge muşambadan elbise giydi

Aydilge muşambadan elbise giydi

Aydilge önceki gün “Hayat Şaşırtır” şarkısıyla Yeditepe Üniversitesi Dilek Ödülleri gecesinde “en iyi jenerik müziği” ödülünü aldı.

26.02.2020Keyif
Animal Crossing: New Horizons geliyor Yeni detaylar ortaya çıktı

Animal Crossing: New Horizons geliyor! Yeni detaylar ortaya çıktı

Animal Crossing New Horizons için 27 dakikalık oynanış videosu da çıktı, oyunla ilgili yeni detaylar da böylece gün yüzüne çıkmış oldu. Peki Animal Crossing: New Horizons'tan ne bekliyoruz?

21.02.2020Teknoloji
Türkiye Basketbol Federasyonu ile UNDP iş birliği yaptı

Türkiye Basketbol Federasyonu ile UNDP iş birliği yaptı

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında "Sürdürülebilir Kalkınma İçin Küresel Amaçlar" temalı iş birliği anlaşması imzalandı.

17.02.2020Basketbol
Tekirdağda geri dönüşüm fabrikasında yangın

Tekirdağ'da geri dönüşüm fabrikasında yangın

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabası sonucu söndürüldü.

16.02.2020Gündem
“Hayatın İçinden” serisi hızla devam ediyor

“Hayatın İçinden” serisi hızla devam ediyor

Yayına başladığı günden bugüne okuyucu deneyimini artıracak her yeniliğe ayak uydurma misyonuyla hareket eden Hürriyet, bu kez popüler kültürün yükselen trendlerinden Podcast yayınıyla okuyucunun karşısına çıkıyor.

14.02.2020Haberler
Egenin turizm merkezi olacak

Ege'nin turizm merkezi olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tasarlanan "Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi" kapsamında ilçe turizminin 12 aya yayılması ve 100 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

14.02.2020Seyahat
Çeşme, Egenin turizm merkezi olacak

Çeşme, Ege'nin turizm merkezi olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tasarlanan "Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi" kapsamında ilçe turizminin 12 aya yayılması ve 100 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.

12.02.2020Ekonomi
Gaziantep FKdan 4200 kişilik gençlik platformu

Gaziantep FK'dan 4200 kişilik gençlik platformu

Gaziantep Futbol Kulübü bünyesinde İnovasyon ve Girişimcilik Sportif Gençlik Platformu kuruluyor. Platform bünyesinde her biri 42 kişiden oluşacak 100 takım kurulacak.

11.02.2020Futbol
Eski dijital cihazlarınızı güvenli şekilde nasıl elden çıkarabilirsiniz

Eski dijital cihazlarınızı güvenli şekilde nasıl elden çıkarabilirsiniz?

Efsane Cuma, Siber Pazartesi ve yeni yıl geride kaldı. Aramızdan bazı şanslılar hediye paketlerini açtığında yepyeni bir dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ya da tablete kavuşmuş olabilir. Peki ama eski cihazlarımıza ne olacak?

7.02.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Füzemizi mümkünse hemen Suriye sınırına yerleştireceğiz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Füzemizi mümkünse hemen Suriye sınırına yerleştireceğiz...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisini Devreye Alma Töreni'nde konuşma yaptı. Erdoğan, HİSAR-A Füze Sistemi'yle ilgili, "Bu sistemi mümkünse hemen Suriye sınırımıza yerleştirerek önemli bir eksiğimizi gidermiş olacağız" dedi.

5.02.2020Gündem
Dünyada benzeri yok Atık tesisi üzerinde kayak keyfi

Dünyada benzeri yok! Atık tesisi üzerinde kayak keyfi

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan dünyanın en verimli atık tesisinde atıkların yüzde 99.5’i enerjiye dönüştürülüyor. Kayak pisti olarak inşa edilen çöp işleme merkezinin binası ise dünyanın en eğlenceli geri dönüşüm tesisi olarak hizmet veriyor.

4.02.2020Avrupa
Hürriyet Podcast Yayınları Başladı

Hürriyet Podcast Yayınları Başladı

Yayına başladığı günden bugüne okuyucu deneyimini artıracak her yeniliğe ayak uydurma misyonuyla hareket eden Hürriyet, bu kez popüler kültürün yükselen trendlerinden Podcast yayınıyla okuyucunun karşısına çıkıyor.

4.02.2020Yaşam
Anadolu turizmden daha fazla kazanmalı

'Anadolu turizmden daha fazla kazanmalı'

Türkiye’nin turzim gelirinin yüzde 40’nın Marmara, yüzde 40’ının Akdeniz, yüzde 10’unun Ege ve kalan yüzde 10’unun Anadolu’dan elde edilğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu’nun turizmden aldığı gelirin arttırılması gerektiğini vurguladı. Ersoy, “Her bölgenin kendine özgü turizm potansiyelini ortaya çıkaracak yeni tanıtım ve yatırım politikaları üzerinde çalışıyoruz” dedi.

31.01.2020Ekonomi
Bakan Ersoy: Birkaç hafta içinde biz de eylem planlarımızı açıklayacağız

Bakan Ersoy: Birkaç hafta içinde biz de eylem planlarımızı açıklayacağız

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Çin’den gelecek turist beklentimiz maksimum 550 bin civarında. Bunun bir kısmını kaybetmek Türkiye’nin 2020 hedeflerine erişemeyeceği anlamına gelmiyor" dedi.

30.01.2020Ekonomi
Vodafone Business Dijitalleşme Tırı Türkiye turunu tamamladı

Vodafone Business Dijitalleşme Tırı Türkiye turunu tamamladı

Vodafone Business, verimlilik ve makine takibinden enerji tasarrufuna, dijital tarım istasyonundan bulut depoya kadar en yeni dijital teknoloji çözümlerini Türkiye’yi dolaşarak işletmelere ulaştırıyor. #dijitalleşmeyolunda 12 şehri gezen Vodafone Business Dijitalleşme Tırı, 3 ay önce Adana’dan başladığı Türkiye turunu İstanbul’da tamamladı. 8 bin kilometrenin üzerinde yol yapan Vodafone Business Dijitalleşme Tırı, bu süreçte 10 bini aşkın kişiye ulaştı. Tur kapsamında toplanan yüzlerce kilo elektronik atığın geri dönüşümünden sağlanan gelirle de Gaziantep ve Adana’da iki kodlama sınıfı kurulacak.

29.01.2020Teknoloji
Çocukken oynadıkları parkı atık ürünlerle yeniden yaptılar

Çocukken oynadıkları parkı atık ürünlerle yeniden yaptılar

Mimarlık öğrencileri Büşra Gizem Yılmaz ve Abdullah Doğmuş, doğup büyüdükleri Sancaktepe’de bulunan Veysel Karani Çocuk Parkı’nı inşaat ve fabrika atıklarını geri dönüştürerek elde ettikleri malzemelerle yeniden düzenledi. Sürdürülebilirlik ve ekolojiyi esas alan “Children’s Ladybug” (Çocukların Ateşböceği) projesi kapsamında Sancaktepe Belediyesi’nden destek alan genç mimarlar 1050 metrekarelik çocuk parkının çürümüş ve zarar görmüş alanlarını restore etti.

29.01.2020Gündem
Atıkların kaynağında ayrıştırılması konusunda geri dönüşümcülerden duyarlılık çağrısı

Atıkların kaynağında ayrıştırılması konusunda geri dönüşümcülerden duyarlılık çağrısı

Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu Başkanı Mahmut Uğur Çetin, Türkiye'nin geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda 2017'den sonra önemli bir atılım gerçekleştirmesine karşın henüz yolun çok başında olduğunu ve bu konuda toplumun tüm kesimlerinin duyarlı davranması gerektiğini bildirdi.

28.01.2020Ekonomi
1 liraya alıyor, 50 euroya satıyor Dünyaya pazarlıyor...

1 liraya alıyor, 50 euroya satıyor! Dünyaya pazarlıyor...

Samsun'da 57 yaşındaki Temel Samangül, temizlik görevlilerinden 1 TL karşılığında aldığı şişeleri sanat eserine dönüştürerek dünyaya pazarlıyor.

24.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hak İçin İlla Şansa, Şans İçin İlla Kara mı İhtiyaç Var?

Zaman nasıl da form değiştirdi. Ne ayın üçü dördü, ne pazarı salısı, ne de sabahı akşamı… Hepsi aynı sanki. O zaman günün tepesi senin, dibi benim olsun.

7.04.2020

Entelektüel Destek Paketi

Sanat üretmek, sanatçının kendisi ve yaşadığımız dünya ile bağ kurmasının bir yolu. Banu Küçüksubaşı, yıllarca buna şahitlik ederek sanatçı ve sanatı arasındaki güçlü gözlemlerini topluluklara aktarıyor.

2.04.2020

Barselona’yı çocuğunuzla keşfedin

Rengârenk mozaikleri, ünlü mimar ve sanatçıların hemen her sokakta karşınıza çıkan eserleri, zengin yeme-içme seçenekleri ve yemyeşil parklarıyla ünlü Barselona, İspanya’nın en önemli şehirlerinden biri ve Katalonya’nın başkentinde çocuğunuzla yapabileceğiniz pek çok şey var.

24.02.2020

Herkesin alışveriş yapamadığı, para geçmeyen bir market...

Bir market düşünün. İçinde gıdadan giyime ihtiyacınız olan her şey var. Ama bu marketten herkes alışveriş yapamıyor. Daha da ilginç olanı kasaya ödemeye gittiğinizde ne nakit geçiyor ne de kredi kartı...

22.02.2020