MENÜ

Turkcell

Turkcell ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turkcell haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23.483 Turkcell haberi bulunmuştur.

Turkcell ; Türkiye merkezli GSM, 2G , 3G ve 4G operatörüdür. GSM 900 teknolojisini kullanarak hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana, lisans bedeli de dahil olmak üzere, yurt içerisinde, Aralık 2014 itibarıyla, yaklaşık 25 milyar Türk Lirası yatırım yapmıştır.

Şirket, abone başına ayda 17,1 Amerikan Doları gelir elde etmektedir. Bir abonenin aylık konuşma oranı 220 dakikayı bulmaktadır. Bu verilere göre Turkcell'in aylık geliri 925 milyon TL'dir (2008 yılına ait bilançolara göre). Turkcell, 2011'in ikinci çeyrek sonuçlarına göre gelirlerini yüzde 8 artırarak 2,28 milyar TL'ye çıkarmıştır.

2013 verilerine göre Turkcell'in net karı 2.33 milyar lira olurken 2014 yılında 1.865 Milyar lira olmuştur.

28 Kasım 2008 tarihinde yapılan Üçüncü Nesil A Lisansı ihalesini Turkcell, 358 milyon € ile kazandı.

Şirket Çin merkezli ZTE ve Huawei firmalarının telefonlarını kendi markası alında satışa sunmaktadır. Türkiye'de operatör markasıyla çıkan ilk telefonlardan olan T10 yerini her yıl çıkan yeni cihazlara bırakmıştır. Sırasıyla T10, T11, T20, T21(Maxiplus 5), T30, T40, T50 ve T60 modelleri Turkcell kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Telefonların büyük bir kısmı ZTE tarafından üretilmektedir.

Turkcell 2014 yılının 1. çeyreğinde Türkiye'nin 4G'li ilk telefonu olan yeni amiral gemisi Turkcell T50'yi tanıtmıştır. Aynı zamanda Turkcell T50'nin yanında yeni nesil saat olan Turkcell T-Fit'i tanıtmıştır.

Devamı...

Turkcell Haberleri

EBA TV internet nasıl alınır EBA ücretsiz internet başvurusu nereden yapılır

EBA TV internet nasıl alınır? EBA ücretsiz internet başvurusu nereden yapılır? 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleşen EBA TV online eğitim sistemi devam ediyor. Uzaktan eğitim sisteminin 2. haftasında, EBA TV için internet almak isteyen öğrenci ve veliler, EBA ücretsiz internet başvurusu hakkında bilgileri merak ediyor. Peki, EBA TV internet nasıl ve nereden alınır? EBA TV internet başvurusu nereden yapılır? İşte, operatörlerin EBA internet alma başvurusu hakkında detaylı tüm bilgiler...

30.03.2020Gündem
‘Altyapı bugünler için kuruldu’

‘Altyapı bugünler için kuruldu’

Turkcell, oronavirüs günlerinde devam eden evde eğitim ve evde iş hayatı için verdikleri destekleri sürdürüyor.

26.03.2020Ekonomi
Turkcell Genel Müdürü Erkan: Evde hayat var dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Erkan: Evde hayat var' dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan "Bizlerin sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceğiz" dedi.

24.03.2020Ekonomi
EBA TV ücretiz internet başvurusu nasıl yapılır nereden yapılır Turk Telekom Turkcell Vodafone ücretsiz internet başvurusu

EBA TV ücretiz internet başvurusu nasıl yapılır nereden yapılır? Turk Telekom Turkcell Vodafone ücretsiz internet başvurusu

TRT-EBA TV ve 'eba.gov.tr' üzerinden online eğitim sistemi pazartesi günü başladı. Derslerin başlamasının ardından servis sağlayıcların günler öncesinden açıkladıkları ücretsiz internet kapsamı araştırma konularının içinde yer aldı. Öğrenciler ve velileri, şirketlerin vereceği ve sadece EBA'da kullanmak üzere aktif olacak internet paketinden nasıl yararlanıldığını araştırmak için araştırmalarına, uzaktan eğitimin ikinci gününde hız verdi. Peki, EBA TV ücretiz internet başvurusu nasıl yapılır nereden yapılır? İşte, Turk Telekom Turkcell Vodafone ücretsiz internet başvurusu hakkında tüm ayrıntılar...

24.03.2020Gündem
Borsada şirketler hisselerine sahip çıkıyor

Borsada şirketler hisselerine sahip çıkıyor

Piyasalardaki panik satışları nedeniyle hisse fiyatlarındaki sert düşüşler veya aşırı dalgalanmalar, patronları, "hisselerine sahip çıkma" konusunda harekete geçirdi.

23.03.2020Ekonomi
Son dakika... Uzaktan eğitim başladı: İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Selçuk verdi

Son dakika... Uzaktan eğitim başladı: İlk dersi Milli Eğitim Bakanı Selçuk verdi

Uzaktan eğitimde ilk ders bugün başladı. Koronavirüs önlemleri kapsamında evler okula dönecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise ilk dersi anlattı.

23.03.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformu EBA TV, TV+a da taşındı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformu EBA TV, TV+'a da taşındı

Okulların önce erken tatile, daha sonra uzaktan eğitime başlaması ve birçok işyerinin evden çalışma sistemine geçmesiyle birlikte dijital yayın platformu TV+’ın kullanımında artış yaşandı. 14-22 Mart arasında TV+ mobil uygulamaya yönelik ziyaretlerde yüzde 60’lık bir artış gözlemlendi.

23.03.2020Teknoloji
Cep telefonu ve tabletler nasıl temizlenir İşte pratik ipuçları

Cep telefonu ve tabletler nasıl temizlenir? İşte pratik ipuçları

Turkcell, koronavirüs salgınına karşı korunma önlemleri kapsamında cep telefonları ve tabletlerin nasıl temizlenmesi gerektiğini anlatan bir rehber hazırladı. Telefon temizliğinde bu pratik adımları izleyin, kendi önleminizi alın.

23.03.2020Teknoloji
Koronavirüse karşı cep telefonu ve tabletleri hijyenik tutma rehberi

Koronavirüse karşı cep telefonu ve tabletleri hijyenik tutma rehberi

Turkcell, koronavirüs salgınına karşı korunma önlemleri kapsamında cep telefonları ve tabletlerin nasıl temizlenmesi gerektiğini anlatan bir rehber hazırladı.

23.03.2020Teknoloji
Evde kal çağrısı, dijital yayın platformlarına ilgiyi zirveye taşıdı

Evde kal çağrısı, dijital yayın platformlarına ilgiyi zirveye taşıdı

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüsle etkin mücadele kapsamında yaptığı "evde kal" çağrısının ardından dijital yayın platformlarının ziyaretçi sayısı son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

23.03.2020Teknoloji
Uzaktan kumandalı ilk ders... Uzaktan eğitim başlıyor: Hangi ders saat kaçta

Uzaktan kumandalı ilk ders... Uzaktan eğitim başlıyor: Hangi ders saat kaçta?

Uzaktan eğitimde ilk ders bugün başlıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında evler okula dönecek. Milli Eğitim Bakanlığı, TRT’de yayınlanacak ilkokul, ortaokul ve liseler için ‘eba (eğitim bilişim ağı) TV uzaktan eğitim programı’nı açıkladı. Her kademe için haftalık ders programı belirlendi. Üniversiteler de online eğitime başlıyor. İşte uzaktan eğitimin detayları...

23.03.2020Eğitim
MEB, 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

MEB, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görecek. EBA'ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-Okul’da tanımlı öğretmen, öğrenci ve veliler giriş yapabiliyor. EBA'da, okul öncesinden 12'nci sınıfa kadar tüm seviyelerdeki öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulan, 1600'den fazla ders ve 37 binin üzerinde etkileşimli içerik sunuluyor. EBA üzerinden öğretmenler, öğrencilerine çalışma gönderdiğinde, öğrencinin çözümleri sistem tarafından detaylı analiz ediliyor ve her bir öğrencinin eksikleri ayrı ayrı tespit ediliyor. EBA'da 5 binden fazla kitap ve 240 binden fazla soru, öğretmen ve öğrencilere sunuluyor. Dijital eğitim platformu EBA'ya erişim için GSM operatörleri ücretsiz internet erişimi sağlayacak.

19.03.2020Eğitim
Son dakika... MEB, 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Son dakika... MEB, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görecek. EBA'ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-okulda tanımlı öğretmenler, öğrenciler ve veliler giriş yapabiliyor. Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet hesap bilgileri, öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleri, veliler ise e-devlet hesap bilgileri ile EBA'ya girebiliyor.

19.03.2020Gündem
Öğrencilere ücretsiz internet nasıl alınır EBA Türk Telekom Vodafone Turkcell ücretsiz internet kampanyası başvurusu

Öğrencilere ücretsiz internet nasıl alınır? EBA Türk Telekom Vodafone Turkcell ücretsiz internet kampanyası başvurusu

Corona virüsünün algın halini almasını önlemek için alınan tedbirler kapsamında okullar tatil edildi. Okullar açılana kadar geçen sürede eğitim uzaktan EBA sistemi aracılığı ile devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan çevrimiçi sosyal eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı'nı (EBA), öğretmen ve öğrenciler kullanırken; Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell operatörler de 8 GB kadar varan ücretsiz interneti öğrencilere ücretsiz vereceklerini açıkladı. Peki, Öğrencilere ücretsiz internet nasıl alınır? EBA ücretsiz internet başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

19.03.2020Gündem
Telekom operatörlerinden koronavirüsle ilgili ortak açıklama

Telekom operatörlerinden koronavirüsle ilgili ortak açıklama

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği'nden (m-TOD) yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle gerekli tedbirlerin alındığı bilgisi verilerek, "Türkiye’nin her köşesinde iletişim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için mobil-sabit altyapımız ve dijital servislerimizle vatandaşlarımızın yanındayız." açıklamasında bulunuldu.

19.03.2020Teknoloji
Evler ofis oldu, internet kullanımı katlandı

Evler ofis oldu, internet kullanımı katlandı

Dünyayı etkisi altına koronavirüsün Türkiye’de de ortaya çıkmasıyla birlikte virüsten korunmak için alınan tedbirlerin dozu arttı.

19.03.2020Ekonomi
Telekom operatörlerinden ortak açıklama: Vatandaşlarımızın yanındayız

Telekom operatörlerinden ortak açıklama: Vatandaşlarımızın yanındayız

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği'nden (m-TOD) yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle gerekli tedbirlerin alındığı bilgisi verilerek, "Türkiye’nin her köşesinde iletişim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için mobil-sabit altyapımız ve dijital servislerimizle vatandaşlarımızın yanındayız." açıklamasında bulunuldu.

18.03.2020Ekonomi
Yaşlılar Haftasına özel mesajlaşmayı ücretsiz hale getirdi

Yaşlılar Haftası'na özel mesajlaşmayı ücretsiz hale getirdi

Turkcell'in mesajlaşma uygulaması BiP, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası’na özel, uygulamanın kullanımını ücretsiz hale getiriyor. Bir hafta boyunca BiP üzerinden yapılacak görüntülü ve sesli görüşmeler Turkcell aboneleri için ücretsiz olacak, paketlerindeki internet kotaları etkilenmeyecek.

17.03.2020Teknoloji
Öğrencilere 3 GB internet Vodafone Türk Telekom ve Turkcell için nasıl alınır

Öğrencilere 3 GB internet Vodafone Türk Telekom ve Turkcell için nasıl alınır?

EBA 3 GB ücretsiz internet kampanyası Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone tarafından belirlendi. Corona virüsü dolayısıyla okula gidemeyecek ve evlerinde eğitim alacak olan öğrenciler, EBA'da geçerli olacak 3 GB internet üzerinden derslerini görmeye devam edecek. Peki, öğrencilere 3 GB internet nasıl kullanılır? İşte, EBA öğrencilere ücretsiz internet başvurusu hakkında detaylı bilgiler

15.03.2020Teknoloji
Hollywood yıldızı Malkovich, İstanbulda sahne aldı

Hollywood yıldızı Malkovich, İstanbul'da sahne aldı

ABD'li oyuncu, yönetmen ve yapımcı John Malkovich, "John Malkovich The Music Critic Show" adlı müzikli gösteride sanatseverlerle buluştu.

14.03.2020Keyif
Öğrencilere 3 GB ücretsiz internet nasıl alınır EBA internet nasıl alınır

Öğrencilere 3 GB ücretsiz internet nasıl alınır? EBA internet nasıl alınır?

EBA ücretsiz internet ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzaktan eğitim süreci kolayca gerçekleşecek. Peki, Vodafone, Turkcell, Turk Telekom EBA 3 GB ücretsiz internet başvurusu nasıl yapılabilecek? İşte, EBA ücretsiz internet başvurusu hakkında merak edilen bazı bilgiler...

13.03.2020Eğitim
Hollywood yıldızı Malkovich, Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi selamlaştı

Hollywood yıldızı Malkovich, Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi selamlaştı

İstanbul'da hayranlarıyla buluşmaya hazırlanan ABD'li oyuncu, yönetmen ve yapımcı John Malkovich, koronavirüsten korunmak için tokalaşmak yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlaşma şeklini kullandı.

13.03.2020Keyif
Turkcellin Dergilik platformunda Sesli Makale dönemi başladı

Turkcell'in Dergilik platformunda "Sesli Makale" dönemi başladı

Türkiye’nin en çok okunan dijital yayıncılık platformu Dergilik, kullanıcılarına "Sesli Makale" deneyimi sunmaya başladı.

13.03.2020Teknoloji
Başakşehir maçına birlik mesajlı 17 bin tişört

Başakşehir maçına 'birlik' mesajlı 17 bin tişört

Turkcell’in Türk sporunu desteklemek için hayata geçirdiği çatı projesi TURKSPORU, Türkiye’nin Avrupa kupalarında yoluna devam eden tek futbol takımı olan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nü bu yolculuğunda yalnız bırakmıyor.

11.03.2020Futbol
Turkcell’den şehir hastanelerine yerli ve milli altyapı desteği

Turkcell’den şehir hastanelerine yerli ve milli altyapı desteği

Yozgat, Adana, Elazığ, Eskişehir ve son olarak Bursa Şehir Hastanesi’nde Turkcell Hastane Bilgi Yönetimi Sistemi (HBYS) kullanılıyor. Bu sayede hastane içindeki işlemler dijitalleşirken bugüne kadar Turkcell’in altyapısını kurduğu şehir hastanelerinde, 10 milyondan fazla hasta müracaatına ait işlem dijital olarak gerçekleştirildi. Böylece hastalara uçtan uca dijital hastane deneyimi yaşatıldı.

5.03.2020Teknoloji
Turkcell Superboxın kullanıcı sayısı 323 bine ulaştı

Turkcell Superbox'ın kullanıcı sayısı 323 bine ulaştı

Turkcell Superbox'ta kullanıcı sayısı 2019 yılında bir önceki yıla göre 10 kat artış göstererek 323 bin oldu.

4.03.2020Teknoloji
İnsanlık, 2040 yılında da organik kalabilecek mi

İnsanlık, 2040 yılında da organik kalabilecek mi?

Fütüristler Derneği tarafından Türkiye’de 8 yıldır düzenlenen 1 Mart - Gelecek Günü’ne bu yıl Haliç Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Geçen sene ‘2040 Yılında Mutlu Olmak’ konusu ele alınan 1 Mart – Gelecek Günü’nde bu yıl dünyadan ve Türkiye’den etkinliğe konuşmacı olarak katılan, konusunda uzman fütüristler “2040 Yılında Organik Olmak” üzerine düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

3.03.2020Teknoloji
İdil Biret, Beethoven’ın 250. yaşını kutluyor

İdil Biret, Beethoven’ın 250. yaşını kutluyor

Beethoven’ın 250. doğum yılı özel konseri 11 Mart gecesi Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek.

2.03.2020Kitap Sanat
Gaziantepte Zeka Gücü Sınıfı açıldı

Gaziantep'te "Zeka Gücü Sınıfı" açıldı

Gaziantep'te, Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde "Zeka Gücü Sınıfı" açıldı.

27.02.2020Teknoloji
John Malkovich The Music Critic Show ile İstanbula gelecek

John Malkovich "The Music Critic Show" ile İstanbul'a gelecek

Dünyaca ünlü oyuncu ve müzisyenler İstanbul'da sanatseverlerle buluşuyor.

27.02.2020Keyif
Bakan Selçuk: 9 üniversitede 5 bine yakın öğrencimiz “Genç İSG” sempozyumuna katıldı

Bakan Selçuk: 9 üniversitede 5 bine yakın öğrencimiz “Genç İSG” sempozyumuna katıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, iş sağlığı ve güvenliği farkındalığını artırmak için 9 üniversitede 5 bine yakın öğrenciye “Genç İSG” sempozyumu verildiğini duyurdu.

27.02.2020Ekonomi
BiP Acil Durum Butonuna kayıtlı kişi sayısı 1 milyona ulaştı

BiP "Acil Durum Butonu"na kayıtlı kişi sayısı 1 milyona ulaştı

BiP'in "Acil Durum Butonu" hizmeti kapsamında "Acil Durumda Ulaşılacak Kişi" olarak belirlenen kişi sayısı 1 milyona ulaştı. BiP, yakın zamanda kullanıcılarına şebeke olmadan mesaj atma imkanı da sunacak.

26.02.2020Teknoloji
Yüksek kaliteli, güvenilir savunma sistemleri ve yazılımları nasıl geliştirilir

Yüksek kaliteli, güvenilir savunma sistemleri ve yazılımları nasıl geliştirilir?

Yazılım Test ve Kalite Derneği (Turkish Testing Board - TTB) ile Kamu Bilişim Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Yüksek Kaliteli, Güvenilir Savunma Sistemleri ve Yazılımları Nasıl Geliştirilir?” temalı TestDefence etkinliğinde savunma sanayi bilişim profesyonelleri bir araya geliyor. Savunma sanayi alanındaki teknolojik gelişmeler ve bu gelişmelerin yazılım testi ile ilişkisinin ele alınacağı etkinlikte; TMMi Technical Chair Matthias Rasking, Kamu Bilişim Derneği Başkanı Doç Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ile Yazılım Test ve Kalite Derneği Başkanı Koray Yitmen de söz alacak. Katılımın ücretsiz ve kontenjanla sınırlı olduğu etkinlik, 27 Şubat 2020 Perşembe günü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda gerçekleştirilecek.

25.02.2020Teknoloji
Turkcell uluslararası arenada 5G çalışmalarını sürdürüyor

Turkcell uluslararası arenada 5G çalışmalarını sürdürüyor

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, uluslararası operatörler kuruluşu NGMN bünyesinde Turkcell’in yönettiği ve aralarında Orange, T-Mobile, China Mobile gibi dünyanın önde gelen telekom operatörlerinin yer aldığı 5G testleri projesinin üç yıl süren çalışmaları tamamlandı.

24.02.2020Teknoloji
Türkiyede en çok fiyatı 2 bin TLyi bulan telefonlar satılıyor

Türkiye'de en çok fiyatı 2 bin TL'yi bulan telefonlar satılıyor

Türkiye'de ilk cep telefonu görüşmesinin ardından geçen 26 yılda, Türk tüketicisinin cep telefonu seçimleri de teknoloji ile birlikte yön değiştirdi. Daha önceki yıllarda "Sadece alo diyeyim yeter" diyen yaş grubu bile artık sosyal medya kullanıyor, ona göre cep telefonu seçimi yapıyor. Pazarda en fazla rekabet ise 1000 TL ile 2 bin TL arasındaki telefonlarda yaşanıyor.

24.02.2020Teknoloji
3 yılda 1 metre kazamadık

3 yılda 1 metre kazamadık

İletişimin kesintisiz gerçekleşmesi için fiber yatırımlarının çok önemli bir boyut kazandığını söyleyen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “İletişimin en önemli ayağı fiber ama biz İstanbul’da da Artvin’de de Hakkari’de de 3 yıldır 1 metre fiber kazamadık.

22.02.2020Ekonomi
PSM Caz Festivali’nin en iyileri...Biletler satışa çıktı

PSM Caz Festivali’nin en iyileri...Biletler satışa çıktı

Bu yıl dördüncü yaşını kutlayan Zorlu PSM Caz Festivali, 30 Nisan Dünya Caz Günü’nde başlayacak; 5 Temmuz’a dek beş sahnede, 66 gün boyunca, 80’i aşkın sanatçıyla müziğin birçok rengini ağırlayacak. Kaçırmamamız gereken isimleri sıraladık. Biletler passo.com.tr’de!

Turkcell, 2019 yılı sonu finansal sonuçlarını paylaştı

Turkcell, 2019 yılı sonu finansal sonuçlarını paylaştı

Turkcell Grubu’nun konsolide bazda toplam geliri bir önceki yıla kıyasla yüzde 18,1 oranında artışla 25,1 milyar TL’ye ulaştı. Turkcell Grubu’nun FAVÖK’ü yüzde 18,6 artışla 10,4 milyar TL’ye yükselirken, FAVÖK marjı yüzde 41,5’e FVÖK marjı ise yüzde 21,4’e çıktı. Şirketin 2019 net kârı bir önceki yıla göre yüzde 61 oranında artarak tüm zamanların en yüksek miktarı olan 3,2 milyar TL’ye ulaştı.

21.02.2020Teknoloji
Mobil internet artık daha güvenli

Mobil internet artık daha güvenli

Turkcell, tüm dünyada gerek bireysel kullanıcıların gerekse kurumların en önemli problemlerinden biri olan sahte ve dolandırıcılık amaçlı kurulan sitelere karşı önemli bir adım attı.

21.02.2020Ekonomi
Son dakika haberi: GSM operatörlerine deprem cezası

Son dakika haberi: GSM operatörlerine deprem cezası

İSTANBUL’da 26 Eylül’de yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan iletişim kesintisi nedeniyle BTK Sektörel Denetim Dairesi Başkanlığı, operatörler hakkında inceleme başlattı.

21.02.2020Ekonomi
Turkcell, kullanıcıları zararlı siteye karşı uyaracak

Turkcell, kullanıcıları zararlı siteye karşı uyaracak

Turkcell müşterilerinin mobil internette daha güvende olmalarını sağlayan yeni bir hizmet geliştirdi. Dijital Güvenlik Servisi dolandırıcılık amaçlı kullanılan sahte sitelere karşı koruma sunuyor.

20.02.2020Teknoloji
Huawei Developer Day, Türkiye’de ilk kez düzenlendi

Huawei Developer Day, Türkiye’de ilk kez düzenlendi

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Huawei Developer Day (HDD) etkinliğinde şirketler ve geliştiriciler ile biraraya gelen Huawei, Huawei Mobil Servisleri’nin (HMS) gelişimi için 50 milyon TL yatırım yapacak.

18.02.2020Teknoloji
Diyabet hastası genç yerli insülin pompası üretmek istiyor

Diyabet hastası genç yerli insülin pompası üretmek istiyor

Adana'da 9 yıldır insülin pompası ve sarf malzemeleri kullanan diyabet hastası Maide Kutucu, bu ürünlerin yerlilerinin yapılması için kolları sıvadı.

18.02.2020Teknoloji
PSM Caz devleşti: 80 grupla devri alem

PSM Caz devleşti: 80 grupla devri alem

’Her müziğin caz festivali’ mottosuyla dördüncü senesini kutlayan PSM Caz Festivali’nin programı açıklandı. 30 Nisan -5 Temmuz tarihleri arasında Zorlu PSM’de düzenlenecek festival, aralarında Pet Shop Boys, Suede, EOB (Radiohead – Ed O’Brien), Jethro Tull The Prog Years, Billy Cobham, Metronomy, Angel Olsen, Hiromi, Kovacs, Rufus Wainwright, Yellowjackets, Salif Keita, Parov Stelar, Woodkid, Black Pumas’ın da olduğu 80’i aşkın grubu ağırlayacak. Festivalin biletleri, 17 Şubat’ta passo.com.tr ve Zorlu PSM gişeleri üzerinden satışta olacak.

14.02.2020Kitap Sanat
Gelin Hakkâriye de gidelim

'Gelin Hakkâri'ye de gidelim'

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, 2019 yılını değerlendirdiği ve 2020 planlarını paylaştığı toplantıda, ortak altyapı tartışmalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Önal, "Hep ‘Türk Telekom altyapısını paylaşmıyor’ deniyor. Şimdi ben Hakkari’ye de gidiyorum, Van’a da gidiyorum, İstanbul’da Moda’ya da gidiyorum, Beşiktaş’a da gidiyorum. Sen Van’a gitmek istemeyeceksin. ‘Ben sadece Beşiktaş’a gitmek istiyorum, bana sadece orayı paylaş’ diyeceksin. Bu doğru bir yaklaşım değil” dedi.

14.02.2020Ekonomi
Dijital ortamda kimlik bilgileriniz ne kadar güvende

Dijital ortamda kimlik bilgileriniz ne kadar güvende?

Kimlik bilgilerinin güvenliği son derece önem arz ediyor. Art niyetli kişilerin eline geçmesi halinde ise para cezalarıyla karşılaşabilir hatta hapis cezası da alabilirsiniz.

13.02.2020Sigorta
Lifebox’a yeni özellikler eklendi

Lifebox’a yeni özellikler eklendi

Turkcell’in bulut depolama servisi lifebox, kullanıcılarına görmek istemediği kişilerin fotoğraflarını tek tuşla silme ya da gizleme özelliği sunmaya başladı. Lifebox’la bundan böyle, yapay zeka yardımıyla gruplandırdığınız kişi, nesne veya yer fotoğraflarını arşivinizden kaldırmanız mümkün.

13.02.2020Teknoloji
Turkcell ve Huawei, 1 Milyon adet Huawei Mobil Servis destekli telefon satmayı hedefliyor

Turkcell ve Huawei, 1 Milyon adet Huawei Mobil Servis destekli telefon satmayı hedefliyor

Huawei ve Turkcell, 12 Şubat 2020 tarihinde Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Global Başkan Yardımcısı Wang Yanmin ve Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang’ın katılımıyla Mobil Ekosistem Stratejik İş Birliği Basın Toplantısı gerçekleştirdi.

12.02.2020Teknoloji
‘Milli takım’ 5G’yi 2023’e yetiştirecek

‘Milli takım’ 5G’yi 2023’e yetiştirecek

OSTİM, 5G teknolojisinde yerlileştirme çalışmalarının öncüsü oldu. OSTİM’de kurdukları Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi’nde 130 firma ve 8 bin personelin çalışmalara devam ettiğini belirten OSTİM Başkanı Orhan Aydın, “5G’de milli bir takımla yerlileşme çalışmalarına başladık. Hedef yüzde 100’ünü yerli yapmak ve bunu 2023’te başaracağız” dedi.

12.02.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları