MENÜ

Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dijital Dönüşüm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.354 Dijital Dönüşüm haberi bulunmuştur.

Dijital Dönüşüm Haberleri

Şirketler dijital dönüşüm süreçlerinde ne aşamada

Şirketler dijital dönüşüm süreçlerinde ne aşamada?

Ergi Şener yazdı... Dijital dönüşüm (Digital Transformation - DX) her geçen gün etkisini daha fazla göstermekte. Özellikle tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Coronavirus salgını, bu alandaki stratejilerin ve çalışmaların önemini bir kez daha bize hatırlattı ve yeni dünyada dijitalleşmenin hayati fonksiyonunu ve bu alanda kendilerini dönüştürmeyen firmaların maruz kalacağı geleceği tüm gerçekçiliği ile gözler önüne sermiş oldu.

27.03.2020Ekonomi
İÜ, ders kitaplarını dijital ortamda öğrencilere açtı

İÜ, ders kitaplarını dijital ortamda öğrencilere açtı

İÜ Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Şahin, "YÖK Dersleri Projesi kapsamında İÜ AUZEF, bünyesinde yer alan 47 programdaki 900'ü aşkın ders kitabı ülkemizdeki tüm öğrencilerin hizmetine sunuldu. İstanbul Üniversitesi, önemli bir uzaktan eğitim tecrübesine sahip olduğundan dolayı bu sürece çok hızlı bir şekilde uyum sağladı ve normal zamanda dijital ve uzaktan eğitim içeriğinin oluşturulmasının çok daha zor olduğu tıp, diş hekimliği, eczacılık ve fen alanları da dahil olmak üzere tüm birimlerini aktif bir şekilde koordine ederek yüksek bir eğitim içerik oranına ulaştı. Bugün itibarıyla tüm örgün öğretimin yaklaşık yüzde 85'ine eğitim materyali üretilmiş bu durumda" dedi.

27.03.2020Eğitim
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden koronavirüs bilgilendirme sitesi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nden koronavirüs bilgilendirme sitesi

CUMHURBAŞKANLIĞI Dijital Dönüşüm Ofisi, Koronavirüs bilgilendirme sitesi açtı. "https://corona.cbddo.gov.tr/" adresinden girilen sitede Türkiye'deki son veriler güncellenerek açıklanıyor. Sitede iyileşenler ve ölüm oranı da yer alıyor.

27.03.2020Gündem
YKS’nin tarihi değişti… 25-26 Temmuzda yapılacak

YKS’nin tarihi değişti… 25-26 Temmuz'da yapılacak

YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik. Uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler, yaz aylarında tamamlanacak. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacak. YKS'nin, 25-26 Temmuz'da yapılmasını karara bağladık. Bu kararı almamızdaki neden, tedbirli olmak ve öğrencilerimizin daha salim ve dingin bir zihinle hazırlanarak bu imtihana girmesidir. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacak. Üniversitelerde uzaktan eğitim öğretimin tüm düzeyleri için geçerli. Lisans, önlisans ve lisans üstü için geçerli. Bu hususta asla ihmalkarlık olmasın istiyoruz" dedi.

26.03.2020Eğitim
Koronavirüs etkisiyle erken ve yanlış dijitalleşme

Koronavirüs etkisiyle erken ve yanlış dijitalleşme

Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının ülkemizde de hızla yayılmasıyla birlikte önlemler artırıldı, öğrenciler uzaktan eğitimi, çalışanlar ise home office modelini deneyimlemeye başladı. Peki, Türkiye bu süreçte nasıl dijitalleşiyor?

23.03.2020Teknoloji
Olağandışı senaryolara hazırlıklıyız

Olağandışı senaryolara hazırlıklıyız

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “İçinde bulunduğumuz sürecin doğal bir sonucu olarak evden çalışma modeline geçişlerin artması, uzaktan eğitimin yaygınlaşması gibi süreçler için Türk Telekom olarak hazırız. Her türlü olağandışı senaryoya karşı gerekli hazırlıkları öteden beri yaptık” dedi.

23.03.2020Ekonomi
2 milyon bilişim uzmanı yetiştirmeyi hedefliyor

2 milyon bilişim uzmanı yetiştirmeyi hedefliyor

Endüstriyel Dijital Dönüşüm Konferansı’nda Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademi Programı 2.0'ı duyuran Huawei, bu programla 2 milyon bilgi ve iletişim teknolojileri uzmanı yetiştirmeyi hedefliyor.

20.03.2020Teknoloji
Dijital dönüşüm kalıcı bir varoluş şekli

'Dijital dönüşüm kalıcı bir varoluş şekli'

Koronavirüs süreci ile birlikte tüm dünyada sosyal etkileşim ve ekonomik hareketlilikte öncü rol oynayan dijitalleşmenin öneminin daha da belirginleştiği şu günlerde, yayınlanan bir rapor; Türkiye’de dijitalleşmeye dair ipuçları içeriyor.

20.03.2020Teknoloji
Genel kurul ve yönetim kurulu toplantıları elektronik ortama taşındı

Genel kurul ve yönetim kurulu toplantıları elektronik ortama taşındı

Merkezi Kayıt Kuruluşu, şirketlere genel kurul ve yönetim kurulu toplantılarını elektronik ortamda gerçekleştirme imkanı sunuyor.

18.03.2020Teknoloji
YÖK de TRT ile anlaştı… Eğitimler online olacak

YÖK de TRT ile anlaştı… Eğitimler online olacak

YÖK Başkanı Yekta Saraç, "23 Mart'ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkânlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak. Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler için de 23 Mart'ta açık ders malzemeleri havuzu açılacak. İçeriğe destek olmak ve bu alanda çeşitliliği arttırmak amacıyla TRT tarafından YÖK'e tahsis edilecek kanal üzerinden daha geniş öğrenci kitlesinin aldığı ortak dersler yayınlanacak" dedi.

18.03.2020Eğitim
Üniversitelerde uzaktan eğitim nasıl olacak ve ne zaman başlayacak Sınavlar internet üzerinden mi yapılacak

Üniversitelerde uzaktan eğitim nasıl olacak ve ne zaman başlayacak? Sınavlar internet üzerinden mi yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ardından YÖK Başkanı Yekta Saraç’tan da üniversiteler için uzaktan eğitim açıklaması geldi. Uzaktan eğitim açıklaması ardından sürecin nasıl olacağına yönelik araştırmalar başladı. Peki, Üniversitelerde uzaktan eğitim nasıl olacak ve ne zaman başlayacak? Sınavlar internet üzerinden mi yapılacak?

18.03.2020Gündem
Son dakika haberi... YÖK Başkanından üniversiteler için uzaktan eğitim açıklaması: 23 Mart’ta başlayacak

Son dakika haberi... YÖK Başkanı'ndan üniversiteler için 'uzaktan eğitim' açıklaması: 23 Mart’ta başlayacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ''23 Mart'ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak. Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler için de 23 Mart'ta açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır" dedi.

18.03.2020Gündem
Temassız zirvede gündem salgın

Temassız zirvede gündem salgın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İngiltere Başbakanı Johnson’ın koronavirüs salgını nedeniyle telekonferans yoluyla yaptıkları dörtlü zirvede gündem virüs salgını, İdlib mutabakatı, Libya meselesi ve mülteci kriziydi.

18.03.2020Gündem
e-Devlet: Koronavirüs riskine karşı 5 bini aşkın hizmet yayında

e-Devlet: Koronavirüs riskine karşı 5 bini aşkın hizmet yayında

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının yayılmasını önlemek için sosyal ortam etkileşimini mümkün olduğunca azaltmanın önemli olduğunu belirterek, "5 binin üzerinde hizmete kolayca erişilebilen e-Devlet Kapısı'ndan, vatandaşlar evden çıkmadan birçok işlemi gerçekleştirebiliyor." dedi.

17.03.2020Teknoloji
Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

Uzaktan eğitimi nasıl fırsata dönüştürebiliriz

21’inci yüzyılın dünyamıza kazandırdığı yeni teknolojilerden en fazla fayda sağlayabilecek alanlardan biri eğitim. İletişim ve bilişim teknolojileri okul ve sınıfları dijital ortama taşırken, eğitime olan bakış açımızı da değiştiriyor.

16.03.2020Eğitim
Üniversiteler de uzaktan eğitime geçiyor

Üniversiteler de uzaktan eğitime geçiyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ardından Yükseköğretim Kurulu da (YÖK) koronavirüs tehdidi nedeniyle üniversitelere verilen üç haftalık arada öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması ve akademik takvimin sekteye uğramaması için 23 Mart’tan itibaren uzaktan eğitim uygulayacak.

15.03.2020Eğitim
15 soruda uzaktan eğitim

15 soruda uzaktan eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs önlemi olarak 16 Mart’tan itibaren bütün okullarda bir hafta tatil kararı aldı. 23 Mart’tan itibaren de uzaktan eğitim modeline geçilecek. Bakanlık, eğitimi internet üzerinden ulaşılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları üzerinden vermeyi planlıyor. Tamamen eğitime ayrılan bu kanallardan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sabahçı ve öğlenci olmak üzere belirli zaman dilimlerinde faydalanacak.

14.03.2020Eğitim
YÖK uzaktan ve açıköğretim imkânlarını devreye sokacak

YÖK uzaktan ve açıköğretim imkânlarını devreye sokacak

YÖK yeni tip Koronavirüs nedeniyle üniversitelerde eğitime verilen üç haftalık arada, iki yıl önce başlattığı ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’ kapsamında uzaktan ve açıköğretim imkânlarını devreye sokacak.

14.03.2020Eğitim
Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor İşte alınan kararlar

Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! İşte alınan kararlar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen YÖK Yürütme Kurulu toplantısında yeni tip koronavirüse ilişkin tedbirler ve kararlar alındı.

13.03.2020Gündem
Yabancı üniversitelerle 114 projede öğrenci ve akademik personel değişimine destek

Yabancı üniversitelerle 114 projede öğrenci ve akademik personel değişimine destek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Proje Tabanlı Değişim Programı çerçevesinde 36 ülkeden üniversitelerle üniversitelerimiz arasında yürütülen 114 ortak projede öğrenci ve akademik personel değişimi için destek sağlandı" dedi.

12.03.2020Eğitim
Kurumların elindeki donanımların yüzde 40’ı ömrünün sonuna yaklaşıyor

Kurumların elindeki donanımların yüzde 40’ı ömrünün sonuna yaklaşıyor

Dijital dönüşüm ile birlikte teknoloji alanındaki rekabet ortamı da yeniden şekilleniyor. Bu rekabet ortamı CIO'ların konumunu daha da güçlendiriyor. Kurumlarını inovasyon dünyasına hazır hale getirmesi gereken CIO’lar’ın, buluta geçiş sürecine tereddütlü yaklaşan kurumlarda işleri oldukça zor. Zira, bu kurumlar geleneksel ağ bağlantılarının ötesine geçemiyorlar.

11.03.2020Teknoloji
Bilişim Sanayi Teknik Komitesi (BİLTEK) kuruluyor Amaç ise...

Bilişim Sanayi Teknik Komitesi (BİLTEK) kuruluyor! Amaç ise...

Bilişim sektörünün rekabet gücünün artırılması ve sorunların yakından takip edilerek çözülmesi amacıyla Bilişim Sanayi Teknik Komitesi (BİLTEK) kurulacak.

11.03.2020Teknoloji
YÖK üniversitelerde siber güvenlik ve ağ yönetimi eğitimleri başlatacak

YÖK üniversitelerde siber güvenlik ve ağ yönetimi eğitimleri başlatacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Dünyada ve ülkemizde hızla artan şehirleşme oranı, yükseköğretime yoğun kitlesel talepleri oluşturuyor. Bütün bu sonuçlar, yükseköğretimde akıllı uzmanlaşmaya, ihtisaslaşmaya ve dijital dönüşüme hız vermemiz gerektiğini ortaya koyuyor" dedi.

10.03.2020Eğitim
İşletmeler, dijital dönüşümlerini nasıl tamamlayacak

İşletmeler, dijital dönüşümlerini nasıl tamamlayacak?

Dijital çağ ile birlikte yeniden yazılan iş hayatının kuralları her geçen gün değişiklik gösteriyor. Uzmanlara göre, dijital dönüşümünü tamamlamayı hedefleyen şirketlerin üç ana konuda harekete geçmesi gerekiyor: Dijital ekonomiye uygun insan kaynağı dönüşümü, siber güvenlik dönüşümü ve bilişim altyapısı dönüşümü...

10.03.2020Teknoloji
Huawei yeni nesil kurumsal iş çözümlerini tanıttı

Huawei yeni nesil kurumsal iş çözümlerini tanıttı

Huawei, Çin’in Shenzen şehrinde gerçekleştirdiği Endüstriyel Dijital Dönüşüm Konferansı’nda yeni kurumsal iş çözümlerini tanıttı. Tüm dünyada canlı olarak yayınlanan etkinlikte Huawei, OptiXtrans DC908, SmartLi UPS ürünleriyle birlikte, en güncel çözümler olan OceanStor Dorado ve AirEngine Wi-Fi 6’yı duyurdu. Şirket, ayrıca kurumsal pazar için iki amiral gemisi çözümünü daha ortaya çıkardı: Kampüsler için HiCampus ve veri merkezleri için HiDC...

10.03.2020Teknoloji
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Atıl durumdaki hazine arazileri, kiralanarak üretime kazandırılmalı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Atıl durumdaki hazine arazileri, kiralanarak üretime kazandırılmalı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, atıl durumdaki hazine ve şahıs arazilerinin arazi bankacılığıyla kiralanarak üretime kazandırılması gerektiğini belirterek, "Ölçek ekonomisine geçmeliyiz. Zira bu devirde ayakta kalmak istiyorsan, çok üretecek, çok alacak, çok satacaksın. Bu devrin kuralı bu." dedi.

8.03.2020Ekonomi
Hitachi, veri yönetim platformu VSP 5000’i tanıttı

Hitachi, veri yönetim platformu VSP 5000’i tanıttı

Veri yönetimi ve depolama alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Hitachi, kuruluşların dijital dönüşüm yolculuklarında rekabet avantajı ve daha iyi iş sonuçları elde etmeleri için tasarlanan dünyanın en hızlı ve güçlü veri yönetim platformu Hitachi Virtual Storage Platform 5000’i 4 Mart’ta İstanbul’da düzenlediği ve basın mensupları ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen iş ortaklarının katılımıyla tanıttı.

5.03.2020Teknoloji
Kurumsal dijital dönüşüm süreçleri, siber güvenlik riskleriyle entegre olmalı

Kurumsal dijital dönüşüm süreçleri, siber güvenlik riskleriyle entegre olmalı

EY’ın (Ernst & Young) bu yıl 22’ncisi yayınlanan Küresel Bilgi Güvenliği Araştırması’na göre, dünya genelinde siber güvenlik saldırılarındaki artışa rağmen, kurumsal dijital dönüşüm süreçleri siber güvenlik riskleriyle birlikte ele alınarak yürütülmüyor. Araştırmada; siber güvenlik risk yönetimi ile dijital dönüşüm süreçlerinin erken aşamalardan itibaren entegre şekilde yürütülmesinin sürdürülebilir büyümedeki artan payına dikkate çekiliyor.

5.03.2020Teknoloji
Dijital dönüşüme dikkat çekmek için kolları sıvadı

Dijital dönüşüme dikkat çekmek için kolları sıvadı

Mitsubishi Electric, bu yıl 12-15 Mart tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan WIN Eurasia Fuarı’na "Dijital Fabrikalar Zamanı" konseptiyle katılacak.

4.03.2020Teknoloji
Microsoft ve SAP bulut teknolojilerinde güçlerini birleştirdi

Microsoft ve SAP bulut teknolojilerinde güçlerini birleştirdi

Microsoft ve SAP, global ölçekte yürüttüğü bulut iş birliğini “Embrace Projesi” ile yeni bir boyuta taşıdı. İstanbul’da “Birlikten Güç Doğar” başlığıyla gerçekleşen etkinlikte, şirketlerin Türkiye genel müdürleri yeni iş birliğinin ayrıntılarını paylaştı. Şirketlerin bulut yolculuklarını sadeleştirmek ve modernleştirmek için hayata geçirilen “Embrace Projesi”, Microsoft Azure üzerinde SAP S/4HANA ve SAP Cloud Platform’a geçiş hızlanıyor.

4.03.2020Teknoloji
Dijitalleşme yolculuklarında KOBİler büyürse Türkiye büyür

'Dijitalleşme yolculuklarında KOBİ'ler büyürse Türkiye büyür'

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, firmaları dijital dünyaya hazırladıklarını belirterek, "Bu konuda dünyanın önde gelen şirketlerinden Vodafone ile birlikte çalışıyoruz. Sadece firmadan tüketiciye değil, firmadan firmaya yapılan e-ticareti de geliştirmek istiyoruz." dedi.

3.03.2020Teknoloji
Türkiye Teknoloji Buluşmaları beşinci yılını doldurdu

Türkiye Teknoloji Buluşmaları beşinci yılını doldurdu

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, TOBB’un himayesinde dijitalleşmelerini ve dünyadaki değişime ayak uydurmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen “Türkiye Teknoloji Buluşmaları’’, beşinci yılını doldurdu. TOBB Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki ikinci durağı Ankara oldu.Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda, “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları ile tasarruf ve verimlilik sağlayabilecekleri en yeni teknolojiler ele alındı.

3.03.2020Teknoloji
Fidye yazılımlar 2019’un en önemli siber tehditleri arasındaydı

Fidye yazılımlar 2019’un en önemli siber tehditleri arasındaydı

Trend Micro, yayınladığı güvenlik raporuna göre 2019 yılında 61 milyondan fazla fidye yazılımı saldırısını engelledi. Bir önceki yıla göre fidye yazılımı saldırılarında yüzde 10’luk bir artış tespit edildi.

3.03.2020Teknoloji
İnsanlık, 2040 yılında da organik kalabilecek mi

İnsanlık, 2040 yılında da organik kalabilecek mi?

Fütüristler Derneği tarafından Türkiye’de 8 yıldır düzenlenen 1 Mart - Gelecek Günü’ne bu yıl Haliç Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Geçen sene ‘2040 Yılında Mutlu Olmak’ konusu ele alınan 1 Mart – Gelecek Günü’nde bu yıl dünyadan ve Türkiye’den etkinliğe konuşmacı olarak katılan, konusunda uzman fütüristler “2040 Yılında Organik Olmak” üzerine düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

3.03.2020Teknoloji
Günde 5 milyardan fazla veri işliyor

Günde 5 milyardan fazla veri işliyor

Geliştirdiği Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Takip Sistemleri ile öne çıkan Trio Mobil, 2019 yılında 3. Kez Türkiye’nin ve EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen Teknoloji Şirketleri arasında yer aldı. İngiltere ofisini de Aralık ayında açan Trio Mobil, geleceğe yönelik stratejileri ve yatırımları ile önümüzdeki beş yıl içinde özellikle Nesnelerin İnterneti ve Endüstri 4.0 alanında önemli adımlar atmayı hedefliyor.

3.03.2020Teknoloji
Bakan Varank uzman mühendisleri sıcak bölgeye taşıdı

Bakan Varank uzman mühendisleri "sıcak bölge"ye taşıdı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bahar Kalkanı Harekatı'nın yönetildiği 2. Ordu Komutanlığı Serinyol Taktik Komuta Merkezi'nde savunma sanayi kuruluşlarında görevli uzman ve mühendisler ile sahada görev yapan askerleri buluşturdu.

2.03.2020Ekonomi
Vodafone - Kolay Dönüşüm

Vodafone - Kolay Dönüşüm

Son teknolojinin hayatımıza iyiden iyiye girmesiyle birlikte özellikle de kurumlar için dev bir değişim süreci başladı. Güne ayak uydurmak isteyen tüm işletmeler, dijital dönüşüm sürecinden birer birer geçmek zorunda ve bunu yapamayanların gelecekte ayakta kalabilme şansı pek yok. Teknoloji dendiğinde akla gelen isimlerden biri olan Vodafone ise dijital dönüşümü şirketin her bölgesine aktararak yeni dünyaya adapte oluyor.

e-ticaret büyüyor, 4 trilyon dolar hacme ulaştı

e-ticaret büyüyor, 4 trilyon dolar hacme ulaştı

Uluslararası Dijital Girişimcilik Derneği (UDGD), 2020 yılının üye tanışma programında dijital dünyadaki son gelişmeleri ve 4 trilyon dolara ulaşan e-ticareti değerlendirdi.

28.02.2020Teknoloji
Menemen’de teknolojik hamle

Menemen’de teknolojik hamle

Türkiye’nin tek plastik ihtisas organize sanayi bölgesi olan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB) yeni ve modern altyapısını son teknoloji ile donatıyor.

28.02.2020Ekonomi
Dijital dönüşüm aynı zamanda bir modernleşme projesi

Dijital dönüşüm aynı zamanda bir modernleşme projesi

20 yıldır 500‘ün üzerinde şirkete dijital dönüşüm konusunda destek veren IFS Türkiye, Türkiye’den dünyaya daha fazla sürdürülebilir başarıya imza atan şirket sayısını artırmak amacı ile kurduğu IFS Gelecek Yatırımcıları Platformu çatısı altında düzenlenen buluşmalarına hız kesmeden devam ediyor.

27.02.2020Teknoloji
İş dünyası kendi arama motorunu kurdu

İş dünyası kendi arama motorunu kurdu

www.yerliara.com, iş dünyasının ilk arama motoru olarak iş dünyasının önde gelen bileşenleri tarafından hayata geçirildi.

26.02.2020Ekonomi
Dijital dönüşüm harcamaları 25 milyar dolara ulaşacak

Dijital dönüşüm harcamaları 25 milyar dolara ulaşacak

Pazarlama otomasyonuna yönelik harcamaların üç yıl içinde 25 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Pazarlama teknolojileri şirketi SmartMessage CEO'su Oğuz Küçükbarak, otomasyonun müşteri ihtiyaçlarını anlama becerisinde yapacağı devrim eşliğinde pazarlamanın bir destek fonksiyonu olmaktan çıkıp şirketlerin dijital dönüşümlerine doğrudan yön verebileceğini ifade ediyor.

24.02.2020Teknoloji
Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracında 6 yapay zeka bilgisayarı var

'Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nda 6 yapay zeka bilgisayarı var'

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nda (TİHA), 6 yapay zeka bilgisayarı bulunduğunu söyledi.

24.02.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Soyadı değişikliği başvuruları e-Devletten yapılabilecek

Son dakika haberi: Soyadı değişikliği başvuruları e-Devlet'ten yapılabilecek

İçişleri Bakanlığı, evli veya boşanmış kadınların kullandıkları veya kullanacakları soyadlarına ilişkin başvuruların, e-Başvuru sistemi kapsamında e-Devlet'ten alınabildiği açıkladı.

22.02.2020Gündem
İçişleri Bakanlığında e-başvuru dönemi başladı

İçişleri Bakanlığı'nda e-başvuru dönemi başladı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde vatandaşlara daha etkin, daha verimli ve daha hızlı hizmet sunabilmek için İçişleri Bakanlığınca sürdürülen dijital dönüşüm ve bürokrasinin azaltılması projeleri hız kesmeden devam ediyor. Bu sistem ile 30 Haziran 2020 tarihine kadar 194 hizmetin daha e-Devlet üzerinden erişimi sağlanacak, böylece e-Devlet hizmeti sayısı 354’e ulaşacaktır.

22.02.2020Gündem
Bakan Selçuk: İŞKUR’la 21. yüzyılın işgücünü yetiştiriyoruz

Bakan Selçuk: İŞKUR’la 21. yüzyılın işgücünü yetiştiriyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dijitalleşen sanayide nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanabilmesinin ülkemiz açısından oldukça önemli bir konu olduğuna, bilgi ve iletişim teknolojileri ve Ar-Ge alanlarında gelişen teknoloji ve üretim süreçlerinin değişimi ile birlikte yeni mesleklerin ortaya çıkacağına, bazı mesleklerde ise işgücü talebinin artacağına dikkat çekti.

22.02.2020Ekonomi
ABden bütçe anlaşması çıkmadı

AB'den bütçe anlaşması çıkmadı

AB Konseyi Başkanı Charles Michel "AB bütçesi konusunda bir anlaşma sağlayamadık" dedi.

22.02.2020Ekonomi
AB liderleri bütçe konusunda anlaşamadı

AB liderleri bütçe konusunda anlaşamadı

Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülke liderinin Birliğin gelecekteki bütçesinin boyutu ve harcama alanlarını görüşmek için Brüksel'de düzenlediği zirvede uzlaşı sağlanamadı. Avrupa projesi için birlikte çalışılması gerektiğini anımsatan AB Konseyi Başkanı Charles Michel, "Farklı kaygıları, farklı çıkarları, farklı görüşleri olanları masada uzlaştırmak kolay değil. Bir anlaşma sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

21.02.2020Dünya

Yazar Sonuçları

15 soruda uzaktan eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs önlemi olarak 16 Mart’tan itibaren bütün okullarda bir hafta tatil kararı aldı. 23 Mart’tan itibaren de uzaktan eğitim modeline geçilecek. Bakanlık, eğitimi internet üzerinden ulaşılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları üzerinden vermeyi planlıyor. Tamamen eğitime ayrılan bu kanallardan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sabahçı ve öğlenci olmak üzere belirli zaman dilimlerinde faydalanacak.

14.03.2020