EKSTRA
MENÜ
Etiketler
  • cisco
  • teknoloji
  • güvenlik
  • yök
  • yatırım
  • Cisco Systems, merkezi San Jose, Kaliforniya'da olan Amerikan çok uluslu bir ağ teknolojileri şirketidir. 1984 yılında Stanford Üniversitesi'nden Len Bosack ve Sandy Lerner tarafından kurulmuştur. Şirketin ismi San Francisco şehrinin son iki hecesinden oluşturulmuştur.

    Cisco Systems'in sunduğu sertifikasyon sistemi yine tüm dünyada geçerli olan ve Cisco sertifikalı elemanların iş bulmasında kolaylık sağlayan bir içeriğe sahiptir. Bu sertifikasyon sistemi CCNA, CCNP ve CCIE seviyelerinden oluşmaktadır. Akademik eğitim için Cisco NetAcad sayfasına bakınız. Bu eğitim Türkiye'de kısıtlı sayıda okulda verilmektedir ve lisede başlamaktadır.

     

Cisco

Cisco haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cisco hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 888 Cisco haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cisco Systems, merkezi San Jose, Kaliforniya'da olan Amerikan çok uluslu bir ağ teknolojileri şirketidir. 1984 yılında Stanford Üniversitesi'nden Len Bosack ve Sandy Lerner tarafından kurulmuştur. Şirketin ismi San Francisco şehrinin son iki hecesinden oluşturulmuştur.

Cisco Systems'in sunduğu sertifikasyon sistemi yine tüm dünyada geçerli olan ve Cisco sertifikalı elemanların iş bulmasında kolaylık sağlayan bir içeriğe sahiptir. Bu sertifikasyon sistemi CCNA, CCNP ve CCIE seviyelerinden oluşmaktadır. Akademik eğitim için Cisco NetAcad sayfasına bakınız. Bu eğitim Türkiye'de kısıtlı sayıda okulda verilmektedir ve lisede başlamaktadır.

 

Cisco Haberleri

Fidye yazılımlardan gelen tehdit hızla büyüyor

Fidye yazılımlardan gelen tehdit hızla büyüyor

Cisco Talos, Nisan-Haziran 2021 döneminin en büyük güvenlik tehdidi olarak fidye yazılımlarını belirledi.

31.08.2021Teknoloji
Wi-Fi 6 açık alanda kablosuz erişimde yeni bir çağın kapısını aralıyor

Wi-Fi 6 açık alanda kablosuz erişimde yeni bir çağın kapısını aralıyor

Bugün kullanılan kablosuz erişim noktalarının aynı anda bağlı olan cihaz sayısına ilişkin kısıtlamalar, kullanıcıların açık veya kalabalık ortamlarda internet erişimini kaybedebilmesine yol açıyor. Müşterilerin anlık kablosuz ağ bağlantısı elde etmeye çalışırken yaşadığı bazı sorunları ele Cisco Orta Doğu ve Afrika CTO'su Osama Al-Zoubi, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

17.08.2021Teknoloji
Silikon Vadisi Nedir Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu

Silikon Vadisi Nedir? Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu?

Günümüzde teknolojinin hızına yetişmek pek mümkün değildir. Çünkü her geçen gün gelişerek yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Teknolojinin başlıca gereği ise araştırma ve geliştirme yani Ar-Ge'dir. Teknolojinin gelişmesi için çalışan oldukça büyük yapılaşmalar bulunmaktadır. Silikon Vadisi de teknolojiyi yakından ilgilendirir. Belki herkes tarafından duyulmuş bir isim olsa da tam olarak ne olduğu bilinmemekle beraber sıkça araştırılan bir konudur. Silikon Vadisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
KOBİleri ilgilendiren en önemli siber güvenlik sorunları

KOBİ'leri ilgilendiren en önemli siber güvenlik sorunları

Cisco en önemli siber güvenlik raporu 2021 Güvenlik Sonuçları Araştırması’nın bir parçası olan 2021 KOBİ Güvenlik Sonuçları Araştırması sonuçlarını yayınladı. Araştırmada, KOBİ yöneticilerinin günümüzün sürekli değişen tehdit ortamında büyüme için neler yaptığı, önümüzdeki yılda dijitalleşme, güvenlik planlaması ve siber savunma çalışmalarını hangi alanlara yoğunlaştırmaları gerektiğine ilişkin çarpıcı bilgiler yer aldı.

16.07.2021Teknoloji
En büyük BT sorunları: Bulut ve Güvenlik

En büyük BT sorunları: Bulut ve Güvenlik

Cisco’nun yaptırdığı son araştırmaya göre başarılı bir dijital dönüşümde “hibrid iş gücü için güvenlik ve iş birliğine yoğunlaşılması, son kullanıcı deneyiminin en iyi şekilde sunulması, inovasyon ve güvenliğin desteklenmesi, teknolojinin desteğiyle çalışanlara yatırım yapılması ve toplumsal sorunların çözülmesi” büyük önem taşıyor.

13.07.2021Teknoloji
Teknolojinin bir sonraki çağını neden müşteri deneyimi belirleyecek

Teknolojinin bir sonraki çağını neden müşteri deneyimi belirleyecek?

Sektörler arasında teknolojik gelişim hız kaybetmiyor. Geleneksel olarak dijital dönüşümün potansiyelinin tamamından faydalanma konusunda isteksiz olan sektörler dahi bu yönde bir dönüşüm ortaya koyuyor. Bu kapsamda Cisco Orta Doğu ve Afrika (MEA) CTO'su Osama Al-Zoubi, teknolojinin bir sonraki çağını neden müşteri deneyiminin belirleyeceğini anlattı.

9.07.2021Teknoloji
Fidye yazılımı saldırılarıyla ilgili çok çarpıcı araştırma

Fidye yazılımı saldırılarıyla ilgili çok çarpıcı araştırma

Cisco Talos, fidye yazılımı saldırılarının %70'inin kolayca satın alınabilen siber suç araçlarından kaynaklandığını tespit etti.

8.07.2021Teknoloji
Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru: Pandemi döneminde hızlı aksiyon aldık

Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru: Pandemi döneminde hızlı aksiyon aldık

Pandemi süreci dijital dönüşüm sürecini zorunlu kıldı ve Türkiye'de pek çok şirket dijital dönüşüm yolculuğuna başlayıp bu sürece hızlıca adapte oldu. Bu açıdan sunduğu geniş yelpazedeki çözümleriyle işletmelerin yanında olan ve sektöre yön veren teknoloji devi Cisco'nun Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

28.06.2021Teknoloji
Cisco, siber saldırılara en açık sektörleri belirledi

Cisco, siber saldırılara en açık sektörleri belirledi

Cisco'nun bulut temelli ağ güvenliği platformu olan Cisco Umbrella'dan alınan verilerin analizinden derlenen raporda 2020 yılında Üretim, Sağlık, Teknoloji, Finans, Yüksek Öğrenim ve Yönetim gibi çeşitli sektörlerin karşılaştığı en büyük tehditlerin kimlik avı, truva atı saldırıları, kripto para madenciliği ve fidye yazılımlar olduğu tespit edildi.

28.06.2021Teknoloji
It Nedir Ve Ne İşe Yapar It Uzmanı Nasıl Olunur Ve Ve Hangi Bölüm Okunmalıdır It Uzmanı Maaşları Ve İş Olanakları

It Nedir Ve Ne İşe Yapar? It Uzmanı Nasıl Olunur Ve Ve Hangi Bölüm Okunmalıdır? It Uzmanı Maaşları Ve İş Olanakları

IT(BT), ifadesini duyduğunuzda, muhtemelen şirketinizde bilgisayar sorunlarını çözen teknisyenler aklınıza gelir. Information technology yani Bilgi Teknolojisi bundan çok daha fazlasıdır. Peki, bilgi teknolojisi tam olarak nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
ABD’li şirketler yatırıma geliyor

ABD’li şirketler yatırıma geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çevrim içi toplantı gerçekleştiren ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticileri, Türkiye ekonomisine duydukları güvene işaret ederek, yeni yatırım hazırlıkları içinde olduklarını vurguladı.

1.06.2021Ekonomi
ABDli şirketler Türkiyede yeni yatırımlara hazırlanıyor

ABD'li şirketler Türkiye'de yeni yatırımlara hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çevrim içi toplantı gerçekleştiren ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticileri, Türkiye ekonomisine duydukları güvenle yeni yatırım hazırlıkları içinde olduklarını bildirdi.

31.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yeni dönem vurgusu ABDli CEOlara seslendi ve Biden görüşmesine atıf yaptı...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni dönem vurgusu! ABD'li CEO'lara seslendi ve Biden görüşmesine atıf yaptı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticilerinin iştirakiyle çevrimiçi gerçekleşen toplantıda konuştu. Haziranda hedefin normalleşme olduğunu vurgulayan Erdoğan, yoğun aşılama kampanyasının başlatılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkan Biden'ın 1915 olayları hakkında yaptığı açıklama ilişkilerimize ilave yük getirse de Sayın Biden'la NATO Zirvesi'nde gerçekleştireceğimiz görüşmenin yeni dönemin habercisi olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

26.05.2021Gündem
Ünlü oyuncudan şok açıklama Sette tacize uğradığım için diziyi bıraktım

Ünlü oyuncudan şok açıklama! Sette tacize uğradığım için diziyi bıraktım

Bundan yıllar önce rol aldığı ve kendisine şöhret getiren diziden "ölerek" ayrılması hayranlarını şoke etmişti. Çünkü kimse onun, adını bu kadar duyurduğu bir diziden ayrılmasını beklemiyordu. Ünlü oyuncu yıllar sonra bu şoke eden ayrılığın nedenini açıkladı: "Sette taciz edildim ve kimse arkamda durmadı."

21.05.2021Magazin
ABDli teknoloji devinden korkutan açıklama Çip sıkıntısı 2 yıl daha sürebilir

ABD'li teknoloji devinden korkutan açıklama! Çip sıkıntısı 2 yıl daha sürebilir 

Pandemiden dolayı çip sıkıntısı dünyada artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2 nanometrelik çipini duyuran ABD teknoloji devi IBM'in patronu, çip sıkıntısının iki yıl daha sürebileceğini söyledi.

14.05.2021Ekonomi
ABDli otomotiv üreticisi de çip krizi kurbanı Üretimi durdurduğunu duyurdu

ABD'li otomotiv üreticisi de çip krizi kurbanı! Üretimi durdurduğunu duyurdu

ABD'li Ford dünyayı etkisi altına alan ve özellikle otomobil sektörünü vuran çip krizi nedeniyle Köln’deki üretimi durdurdu. Dev şirket daha önceden de ABD'deki üretimlerini durdurmuştu.

3.05.2021Ekonomi
Elon Musk: Yaşanan chip kıtlığı büyük sorun

Elon Musk: Yaşanan chip kıtlığı büyük sorun

ABD merkezli elektrikli araç üreticilerinden Tesla’nın CEO’su Elon Musk, küresel düzeyde yaşanmakta olan yarı iletken kıtlığının büyük sorun olduğunu vurguladı.

27.04.2021Teknoloji
Cisco, yeni şifresiz kimlik doğrulama hizmetini tanıttı

Cisco, yeni şifresiz kimlik doğrulama hizmetini tanıttı

Cisco, kullanıcıların şifreleri/parolaları atlayıp güvenlik anahtarları veya platformun biyometrik özellikleri yoluyla bulut uygulamalarında güvenli bir biçimde oturum açmasına olanak tanıyan, Duo'nun şifresiz kimlik doğrulama hizmetini tanıttı.

13.04.2021Teknoloji
Şirketlerin yüzde 18i hedef oldu Fidyeci hacker kabusu...

Şirketlerin yüzde 18'i hedef oldu! Fidyeci hacker kabusu...

Gittikçe zenginleşiyor, zenginleştikçe daha tehlikeli bir hale geliyorlar. Uzmanlar, "Bir şekilde her şirketin başına gelecek, bugün değilse yarın" diye konuşuyor. İşte Türkiye ve dünyada son yılların en büyük tehlikesi ve buna karşı yapılması gerekenler...

7.04.2021Teknoloji
Herkes için kapsayıcı geleceği destekleyecek inovasyonlar

Herkes için kapsayıcı geleceği destekleyecek inovasyonlar

Cisco’nun, 200'ü aşkın ülkeden 90.000'den fazla müşteri ve ortağı kapsayan BT kahramanlarını onurlandırmak için 30-31 Mart’ta düzenlediği Cisco Live! etkinliğinde, müşterilerin uygulamalarını yeniden düşünmesine, ekiplerine destek sağlamasına, işletmelerinin güvenliğini sağlamasına ve altyapılarını dönüştürmesine yardımcı olacak bir dizi inovasyon tanıtıldı.

2.04.2021Teknoloji
TÜBİSADın yeni yönetim kurulu belli oldu

TÜBİSAD'ın yeni yönetim kurulu belli oldu

30 Mart'ta yapılan Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na 2018 yılından bu yana derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Levent Kızıltan seçildi.

31.03.2021Teknoloji
Kripto para madenciliğinde gizli tehlike

Kripto para madenciliğinde gizli tehlike

Cisco DNS Güvenliği Raporu’na göre, 2020 yılında kripto para madenciliği temelli kötü amaçlı yazılımlar müşterilerin yaklaşık yüzde 70’ini etkiledi. Şirketlerin yaklaşık yüzde 90'ı, en az bir kullanıcısının bir kimlik avı sitesine bağlanma girişiminde bulunduğu bir durumla karşılaştı. Yüzde 70'i kötü amaçlı tarayıcı reklamlarına, yüzde 51'i ise fidye yazılımlarıyla ilişkili faaliyetlere maruz kaldı.

22.03.2021Teknoloji
2021den itibaren hangi teknoloji trendleri öne çıkacak

2021'den itibaren hangi teknoloji trendleri öne çıkacak?

2021 ve sonrasında öne çıkacak teknoloji trendleri neler olacak? Pandeminin güvenlik boyutuna etkisi ne boyutta oldu? 2021’de bu alanda hangi başlıklar öne çıkacak? Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

10.02.2021Teknoloji
Bilgi savaşı çağında insan hakları nasıl korunacak

Bilgi savaşı çağında insan hakları nasıl korunacak?

Teknolojinin sektörler, işletmeler ve toplumlar için pozitif bir güç olma potansiyeli dezenformasyon nedeniyle zayıflıyor. Mevcut global ortamda, "sahte haberler" ve bu haberlerin ülkelerdeki siyasi seçimleri, güncel olayları ne denli manipüle ettiği sürekli konuşulan konular arasında. Kişisel verilerin metalaştırılması üzerine yoğunlaşmış bir ekonomik sistem olan "Gözetim Kapitalizmi" çağında “mahremiyet” sürekli olarak yeniden tanımlanıyor. Bu durumda da söz verilerimizi korumaya geldiğinde bir mayın tarlası örneğini verebiliriz.

29.01.2021Teknoloji
2021 yılında öne çıkacak teknoloji trendleri

2021 yılında öne çıkacak teknoloji trendleri

Sensörlerin daha yaygın kullanımından parolasız bir geleceğe ve dijital uçurumun kapanmasına kadar, 2021, daha fazla çeviklik, esneklik ve inovasyon sağlayan teknolojileri hızlandıracak. İşte 2021 ve sonrası için öngörülen en önemli 6 teknoloji trendi...

7.01.2021Teknoloji
Siber saldırganlar Microsoft kaynak koduna sızdı

Siber saldırganlar Microsoft kaynak koduna sızdı

Bilgi-işlem yönetim şirketi SolarWinds, geçtiğimiz haftalarda siber saldırıya uğramıştı. Saldırının boyutu gün geçtikçe büyürken, Microsoft cephesinden de çarpıcı bir açıklama geldi.

1.01.2021Teknoloji
Yükseköğretimde 2020 nasıl geçti

Yükseköğretimde 2020 nasıl geçti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020 yılının fotoğrafını çekti. Geride kalan bir yıl boyunca yapılan yenilikler, hayata geçirilen projeler ve tüm düzenlemelerin de yer aldığı 2020 analizinde YÖK Başkanı Yekta Saraç “Yeni YÖK ‘somut icraatlar, hayata geçirdiği projeler, sonuç üreten düzenlemeleri’ ile yol almaya devam ediyor” dedi.

29.12.2020Eğitim
Siber güvenlikte başarının anahtarı değişim

Siber güvenlikte başarının anahtarı 'değişim'

25 ülkede 4 bin 800 uzman ve yetkiliyle yapılan 2021 Güvenlik Sonuçları Araştırması’na göre, proaktif bir şekilde teknolojilerini yenileyen ekipler, güvenlik yönetimi konusunda daha fazla başarı sağlarken, siber güvenlik başarısında en öncelikli etken olarak “değişim” gösterildi.

21.12.2020Tekno
YÖKten ‘dijital eğitim sertifikası’

YÖK'ten ‘dijital eğitim sertifikası’

Yükseköğretim Kurulu (YÖK)  ve Cisco arasında dijital eğitim alanındaki iş birliği kapsamında başlatılan ‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’nde bir ve ikinci faz eğitimini tamamlayan 51 akademisyene sanal törenle sertifikaları verildi.

18.12.2020Eğitim
İşletmeler siber güvenliğini sağlamak için nelere dikkat etmeli

İşletmeler siber güvenliğini sağlamak için nelere dikkat etmeli?

Netaş Yönetilen Hizmetler ve Siber Güvenlik Hizmetleri Çözüm Direktörü İsmail Kar, Hürriyet Teknoloji Kutusu programında Selim Öztürk’ün konuğu oldu. Kar, ''İşletmeler siber güvenliği sağlamak için nelere dikkat etmeli?'' konusunda bilgilerini izleyicilerle paylaştı. (Sponsorlu İçerik)

1.12.2020Teknoloji
Siber Güvenliğin en büyük düşmanı karmaşıklık

Siber Güvenliğin en büyük düşmanı karmaşıklık

Çeşitli üreticilerden oluşan güvenlik ortamı ve yönetilebilir düzeyin ötesinde güvenlik uyarıları, BT güvenlik uzmanlarını yoruyor ve şirketlerin korunma kabiliyetine zarar veriyor.

30.11.2020Teknoloji
Bilişim Sistemleri Ve Teknolojileri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bilişim Sistemleri Ve Teknolojileri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Her bireyin hedefleri ve hayalleri içerisinde bulunan bir meslek yönelimi vardır. Bu mesleğe göre eğitim görmek ve yükselmek isteği her bireyde mutlaka mevcuttur. Bu meslek gruplarından birisi de bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümüdür. Cevabı sıklıkla merak edilen bilişim sistemleri ve teknoloji bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, kaç yıllıktır, bölüm dersleri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Uzaktan çalışma ortamında öncelik gizlilik ve güvenlik

Uzaktan çalışma ortamında öncelik gizlilik ve güvenlik

Cisco’nun yaptığı iki ayrı global araştırmaya göre, tüketiciler ve çalışanlar, sağlık, eğitim, iş ve sosyal yaşamlarına ilişkin veriler her geçen gün daha fazla çevrimiçi ortamda paylaşıldıkça, uzaktan çalışma teknolojilerine ve şirketlerin kişisel verileri koruma konusundaki güvenilirliklerine şüpheyle yaklaşıyor.

12.11.2020Teknoloji
Çalışma hayatının doğası temelden değişiyor

Çalışma hayatının doğası temelden değişiyor

Pandemi sırasında uzaktan çalışmak, toplumun işyerine ilişkin normları sorgulamasını sağladı. Ofis çalışanlarının %87'si, ofisler açık olsa dahi evden veya ofisten çalışmak arasında seçim yapabilmek ve mesai saatlerini yönetebilmek istiyor. %63'ü ise karantina döneminde yaşadıkları serbestliği sürdürmek istiyor.

10.11.2020Teknoloji
‘Yatırım dalgası ufukta belirdi’

‘Yatırım dalgası ufukta belirdi’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Citibank tarafından düzenlenen ve uluslararası dev şirketlerin temsilcilerinin yer aldığı Citibank Yatırımcı Konferansı’na katıldı. Burada dev şirketlerin temsilcilerine seslenen Bakan Albayrak, “Türkiye ekonomisi bir dönüm noktasındadır. Yeni bir sermaye yatırımı dalgası ufukta belirmiş durumda” dedi.

28.10.2020Ekonomi
Üniversitelilere ‘YÖK Sanal Laboratuvarı’nda deney imkânı

Üniversitelilere ‘YÖK Sanal Laboratuvarı’nda deney imkânı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde ilk kez kamuoyu ile paylaşılan YÖK Sanal Laboratuvar Projesi tanıtıldı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "26 Ekim'den itibaren YÖK Sanal Laboratuvar uygulaması ilk aşamada Dijital Dönüşüm Projesi'nde yer alan 18 üniversitemizin fen ve mühendislik fakülteleri ile meslek yüksekokullarının çeşitli programlarında öğrenim gören yaklaşık 15 bin civarındaki öğrencimizin hizmetine sunulacak" dedi.

22.10.2020Eğitim
Uzaktan çalışmayı kolaylaştıran araçlar

Uzaktan çalışmayı kolaylaştıran araçlar

Zorunlu olarak evden çalışmaya geçişin yapıldığı pandemi döneminde, çalışanların yeni dijital araçlarla tanışmasını sağladı. Fiziksel iş ortamını dijitale aktaran bu araçlar, çalışanların verimliliğini artırarak şirketlerin çalışmalarının sürdürülebilirliğini sağlıyor.

7.09.2020Teknoloji
Zoom uygulamasının ikinci çeyrekte kârı beklentilerin üstüne çıktı

Zoom uygulamasının ikinci çeyrekte kârı beklentilerin üstüne çıktı

Koronavirüs kriziyle popüler hale gelen video konferans uygulaması Zoom'un ikinci çeyrekte gelirleri çok büyük oranda arttı, karı da iki katına çıktı.

1.09.2020Teknoloji
Üniversitelerde dijital dönüşüm

Üniversitelerde dijital dönüşüm

‘Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’ ismiyle geliştirilen Uzaktan Öğretim Platformu, 15 üniversitede hizmete sunuldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, “Yükseköğretimde dijital dönüşüm projemizin üçüncü aşamasına geçmiş bulunuyoruz” dedi.

28.08.2020Eğitim
Öğretmen ve öğrencilere dijital yeterlilik sertifikası

Öğretmen ve öğrencilere dijital yeterlilik sertifikası

Öğretmenlerin dijital yeterliliklerinin artırılması amacıyla hazırlanan mesleki gelişim programı ilk mezunlarını verdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Bakan Ziya Selçuk, “Değişim bir tasarım ve tasavvur işidir. Zamanın ruhu neyi gerektiriyorsa onu yapmamız ve çocuklarımızı gelecekte ihtiyaç duyacakları yeteneklerle donatmamız gerekiyor” dedi.

27.08.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yazılım geliştirme eğitimini tamamlayan öğretmen ve öğrencilerin sertifika törenine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yazılım geliştirme eğitimini tamamlayan öğretmen ve öğrencilerin sertifika törenine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilere yönelik uluslararası akredite sertifika programı eğitimlerine ilişkin, "Sertifikaların da bizim sistemimiz içinde değer bulmasını istiyoruz. Yani 'ben şu sertifikayı aldım, akredite bir sertifika. Bu sertifikanın okuduğum lisede kredilendirilmesini istiyorum' diyebilmesi için bir alt yapı oluşturuyoruz." dedi.

27.08.2020Gündem

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan öğretmenlerle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin mesleki eğitimi ile ilgili olarak ''Ulusal ve uluslararası sertifikaların da bizim sistemimiz içinde değer bulmasını istiyoruz. Bu sertifikaların kredilendirilmesi için bir alt yapı oluşturuyoruz''dedi.

27.08.2020Gündem
Güvenlikte en büyük zorluk karmaşıklıkla mücadele

'Güvenlikte en büyük zorluk karmaşıklıkla mücadele'

13 ülkeden 2800 güvenlik profesyoneliyle yapılan araştırmaya göre, üst düzey yöneticiler güvenliği hâlâ en önemli öncelik kabul ediyor. Altıncısı yayımlanan 2020 CISO Karşılaştırmalı Değerlendirme Raporu, karmaşıkla mücadele için bulut güvenliğine ve otomasyon teknolojilerine yatırımın arttığını gösteriyor.

18.08.2020Teknoloji
Siber güvenlik uzmanlarından teknoloji devlerine açık bildiri

Siber güvenlik uzmanlarından teknoloji devlerine açık bildiri

Çeşitli ülkelerden koruma ve gizlilik konusunda uzman altı kamu otoritesi, video konferans şirketlerine açık bir bildiriyle seslendi ve bu şirketlerden güvenliğin ve gizliliğin korunmasına yönelik önlemleri artırmalarını istedi. Dikkat çekilen bildiri, video konferans hizmetleri sağlayan Microsoft, Cisco, Zoom, House Party ve Google’a doğrudan gönderildi.

5.08.2020Teknoloji
İş Yapış Şekilleri Değişti: Teknoloji Sektörünün Önde Gelen İki İsmi Bakın Neler Söyledi

İş Yapış Şekilleri Değişti: Teknoloji Sektörünün Önde Gelen İki İsmi Bakın Neler Söyledi?

Teknoloji Editörü Ali Yavuz Şahin’in konuğu sektörün önde gelen isimlerinden Cisco Türkiye Genel Müdürü Didem Duru ve Tech Data Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı. Bakın Didem Hanım ve Behçet Bey; pandemi sürecinde iş yapış şekilleri, güvenlik konusunda alınması gereken tedbirler, Cisco ve Tech Data arasındaki işbirliği, Covid-19 sonrası bizleri neler bekliyor, şirketlerin KVKK uyumluluğu konusunda yapması gerekenler, uzaktan iletişim çözümleri gibi konularda neler söylüyor…(Sponsorlu İçerik)

22.07.2020Life Style
Koronavirüs sürecine internet altyapısı nasıl dayandı

Koronavirüs sürecine internet altyapısı nasıl dayandı?

2018 yılı sonunda, dünya nüfusunun yüzde 50’sinden fazlası, dünyanın tüm ülkelerinden 3,9 milyar insan internet kullanıyordu ve bu oran gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Cisco tarafından yapılan tahminlere göre, 2023 yılına kadar dünya genelinde 29,3 milyar cihaz internete bağlı olacak ki bu en yoğun zamanda saniyede 1,209 Terabit İnternet trafiği gönderimi ve alımına denk geliyor. Koronavirüs salgınında büyük bir sıçrama yaşayan internet kullanımı söz konusu olduğunda akıllardaki soru ise şu: Altyapı bu yoğunluğu nasıl kaldırıyor?

14.07.2020Teknoloji
Cisco SecureX nedir Ne işe yarayacak

Cisco SecureX nedir? Ne işe yarayacak?

Cisco, müşterilerin Cisco’nun güvenlik çözüm ve ürün portföyünü deneyimleme ve bilgi güvenliği yöneticilerinin en çok sıkıntı yaşadığı karmaşıklıkları giderme yöntemlerini basitleştiren yeni platformunu tanıttı.

30.06.2020Teknoloji
Teknoloji, finans ve enerji sektörlerinin geleceği nasıl olacak

Teknoloji, finans ve enerji sektörlerinin geleceği nasıl olacak?

Daha yaşanabilir bir dünya için, değer yaratan işlerin geleceğini dizayn edecek nesillerin yetişmesine destek olmak üzere yola çıkan GelecektekiSen platformu, işinin geleceğine hazırlanan üniversitelilerle kurumları Future You Build online etkinliğinde bir araya getirdi.

25.06.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sayın CEO beni ikna edin niye dijital bir göçmen olayım

WhatsApp öyle bir şey yaptı ki, hepimizi bir anda büyük düş kırıklığına uğrattı...

5.02.2021

En büyük parti çevrimiçi parti!

Yeni yıla nasıl girersek bütün sene öyle geçermiş derler... Öyleyse bu yılbaşını sevdiklerimizle bağlantıda kalmanın, samimi paylaşımların yeni yollarını keşfederek geçirelim. İşte yılbaşını heyecanlı çevrimiçi kutlamalara dönüştüren uygulamalar...

26.12.2020