EKSTRA
MENÜ

Türk Sanayicileri Ve İş İnsanları Derneği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 30 haberi bulunmuştur.

Türk Sanayicileri Ve İş İnsanları Derneği Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

1.05.2019Ekonomi
TÜSİAD: Güçlü Türkiye için toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamalıyız

TÜSİAD: Güçlü Türkiye için toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamalıyız

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nden (TÜSİAD) yapılan açıklamada 21. yüzyılda güçlü bir Türkiye için toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak gerektiği bildirildi.

7.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan TÜSİADın yeni başkanına tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'ın yeni başkanına tebrik

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Simone Kaslowski’ye bir telgraf göndererek, tebrik etti.

21.02.2019Ekonomi
Son dakika... TÜSİAD YİK Başkanından önemli mesajlar

Son dakika... TÜSİAD YİK Başkanı'ndan önemli mesajlar

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan: “İthalata bağımlı hale gelmemek için tarımsal üretimi artırmak zorundayız. Tarımı ihmal eden ülkeler geleceklerini tehlikeye atar. Biz ihmal etmeyelim. Merkezi karar alma ve uygulamanın eskisine oranla çok kuvvetli bir hale geldiği yeni Cumhurbaşkanlığı modelinde, sistemin düzgün çalışması, merkezde keskin bir güçler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı olduğu kadar, yerelliğin dikkate alınmasına bağlı" açıklamasında bulundu.

20.02.2019Ekonomi
TÜSİAD heyetinin Ankara temasları

TÜSİAD heyetinin Ankara temasları

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği: "Ekonominin ve yatırım ortamının güçlendirilmesi hedefiyle somut önerilerin sunulduğu bu toplantılarda, reform alanlarına ilişkin kamu ve özel sektör arasında üst düzey görüş alışverişleri gerçekleştirilmesi ve yeni iş birlikleri geliştirilmesi amaçlanıyor" açıklamasında bulundu.

23.11.2018Ekonomi
Ekonomik kalkınma stratejisine ihtiyacımız var

'Ekonomik kalkınma stratejisine ihtiyacımız var'

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, "Türkiye'ye baktığınız zaman birçok problemi var ama her şeyin sürdürülebilir olması için sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma stratejisine ihtiyacımız var" dedi.

28.09.2018Ekonomi
Brookings Enstitüsü’nde TÜSİAD iş birliğiyle konferans

Brookings Enstitüsü’nde TÜSİAD iş birliğiyle konferans

Brookings Enstitüsü’nde TÜSİAD iş birliği ile konferans düzenlendi. Konferansta transatlantik ilişkiler ve Türkiye'nin konumu konuşuldu.

21.07.2018Ekonomi
TÜSİADdan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

TÜSİAD'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik: "Toplum olarak demokrasi için verdiğimiz mücadele önümüzdeki döneme de ışık tutmalıdır. Türkiye özgürlükler, güvenlik, adalet ve refah ülkesi olarak ancak toplumsal uzlaşma ve çoğulculuk içinde 15 Temmuz’un yarattığı sarsıntıyı geride bırakabilir" açıklamasında bulundu.

14.07.2018Ekonomi
TÜSİAD: Şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı

TÜSİAD: Şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı

TÜSİAD'da yapılan açıklamada "Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun; şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı" denildi.

25.06.2018Ekonomi
Artık yapay zekanın, robotların konuşulmadığı toplantı yok

Artık yapay zekanın, robotların konuşulmadığı toplantı yok

Dünyadaki en büyük problemlerin başında korumacılığın geldiğini dile getiren TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik, "Dünyada 10 yıl önce ismi olmayan yüzlerce marka, iş yapma biçimlerini değiştirdi. Artık yapay zekanın, robotların konuşulmadığı hiçbir toplantı yok" dedi.

23.03.2018Ekonomi
Yüz bin gence teknoloji eğitimi

Yüz bin gence teknoloji eğitimi

Dijital dönüşümü desteklemek için başlatılan İşim Gücüm Geleceğim projesinin ilk yılında 10 bin gence yapay zeka, veri analitiği gibi alanlarda ücretsiz eğitim verilecek. Projenin 4 yılda yüz bin gence ulaşması hedefleniyor.

31.05.2021Eğitim
Dedeman Ailesinin acı günü... Ünlü iş adamı son yolculuğuna uğurlandı

Dedeman Ailesi'nin acı günü... Ünlü iş adamı son yolculuğuna uğurlandı

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

27.07.2019Ekonomi
Türk sanayisi için acı bir gün

'Türk sanayisi için acı bir gün'

Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının ardından iş dünyasından birçok isim üzüntülerini paylaştı.

8.06.2018Ekonomi
“Türkiye teknolojide üst sıralara zıpladı”

“Türkiye teknolojide üst sıralara zıpladı”

İş insanı Leyla Alaton, Radyo Viva’da yayınlanan ‘Adem Metan Show’a konuk oldu. Alaton, İş dünyasında kadının yeri, Türkiye’nin ekonomisi, dijital dünya ve özel hayatına dair açıklamalarda bulundu.

26.01.2018Teknoloji
Alaton: Türkiye, 2023’te hak ettiği yerde olacaktır

Alaton: Türkiye, 2023’te hak ettiği yerde olacaktır

Başarılı iş kadını Leyla Alaton, Radyo Viva’da yayınlanan ‘Adem Metan Show’a konuk oldu. Alaton, İş dünyasında kadının yeri, Türkiye’nin ekonomisi, dijital dünya ve özel hayatına dair açıklamalarda bulundu.

24.01.2018Ekonomi
Atom Karınca iş başında

Atom Karınca iş başında

Trabzon’da doğan Cansen Başaran Symes kendi kendine okuma yazma öğrenip 6 yaşında okula ikinci sınıftan başladı. Tıpı okuyacak kadar puan alıp tercihini bir hocası uğruna işletmeden yana kullandı. İş hayatına atıldığında arkadaşları arasındaki kod adı ise yüksek enerjisi nedeniyle Atom Karınca oldu.

26.01.2015Ekonomi
Cumhuriyetin 91’inci yılında  91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
TÜSİAD Başkanlar Konseyi buluştu 40’ıncı yıl için amblemi aradı

TÜSİAD Başkanlar Konseyi buluştu 40’ıncı yıl için amblemi aradı

TÜSİAD’ın önemli kararlarında etkinliği ile bilinen Başkanlar Konseyi dün Koç Holding’de gerçekleşen toplantısında amblemine 40’ıncı yıl ifadesi yerleştirmeyi konuştu. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

8.11.2010Ekonomi
Ekobi

Ekobi

13.02.2006Ekonomi
Düşen enflasyon Serdengeçti’yi kral yaptı, Koç zirveye çıktı

Düşen enflasyon Serdengeçti’yi kral yaptı, Koç zirveye çıktı

Bu yıl görev süresi dolacak olan Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, Ekonomist Dergisi’nin "Yılın İş İnsanları" anketinden dördüncü kez "Yılın Bürokratı" çıktı. "Yılın İş İnsanı" Mustafa Koç, "Yılın Girişimcileri" Emine Kamışlı ve Ethem Sancak, "Yılın Profesyoneli" Ergun Özen ve "Yılın Sivil Toplum Önderi" de TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı oldu.

7.01.2006Ekonomi
Özilhan TÜSİADa 1 yıl daha başkan

Özilhan TÜSİAD'a 1 yıl daha başkan

TÜSİAD'da yeniden 2 yıl için Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçilen Tuncay Özilhan, 1 yıl sonra görevini bırakacağını açıkladı. Özilhan'dan boşalacak Başkanlığı Mustafa Koç ve Ömer Sabancı'dan birinin üstlenmesi bekleniyor.

23.01.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

MÜSİAD’a en güzel yanıtı Sezer verdi

NTV’de Murat Birsel’in "Basın Odası"nda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ömer Bolat’a ilk sorum, "Başbakan Tayyip Erdoğan’dan hiç fırça yediniz mi" oldu.

20.04.2006

İstanbul 'ulaşım'ına yabancılar da talip

HARBİYE Orduevi’nin bahçesindeki sergi salonunda gerçekleşen 5. Organik Ürünler ve Çevre Fuarı’nda, AKP Erzurum Milletvekili Prof. Mustafa Ilıcalı ile karşılaştık.

8.04.2006

Tasarımda İstanbul’dan bir dünya markası geliyor

YAN yana geldiğinde bir İstanbul siluetini oluşturan beyaz bir porselen takım düşünün.

6.09.2004

Bir bardak sevgi..

Yazı yazmak öyle o kadar da kolay değil..

Ben önce ne yazacağımı kararlaştırır, sonra gerekli araştırma ve temasları yapar, oturup adam gibi yazarım..

1.02.2003