MENÜ

Ergenlik Dönemi

Ergenlik Dönemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergenlik Dönemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.085 Ergenlik Dönemi haberi bulunmuştur.

Ergenlik Dönemi Haberleri

Bakanlıktan koruyucu ailelere Ergen Rehberi

Bakanlıktan koruyucu ailelere 'Ergen Rehberi'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koruyucu aile hizmet modelinden yararlanan çocuklar ve aileler için 'Ergen Rehberi' hazırlayacak. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Bu çalışma, koruyucu ailelerin, çocuğun kendine özel, farklı gereksinimlerini anlaması noktasında önemli bir başvuru kaynağı olacak, amacımız aileleri çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurma noktasında bilinçlendirmek, sorularına cevap bulmak" dedi.

20.09.2020Ekonomi
Büyüme ile gelişme aynı şey değil

Büyüme ile gelişme aynı şey değil

Her anne babanın arzusu, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmektir. Sonrasında ise dilekleri, sağlıklı bir çocuk ve genç olması üzerinedir… Peki, onun sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesinde nelere dikkat etmeli? İşte bu sorunun yanıtını Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şeyma Ceyla Cüneydi veriyor ve anne babaları uyarıyor “Büyüme ile gelişme aynı şey değildir!”

Uzaktan eğitimde motivasyon nasıl sağlanır

Uzaktan eğitimde motivasyon nasıl sağlanır?

Ülkemizde ilk COVID-19, 11 Mart 2020’de görüldü. Özellikle hastalığın yayılma tehlikesi göz önünde bulundurularak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullarda 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan ara tatil 16-20 Mart 2020 tarihine çekildi. 23 Mart 2020’de ise uzaktan eğitim süreci başladı.

7.09.2020Eğitim
6. Sınıf Fen Bilgisi İç Salgı Bezleri konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi İç Salgı Bezleri konu anlatımı

Vücudumuzda önemli denetleyici ve düzenleyici sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler bilgileri vücudumuza aktarmak suretiyle sağlıklı bir yaşam sürmemize olanak tanır. Bu sistemlerden biri olarak iç salgı bezleri öne çıkmaktadır. Şimdi İç salgı bezlerini inceleyeceğiz ve görevlerine bakacağız. İşte 6. sınıf fen bilgisi iç salgı bezleri konu anlatımı.

21.08.20206. SINIF
6. Sınıf Fen Bilgisi Ergenlikte Bedensel Ve Ruhsal Değişimler konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Ergenlikte Bedensel Ve Ruhsal Değişimler konu anlatımı

Ergenlik dönemindeki bedensel ve ruhsal değişimler kız ve erkek çocuklarında farklıdır. Kız çocuklarının büyük çoğunluğu 11 - 13 yaş aralığında ergenliğe girer. Erkeklerde ise ergenlik dönemi genelde 13 - 14 yaşlarında başlar. 6. sınıflar için ergenlikte bedensel ve ruhsal değişimler konusunu anlattık.

21.08.20206. SINIF
6. Sınıf Fen Bilgisi Denetleyici Ve Düzenleyici Sistemler konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Denetleyici Ve Düzenleyici Sistemler konu anlatımı

Denetleyici ve düzenleyici sistemler vücudumuzda bulunan diğer sistemlerin uyumuna ve düzenli, aynı zamanda sorunsuz çalışması için görev üstlenir. Şimdi Denetleyici ve düzenleyici sistemlerin ne olduğunu öğreneceğiz. İşte 6. sınıf fen bilgisi denetleyici ve düzenleyici sistemler konu anlatımı.

21.08.20206. SINIF
Çocuk gelişiminde ebeveynler nelere dikkat etmeli

Çocuk gelişiminde ebeveynler nelere dikkat etmeli?

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun öfke nöbetleri ve okul öncesi eğilimlerini yönetmede ustalaşmış olabilirsiniz, ancak büyük çocuk davranışı tamamen başkadır. Peki okul çağındaki çocuğunuzda sizi neler bekliyor?

Uzmanlar uyardı Sanal alemde çocuklar için yeni tehlike: Gangster oyunu

Uzmanlar uyardı! Sanal alemde çocuklar için yeni tehlike: Gangster oyunu

Bilgisayar oyunları, çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Momo, Mavi Balina ve Mavi Bebek derken şimdi de Gangster oyunu çocukları olumsuz etkileyerek şiddete yönlendiriyor. Uzmanlardan oluşan Hürriyet Aile yazarları, aileleri uyararak bu tarz şiddet içerikli oyunların çocukları sosyopat yapabileceği yorumunda bulundular.

TRT EBA TV kanallarında yaz okulu programı başlıyor

TRT EBA TV kanallarında yaz okulu programı başlıyor

MEB tarafından 29 Haziran’da TRT EBA TV kanallarında başlatılacak yaz okulunda, çocukların ve gençlerin ilgi ve isteklerine uygun tasarlanmış yeni nesil öğrenme içeriklerinin ve etkileşimli sunumların yer alacağı farklı kuşak programlar ekranlarda olacak.

28.06.2020Eğitim
Son dakika: Bakan Selçuk paylaştı Öğrenciler dikkat Yarın başlıyor...

Son dakika: Bakan Selçuk paylaştı! Öğrenciler dikkat! Yarın başlıyor...

MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nca, TRT EBA TV kanallarında 28 Ağustos'a kadar yayımlanacak 'Yaz Okulu' programları yarın başlayacak. Bakan Ziya Selçuk, "Yaz okulu; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için keyifli ve öğretici içerikler sunuyor" dedi.

28.06.2020Gündem
Sınav ailesi olmak

Sınav ailesi olmak

Ülkemizde bir öğrencinin kariyerini belirleyen iki önemli sınavdan bahsedilir. Bunlar Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavıdır (YKS). Bu sınavların dışında da tabii ki başka sınavlar da var. Ancak bilinirliği en yüksek sınavlar bunlar. Bu iki sınavın bir insanın hayatında kapladığı toplam süreye baktığımızda ortalama altı saat olduğunu görürüz.

15.06.2020Eğitim
Östrojen hormonu nedir Östrojen değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Östrojen hormonu nedir? Östrojen değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Östrojen, kadınlar için çok önemli bir hormondur. Kısaca kadınlık hormonu denilebilir. Hem sağlık hem de hastalık sebebi olabilen bu hormon, vücuttaki birçok sistemi etkiliyor. Östrojen hormonunun ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenip, vücudunuzdaki değişimleri daha iyi yorumlayabilirsiniz. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar...

9.06.2020Sağlık
Lh hormonu nedir Lh hormonu değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Lh hormonu nedir? Lh hormonu değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Lutropin olarak bilinen LH hormonu, hipofiz bezinin ön kısmında üretilir. Hem kadınlarda hem erkeklerde üreme için oldukça önemli bir hormondur. Halk arasında az bilinen LH hormonu nedir, LH hormonu kaç olmalıdır, düşüklüğü ve yüksekliği nedenleri nelerdir? sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Göz Ovuşturmak Zararlı Mıdır

Göz Ovuşturmak Zararlı Mıdır?

Birçoğumuz farkında olmadan gözlerimizi ovuşturuyor. Peki bu alışkanlık zararlı mıdır? Göz ovuşturmaktan nasıl vazgeçilir? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay konu hakkında bilgiler verdi.

8.06.2020İyi Yaşam
Erkeklerde kısırlık belirtileri, nedenleri, tedavisi

Erkeklerde kısırlık belirtileri, nedenleri, tedavisi

Erkeklerde infertilite (kısırlık) problemi oranı her geçen gün artmakta. Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Ümit Zeteroğlu, erkek infertilitesi muyanesi ve sonuçlarının çok daha hızlı sonuçlandığına dikkat çekti. Op. Dr. Ümit Zeteroğlu, tüp bebek tedavisinde son yıllarda uygulanan yeni teknolojiler ile erkeklerde kısırlık tedavilerinin de ileri düzeyde sonuç verdiğini belirtti.

1.06.2020Sağlık
Pandemi günlerinde çocuğunuzla iletişim kurmakta zorlanıyor musunuz

Pandemi günlerinde çocuğunuzla iletişim kurmakta zorlanıyor musunuz?

Çocuklar için yazdığı bilim kurgu kitaplarıyla tanınan, mühendis, yazar, profesyonel koç, mentor ve pozitif psikoloji danışmanı olan Damla Kunç Koçman, “evdekal” sürecinde çocuklarla iletişim kurmakta zorluk çeken ebeveynlere tavsiyeler verdi.

Ergenlik dönemindeki çocuğunuza nasıl davranmalısınız

Ergenlik dönemindeki çocuğunuza nasıl davranmalısınız?

Ergenlik, çocukluk ile yetişkinlik arasında yer alan fiziksel ve psikolojik bir geçiş dönemidir. Kişiyi yetişkin yaşamına hazırlayan bir ara istasyondur. Bu dönemdeki gelişim ve değişim oldukça belirgin ve çoğu zaman fırtınalıdır. Peki, bu değişim sürecinde ailelere hangi görevler düşüyor? Ergen bireye nasıl davranmalı? Uzman Psikolog Ceylan Şekerci, ergen anne babalarına tavsiyelerde bulundu.

İnfertilite (Kısırlık) Nedir Nedenleri Nelerdir

İnfertilite (Kısırlık) Nedir? Nedenleri Nelerdir?

İnfertilite, halk arasında daha yaygın bilinen adıyla kısırlık, birçok çiftin karşılaştığı bir sorun. Peki kısırlık neden olur, tedavisi var mıdır? Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Süleyman Tosun konu hakkında önemli bilgiler verdi.

13.02.2020Evlilik
Gençlere yarıyıl tatilinde kaliteli dinlenme önerileri

Gençlere yarıyıl tatilinde kaliteli dinlenme önerileri

Gençlerin eğitim hayatlarında aslında en sevdikleri dönem tatil dönemi… Özellikle ortaokul ve lise çağındaki gençler sömestir ve ara tatillerde dinlenerek stres atıyor. Ancak tatilin rahatlığı kadar verimliliği de önemli.

Bipolar ne demek Bipolar bozukluğu nedir

Bipolar ne demek? Bipolar bozukluğu nedir?

Gündemdeki haberler ardından bipolar bozukluğunun anlamına yönelik araştırmalar başladı. Bipolar bozukluğu, duygudurum bozuklarından biridir. Kalıtımsal etkenlerin payı olan bipolar bozukluk çoğunlukla ergenlik dönemi ya da ilk yetişkinlik döneminde ortaya çıksa da her yaş ve cinsiyette görülebilmektedir. Peki, Bipolar nedir? bipolar bozukluğu nasıl anlaşılır?

25.11.2019Sağlık
Kötücül Duygular Terbiye Edilebilir

Kötücül Duygular Terbiye Edilebilir

Karanlığın beş atlısı diye adlandırılan kin, öfke, nefret, kıskançlık ve düşmanlık duygularının insana biyolojik olarak da zarar verdiğini belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kötücül duyguların terbiye edilmesi gerektiğini vurguladı. Tarhan, “İçimizdeki kötücül duyguları, vahşi atı terbiye eder gibi terbiye etmezsek vahşi at bizi istediği yere götürür. Vahşi at, nefis duygusudur” dedi.

Çocuğun hayatında yeni bir dünya: Ergenlik

Çocuğun hayatında yeni bir dünya: Ergenlik

"Çocukluk döneminden yetişkin döneme geçiş, hiç bilinmeyen bir dünyaya adım atmaktır.” diyen Uzman Psikolojik Danışman Buket Bayındır, ergenlik dönemimde çocuğu olan ailelere tavsiyelerde bulunuyor.

Çocuklarda şeker hastalığı 40 yılda hızla arttı

Çocuklarda şeker hastalığı 40 yılda hızla arttı

Hareketsiz yaşam ve kötü beslenmenin neden olduğu tip 2 diyabet, 10 yaşından itibaren görülmeye başladı. 40 yıl önce çocuklarda böyle bir hastalığın var olmadığını belirten Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Doç. Dr. Teoman Akçay, “Yüksek kalorili gıdaların tüketimi ve bununla orantılı olarak enerjinin yakılamaması nedeniyle tip 2 diyabette anormal bir artış görmeye başladık” dedi.

Annelerinden ayrılamayan çocuklar

Annelerinden ayrılamayan çocuklar

Okulların başlamasıyla ana sınıftan lise son sınıfa kadar milyonlarca öğrenci yeni eğitim öğretim dönemine heyecanla başladı. Bir yanda ilk kez okula başlamanın heyecanını yaşayan çocuklar, diğer yanda uzun bir tatilden sonra yoğun maratona giren öğrenciler...

16.09.2019Eğitim
Ergenlik ne zaman başlar

Ergenlik ne zaman başlar?

Ergenlik çocukluktan yetişkinliğe atılan ilk adımdır. Ergenlik kızlarda 9-13, erkeklerde ise 10-15 yaşlarında ilk olarak başlar.

Hesap geldiğinde şoka girdim

Hesap geldiğinde şoka girdim

Mankenlik, televizyon, tasarım, kozmetik işi derken Ivana Sert’ten bir sürpriz daha geldi. “İmalat Hatası” adlı single’ıyla herkesi şaşırtan Sert’le buluştum... Türkbükü’ne gitmeye tövbe ettiren restoran hesabından oğlu Ateş’le ilişkisine her şeyi konuştum.

18.06.2019Magazin
Çocuklarınızı ne kadar iyi tanıyorsunuz

Çocuklarınızı ne kadar iyi tanıyorsunuz?

Anne ve babanın korumacı kollarından “birey” olmaya giden uzun bir yolculuk ergenlik dönemi. Çoğu anne ve baba çocuklarını bu dönemde tanıyamadıklarından şikayet ederler. Ancak bu dönemi sağlıklı bir iletişim ile yönetebilmek mümkün.

Hürriyet Kitap’tan, ebeveynler için Ergenlik Rehberi

Hürriyet Kitap’tan, ebeveynler için Ergenlik Rehberi

"200 Adımda Ergenlik Rehberi" kitabı, bir çocuğun okula başlamasından o çocuğun ergenlik sürecini bitirinceye dek geçen süreçteki merak edilen soruların yanıtlarını, uzmanların görüşleriyle bir araya getirdi. Hızla büyüyen çocukların büyüme çağında yaşadığı tüm zorlukların çözüm önerilerini sunan kitap, rehber niteliği taşıyor.

16.05.2019Etkinlikler
Ergenlik kokusu nedir Ergenlik kokusuna karşı ne yapmak gerekir

Ergenlik kokusu nedir? Ergenlik kokusuna karşı ne yapmak gerekir?

Ergenlik dönemi belirtilerinden biri olan sivilceler gençlerin psikolojisini kötü etkiliyor. Ter salgısını arttıran, derideki bakteri ve mantarların üremesiyle yoğun kötü koku oluşmasına sebep olan ergenlik kokusu da, gençlerin sosyal hayatını olumsuz etkiliyor.

Cinsel işlev bozukluğu tipleri nelerdir, neden olur

Cinsel işlev bozukluğu tipleri nelerdir, neden olur?

Cinsel işlev bozukluğu nedir, neden olur? Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Meltem Taşdemir Erinç, cinsel işlev bozukluğu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

3.05.2019Sağlık

Yazar Sonuçları

Covid-19 sonrası okula dönüş korkuları

Okulların kapanmasından sonra, tekrar okula dönüş genel olarak heyecan ve korku getirir. Yeni sınıf veya okul nasıl olacak? Öğretmenim ile iletişimim nasıl olacak? Okul arkadaşlarım benden hoşlanır mı? Yeni arkadaşlar edinebilecek miyim ? Bu sorular çocukların zihninde sıklıkla yer alır. Bununla birlikte, pandeminin getirmiş olduğu yüz yüze iletişimde sıkıntılar çocuklar için zorlayıcı olabilir.

10.09.2020

Mikro penis ve gömük penis nedir, tedavisi şart mı?

Çocuklarda penisin küçük gözükmesi veya penisin tamamen içeri kaçıp hiç gözükmemesi ailelerin sık rastladığı durumlardan birisidir. İki ana sebeple penis küçük gözükebilir.

15.08.2020

Yüzyılımızın ışıltıları...

Bu hafta sinema mönümüzde 2000’lerin en iyilerine yer veriyoruz... İlk olarak 2000-2009 aralığında dolaşıyoruz, haftaya da 2010’dan günümüze kadar izlediğimiz en iyi yapımların listesini sunacağız. İşte size fantastik, tarihi, dramatik ve de siyasi sularda gezinen bir grup kalburüstü film...

30.05.2020

Kadınlarda göbek nedenleri ve eritme yöntemleri

Karın bölgesinde birikim yapan birçok neden, kadında göbeklenme, göbekte kilo artışı, göbekte şişlik şeklinde kendini belli eder. Bu şişlik şikayetleri dönemsel(periyodik), mevsimsel, hormonal ve yağ birikimine bağlı olabilir.

26.05.2020

Ergenlikte ebeveyn yaklaşımı çok önemli

Ergenlik, çocuğun bilmediği ve yabancı olduğu bir gezegene "yetişkinliğe ilk adım ve hoş geldin" evresi. Çocukluk çağı ile yetişkinlik çağı arasındaki bağın kurulduğu geçiş dönemi!

20.05.2020

Ergenlik döneminde görülen takıntılar

Hemen hemen herkesin ergenlik döneminde deneyimlediği birtakım güçlükler vardır. Ergenlik döneminden bahsedildiğinde hepimizin aklına beden takıntısı, ilişkiler, kimlik ve bağımsızlık arayışı gibi öne çıkan süreçler gelir. Özellikle beden takıntıları, davranış sorunları ve kim olduğumuzla ilgili sorular bu dönemin zor bir şekilde geçmesine neden olur.

21.02.2020

Jinekomasti nedir, nasıl tedavi edilir?

Erkeklerde kadın şeklinde meme tipi olması durumuna ‘jinekomasti’ denir. Erkekler hayatlarının yeni doğan, ergenlik ve yaşlılık dönemlerinde östrojen hormonlarına fazlaca maruz kalırlar. Bu durum östrojen-testosteron dengesinin bozulmasına ve meme gelişiminin kadınsı bir görünüme kavuşmasına zemin hazırlar.

14.02.2020

Kızım odasından dışarı çıkmıyor

13 yaşındaki kızım odasından çıkmıyor ve devamlı sinirli. Bu durum beni çok endişelendiriyor, lütfen yardımcı olun.

12.02.2020

Ergen iki oğlumla nasıl başa çıkarım?

Bekar bir anne olarak ergenlik çağındaki iki oğlumla nasıl başa çıkacağımı bilemiyorum. Onları düzgün bir şekilde yetiştirmek için neler yapmalıyım?

22.01.2020

Çocukları dinlemeyi öğrenmeliyiz!

Adli Tıp Uzmanı Prof.Dr. Şevki Sözen, çocukların duygu ve düşüncelerini doğru paylaşabilmesinin önemine dikkat çekerken, ebeveynlerin de onları dinlemeyi öğrenmesi gerektiğinin altını çiziyor. Karşımızdakinin yerine düşünmeyi ve teşhis koymayı bırakmamız gerektiğini ifade eden Sözen, “Çocuğunuz sizi anlamaz, siz onu anlayacaksınız” diyor.

13.12.2019

Erken ergenlik nedir? Erken ergenliğin nedenleri nelerdir?

Ergenlik dönemi fiziksel ve hormonal olarak çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecidir. Ergenlikte hormonal değişim ile birlikte sekonder cinsel özelliklerin belirginleşmesi, vücut yağ dağılımın değişimi, boy uzamasında sıçrama ile yetişkin boya ulaşma, erkek ve kızlarda fertilite kazanımı olur.

20.11.2019

Ergenlik döneminde sosyal medyanın kullanımı

Günümüzde ergenlik dönemindeki gençlerin çoğu cep telefonu ve bilgisayar üzerinden sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorlar. Üstelik pek çoğunun kişisel profillerini oluşturdukları sosyal medya hesapları da var. Sosyal medya iletişim, haber alma ve paylaşma konularında cazip görünse de aslında gençler için oldukça riskli ve tehlikeli yönleri de içinde barındırıyor.

23.10.2019

Omurga eğriliği (Skolyoz) nedir?

Omurgamız ana taşıyıcı iskelet yapılarından birisidir ve hareketli bölümünü 24 omur kemiği oluşturur. Bu kemiklerin oluşturduğu eksenin ortasından merkezi sinir sistemi olan omurilik geçer.

29.09.2019

Ergenlik döneminde yaşanan değişimler nelerdir?

Ergenlik adı verilen gelişim döneminde genç birey başkalaşıyor, tam bir yetişkine dönüşürken kişiliğini kazanmaya çalışıyor. Bu dönemi genç bireyle birlikte yaşayan ebeveynler zaman zaman endişeleniyorlar. Uzman Psikolog Dilara Sayar, ergen anne babalarına konuyla ilgili önemli bilgiler veriyor.

22.09.2019

Ergenlik döneminde sosyal medya kullanımı kısıtlanmalı mı?

Telefondan, bilgisayardan başını kaldırmayan, saatlerce odasından çıkmayan, ailecek bir aradayken bile sohbet edemedikleri genç bireyler, anne-babaları oldukça endişelendiriyor. Kullanımlarını engellemek ve gençlerle sözel tartışmalara girmek çözüm değil. Ebeveynler için oldukça yanlış, gençler içinse oldukça normal olan teknoloji kullanımının onların yaşamlarındaki büyük varlığını kabul etmek ve bu konuya dair yapılması gerekenleri bilmek en sağlıklı yol.

16.09.2019

Anne-babalar için çocuklarıyla kaliteli zaman geçirme rehberi

Günlük hayatın koşturmacası içerisinde kimi zaman çocuklara zaman ayırmak, onlarla beraber etkinlikler, aktiviteler yapmak düşündüğümüzden zor olabilir. Ancak her ne kadar iş ve ev sorumluluklarımız çok olsa da, günlük rutinlerin içerisinde çocuklarla kaliteli zaman geçirmeye fırsat verecek anlar bulunabilir. Aslında kaliteli zaman demek, uykudan önce okunan hikâyeler, beraber yenen akşam yemekleri gibi sağlıklı gelişim için önemli, anlamlı ve basit aktivitelerdir.

8.07.2019

Hesap geldiğinde şoka girdim

Mankenlik, televizyon, tasarım, kozmetik işi derken Ivana Sert’ten bir sürpriz daha geldi. “İmalat Hatası” adlı single’ıyla herkesi şaşırtan Sert’le buluştum... Türkbükü’ne gitmeye tövbe ettiren restoran hesabından oğlu Ateş’le ilişkisine her şeyi konuştum.

18.06.2019

Ergenlik dönemindeki erkek çocuk ebeveynleri nelere dikkat etmeli?

Ergenlik dönemi hem çocuklar hem de ebeveynleri için bir dizi değişimle birlikte gelir. Psikolojik ve fiziksel değişimlerin eş zamanlı yaşandığı ergenlik dönemi yalnızca gelişen bireyi değil aynı zamanda ailesini de etkiler. Testosteron salınımının artması ile birlikte çocukluktan erkekliğe geçişin başladığı bu süreçte erkek çocuklarında endişe, kaygı, kendini ispatlama çabası ve maruz kalınan fiziksel dönüşümler neticesinde cinsel farkındalığının üst düzeye çıkması gibi duygu durumları farklılaşması yaşanır.

8.06.2019

Sınav Kaygısı Nedir?

Sınav kaygısı, sınav ile doğrudan ilişkili kaygı türlerinden biridir.

29.05.2019
Popo düzleştiren kıyafetlere dikkat

Popo düzleştiren kıyafetlere dikkat!

Kadınların genç yaşlarda sürekli giydikleri düşük bel ve dar kıyafetler popo ve beldeki kadınsı estetik kıvrımları yok ediyor. Popoyu düzleştiriyor, erkeksi ve kalın bir bel simidi ortaya çıkarıyor.

7.05.2019