EKSTRA
MENÜ

Bilgisayar

Bilgisayar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilgisayar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 59.885 Bilgisayar haberi bulunmuştur.

Bilgisayar, kendisine verdiğimiz bilgileri istediğimizde saklayabilen, istediğimizde geri verebilen cihaza denir. İlk elektrikli bilgisayar ENIAC'tır.

Bilgisayar Haberleri

Bakan Varank: Yeni nesil kodlama yolculuğu başlıyor

Bakan Varank: Yeni nesil kodlama yolculuğu başlıyor

Türkiye, ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ vizyonu ile ortaya koyulan 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi çerçevesinde yazılımcı sayısını arttırmak için yeni politikalar hayata geçiriyor.

7.05.2021Ekonomi
Aşırı sağcı zanlıyı satranç merakı ele vermiş

Aşırı sağcı zanlıyı satranç merakı ele vermiş!

Almanya’da NSU 2.0 imzalı tehdit mektuplarını gönderen aşırı sağcı zanlıyı satranç oyunu merakı ele verdi. Soruşturmayı iki yıldır sürdüren Frankfurt Başsavcısı Sinan Akdoğan, zanlının bilgileri silmesini önlemek için baskını bilgisayarı açıkken online olduğu sırada gerçekleştirdiklerini belirtti.

6.05.2021Avrupa
İki yeni yazılım okulu

İki yeni yazılım okulu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yeni açılacak yazılım okullarının müjdesini verdi. Haberi sosyal medya hesabından “Beklenen gün geldi” diyerek duyuran Varank, “750 bilgisayar kapasiteli yazılımcı okullarını COVID-19 önlemleri doğrultusunda açıyoruz” dedi. Yazılım okullarında ön eğitim ilk öğrenci grubuyla temmuz ayında başlayacak.

6.05.2021Eğitim
TÜİKten önemli istatistik Tek yaşayanların sayısı arttı

TÜİK'ten önemli istatistik! Tek yaşayanların sayısı arttı

Türkiye İstatistik Kurumu "İstatistiklerle Aile" verilerini açıkladı. Tek yaşayanların sayısı artışa geçerken hanehalkı büyüklüğü en yüksek il Şırnak oldu. Gümüşhane'de tek yaşayanların sayısı yükseldi.

6.05.2021Ekonomi
Bakan Varank yeni nesil kodlama yolculuğunun başladığını duyurdu

Bakan Varank "yeni nesil kodlama yolculuğu"nun başladığını duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazılım alanında uluslararası yenilikçi öğretim modeliyle öne çıkan "Ecole 42"nin İstanbul ve Kocaeli'deki okullarına başvuruların başladığını, temmuzda ilk öğrenci grubuyla ön eğitimlerin yapılacağını bildirdi.

6.05.2021Ekonomi
6225 nitelik kodu nedir KPSS 6225 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

6225 nitelik kodu nedir? KPSS 6225 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

Ülkemizde devlet memuru olabilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavına girmek ve bu sınavda iyi bir sıralamaya girmek gerekir. KPSS kısaltması ile de biline bu sınavda başarı gösteren memur adayları devletin memur alımı yaptığı dönemlerde başvuruda bulunur. Başvurularda nitelik kodlarına dikkat edilmesi gerekir. 6225 nitelik kodunun özelliklerini derledik.

6.05.2021Araştırma
3179 nitelik kodu nedir KPSS 3179 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

3179 nitelik kodu nedir? KPSS 3179 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

3179 nitelik kodu KPSS nedeniyle sıkça duyulmaktadır. Özellikle şartları nedeniyle merak edilen KPSS 3179 nitelik kodu araştırılmaktadır. Sizde KPSS 3179 nitelik kodu özel şartlarını öğrenerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Sıkça duyulan 3179 nitelik kodu nedir? KPSS 3179 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? Sizler için detaylı olarak derledik.

6.05.2021Araştırma
3173 nitelik kodu nedir KPSS 3173 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

3173 nitelik kodu nedir? KPSS 3173 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

ÖSYM tarafından yapılan sınavların için belirlenen tercih kılavuzlarında pek çok ifade yer almaktadır. Kılavuzlarda yer alan ifadeler ile alakalı bazı kavramlar kişilerin kafasında soru işareti oluşturmaktadır. ÖSYM tarafından verilen kılavuzlarda yer alan ifadelerden birisi de 3173 nitelik kodudur. Peki 3173 nitelik kodu nedir? KPSS 3173 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? Sizlere KPSS 3173 nitelik kodu hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

6.05.2021Araştırma
CS GO ölümsüzlük kodu nedir CS Go god mode ölümsüz olma kodu (Console)

CS GO ölümsüzlük kodu nedir? CS Go god mode ölümsüz olma kodu (Console)

Oyun oynamak hemen hemen herkesin sevdiği bir aktivite olmaktadır. Özellikle bilgisayar oyunları içerisinde çok oyunculu oyunlar daha sık tercih edilmektedir. Bilgisayar oyunları arasında en sık tercih edilen oyunlardan birisi de CS GO oyunudur. Bu oyun içerisinde farklı pek çok kod bulunmaktadır. Özellikle ölümsüzlük kodu oyun sevenler tarafından sıklıkla araştırılmaya başlanmıştır. Peki, CS Go ölümsüzlük kodu nedir? CS Go God mode ölümsüz kodu nasıl alınır? Sizlere CS GO oyunu içerisinde ölümsüzlük kodunun nasıl alınacağı hakkında bilgileri detaylıca derledik.

6.05.2021Teknoloji
CS GO fps gösterme kodu nedir CS GO fps arttırma ve azaltma kodları (Console)

CS GO fps gösterme kodu nedir? CS GO fps arttırma ve azaltma kodları (Console)

CS Go FPS gösterme kodu her oyuncu tarafından kullanılan bir koddur. Bu kodu kullanmak oyun içinde birçok fayda sağlıyor. Oyuncular fps gösterme kodlarını aktif ederek aldığı değerleri görebiliyor. Cs Go fps gösterme kodu nedir? Cs Go fps arttırma ve azaltma kodlarını sizler için detaylı bir şekilde derledik.

6.05.2021Teknoloji
CS GO can kodu nedir CS GOda sınırsız can ekleme kodu (Console)

CS GO can kodu nedir? CS GO'da sınırsız can ekleme kodu (Console)

Günümüzde pek çok kişinin severek oynadığı bilgisayar oyunları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de CS GO oyunudur. CS GO oynarken kullanılabilecek ve zaman ile hız kazandıran kodlar bulunmaktadır. Bu kodlardan birisi de sınırsız can kodudur. Peki CS Go can kodu nedir? CS Go'da sınırsız can ekleme kodu nasıl yapılır? Sizlere CS GO oyun sınırsız can ekleme kodu hakkında bilgileri derledik.

6.05.2021Teknoloji
Özgeçmiş Nedir Ve Nasıl Yazılır Özgeçmiş Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Özgeçmiş Nedir Ve Nasıl Yazılır? Özgeçmiş Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Özgeçmiş iş hayatına atılmak açısından oldukça önemlidir. İş başvurularında bulunurken profesyonel bir özgeçmişinizin olması gerekmektedir. Özgeçmiş, iş başvurusunda bulunan adaylar için bir ilk izlenim oluşturmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Özgeçmiş nedir ve nasıl yazılır? Özgeçmiş yazım kuralları ve örnekleri.

5.05.2021Araştırma
İzmir İZSU Su Abonelik Kapatma Nasıl Yapılır İZSU Abonelik İptali İçin Yapılacak İşlemler

İzmir İZSU Su Abonelik Kapatma Nasıl Yapılır? İZSU Abonelik İptali İçin Yapılacak İşlemler

İzmir iline yeni bir konuta geçmek için veya kiracı olunana konuttan çıkılması için aboneliklerin kapatılması gerekir. Bu kapama işlemlerinin nasıl ve nerden yapılacağı hakkında bireylerin aklına sık sık sorular gelebilmektedir. Bu soruların başında İzmir İZSU su abonelik kapatma nasıl yapılır? İZSU abonelik iptali için yapılacak işlemler nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Sözlük
Dilekçe Nedir Ve Nasıl Yazılır Dilekçe Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Dilekçe Nedir Ve Nasıl Yazılır? Dilekçe Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Dilekçe ile birlikte gönderilmezse birçok resmi kurum ve kuruluş taleplerinin cevaplanmasını mümkün olmayacaktır. Bu nedenle dilekçe yazımını öğrenmek okullardan bankalara, valilikten vergi dairesine, karakoldan cumhurbaşkanlığı sarayına kadar pek çok yerde işinize yarayacaktır. Dilekçe nedir ve nasıl yazılır, dilekçe yazım kuralları ve örnekleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

5.05.2021Araştırma
Aday öğretmenlere konferans

Aday öğretmenlere konferans

Aday öğretmenler için 8 Mayıs’ta ‘Geleceği Aydınlatacak Öğretmenlere Bir Işık’ adlı çevrimiçi eğitim teknolojileri konferansı ücretsiz düzenlenecek.

5.05.2021Eğitim
Ayetel Kürsi Abdestsizken Ve Adetliyken Okunur Mu

Ayetel Kürsi Abdestsizken Ve Adetliyken Okunur Mu?

Ayetel kürsi okunduğunda şeytanın oradan uzaklaşacağı ve gece uykudan önce okunduğunda ise şeytandan muhafaza olunduğu hadislerde bildirilmektedir. Ayetel kürsinin faziletlerinden faydalanabilmek ve ezberlemek her inanan için çok önemlidir. Ayetel kürsinin hangi hallerde okunmaması gerektiğini hadisler ve fıkhı usullere göre sizler için derledik.

Almanların karavanla Türkiye tatili

Almanların karavanla Türkiye tatili

Ülkelerinden karavanla tura çıkan ve Türkiye’de gezerken yolda tanışan 3 Alman aile, Antalya’nın Demre ilçesine kamp kurdu. Bir süre Demre’de kalmayı planlayan aileler, 3 aylık vizeleri dolana kadar da Türkiye’yi gezecek.

5.05.2021Avrupa
Bir zamanlar hamburger pişiriyordu, bugün dünyanın en büyük kripto para zenginlerinden

Bir zamanlar hamburger pişiriyordu, bugün dünyanın en büyük kripto para zenginlerinden

Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biri olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao'nun çok ilginç bir hikayesi var. Sadece 6 ay içinde milyar dolar değerine ulaşan Binance'in arkasındaki bu kişiyle mutlaka tanışmalısınız...

5.05.2021Ekonomi
Bakan Varank, gençlerin 10 sorusunu yanıtladı

Bakan Varank, gençlerin 10 sorusunu yanıtladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti'nin sosyal medya etkinliğinde gençlerin sorularını yanıtladı. Bakan Varank'a "Soyunuz Vikinglere mi dayanıyor? Memurluk mu, özel sektör mü?" soruları yöneltildi.

5.05.2021Ekonomi
İngilizce oyunlar - İngilizce öğrenmek isteyenler için 5 güzel oyun

İngilizce oyunlar - İngilizce öğrenmek isteyenler için 5 güzel oyun

İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenmek oldukça etkili bir yöntemdir. Eğlence dediğimizde ise ilk akla gelen oyunlardır. İngilizce oyunlar oynayarak hem bu dili pekiştirebilir hem de eğlenebilirsiniz. Sizler için İngilizce öğrenmenin kolay bir yolu olan oyunları derledik.

5.05.2021Sözlük
İngilizce nickler - Oyunlarda kullanabileceğiniz en iyi İngilizce havalı ve cool kullanıcı adları

İngilizce nickler - Oyunlarda kullanabileceğiniz en iyi İngilizce havalı ve cool kullanıcı adları

Bilgisayarda ve mobil cihazlardan oynanabilen birçok oyunda nick alma zorunluluğu vardır. Takma ad anlamına gelen Nick, oyuncunun genel kişilik özelliklerini yansıtır. Nickname adıyla da bilinen takma adlar, oyuncunun seçtiği karakterin fiziki özelliklerine bakılarak da seçilebilir. Oyunlarda kullanabileceğiniz en iyi ve en cool İngilizce nickler nelerdir? Sizin için anlamları ile birlikte derledik.

5.05.2021Sözlük
İngilizce nasıl öğrenilir İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için evde İngilizce öğrenme yolları, teknikleri ve siteleri

İngilizce nasıl öğrenilir? İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için evde İngilizce öğrenme yolları, teknikleri ve siteleri

İngilizce öğrenmek istiyorsunuz ama nereden başlamanız gerektiğini konusunda bir fikre sahip değilsiniz. Basit bir şekilde bu dili öğrenmek niyetindesiniz, ama nasıl? Motive olmaktan başlayalım ve İngilizce öğrenme yolları hakkında bilgileri derledik.

5.05.2021Sözlük
Nüfusun yüzde 1ini aşılayan Yeni Zelanda korona savaşını nasıl kazandı

Nüfusun yüzde 1'ini aşılayan Yeni Zelanda korona savaşını nasıl kazandı?

Dünyada birçok ülke mutasyonlarla mücadele ederken, Yeni Zelanda'da vaka sayısı neredeyse sıfırlandı. Halk maskesiz sokaklarda ve hayat normale döndü. Üstelik nüfusun yüzde 1,2'si aşılanmışken... Peki tuvalet kağıdı stoklama psikolojisinden, konserlerle koronaya veda partisi yapılan aşamaya nasıl gelindi? Türkler’den de görüşler alarak detaylıca araştırdık. İşte korona savaşını kazanan Yeni Zelanda’nın hikâyesi…

4.05.2021Dünya
İngilizce kısaltmalar nasıl yazılır İngilizcede en çok kullanılan kısaltmalar ve anlamları konu anlatımı

İngilizce kısaltmalar nasıl yazılır? İngilizce'de en çok kullanılan kısaltmalar ve anlamları konu anlatımı

İngilizce kelimeler, karakter sınırlaması olan internet sitelerinde, sosyal medya platformlarında, takvimlerde ve daha birçok yerde kısaltması ile birlikte yazılıyor. Örneğin cep boy takvimlerde yer sınırlaması olduğu için birçok ayın kısaltması yazılır. Türkçe karşılığı Şubat olan February kelimesinin Feb. şeklinde yazılması buna örnek olarak gösterilebilir. İngilizcede kısaltmalar nasıl yazılır? En çok kullanılan kısaltmalar hangileri? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
İngilizce kelimeler - İngilizcede günlük hayatta en çok kullanılan temel kelimeler ve anlamları

İngilizce kelimeler - İngilizce'de günlük hayatta en çok kullanılan temel kelimeler ve anlamları

Günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimeler yaşa ve bulunulan yere göre değişir. Örneğin bir çocuk ile yetişkinin kullandığı sözcükler birbirinden farklıdır. Aynı şekilde evde, okulda ve iş yerinde de farklı kelimelerle konuşuruz. Günlük hayatta en çok kullanılan kelimeler ve anlamları nelerdir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
Sanat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Sanat Dalları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sanat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Sanat Dalları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sanat nedir ve çeşitleri nelerdir? Sanat dalları ve özellikleri hakkında bilgi edinmek için içeriğimizi okumaya devam edin. Sanatın insan hayatına katkıları nelerdir? Sanat hangi alanlarda daha çok öne çıkmaktadır tüm bu soruların cevabını sizler için derledik.

4.05.2021Araştırma
Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Bilgisayar teknolojilerinin öne çıktığı zamanımızda oldukça önemli öğelerin başında yazılımlar gelmektedir. Özellikle bilgisayar ve benzeri cihazların kullanımında yazılımlar hayati niteliktedir. Sizin için Yazılım nedir ve çeşitleri nelerdir? Yazılım nasıl yapılır kodlama hakkında bilgi konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

3.05.2021Teknoloji
Tasarım Nedir Tasarım Dalları Ve İlkeleri Hakkında Bilgi

Tasarım Nedir? Tasarım Dalları Ve İlkeleri Hakkında Bilgi

Tasarım bir ürünün üretimi öncesindeki aşamada büyük önem taşıyan bir unsuru oluşturmaktadır. Bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Sizin için Tasarım nedir? Tasarım dalları ve ilkeleri hakkında bilgi şeklinde belirlenmiş olan konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik.

3.05.2021Teknoloji
Network Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Kurulur Network Kurulumu Ve Önemi Hakkında Bilgi

Network Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nasıl Kurulur? Network Kurulumu Ve Önemi Hakkında Bilgi

Bilgisayarlar, modern çağın en önemli unsurunu oluşturmaktadır. Bu bakımdan büyük öneme sahip unsurların başında gelmektedirler. Bu kapsamda Network nedir, ne işe yarar ve nasıl kurulur? Network kurulumu ve önemi hakkında bilgi konularını sizin için detaylı olarak derledik.

3.05.2021Teknoloji
Linux İşletim Sistemi Nedir Linux Kurulumu, Komutları Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Linux İşletim Sistemi Nedir? Linux Kurulumu, Komutları Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

İşletim sistemi, bilgisayarın çalışması için oldukça önemli bir yazılım olarak ifade edilmektedir. Bilgisayarda yer alan donanım kaynaklarının yönetilmesinde görev yapan çeşitli işletim sistemleri bulunmaktadır. İşletim sistemlerinden birisi de Linux işletim sistemi olarak bilinmektedir. Linux işletim sistemi nedir? Linux kurulumu, komutları ve kullanımı hakkında bilgiler nelerdir? Linux işletim sistemi hakkında daha detaylı bir şekilde derledik.

3.05.2021Teknoloji
Hosting Nedir Ve Ne İşe Yarar Web Hosting Alırken Dikkat Edilecekler

Hosting Nedir Ve Ne İşe Yarar? Web Hosting Alırken Dikkat Edilecekler

İnternet siteleri gün geçtikçe gelişerek çok fazla özellik getiriliyor. Hosting herkesin merak ettiği ve araştırdığı bir terimdir. Hosting teriminin ne anlamda kullanıldığı ve ne işe yaradığı da insanların ilgisini çeken bilgilerden bazılarıdır. Hosting nedir ne işe yarar? Web hosting alınarak dikkat edilecekler konularını sizler için derledik.

3.05.2021Teknoloji
Freedos Nedir Ve Ne İşe Yarar Freedos İşletim Sistemi Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Freedos Nedir Ve Ne İşe Yarar? Freedos İşletim Sistemi Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Günümüzde gelişen teknolojinin beraberinde bilgisayarlar insan yaşamının önemli bir parçası haline geldi. Konu bilgisayar ve benzeri akıllı cihazlar olduğunda işletim sistemleri önem kazanmaktadır. Sizin için Freedos nedir ve ne işe yarar? Freedos işletim sistemi ve kullanımı hakkında tüm detayları derledik.

3.05.2021Teknoloji
Dropshipping Nedir Ve Nasıl Yapılır Dropshipping Avantajları Ve Dezavantajları Hakkında Bilgi

Dropshipping Nedir Ve Nasıl Yapılır? Dropshipping Avantajları Ve Dezavantajları Hakkında Bilgi

İnternetin gelişmesiyle birlikte insanlar artık internet üzerinden para kazanmayı hedefliyor. Dropshipping kavramı da aslında internet satış yapmak için e-ticaret yöntemlerinden biri oluyor.

3.05.2021Teknoloji
Arge Nedir Ve Nasıl Yapılır Arge Çalışma Alanları Ve Örnekleri

Arge Nedir Ve Nasıl Yapılır? Arge Çalışma Alanları Ve Örnekleri

Halk dilinde araştırma geliştirme olarak bilinen ve günümüzde neredeyse bütün ülkelerin oldukça önem verdiği faaliyetlerden birisi ar-gedir. Ar-ge kurum ya da işletmelerde üretim için verimi artırma, maliyetleri düşürme ve daha gelişmiş ürünler ortaya çıkarma amacıyla kullanılır. Arge nedir, nasıl yapılır ve çalışma alanları nelerdir konularını derledik.

3.05.2021Teknoloji
Scroll Lock Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nerede Scroll Lock Tuşu Kapatma

Scroll Lock Nedir, Ne İşe Yarar Ve Nerede? Scroll Lock Tuşu Kapatma

Scrol lock, ilk zamanlarda kullanılan işletim sistemleri içerisinde ekranı kaydırma anlamında kullanıcı kişiye yardımcı olan bir hayli yararlı bir bilgisayar tuşu olarak kullanılmaktaydı. Zaman içerisinde teknoloji ile birlikte bilgisayarlarda kullanılan sistemlerde değişmiştir. Sizin için Scroll lock nedir, ne işe yarar ve nerede? Scroll lock tuşu kapatma konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

3.05.2021Araştırma
Anneler Günü için geri sayım: En çok teknolojik ürün istiyorlar

Anneler Günü için geri sayım: En çok teknolojik ürün istiyorlar

MediaMarkt’ın’ın Yöntem Research ile gerçekleştirdiği ‘Anneler ne ister’ araştırmasının sonuçlarına göre Anneler Günü’nde 3 anneden ikisi teknolojik ürün istiyor. Anneler günlük ihtiyaçlarına yönelik hediyeler talep ederken çiçek, parfüm ve takı ise beklenen hediyeler arasında son sıralarda yer aldı.

3.05.2021Teknoloji
Nuran Taş’tan ‘Oy Gönül’

Nuran Taş’tan ‘Oy Gönül’

Sözü ve müziği kendisine ait ‘Oy Gönül’ isimli yeni single’ını dijital platformlarda yayımlayan halk müziği yorumcusu Nuran Taş, “Aylardır ‘Oy Gönül’ ile iç içeyim, her aşaması için ayrı bir heyecanım var. Şu anda insanlara sunmanın ve yaratacağı etkinin nasıl olacağını merakla bekliyorum” diyor.

3.05.2021Kitap Sanat
Geleceğin yükselen yıldızı: Mekatronik

Geleceğin yükselen yıldızı: Mekatronik

Otomotivden tıbbi cihazlara, havacılık sanayisinden haberleşme cihazlarına kullanılan pek çok nesnenin mekatronik alanının ürünü olduğunu belirten Dr. Müh. Hamdullah Merdane, Almanya’da uygulamalı eğitim fırsatı sunan bölümle ilgili bilgiler verdi.

3.05.2021Eğitim
Eğitimde teknoloji kullanımının olumlu ve olumsuz etkileri

Eğitimde teknoloji kullanımının olumlu ve olumsuz etkileri

Günümüzde teknoloji dediğimizde aklımıza genellikle neredeyse aile üyelerinin her birine ait kişisel bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi araçlar geliyor. Ancak teknoloji sağlıktan tarıma, hatta insanoğlunun uzayda hayatını devam ettirebilme çabalarına kadar çok geniş bir yelpazede gelişimini sürdürüyor ve insanoğlunun yaşamını her geçen gün daha yoğun sarmalıyor.

3.05.2021Eğitim
Telefona bağımlı mıyız

Telefona bağımlı mıyız?

Pandemi dönemiyle beraber yaş farkı gözetmeksizin teknolojik araçlara daha fazla ilgi göstermeye başladık. Bu teknolojik araçların başında kuşkusuz telefon yer alıyor. Aslında telefonla bu kadar zaman geçirmeye neden olan faktörlerin başında telefonun kendisi gelmiyor. Bunun en temel sebebi, telefonla yapabildiklerimiz.

3.05.2021Eğitim
Son dakika... Bakan Varank açıkladı: Hedefimiz haziran ayında ilk destek ödemelerini yapmak

Son dakika... Bakan Varank açıkladı: Hedefimiz haziran ayında ilk destek ödemelerini yapmak

Bakan Varank, "Cumhurbaşkanımız KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar TL bütçeli yeni destek programımızı duyurdu. Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı; imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge gibi sektörlerde faaliyet gösteren mikro ve küçük işletmelerin finansmana kolay erişimini hedefliyor. Toplamda yaklaşık 130 bin işletmemizin bu programdan yararlanabileceğini öngörüyoruz. Şu anki hedefimiz, Haziran ayında ilk destek ödemelerini yapmak" açıklamasında bulundu.

2.05.2021Ekonomi
Microsoft, Windows Mağazası kesintisini %12’ye düşürdü

Microsoft, Windows Mağazası kesintisini %12’ye düşürdü

Microsoft, Steam platformu ile rekabet halinde.

1.05.2021eSpor
Vatan Bilgisayar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Vatan Bilgisayar 2021 çalışma saatleri

Vatan Bilgisayar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Vatan Bilgisayar 2021 çalışma saatleri

Vatan Bilgisayar ya da diğer bilinen adıyla Vatan Computer, Türkiye'de hizmet veren elektronik eşya perakende zincirlerinden biri. Pek çok vatandaş da Vatan Bilgisayar'ın günlük çalışma saatlerini sorguluyor. Peki, Vatan Bilgisayar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte, Vatan Bilgisayar 2021 çalışma saatleri...

1.05.2021Gündem

Penta Teknoloji halka arz ediliyor

Penta Teknoloji’nin halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı.

30.04.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

‘Tam kapanma’da ruh sağlını korumak mümkün mü

Dış dünyada yaşadıklarımız, gördüklerimiz eskiye kıyasla iç dünyamızı daha net şekillendiriyor artık. Bir-iki ay değil ki... Bir yılı aşkın süredir COVID-19 pandemisi ve getirdiği dönüşümlerle uğraşıyoruz. Üzerine bir de 17 günlük tam kapanmaya girdik. Deniz kenarında yaşayanların denize girmesinden tutun sitede yaşayanların bahçeye çıkmasına kadar birçok şey yasak. Peki, ruh sağlığımızı nasıl koruyacağız? Psikiyatrist, Prof. Dr. Arif Verimli ile 10 maddede süreci ve çözümlerini inceledik.

3.05.2021

Bilerek dinlemek ya da ‘İzahlı Müzik’

Ben her pazar günü TRT 2’deki klasik müzik konserlerini izliyorum.

2.05.2021

Bugün ne yapsak?

Dünya Dans Günü’nün etkisi halen sürüyor. 1 saatimizi ‘evde dansa’ ayıralım bugün.

1.05.2021