MENÜ

Yat

Yat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.015 Yat haberi bulunmuştur.

Yat Haberleri

TİM Başkanı Gülle: İhracatta beklentimiz normalin de ötesinde

TİM Başkanı Gülle: İhracatta beklentimiz normalin de ötesinde

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), mayıs ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türkiye’nin ihracatı 2020 yılı mayıs ayında 9 milyar 964 milyon dolar oldu.

2.06.2020Ekonomi
Sarısu Kadınlar plajı , Tünektepe Teleferik 15 Haziran’da açılacak

Sarısu Kadınlar plajı , Tünektepe Teleferik 15 Haziran’da açılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni normal olarak adlandırılan dönemle ilgili hazırlıklarını tamamladı. ANET’in işlettiği Topçam ve Sarısu mesire alanları ile Tophane Çay Bahçesi 2 Haziran Salı günü hizmete giriyor. Tünektepe Teleferik, Sarısu Kadınlar Plajı’nın ise 15 Haziran’da açılması planlanıyor.

1.06.2020Seyahat
Denizcilikte de salgın sonrası normalleşme dönemi başlıyor

Denizcilikte de salgın sonrası normalleşme dönemi başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Kovid-19 salgınına yönelik denizcilik sektöründe alınan tedbirlerin başarılı bir şekilde yönetilmesi sonucunda normalleşme süreci hayata geçirildi" dedi.

31.05.2020Ekonomi
Yatlar seyahate başlıyor

Yatlar seyahate başlıyor

Kovid-19 nedeniyle yat turizminde durdurulan seferlere 1 Haziran itibarıyla yeniden başlanacak.

31.05.2020Ekonomi
Antalyalı teknecileri 1 Haziran heyecanı sardı

Antalyalı teknecileri 1 Haziran heyecanı sardı

ANTALYA’daki tekne ve yat sahiplerini 1 Haziran heyecanı sardı. Tekneciler, kendilerine koronavirüs önlemi kapsamında şu ana kadar herhangi bir kural bildiriminde bulunulmamasına rağmen, sektörün kendi içerisinde her türlü önlemi aldığını söyledi.

30.05.2020Ekonomi
Yunanistandan Türkiye talebi: Yeniden açılsın

Yunanistan'dan 'Türkiye' talebi: "Yeniden açılsın"

Türkiye kıyılarına yakın Yunan adalarında faaliyet gösteren yat acente işletmecileri, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Türkiye ile kapalı tutulan deniz yollarının yeniden açılmasını istiyor.

28.05.2020Seyahat
Son dakika... Bakan açıkladı 1 Haziranda başlıyor

Son dakika... Bakan açıkladı! 1 Haziran'da başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Covid-19 pandemisiyle mücadelede ciddi aşamalar kaydeden Türkiye'de, birçok sektörde olduğu gibi, Ticari Yat ve İlkel Yapılı Ahşap Gemilerin faaliyetlerine 01 Haziran 2020'de yeniden başlanacağını bildirdi.

28.05.2020Ekonomi
Yat turizmi 1 Haziranda başlıyor

Yat turizmi 1 Haziran'da başlıyor

İMEAK Deniz Ticaret Odası "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden, İMEAK Deniz Ticaret Odası’na gönderilen resmi yazıda, ticari yatların faaliyetlerinin, turun kapalı grupla yapılması durumunda mevcut kapasiteleriyle, farklı kişilerden oluşan grupla yapılması durumunda ise sosyal mesafe planına uygun olarak yürütüleceği kaydedildi" dedi.

28.05.2020Ekonomi
Son Dakika | Jerry Sloan hayatını kaybetti

Son Dakika | Jerry Sloan hayatını kaybetti

NBA ve Utah Jazz tarihinin efsanevi koçlarından Jerry Sloan, 78 yaşında yaşamını yitirdi.

22.05.2020Basketbol
Türkiyede mavi bayraklı plaj sayısı arttı

Türkiye'de 'mavi bayraklı' plaj sayısı arttı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, mavi bayrakta dünya 3'üncüsü olan Türkiye'nin ödüllü plaj sayısının 486 olduğunu açıkladı.

22.05.2020Seyahat
Mavi bayrakta dünya üçüncüsü Türkiye’nin ödüllü plaj sayısı 486 oldu

Mavi bayrakta dünya üçüncüsü Türkiye’nin ödüllü plaj sayısı 486 oldu

Türkiye dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden Mavi Bayrak’ta bu yıl da yerini korudu. İspanya ve Yunanistan’ın ardından dünyanın en çok mavi bayraklı 3’üncü ülkesi olan Türkiye’nin ödüllü plaj sayısı bu yıl 486 oldu.

22.05.2020Ekonomi
Mavi Bayraklı plaj sayısını arttı Türkiye dünyada 3. sırada

'Mavi Bayraklı' plaj sayısını arttı! Türkiye dünyada 3. sırada

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının (FEE) 2020 yılı değerlendirmeleri sonucunda, 486 plajı "Mavi Bayrağı" hak eden Türkiye, İspanya ve Yunanistan'dan sonra dünyanın en çok mavi bayraklı 3'üncü ülkesi oldu.

22.05.2020Gündem
Sosyal temassız ‘mavi tatil’e yoğun talep

Sosyal temassız ‘mavi tatil’e yoğun talep

Antalya'nın Demre ilçesinde bulanan Kekova koyları ile Demre- Kaş arasında kalan Akdeniz'in mavi koyları, koronavirüssüz tatilin adresi olmayı bekliyor. Kaş'ta, yat turizmiyle uğraşan seyahat acentesi sahibi Ergun Dündar, "Bir haftalık, 15 günlük, bir aylık tur isteyen var. Belirli gruplar halinde bu güzel koylarda, yat üstünde tatil yapmak istiyorlar. Şu anda yoğun bir talep var" dedi.

21.05.2020Seyahat
Mavi tatile yoğun talep

Mavi tatile yoğun talep

Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafeli tatil yapmak isteyenler yatla açılabilecek. Kaş bölgesindeki yat sahipleri müşterilerden taleplerin geldiğini açıkladı.

19.05.2020Ekonomi
Yat turizminde 1 Temmuz beklentisi

Yat turizminde 1 Temmuz beklentisi

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, yat turizminin 1 Temmuz itibariyle başlayacağını tahmin ettiklerini bildirdi.

17.05.2020Ekonomi
Corona Virüsü tedbirleri Antalyanın denizine yaradı

Corona Virüsü tedbirleri Antalya'nın denizine yaradı!

Antalya’da Covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaş girişlerinin yasaklandığı dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili ve falezler kısmında, deniz trafiğinin, balıkçılık faaliyetlerinin ve insan aktivitesinin durdurulmasıyla deniz kendisini yeniliyor. Deniz suyunun berrak olduğu gözlenirken, konuya ilişkin açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu da doğanın kendi başına kaldığını söyledi. Gökoğlu, “Biyolojik çeşitlilik açısından doğa kendisine döndü. Avlanmayan balıklar bile gelecek için birer üretici anaç oldu” dedi.

12.05.2020Gündem
Koronavirüs endişesi yat turizmine talebi arttırdı.. Tatilcilerin gözdesi tekne

Koronavirüs endişesi yat turizmine talebi arttırdı.. Tatilcilerin gözdesi tekne

Salgın, tatil alışkanlılarını da değiştirdi. İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (IMEAK) Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, yeni tip koronavirüs salgını sonrası yat turizmine talebin arttığını açıkladı.

12.05.2020Ekonomi
İstanbul ihracatçıları 2,5 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi

İstanbul ihracatçıları 2,5 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB), bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile 2020 yılı Ocak-Nisan döneminde 2 milyar 500 milyon doların üzerinde ihracat yaparak, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla, yaklaşık yüzde 2 oranında artış yakaladı.

11.05.2020Ekonomi
Yeşilçamın güler yüzlü aşçısıydı

"Yeşilçam'ın güler yüzlü aşçısı"ydı

Türk filmlerinde canlandırdığı güler yüzlü aşçı rolüyle izleyicinin sempatisini kazanan ve yüzlerce filmde rol alan Necdet Tosun, vefatının 45'inci yılında anılıyor.

9.05.2020Keyif
BDTye ihracat arttı

BDT'ye ihracat arttı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileri ve önemli ihraç pazarlarındaki talep daralmaları Türkiye'nin dış satımını olumsuz etkilerken, ocak-nisan döneminde Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerine gerçekleştirilen ihracat arttı.

8.05.2020Ekonomi
Tarımda ihracat corona virüse rağmen arttı

Tarımda ihracat corona virüse rağmen arttı

Yılın ilk 4 ayında tarıma bağlı sektörlerin ihracatı 2019'un aynı dönemine göre yüzde 2,9 artarken, sanayiye bağlı sektörlerin dış satımı yüzde 16,2 ve madenciliğe bağlı sektörlerin ihracatı yüzde 6,4 geriledi.

7.05.2020Ekonomi
Foçada virüsle ilgili mücadelede yeni yasaklar geldi

Foça'da virüsle ilgili mücadelede yeni yasaklar geldi

İZMİR'in Foça ilçesinde, koronavirüs ile mücadele önlemlerine yenileri eklendi. Sahillerde uygulanan yasakların artarak devamına karar veren Foça İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, mücavir alan içinde kalan tüm park, mesire yerleri ve doğal rekreasyon alanlarında araçla bekleme yapmayı, karavan park etmeyi, çadır, karavan ya da açıkta konaklamayı, tekne ve yatlarda masa kurmayı, bisiklet, motosiklet ve yürüyüş gruplarının etkinlik yapmasına da yasak getirdi.

6.05.2020Gündem
Polisler böyle çıkardı İçinde ceset bulundu...

Polisler böyle çıkardı! İçinde ceset bulundu...

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde sanayi sitesinde tamir için bekleyen kamyonette yaşayan Orhan Barut (53) ölü bulundu. Polis ekipleri, yanında duran araçlar nedeniyle kapısını açamadığı kamyoneti iterek yola çıkardı.

29.04.2020Gündem
Falezlerden düşerek can vermişti... Ayrıntılar ortaya çıktı

Falezlerden düşerek can vermişti... Ayrıntılar ortaya çıktı

Antalya'da, arkadaşıyla gittiği parkta fotoğraf çektirmek isterken, 35 metre yükseklikteki falezlerden düşerek, yaşamını yitiren Kazakistan uyruklu Olesia Suspitsina'nın (31), bu sırada arkadaşlarıyla telefondan görüntülü görüşme yaptığı ortaya çıktı. Suspitsina'nın, Türkiye'ye gelmeden önce ülkesinde polis olduğu öğrenildi.

28.04.2020Gündem
Fotoğraf çektirmek istedi, canından oldu

Fotoğraf çektirmek istedi, canından oldu

Antalya’da arkadaşıyla birlikte gittiği parkta 35 metre yükseklikteki falezlerin üzerinde fotoğraf çektirmek isterken dengesini kaybederek denize düşen Olesia Suspitsina (31) hayatını kaybetti.

27.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Turizme yeni yol haritası... İşte kulislerde konuşulanlar

Son dakika haberi: Turizme yeni yol haritası... İşte kulislerde konuşulanlar

Türkiye turizminin koronavirüs sonrasında hızla toparlanabilmesi için yol haritası oluşturuldu. İlk olarak oteller yarı kapasiteleriyle hizmet verecek. Sahillerdeki şezlong sayıları azaltılarak sosyal mesafe kuralına uyulacak. Eğlence mekânları için tedbir alınacak. Otellerdeki açık büfeler açılmayacak.

25.04.2020Ekonomi
Prof. Dr. Selime Sezgin hayatını kaybetti

Prof. Dr. Selime Sezgin hayatını kaybetti

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selime Sezgin hayatını kaybetti. Türkiye'de pazarlama dünyasının öncü isimleri arasında yer alan Prof. Dr. Selime Sezgin, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde de uzun yıllar görev yapmıştı.

24.04.2020Eğitim
Necati Kocabaydan ev fotoğrafı: Addams Ailesi

Necati Kocabay'dan ev fotoğrafı: Addams Ailesi

Nurgül Yeşilçay ve sevgilisi Necati Kocabay, evde korona günlerine özel fotoğraf çekimi yaptı.

23.04.2020Magazin
AB ülkelerine gemi ve yat ihracatı ilk çeyrekte yüzde 46 arttı

AB ülkelerine gemi ve yat ihracatı ilk çeyrekte yüzde 46 arttı

Gemi ve yat sektörünün ilk çeyrekteki ihracatı yüzde 22 artışla 325 milyon dolara çıktı, bu dönemde Avrupa Birliği (AB) ülkelerine dış satım ise yüzde 46 arttı.

21.04.2020Ekonomi
AB ülkelerine gemi ve yat ihracatı ilk çeyrekte yüzde 46 arttı

AB ülkelerine gemi ve yat ihracatı ilk çeyrekte yüzde 46 arttı

Gemi ve yat sektörünün ilk çeyrekteki ihracatı yaklaşık yüzde 22 artışla 325 milyon dolara ulaşırken, bu dönemde AB ülkelerine dış satım yüzde 46 artışla 112 milyon dolara çıktı.

21.04.2020Ekonomi
Edis: İyi ki karantinada yalnız değilim

Edis: İyi ki karantinada yalnız değilim

Üç müzisyen arkadaşıyla beraber evinde karantinada Edis. Üretimin başrolde olduğu bir karantina hayatı yaşıyor. En son “Perişanım” adlı yeni şarkısını yayınladı, o şarkının videosundaki bazı sahneleri de arkadaşlarıyla beraber evde çekti. Edis’le hem ev hallerini, “Bundan sonra neler olabilir?”i konuştuk hem de yeni tarzının ilk ürünü olan “Perişanım” şarkısını...

19.04.2020Magazin
Antalyada gezi teknesinde yangın

Antalya'da gezi teknesinde yangın

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, bakımı yapılan gezi teknesinde yangın çıktı. Yandaki gezi teknesine de sıçrayan yangın, itfaiyenin yaklaşık 1 saatlik çabası sonucu söndürüldü. Yangında, büyük çaplı maddi zarar meydana geldi.

17.04.2020Gündem
Ticaret Bakanı Pekcan teknoloji ihracatçılarıyla görüştü

Ticaret Bakanı Pekcan teknoloji ihracatçılarıyla görüştü

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, makina, otomotiv, elektrik, elektronik, savunma, iklimlendirme, gemi, yat sektörleri ihracatçı birlik başkanları ile videokonferans yoluyla görüştü.

17.04.2020Ekonomi
Furkan Korkmaz: Kalbim aslında orada

Furkan Korkmaz: "Kalbim aslında orada"

NBA’de Philadelphia 76ers forması giyen Furkan Korkmaz’la teleröportaj...

16.04.2020Basketbol
İstanbul İhracatçı Birlikleri’nden ilk çeyrekte 2 milyar dolarlık ihracat

İstanbul İhracatçı Birlikleri’nden ilk çeyrekte 2 milyar dolarlık ihracat

İİB Koordinatör Başkanı Muhsin Çakıcı, "Dünya ekonomisini sarsan koronavirüs salgınına rağmen, 2020’nin başında yakaladığımız ihracat artışını ilk çeyrekte de devam ettirdik. Çalışanlarımızın sağlığını ön planda tutarak, çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

15.04.2020Ekonomi
Ünlü sanatçı Özkan Uğurun acı günü

Ünlü sanatçı Özkan Uğur'un acı günü

Ünlü sanatçı Özkan Uğur'un ağabeyi hayatını kaybetti.

13.04.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Sayfalardan taşan lezzetler

Bu hafta iki kitap önerim var. İlki, keyifli yaşam ustası Reha Tanör’e, diğeri de Mersin’in kültür mozaiğine ışık tutanlardan Muna Jülyet Taşçı’ya ait.

31.05.2020

Kırık bağlantılar...

'Surete âşık olanların akıbeti hüsrandır...’ diyor Arabi...

30.05.2020

Sadece İstanbul odaklı büyüyemeyiz

BÜYÜK kentleri böyle boş yakalamak gerçekten zordur.

23.05.2020

Yat kalk dua et

Bundan tam 101 sene önce, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı gün İstanbul’da, Fatih Belediyesi önünde toplanan kalabalık da Halide Edip’i dinliyordu:

19.05.2020

Covid 19 Sonrası Tatil Psikolojimiz Nasıl Olacak?

Korona virüs covid19 tablosunda iyileşen hastaların sayısı günlük vaka sayılarını 23 Nisan itibariyle geçmeye başladı. Bu da demek oluyor ki virüs kontrol altına alındı. Turizm bakanı Mayıs ayının sonunda iç turizmin açılacağını söyledi. İç hat uçuşlar da kontrollü olarak başlayacakmış.

27.04.2020

Ulusal egemenliğin doğuşu

ADD kurucu üyesi ve 4. genel başkanı Prof. Dr. Özer Ozankaya, “TBMM’nin 100. yıldönümünde, bağımsızlık savaşını kazandıran ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş olan Meclis yönetiminin yerine, siyaset biliminde benzeri bilinmeyen bir cumhurbaşkanı yönetiminin ağır olumsuzluklarını yaşıyoruz” diyor. Ve devam ediyor:

23.04.2020

Edis: İyi ki karantinada yalnız değilim

Üç müzisyen arkadaşıyla beraber evinde karantinada Edis. Üretimin başrolde olduğu bir karantina hayatı yaşıyor. En son “Perişanım” adlı yeni şarkısını yayınladı, o şarkının videosundaki bazı sahneleri de arkadaşlarıyla beraber evde çekti. Edis’le hem ev hallerini, “Bundan sonra neler olabilir?”i konuştuk hem de yeni tarzının ilk ürünü olan “Perişanım” şarkısını...

20.04.2020

Türkiye EURO 2021’e talip olmalıdır

Korona şerrinden bir hayır çıkarabiliriz...

19.04.2020

Gönül köprüsü

Kısa bir ara’dan sonra:

17.04.2020