EKSTRA
MENÜ

Vakıf

Vakıf haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vakıf hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 27.864 Vakıf haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vakıf, kişiler veya kurumlarca kurulmuş, yasayla görev ve yetkileri belirlenen tüzel kişiliktir.

Geleneksel olarak, bir hizmetin gelecekte de yapılması için belli şartlarla ve resmi bir yolla ayrılarak bir kimse tarafından bırakılan mülk veya paraya 'vakıf' denir. Bu geleneksel yapının Türkiye Anayasası ile kurumsallaştırılması ile oluşmuştur. Anayasaya göre "Dernekler ve vakıflar kendi konu ve amaçları dışında toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyemezler." Yani belirli bir amaç için kurulur ve bunun dışında etkinlik gösteremezler. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından denetlenirler.

 

Devamı...

Vakıf Haberleri

BESin itici gücü çocuklar oldu

BES'in itici gücü çocuklar oldu

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Türker Gürsoy "18 yaşından küçüklerin BES'e dahil edilmesi, sektör için önemli bir itici güç oluşturdu" dedi.

27.10.2021Ekonomi
Selma Gürbüz Vakfına onay

Selma Gürbüz Vakfına onay

Ressam ve heykeltıraş Selma Gürbüz (61) akciğer kanseri nedeniyle 6 ay önce hayatını kaybedince, ailesi eserlerini tanıtmak ve fikri mülkiyet haklarını takip etmek için vakıf kurma kararı aldı.

27.10.2021Gündem
V ile başlayan kelimeler nelerdir Sonu v harfiyle biten kelime listesi (3, 4, 5, 6 ve 7 harfli)

V ile başlayan kelimeler nelerdir? Sonu v harfiyle biten kelime listesi (3, 4, 5, 6 ve 7 harfli)

29 harften oluşan alfabemizde V, 27. harftir. V harfi, Ü'den sonra ve Y'den önce gelir. Ülkemizde V harfi ile başlayan tek şehrin adı Van'dır. Dünyada ise ilk harfi V olan en meşhur şehirler şu şekilde sıralanabilir:1- Varşova 2- Venedik 3- Vancouver 4- Verona 5- Versay. V ile başlayan kelimeler nelerdir detayları ile derledik.

27.10.2021Sözlük
Tam 4 bin 250 yıllık Anadoludan kaçırıldı, Londradan Türkiyeye iade edildi

Tam 4 bin 250 yıllık! Anadolu'dan kaçırıldı, Londra'dan Türkiye'ye iade edildi

Anadolu'da yaşamış Hattiler dönemine ait 4 bin 250 yıllık altın gaga ağızlı testi, Londra'daki müzede tespit edilerek, Türkiye'ye iade edildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bu kültürel miras, bağlı bulunduğu ve ait olduğu topraklara geri dönmüştür" dedi. Gaga ağızlı testi Ankara'da Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sergilenecek.

26.10.2021Gündem
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğandan ilk değerlendirme: Daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz

Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan'dan ilk değerlendirme: Daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 saat süren kritik Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin Osman Kavala çıkışından geri adım atmalarını değerlendirirken, "Bizim amacımız kriz çıkarmak değil, Türkiye'nin onurunu, gururunu haysiyetini korumaktır. Bugün büyükelçiliklerden yapılan açıklamayla yanlışlıklarından geri dönülmüştür. Bu elçilerin artık daha dikkatli olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

25.10.2021Gündem
İSMİ AZAM DUASI - İsmi Azam nedir ve nasıl yapılır İsmi Azamın Türkçe Okunuşu, Arapça yazılışı ve faziletleri

İSMİ AZAM DUASI - İsmi Azam nedir ve nasıl yapılır? İsmi Azamın Türkçe Okunuşu, Arapça yazılışı ve faziletleri

İsmi Azam Duası faziletleri oldukça çok olan bir dua olarak bilinmektedir. Sizler için İsmi Azam Türkçe okunuşu sayfamızda duanın Türkçe ve arapça yazılışı yer alıyor. İsmi Azam duası nasıl yapılır ve dua edilir? Kur'an da geçer mi ya da kaçıncı sayfada yer alır gibi pek çok soruyu cevapladık.

25.10.2021Dualar
Kurtulmuştan 10 büyükelçiye sert tepki

Kurtulmuş'tan 10 büyükelçiye sert tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Teşkilat Akademisi" programı için geldiği Van'da yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, 10 büyükelçinin açıklamasına ilişkin, "Türkiye, asla ve asla kendisine talimat veren bir üslupla konuşulmasına ne müsaade eder ne de bundan sonra müsaade edecektir. Dolayısıyla herhangi bir dış gücün, ister büyükelçileri, ister dışarıdaki araştırma merkezleri, ister yayın organları üzerinden oluşturdukları algılarla Türkiye'yi hizaya sokma çabalarını tamamıyla reddediyor ve geri iade ediyoruz." dedi.

24.10.2021Gündem
Katılım sigortacılığında yeni kurulacak şirketlerin eli kulağında

Katılım sigortacılığında yeni kurulacak şirketlerin eli kulağında

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Türker Gürsoy "Katılım sigortası sunan şirketlerin yanı sıra yerli ve yabancı gruplardan yeni katılım şirketi kuruluş başvuruları almaya başladık. 2022 yılında yeni katılım şirketlerimizi peyderpey duymaya başlayacaksınız. Mevcut durumda pencere usulüyle faaliyet gösteren 4 şirketin katılım esaslı sigorta şirketi kurma yönündeki ruhsat çalışmaları ile ilgili süreç başlamış olup halihazırda devam etmektedir" dedi.

24.10.2021Ekonomi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri 25. Hizmet Yılı Özel Programında açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri 25. Hizmet Yılı Özel Programı'nda açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri 25. Hizmet Yılı Özel Programı'nda açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Diyarbakır'daki Hafıza Odası sergisiyle ilgili olarak, "Terörün sanatı kullandığına ilk kez şahit oldum. Bunlardan korkulur" ifadelerini kullandı.

23.10.2021Haber
Bakan Soyludan 10 büyükelçiye tepki: Bu milletten bir kıl dahi koparamazlar

Bakan Soylu'dan 10 büyükelçiye tepki: 'Bu milletten bir kıl dahi koparamazlar'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala ile ilgili yaptığı açıklamaya ilişkin, "Kim ne söylerse söylesin. Topuyla gelsinler, tüfeğiyle gelsinler. 10 büyükelçisiyle değil, dünyadaki bütün büyükelçileriyle buraya toplansınlar. Vallahi bu milletten bir kıl dahi koparamazlar." dedi.

23.10.2021Gündem
Paul Walkerın kızı Meadow evlendi: Babası onu gelinlikle göremedi

Paul Walker'ın kızı Meadow evlendi: Babası onu gelinlikle göremedi

2013 yılında korkunç bir trafik kazasında hayatını kaybeden Paul Walker'ın kızı Meadow, sevgilisi Louis Thornton Allan ile evlendi. Onu damada, babasının Hızlı ve Öfkeli filmindeki rol arkadaşı ve kendisinin de vaftiz babası olan Vin Diesel teslim etti.

23.10.2021Magazin
Millî Eğitim Şûrası’na fikri katılım için ek süre

Millî Eğitim Şûrası’na fikri katılım için ek süre

Millî Eğitim Bakanlığının 1-3 Aralık tarihleri arasında toplanacak Millî Eğitim Şûrası’nın gündem konularıyla ilgili görüşleri almak için talep üzerine eğitim paydaşlarına ek süre verildi.

22.10.2021Eğitim
Avrasya Hizmet Ödüllerinde KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan önemli mesajlar

Avrasya Hizmet Ödülleri'nde KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan önemli mesajlar

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye temasları çerçevesinde Ankara'da Avrasya Hizmet Ödülleri Töreni'ne katılarak bir konuşma yaptı. Tatar, "Kıbrıs’ta Maraş’ın açılmasının ekonomi ve turizm açısından KKTC’ye faydaları olacağını belirterek, "Maraş KKTC’nin bir itici gücü olarak orada duruyor" dedi.

21.10.2021Haber
Avrasya Hizmet Ödüllerinde KKTC Cumhurbaşkanı Tatardan önemli mesajlar: Maraş KKTCnin itici gücü

Avrasya Hizmet Ödülleri'nde KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan önemli mesajlar: Maraş KKTC'nin itici gücü

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye temasları çerçevesinde Ankara'da Avrasya Hizmet Ödülleri Töreni'ne katılarak bir konuşma yaptı. Tatar, "Kıbrıs’ta Maraş’ın açılmasının ekonomi ve turizm açısından KKTC’ye faydaları olacağını belirterek, "Maraş KKTC’nin bir itici gücü olarak orada duruyor" dedi.

21.10.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: İnsanları kendi doğdukları coğrafyada tutabilmenin şartı, huzur ve asayiştir

TBMM Başkanı Şentop: İnsanları kendi doğdukları coğrafyada tutabilmenin şartı, huzur ve asayiştir

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, dünya genelindeki göç sorununa ilişkin, "Bugün sınırları kapatalım, duvar çekelim' demekle, günü kurtaracak tedbirlerle uğraşacağımıza; bizim şimdiden bütün insanları kendi doğdukları, yaşadıkları coğrafyada tutabilecek, orada yaşamalarını sağlayabilecek imkanları, projeleri ortaya koymamız lazım. Bunun en temel şartı öncelikle huzur ve asayiştir" dedi.

21.10.2021Gündem
Terörden kaçtı, barınakta yaşadı, bugün dünyanın en iyileri arasında... Filmi çekilecek

Terörden kaçtı, barınakta yaşadı, bugün dünyanın en iyileri arasında... Filmi çekilecek!

Her şey 6 yaşındayken bir grup teröristin babasının iş yerinin kapısından içeri adım atmasıyla başladı. Bugün 11 yaşında olan satranç dehası Tani, zekasıyla tüm ailesinin ve kendi gibi nice çocuğun hayatını değiştirdi. İşte okuyan herkese ilham verecek gerçek bir "The Queen's Gambit" hikayesi...

21.10.2021Dünya
‘Aykırı Düşünenler’ kendi okullarını açmış

‘Aykırı Düşünenler’ kendi okullarını açmış

Almanya’nın paralel yapılanması olarak bilinen ‘Reichsbürger’in (İmparatorluk Vatandaşları) aşı karşıtı ‘Aykırı Düşünenler’ (Querdenken) ile bir olarak illegal okul açtığı ortaya çıktı. Münih yakınlarındaki Rosenheim kasabasında 50 kadar öğrencisi olduğu belirtilen okulun kapatıldığı, olaya iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın el koyduğu bildirildi.

21.10.2021Avrupa
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yasal ölçüler içinde çalışan hiç kimseyi tehdit etmek benim haddim değildir. Ama mafyatik ilişkilere girenleri tehdit ediyorum" dedi.

19.10.2021Gündem
TÜGVAdan yöneticilerinin mesleklerini vakıf aracılığıyla bulduğu iddialarına ilişkin açıklama

TÜGVA'dan yöneticilerinin mesleklerini vakıf aracılığıyla bulduğu iddialarına ilişkin açıklama

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), mesleklerini yaparken vakıf çalışmalarında gönüllü çalışan yöneticilerinin, mesleklerine vakıf aracılığı ile kavuşmuş gibi gösterilmesinin kara propaganda olduğunu, bunun asla kabul edilmeyeceğini bildirdi.

19.10.2021Gündem
İngilterede korkutan tablo Genç evsizler giderek artıyor...

İngiltere'de korkutan tablo! Genç evsizler giderek artıyor...

İngiltere'de evsiz gençlerin sayısının, son 5 yılda yaklaşık yüzde 40 artarak 120 bini geçtiği ve bu durumdan en fazla siyahilerin etkilendiği sanılıyor.

18.10.2021Dünya
Aydın Örs: BİDEVin en önemli işlevi sosyal dayanışma olacak

Aydın Örs: BİDEV'in en önemli işlevi sosyal dayanışma olacak

Basketbola yönetici, antrenör, oyuncu, hakem olarak hizmet eden insanların yanı sıra bu spora gönül verenleri bir çatı altında toplayan Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı (BİDEV), dayanışmayı büyütmek için çalışmalarına hız verdi.

18.10.2021Futbol
Formula 1 kritik virajda

Formula 1 kritik virajda

İstanbul’a 3 günde 150 milyon Euro gelir bırakan Formula 1’den vergi yoluyla devletin kasasına da 30 milyon Euro’ya yakın para girdiği tahmin ediliyor. Pistin işletmecisi Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Türkiye yıllık 30 milyon dolarlardan yarışı alabilir. Turizm ve Ulaştırma Bakanlıkları bu konuda istekliler ve çözüm bulabilecekler gibi görünüyor. Özel sektör ile kamu birlikte bu işi yapabilir. Önümüzdeki yıl pandemi kalkarsa en az 50 bin turist gelir. Bu da Türkiye’ye 250 milyon Euro gelir anlamına gelir” dedi.

18.10.2021Ekonomi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bürokrasiye çağrısını tekrarladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bürokrasiye çağrısını tekrarladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bürokratlarla ilgili sözlerinin arkasında durduğunu belirterek, “Kamuda görev yapan kişi, bir ailenin, bir partinin militanı olamaz. Kamu görevlilerine sesleniyorum; kanun dışı size her ne yaptırıyorlarsa pazartesi günü itibarıyla yapmayın, orada durun” diye konuştu.

18.10.2021Gündem
STK-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu 2018 sahte çıktı Mahkeme kararı iftiraları ortaya koydu

"STK-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu 2018" sahte çıktı! "Mahkeme kararı iftiraları ortaya koydu"

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) birçok vakıf ve derneğe para yardımında bulunduğuna ilişkin hazırlandığı öne sürülen "STK-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu 2018" adı altında herhangi bir çalışma ve rapor bulunmadığı bildirildi.

17.10.2021Gündem
TÜGVAdan yurt genelinde basın açıklaması

TÜGVA'dan yurt genelinde basın açıklaması

TÜGVA tarafından 81 ilde düzenlenen "Sabah namazında gençlerle buluşuyoruz" etkinliği sonrası, vakıf yetkilileri son günlerdeki iddialarla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamalarda, sosyal medyada ortaya atılan iddiaların sahte ve asılsız olduğu, sistemli bir şekilde servis edildiği savunuldu.

17.10.2021Haber
TÜGVAdan yurt genelinde basın açıklaması

TÜGVA'dan yurt genelinde basın açıklaması

TÜGVA tarafından 81 ilde düzenlenen "Sabah namazında gençlerle buluşuyoruz" etkinliği sonrası, vakıf yetkilileri son günlerdeki iddialarla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamalarda, sosyal medyada ortaya atılan iddiaların sahte ve asılsız olduğu, sistemli bir şekilde servis edildiği savunuldu.

17.10.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiyede siyasi cinayetler AK Parti devrinde sona erdirilmiştir

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: 'Türkiye'de siyasi cinayetler AK Parti devrinde sona erdirilmiştir'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "siyasi cinayetler" tartışmasına ilişkin "Bir hafta boyunca siyasi cinayetlerden bahsedildi. Şunu söyledik, sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye'de siyasi cinayetler AK Parti devrinde sona erdirilmiş ve bundan sonra da Allah'ın izniyle olmayacaktır. Faili meçhul cinayetler olmayacaktır." dedi.

16.10.2021Gündem
Basketbol camiası BİDEVin organizasyonunda buluştu

Basketbol camiası BİDEV'in organizasyonunda buluştu

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfının (BİDEV) ilk toplantısı, Eskişehir'de gerçekleştirildi.

16.10.2021Basketbol
3 milyar liralık yatırım atağı

3 milyar liralık yatırım atağı

Vakıf GYO gayrimenkul yatırımlarında atağa geçti. İstanbul Finans Merkezi’nde projesi devam eden şirket Ankara’da yarım kalan bir projeyi devraldı. İzmir Konak ve İstanbul Maltepe’de yeni yatırımlara imza atacaklarını belirten Vakıf GYO Genel Müdürü Onur İncehasan, “Üç şehirdeki 4 referans proje için 3 milyar lira yatırım yapacağız” dedi.

16.10.2021Ekonomi
Sanat bir yapma sürecinin adıdır

Sanat bir yapma sürecinin adıdır

‘Deneyim Olarak Sanat’, ‘pragmatist-natüralist geleneğin önemli bir temsilcisi’ John Dewey’in ‘deneyim metafiziğinin’ de bir yansıması aynı zamanda. Sanatın doğasını merak edenler için oylumlu bir kitap.

15.10.2021Kitap Sanat
Üniversitede 230 bin ‘ek’ şans rehberi

Üniversitede 230 bin ‘ek’ şans rehberi

ÖSYM tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan ikinci ek yerleştirme tercih süreci dün başladı.

15.10.2021Eğitim
Afet Kriminal İnceleme Birimi 30 saniyede parmak izinden afetzedenin kimliğini belirliyor

Afet Kriminal İnceleme Birimi 30 saniyede parmak izinden afetzedenin kimliğini belirliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Afet Kriminal İnceleme Birimi, toplu ölümlerle sonuçlanan afet ve kazalarda kişilerin kimliklerini parmak izinden 30 saniye içinde belirleyebiliyor.

14.10.2021Gündem
İşrak ne demek, ne anlama geliyor İşrak kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı..

İşrak ne demek, ne anlama geliyor? İşrak kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı..

Dilimize Arapçadan geçmiş olan İşrak kelimesi şark sözcüğünden türetilmiştir. Şark, güneşin doğduğu yer anlamına gelirken işrak da, aydınlatma, nurlandırma, açıklama ve izah etme demektir. Tasavvufta, dervişlerin feyz ve ilham yoluyla aydınlanmasına ve gizli hakikatlerin sırrına vakıf olmasına da işrak denir. İşrak ne demek, TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

13.10.2021Sözlük
Fatih Sultan Mehmet Hanın tuğrası bulunan vakfiye Londrada satışa çıkarılacak Türkiye harekete geçti, Interpole başvurdu

Fatih Sultan Mehmet Han'ın tuğrası bulunan 'vakfiye' Londra'da satışa çıkarılacak! Türkiye harekete geçti, Interpol'e başvurdu

İngiltere'nin başkenti Londra'da müzayedede satışa çıkarılacak Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet Han'ın tuğrası bulunan Zağanos Paşa Vakfı'nın vakfiyesinin, 1918-1920 yıllarında İngilizler'in İstanbul'u işgali sırasında kaçırılan eserlerden olduğu değerlendirildi. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü, eserin Türkiye'ye iadesi için Interpol nezdinde çalışma başlattı.

13.10.2021Gündem
2 milyonluk boşanma davasının gerekçesi... Uzaylı vakıf kocamı çaldı

2 milyonluk boşanma davasının gerekçesi... Uzaylı vakıf kocamı çaldı!

Bağdat Polat, 5 yıl önce Dünya Kardeşler Birliği Mevlana Yüce Vakfı’na üye olan eşi Metin Polat’a boşanma davası açtı, şöyle dedi: “Ölsem bile bu dernekten vazgeçmem diyerek psikolojik baskı yapmaktadır. Derneği bırakmasını istediğimde ise boğazımı sıkarak fiziksel şiddet uygulamıştır.”

13.10.2021Gündem
TÜGVAdan İBB ile yaşanan tahliye tartışmalarına ilişkin yeni açıklama

TÜGVA'dan İBB ile yaşanan tahliye tartışmalarına ilişkin yeni açıklama

Türkiye Gençlik Vakfınca (TÜGVA), Adalar İlçe Temsilciliğinin tahliye edilmek istenmesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) öne sürdüğü iddiaların ve yayınlanan “sözde” belgelerin vakıfla alakası olmadığı belirtilerek, "Bize saldıran, hakkımızda yalan ve iftira içerikli paylaşımlar yapanlardan hukuk önünde hesap soracağız" açıklaması yapıldı.

12.10.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Müttefiklerimizin müttefiklik ilişkisine uygun davranmalarını temenni ediyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Müttefiklerimizin müttefiklik ilişkisine uygun davranmalarını temenni ediyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Dostlarımızın ve müttefiklerimizin müttefiklik ilişkisine uygun davranmalarını temenni ediyoruz. Ümit ediyorum ki Temsilciler Meclisi, mektubun içeriğindeki sözlerin dışında hareket edecektir." dedi.

9.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a Altınbaş Üniversitesi’nden ‘uluslararası ilişkiler’ dalında fahri doktora unvanı verildi. Kalın, “Fahri doktora unvanını bana tevdi etme inceliğinde ve lütfunda bulunan üniversitemize, konsey üyelerine, yönetimine çok teşekkür ediyorum, mahcup ettiniz” dedi.

8.10.2021Haber
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan gençliğin önemine vurgu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan gençliğin önemine vurgu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ali Erbaş, genç nüfusun önemine işaret ederek, "Bir ülkenin ahlaklı, ilkeli, barışı ve huzuru, birlikte yaşama tecrübesini her şeyin üzerinde tutan, Rabb'inin rızasına göre hareket etmeye çalışan, Peygamberini, Kitabını tanıyan bir gençliğe sahip olması en büyük zenginliktir. İşte Türkiye, böyle bir hazineye sahip." dedi.

8.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a Altınbaş Üniversitesi’nden ‘uluslararası ilişkiler’ dalında fahri doktora unvanı verildi. Kalın, “Fahri doktora unvanını bana tevdi etme inceliğinde ve lütfunda bulunan üniversitemize, konsey üyelerine, yönetimine çok teşekkür ediyorum, mahcup ettiniz” dedi.

8.10.2021Gündem
Ersin Tatar: Tatar: Maraş açılımı, KKTCye çok şey kazandırdı

Ersin Tatar: Tatar: Maraş açılımı, KKTC'ye çok şey kazandırdı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, 46 yılın ardından geçen sene hayata geçirilen Maraş bölgesinin açılım sürecinin, KKTC'ye hem siyasi hem turizm hem de ekonomik anlamda çok şey kazandırdığını ve kazandırmaya devam edeceğini belirtti.

8.10.2021Dünya
Bakan Yanıktan kadın istihdamı açıklaması: 9 milyonu aştı

Bakan Yanık'tan kadın istihdamı açıklaması: 9 milyonu aştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, hayata geçirilen politikalarla kadın istihdamının 2021 Temmuz ayı rakamları itibariyle 9 milyonu aştığını belirterek, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla birlikte gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla, 2002 yılında yüzde 27,9 olan kadınların iş gücüne katılma oranı 2021 Temmuz döneminde yüzde 34'e yükseldi." dedi.

7.10.2021Ekonomi
6749 Sayılı kanun nedir 6749 Sayılı kanun içeriğinde neler yer alır, hangi hakları sağlar

6749 Sayılı kanun nedir? 6749 Sayılı kanun içeriğinde neler yer alır, hangi hakları sağlar?

6749 sayılı kanun önemli nitelikleri olan kanunlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Pek çok kişi bu kanunun içeriğini merak etmektedir. Sizin için 6749 sayılı kanunun ne olduğunu, içeriğini ve hangi hakları sağladığını derledik.

6.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yüz yüze eğitimle ilgili net mesaj

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitimle ilgili net mesaj

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir. Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapında bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "110 binin üzerinde yeni yatağı öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Yurt sorununu tamamen çözmüş olacağız" ifadelerini kullandı.

5.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bir ödül hikâyesi

İhsan Yılmaz’ın önceki gün Hürriyet’teki ‘İspanya’da Carmen, Türkiye’de Nurten’ yazısını okuyunca, ödülün perde arkasını anlatmaya karar verdim.

22.10.2021

‘İkimiz bir fidanın dehşet saçan dalıyız’

‘Marvel evreni’ üyelerinden ‘Venom’ın sinemadaki ikinci serüveni huzurlarımızda. Gazeteci Eddie Brock’la uzaylı yaratığın, suçlu bir çifte ve yeni bir canavara karşı verdiği mücadeleyi anlatan filmin başrollerini Tom Hardy, Woody Harrelson ve Michelle Williams paylaşıyor.

16.10.2021

Neresinden tutsan dökülüyor

Mehmet Ali Erbil, şimdi de cinsel taciz iddiasıyla gündemde. Fakat nişanlıdan asistana, ortaya atılan iddialara kadar bu hikâye neresinden tutsanız dökülüyor...

8.10.2021