EKSTRA
MENÜ

Panik Atak

Panik Atak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Panik Atak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.510 Panik Atak haberi bulunmuştur.

Panik Atak Haberleri

Bu sergi bir habercinin zorluklarını, rüyalarını, kâbuslarını,  bozulan sinirlerini anlatıyor

Bu sergi bir habercinin zorluklarını, rüyalarını, kâbuslarını, bozulan sinirlerini anlatıyor

Yıllardır resim dersleri alan, yağlı boya tablolar yapan Hürriyet gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat, sergi açma hayalini nihayet gerçeğe dönüştürdü. “Beni anlattım; korkularımı, içimdeki çığlıkları, renklerle rahatlamaya döndürdüm” diyen Fırat’ın çarşamba günü CerModern’de açılacak ‘Renklerdir Patlayan’ başlıklı sergisinde, 60 tablosu yer alıyor.

Son dakika... Ömer Çelikten İmamoğlu açıklaması: Bu bir istismardır

Son dakika... Ömer Çelik'ten İmamoğlu açıklaması: Bu bir istismardır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İmamoğlu'nun Anıtkabir ziyareti için "Aziz hatıraya saygının ötesine taşırarak, bir takım kişisel çıkarlar için kullanmak saygı duyulacak bir tavır değildir ve bu bir istismardır. " ifadelerini kullandı.

2.04.2019Gündem
Panik atak daha çok kadınların kâbusu

Panik atak daha çok kadınların kâbusu

Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. İsmet Kırpınar, panik atak ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve panik atağın erkeklere oranla kadınlarda 2 kat fazla görüldüğünün ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğunun altını çizdi.

29.03.2019Sağlık
Panik atak nedir Nedenleri, belirtileri ve tedavisi…

Panik atak nedir? Nedenleri, belirtileri ve tedavisi…

Çağımızın hastalığı panik atak nedir? Panik atak neden olur, belirtileri nelerdir? Panik atak nasıl tedavi edilir? İşte konuyla ilgili merak edilenler…

27.03.2019Sağlık
Panik Atağın 4 Belirtisine Dikkat

Panik Atağın 4 Belirtisine Dikkat!

Birden ve beklenmedik şekilde başlayan ya da daha seyrek olarak kalabalık yerler gibi bilinen ortamlarda (agorafobik panik bozukluk) ortaya çıkan ve giderek şiddetlenerek bireyi dehşete düşüren panik ataklar, göğüs ağrısı, çarpıntı, terleme ve nefes darlığı gibi belirtiler yüzünden kalp krizi ile karıştırılabiliyor. Kişiler kendilerine kötü bir şey olacak korkusuyla hastane ve çevresinde günlerini geçirebiliyor. Psikiyatri Bölümü'nden Prof. Dr. Ercan Abay, panik bozukluk ve panik atak hakkında bilgilendiriyor…

İlayda isyan etti: Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum…

İlayda isyan etti: Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum…

Antalya'da ayrıldığı sevgilisi tarafından ölümle tehdit edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunan İlayda Özen (23), açılan davaya 7 ay sonraya duruşma günü verilmesine sosyal medyadan tepki gösterdi. Özen, 'O güne kadar bu erkek tarafından öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum. Pekala, sizler biliyor musunuz?' paylaşımında bulundu.

18.03.2019Gündem
Klostrofobi (kapalı yer korkusu) nedir

Klostrofobi (kapalı yer korkusu) nedir?

Fransızca claustrophobie sözcüğünden gelen klostrofobi oldukça yaygın bir tür fobidir. Küçük odalar, kilitli odalar, arabalar, uçaklar, trenler, tünel, su altı mağaraları, bodrum katlar, kısıtlama korkusu, bir kuaförün sandalyesinde oturmak gibi önemsiz şeylerden korku klostrofobisine neden olabilir. İşte, klostrofobi hakkında detaylı bilgiler...

13.03.2019Sağlık
Hayatımın macerasına çıktım, ilk dört gün eve dönmek istedim

Hayatımın macerasına çıktım, ilk dört gün eve dönmek istedim

Uçağın cam tarafında oturuyordum. Yavaşça belirginleşen Buenos Aires’e dikmiştim gözlerimi. İçimi bir korku kapladı ve tam dört gün sürdü bu korku. Panik atak geçirdiğimi sandım; ellerim titriyordu ve kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Korksam bile kendimi ve dünyayı keşfetmekten uzak bir yolculuk düşünemiyordum. Bu yüzden de gitmek istediğim en uzak yere; Güney Amerika topraklarına geldim.

11.03.2019Seyahat
Göğüs Ağrısının 5 Önemli Nedeni

Göğüs Ağrısının 5 Önemli Nedeni

Göğüs kafesinin herhangi bir yerinde veya yaygın olarak hissediliyor. Karakteri batıcı, sızı veya baskı tarzında olabiliyor. Bu tablonun adı; göğüs ağrısı! ‘Göğüs ağrısı’ denildiğinde hemen hepimizin aklına ilk olarak çoğunlukla kalp krizi geliyor. Ancak toplumdaki yaygın inanışın aksine, göğüs ağrılarının önemli bir kısmı aslında kalpten kaynaklanmıyor. Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Öner Dikensoy, göğüs ağrısının 5 önemli nedenini anlattı.

Sevgilisini öldürdü kendisini böyle savundu

Sevgilisini öldürdü kendisini böyle savundu

ANTALYA'da, Kazakistan uyruklu kız arkadaşı Nailia Nutfullina'yı döverek, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Altay Aksoy (33), hakim karşısına çıkarıldı. Aksoy, duruşmada, "Bana 'Senin dışında başka erkeklerle ilişkim var' dedi. Alkolün etkisiyle kendimi kaybettim. Ne yaptığımı hatırlamıyorum. Öldürme kastım yoktu" dedi.

7.02.2019Gündem
Doktorları, mühendisleri AB projesi vaadiyle kandırdılar: Sahtekarlık profesörleri

Doktorları, mühendisleri AB projesi vaadiyle kandırdılar: Sahtekarlık profesörleri

Aralarında mühendis ve doktorların da bulunduğu 20 kişi, anatomi profesörü M.E. ve aile hekimliğinden emekli profesör eşi F.F.E. hakkında AB projesi vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. 3 milyon Euro’nun kayıplara karıştığı olayda mağdurlar bir yıldır dava açılmasını bekliyor.

30.01.2019Gündem
Aşırı terlemenin 7 önemli nedeni

Aşırı terlemenin 7 önemli nedeni

Terleme vücutta ısı dengesinin sağlanması için gerekli olan doğal bir fonksiyon. Hareket ettiğimizde veya dış ortamdaki sıcaklık arttığında vücudun normal ısısının korunabilmesi için ter bezleri beyindeki bir merkez tarafından uyarılıyor.Aşırı terlemenin altında bir hastalık yatabileceği için mutlaka bir hekime başvurmak gerekiyor” uyarısında bulunuyor. Peki hangi hastalıklar vücudu aşırı terletiyor? Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Bilge Ceydilek karda kışta bile terleten 7 hormonal bozukluk ve metabolizma hastalığını anlattı, önemli uyarılarda bulundu.

16.01.2019Sağlık
Aşırı Terlemenin 7 Önemli Nedeni

Aşırı Terlemenin 7 Önemli Nedeni

Terleme vücutta ısı dengesinin sağlanması için gerekli olan doğal bir fonksiyon. Hareket ettiğimizde veya dış ortamdaki sıcaklık arttığında vücudun normal ısısının korunabilmesi için ter bezleri beyindeki bir merkez tarafından uyarılıyor, bunun sonucunda da terleme gelişiyor Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Bilge Ceydilek karda kışta bile terleten 7 hormonal bozukluk ve metabolizma hastalığını anlattı…

Profesörden probiyotik uyarısı

Profesörden probiyotik uyarısı

Probiyotik Prebiyotik Derneği Başkanı Prof. Dr. Tarkan Karakan, "Probiyotikler her şeye şifa değildir. Kullanılacağı birkaç yer vardır. Bilimsel çalışmalara kanıt olanları kullanmak lazım. 'Her şeye iyi gelir' algısı yanlıştır." dedi.

13.01.2019Gündem
Onun paniği eşini ağlattı

Onun paniği eşini ağlattı

Aydilge, önceki gün Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen TED konferansına konuşmacı olarak katıldı.

9.01.2019Keyif
Onun paniği eşini ağlattı

Onun paniği eşini ağlattı

Aydilge, önceki gün Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen TED konferansına konuşmacı olarak katıldı.

9.01.2019Magazin
Çocuklarımın geleceği gitti Oyuncu Canan Alkan mahkemede isyan etti

"Çocuklarımın geleceği gitti" Oyuncu Canan Alkan mahkemede isyan etti

OYUNCU Canan Alkan'ın, arkadaşı ve sigortacısı Ayşe Ceylan'ın evinde iken çantasında bulunan 182 bin 76 dolarının kaybolmasına ilişkin ikisi tutuklu dört kişi hakkında açılan davaya başlandı. Tutuklu sanık Ayşe Ceylan, Canan Alkan'ın evine gelirken yanında para olduğunu iddia ettiği çantanın bulunmadığını öne sürerek suçlamaları kabul etmedi.

26.12.2018Magazin
Kulunç kadınlarda daha fazla görülüyor

Kulunç kadınlarda daha fazla görülüyor

Uzun süreli (kronik) ağrıya neden olan önemli rahatsızlıklardan biri olan kulunç hakkında konuşan Dr. Ahmet Çapar, “Her yaş grubunda gözlenen kulunç kadınlarda erkeklere oranla iki kat daha fazla görülmektedir. Ağrı dışında hiçbir zararı ve tehlikesi olmayan kulunç ağrıları, doğru tedavi yöntemleri giderilebilir” dedi.

19.12.2018Sağlık
Jet Sosyete dizisinin son bölümünde kahkaha dolu anlar yer aldı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Jet Sosyete dizisinin son bölümünde kahkaha dolu anlar yer aldı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Jet Sosyete dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine samimi ve eğlenceli anlar yaşatmaya devam etti. Dizinin yayınlanan son bölümünde Şennur, evinde aile dizilimi yapmaya karar verdi. Kısa sürede bunu duyurmayı ve popüler hale getirmeyi başardı. Son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Jet Sosyete dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

5.12.2018Televizyon
Kakule nedir Kakulenin faydaları neler

Kakule nedir? Kakulenin faydaları neler?

Kakule, günümüzde özellikle doğu bölgelerinde, kahve içenlerin sık kullandığı bir aromadır. Çörekotu gibi kullanılacağı zaman öğütülmelidir, besin değerleri bu şekilde muhafaza edilir. Peki, kakulenin faydaları neler?

4.12.2018Sağlık
Işın Karaca kimdir, eşi kim

Işın Karaca kimdir, eşi kim?

Şarkıcı Işın Karaca, katıldığı programlar ve yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Üçüncü evliliğini 2016 yılında yapan Işın Karaca’nın hayatı ve eşi merak ediliyor. Peki, Işın Karaca kimdir, eşi kim?

16.11.2018Magazin
Utandıran Sorunun 5 Önemli Nedeni

Utandıran Sorunun 5 Önemli Nedeni!

Sürekli iç çamaşırı değiştirme zorunluluğu, ped ya da bez kullanma ihtiyacı ve koku yayma gibi sorunlara yol açtığı için yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkiliyor. Erişkin yaşta her 100 kişiden 20’sini tehdit eden bu tablonun adı; dışkı kaçırma! Genellikle de kadınlarda ortaya çıkıyor, bunun nedeni ise en başta doğum travmaları olmak üzere, kadınların pelvik kaslarının daha zayıf olması ve menopozla birlikte kasları güçlü tutan östrojen hormonunun azalması.

Refleksoloji nedir Refleksoloji hakkında tüm detaylar

Refleksoloji nedir? Refleksoloji hakkında tüm detaylar

Refleksoloji çoğunlukla ayak olmak üzere el ve kulaklara masaj ve baskı uygulanarak yapılan bir alternatif tedavi metodu olarak biliniyor. Basında yer alan haberlerin ardından, daha önce bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan vatandaşlar, refleksolojiye dair bilgi almak adına araştırma yapmaya başladı. Peki, refleksoloji nedir? İşte, refleksoloji hakkında merak edilen tüm detaylar...

24.10.2018Sağlık
Meniere hastalığı nedir Meniere hastalığı nasıl anlaşılır

Meniere hastalığı nedir? Meniere hastalığı nasıl anlaşılır?

Her yaşta ortaya çıkabilen ve nedeni tam olarak bilinmeyen Meniere hastalığı, görüldüğü kişilerin hayatını kabusa çevirebiliyor. Meniere hastalığının en önemli bulgusu; belirli periyodlar halinde gelen baş dönmesi atakları. Peki, Meniere hastalığı tam olarak nedir?

18.10.2018Sağlık
Karısını bıçaklayan sanık bunu deyince duruşma gizli yapıldı

Karısını bıçaklayan sanık bunu deyince duruşma gizli yapıldı

Bursa’da karısını 5 yerinden bıçaklayan sanık 'Panik atak hastasıyım' deyince duruşmaya kimse alınmadı.

11.10.2018Gündem
Whatsapptan gelen fotoğraf hayatlarını kabusa çevirdi

Whatsapp'tan gelen fotoğraf hayatlarını kabusa çevirdi!

Manisa'nın Akhisar ilçesinde yaşayan aile, dolandırıcılar tarafından düzenlenmiş sahte bankalar arası para transferi (EFT) talimatı fotoğrafıyla dolandırıldı. Aile 27 ton zeytini 114 bin lira karşılığında satmak için anlaşmıştı. Dolandırıldıklarını anlayınca gözyaşlarına boğulan Fatma Şahin, "Kendi ellerimizle zeytinlerimizi o kamyonlara sardık, gözümüzün önünde gittiler. Nereden bilirdik böyle olacağını. Biz onları çamurda karda kışta topladık, biriktirdik. Ne olur onları bize geri versinler" dedi

19.09.2018Gündem
Amazondaki kötü çalışma koşulları dünyayı ayağa kaldırdı

Amazon'daki kötü çalışma koşulları dünyayı ayağa kaldırdı

Amazon’un yaşanabilir düzeyin altında maaş ödemesi nedeniyle pek çok çalışanının devlet yardımlarına başvurmak zorunda kaldığı belirtiliyor. Konuya ilişkin hazırlanan bir yasa taslağı, Amazon’daki çalışma koşullarını bir kez daha gündeme getirdi.

15.09.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Gebelikte antidepresan kullanımı zararlı mıdır?

Hamilelikte ilaç kullanımı genel olarak sorunlara yol açabilir. İlaç kullanımının bu özel dönemde mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerekir. Depresyona bağlı olarak kullanılan ilaçların gebelikte de kullanılmasına ilişkin karar verilirken detaylı bir analiz yapılması lazım.

24.04.2019
Derin nefes ve anksiyete ilişkisi

Derin nefes ve anksiyete ilişkisi

Yerinizde otururken, sadece psikolojik bir durum sebebiyle, psikolojik nefes açlığınız olduğu için derin nefesler alıyorsanız...

16.04.2019

Çocukların Oyununa Güvenin!

Stres, aşırı kaygı ve devamında depresyon, panik atak… Günümüzde kaçamadığımız psikolojik sorunlar…

9.04.2019

Fil hastalığında bandaj uygulaması

Her sene 6 Mart Dünya Lenfödem Farkındalık günü olarak anılır.

9.03.2019
Kadınlarda en sık görülen cinsel işlev bozukluğu “vajinismus”

Kadınlarda en sık görülen cinsel işlev bozukluğu “vajinismus”

Vajinismus, ülkemizde her 10 kadından birinde görülüyor. Vajina girişi çevresindeki kaslar, cinsel ilişki sırasında kasılıyor ve birliktelik ağrılı ya da imkansız bir hale geliyor. Peki, vajinismus neden oluyor, nasıl tedavi ediliyor? Kadının korku ve kaygılarından dolayı ilişkiye izin vermemesi olarak tanımlanan vajinismus hakkında merak edilenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı & Cinsel Terapist Op. Dr. Dilek Öcal anlatıyor.

14.02.2019

Panik atak

Merhabalar sevgili okurlar.

21.12.2018

Her sabah yorgun mu uyanıyorsunuz?

Yetersiz ve kalitesiz uyku yorgunluğun en önemli nedenidir. Kaliteli uykunun sırlarını keşfetmek, yorgunluk hastalığını yenmek için elzem adımdır.

30.11.2018

Zerdeçal kanseri önler mi?

Zerdeçal, son yılların gözde baharatı. Lezzeti kadar sağlık faydaları da çok konuşuluyor. Zira o, çok yönlü bir ilaç gibi de çalışıyor. Kanserle, damar sertliğiyle, kronik iltihapla, bellek bozukluğuyla, paslanmayla, kısacası bizi yaşlandıran ne varsa hepsiyle savaşıyor.

15.11.2018

İşini kaybetti, kendini buldu

Murat Bildirici otomotiv sektöründeki işini kaybedince bir süre evde oturmuş.

20.10.2018

'Panik atak'ın nedeni gerginlik

Gülben Ergen bu hafta uzman psikolog Elif Özlük ile bir araya geldi. Özlük; uçuş, yükseklik, kapalı alan gibi korkuları tedavi eden sanal gerçeklik terapisinin detaylarını anlattı.

10.10.2018

Hayatımın anlamını kaybettim

Akademisyen Umut Özkırımlı ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz 5 yaşındaki kanser hastası minik Lucca’nın acı hikâyesi

7.10.2018

Köpekler için kariyerinden vazgeçti

Gülben Ergen, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü öncesinde, uluslararası bir şirkette yönetici olarak çalışırken her şeyi bırakıp köpek eğitmeni olan ve yurtdışında eğitim alan Mustafa Karakoca ile buluştu.

2.10.2018

Ruhsal sorunlar hastalık mıdır?

Hepimizin yaşamında zaman zaman mutsuzluk, korku, kaygı, gibi sorunlar olabilir. Bu şikayetlerin hastalık olabilmesi için belli bir süre ve belli şiddette olması gerekir. Örneğin...

26.09.2018

Panik atak mı kalp krizi mi?

Göğüs ağrısı denince akla direkt muhtemel kalp krizi belirtisi geliyor. Ama bu ağrıların çoğunun kalpten kaynaklanmadığını da bilelim. Önemli bir bölümü kalp ağrısıyla karıştırılan sinirsel ağrılardır.

10.09.2018

Sosyal medya sağlığa sabotaj

Muazzam boyutlara varan yeni bir medya kavramı ve aynı zamanda enteresan bir sağlık sabotajcısı ile karşı karşıyayız: SOSYAL MEDYA!

9.09.2018

Kilo alıp vere vere sağlığımı mahvetmişim!

DÜNYA şahanesi, zekisi, komiği, cesuru bir kadın o...

4.09.2018

Bağımlılıklardan kurtulmanın yolu

Bu konu bana biraz ilginç geldi çünkü o kadar çok şey öğrendim ki... Kişi neden kilo alır? Bağımlıklarından bir cihaz ile kurtulabilir mi? Bağımlısı olduğu yiyeceklerin dahi ardında bir psikolojik sebebin olması gibi bir dolu şey konuştuk Yasemin Kutlu Varan ile…

3.09.2018