EKSTRA
MENÜ

Miting

Miting ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Miting haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.959 Miting haberi bulunmuştur.

Miting Haberleri

Drone ve İHA tehdidini KALKA ortadan kaldıracak

Drone ve İHA tehdidini 'KALKA' ortadan kaldıracak

Antalya'da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için yerli drone savar üreten firma, Türk mühendislerin tasarımıyla İHA ve drone tehditlerine karşı "KALKA" adı verilen yerli mobil "erken uyarı hava savunma sistemi" geliştirdi.

16.10.2020Teknoloji
Beyaz Saray önünde Azerbaycana destek mitingi

Beyaz Saray önünde Azerbaycan'a destek mitingi

ABD'nin başkenti Washington'da Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırıları ve Dağlık Karabağ'ı işgali protesto edildi.

15.10.2020Dünya
Trump: İyileştim, hepinizi öpeceğim

Trump: İyileştim, hepinizi öpeceğim

Korona sonrası Trump’ın başlattığı miting serisi tartışma konusu oldu. İyileştiğini, herkesi öpmek istediğini söyleyen Trump, kalabalığa maske de attı. Ancak mitingler salgının yayılmasına yol açabilir.

14.10.2020Dünya
Covid teşhisi sornası ilk mitingini Floridada yapan Trump, Herkesi öpebilirim dedi

Covid teşhisi sornası ilk mitingini Florida'da yapan Trump, "Herkesi öpebilirim" dedi

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs tanısı koyulması üzerinden iki hafta geçmeden seçim kampanyası için yeniden yola çıktı.

13.10.2020Dünya
Nürnberg’de Azerbaycan’a destek mitingi

Nürnberg’de Azerbaycan’a destek mitingi

Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli ve Azerbaycanlı Türkler, hem Ermenistan’ın saldırılarını protesto etmek hem de Azerbaycan’a destek olmak için Nürnberg’de miting düzenledi.

12.10.2020Avrupa
Her sabah aynı sınav

Her sabah aynı sınav

Ders saati geliyor, stresimiz başlıyor. WhatsApp grubunda yüzlerce mesaj: Biz girdik, biz giremedik, bir de EBA’dan deneyin, yok Zoom’dan olacakmış, miting ID neydi, küçük harflerle mi yazacağız...

11.10.2020Hürriyet Pazar
KKTC halkı 11 adaylı yarışta cumhurbaşkanını seçecek

KKTC halkı 11 adaylı yarışta cumhurbaşkanını seçecek

KKTC'de halk, yeni cumhurbaşkanını seçmek üzere yarın sandık başına gidecek. 11 adayın yarışacağı seçim, Kıbrıs Türk siyasi tarihine "en çok adayın yarıştığı cumhurbaşkanlığı seçimi" olarak geçecek.

10.10.2020Dünya
Trump: Cumartesi akşamı Floridada, pazar akşamı da Pennsylvaniada miting yapmak istiyorum

Trump: Cumartesi akşamı Florida'da, pazar akşamı da Pennsylvania'da miting yapmak istiyorum

Kovid-19 tedavisi devam eden Trump, kendisi iyi hissettiğini belirterek, cumartesi akşamı seçimler için kritik olan Florida'da, pazar akşamı da bir diğer kritik eyalet olan Pennsylvania'da miting yapmak istediklerini söyledi.

9.10.2020Dünya
Ateşten Gömlek kitabını kim yazmıştır Ateşten Gömlek kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Ateşten Gömlek kitabını kim yazmıştır? Ateşten Gömlek kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında oldukça değerli eserler bulunmaktadır. Özellikle bu eserler günümüzde en çok okutulan ve paylaşılan eserler arasındadır. Türk edebiyatının öncü yazarları yazmış olduğu bu eserler ile birlikte edebiyata katkı sunmuştur. Türk edebiyatında yazılmış en iyi eserlerden birisi de Ateşten Gömlek eseridir. Ateşten Gömlek kitabı kurtuluş savaşını konu edinmekte ve bu dönemde yaşanmış olan olayları ele almaktadır. Bundan dolayı kitabın aynı zamanda bir manevi değeri de bulunmaktadır. Ateşten Gömlek kitabı son aylarda arama motorlarında ne fazla araştırılan eserler arasına girmeyi başarmıştır. Peki, Ateşten Gömlek kitabını kim yazmıştır? Ateşten Gömlek kitabının özeti nedir? Ateşten Gömlek kitabının konusu nedir? Ateşten Gömlek kitabının karakterleri kimlerdir? İşte Ateşten Gömlek kitabına dair her şey.

4.10.2020Araştırma
Dünya Trump’ı konuşuyor: Seçim öncesi korona şoku

Dünya Trump’ı konuşuyor: Seçim öncesi korona şoku

ABD’de kritik seçimlere 32 gün kala Başkan Trump’a koronavirüs teşhisi konması dünya gündemine bomba gibi düştü. Trump’ın testinin pozitif çıkması, ABD tarihinde görevdeki bir başkanının yakalandığı en ölümcül hastalık olarak nitelendi. Trump önlem amaçlı hastaneye kaldırıldı. Trump’a geçmiş olsun mesajları yağarken daha önce hastalığı küçümsediği için de tiye alındı.

3.10.2020Dünya
Valilik duyurdu: O ilde gösteri ve etkinliklere yasaklama

Valilik duyurdu: O ilde gösteri ve etkinliklere yasaklama

Tunceli'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kent genelinde eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

28.09.2020Gündem
Facebook ve Twitter hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Facebook ve Twitter hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Tayland Dijital Ekonomi ve Toplum Bakanlığı, Facebook ve Twitter hakkında suç duyurusunda bulundu.

25.09.2020Teknoloji
Son dakika ABD Başkan Yardımcısı Pencein uçağı zorunlu dönüş yaptı

Son dakika! ABD Başkan Yardımcısı Pence'in uçağı zorunlu dönüş yaptı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in uçağı bir kuş sürüsüne çarptıktan sonra önlem amaçlı, hareket ettiği New Hampshire eyaletine zorunlu geri dönüş yaptı.

23.09.2020Dünya
Trump ile FBI Direktörü arasında gerginlik Beni son derece rahatsız etti

Trump ile FBI Direktörü arasında gerginlik! 'Beni son derece rahatsız etti'

ABD Başkanı Donald Trump, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray'ın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chistopher Wray'in dün bir kongre oturumunda "Antifa bir örgüt değil bir ideoloji." sözlerine, "Bu açıklama beni son derece rahatsız etti." ifadeleriyle karşılık verdi.

18.09.2020Dünya
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Milli Mücadele konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Milli Mücadele konu anlatımı

Milli mücadele sıklıkla duymuş olduğumuz kavramlardan biridir. Özellikle Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı yıllarında bu kavram çok fazla kullanılmıştır. Türk milleti için kavramın anlamı büyüktür. Türk milletinin milli mücadeleyi nasıl gerçekleştirdiğini ve günümüz Türkiye'sinin nasıl kurulduğuna ait detayları bulabilirsiniz.

15.09.20208. SINIF
Valilik açıkladı: 15 gün boyunca yasak

Valilik açıkladı: 15 gün boyunca yasak

Tunceli’de, koronavirüs salgını nedeniyle kent genelinde eylem ve etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı.

14.09.2020Gündem
Unutmadık da unutturmayacağız da

Unutmadık da unutturmayacağız da

Enver Şimşek. 1961 yılında Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Salur köyünde doğdu. Çocukluğu ve gençliğinin bir bölümü orada geçti. Dağlarda koyun, keçi otlattı. O zamanlar Almanya’da olan çocukluk aşkı Adile ile 1979’da evlendi.

9.09.2020Avrupa
İtalyada koronavirüs salgınında son veriler ve gelişmeler

İtalya'da koronavirüs salgınında son veriler ve gelişmeler

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 1397 yeni vaka kaydedildi.

3.09.2020Gündem
NSU kurbanı Enver Şimşek anılacak

NSU kurbanı Enver Şimşek anılacak

NSU terör örgütü tarafından 9 Eylül 2000 yılında Nürnberg’de düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden çiçekçi Enver Şimşek, ölümünün 20’nci yılında, 9 Eylül 2020 Çaramba günü saat 17.00’de olay yerinde anılacak.

3.09.2020Avrupa
Adıyaman’da gösteri ve yürüyüşlere 3 gün yasak

Adıyaman’da gösteri ve yürüyüşlere 3 gün yasak

ADIYAMAN'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında ve olası terör eylemleri nedeniyle oturma eylemi, gösteri yürüyüşleri, çadır kurma ve stant açma gibi etkinlikler ile bunlara katılım amaçlı kente giriş ve çıkışlar, 3 gün süreyle yasaklandı.

31.08.2020Gündem
Tunceli Valiliğinden etkinliklere Kovid-19 kısıtlaması

Tunceli Valiliğinden etkinliklere Kovid-19 kısıtlaması

Tunceli Valiliği, korona virüs salgını nedeniyle bazı eylem ve etkinliklerin 30 Ağustos tarihinden başlamak üzere 15 gün süreyle kısıtlandığını açıkladı.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert sözler: Yaparız diyorsak yaparız, karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert sözler: Yaparız diyorsak yaparız, karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Milli Park Alanı'nda, Malazgirt Zaferinin 949. yıl dönümü kutlama programında konuştu. "Korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye Akdeniz'de de Ege'de, Karadeniz'de hakkı olanı alacaktır." diyen Erdoğan," Bunun için siyasi, ekonomik, askeri bakımdan ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Muhataplarımızı kendilerine çeki düzen vermelerine, mahvolmalarına yol açacak yanlışlardan uzan durmaya davet ediyoruz. Türkiye'nin artık sabrı sınanacak, kararlılığı, imkanları ve cesareti test edilecek bir ülke olmadığını herkesin görmesini istiyoruz. Yaparız diyorsak yaparız ve bedelini de öderiz. Varsa bedel ödeme pahasına karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin. Yoksa çekilsinler önümüzden biz kendi işimize bakalım." ifadelerini kullandı.

26.08.2020Gündem
Gerilim tırmanıyor Lukaşenko, elinde silahla başkanlık konutuna geldi

Gerilim tırmanıyor! Lukaşenko, elinde silahla başkanlık konutuna geldi

Belarus'ta protestocular başkanlık konutunun çevresinde toplanmaya başlayınca Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, helikopterle geldiği başkanlık konutuna elinde silahla indi.

23.08.2020Dünya
Kadir’e destek mitingi

Kadir’e destek mitingi

Almanya’nın Hamburg kentinde 17 Ağustos’ta okuldan eve döndüğü sırada elektrikli scooterı kaldırımda sürdüğü gerekçesiyle okul polisi tarafından durdurulan 15 yaşındaki Kadir Holdur, yanında kimliği olmadığı gerekçesiyle karakola götürülmek istenmişti. Holdur, Almanya kanunlarına göre 16 yaşından küçüklerin kimlik taşıma zorunluluğu bulunmamasına rağmen polisin kendisini karakola götürmek istemesi üzerine direnince olay yerine takviye polis gelerek küçük çocuğa şiddet uygulamıştı. Olayın basına yansıması ile birçok kişi polise ve yaşananlara tepki gösterdi.

23.08.2020Avrupa
‘Dizleriyle boynuma bastırdılar, nefes alamadım, kendimi savundum’

‘Dizleriyle boynuma bastırdılar, nefes alamadım, kendimi savundum’

Hamburg’un Neustadt semtinde elektrikli scooter ile eğitim gördüğü Ida Ehre Lisesi’nden evine giderken Kohlhöfen Caddesi’nde kimlik kontrolü yapan 8 polis tarafından şiddete maruz kalan 15 yaşındaki Kadir H., yaşadıklarını anlattı:

19.08.2020Avrupa
Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ‘Neden korkuyorlar’ yorumu gelince Gül’ün adı tartışma yarattı

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ‘Neden korkuyorlar’ yorumu gelince Gül’ün adı tartışma yarattı

Kılıçdaroğlu’nun, Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna “Neden bu kadar korkuyorlar” yanıtı, hem parti içinde hem siyasette tartışma yarattı. AK Parti, “Ne korkması gülüyoruz. İnce düşünsün. Biden’ı aday gösterseler faydasız” derken, eski CHP milletvekilleri ve İzmir milletvekili Çelebi de tepki gösterdi.

18.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Kayseri, Siirt, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Yalova ve Bitliste koronavirüse karşı yeni kararlar

Son dakika haberler... Kayseri, Siirt, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Yalova ve Bitlis'te koronavirüse karşı yeni kararlar

Son dakika haberine göre, Koronavirüs tedbirleri kapsamında çok sayıda kentte İl Hıfzıssıhha Kurulu'nda yeni kararlar alındı. Kayseri, Siirt, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Yalova, Bartın, Elazığ ve Bitlis'te yeni kararları Valilik'ler duyurdu. İşte o kararlar...

15.08.2020Gündem
Belarusta sular durulmuyor... Eylemcilere işkence iddiası

Belarus'ta sular durulmuyor... Eylemcilere işkence iddiası!

Belarus'ta Aleksander Lukaşenko'nun zaferiyle sonuçlandığı açıklanan başkanlık seçimlerine yönelik protestolar altıncı gününe girerken, insan hakları aktivistleri ve gözlemciler polisin gözaltındaki protestoculara şiddet uyguladığına dair kanıtların arttığını söylüyor.

15.08.2020Dünya
Uzun İnce bir yola çıktı

Uzun İnce bir yola çıktı

CHP’den ayrılıp parti kuracağı iddialarına dün basının karşısına çıkarak noktayı koyan Muharrem İnce, “Parti değil Memleket Hareketi. Ben millet ittifakındayım niye böleyim” derken elindeki iki pet şişeyle de ittifakları anlattı. İnce “Ayrılsam bile CHP’yi kurtarmak için ayrılırım” dedi.

14.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Muharrem İnce: Ayrılsam bile CHPyi kurtarmak için ayrılırım

Son dakika haberler... Muharrem İnce: Ayrılsam bile CHP'yi kurtarmak için ayrılırım

Parti kuracağı iddia edilen CHP'li Muharrem İnce, açıklamalarda bulundu. "Ayrılsam bile CHP'yi kurtarmak için ayrılırım." diyen İnce, "Türkiye seçeneksiz değildir. Türk seçmeni tutucu da değildir. Yüzde 80’i değişkendir. Ben inanıyorum ki 50 + 1 mümkündür." ifadelerini kullandı. "Bugün başlattığımız hareketin adı '1000 Günde Memleket' hareketidir." diyen İnce, "4 Eylül'de Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde Sivas’ta olacağız. 4 Eylül’de hareketimizi başlatacağız." diye konuştu. İnce, Cumhurbaşkanlığı seçim gecesinde yaşananları da anlattı.

13.08.2020Gündem
Lübnanda açılamayan hastaneyi Türkiye açacak

Lübnan'da açılamayan hastaneyi Türkiye açacak

Lübnan'ın Beyrut kentinde yaşanan patlamanın ardından bölgeye giden Türk heyetinde yer alan Türkiye- Lübnan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, patlamanın yaşandığı bölgedeki gözlemlerini anlattı. Nazım Maviş, 2008 yılında Türkiye'nin Lübnan'da temellerini attığı ancak açılmayan yanık ve travmatoloji tedavi hastanesinin ise açılacağını söyledi.

10.08.2020Gündem
Fransa’da camide yangın

Fransa’da camide yangın

Fransa'nın Lyon kenti yakınlarındaki Bron bölgesinde bulunan Omar Camisi'nde sabah namazı saatlerinde yangın çıktı. Çıkan yangın kısa sürede büyüyerek, tüm camiyi sardı. Cami yangın sonrası kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

7.08.2020Dünya
Hatay Valiliği duyurdu Bu etkinlikler 3 gün boyunca yasak

Hatay Valiliği duyurdu! Bu etkinlikler 3 gün boyunca yasak

Hatay'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplantı, konser ve gösteri yürüyüşleri, 28-30 Temmuz'da yasaklandı.

28.07.2020Gündem
Şanlıurfada flaş karar 30 gün yasaklandı...

Şanlıurfa'da flaş karar! 30 gün yasaklandı...

Şanlıurfa Valiliği, kent genelinde açık hava toplantıları ve gösteri yürüyüşleri gibi etkinliklerin 30 gün yasaklandığını açıkladı.

7.07.2020Gündem
Adalet Komisyonu’nda korona paniği

Adalet Komisyonu’nda korona paniği

AK Parti’nin ‘çoklu baro’ teklifinin görüşüldüğü TBMM Adalet Komisyonu’nda rahatsızlandığını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, önce koronavirüs testi yaptırılmak üzere revire, daha sonra da ambulansla hastaneye götürüldü. Tanal testi negatif çıkınca geri gelip basın toplantısı düzenledi.

4.07.2020Gündem
İstanbul Adalet Sarayı önünde Savunma Mitingi

İstanbul Adalet Sarayı önünde 'Savunma Mitingi'

AVUKATLIK yasası ve baroların yapısına ilişkin yapılması beklenen değişikliği protesto etmek amacıyla İstanbul Barosu tarafından Çağalayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde 'Savunma Mitingi' düzenledi.

30.06.2020Gündem
Berlin’de ‘Black Lives Matter’ mitingi

Berlin’de ‘Black Lives Matter’ mitingi

Almanya’nın başkenti Berlin’de geçen ay ABD’de polis tarafından öldürülen siyahi George Floyd için ‘Black Lives Matter’ (Siyahların Hayatı Önemlidir) mitingi yapıldı.

28.06.2020Avrupa
Tek elle su içerek meydan okudu

Tek elle su içerek meydan okudu

Su içerken bardağı iki elle tuttuğu için hasta olduğu yönünde iddialar ortaya atılan Trump, Tulsa mitinginde tek elle su içerek rakibine meydan okudu. Trump bu hareketiyle salondakilerden büyük alkış aldı.

22.06.2020Dünya
Gözdağı vermişti Trumpa miting öncesi büyük şok

Gözdağı vermişti! Trump'a miting öncesi büyük şok

Trump'ın seçim çalışmaları koronavirüs salgınının gölgesinde devam ediyor. Bu kez de ABD Başkanı Donald Trump'ın Oklahoma eyaletinin Tulsa kentinde düzenlenen seçim mitingini organize eden 6 kampanya yetkilisinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.

21.06.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Şakayla karışık

Maraş açıldı deyince, arkadaş bir irkildi:

10.10.2020

Koronavirüs Trump'ı alt edecek mi yoksa seçimin galibi mi yapacak

Ne söylese olay olan nereye gitse protesto edilen, söylemleri, egosu ve hatta kullandığı beden dili ile Amerika’nın en ‘farklı’ başkanı Donald Trump koronavirüse yakalandı. Hem de yüzde 8-10 gibi Biden’ın gerisindeyken. Trump aradaki farkı kapatabilecek mi? Hastalığı hafif atlatır ise 14 günlük karantina ona ne kaybettirir, ne kazandırır? Bu savaştan galip çıkamazsa ne olur? Amerikan siyasetini yakından takip eden isimlere sordum.

4.10.2020

Milli enerji

Mikrofonu yolda hangi Azerbaycanlı’ya uzatsalar, aynı söz:

4.10.2020

Muharrem İnce ne getirir ne götürür

Muharrem İnce’nin merakla beklenen basın toplantısını salonda izledim.

14.08.2020

‘Armut piş ağzıma düş’ taktiği

“Beklenen” oldu; CHP’li Muharrem İnce “1000 günde Memleket Hareketi” diye adlandırdığı siyasi adımı ile ilgili açıklama yaptı.

14.08.2020

Okullarda erteleme turizme iyi gelmez mi

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, bir süre önce resmi eğitim öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos’ta başlayacağını, üç hafta süreceğini bildirdi.

4.07.2020

Siyaset değil şarkılar kazanır

Meşhur rock müzik topluluğu The Rolling Stones 1962’de kurulduğu sırada ABD’nin başkanlık koltuğunda John F. Kennedy oturuyordu.

30.06.2020

Abdullah Gül neden konuştu?

1- AK Parti’de görev üstlenmiş eski bakanlardan oluşmasın. Böylece AK Parti’den ayrılanların kurduğu parti yerine yeni bir parti imajı verilmek istenmişti. Ayrıca eski bakanların bagajlarının yeni partiye taşınmasına engel olmuşlardı. Sadullah Ergin ve Nihat Ergün hariç.

30.06.2020

Bodrum’da son çare: Bizi bizden dinleyin komisyonu

 “BU tarife çene yorar” demiştim geçenlerde...

27.06.2020

Menkalinan 1,5 ay boyunca hangi kötülükleri yapar

Muhtemelen siz yazıyı okurken, gökyüzünde bir “ateşli çember” olayı yaşanıyor veya yaşanmış olacak...

21.06.2020