MENÜ

Konuşma

Konuşma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konuşma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 67.304 Konuşma haberi bulunmuştur.

Konuşma Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem
Bakan Koca acı haberi Twitterdan duyurdu Dilek hemşire aramızdan ayrıldı

Bakan Koca acı haberi Twitter'dan duyurdu! 'Dilek hemşire aramızdan ayrıldı'

Koronavirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeği sezeryanla alınan hemşire Dilek Akçabelen hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada acı olayı duyurarak Dilek hemşirenin yakınlarına başsağlığı diledi.

31.05.2020Gündem
Hasan Dağı nerede Hasan Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre Hasan Dağı efsanesi hakkında bilgi

Hasan Dağı nerede? Hasan Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre? Hasan Dağı efsanesi hakkında bilgi

Hasan Dağı, herkesçe en çok bilinen dağlarımızdan bir tanesidir. Efsanesi ile de birçok kişinin aşina olduğu Hasan Dağı'nın nerede olduğu, yüksekliği ve Hasan Dağı efsanesini öğrenebilir ve konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Hasan Dağını tüm detayları ile sizler için derledik.

31.05.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesinin açılışında önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin açılışında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin açılışında yaptığı konuşmada ''Sağlık turizminde çok ciddi bir sıçrama yapıyoruz'' dedi.

31.05.2020Gündem
Oğlunu birkaç saniye görebilmişti... Dilek hemşireden acı haber bugün geldi

Oğlunu birkaç saniye görebilmişti... Dilek hemşireden acı haber bugün geldi

Koronavirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeği sezeryanla alınan hemşire Dilek Akçabelen'in beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

30.05.2020Gündem
Prof. Dr. Feriha Özün oğlu konuştu: Anneme söylemek isterdim

Prof. Dr. Feriha Öz'ün oğlu konuştu: 'Anneme söylemek isterdim'

İstanbul Sancaktepe'de salgın hastanesine adı verilen Prof. Dr. Feriha Öz'ün oğlu Prof. Dr. Ferhan Öz, "Üzüntümü bir nebze azaltan, Sayın Cumhurbaşkanımız annemin ismini ilelebet yaşatabilmek için bir acil durum hastanesine onun ismini vermeyi uygun görmesi" dedi. Prof. Dr. Ferhan Öz, "Bu haberi duyduğumda ilk olarak anneme ve babama söylemek istiyordum, her ikisinde kaybettim." ifadelerini kullandı.

30.05.2020Gündem
Solingen kurbanları 27’nci yılında anıldı

Solingen kurbanları 27’nci yılında anıldı

Almanya’nın Solingen kentinde 29 Mayıs 1993’te evlerinin ırkçılar tarafından kundaklanması sonucu hayatını kaybeden 4 yaşındaki Saime Genç, 9 yaşındaki Hülya Genç, 12 yaşındaki Gülistan Öztürk, 18 yaşındaki Hatice Genç ve 27 yaşındaki Gürsün İnce düzenlenen törenle anıldı.

30.05.2020Avrupa
‘Ayasofyada fethi yad etmek çok önemli’

‘Ayasofya'da fethi yad etmek çok önemli’

İstanbul’un fethinin 567’nci yıl dönümü dün gün boyu süren etkinliklerle kutlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da etkinliklere videokonferans yöntemiyle katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’da okunan Fetih Suresi sonrası konuşmasında, “Fatih’in emaneti Ayasofya’da fethi dualarla yad etmek çok önemli” dedi.

30.05.2020Gündem
İletişim Başkanı Altundan Muharrem İnceye tepki

İletişim Başkanı Altun'dan Muharrem İnce'ye tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sayın İnce'nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez." ifadesini kullandı.

29.05.2020Gündem
Ayasofya ne zaman müze oldu ve ne zaman yapıldı  Ayasofyanın tarihi

Ayasofya ne zaman müze oldu ve ne zaman yapıldı? Ayasofya'nın tarihi

Ayasofya ne zaman açıldı? sorusu, İstanbul'un Fethi dolayısıyla araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle, Ayasofya'daki programa katıldı ve Fetih süresinin mealini okuduktan sonra bir konuşma yaptı. Program çerçevesinde, Ayasofya'nın tarihi ve açıldığı zaman gündeme geldi. Ayasofya Doğu Roma İmparatorluğu’nun İstanbul’da yapmış olduğu en büyük kilise olup aynı yerde üç kez inşa edilmiştir. İşte, Ayasofya'nın tarihi ile ilgili detaylar.

29.05.2020Gündem
Ayasofyada Fetih Suresi okundu Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Ayasofya'da Fetih Suresi okundu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Son dakika..İstanbul'un fethinin 567'nci yıl dönümünde Ayasofya içinde Fetih Suresi okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da video konferansla programa katılarak Fetih süresinin mealini okuduktan sonra bir konuşma yaptı. Ayasofya'nın dışına kurulan platformda ise Fatih Sultan Mehmet'in 1453 yılında gemileri karadan yürüttüğü rota ve surların yıkılışı fetih temalı ışık gösterisi yapıldı.

29.05.2020Gündem
Kadınlarda iki kat daha fazla görülen hastalık: MS

Kadınlarda iki kat daha fazla görülen hastalık: MS

Multipl Skleroz ya da kısaca MS, genellikle 20-40 yaşları arasında ortaya çıkıyor. MS’in belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri, MS hastalarında Covid-19 riski konusunda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aksel Siva açıklamalarda bulundu.

29.05.2020Sağlık
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya çapında başarıdır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dünya çapında başarıdır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılış töreninde konuştu. "Böyle bir eseri bu kadar kısa sürede hazır hale getirmek dünya çapında bir başarıdır." diyen Erdoğan, "Muhalefetin topa tuttuğu şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte çok daha iyi görüyoruz." ifadelerini kullandı.

29.05.2020Gündem
Kadınlarda iki kat daha fazla görülen hastalık: MS

Kadınlarda iki kat daha fazla görülen hastalık: MS

Multipl Skleroz ya da kısaca MS, genellikle 20-40 yaşları arasında ortaya çıkıyor. MS’in belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri, MS hastalarında Covid-19 riski konusunda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Türkiye MS Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Aksel Siva açıklamalarda bulundu.

29.05.2020Sağlık
Twitter’dan Trump’a kararname yanıtı: Gerici ve politize olmuş bir adım

Twitter’dan Trump’a kararname yanıtı: Gerici ve politize olmuş bir adım

Twitter yönetimi, ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya platformlarının paylaşımlardan hukuki olarak sorumlu tutulmasına yönelik imzaladığı kararnameye yanıt verdi. Twitter, bu kararnameyi ‘gerici ve politize olmuş bir adım’ olarak değerlendirdi.

29.05.2020Dünya
Tarihle siyaset iç içe dokunur

Tarihle siyaset iç içe dokunur

Siyaset teorisyeni Lord Acton’ın Modern Tarih bölümünün kurucusu olduğu Cambridge Üniversitesi’ne atandığı 1896 yılında yaptığı konuşmanın metnini içeren ‘Tarih Üzerine Bir Ders’ önemli bir kitap. “Tarihçiye bir şahit gibi muamele edilmelidir” diyen Acton’a göre, olaylar dizisi olarak tarih siyasetle iç içe dokunmuştur; tarih siyasetle olan ilişkisini yitirirse edebiyat durumuna düşer.

28.05.2020Kitap Sanat
Londra YEE’den yaz döneminde online Türkçe kursları

Londra YEE’den yaz döneminde online Türkçe kursları

İngiltere’de Kovid-19 nedeniyle alınan önlemler gereği 19 Mart’tan bu yana faaliyetlerine dijital ortamda devam eden Londra Yunus Emre Enstitüsü, bahar dönemi kurslarını tamamladı. Yaz döneminde de faaliyetlerine aralıksız olarak devam edecek olan enstitü, Türkçe ve sanat kurslarıyla birlikte çeşitli kültür sanat etkinlikleriyle ilgililerle buluşacak.

28.05.2020Avrupa
İrem Dericiden, Seren Serengil ve Bircan Baliye yasak

İrem Derici'den, Seren Serengil ve Bircan Bali'ye yasak

Ünlü şarkıcı İrem Derici, Seren Serengil ve Bircan Bali hakkında konuşmama yasağı çıkardı.

28.05.2020Magazin
Dayak yediği karı- kocanın kendisine tuzak kurduğunu iddia etti

Dayak yediği karı- kocanın kendisine tuzak kurduğunu iddia etti

ANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde, kendisini taciz ettiğini iddia ettiği H.Y.'nin, kocasıyla döverek hastanelik ettiği Kadir Özenç (45), çiftin kendisine bilmediği bir nedenle tuzak kurduğunu öne sürdü. H.Y. ve kocası V.Y. dahil 6 kişi tarafından dövüldüğünü anlatan Kadir Özenç, "Bu benim halamın torunu. Kocası da eniştem olur. Bu tuzağı neden yaptılar, neyin nesiydi bilmiyorum. Beni eve davet etti. Demir kapıyı eşi açtı. İçeriye girdiğim anda boynuma sert cisimle vuruldu. Sırtımı bir döndüm 6 kişi vardı. Yere yıktılar. Sopalarla vurmaya başladılar. Elimi ayağımı bağladılar" dedi.

27.05.2020Gündem
Dünyaya getirdiği bebeğinin kokusunu bile alamadı Bir bağış Dilek hemşireye can, Tunç bebeğe umut olacak

Dünyaya getirdiği bebeğinin kokusunu bile alamadı! Bir bağış Dilek hemşireye can, Tunç bebeğe umut olacak

Dilek Akçabelen (30) yoğun bakım hemşiresi olarak 10 yıl boyunca yüzlerce hastaya şifa verdi. Doğum iznindeyken Kovid nedeniyle hastaneye yatırıldı. 34 haftalık bebeği 15 Nisan’da sezaryenle alındı. Kokusunu bile alamadığı oğlu 20 gün sonra taburcu oldu ama genç hemşire tam 41 gündür kalp-akciğer makinesinde yaşam mücadelesi veriyor. 6 kez plazma, iki kez de kök hücre nakli tedavisi gören Dilek hemşire Kovid’i yense de akciğer sertleşmesi yüzünden yaşaması için tek şansı kaldı: Organ nakli. Eşi için kampanya başlatan Tansu Akçabelen (30), gözyaşlarını tutamayarak “İnsanlarımıza organ bağışı yapmalarını rica ediyorum. Lütfen eşime can, oğluma umut olun” dedi.

27.05.2020Gündem
Zeynep Korel kardeşiyle yaşadıklarını anlattı: Abla geçmişi bir kenara bırakalım

Zeynep Korel kardeşiyle yaşadıklarını anlattı: Abla geçmişi bir kenara bırakalım

Bergüzar Korel'in Amerika'da yaşayan ve temizlik sektöründe çalışan ablası Zeynep Korel, ailesine "Bana iftira attılar" diyerek ateş püskürmüştü. Bergüzar Korel de ablası hakkında konuşma yasağı kararı aldırmıştı. Korel Ailesi arasında barış sağlandı. Zeynep Korel, kardeşi Bergüzar ve annesi Hülya Darcan'la barıştığını açıkladı.

27.05.2020Magazin
SON DAKİKA: WhatsAppta konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

SON DAKİKA: WhatsApp'ta konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

Son dakika: WhatsApp'ta pek çok kişi konuşma kayıtlarının yedeğini tutuyor. Ancak WhatsApp'ın bu konuda size kötü bir haberi var!

27.05.2020Teknoloji
WhatsApp konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

WhatsApp konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

WhatsApp, konuşma boyunca yazışmalarınızı uçtan uca şifreliyor ve bu sayede güvenle görüşmelerinizi yaptığınızı düşünüyorsunuz. Ancak sohbet kayıtlarınızı yedekledikten sonra bu korumanın ortadan kalktığını ve kayıtlarınızın savunmasız kaldığını biliyor muydunuz?

27.05.2020Evdehayat
Maskeli Biden, maskesiz Trump’a karşı

Maskeli Biden, maskesiz Trump’a karşı

ABD Başkanı Donald Trump (73) Ulusal Anma Günü törenine maskesiz katılırken, 3 Kasım’daki başkanlık seçimlerinde yarışacağı Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden’ın (77) maske ile katılması ülkede günün konusu oldu.

27.05.2020Dünya
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Hastanelerde son durum ne

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Hastanelerde son durum ne?

Suna KANLICALI soruyor: Son açıklanan rapora göre Türkiye’de COVID-19 ile izlenen hastaların yüzde 9.5’i ayakta, yüzde 79.4’ü izole servislerde, yüzde 11.1’i yoğun bakım ünitesinde tedavi edilmiş. Şu anda hastanelerin yoğun bakım üniteleri ne vaziyette? Yoğun bakım ve bahsi geçen ‘izole servis’lerde neler yaşanıyor?

27.05.2020Gündem
Survivorda iletişim ödülünü kim kazandı Ödülü kim aldı Survivor 88. son bölümde parti gecesi

Survivor'da iletişim ödülünü kim kazandı? Ödülü kim aldı? Survivor 88. son bölümde parti gecesi!

Survivor'un 26 Mayıs Salı akşamı ekranlara gelen 88. bölümünde iletişim oyunu heyecanı yaşandı. Bayram haftası nedeniyle elemenin ertelendiği yarışmada, iletişim oyunu öncesinde Ünlüler ve Gönüllüler takımı parti gecesinde doyasıya eğlendi. Bayram özel yayınının üçüncü gününde Queen şarkıları eşliğinde keyifli anlar yaşayan Survivor 2020 yarışmacıları stres attı. Survivor iletişim ödülünü kazanan takım ise, sevdikleri üçer arkadaşı ile görüntülü konuşma şansı elde etti. Heyecan ve rekabetin eksik olmadığı gecede Survivor iletişim oyununda gergin anlar da yaşandı. Peki, Survivor'da iletişim ödülünü kim kazandı? Ödülü kim aldı? İşte, Survivor 88. son bölüm özeti ve Survivor parti gecesinde yaşananlar.

26.05.2020Televizyon
Brezilyada valiye yolsuzluk soruşturması

Brezilya'da valiye yolsuzluk soruşturması

Brezilya polisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için ayrılan fonlarda yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla Rio de Janeiro Valisi Wilson Witzel'in evinde arama yaptı.

26.05.2020Dünya
Ali Çetin: Liglerin 12 Haziranda başlamasını doğru buluyoruz

Ali Çetin: Liglerin 12 Haziran'da başlamasını doğru buluyoruz

Yukatel Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen liglerin 12 Haziran'da başlatılması kararını doğru bulduklarını söyledi.

26.05.2020Futbol
iOS 13.5 güncellemesinde şaşırtan hata

iOS 13.5 güncellemesinde şaşırtan hata

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 13.5 güncellemesini yayınladı. Pek çok iyileştirme içeren ve iPhone'lara yeni özellikler kazandıran güncelleme, beraberinde bir sorunu da getirdi.

25.05.2020Teknoloji
Avusturya’daki Türk şehitlerinin kabrine bayram ziyareti

Avusturya’daki Türk şehitlerinin kabrine bayram ziyareti

Avusturya’da Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Türkiye’nin Viyana Büyükelçi Ozan Ceyhun, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Rauf Engin Soysal ve beraberindeki heyet Birinci Dünya Savaşı’nda Galiçya cephesinde şehit düşen Türk askerlerinin kabirlerini ziyaret etti.

24.05.2020Avrupa
WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır WhatsApp görüntülü konuşma kaç kişi ile olur

WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır? WhatsApp görüntülü konuşma kaç kişi ile olur?

WhatsApp görüntülü arama özelliği, koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinde kalan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır sorusu araştırılan konular arasında yerini aldı. Bu yıl Ramazan Bayramı 24 Mayıs’ta başladı. Vatandaşlar bu sene bayram coşkusunu evlerinde yaşıyor, sevdikleri ile mesajlaşarak veya görüntülü konuşarak iletişim kuruyorlar. Peki WhatsApp görüntülü konuşma kaç kişi ile olur?

24.05.2020Teknoloji
Zeynep Korel’den flaş karar

Zeynep Korel’den flaş karar

Bergüzar Korel'in Amerika'da yaşayan ve temizlik şirketi sahibi olan ablası Zeynep Korel, ailesine "Bana iftira attılar" diyerek ateş püskürmüştü. Bergüzar Korel de ablası hakkında konuşma yasağı kararı aldırmıştı.

24.05.2020Magazin
Konya gizemli Amerikalıyı konuşuyor

Konya gizemli Amerikalıyı konuşuyor

Konya'da izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bırakmasıyla gündeme gelen, bugün de bomba paniğine neden ABD'li Chesterr Juall’ın (60) kentte sık sık otel değiştirdiği ve çoğu zaman günlerce odasından çıkmadığı ifade edildi. Juall'in dışarı çıktığında ise tutarsız hareketler sergileyip kendi kendisine konuştuğu öğrenildi.

23.05.2020Gündem
Muayyen ne demek Muayyen nedir Muayyen TDK kelime anlamı

Muayyen ne demek? Muayyen nedir? Muayyen TDK kelime anlamı

Muayyen Türkçede yer alan ancak çok fazla bilinmeyen sözcüklerden biri olarak öne çıkmaktadır. Hatta muayene sözcüğü ile karıştırılan bir kelime olarak da öne çıkıyor. Peki, muayyen ne demek? Muayyen nedir? Muayyen TDK kelime anlamı hakkında detaylar.

23.05.2020Gündem
Hakan Genceyle evden Bayram Özelin konuğu Kerem Bürsin...

'Hakan Gence'yle evden' Bayram Özel'in konuğu Kerem Bürsin... 

"Sporu güzel görünmek ya da kaslı olayım diye yapmıyorum. İlk dizimde "Artık yeter! Neden?" demiştim.Karakterim konuşma esnasında bile tişörtünü çıkarıyordu. Hiç birimiz soyunmak, vücudumuz göstermek istemiyoruz. Öyle bir derdimiz yok!" Bu sözler Kerem Bürsin'e ait... 'Hakan Gence'yle evden'e konuk olan Bürsin cevapladı: Hayattan kadınlar adına ne öğrendi? Ezberlediği en garip şey ne? Neye başladığında asla duramıyor? Bugüne kadar başardığı en zor şey ne? Sevgilinin odasında bir obje olsan ne olurdu? Yeni projeleri neler? Aşk hayatında neler oluyor?

23.05.2020Magazin
Hakan Genceyle evden Bayram Özelin konuğu Kerem Bürsin...

'Hakan Gence'yle evden' Bayram Özel'in konuğu Kerem Bürsin...

"Sporu güzel görünmek ya da kaslı olayım diye yapmıyorum. İlk dizimde "Artık yeter! Neden?" demiştim.Karakterim konuşma esnasında bile tişörtünü çıkarıyordu. Hiç birimiz soyunmak, vücudumuz göstermek istemiyoruz. Öyle bir derdimiz yok!" Bu sözler KeremBürsin'e ait... 'Hakan Gence'yle evden'e konuk olan Bürsin cevapladı: Hayattan kadınlar adına neöğrendi? Ezberlediği en garip şey ne? Neyebaşladığında asla duramıyor? Bugüne kadar başardığı en zor şey ne? Sevgilininodasında bir obje olsan ne olurdu? Yeni projeleri neler? Aşk hayatında neleroluyor?

23.05.2020Magazin
Yer: Konya... Esrarengiz Amerikalı yine ortaya çıktı, paniğe neden oldu

Yer: Konya... Esrarengiz Amerikalı yine ortaya çıktı, paniğe neden oldu

Konya'da izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bıraktıktan sonra paniğe neden olan ABD'li Chesterr Juall (60) bu kez de bomba paniğine neden oldu. Yoldan geçen bir kişi iddiaya göre, Juall'ın telefonla konuştuğu kişiye konteyner, bomba ve patlatma gibi kelimeler kullandığını duyması üzerine polisi aradı. Olay yerine gelen polis, herhangi bir bulgu ve şüpheli duruma rastlamayınca Juall'ı kaldığı otele gönderdi.

23.05.2020Gündem
Aras isminin anlamı nedir Aras ne demek

Aras isminin anlamı nedir? Aras ne demek

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Aras isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Aras isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aras isminin anlamı nedir? Aras ne demek

22.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Ülkeyi şoke eden detayı duyurdu Pakistanda yolcu uçağı düştü

Son dakika haberler: Ülkeyi şoke eden detayı duyurdu! Pakistan'da yolcu uçağı düştü

Gelen son dakika haberinde, Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait bir yolcu uçağının, ülkenin Karaçi kenti yakınlarında düştüğü belirtildi. Lahor-Karaçi seferini yapan Pakistan Havayollarına ait uçakta 90'dan fazla yolcu ve mürettebat bulunduğu bildirildi. AP'de yer verilen bilgiye göre; Karaçi belediye başkanı Wasim Akhtar, kazada yolculardan kurtulan olmadığını açıkladı.

22.05.2020Dünya
İtalya Başbakanı Contenin öksürük krizine Maske tak tepkisi

İtalya Başbakanı Conte'nin öksürük krizine 'Maske tak' tepkisi

İtalya Başbakanı Guiseppe Conte, koronavirüs (Covid-19) kapsamında düzenlenen parlamento oturumu sırasında öksürmeye başladı. Parlamentoda bulunan muhalifler ise 'Maske tak' diyerek tepki gösterdi.

22.05.2020Haber
İtalya Başbakanı Conte’nin öksürük krizine Maske tak tepkisi

İtalya Başbakanı Conte’nin öksürük krizine 'Maske tak' tepkisi

İtalya Başbakanı Guiseppe Conte, koronavirüs (Covid-19) kapsamında düzenlenen parlamento oturumu sırasında öksürmeye başladı. Parlamentoda bulunan muhalifler ise 'Maske tak' diyerek tepki gösterdi.

22.05.2020Dünya
Hack the Normal: Fikirlerin yeni normal için yarıştığı hackathon

Hack the Normal: Fikirlerin yeni normal için yarıştığı hackathon

Arçelik, Covid-19 krizi sonrası ortaya çıkacak yeni yaşam tarzı ve alışkanlıklara uygun çözümler geliştirmek ve ilham vermek amacıyla “Hack the Normal” hackathonu düzenledi. 1000’in üzerinde kişinin başvuru yaptığı online hackathonda 5 ülke, 34 şehirden yaklaşık 300 girişimci yaratıcı fikirlerini projeye dönüştürdü. 52 saat süren hackathonda, mobil sterilizasyon cihazları, eve hijyenik teslimat çözümleri, uzaktan hasta takibi, gıda israfına karşı kompost kutusu, interaktif egzersiz çözümleri gibi 52 proje geliştirildi.

22.05.2020Teknoloji
Kavuşamayan âşıklar

Kavuşamayan âşıklar

Serkan Ferat ve Melisa Uzunarslan’ın ilk düet çalışması “Öyle Ya Da Böyle” DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

21.05.2020Keyif

Yazar Sonuçları

Şevki'nin mahallesinde trolcüye Mozart satmak

Wolfgang Amadeus Mozart öldüğünde 35 yaşındaydı.

31.05.2020

Sevdiğim adam evli çıktı

Almanya’dan Türkiye’ye tatile geldiğimde sevgilimle tanıştım. Döndükten kısa bir süre sonra da imam nikâhı kıydık. Ama öğrendim ki resmi nikâhlı bir eşi varmış. Çok çaresizim.

31.05.2020

Belki hiçbir şey sandığın gibi değildir…

Günaydın yepyeni bir günden hepinize sevgili dostlarım, 

28.05.2020

Başkanın tweet'lerinin yanına konan 'yalan olabilir' işareti

1971 yılının yaz aylarında Queen Elizabeth transatlantiğinin Fransa sahillerindeki cruise gezisinin yolcularından biri Charles Francis “Chuck” Dolan adlı 45 yaşında bir Amerikalıdır.

28.05.2020

‘12 Eylül kaka 27 Mayıs cici’ martavalına dair

Cumhuriyet Vakfı adına Cumhuriyet gazetesinin sahipliğini üstlenen Alev Coşkun, bir 27 Mayıs yazısı yazdı dünkü Cumhuriyet’te...

28.05.2020

Yürek yorulunca ter gözden akar derler…Yeniay zamanı!

Günaydın yol arkadaşlarım,Yeni bir günden, yeni umutlardan sıcak bir merhaba…

23.05.2020

Bir 'Korona ayı' kaç miladi yıldır

Olayın adını evinden yaptığı yayında Hint asıllı Müslüman stand-up’çı Hasan Minhaj koydu.

21.05.2020