EKSTRA
MENÜ

Vladimir Putin

Vladimir Putin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vladimir Putin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 10.202 Vladimir Putin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vladimir Vladimiroviç Putin 7 Ekim 1952'de Leningrad / SSCB'de doğmuştur. Rusya devlet başkanıdır. Annesi fabrika işçisi, babası donanmada denizaltı filosunda görevli idi.

1975 yılında Leningrad Üniversitesi (üniversitenin yeni adı Sankt Petersburg Üniversitesi) Uluslararası Hukuk Bölümü'nden mezun oldu.

Rusya'nın 2000-2008 yılları arasında Devlet Başkanlığı görevini yürüttü. 2000 yılında yapılan seçimlerde Rusya Federasyonu Komünist Partisi başkanı Gennadi Züganov'un önünde %52,9'luk oy oranıyla devlet başkanı seçilmiş, Züganov ise % 29,2 oy oranıyla ikinci olmuştu. 2004 yılında yapılan seçimlerde ise %71'in üzerinde oyla tekrar devlet başkanı seçilmiştir. Döneminde Rusya ekonomisi hızlı büyüme rakamları yakalamış, ülkesinin bağımsızlığı yolunda çok önemli adımlar atmış, merkezi otorite kuvvetlendirilmiş, silahlı kuvvetlerde reform başlamıştır. Ayrıca 4 Mart 2012 tarihinde yapılan seçimler sonucu %63,6 oyla Rusya Federasyonu'na 3. kez devlet başkanı seçilmiştir.

DEVAMI

Vladimir Putin Haberleri

Wagner Afrikada etki alanı genişletiyor

Wagner Afrika'da etki alanı genişletiyor

Rus güvenlik şirketi Wagner'in paralı askerlerinin Afrika'da 9 ülkede olduğu tahmin ediliyor. Wagner, yerel güçlere askeri eğitim veriyor, liderlere yakın koruma sağlıyor ve enerji noktalarını koruyor.

16.09.2021Dünya
Rus halkı yarın sandık başına gidecek

Rus halkı yarın sandık başına gidecek

Rusya’da yarın parlamentonun alt kanadı olan Devlet Duması milletvekillerinin seçimi için oy verme işlemi başlıyor.

16.09.2021Dünya
Son dakika: Putinden flaş karantina açıklaması

Son dakika: Putin'den flaş karantina açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Putin, temas halinde olduğu birkaç düzine kişide Kovid-19'a saptandığını belirtti. Putin birkaç günlüğüne kendisini karantinaya alması gerektiğinin altını çizdi.

16.09.2021Dünya
Putin: Davetsiz ülkeler Suriye’den çekilsin

Putin: Davetsiz ülkeler Suriye’den çekilsin

Esad, Moskova’da Putin ile görüştü. Esad’a desteğini yineleyen Putin, Suriye’deki davetsiz ülkelerin askerlerini çekmesini istedi.

15.09.2021Dünya
Teknolojik gövde gösterisi Rusya sahaya akıllı askeri robot sürdü

Teknolojik gövde gösterisi! Rusya sahaya akıllı askeri robot sürdü

Avrupa ile sorun yaşayan Belarus ile ‘Batı-2021’ tatbikatını düzenleyen Rusya, sahneye yapay zekâlı savaş robotunu çıkardı. Rusya ‘Platforma-M’ adlı askeri taşıtın yapay zekâ sayesinde hedef belirleyip otonom hareket ettiğini öne sürüyor. Platforma 10 saat boyunca çalışabiliyor.

14.09.2021Dünya
7 Ekim hangi burç ve burcu ne 7 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

7 Ekim hangi burç ve burcu ne? 7 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her insanın dünyaya geldiği bir gün vardır. O gün ise kişinin doğum günü olmaktadır. Doğum günleri kişilere özel olduğu gibi aynı zamanda bu tarihte doğmuş birçok insan vardır. Bu konuda en çok merak edilen ise aynı doğum gününe sahip olan ünlülerdir. Peki, 7 Ekim hangi burç olur? Bu tarihte doğmuş olan ünlü isimler kimlerdir? Özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenkodan NATOya gözdağı

Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'dan NATO'ya gözdağı

Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, Rusya'dan değeri 1 milyar doların üzerinde silah alımı planladıklarını söyleyerek "Bu, NATO askeri birlikleri ile doğrudan sınırlarımızın bulunduğu batı yönünü ciddiye aldığımızı gösteriyor." dedi.

12.09.2021Dünya
Son Dakika Haberi... Vladimir Putinden yabancı sınırı hakkında flaş yorum İnanılmaz

Son Dakika Haberi... Vladimir Putin'den 'yabancı sınırı' hakkında flaş yorum! 'İnanılmaz'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, futboldaki 'yabancı sınırı' tartışmaları hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

11.09.2021Futbol
İsveçte bebeklerine Vladimir Putin ismini vermek isteyen çifte izin çıkmadı

İsveç'te bebeklerine 'Vladimir Putin' ismini vermek isteyen çifte izin çıkmadı!

İsveç'in Halland bölgesinde yenidoğan bebeklerine Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin'in adını koymak isteyen ailenin talebinin reddedildiği bildirildi.

10.09.2021Dünya
Dünya bu fotoğrafı konuşuyor: Putinin en acı vedası

Dünya bu fotoğrafı konuşuyor: Putin'in en acı vedası!

Rusya, çarşamba günü Kuzey Kutbu'nda gerçekleştirilen bir tatbikatta bir belgesel yönetmenini kurtarmak için suya atlayıp hayatını kaybeden Acil Durumlar Bakanı Yevgeniy Ziniçev'i uğurluyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın dostu olan ve yıllardır birlikte çalıştığı Ziniçev'in tabutunun önündeki çarpıcı fotoğrafları dünya gündemine bomba gibi düştü. Sert kişiliğiyle tanınan Putin'in dostunun kaybı yüzünden adeta yıkıldığı gözlerden kaçmadı.

10.09.2021Dünya
Putinden zor veda: Yakın dostunu böyle uğurladı

Putin'den zor veda: Yakın dostunu böyle uğurladı

Rusya, geçtiğimiz günlerde hayatı kaybeden Acil Durumlar Bakanı Yevgeniy Ziniçev'i uğurluyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın dostu olan ve yıllardır birlikte çalıştığı Ziniçev'in tabutunun önündeki çarpıcı fotoğrafları dünya gündemine bomba gibi düştü.

10.09.2021Dünya
Son dakika: Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiden zehir zemberek açıklama: Rusya ile savaşabiliriz

Son dakika: Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'den zehir zemberek açıklama: Rusya ile savaşabiliriz!

Son dakika haberine göre Ukrayna'da Devlet Başkanı Zelenski, Rusya ile ilişkileri ve Vladimir Putin ile ilgili olarak çok sert açıklamalarda bulundu. Zelenski 'Rusya ile savaşabiliriz' ifadesini kullandı.

10.09.2021Dünya
Putin, Afganistandaki kriz nedeniyle ABDyi sorumsuzlukla suçladı

Putin, Afganistan'daki kriz nedeniyle ABD'yi sorumsuzlukla suçladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Afganistan'daki kriz nedeniyle ABD'yi suçlayarak, "Afganistan'daki yeni krizin sebebi, kendi değerlerini empoze etmeye çalışan ABD’nin sorumsuz girişimleridir." dedi.

9.09.2021Dünya
Rus Bakan tatbikatta uçurumdan yuvarlandı

Rus Bakan tatbikatta uçurumdan yuvarlandı

Rus Acil Durumlar Bakanı Zeniçev, dün Kuzey Kutbu bölgesinde tatbikatta ayağı kayan yönetmene yardım etmek istedi. Ancak ikisi de uçurumdan düşerek öldü.

9.09.2021Dünya
26 Mart hangi burç ve burcu ne 26 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

26 Mart hangi burç ve burcu ne? 26 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, gök cisimleri, astronomik fenomenler her zaman insanoğlunun ilgisini çekmiştir. Çünkü astrolojinin insanın karakterini, kişiliği ve kaderi üzerinde önemli bir etkisi olduğuna bilinir. 26 Mart tarihinde doğan kişiler koç burcuna mensup olurlar. Koç burcu olan kişiler, aynı zamanda doğum saatlerine göre de yükselen burçlarının ne olduğuna öğrenebilirler. 26 Mart hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
Putinden zehir zemberek Afganistan sözleri: ABD ve müttefikleri insani felakete sebep oldu

Putin'den zehir zemberek Afganistan sözleri: ABD ve müttefikleri insani felakete sebep oldu!

Rusya Devlet Başkanı Vladimi Putin Doğu Ekonomi Forumu'nda yaptığı konuşmada Afganistan'daki son durumu değerlendirdi. Putin, batılı güçlerin Afganistan konusunda yaptığı hataları sıralarken "ABD ve müttefikleri için çalışan ve terk edilen insanların sayısına bakarsanız, bu bir insani felakettir." yorumunu yaptı.

3.09.2021Dünya
‘Türkiye yangın uçağını Rusya’dan alacak’ iddiası

‘Türkiye yangın uçağını Rusya’dan alacak’ iddiası

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin önceki gün CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılarak Türkiye’nin önümüzdeki yıl envanterine 5 yeni itfaiye uçağı ekleyeceğini açıklamasının ardından, bu uçakların Rusya’dan satın alınabileceği ortaya çıktı.

3.09.2021Gündem
Putin, ABD’ye Afganistan için eksi not verdi

Putin, ABD’ye Afganistan için eksi not verdi

Afganistan'da yaşanan süreç ile ilgili ilk kez şahsi değerlendirmede bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ‘ABD’nin 20 yıl aradan sonra ülkeden sıfır değil, eksi notla ayrıldığını’ söyledi.

2.09.2021Dünya
Papadan büyük gaf: Merkel ve Putini karıştırdı

Papa'dan büyük gaf: Merkel ve Putin'i karıştırdı!

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Afganistan'daki son durum hakkında sorulan soruya cevap verirken büyük bir gaf yaptı. Papa, Merkel ve Putin'in söylediği sözleri birbirine karıştırınca manşetlere çıktı.

1.09.2021Dünya
Putinden flaş Afganistan açıklaması

Putin'den flaş Afganistan açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin 20 yıl boyunca Afganistan’da kendi kurallarını ve hayat tarzını benimsetmeye çalıştığı için bugün ortaya çıkan durumu “trajedi ve kayıp” olarak nitelendirdi.

1.09.2021Dünya
4 Mart hangi burç ve burcu ne 4 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

4 Mart hangi burç ve burcu ne? 4 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman insanlar tarafından ilgi görmüş bir bilim dalıdır. Popüler olması gelişmesinde olumlu etki etmiştir. Pek çok insan burcunu merak etmektedir. 4 Mart tarihinde doğan kişiler de hangi burç olduklarını merak etmektedirler. 4 Mart hangi burç ve burcu ne? 4 Mart tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar
Rusya ve ABD, stratejik istikrarı eylülde yeniden görüşecek

Rusya ve ABD, stratejik istikrarı eylülde yeniden görüşecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ile stratejik istikrar konusunda yeni tur toplantının eylülde yapılacağını söyledi.

31.08.2021Dünya
ABD tahliyeyi bir gün erken bitirdi

ABD tahliyeyi bir gün erken bitirdi

ABD’nin en uzun savaşı, dün gece yarısı son ABD tahliye uçağının Kabil havalimanından ayrılmasıyla bitti. Taliban militanları Amerikan askerlerinin gidişini havaya ateş açarak kutladı. Şimdi soru tahliyeye uygun olduğu halde geride kalan binlerce Afgan’a ne olacağı...

31.08.2021Dünya
20 yıllık inanılmaz bir hikaye TikTok trendi haline geldi İşte Grabovoi sayıları çılgınlığı...

20 yıllık 'inanılmaz' bir hikaye TikTok trendi haline geldi! İşte Grabovoi sayıları çılgınlığı...

TikTok'ta her gün karşımıza yeni bir ilginçlik çıkıyor. Ama son dönemde trend olan bir konu var ki geçmişi ta 2000'lerin başına ve Rusya'ya dayanıyor.

29.08.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Afganistan açıklaması

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz. Bölgemizde istikrarı sağlamak, ülkemizi göç baskısına karşı korumak ve milletimizin huzurunu temin etmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

23.08.2021Gündem
Son dakika: Putinden flaş Afgan mülteci açıklaması

Son dakika: Putin'den flaş 'Afgan mülteci' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Afgan mültecilerin Rusya'ya girmesine izin vermeyeceğini söyledi. Putin 'mülteci kisvesi altında' Rusya'ya gelen 'militanları' kabul etmeyeceklerinin altını çizdi.

23.08.2021Dünya
Dünyadan Taliban’la ‘işbirliği’ mesajları

Dünyadan Taliban’la ‘işbirliği’ mesajları

Daha önce Taliban’ı kınayan açıklamalar yapan dünyanın önde gelen ülkeleri, şimdi örgütün başkent Kabil’i de alarak Afganistan’da gücünü pekiştirmesi üzerine “Taliban ile işbirliği” mesajları vermeye başladı.

22.08.2021Dünya
‘Yumuşak geçiş’ temennisi

‘Yumuşak geçiş’ temennisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinde Taliban’ın verdiği ılımlı mesajları şimdilik müspet karşıladıklarını, ancak Taliban’ın sözlerinin değil eylemlerinin önümüzdeki sürecin şekillenmesini sağlayacağını belirtti. Erdoğan, Merkel’e ise, Türkiye’nin Afganistan kaynaklı ilave bir göç yükünü kaldıramayacağını söyledi.

22.08.2021Gündem
Direnişçi oğullardan Taliban karşıtı ittifak

Direnişçi oğullardan Taliban karşıtı ittifak

Geçmişte farklı cephelerde bulunan iki ünlü Afgan komutanın oğulları Taliban’a karşı direniş başlattı. ABD ve Rusya başta olmak üzere yabancı ülkelerden silah isteyen direniş güçleri, ‘ülkenin geleceği Taliban ile olmaz’ şeklinde bir duyuru yayınladı.

22.08.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan dünya liderleriyle kritik temaslar İşte öne çıkan başlıklar...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünya liderleriyle kritik temaslar! İşte öne çıkan başlıklar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi. İki görüşmede de ana gündem Afganistan'daki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konular oldu. Erdoğan ile Putin görüşmesinde, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek adımlar ve Afganistan'daki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabil'de Taliban ve Cumhuriyet liderleri arasında barış, güvenlik görüşmelerinin başlamasının ümit verici olduğunu ifade etti. Erdoğan ile Merkel görüşmesinde ise Afganistan'dan yapılacak tahliyelerin öncelikli olduğu konusunda liderler mutabık kaldı. Erdoğan ayrıca 18 Mart Mutabakatı'nın güncellenmesinin önemine dikkat çekti. Öte yandan Erdoğan, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile de telefonda görüştü. Görüşmede, Türkiye-Irak ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

21.08.2021Gündem
Erdoğan’dan diplomasi trafiği

Erdoğan’dan diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan için diplomasi trafiği yürütecek.

21.08.2021Gündem
ABDden Aleksey Navalnıy açıklaması

ABD'den Aleksey Navalnıy açıklaması

ABD yönetimi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın zehirlenmesi ve Rusya'nın kimyasal silah programıyla ilgili 9 kişi ve 2 kuruluşu yaptırım listesine aldı.

20.08.2021Dünya
Putin ve Merkelden kritik Afganistan mesajları

Putin ve Merkel'den kritik Afganistan mesajları

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başkent Moskova'da görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Putin, Afganistan’da toplumsal düzeni sağlamaya başlayan Taliban’ın yerli halkın ve yabancı diplomatik misyonların güvenliğini garanti altına almak için verdiği sözü tutmasını umduğunu söyledi. Ayrıca Putin, ABD ve NATO'nun Afganistan operasyonunun başarısız olduğunu söyledi. Öte yandan Almanya Başbakanı Merkel ise, Afganistan'da kontrolü ele alan Taliban ile müzakere edilmesi gerektiğini söyledi.

20.08.2021Dünya
Putin, Macron ile Afganistan’daki durumu görüştü

Putin, Macron ile Afganistan’daki durumu görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Afganistan’daki durumu görüştü.

19.08.2021Dünya
Putin, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile Afganistanı görüştü

Putin, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile Afganistan'ı görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Afganistan’daki durumu ele aldı.

18.08.2021Dünya
Son dakika haber: Afganistanda son durum... Kabilde gerilim had safhada Çatışmalar yaşanıyor, yaralılar var...

Son dakika haber: Afganistan'da son durum... Kabil'de gerilim had safhada! Çatışmalar yaşanıyor, yaralılar var...

Afganistan'ın başkenti Kabil'in kenar mahallerinde bekleyen Taliban militanlarına 'kente girin' emri verildi. Taliban sözcüsü söz konusu kararın kentteki yağmalama olaylarını engellemek için alındığını duyurdu. Reuters'ta yer alan son dakika gelişmesine göre, Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ülkeyi terk etti. NATO, AB personelinin 'daha güvenli' bir bölgeye nakledildiğini açıklarken, ABD Kabil'deki elçiliğini havalimanına taşıma kararı aldı. Ayrıca ABD'nin Kabil Büyükelçiliği'nce yayınlanan güvenlik alarmında Kabil Havalimanı dahil kentte durumun hızla değiştiği belirtildi. Rusya ise Kabil'deki elçiliğini boşaltmak gibi bir planının olmadığını açıkladı. Reuters'a konuşan iki Taliban yetkilisi ise geçiş hükümeti olmayacağını ve iktidarın tamamen devredilmesini beklediklerini duyurdu. Başkent Kabil'in dış kesimlerinden silah sesleri geldiği bildiriliyor. Kabil'de bulunan bir hastanenin Twitter hesabından yapılan açıklamada en az 40 kişinin yaralandığı aktarıldı. Taliban militanlarının Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

15.08.2021Dünya
Kahreden facia

Kahreden facia

Kahramanmaraş’ta çıkan orman yangınına müdahale sırasında, yangın söndürme uçağı düştü. Türkiye’nin yangın söndürme çalışmalarında kullanılmak üzere Rusya’dan kiraladığı Beriev 200 tipi uçakta 3’ü Türk, 5’i Rus 8 kişilik mürettebat hayatını kaybetti.

15.08.2021Gündem
Putinden Cumhurbaşkanı Erdoğana taziye mesajı

Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Kahramanmaraş'ta Be-200 tipi uçağın düşmesi nedeniyle taziye mesajı iletti.

14.08.2021Dünya
Putinden doğal afet uyarısı

Putin'den doğal afet uyarısı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iklim konusuyla sistematik bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, “Rusya’nın bazı bölgelerindeki doğa felaketleri eşi benzeri görülmemiş boyutta.” dedi.

14.08.2021Dünya
Rusyada son bir haftadır Kovid-19 ölümleri artıyor

Rusya'da son bir haftadır Kovid-19 ölümleri artıyor

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 819 ölüm ile virüs kaynaklı "en yüksek" günlük can kaybı kaydedilirken, haftanın başından bu yana ölüm vakalarında artış yaşanıyor.

14.08.2021Dünya
Afganistan, Rusya’dan helikopter istedi

Afganistan, Rusya’dan helikopter istedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabilov, Afgan hükümetinden taarruz helikopteri talebi aldıklarını, ancak somut görüşmeler için aceleci davranmadıklarını açıkladı.

14.08.2021Dünya
Üst üste Kovid-19 can kaybı rekoru yaşanan Rusyada gevşetilen tedbirler kafaları karıştırdı

Üst üste Kovid-19 can kaybı rekoru yaşanan Rusya'da gevşetilen tedbirler kafaları karıştırdı

Rusya'da Kovid-19 salgınının başlangıcından beri günlük can kaybı en yüksek seviyeye ulaştı. Buna rağmen Moskova Belediyesi'nin, şehirde Kovid-19'a karşı tedbirlerin yeniden gevşetilmesi yönünde karar alması ise kafaları karıştırdı.

13.08.2021Dünya
Delta kâbusu Avrupayı sardı: Almanya vaka, Rusya ölüm rekoru kırdı

Delta kâbusu Avrupa'yı sardı: Almanya vaka, Rusya ölüm rekoru kırdı!

İlk olarak Hindistan'da ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak yeni salgın dalgaları yaratan Delta varyantı adeta bir kâbusa dönüştü. Hemen tüm ülkelerde alınan önlemlere ve artan aşı sayısına rağmen baskın hale gelmeye devam eden Delta sebebiyle salgın paniği giderek büyüyor. Rusya'dan korkutan ölüm sayısı rekoru gelirken Almanya'da salgında vaka rekoru kırdı.

12.08.2021Dünya
Akkuyu Nükleer Güç Santrali 2023e hazırlanıyor

Akkuyu Nükleer Güç Santrali 2023'e hazırlanıyor

Türkiye'nin en büyük yatırımları arasında yer alan Akkuyu NGS'de birinci ünitenin temelinin atılmasının üzerinden geçen 3 yılda ikinci ve üçüncü ünitelerin de temeli atıldı.

12.08.2021Ekonomi
Putin harekete geçti: Yangın için yeni talimat

Putin harekete geçti: Yangın için yeni talimat

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Yakutistan’da devam eden orman yangınlarına daha fazla personel ve ekipmanla müdahale edilmesi talimatı verdiği bildirildi.

10.08.2021Dünya
Erdoğan’dan yardım teşekkürü

Erdoğan’dan yardım teşekkürü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Twitter’daki hesabından, orman yangınlarıyla mücadelede desteğini belirten 73 ülke ve 10 uluslararası kuruluşun bayraklarını paylaşarak teşekkür etti.

4.08.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Afganistan’dan yanı başımızdaki İdlib realitesine geçiş yapmak

Haftalardır kaygı içinde Afganistan’daki krize ilişkin gelişmeleri izlerken, geçen cumartesi günü İdlib’de meydana gelen bir saldırıda üç askerimizin şehit edilmesi, birden dikkatlerimizi Hatay sınırının hemen karşısındaki sorunlu bir coğrafyaya çevirmemize yol açtı.

15.09.2021

İdlib’de neler oluyor?

İdlib’de Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde üç askerimizin şehit olmasının ardından, gözler hem bölgeye hem de Türkiye-Rusya ilişkilerine çevrildi. Üstelik Türkiye ve Rusya’dan gelen açıklamalar “Mutabakata kim uymuyor?” sorusunu da gündeme getirdi.

14.09.2021

Taliban Rusya’nın “terör örgütü” listesinde var ABD’nin listesinde yok

ABD’nin Afganistan’dan alelacele çıkmasının gündeme taşıdığı en önemli sorulardan biri, bu ülkenin uluslararası terör örgütlerine Taliban yönetimi altında yeni dönemde de ev sahipliği yapmaya devam edip etmeyeceğidir.

26.08.2021

Göç endişesi

Zaten 2.2 milyon Afgan, Afganistan’a komşu ülkelerde yaşıyor. Taliban’ın kontrolü ele geçirmesiyle binlercesi kaçmaya çalışıyor. Tüm dünyanın endişesi düzensiz göç... Türkiye’nin de...

24.08.2021