EKSTRA
MENÜ

Kiyafet

Kiyafet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kiyafet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 17.857 Kiyafet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kiyafet Haberleri

‘Çocuklar derslerden çok sosyalleşmeye odaklanabilir’

‘Çocuklar derslerden çok sosyalleşmeye odaklanabilir’

Yeni eğitim-öğretim yılı başlıyor ve artık tüm okullarda yüz yüze eğitime geçiliyor. Bir yandan büyük bir heyecan, diğer yandan büyük bir endişe var. Pek çok velinin aklında aynı sorular: Okullarda hijyenik bir ortam sağlanabilecek mi? Kronik hastalığı olan çocuklar derslerden geri kalacak mı? Uzun bir aradan sonra okula tekrar başlayan çocuklar uyum sorunu yaşar mı? Okullarda alınan tedbirleri ve hem pediatrik hem psikolojik açıdan çocukları okula nasıl hazırlamak gerektiğini uzmanlara sorduk.

Okullarda kıyafet serbest mi 2021 Okullara serbest kıyafetle gidilebilecek mi

Okullarda kıyafet serbest mi 2021? Okullara serbest kıyafetle gidilebilecek mi?

Okullarda serbest kıyafet süreci, pek çok ebeveyn ve öğrencinin gündemindeki konulardan birisi olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda alınan bir karar ile okullarda serbest kıyafetle gitmenin mümkün olduğunun açıklanmasıyla birlikte pek çok okul bu kurala riayet etmişti. Ancak bazı okullar ise bu durumu okula özel üniforma kullanımı olarak tercih etmişti. Peki, yeni dönemde okullarda kıyafet serbest mi 2021? Okullara serbest kıyafetle gidilebilecek mi? İşte, merak edilen o detaylar

27.08.2021Gündem
Nişantaşında başörtülü kadınlara saldırıda yeni gelişme... İfadeleri ortaya çıktı: Anlatırken hâlâ titriyorum

Nişantaşı'nda başörtülü kadınlara saldırıda yeni gelişme... İfadeleri ortaya çıktı: Anlatırken hâlâ titriyorum

Şişli'de bir parkta akademisyen Neşe Nur Akkaya ve arkadaşı Yasemin Farhat'a saldırdığı gerekçesiyle 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Eray Çakın'ın tahliye talebi reddedildi. Müşteki Neşe Nur Akkaya, "Sanık kafamın arkasından tuttu. Başörtümü aşağıya doğru çekti. Anlatırken hala titriyorum, onurum zedelendi. Elindeki şeyle defalarca yüzüme vurdu" dedi.

26.08.2021Gündem
Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır, Nasıl Sulandırılır Ne Tür Kumaşlar Boyanır

Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır, Nasıl Sulandırılır? Ne Tür Kumaşlar Boyanır?

Özellikle renge beğenilmeyen ya da eskimiş kumaşları atmak yerine, kumaş boyası kullanarak çok daha etkili biçimde kullanmak mümkün. Özellikle ele alınacak basit yöntemler sayesinde kumaş boyası ile beraber, birçok farklı kıyafet ya da kumaş türü yepyeni gibi kullanılabilir. Peki, kumaş boyası nasıl kullanılır, nasıl sulandırılır? Ne tür kumaşlar boyanır? İşte, tüm detaylar.

26.08.2021Araştırma
Küf Lekesi Nasıl Çıkar Islak Kalan Çamaşırdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar

Küf Lekesi Nasıl Çıkar? Islak Kalan Çamaşırdan Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Hayatın pek çok alanında karşılaşılan küf; meyve, sebze, halı, pencere kenarı ve duvar dibi gibi yerlerde bir hayli fazla bulunmaktadır. Bunun nedeni havasız, karanlık ve nemli alanlarda üreyen bir mantar çeşididir. Bu küfler, doğada da çok fazla bulunmaktadır. Genellikle doğada samanda, toprakta, tohumda, hububat ve ağaçlarda bol miktarda küf mevcuttur. Bahsedilen küflerin meydana geldiği alanlarda oluşan lekelerin çıkması bir hayli zordur. Sizin için küf konusunu ve ıslak çamaşır üzerinde yer alan küfün nasıl çıkarılabileceğini derledik.

26.08.2021Araştırma
Jennifer Lopezin kızı Emme

Jennifer Lopez'in kızı Emme

Gösteri dünyasının ünlüleri, çocuk çocuğa karıştıktan sonra kendilerine yönelen ilgiyi, büyüyen aileleriyle paylaşmaya başlıyor. Hayranları da basın da sadece onları değil, eşlerini ve çocuklarını da mercek altına alıyor. Özellikle de çocukları, kelimenin tam anlamıyla kameralar karşısında büyüyorlar. Bazıları her ne kadar çocuklarını meraklı gözlerden uzak tutmak için elinden geleni yapsa da yine de oları kameralardan çok fazla kaçıramıyorlar. Bazı ünlülerin çocukları, anne ya da babalarının kopyası denecek bir fiziksel görünüme sahip oluyor. Ama bazıları da onlardan çok farklı. Gelin ünlülerin çocuklarına bir bakalım ve onların anne ve babalarına ne kadar benzediğini ya da ne kadar farklı tarzlar benimsediğini bir gözden geçirelim. Son dönemde nişanlısı Alex Rodriguez'den ayrılıp; 17 yıl önceki eski nişanlısı Ben Affleck ile aşk tazeleyen Jennifer Lopez, geçen hafta ikizlerinden Emme ile görüntülendi. Brentwood'da objektiflere takılan anne- kız, meraklı bakışların da ilgi odağı oldu.

23.08.2021Magazin
Çocuklar Duymasının Eminesi Melek Şahin: ‘Çok değişmişsin’ diyorlar

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si Melek Şahin: ‘Çok değişmişsin’ diyorlar

9 sezon süren “Çocuklar Duymasın” dizisi, bir döneme damgasını vurdu. Dizide evin yardımcısı Emine rolünde Melek Şahin vardı. Oyuncu ile şimdi neler yaptığını konuştuk: “Her rol oyuncu için bir kıyafet. Ben Emine karakterini hakkıyla taşıdım. Şimdi o karakteri giysi dolabıma kaldırdım. Yeni karakterlerin üzerime dikilmesini bekliyorum.”

22.08.2021Magazin
‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

Bu yaz da bizim gibi çocuklu aile dostlarımızla mavi tura çıktık. Bozburun’dan hareket etmek üzere kaptan, aşçı ve iki gemiciden oluşan dört kişilik mürettebatlı bir gulet kiraladık. Çocuklar ayakkabılarını tekneye binerken çıkardı ve neredeyse bir daha hiç giymedi. Tüm gün serin suların, geceleri gökyüzünün tadını çıkardık ve hiç sıkılmadık.

22.08.2021Seyahat
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: Bozkurtta 2 haftada vatandaşlarımızı evlerine kavuşturacağız

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı: Bozkurt'ta 2 haftada vatandaşlarımızı evlerine kavuşturacağız

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, selin vurduğu Batı Karadeniz'de arama-kurtarma ve yardım faaliyetlerinde 10 binden fazla kamu personeli ile sahada olduklarını söyledi. Çataklı, 4 binden fazla görevlinin sadece Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde görev yaptığını belirterek, "Bir haftalık 10 günlük süre içinde kaba temizliğin bitirilmesini hedefliyoruz. İş yerlerinin yukarıdan aşağıya yıkanıp temizlenmesi, ince temizlik yapılması belli zaman alacaktır. Bu kadar ağır yüke rağmen 2 hafta gibi bir sürede vatandaşlarımızı evlerine iş yerlerine kavuşturmuş olacağız" dedi.

19.08.2021Gündem
Pişiğe karşı anne elinden mucivezi dokunuşun gücü

Pişiğe karşı anne elinden mucivezi dokunuşun gücü!

Dokunmanın gücünün farkında mıyız? Bir ağacın dallarına dokunmak, bir çiçeğe su vermek, bir kediyi sevmek, bir insana yardım eli uzatmak... İnsan olarak bizim hayatımız nasıl dokunmakla başlıyorsa, hayatın devamında da dokunmakla büyüyor her şey! Doğar doğmaz annenin kucağına verilen bebekle anne ile arasındaki bağ da o ilk dokunuşla başlıyor.

19.08.2021Bebek
Anadolu Ateşi salgın dolayısıyla uzak kaldığı sahnelere dönüyor

Anadolu Ateşi salgın dolayısıyla uzak kaldığı sahnelere dönüyor

ABD, Rusya, Hollanda başta olmak üzere 110'dan fazla ülkede sergiledikleri gösterilerle Anadolu kültürünü tanıtan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzak kaldığı seyircisiyle yeniden buluşuyor.

18.08.2021Keyif
İnsanların korkularını sömürüyorlar... Virüs savar diye satılan ürünlere dikkat

İnsanların korkularını sömürüyorlar... 'Virüs savar' diye satılan ürünlere dikkat!

Koronavirüs fırsatçıları dünyanın dört bir yanında insanların Covid-19'a dair endişeleri üzerinden para kazanıyor. Avustralya'da geçtiğimiz günlerde sonuçlanan bir davada, bir şirket bu nedenle 3,7 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edildi. Biz de meseleyi hem sağlık hem de hukuk açısından masaya yatırdık, uzmanlarımızdan tüm tüketicileri ilgilendiren önemli bilgiler aldık...

18.08.2021Gündem
Callisto Gençlik yardıma koşuyor

Callisto Gençlik yardıma koşuyor

Callisto, Güneş Sistemi’nin en büyük gezegeni olan Jüpiter’in uydusu. Araştırmalara göre, Callisto’nun özellikle 100 km’yi aşan derinliklerinde sıvı durumda su bulunma olasılığı var, bu da uydunun üzerinde yaşam olasılığını gösteriyor. Ulaşılması zor bir yere ulaşmaya ve yaşamın mümkün olduğu yeni bir düzene atıfta bulunan bir gurup liseli de kurdukları sosyal sorumluluk ve gönüllük girişimine ‘Callisto’ adını verdi.

18.08.2021Eğitim
Pişiğe Karşı Anne Elinden Mucivezi Dokunuşun Gücü

Pişiğe Karşı Anne Elinden Mucivezi Dokunuşun Gücü!

Dokunmanın gücünün farkında mıyız? Bir ağacın dallarına dokunmak, bir çiçeğe su vermek, bir kediyi sevmek, bir insana yardım eli uzatmak... İnsan olarak bizim hayatımız nasıl dokunmakla başlıyorsa, hayatın devamında da dokunmakla büyüyor her şey! Doğar doğmaz annenin kucağına verilen bebekle anne ile arasındaki bağ da o ilk dokunuşla başlıyor.

Bozkurt’ta 140 binaya ‘acil yıkım’

Bozkurt’ta 140 binaya ‘acil yıkım’

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken ağır hasarlı 140 bina için acil yıkım kararı verildi. Bu apartmanların sakinleri, evlerinden alabildikleri eşyaları kurtarmaya çabalıyor.

18.08.2021Gündem
Sivasspor - Konyaspor maçındaki ilginç olaya Fırat Aydınus müdahalesi Ozan Tufanı hatırlattı...

Sivasspor - Konyaspor maçındaki ilginç olaya Fırat Aydınus müdahalesi! Ozan Tufan'ı hatırlattı...

Süper Lig'in ilk haftasında Demir Grup Sivasspor ile İttifak Holding Konyaspor arasında oynanan maçta futbol sahalarında az görülen bir olay yaşandı.

16.08.2021Futbol
Bir gün önce bir gün sonra... Afganistandaki değişimi yansıtan 1.5 dakikalık haber

Bir gün önce bir gün sonra... Afganistan'daki değişimi yansıtan 1.5 dakikalık haber

Dünya Afganistan'da yaşanan gelişmeleri dehşetle izlerken, CNN International muhabiri Clarissa Ward, yayını kara çarşafla yapmak zorunda kaldı. Taliban militanlarının Kabil'e girmesinden bir gün önce normal kıyafetleriyle yayına çıkan Ward, bir gün sonra ise Taliban'ın dayattığı kara çarşafla CNN International ekranlarında göründü. Öte yandan Afganistan yayın kanallarında da radikal değişiklikler yapıldı. Ülkede yayın yapan ana televizyon kanallarında kadın sunucuların ekrandan alındığı görüldü.

16.08.2021Dünya
Kuruçeşmeden Kraliçe geçti

Kuruçeşme'den Kraliçe geçti

Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri'nde Hande Yener, önceki akşam Kuruçeşme’yi adeta büyüledi.

16.08.2021Keyif
Tekirdağda 3 farklı okulda Atatürk büstüne saldırmıştı 29 yıla kadar hapsi istendi

Tekirdağ'da 3 farklı okulda Atatürk büstüne saldırmıştı! 29 yıla kadar hapsi istendi

Tekirdağ'da 28 Mart'ta 3 farklı okulda Atatürk heykel ve büstlerine boya ile hakaret içerikli yazılar yazdığı tespit edilen şüpheli Günhan Daştan (48) hakkında 3 ayrı suçtan 29 yıl 1 ay 15 güne kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Daştan'ın DEAŞ ve PKK terör örgütlerinden bazı kişilerle birden çok kez irtibatı olduğu, eylemini DEAŞ'ın hedeflerine hizmet eder şekilde gerçekleştirdiği ve DEAŞ üyesi olduğu değerlendirmesi yapıldı. Tutuklu şüpheli önümüzdeki günlerde Tekirdağ Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

16.08.2021Gündem
Etsy nedir, nerenin sitesidir Etsyden nasıl satış yapılır

Etsy nedir, nerenin sitesidir? Etsy'den nasıl satış yapılır?

Kullanıcılara el emeği ile üretilen ürünleri sunan orijinal ve işçiliği yüksek platformdaki ürünlere yer veren bir pazar yeri sitesine Etsy denmektedir. Buradan da anlayacağımız gibi Esty ürünlerin pazarlanabildiği bir sitedir. Site ihracat konusunda kapsamlı bilgilerden oluşmaktadır. Danışmanlık, komisyon ürünler, en çok satan ürünler gibi içerikleri de yer almaktadır. Etsy nedir, nerenin sitesidir, Etsy sitesinden nasıl satış yapılır merak edilen tüm detayları derledik.

16.08.2021Araştırma
Anorak nedir ve ne işe yarar Anorak mont, ayakkabı ve ceket nasıl olur

Anorak nedir ve ne işe yarar? Anorak mont, ayakkabı ve ceket nasıl olur

Anorak kelimesi eski Mo dilinden gelmektedir. Anorak aynı zamanda parka demektir. Parka yani anorak bir kumaştan yapılan ceket tarzı bir giysidir. Daha çok bu ceketin yapıldığı kumaşı ifade etmektedir. Genellikle erkeklerin kullandığı kumaş tarzını günümüzde kadınların üzerinde de görmekteyiz. Anorak nedir, ne işe yaramaktadır, anorak mont, ayakkabı ve ceket nasıl olmaktadır detayları ile derledik.

15.08.2021Araştırma
Yaz konserleri

Yaz konserleri

Birçok ünlü sanatçı, yaz bitmeden hayranlarıyla sahnelerde buluşmaya devam ediyor. Önceki gün Bodrum ve İstanbul’da gerçekleşen konserlerde sanatçılar, sevilen şarkılarını seslendirdi.

14.08.2021Keyif
Kutlama bu kez onlar için

Kutlama bu kez onlar için!

Patili dostlarınıza bir doğum günü partisi vermeye ne dersiniz? Hele de iştahla yiyecekleri ama daha da önemlisi, şeker ve koruyucu madde içermeyen bir pastayla, en sevdiği arkadaşlarıyla... Onlara özel; etli, sebzeli veya meyveli pastalar ve partiler hazırlayan mekânların sayısı gün geçtikçe artıyor. Birkaçına göz atalım...

Renkliler Kaç Derecede Yıkanır Renkli Çamaşırlar Hangi Programda Yıkanır

Renkliler Kaç Derecede Yıkanır? Renkli Çamaşırlar Hangi Programda Yıkanır?

Bireyler giydikleri tüm kıyafetleri belirli zamanlarda makinaya atarak yıkar. Kıyafetler farklı renklere sahip olduğu için, her kıyafet için farklı bir yıkama yöntemi bulunuyor. Renklilerin kaç derecede yıkanacağı insanların araştırdığı konulardan biridir. Renkli çamaşırların hangi programda yıkanacağı merak ediliyor. Renkliler kaç derecede yıkanır? Renkli çamaşırlar hangi programda yıkanır? Renkli çamaşırlarla ilgili merak edilen tüm detayları derledik.

12.08.2021Araştırma
Nesrin Cavadzadenin maske öfkesi: Çabuk açın kapıyı

Nesrin Cavadzade'nin maske öfkesi: Çabuk açın kapıyı

Nişantaşı’nda bir apartman önünde maskesiz görüntülenen Nesrin Cavadzade, ortalığı birbirine kattı! Oyuncu, kapıyı açın talimatı verirken gazetecilere de “o fotoğrafları silin” diye bağırdı...

11.08.2021Magazin
Zonguldakta definecinin feci sonu

Zonguldak'ta definecinin feci sonu

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, 4 gün önce define aramak için evinden ayrılan Nizamettin Güllüoğlu (49), kazdığı çukurda ölü olarak bulundu. Güllüoğlu’nun jeneratör gazından zehirlenerek öldüğü tahmin ediliyor.

10.08.2021Gündem
Hasarlar tespit ediliyor

Hasarlar tespit ediliyor

Türkiye yangın felaketine karşı tek yürek oldu. Yangın bölgesine devlet kurumlarından yardım organizasyonlarına, belediyelerden vatandaşlara kadar çok sayıda destek geldi. Her gün aralarında çocukların da olduğu 300’e yakın gönüllü yaraları sarmak için bölgede seferber...

10.08.2021Gündem
Son dakika: Hadımköy 3 çocuk için seferber oldu Ortadan kayboldular

Son dakika: Hadımköy 3 çocuk için seferber oldu! Ortadan kayboldular

İstanbul Hadımköy'de oturan Eslem Tuana Yüksel (15), Efsa Yüksel (13) ve Nazar Memiş (11) piknik yapmak için evden çıktıktan sonra kayboldu. 2'si kardeş 3 kız geri dönmeyince aile aramaya çıktı. Kızlarını bulamayan aileler polise haber verdi. Polis ekipleri kayıp kızları bulmak için çalışma başlattı. Anne Semra Yüksel, "Büyük kızım Eslem Tuana, en son sosyal medya üzerinde Özbek bir kişilerle konuşmuş. O kişiye 'ben basketbol oynamaya gideceğim' demiş. Şimdi bu Özbek kişi gözaltına alındı" dedi.

9.08.2021Gündem
Hadımköyde kayıp 3 kız çocuğu aranıyor

Hadımköy'de kayıp 3 kız çocuğu aranıyor

HADİMKÖY'de evden piknik yapmak için çıkan 2'si kardeş 3 kız çocuğu kayıplara karıştı.

9.08.2021Haber
BLACKPINK hayranı olmanız işten bile değiş

BLACKPINK hayranı olmanız işten bile değiş!

Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa... Bugün dünyanın en ünlü şarkıcıları arasındalar, yayımladıkları her şarkıyla yeni bir rekor kırıyorlar. K-Pop grubu BLACKPINK’in hayatı hep mercek altında; dinleyicileri onları daha yakından tanımak istiyor. Bu amaçla çekilmiş filmlere bir yenisi eklendi; ‘BLACKPINK: The Movie’ geçen hafta gösterime girdi. kpopturkiye.com kurucusu Hazan Aköz Işık grubu anlatıyor...

Model Jessica Aidi ve kocası Marco Verrattinin bitmeyen balayı

Model Jessica Aidi ve kocası Marco Verratti'nin bitmeyen balayı

Kısa bir süre önce hayatlarını birleştiren model Jessica Aidi ile futbolcu Marco Verratti'nin balayı bitmek bilmiyor. Genç çift, bir kez daha Yunanistan'ın Mykonos adasında görüntülendi. Çiftin aşk dolu anları objektiflere yansıdı.

6.08.2021Magazin
İstibra Ve İstinca Nedir İstibra Ve İstinca Nasıl Yapılır Ve Dikkat Edilmesi Neden Önemlidir

İstibra Ve İstinca Nedir? İstibra Ve İstinca Nasıl Yapılır Ve Dikkat Edilmesi Neden Önemlidir

İstibra, Arapça bir sözcüktür ve ''beraat'' kelimesinden türetilmiştir. Aynı zamanda pisliklerden uzak olmak anlamına da gelir. İstinca ise, necasetten arınmak ve temizlenmek anlamında kullanılır. Bu durum ise, halk arasında daha çok taharetlenmek olarak bilinir. Fıkıh kitaplarında ve sünnet ile ilgili yazılmış olan eserlerde her iki terimden de sıkça bahsedilir. İstibra ve istinca nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.08.2021Dini Bilgiler
İhram Nedir İhram Yasakları, Rükunları, Sünnetleri Ve Vacipleri Nelerdir İhramda Yasak Olmayan Şeyler

İhram Nedir? İhram Yasakları, Rükunları, Sünnetleri Ve Vacipleri Nelerdir? İhramda Yasak Olmayan Şeyler

İhram kelimesi Arapça ḥrm kökünden gelmektedir. Türkçe karşılığı ise hacda giyilen giysi, hacda yasaklara uyma anlamlarına gelmektedir. Dokunulmaz olma sözcüğünün mastarıdır. İhramın yasakları ve sünnetleri bulunmaktadır. Diyanete bağlı bir şekilde ihram nedir, yasakları, rükunları, sünnetleri, vacipleri nelerdir, ihramda yasak olmayan şeylere ait detayları derledik.

5.08.2021Dini Bilgiler
Ankara’dan Amerika’ya Afgan göçmen tepkisi: Çok istiyorsanız ABD’ye götürün

Ankara’dan Amerika’ya Afgan göçmen tepkisi: Çok istiyorsanız ABD’ye götürün

Biden yönetimi ABD’ye kabul edilecek Afganların kapsamını genişletirken, bu kişilerin kabul işlemlerini bekleyebilecekleri ülkeler arasında Türkiye’nin de adının geçmesine Ankara’dan sert tepki var. Türk Dışişleri, “ABD, bu kişileri ülkesine almak istiyor ise doğrudan uçaklarla ülkesine nakledebilir” dedi.

5.08.2021Dünya
Gurbetçiler, Manavgat’ta evleri yananların yardımına koştu

Gurbetçiler, Manavgat’ta evleri yananların yardımına koştu

Almanya’dan tatil için Antalya’nın Manavgat ilçesine giden 6 kişilik gurbetçi aile, yangın nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara su, gıda, kıyafet ve maddi yardımda bulunuyor.

3.08.2021Avrupa
Online konser, köy kütüphanelerine dönüştü

Online konser, köy kütüphanelerine dönüştü

Müzisyen Cem Adrian’ın Şubat ayında sosyal medya platformu TikTok üzerinden verdiği konserlerin geliriyle biri Artvin’de biri de Ağrı’da iki köy okuluna kütüphane yapıldı. Köy Okulları Yardım Projesi Derneği’nin kütüphane açma projesine bağış kampanyası için ilk kez TikTok’ta konser veren Cam Adrian, uzun süredir derneğin gönüllü bağışçıları arasında yer alıyor. 3 ayda hazırlanan kütüphanelerin her birinde 3 binden fazla kitap bulunuyor.

1.08.2021Eğitim
Bu fotoğraflar dünyanın iki ucunda çekildi ama çok önemli bir ortak noktaları var...

Bu fotoğraflar dünyanın iki ucunda çekildi ama çok önemli bir ortak noktaları var...

Hangi branştan olurlarsa olsunlar, dünyanın dört bir yanındaki kadın sporcular bir yandan işlerini en iyi şekilde yapmaya uğraşırken bir yandan da erkek meslektaşlarının hiç maruz kalmadığı baskılarla başa çıkmaya çalışıyor. Peş peşe yaşanan olaylar kadınların çilesini net bir biçimde ortaya koymaya yetti...

1.08.2021Tokyo2020

Yazar Sonuçları

Yazın Z raporu

Evet, koca bir yaz mevsimi neredeyse bitti. Önümüzdeki hafta artık eylül ayı bizlerle olacak.

26.08.2021

Taliban’la görüşülür mü?

ABD GÖRÜŞÜYOR: Hem de nasıl görüşüyor! Masaya oturuyorlar, anlaşma imzalıyorlar. Öyle ki... Neredeyse devir teslim töreni falan yapacak gibiydiler.

20.08.2021

Hande şov

Bu hafta sosyal medyaya damga vuran isim, pozlarıyla Hande Erçel oldu.

19.08.2021

Beyin kanaması tedavisi

Beyin kanaması, beyin dokusu içinde bulunan damarın yırtılarak kanın beyin içine dolması durumudur. Kanamaya neden olan durum travma (trafik kazası, yüksekten düşme, kafaya darbe alma gibi), yüksek tansiyon veya doğuştan damar yapı anormallikleri olabilir. Kafatası, beyin dokusunu korur ancak iç hacmi de sabit tutar. Dolayısıyla kafatası içindeki kanama beyin dokusunu sıkıştırır ve bu durum beyin dokusunun hasar görmesine neden olabilir.

13.08.2021

Sorumluluğun yükü ölümden ağırdır

Okurken üzüldüğüm bununla birlikte konu anlatımıyla da oldukça başarılı bir e-posta daha aldım. O e-postlardan birisi de Hürriyet Bursa gazetesi abonelerinden Ayşe Yener’den geldi.

12.08.2021

Bu yangında çalışan 350 gönüllünün 250’si kadın

Fotoğrafta gördüğünüz yer, Bodrum’un Konacık bölgesindeki Herodot Kültür Merkezi’nin ana salonu...

10.08.2021

EMİNA’DAN BELGRAD ROTASI

Sırbistan’ın pop müzik yıldızı Emina Jahovic ile Belgrad ziyaretim öncesi bir araya geldim. Kendisinden yapacağım seyahat için öneriler aldım. İşte ünlü sanatçının Belgrad’daki ziyaret rotası...

9.08.2021

Yorgan zaanatından çağdaş tasarımlar

Başarılı tasarımcılar Güneş Mutlu Mavituncalılar ve Ayca Sarc iş birliğinde, geleneksel Türk yorgan zanaatı çağdaş çanta tasarımlarına dönüşüyor. Mehry Mu’nun tasarımcısı Güneş Mutlu Mavituncalılar ve koleksiyoner-tasarımcı Ayca Sarc’ın çantaları, benim el işi yorganlara duyduğum tutkudan dolayı en çok etkilendiğim tasarımlar arasında yer alıyor. Aynı dili konuşan iki yaratıcı kadın, hızla bu kültürel mirası çağdaş bir el işi çanta koleksiyonunda canlandırmaya ve böylece gelir gücü tehlike altındaki zanaat ustalarına destek çıkmaya karar veriyor.Güneş Mutlu Mavituncalılar’ın çantaları her bütçeye, her mevsime, her yaşa uygun ve zamansız diyorum. Markanın ilk kurulduğu yıllarda ilk müşterilerindenim ve her zaman keyifle kullandım. Kendisiyle samimi, içten bir sohbet gerçekleştirdik. Mavituncalılar ile tasarımlarının hikâyesini konuştuk:

8.08.2021

Parmak arası terlikle ‘Robocop Başkan’ın huzuruna çıkılır mı

Olay, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’in Başbakan’ı kovup, Parlamento’yu bir ay süreyle askıya aldığı gün başladı.

8.08.2021