EKSTRA
MENÜ

Kiyafet

Kiyafet haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kiyafet hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 17.819 Kiyafet haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kiyafet Haberleri

Afganistanda Taliban yönetimi, uzuv kesme cezası ve yeni kurallar açıkladı

Afganistan'da Taliban yönetimi, uzuv kesme cezası ve yeni kurallar açıkladı

Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirdiğini açıklamasıyla birlikte tüm dünya nefesinin tutmuş bir şekilde ülkede yaşanan gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Taliban geçmişteki uygulamalarından vazgeçeceğini ve daha ılımlı bir yönetim anlayışı benimseyeceğini açıklasa da Afganistan'da uygulamaya sokulan kurallar ve Taliban üyelerinin açıklamaları bunun aksini kanıtlar nitelikte.

25.09.2021Haber
Kathy Hilton işte bu yüzden soyunup masa örtüsüne sarınmış

Kathy Hilton işte bu yüzden soyunup masa örtüsüne sarınmış

Dünyanın en zengin ailelerinden birinin üyesi, önceki gece gittiği lüks restorandan çıkışta, masa örtüsüne sarılmış halde görüntülenmişti.

25.09.2021Magazin
Talibandan kan donduran açıklama: Uzuv kesme ve idamlara devam edeceğiz

Taliban'dan kan donduran açıklama: Uzuv kesme ve idamlara devam edeceğiz!

Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirdiğini açıklamasıyla birlikte tüm dünya nefesinin tutmuş bir şekilde ülkede yaşanan gelişmeleri takip etmeye devam ediyor. Taliban geçmişteki uygulamalarından vazgeçeceğini ve daha ılımlı bir yönetim anlayışı benimseyeceğini açıklasa da Afganistan'da uygulamaya sokulan kurallar ve Taliban üyelerinin açıklamaları bunun aksini kanıtlar nitelikte.

25.09.2021Dünya
İtfaiye kırmızısı geri döndü

İtfaiye kırmızısı geri döndü

İstanbul İtfaiyesi’nin lacivert renkli üniformaları, modacı Arzu Kaprol’ün tasarladığı ‘itfaiye kırmızısını’ barındıran kıyafetlerle değiştirildi.

25.09.2021Gündem
Kravat nasıl yazılır TDKya göre Kravat kelimesinin doğru yazımı

Kravat nasıl yazılır? TDK'ya göre Kravat kelimesinin doğru yazımı

Birçok kıyafet ve aksesuarın adı dilimize Fransızca, Hırvatça ve İtalyanca gibi Avrupa dillerinden geçmiştir. O kelimelerden biri olan kravat, Hırvat anlamına gelen Croate sözcüğünden türetilmiştir. Kelime Fransızcada ise ''cravate'' şeklinde yazılır. Sözlük anlamı boyun bağı olan kravat kelimesinin nasıl yazıldığı birçok kişi tarafından merak ediliyor. TDK’ya göre Kravat nasıl yazılır? Kravat kelimesinin doğru yazımını örnek cümleler ile birlikte derledik.

24.09.2021Sözlük
Paris Hiltonun annesi Kathy Hilton elbiseyle girdiği restorandan masa örtüsüne sarınarak çıktı

Paris Hilton'un annesi Kathy Hilton elbiseyle girdiği restorandan masa örtüsüne sarınarak çıktı

O, dünyanın en zengin ailelerinden birine mensup. Yani istediği her elbiseyi parasını düşünmeden alıp giyebilecek durumda. Giydiği kıyafet bir kazaya uğradığında da gidip evinden ya da herhangi bir lüks mağazadan yenisini aldırabileceği asistanları da var.

23.09.2021Magazin
Zeynep Bastıkın Harbiye konserinde Reynmen sürprizi

Zeynep Bastık'ın Harbiye konserinde Reynmen sürprizi

Zeynep Bastık, Harbiye Açıkhava konserinde sevenlerine sürpriz yaptı, Reynmen’le düet şarkısı “Yalan”ı ilk kez seslendirdi.

23.09.2021Magazin
Cadılar Bayramı (Hallowen) ne zaman başlar ne zaman biter İşte Cadılar Bayramı tarihi 2021

Cadılar Bayramı (Hallowen) ne zaman başlar ne zaman biter? İşte Cadılar Bayramı tarihi 2021

Dünyada birçok ülkede kutlanan Cadılar Bayramı (Hallowen) artık ülkemizde de her yıl kutlanmaya başlandı. Bu nedenle Cadılar Bayramı (Hallowen) ne zaman araştırmaları başladı. Okullarda da kostüm partisi adı altında eğlenceli bir gün geçirmek amacıyla kutlanan Cadılar Bayramı (Hallowen) ne zaman başlar ne zaman biter? İşte Cadılar Bayramı 2021 tarihi…

21.09.2021Etkinlikler
Aşı olmayanı da test yaptırmayanı da içeri almadılar: 73üncü Emmy Ödülleri dağıtıldı

Aşı olmayanı da test yaptırmayanı da içeri almadılar: 73'üncü Emmy Ödülleri dağıtıldı

Son bir buçuk yıldır Covid 19 pandemisi yüzünden darbe yiyen ışıltılı ödül törenleri geri döndü. Ama büyük bir farkla.

20.09.2021Magazin
Biraz daha yanımda kalamaz mısın

Biraz daha yanımda kalamaz mısın?

Okulun ilk günü hem çocuk hem de ebeveyni için karmaşık duyguların yaşanabildiği bir gün olarak tanımlanabilir. Eskiden mavi ya da siyah önlüklerin ütülenip başucuna asılması, yakaların kolalanması ile hatırlanan bugün artık sembolik önlükler olmasa da benzer duyguların ve heyecanların yaşandığı bir gün olmaya devam ediyor. 12 yıl sürecek olan eğitim hayatının bu ilk adımı çocuk için olduğu kadar ebeveynler için de önem taşır.

20.09.2021Eğitim
Miss Turkey 2021 güzelleri gelecek planlarını anlattı

Miss Turkey 2021 güzelleri gelecek planlarını anlattı!

Miss Turkey 2021’de taçlar, geçen hafta gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Yarışmada birinci Dilara Korkmaz, ikinci Cemrenaz Turhan ve üçüncü Şira Sahilli oldu. Yarışma sonrası Lazzoni Hotel’de bir araya geldiğimiz güzelleri daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Yeni Türkiye güzelleriyle yarışma sürecini ve gelecek planlarını konuştuk.

19.09.2021Magazin
Ayna ayna söyle bana...

Ayna ayna söyle bana...

Aynaları düşündüm. Asansörde hayat kurtarmak dahil, ne çok işe yarıyor. Elbette daha çok görenler için... Bana en çok “Nasıl kıyafet alıyorsun” diye soruyorlar. Kıyafet alırken benim aynam dokunmak oluyor.

19.09.2021Hürriyet Pazar
Hocaların hocası 100 yaşında ‘İyi ki yaşamışım, iyi ki hocalık etmişim’

Hocaların hocası 100 yaşında! ‘İyi ki yaşamışım, iyi ki hocalık etmişim’

Yazar, çevirmen, hukukçu, sosyolog, siyaset ve iletişim bilimci… Hocaların hocası Prof. Dr. Nermin Abadan Unat dün 100 yaşına bastı! 1921 yılında Viyana’da bir aristokrat evinde başlayıp ‘Atatürk’ün Türkiyesi’nde devam eden, türlü zorluklarla kendini hep eğitim ve öğretime adamış, aralarında çok kıymetli isimlerin de olduğu yüzlerce öğrenci yetiştirmiş bir isim Abadan Unat. Bizi evinde kabul etti. Hem eski günleri konuştuk hem de ‘bir asır’ hayatta olmanın ona öğrettiği dersleri dinledik…

19.09.2021Gündem
Taliban Afganistanda ortaokulları açtı: Kız öğrenciler eğitime dahil edilmedi

Taliban Afganistan'da ortaokulları açtı: Kız öğrenciler eğitime dahil edilmedi!

Taliban Afganistan'ın yönetimine geçtikten sonra ülkede bir yandan sosyal yaşam normale dönerken bir yandan da Afgan kadınların ve kız çocuklarının geleceğiyle ilgili kaygılar büyüyor. Geçtiğimiz günlerde üniversitelerin eğitime döndüğü Afganistan'dan gelen kadın ve erkek öğrencilerin perdeyle ayrıldığı fotoğraflar dikkat çekmişti. Yeniden açılan ortaokullarda ise kız öğrenciler eğitime dahil edilmedi...

18.09.2021Dünya
O dövmeyi asla görmeyeceksiniz demişti: Önce saç rengini sonra tarzını değiştirdi

'O dövmeyi asla görmeyeceksiniz' demişti: Önce saç rengini sonra tarzını değiştirdi

Kırmızı halıya da çıksa sahneye de onu milyonlarca hayranı hep üzerine birkaç beden bol gelen giysileri, genellikle gülmeyi unutmuşa benzeyen yüz ifadesi, rengini maviden mora bazen de siyaha değiştirdiği saçları ve kendine özgü makyajıyla tanırdı.

18.09.2021Magazin
İncirin binbir şekli

İncirin binbir şekli

İncirin iyice ballandığı erken sonbahar, bu meyvenin tadını çıkarmak için ideal! Hele ki incir üretiminde dünyada birinci olan ülkemizde... Sarı lop, Bursa siyahı, morgüz, bardacık... Sizin favoriniz hangisi?

18.09.2021Lezzetli Hayat
Omuzlara özgürlük

Omuzlara özgürlük

Bu sezonun trendlerinden biri de omuzları açıkta bırakmak. Mini elbiselerden kazaklara, şık bluzlardan gömleklere kadar birçok kıyafette omuz dekoltesine rastlıyoruz. Hailey Bieber, Irina Shayk gibi dünyaca ünlü stil ikonları da bu trendi yakından takip ediyor.

Şebnem Bozoklu: Az kullanılmış  kıyafet alıyorum

Şebnem Bozoklu: Az kullanılmış kıyafet alıyorum

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Sinema, sahne ve televizyonda neler olmuş? Magazin dünyasından kısa haberler...

17.09.2021Magazin
Esenyurtta müşteri gibi girdiği mağazadan cep telefonu çaldı

Esenyurt'ta müşteri gibi girdiği mağazadan cep telefonu çaldı

ESENYURT'ta yabancı uyruklu kişi, müşteri gibi girdiği giyim mağazasında kıyafet baktıktan sonra tezgahtan cep telefonu çaldı. Hırsızlık anları da mağazanın güvenlik kamerasına yansıdı.

16.09.2021Haber
Müşteri gibi girdi, mağazadan cep telefonu çaldı

Müşteri gibi girdi, mağazadan cep telefonu çaldı

Esenyurt'ta yabancı uyruklu kişi, müşteri gibi girdiği giyim mağazasında kıyafet baktıktan sonra tezgahtan cep telefonu çaldı. Hırsızlık anları da mağazanın güvenlik kamerasına yansıdı.

16.09.2021Gündem
Megan Fox: Nasıl görünmem gerektiğine siz karar veremezsiniz, hepinize meydan okuyorum

Megan Fox: Nasıl görünmem gerektiğine siz karar veremezsiniz, hepinize meydan okuyorum

Son dönemde Machine Gun Kelly ile ilişkisi nedeniyle gündemde olan oyuncu Megan Fox, birkaç ödül töreninde giydiği kıyafetler yüzünden de manşetlerden inmiyor.

15.09.2021Magazin
FAR CRY 6 için içerik planı açıklandı

FAR CRY 6 için içerik planı açıklandı

Ubisoft, Far Cry 6 için gelecek içerik planını duyurdu. Oyuncuların efsanevi Far Cry kötü adamlarının zihinlerini keşfedeceği üç DLC bölümünü içeren Sezon Kartı’na ek olarak, Far Cry 6, 7 Ekim 2021’de piyasaya çıkışının ardından oyuna sürekli olarak yeni içerik getirmek için kapsamlı bir içerik yol haritası açıkladı.

14.09.2021eSpor
Afgan kadınlardan Talibana karşı ses getiren eylem: Bir ağızdan #KıyafetimeDokunma diye haykırdılar

Afgan kadınlardan Taliban'a karşı ses getiren eylem: Bir ağızdan #KıyafetimeDokunma diye haykırdılar!

Taliban'ın Afganistan'ın yönetimini ele geçirmesiyle birlikte ülkede başlayan kaos hız kesmeden devam ediyor. Afgan kadınlar ise #KıyafetimeDokunma kampanyası ile toplumsal yaşama birçok yasak getiren Taliban'a karşılık veriyor ve karşı çıkıyor. Afgan kadınların kampanyası sosyal medyada yayılıp dünya çapında karşılık buldu.

14.09.2021Dünya
Son dakika... Taliban, ele geçirdiği Pençşirde en az yirmi sivili öldürdü

Son dakika... Taliban, ele geçirdiği Pençşir'de en az yirmi sivili öldürdü

BBC, Afganistan'da bazı sivillerin Taliban tarafından öldürüldüğünü doğrulayan video görüntülerine ulaştı. BBC Afgan Servisi, Taliban'a karşı son silahlı direnişin bir haftaya yakın önce sona erdirildiği Pençşir eyaletinde en az 20 kişinin bu şekilde öldürüldüğünü doğruladı.

14.09.2021Dünya
Son dakika haberi Çelik tartışmalara son noktayı koydu: Laiklik prensibi Anayasada korunmalı

Son dakika haberi! Çelik tartışmalara son noktayı koydu: Laiklik prensibi Anayasa'da korunmalı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı devam ederken önemli açıklamalarda bulunuyor. Çelik, siyasetteki laik tartışmalarıyla ilgili olarak, "Laiklik prensibinin Anayasa'da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir şekilde laikliğin anayasadan çıkmasını AK Parti olarak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

13.09.2021Gündem
Havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin davada yeni gelişme MİT, sabotaj iddiasını yanıtladı

Havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin davada yeni gelişme! MİT, 'sabotaj' iddiasını yanıtladı

Sakarya'da 7 kişinin hayatını kaybedip, 127 kişinin de yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasıyla ilgili açılan davanın dördüncü duruşması görülmeye başlandı. 2’si tutuklu 7 sanık hakkında, 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçundan, 2'şer yıl 8'er aydan 22'şer yıl 6'şar aya kadar hapis cezası isteniyor. Önceki duruşmalarda sanıklar ile sanık avukatlarının patlamanın sabotaj nedeniyle kaynaklandığı iddia etmesi üzerine mahkeme heyeti, Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) yazı yazarak bilgi istedi. MİT tarafından mahkeme heyetine verilen cevapta, patlama ile ilgili kendilerine ulaşan herhangi bir sabotaj ihbarının olmadığı belirtildi.

13.09.2021Gündem
Terzide tadilat dönemi... Parmağı iğneye kaptırmayın

Terzide tadilat dönemi... Parmağı iğneye kaptırmayın!

İşin Peşinde köşesi için bu haftaki durağımız bir terzi dükkânı. Terzi dükkânlarında artık sıfırdan dikim olayı çok azalmış durumda. Asıl iş tadilata dönmüş. AVM’lerdeki kampanya dönemlerinde terzilerin de işleri artıyor. Yeni kıyafete para vermek istemeyen de tadilata yöneliyor. Paça daraltma, kısaltma ve bel ayarlama en yoğun sipariş konusu. En pahalı işlem ise astar. Bazen ceketin maliyetini yakalıyor. Bir terzi günde ortalama 100 parçayı elden geçirebiliyor. Terzilik ise çok ince el ayarı istiyor. Terziler son dönemde kumaş ve iplik fiyatlarının çok fazla zamlandığını belirtiyor.

13.09.2021Ekonomi
Venedikte çekilen en güzel fotoğraf

Venedik'te çekilen en güzel fotoğraf

Bu yıl 78'inci kez düzenlenen Venedik Film Festivali, bu akşam ödül töreniyle sona erecek. Geride de hem birbirinden iddialı filmler hem de kırmızı halıda yaşanan şıklık yarışı kalacak.

11.09.2021Magazin
Üniversiteliler için ‘bütçe dostu’ alışveriş rehberi

Üniversiteliler için ‘bütçe dostu’ alışveriş rehberi

Tekrar kampüse dönmeye hazırlanan üniversiteli gençleri şimdi de “Ne giyeceğim?” kaygısı sardı. Son moda kıyafetleri uygun fiyata bazı alışveriş sitelerinde bulmak mümkün. Hesaplı alışverişin adresleri olan pazarları, pasajları ve ikinci el dükkânlarını da unutmayalım. Gelin, birlikte İstanbul’dan İzmir’e, Ankara’dan Eskişehir’e uzanan hesaplı bir alışveriş turuna çıkalım.

Son dakika haberi: Bakan Gül duyurdu Yıl bitmeden temelini atacağız

Son dakika haberi: Bakan Gül duyurdu! 'Yıl bitmeden temelini atacağız'

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Hukukçular Derneği tarafından bir otelde düzenlenen Adli Yıl Açılış Programı'nda açıklamalarda bulundu. Gül, Ankara'ya yeni bir adliye binası yapılacağını belirterek, "Yaklaşık 700 bin metrekare kapalı alana sahip olacak yeni adliye binası, şu an Sıhhiye'deki binanın 8 katı büyüklüğünde olacak, Ankara’nın ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak" ifadelerini kullandı.

10.09.2021Gündem
Pavli Panayırı nedir, nerede İşte Pavli Panayırının tarihçesi…

Pavli Panayırı nedir, nerede? İşte Pavli Panayırı'nın tarihçesi…

Pehlivanköy ilçesinde düzenlenen Türkiye'nin en eski panayırlarından biri olan Pavli Panayırı'nın 111'incisi düzenlenen törenle başladı. Osmanlı Padişahlarından II. Abdülhamid dönemine dayanan panayır, Osmanlı döneminde hayvan satışı için başlatılan, sonraki yıllarda eğlencelerin düzenlenip bölge halkının kumaş ve diğer ihtiyaçlarının karşıladığı pazar ve panayır havasına büründü. Peki, Pavli Panayırı nedir, nerede? İşte Pavli Panayırı'nın tarihçesi…

10.09.2021Gündem
Yılın düğünü: Gelin ayrı, davetliler ayrı ışıldadı..Liechtenstein Prensesi Maria Anunciata ile Emanuele Musini evlendi

Yılın düğünü: Gelin ayrı, davetliler ayrı ışıldadı..Liechtenstein Prensesi Maria Anunciata ile Emanuele Musini evlendi

Koronavirüs pandemisi yüzünden duraklama dönemine giren "gösterişli düğünler sezonu" epey iddialı bir "yeniden başlangıç" yaptı.

7.09.2021Magazin
Kırmızı halıya ‘pijamalı’ çıktı

Kırmızı halıya ‘pijamalı’ çıktı

Bu yıl 78’incisi gerçekleştirilen Venedik Film Festivali’nde, Prenses Diana’nın hayatının son yıllarını konu alan “Spencer” filminin galası yapıldı.

6.09.2021Dünya
Elimizi uzatmak için o gün bugün

Elimizi uzatmak için o gün bugün

Sokakta gördüğümüz yaralı bir hayvan, yanan ormanlar, şiddet gören bir kadın… Vicdanımız her gün başka bir yardım çağrısıyla sınanıyor. Hep bir şeyler yapmak istiyoruz ama nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Belki de yardım eli uzatmak için o gün bugündür. 5 Eylül Uluslararası Yardımseverlik Günü vesilesiyle başkasının hayatına dokunup neler yapabiliriz, yaşama nasıl katkımız olur, bilenlere sorduk.

Kristen Stewart sanki yataktan çıkıp gitmiş: Pijama mı o

Kristen Stewart sanki yataktan çıkıp gitmiş: Pijama mı o?

78'inci Venedik Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor. Bir yandan iddialı filmler hem jüri hem de seyirci karşısına çıkarken festivalin en renkli anları da kırmızı halıda yaşanıyor. Festivalde gösterilen yapımların yıldızları o gün için hazırladıkları özel gardroplarıyla kırmızı halıya çıkıyor. Bazıları da seçimleriyle ön plana çıkıyor.

4.09.2021Magazin
Sanki yataktan çıkıp gitmiş

Sanki yataktan çıkıp gitmiş

78'inci Venedik Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor. Bir yandan iddialı filmler hem jüri hem seyirci karşısına çıkarken bir yandan da kırmızı halıda renkli anlar yaşanıyor. Kırmızı halının en ilginç anlarından biri de dün yapılan Spencer filminin galasında yaşandı. Filmde Prenses Diana'yı oynayan Kristen Stewart, galaya pijamayı andıran bir kıyafetle katıldı. Ünlü moda markası Chanel'in imzasını taşıyan bu kıyafet de büyük ilgi çekti. Kristen Stewart, Venedik'te moda konusundaki ilginç tarzını kırmızı halı dışında da yansıttı. Genç oyuncu bir partide giydiği beyaz kıyafetiyle de basının büyük ilgisini çekmişti.

4.09.2021Magazin
Okula serbest mi gidilecek Okullarda kıyafet serbest mi Kovid-19a karşı çocukların okul kıyafetleri için uyarı...

Okula serbest mi gidilecek? Okullarda kıyafet serbest mi? Kovid-19'a karşı 'çocukların okul kıyafetleri' için uyarı...

Okula serbest kıyafetle gidilebilir mi sorusu, 6 Eylül Pazartesi günü açılacak olan okullar dolayısıyla gündemde yer almaya başladı. Okula serbest kıyafetle gidilir mi sorusuna alacakları cevaba göre pazartesi gününe hazırlık yapacak olan öğrenciler, aksi takdirde okulun belirlediği üniformaları giyerek gitmek zorunda olacak. Peki, okula serbest mi gidilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2.09.2021Gündem
Bella Hadid: Cinsel obje gibi görünmek için elimden geleni yaptım

Bella Hadid: Cinsel obje gibi görünmek için elimden geleni yaptım

Son dönemin en gözde ve en çok kazanan modellerinden biri olan Bella Hadid, kariyerinin ilk dönemiyle ilgili yaptığı açıklama nedeniyle bir türlü gündemden düşmüyor.

1.09.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Maske tak demeye korkar olduk

İşte en korktuğum şey, güvenlik görevlisi Şükrü Turan’ın başına geldi.

23.09.2021

Asla binemediğimiz taksiler

Sosyal medyada bir hesap açıldı.

23.09.2021

Bilmiyor İçim

Bir ay önce bir sabah Kalben ile bir kahvaltı yaptık. Pandemi döneminde çok kez mesajlaşsak da, insan gerçekten de yan yana gelmek, arada bir ekran olmadan konuşmak istiyor. Bu buluşma o anlamda bana çok iyi geldi. Hatta konuşmaktan yemek yemeyi unuttuk diyebilirim. Son 1.5 yıl nasıl geçti hızlandırılmış bir özetle birbirimize anlattıktan sonra Kalben üzerinde çalıştığı şarkılarından bahsetti ve bir ikisini bana o gün dinletti.

22.09.2021

Değişime ayna tutan koleksiyon

Kadın girişimci ve tasarımcı Dicle İpek Öztaşkın tarafından kurulan Rivus, moda sektöründe yarattığı zamansız ve ikonik tarzıyla, özgünlüğe önem veren kadınların favorisi olarak öne çıkıyor. Her koleksiyonu ve tasarımında önemli mesajlar da veren Rivus, yeni sonbahar–kış 2021/2022 koleksiyonunda New Reset temasıyla tüm dünyayı saran pandeminin hayatlarımızda yarattığı değişimlere ayna tutuyor.

19.09.2021

Bir direniş sembolü olarak ‘Veba’

Albert Camus’nün adeta pandemi sürecini anlattığı büyük eseri ‘Veba’yı sahneye ‘açılış oyunu’ olarak taşıyan Şehir Tiyatroları, felakete karşı direnişi seçenlere ve salgında kaybettiklerimize bir tür saygı duruşunda bulunuyor.

18.09.2021

Proje değil gerçek aşk

Yanılmadım dersem, yalan olur! Aşklarının ilk başladığı zamanlarda köşemde yer verdiğim çiftin proje aşkı yaşıyor olabileceğini söylemiştim.

16.09.2021

Bırakın artık şu tatsız ve kibirli müsamereleri

Edremit’in düşman işgalinden kurtuluş törenlerinde, “Kara çarşaftan kurtulup özgürlüğüne kavuşmuş kadın” müsameresi yapılmış.

11.09.2021

Sponsor güzeli ne demek?

Günümüzde yapılan bazı güzellik yarışmalarına ve ödül törenlerine çok mesafeliyim. Nedeni belki geçmişteki heyecanı hissetmiyor olmam.

10.09.2021

Lady Diana ayakta alkışlandı

Kristen Stewart’ın Lady Diana’yı canlandırdığı “Spencer” filminin galası bu yıl 78’ncisi gerçekleşen Venedik Film Festivali’nde yapıldı.

7.09.2021

Sosyal medyada Singapur modeli

Bodrum’daki, Köyceğiz’deki, Gündoğmuş’taki, Marmaris’teki yangınlar devam ederken, sosyal medyadan “Arkadaşlar durum vahim, molotof düzeneği bulundu hâlâ ciddiyeti kavrayamayanlar var, iç savaş var şu an cayır cayır yakılıyoruz, yetkililer artık devreye girsin ölümüz mü çıkacak buradan” paylaşımları yapıldı.

7.09.2021

Kiralanabilir moda

Kadın girişimciler Ayşe Kefli ve Gözde Atasoy, Türkiye’de lüks kiralık kıyafet aboneliği modelini başlatan iki isim. Kurdukları UnoMoi isimli platformla, lüks kıyafetleri satın almadan kısa süre kullanmaya imkân sağlıyorlar.

5.09.2021

Boğaz’ın yeni incisi

Ha geldi ha gelecek, ha bugün ha yarın diye diye sonunda geldi.

2.09.2021