MENÜ

Göçmen

Göçmen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Göçmen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.516 Göçmen haberi bulunmuştur.

Göçmen Haberleri

Yunan askeri, göçmenleri yakıtını alarak deniz ortasında bıraktı

Yunan askeri, göçmenleri yakıtını alarak deniz ortasında bıraktı

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın Kos adasına geçmeye çalışan 17 göçmenin bindiği botun yakıtını alan Yunan askeri, onları deniz ortasında bıraktı. Göçmenler Türk sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

7.04.2020Gündem
Yunan askerleri göçmenlerin yakıtlarını alıp, deniz ortasında ölüme terk etti

Yunan askerleri göçmenlerin yakıtlarını alıp, deniz ortasında ölüme terk etti

Bodrum’dan deniz yoluyla Kos Adası'na geçmek isteyen 17 göçmen Yunan askerlerine yakalandı. Yunan sahil güvenliği, göçmenlerin botundaki yakıtı alıp, deniz ortasında ölüme terk etti. Göçmenlerin imdadına Türk askeri yetişti.

7.04.2020Gündem
AWO yardım seferberliği başlattı

AWO yardım seferberliği başlattı

Almanya’nın Hessen Eyaleti, koronavirüsle mücadele kapsamında insanların evde kalmasını, zorunlu durumlar, iş, alışveriş ve hizmet alımı dışında dışarı çıkmamalarını istiyor. İşçi sosyal hizmet kuruluşu Arbeiterwohlfahrt (AWO) da bunun üzerine Frankfurt’taki yaşlılara yönelik gönüllü alışveriş yardım hizmeti başlattı. Arbeiterwohlfahrt’dan (AWO) konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

7.04.2020Avrupa
Koronavirüs önlemleri göçmen kuşlara yaradı

Koronavirüs önlemleri göçmen kuşlara yaradı

Kırşehir'in Mucur ilçesi sınırlarındaki Seyfe Gölü Kuş Cenneti kıyıları, koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle ziyaretçi sayısı iyice azalınca binlerce flamingo, yüzlerce martı, ördek ve turnanın özgürce yaşadığı bir ortama dönüştü.

7.04.2020Seyahat
Yunanistan can salı ile ölüme terk etti, Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Yunanistan can salı ile ölüme terk etti, Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik unsurları kendi kara sularında yakaladıkları 15 düzensiz göçmeni motoru olmayan bir can salına bindirerek açık denizde kaderine terk etti. Düzensiz göçmenleri Türk Sahil Güvenlik’i kurtardı.

7.04.2020Gündem
İspanyada Doğan Çocuğun (Bebeğin) Hakları Nelerdir Vatandaşlık Alabilir Mi

İspanya'da Doğan Çocuğun (Bebeğin) Hakları Nelerdir? Vatandaşlık Alabilir Mi?

İspanya'da ikamet eden ve çalışan pek çok gurbetçi, yeni doğan bebeklere hakkında vatandaşlık için bilgi almaya çalışmaktadır. İspanya'da doğan bebeklerin vatandaşlık hakkı ne gibi kriterleri taşıyor merak konusudur. Birçok gurbetçi ise bu konuda internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki, İspanya'da doğan çocuğun (bebeğin) hakları nelerdir? Vatandaşlık alabilir mi? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

6.04.2020Gündem
Almanyanın Şehirleri Nelerdir Almanya Şehirleri Ve Nüfusları

Almanya'nın Şehirleri Nelerdir? Almanya Şehirleri Ve Nüfusları

Almanya, ülkemizden en çok göç alan ve 80 milyonu aşkın nüfusu ile Avrupa’nın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple de Almanya’nın şehirleri nelerdir ve Almanya şehirlerinin nüfusu nedir gibi sorular araştırılmaktadır. İşte sizin için derlediğimiz Almanya şehirleri ve nüfus bilgileri.

6.04.2020Gündem
Almanyadan Türkiyeye Kesin Dönüş İşlemleri Nelerdir

Almanya'dan Türkiye'ye Kesin Dönüş İşlemleri Nelerdir?

Almanya, Türk göçmen sayısı bakımından Avrupa ülkeleri arasında birinci sırada yer almaktadır. Bu sebeple de hem Almanya’ya göç etme hem de Almanya’dan kesin dönüş yapma konuları sık sık araştırılmaktadır. Peki, Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş işlemleri nelerdir? Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapmak isteyenler için gerekli tüm işlem detaylarını sizler için derledik.

6.04.2020Gündem
Almanyada Asgari Ücret Ne Kadardır

Almanya'da Asgari Ücret Ne Kadardır?

Almanya, özellikle Türkiye’den aldığı göçmen sayısı ile tanınmaktadır. İşçi göçü bakımından Avrupa’nın en önde gelen ülkeleri arasında olan Almanya hem göçmenlere hem de kendi vatandaşlarına oldukça iyi yaşam şartları sunmaktadır. Almanya’daki çalışma koşulları ve asgari ücret düzeyi de vatandaşlar tarafından oldukça merak edilmektedir. Peki, Almanya’da verilen asgari ücret ne kadardır? İşte, Almanya’nın çalışanlarına sunduğu şartlar ve asgari ücret tutarı.

6.04.2020Gündem
Sosyal mesafe kuralına ramazan ayında da uyalım

Sosyal mesafe kuralına ramazan ayında da uyalım

Almanya Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Annette Widmann Mauz, yaklaşan ramazan ayı dolayısıyla Müslüman cemaatlere çağrıda bulundu. Berlin’de bir camide okunan ezan sesini duyan 300 kadar Müslüman’ın ibadet için camiye gittiğini belirten Mauz, herkesi virüs nedeniyle alınan sosyal mesafe kuralına uymaya çağırdı.

6.04.2020Avrupa
Koronavirüs günlerinde kuşların göçerliğine tanık olun önerisi

Koronavirüs günlerinde 'kuşların göçerliğine tanık olun' önerisi

Doğa Derneği Göç Yolları Sorumlusu Yeşilyurt, "Koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde kaldığımız bu günlerde, evimizden hiç çıkmadan kuş göçünü izleme fırsatına sahibiz." dedi.

6.04.2020Seyahat
Sıcak ülkelerde durum nasıl

Sıcak ülkelerde durum nasıl

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında en çok merak edilen konulardan biri, hiç kuşkusuz COVID-19’un mevsimsel bir virüs olup olmadığı. Bir başka deyişle, koronavirüs havalar ısındığında ortadan kaybolacak mı yoksa devam mı edecek? Bilim insanları, bu konuya henüz net bir yanıt verebilmiş değil. Üstelik virüsün mevsimsel olması durumunda, havalar soğuduğunda tekrar ortaya çıkması ihtimali de bulunuyor. Aslında bu sorunun yanıtını, mevcut tabloya bakarak vermek bir ölçüde mümkün. Çünkü güney yarımkürede ya da ekvator kuşağında yer alan ülkelerde virüs vakaları tespit edildi. Peki bu ülkelerde hastalığın gidişatı nasıl? İşte yüksek sıcaklıklara sahip bazı ülkelerde koronavirüsün seyri:

6.04.2020 Dünya
Yunan askerinin denize bıraktığı göçmenleri Türk Sahil Güvenliği kurtardı

Yunan askerinin denize bıraktığı göçmenleri Türk Sahil Güvenliği kurtardı

AYDIN'ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunan askerlerinin can salıyla denize terk ettiği 26 göçmeni. Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtarıldı.

4.04.2020Gündem
Hayatımızın yeni yıldızları

Hayatımızın yeni yıldızları

Son dönemde televizyonlarda ve sosyal medyada gündemi değerlendiren bazı isimler ön plana çıkmaya başladı. Kimi virüse karşı alınması gereken önlemleri anlatıp bilgilendiriyor, kimi işini yaparken takındığı tatlı-sert üslubuyla gülümsetiyor.

Malatyada allı turna sürüsü ilgi çekti

Malatya'da allı turna sürüsü ilgi çekti

Malatya'nın Darende ilçesinde allı turna sürüsü görüntülendi.

3.04.2020Seyahat
Yarıköyün beyaz göçmen kuşları geldi

Yarıköy'ün beyaz göçmen kuşları geldi

Afrika’nın çeşitli bölgelerinden baharın gelişiyle birlikte Türkiye'ye dönen leylekler, Burdur merkez Yarıköy'e de geldi. Bölgede leylek popülasyonu, son dönemde artış gösterdi.

3.04.2020Seyahat
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan diyalog ve uzlaşma çağrısı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan diyalog ve uzlaşma çağrısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yaşandığı bu dönemde küresel jeopolitik rekabet ve siyasi anlaşmazlıkların bir anlam ifade etmediğini belirterek, "Uluslararası toplumu, Orta Doğu da dahil olmak üzere, bütün ihtilafları geride bırakma, çatışmaları sonlandırma ve ciddi biçimde diyalog ve uzlaşma arayışına girmeye çağırıyoruz." ifadesini kullandı.

2.04.2020Gündem
BKA Başkanı son noktayı koydu: Hanau ırkçı saldırıdır

BKA Başkanı son noktayı koydu: Hanau ırkçı saldırıdır

Almanya’nın ciddi gazetelerinden Süddeutsche Zeitung, cumartesi günkü baskısında, Federal Asayiş Dairesi’nin (BKA) Hanau saldırısıyla ilgili bir rapor hazırladığını ve henüz yayımlanmayan raporunda eylemi ırkçı saldırı olarak görmediğini yazmıştı. Gazetede çıkan haberden sonra BKA’ya ciddi eleştiriler oldu. Bunun üzerine BKA, Twitter’dan yaptığı açıklamayla gazetenin haberini yalanladı.

1.04.2020Avrupa
Tarihi hastane duvarının mevsimlik misafirleri gelmeye başladı

Tarihi hastane duvarının 'mevsimlik misafirleri' gelmeye başladı

Edirne'de tarihi askeri hastaneden geriye kalan tek duvarın mevsimlik misafirleri leylekler gelmeye başladı.

1.04.2020Seyahat
Hindistanda salgın sonrası sokağa çıkma yasağı insani trajediye dönüştü

Hindistan'da salgın sonrası sokağa çıkma yasağı insani trajediye dönüştü

"Koronavirüs bizi bulmadan önce yürürken öleceğiz": Hindistan'da koronavirüsle mücadele için verilen sokağa çıkma yasağı kararı 100 milyon göçmen işçinin köylerine dönmeye çalışmasıyla trajediye dönüştü...

31.03.2020Dünya
ABDli sanatçıdan Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına destek

ABD'li sanatçıdan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına destek

ABD’li sanatçı Della Miles, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına bağış yaparak destek verdi.

30.03.2020Gündem
Gökyüzünde leylek şöleni

Gökyüzünde leylek şöleni

İlkbaharın habercisi leyleklerin Güney Afrika'dan Avrupa ve kuzey ülkelerine İstanbul üzerinden gerçekleştirdiği göç yolculuğu başladı. İstanbul semaları ve kırsal alanlar, binlerce leylekle süslendi.

30.03.2020Seyahat
Hataydaki volkanik gölü su papatyaları sardı

Hatay'daki volkanik gölü su papatyaları sardı

Hatay'da volkanik patlama sonucu meydana gelen ve güzelliği ile ziyaretçileri kendisine hayran bırakan Haydarlar Gölü'nü ilkbaharın gelişiyle su papatyaları sardı.

29.03.2020Gündem
Türkiye koronaya karşı da tek yürek

Türkiye koronaya karşı da tek yürek

Deprem, sel gibi felaketlerde tek yürek olan Türkiye, koronavirüse karşı da birleşti. Yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine yardım için onlarca dayanışma ağı kuruldu. Tekstil atölyeleri, meslek liseleri harıl harıl maske ve dezenfektan üretiyor, gençler 3D yazıcılarla siperlik yapıyor.Mahallenin gençleri yaşlılara gönüllü kuryelik yaparken, ünlü isimler ihtiyaç haritaları hazırlayıp yardım eli uzatıyor. Sağlık profesyonelleri de gece gündüz demeden halkı virüse karşı bilgilendiriyor.

29.03.2020Gündem
Hindistanda binlerce kişinin terminalde bir arada beklemesi endişeye yol açtı

Hindistan'da binlerce kişinin terminalde bir arada beklemesi endişeye yol açtı

Hindistan'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla ilan edilen 21 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle başkent Yeni Delhi'den evlerine dönmeye çalışan on binlerce kişinin terminallerde bir arada beklemesi endişeye sebep oldu.

28.03.2020Dünya
CHP koronavirüs raporu hazırladı: Liderlere dayanışma mektubu

CHP koronavirüs raporu hazırladı: Liderlere dayanışma mektubu

CHP, 196 sayfalık salgın raporu hazırladı, üç yıl içinde emekli olmuş sağlık personelinin göreve çağrılması istendi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da 16 partinin genel başkanlarına bir mektup göndererek ‘dayanışma’ çağrısı yaptı.

27.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Süleyman Soyludan Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu sorusuna cevap

Son dakika haberi: Süleyman Soylu'dan 'Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu?' sorusuna cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu?' sorusuna "Ters bir şey söyleyeceğim belki ama... Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul, İzmir'de şehir çekilmiş durumda." diye yanıt verdi ve "Türkiye'de şuan hayatın yüzde 80'i durmuş durumda." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, sosyal medyadaki sahte içeriklerle ilgili de konuştu. "WhatsApp gruplarını kullananlara söylüyorum..." diyen Soylu, sahte olduğu ilgili kurumlarca duyurulan içeriklerin paylaşılmaya devam edilmesine sitem etti.

26.03.2020Gündem
Karsta canlanan doğa kuşlarla şenlendi

Kars'ta canlanan doğa kuşlarla şenlendi

Sarıçam ormanlarıyla kaplı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, uzun geçen çetin kışın ardından havaların ısınmasıyla doğa canlandı.

25.03.2020Seyahat
Yunan güvenlik güçlerinin yaraladığı 236 göçmenin tedavisi yapıldı

Yunan güvenlik güçlerinin yaraladığı 236 göçmenin tedavisi yapıldı

Edirne'de, göçmenlerin Yunanistan'a geçmek için Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki bekleyişleri 27'nci gününde devam ederken, Yunan güvenlik güçlerinin geçişleri engellemek için düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 3 kişi yaşamını yitirdi, 236 göçmen de yaralandı.

25.03.2020Haber
Yunanistan güvenlik güçlerinin yaraladığı 236 göçmenin tedavisi yapıldı

Yunanistan güvenlik güçlerinin yaraladığı 236 göçmenin tedavisi yapıldı

EDİRNE'de, göçmenlerin Yunanistan'a geçmek için Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki bekleyişleri 27'nci gününde devam ederken, Yunan güvenlik güçlerinin geçişleri engellemek için düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 3 kişi yaşamını yitirdi, 236 göçmen de yaralandı. Edirne Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Yunan güvenlik güçlerinin çok acımasız davrandığını belirterek, "Halen hastanemizde tedavisi süren 7 yaralı mevcut olup müdahale sonrasında 236 yaralının bakımı yapıldı hastanemizde. Pazarkule'de kurulu sahra çadır hastanemizde 7 bin 800 hastaya bakıldı bugüne kadar. O atılan gazlar sonrası çadırlardaki göçmenler çocuklarını bulamıyorlar. O çocukları bulan sağlık görevlileri müdahale edip oksijen veriyorlar. Daha sonra aileleriyle eşleştirmeler yapıyoruz. O çocukların anne ve babalarını gördüklerindeki tablo çok duygusal oluyor" dedi.

25.03.2020Gündem
Acımasızca saldırdılar Yunanistan sınırında son durum

Acımasızca saldırdılar! Yunanistan sınırında son durum

Edirne'de, göçmenlerin Yunanistan'a geçmek için Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki bekleyişleri 27'nci gününde devam ederken, Yunan güvenlik güçlerinin geçişleri engellemek için düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 3 kişi yaşamını yitirdi, 236 göçmen de yaralandı. Edirne Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Yunan güvenlik güçlerinin çok acımasız davrandığını belirterek, "Halen hastanemizde tedavisi süren 7 yaralı mevcut olup müdahale sonrasında 236 yaralının bakımı yapıldı hastanemizde. Pazarkule'de kurulu sahra çadır hastanemizde 7 bin 800 hastaya bakıldı bugüne kadar. O atılan gazlar sonrası çadırlardaki göçmenler çocuklarını bulamıyorlar. O çocukları bulan sağlık görevlileri müdahale edip oksijen veriyorlar. Daha sonra aileleriyle eşleştirmeler yapıyoruz. O çocukların anne ve babalarını gördüklerindeki tablo çok duygusal oluyor" dedi.

25.03.2020Gündem
Hatayda volkanik gölde ilkbahar güzelliği

Hatay'da volkanik gölde ilkbahar güzelliği

Hatay'ın Hassa ilçesinde asırlar öncesinde volkanik patlama sonucu meydana gelen Haydarlar Gölü, üzerindeki su papatyalarıyla ilkbaharın güzelliğini yansıtıyor.

24.03.2020Seyahat
Artvinde yakalanan 8 Afgan kaçak ve 2 Türk şoföre, 14 gün karantina

Artvin'de yakalanan 8 Afgan kaçak ve 2 Türk şoföre, 14 gün karantina

ARTVİN'in Şavşat ilçesinde, yurda kaçak giriş yapan 8 Afgan göçmen, yol kontrolünde yakalandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık kontrolünden geçirilen Afganlar ve midibüsün 2 Türk şoförü, 14 gün karantinaya alındı.

24.03.2020Gündem
İzmir açıklarında 6sı çocuk 30 göçmen kurtarıldı

İzmir açıklarında 6'sı çocuk 30 göçmen kurtarıldı

İzmir'in Çeşme ve Dikili ilçesi açıklarında lastik bot ve sürat teknesi ile Ege Denizi üzerinden Yunanistan adalarına yasa dışı yollarla gitmek isteyen sığınmacılar Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. Sığınmacılar işlemleri için İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

23.03.2020Gündem
KKTCde herkes yardım için seferber oldu

KKTC'de herkes yardım için seferber oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Taşlıca-Boltaşlı sahil köyleri açıklarında, yan yatan teknedeki Suriye uyruklu 175 göçmen kurtarıldı. Kurtarılan Suriyeli göçmenlerle ilgili Demirören Haber Ajansı'na açıklama yapan İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, toplum olarak göçmenleri sahiplendiklerini söyledi.  Sadıkoğlu, "Suriyeli göçmenlerle ilgili olarak halkımız seferber oldu. Buraya damatlığını getirenler oldu. Herkes yardıma koştu. '' dedi.

21.03.2020Gündem
Pelikanlar Mersinde göç molası verdi

Pelikanlar Mersin'de göç molası verdi

Göç yolundaki yüzlerce pelikan Mersin'de mola verdi. Erdemli ilçesi açıklarında bir süreliğine deniz üzerine konan pelikanlar ilginç görüntüler oluşturdu.

21.03.2020Gündem
2019’da Müslümanlara 597 saldırı yapıldı

2019’da Müslümanlara 597 saldırı yapıldı

Almanya’da aşırı sağcılar tarafından işlenen suçlar yeniden artmaya başladı. AA, ‘21 Mart Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü’ dolayısıyla federal hükümetin aşırı sağcıların işlediği suçlara ilişkin soru önergelerine verdiği yanıtları derledi. 2019’da aşırı sağcılar tarafından 20 bin 856 suç işlendi. Geçen yılın ocak-eylül döneminde Müslümanlara yönelik 597 saldırı yapıldı.

20.03.2020Avrupa
Çok uzak, fazla yakın Bauhaus

Çok uzak, fazla yakın Bauhaus

Sanat ile zanaat arasındaki ayrımı ve eğitimdeki ulus ideallerini reddeden ve 1919’da kurulduktan 14 yıl sonra Naziler tarafından kapatılan tasarım okulu Bauhaus’un dünyadaki yansımalarına odaklanan SALT Beyoğlu’ndaki ‘Bauhaus Imaginista: Uzaklarda. İstanbul’ sergisi vesilesiyle küratörler Marion von Osten ve Grant Watson’la Bauhaus’u konuştuk.

20.03.2020Kitap Sanat
Cem Özdemir kimdir Cem Özdemirin biyografisi

Cem Özdemir kimdir? Cem Özdemir'in biyografisi

Almanya'da siyasetçi Cem Özdemir ile AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier'in Kovid-19 testi pozitif çıktı. Bu gelişmenin ardından Türk kökenli Cem Özdemir'in kim olduğu ve siyasi yaşamı merak konusu oldu. Peki, Cem Özdemir kimdir? İşte, Cem Özdemir'in biyografisi...

19.03.2020Gündem
Erken göç eden leyleklere kar sürprizi

Erken göç eden leyleklere kar sürprizi!

Sivas kent merkezi Kadı Burhanettin Mahallesi’nde yıllardır Evci apartmanının çatında konaklayan göçmen leylekler bu yıl erken gelince kar sürprizi yaşadı. Erken göçen leyleklerin yoğun kar yağışı ve hava eksi 5 dereceyi bulan soğukta güçlük çektikleri gözlendi.

18.03.2020Gündem
Umre karantinasından kaçan 28 kişi yakalandı

Umre karantinasından kaçan 28 kişi yakalandı

Umreden geldikten sonra otobüs tutarak karantinadan kaçan 28 kişi, Erzurum’a gitmeye çalışırken yakalandı. Erzurum Valisi Okay Memiş konu ile ilgili yaptığı açıklamada "En önemli risk umre ziyaretinden dönen kişiler. Önceki gün 28 kişilik bir kafilenin tuttukları özel otobüsle Erzurum'a doğru geldiği bilgisinin alınması üzerine polisiye tedbirlerle bunları Konya ve Ankara'ya yönlendirdik. Kaçak şekilde gelenler olduğunu da biliyoruz. Vatandaşlarımız lütfen bunları bize bildirsin. Bu vatandaşların mutlaka karantina altına alınması lazım" dedi.

17.03.2020Gündem
Nesli tükenen 61 kuşu avladı, 47 bin lira ceza uygulandı

Nesli tükenen 61 kuşu avladı, 47 bin lira ceza uygulandı

RİZE'nin Fındıklı ilçesinde jandarma ekipleri, nesli tükenmekte olan farklı türlerden 61 kuşu yakalayıp, evinde besleyen S.S.’ye, 47 bin 347 lira para cezası kesti. Ele geçirilen kuşlar da, doğaya bırakılmak üzere Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

17.03.2020Gündem
Göçmenlerin Yunanistan sınırında bekleyişi 19uncu gününde

Göçmenlerin Yunanistan sınırında bekleyişi 19'uncu gününde

TÜRKİYE'nin sınırlarında 'serbest geçiş' uygulamasının ardından Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne'ye akın eden göçmenlerin Yunanistan'a geçişleri sürerken, Pazarkule Sınır Kapısı çevresinde yaklaşık 10 bin kişi, olumsuz hava şartlarına rağmen 19 gündür bekliyor.

17.03.2020Gündem
İzmir’de motoru bozulan bottaki 9 göçmen kurtarıldı

İzmir’de motoru bozulan bottaki 9 göçmen kurtarıldı

İzmir’in Dikili ilçesinden, Yunanistan'daki adalara geçmek isteyen göçmenler, lastik botun motoru bozulunca denizin ortasında kaldı. Göçmenlerin imdadına yetişen sahil güvenlik ekipleri, lastik bottaki 9 düzensiz göçmeni kurtararak karaya çıkardı.

16.03.2020Gündem
Yunan askerlerinin geri ittiği göçmenleri, Muğlada Sahil Güvenlik ekibi kurtardı

Yunan askerlerinin geri ittiği göçmenleri, Muğla'da Sahil Güvenlik ekibi kurtardı

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinden lastik botla Yunan adalarına geçmek isterken, Yunanistan askerlerince Türk kara sularına itilen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 36 göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibi tarafından kurtarıldı.

15.03.2020Gündem
Geride kalanlar

Geride kalanlar

Mültecilerin Avrupa’ya geçişlerine engel olunmayacağının açıklandığı gün binlerce göçmenle birlikte fotomuhabirleri de sınıra akın etti. Onlardan biri de Hürriyet fotomuhabiri Murat Şaka’ydı. Şaka, tel örgülerin söküldüğü, kapıların zorlandığı, gaz bombalarının atıldığı ve silahların patladığı günlerde sınırın ötesine geçmek için her şeyi göze alanların arkalarında bıraktıklarının kaydını tuttu.

15.03.2020Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

60 metrekareden 30 ülkeye ihracata

Makinelere merakı çocukluğundan başlar. İlkokulda ödevini yapmaz, ama tahta ve metal parçalarını çakıyla şekle sokarak pulluk yapar. Nazmi Tutkun, çırak olarak adım attığı iş hayatında torna ustalığına kadar yükselir.

5.04.2020

Restoran sektörünü NELER bekliyor

Koronavirüs salgınından tüm insanlık maddi, manevi çok etkilendi. Görünen o ki bir süre daha etkilenmeye devam edecek. Yaşamlarımızı her anlamda değiştirecek bu büyük krizi en az zararla atlatmak en büyük umudumuz. Öncelik sağlıkta ama krizden etkilenen insanların ekonomik durumlarının da dikkate alınması gerekiyor.Ülke ve hatta dünya çapında dayanışma hareketlerinin başlamış olması önemli. Sektör bazında da bazı destekler açıklandı. Ancak bu krizden sadece Türkiye’de değil tüm dünyada en çok etkilenen turizm ve restoran sektörünün daha özel bir desteğe ihtiyacı olacağa benziyor. Milyonlarca insana iş, ülkeye döviz kazandıran iki sektör de çıkmazda.Ben bu hafta restoran sektörünün önde gelen şefler ve işletmecilerinin bir bölümüyle konuştum. Kriz hakkındaki düşüncelerini, süreci nasıl yönettiklerini, geleceğe ilişkin endişelerini ve tabii ki beklentilerini sordum. Anlattıklarını özetlemek zorunda kaldım.Sektörün aktörlerinin düşüncelerini aktarmaya önümüzdeki günlerde devam edeceğiz...

4.04.2020

Meğer hepimiz Dünyalıymışız

Binlerce yıldır birbirimizi ötekileştirip duruyoruz ama küçücük virüsle anladık ki meğer hepimiz dünyalıymışız.

21.03.2020

Yurt bilgisi

Abartma huyumuzu bilirsiniz.

18.03.2020