MENÜ

Sergi

Sergi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sergi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33.102 Sergi haberi bulunmuştur.

Sergi Haberleri

Yeni normale ‘Acı Reçete’

Yeni normale ‘Acı Reçete’

Borusan Contemporary, yeni sezonu sanatçı ikilisi :mentalKLINIK’in ‘Acı Reçete #02’ sergisiyle karşılıyor. Perili Köşk’e kurulan ‘Puff Out’ yerleştirmesinden oluşan ve kurumun internet sitesi, sosyal medya hesapları ile İstiklal Caddesi’ndeki Borusan Müzik Evi vitrinine yerleştirilen ekrandan 7/24 canlı izlenebilecek sergi, COVID-19 koşullarının değişime zorladığı sanat dünyasına acı bir reçete olarak sunuluyor. :mentalKLINIK’le sergiyi konuştuk.

18.09.2020Kitap Sanat
Aynı Rüyanın İçinde

"Aynı Rüyanın İçinde"

Şair ve yazar Ahmet Hamdi Tanpınar'ın metinleriyle duayen foto muhabiri Ara Güler'in fotoğraflarını bir araya getiren "Aynı Rüyanın İçinde" sergisi devam ediyor.

17.09.2020Keyif
Ressamlardan iyilik projesine anlamlı destek

Ressamlardan 'iyilik projesi'ne anlamlı destek

Sosyal medyada bir araya gelen ressamlar, "Bulaşıcı olan iyiliktir" sloganıyla yaptıkları resimlerin satışından elde edecekleri geliri, koronavirüsten hayatını kaybeden kişilerin çocuklarının eğitimi için bağışlayacak.

17.09.2020Keyif
Acı Reçete #02 sergisi dijital ortamda

"Acı Reçete #02" sergisi dijital ortamda

Borusan Contemporary, :mentalKLINIK sanatçı ikilisinin "Acı Reçete #02" adlı sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

16.09.2020Keyif
Canan Alkımdan Yeşil Pencere

Canan Alkım'dan "Yeşil Pencere"

Ressam Canan Alkım'ın üçüncü kişisel sergisi 2 ile 12 Ekim tarihleri arasında La Visione Art Gallery'de sanatseverlere sunuluyor. Serginin başlığı ise Yeşil Pencere.

16.09.2020Keyif
Marmara İlahiyat Camii Nerede Marmara İlahiyat Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Marmara İlahiyat Camii Nerede? Marmara İlahiyat Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Marmara İlahiyat Camii, bulunduğu konum itibariyle önemli camilerden biridir. Marmara Üniversitesi yerleşkesinde bulunması dolayısıyla hem üniversite içine hem de çevre insanına hizmet veriyor. Cami, yeni nesil mimarisinin en güzel örneklerindendir. Marmara İlahiyat Camii, hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

15.09.2020Seyahat
Hollandalı besteciden ‘İstanbul Connected’ resim sergisi

Hollandalı besteciden ‘İstanbul Connected’ resim sergisi!

Hollandalı besteci ve müzik yapımcısı Wim Selles’in İstanbul’daki sokak müzisyenlerini konu alan ‘İstanbul Connected’ adlı resim sergisi, Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü’nde (YEE) sanatseverlerle buluştu.

14.09.2020Avrupa
Türkiyedeki dünya miraslarının yer aldığı kalıcı serginin ilki Kahramanmaraşta açıldı

Türkiye'deki dünya miraslarının yer aldığı kalıcı serginin ilki Kahramanmaraş'ta açıldı

Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde, Türkiye'nin UNESCO'ya tescilli dünya miraslarının tanıtılacağı kalıcı serginin ilki, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Eshab-ı Kehf Külliyesi'nde açıldı.

14.09.2020Seyahat
Çamlıca Tepesinin yeni manzarası Bursa’dan Karadeniz’e

Çamlıca Tepesi'nin yeni manzarası Bursa’dan Karadeniz’e!

Eski anten kulelerini temizlemek için inşa edilen İstanbul Televizyon ve Radyo Kulesi’nde çalışmalar son aşamaya geldi. Bu yıl içinde açılması planlanan 369 metre yüksekliğindeki yapıya Hürriyet olarak ilk kez biz çıktık. Halkın restoran ve seyir teraslarını ziyaret edebileceği projeyi mimarından dinledik.

13.09.2020Hürriyet Pazar
Bir Teselli sergisi izleyiciyle buluştu

'Bir Teselli' sergisi izleyiciyle buluştu

Sena Başöz'ün Krank Art Gallery'deki sergisi 31 Ekim'e kadar görülebilecek.

12.09.2020Keyif
St. Etiennede 5 isim takımdan gitmek istiyor Strasbourg karşısında galibiyetlerine iddaada...

St. Etienne'de 5 isim takımdan gitmek istiyor! Strasbourg karşısında galibiyetlerine iddaa'da...

Takım içi huzursuzluklarla uğraşan St. Etienne ile koronavirüs sürecinin etkilerini derinden hisseden Strasbourg, Geoffroy-Guichard'da kozlarını paylaşırken siz de bu karşılaşmanın heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, Fransa Ligue 1'de kesintisiz CANLI YAYIN keyfi Misli.com'da!

12.09.2020Futbol
Pandemide sonbahar sezonu açıldı

Pandemide sonbahar sezonu açıldı!

Tıpkı geçen ilkbahar ve yaz gibi öncekilere hiç benzemeyen bir sonbahar bizi bekliyor. Pandeminin sebep olduğu zor günlere katlanmanın en güzel yolu kültür-sanat ve eğlenceden geçiyor. Ancak sinema salonlarını, tiyatroları, etkinlik mekânlarını doldururken, yeni mekânları denerken sosyal mesafeyi ve maskeyi unutmamalıyız.

Türkiyedeki dünya miraslarının yer aldığı kalıcı serginin ilki Kahramanmaraşta açıldı

Türkiye'deki dünya miraslarının yer aldığı kalıcı serginin ilki Kahramanmaraş'ta açıldı

Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde, Türkiye'nin UNESCO'ya tescilli dünya miraslarının tanıtılacağı kalıcı serginin ilki, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Eshab-ı Kehf Külliyesi'nde açıldı.

11.09.2020Keyif
Restoranda Yemek Covid-19 Bulaşma İhtimalini Artırabilir

Restoranda Yemek Covid-19 Bulaşma İhtimalini Artırabilir!

ABD'de yapılan bir araştırma, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testleri pozitif çıkanların 14 gün önce bir restoranda yemek yeme ihtimallerinin, test sonucu negatif gelenlerin 2 katı olduğunu ortaya koydu.

11.09.2020İyi Yaşam
Büyük İstanbul kapışması

Büyük İstanbul kapışması

Özel bir tasarımla, Sakine Korkmaz editörlüğünde okura sunulan ‘Aynı Rüyanın İçinde Ara Güler Ahmet Hamdi Tanpınar’ adlı kitap, Tanpınar’dan mülhemle söylersek, ne içinde ne de dışında kalabildiğimiz İstanbul’a yazıklanmanın da bir değerli belgesi.

11.09.2020Kitap Sanat
Gordion Antik Kenti Nerede Gordion Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gordion Antik Kenti Nerede? Gordion Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye’de bulunana birçok önemli antik kent bulunur. Bu antik kentler arasında yer alan Gordion Antik Kenti nerededir? Gordion Antik Kenti tarihi nedir? Gordion Antik Kenti efsanesi bulunuyor mu? Gordion Antik Kenti’ne giriş ücreti ne kadar ve ziyaret saatleri nelerdir? İşte Gordion antik Kenti hakkında bilgiler.

11.09.2020Seyahat
Sanat eseri maskeler

Sanat eseri maskeler

Inoliva İlaç ve Sanat Seninle Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenen ‘Sanatsal Maskeler’ başlıklı sergi Skyland Maslak’ta sanatseverlerle buluştu.

11.09.2020Kitap Sanat
Arter’de ‘anti-pandemik’ beş yeni sergi

Arter’de ‘anti-pandemik’ beş yeni sergi

Arter, Koç Üniversitesi ve Amerikan Hastanesi’nin ‘anti-pandemik’ güvencesiyle yeni sezona kapılarını açtı. 24 yaş altına ücretsiz kurumda modern ve güncel sanatı kucaklayan, birbirinden kıymetli beş sergi izlenecek. Bu sergilerden ikisi, kurumun kurucu direktörü Melih Fereli’nin küratörlüğünde sunuluyor.

10.09.2020Kitap Sanat
Dingin ve yalnız

Dingin ve yalnız

Pelin Özgen’in ‘Dünya’ başlıklı sergisinde yer fotoğraflarının hepsinde bir dinginlik, hatta yalnızlık duygusu var. Bu, kimi fotoğrafların içinde yer alan kalabalığa rağmen böyle...

10.09.2020Kitap Sanat
Ooo ‘Karagözüm İki Gözüm’

Ooo ‘Karagözüm İki Gözüm’

Cengiz Özek’in küratörlüğünde Yapı Kredi Kültür Sanat’ta açılacak ‘Karagözüm İki Gözüm’ sergisi, Türk gölge tiyatrosunun önemli temsilcilerinden Ragıp Tuğtekin ile onun etkilendiği ve etkilediği sanatçıların 350’ye yakın Karagöz tasvirini bir araya getirecek.

10.09.2020Kitap Sanat
Sasalı Hayvanat Bahçesi Nerede Sasalı Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Sasalı Hayvanat Bahçesi Nerede? Sasalı Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Sasalı hayvanat bahçesinde birbirinden farklı türlere ait birçok hayvan bulunmaktadır bu hayvanlardan bazıları: kuşlar, aslan, filler, kaplan ve yılanlardır. Sasalı hayvanat bahçesi muhteşem doğanın ortasında ve pek çok hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Bizler de sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

10.09.2020Seyahat
6 bin yıllık Kültepede idol bulundu

6 bin yıllık Kültepe'de 'idol' bulundu

KAYSERİ'de 1948 yılından bu yana kazı çalışmalarının sürdüğü 6 bin yıllık Kayseri Kültepe Kaniş-Karum Ören Yeri'nde bu yıl yapılan kazılarda idol (çoktanrılı dinlerde küçük boyutlu tanrı ya da tanrıça heykelciği) bulundu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, "Bu sene 15 idol ve heykelcik bulduk. Bunlar Kültepe'ye özgü eserler" dedi.

10.09.2020Gündem
Ümran Baradan Oyun Ve Oyuncak Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ümran Baradan Oyun Ve Oyuncak Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi ünvanını alan Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi özel yapısı sayesinde özellikle çocukların kaliteli vakit geçirebileceği alanlardan biridir. İzmir’in tepe manzarasına sahip olan bu yer, Dünya’da bulunan üçüncü oyuncak müzesidir. İzmir belediye başkanı tarafından yapılan bu yer özellikle çocukların sanat anlayışını geliştirmek için kurulmuştur. Sizler için Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

9.09.2020Seyahat
Türkiye İş Bankası Müzesi Nerede Türkiye İş Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye İş Bankası Müzesi Nerede? Türkiye İş Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye İş Bankası Müzesi’ni ziyaret etmek isteyenler ve hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli bilgileri sizler için düzenlendik. Müzeye hangi saat ve tarihlerde giriş yapılabileceği, müzenin konumu ve içerisinde yer alan eserler hakkında detaylı bilgileri aktardık.

9.09.2020Seyahat
Troya Müzesi Nerede Troya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Troya Müzesi Nerede? Troya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemizdeki önemli tarihi eserlerin bulunduğu müzelerden birisi de Troya Müzesidir. Açıldığı günden beri pek çok ziyaretçi ağırlayan Troya Müzesi pek çok kişi tarafından da merak edilmektedir. Peki Troya Müzesi nerede? Troya Müzesi tarihçesi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatlerini sizlere detaylıca açıkladık.

9.09.2020Seyahat
Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Kapadokyada düzenlenecek

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Kapadokya'da düzenlenecek

Uluslararası Turizm Filmleri Festivali'nin beşincisi, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Nevşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenecek.

9.09.2020Keyif
Odtü Bilim Ve Teknoloji Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Odtü Bilim Ve Teknoloji Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemiz tarihi ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengindir. Her yörenin kendine ait tarihi içinde geçmişten günümüze pek çok kültürel miras barındırır. Günümüzde bilim ve teknoloji alanındaki gelişmişlik düzeyi geçmişten gelen uzun bir tarihin sızıntılarıdır. Müzeler bu bakımdan tarihin farklı zamanlarından günümüze gelen tanıkların sergileniyor. Bunlardan biri olan ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi Nerededir? Hangi bölge ve ilde yer alır? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret saatleri nelerdir? İşte detaylar.

9.09.2020Seyahat
Mardin Müzesi Nerede Mardin Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Mardin Müzesi Nerede? Mardin Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Mardin, ülkemizde tarihi alt yapısı güçlü olan illerimizden biridir. Mardin'e seyahat etmek isteyenler Mardin Müzesi hakkında detaylı araştırma yapmaktadır. Mardin Müzesi nerededir? Tarihçesi nedir? Mardin Müzesi'ne nasıl gidilir? Merak edilen tüm soruların cevaplarını derledik.

9.09.2020Seyahat
İstanbulun 1000 yıllık Seferikos Sarnıcı

İstanbul'un 1000 yıllık Seferikos Sarnıcı

Yeraltındaki kagir su depoları olan sarnıçlar, Bizans döneminde, İstanbul’un su ihtiyacını karşılamakta önemli rol oynamış yapılardı.

9.09.2020Seyahat
İzmir Arkeoloji Müzesi Nerede İzmir Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İzmir Arkeoloji Müzesi Nerede? İzmir Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir’e ve bu bölge tarihine ışık tutması bakımından önemli bir yere sahiptir. Yüzyıllar öncesinde antik medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu bölgede çıkarılan tarihi buluntular, tarihi mirası oluşturuyor. Müze hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

9.09.2020Seyahat
İstanbul Modern Sanat Müzesi Nerede İstanbul Modern Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İstanbul Modern Sanat Müzesi Nerede? İstanbul Modern Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Şu an için geçici mekânında konumlanan İstanbul Modern Sanat Müzesi, pek çok farklı sanatçı ve eserlerinin yer aldığı sergilerin olduğu bölgedir. İstanbul Modern Sanat Müzesinin genel tarihi, nerede olduğu ve içerisinde yer alan eser ile giriş ücreti gibi bilgileri derledik.

9.09.2020Seyahat
İstanbul İslam Bilim Ve Teknoloji Tarihi Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İstanbul İslam Bilim Ve Teknoloji Tarihi Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi, İslam bilim tarihine ışık tutması bakımından önemli bir yere sahiptir. İslami bilim adamlarının icatlarını ve ulaştıkları teknolojiyi günümüz dünyasına aktararak bir köprü oluşturuyor. Müze hakkında detaylı bilgiyi derledik.

9.09.2020Seyahat
İstanbul Cezeri Müzesi Nerede El Cezeri Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İstanbul Cezeri Müzesi Nerede? El Cezeri Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İstanbul Cezeri Müzesi, Ortaçağ'ın en büyük mühendisi unvanı olan Cezeri'nin zekasından ilham alınarak kurulmuş bir müzedir. Müze bilim severler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Müze nerededir, tarihi, eserleri, giriş ücreti, ziyaret saatleri gibi konular hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

9.09.2020Seyahat
Harbiye Askeri Müzesi Nerede Harbiye Askeri Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Harbiye Askeri Müzesi Nerede? Harbiye Askeri Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Silahlar her dönem ülkelerin gücünün belirlenmesinde önemli bir rol oynamışlardır. Harbiye Askeri Müzesi ise 15. yy kadar üretilen silahların sergilendiği bir müzedir. Müzenin nerede bulunduğu, tarihi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz.

9.09.2020Seyahat
Son dakika haberi: Herkül’ün müzesinde eserler kayıp Soruşturma başlatıldı

Son dakika haberi: Herkül’ün müzesinde eserler kayıp! Soruşturma başlatıldı

Dünyanın sayılı müzeleri arasında gösterilen, Yorgun Herkül heykelini de bünyesinde barındıran Antalya Arkeoloji ve Tarih Müzesi’nde birkaç eserin kayıp olduğu ortaya çıktı. Durumun bildirildiği Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, jet hızıyla soruşturma başlattı.

9.09.2020Kitap Sanat
Guggenheim Müzesi Nerede Guggenheim Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Guggenheim Müzesi Nerede? Guggenheim Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Dünyanın en güzel müzeleri arasında bulunan Guggenheim Müzesi dizaynı açısından bir zirvedir. Guggenheim Bilboa Müzesi'nin dış görünümü bir heykeli çağrıştırır. İspanya'da bulunan bu müzenin de göz alıcı bir ahengi vardır. Guggenheim Müzesine dair tüm bilgileri sizin için derledik.

8.09.2020Seyahat
Gordion Müzesi Nerede Gordion Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gordion Müzesi Nerede? Gordion Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gordion Müzesi günümüzde çok fazla yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Müze ile ilgili bilgileri, nerede olduğunu, giriş ücretini ve ziyaret saatlerini sizler için derledik.

8.09.2020Seyahat
Galatasaray Müzesi Nerede Galatasaray Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Galatasaray Müzesi Nerede? Galatasaray Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Galatasaray Müzesi, aynı zamanda spor kulübünün kurucusu olan Ali Sami Yen tarafından 1915 yılında açıldı. 15 Mayıs 1919 tarihinde, müzedeki eserleri işgal ordusundan korumak adına genel kurul toplandı. Toplantının ardından müzenin Galatasaray Lisesine taşınmasına karar verildi. Galatasaray müzesi nerede, giriş ücreti ne kadar? Sizin için derledik.

8.09.2020Seyahat
Eti Arkeoloji Müzesi Nerede Eti Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Eti Arkeoloji Müzesi Nerede? Eti Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Arkeoloji müzeleri tarih öncesi çağlarda yaşayan medeniyetlerin kalıntılarını inceleyerek o medeniyetler hakkında bilgi edinebilmeyi sağlayan en önemli kurumlardır. Arkeoloji bilimi sayesinde yazıdan önceki dönemlerde herhangi bir yazılı bilgi bırakmayan medeniyetlerin bu kalıntılara bakarak medeniyet hakkında yorum yapma imkanı doğar. Arkeoloji müzeleri ülkemizde birçok şehirde bulunmaktadır. Bu şehirlerden bir tanesi de Eskişehir’dir. Eskişehir Eti Arkeoloji Müzesi olarak bulunur. Eti Arkeoloji Müzesi ile ilgili detayları yazımızda derledik.

8.09.2020Seyahat
Ermitaj Müzesi Nerede Ermitaj Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ermitaj Müzesi Nerede? Ermitaj Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ermitaj Müzesi Dünya'nın en büyük ve oldukça eski müzelerinden biridir. Müze yaz ve kış aylarında yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Ermitaj Müzesinin nerede bulunduğu, müzeye nasıl gidildiği, müze ücretleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

8.09.2020Seyahat
Çorum Müzesi Nerede Çorum Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Çorum Müzesi Nerede? Çorum Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Çorum Müzesi, tarihe ışık tutması açısından önemli bir yere sahiptir. Antik çağ medeniyet eserlerinin sergilendiği önemli bir müzedir. Kalkolitik Çağ’dan Hititler ve Frigler dönemlerine kadar tarihi eserler müze koleksiyonunda bulunuyor. Çorum Müzesi hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

8.09.2020Seyahat
Bursa Kent Müzesi Nerede Bursa Kent Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bursa Kent Müzesi Nerede? Bursa Kent Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bursa kenti oldukça köklü geçmişe sahip olan bir kenttir. Kentin tüm ekonomik, sosyal, kültürel, tarihini yansıtan Bursa Kent Müzesi Nerede? Bursa Kent Müzesi tarihçesi, eserleri ve giriş ücreti nedir? Bursa Kent Müzesinin ziyaret saatleri nedir? İşte detaylar.

8.09.2020Seyahat
Baksı Müzesi Nerede Baksı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Baksı Müzesi Nerede? Baksı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Baksı Müzesi, mimari yapısıyla, bulunduğu coğrafi konumu ve içeriğiyle özel bir konuma sahiptir. Devlet desteği olmadan inşa edilen özel bir müzedir. Müze bir sergi salonundan farklı olarak bulunduğu bölgeyle direk etkileşim halindedir. Baksı Müzesi ile ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.

8.09.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Kısıtlama kalktıktan sonra ne yapılmalı

Sevgili Genco Erkal’ın tiyatroların en azından açık havada sahnelerini açabilmeleri için yaptığı çağrısına olumlu cevap geldi. Bundan sonra uygulama aşaması başlıyor.

18.09.2020

Duygu sömürüsüne karşı dikkatli olun

“AMAN dikkat” diye başlıyorum bugün. Neye mi dikkat edeceğiz? Özellikle bu salgın belasını fırsat bilip gözünü iyilikseverlerin cüzdanlarına diken uyanıklara... Fazla da yorum yapmayayım, bazı haber ve uyarılardan örnekler vereyim... İlki Torbalı’dan:

12.09.2020

Biraz sessiz olur musunuz?

Sessizlikle ilgili bir problemimiz olabilir mi?

12.09.2020

Yeni Balıklar Projesi

Akdeniz Koruma Derneği, 2012’den bu yana Gökova Körfezi’nde deniz koruma çalışmaları yürütüyor. Amaçları denizlerin biyoçeşitliliğini, ekosistemini korumak, küçük ölçekli balıkçılığı desteklemek ve gelecek kuşaklara deniz balığı bırakabilmek.

12.09.2020