EKSTRA
MENÜ

Sincar

Sincar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sincar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.371 Sincar haberi bulunmuştur.

Sincar Haberleri

Son dakika: HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir’e soruşturma

Son dakika: HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir’e soruşturma

Bakan Soylu katıldığı bir canlı yayın programında Gara'ya giden HDP'li vekilin Ağrı milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu açıkladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında soruşturma başlatıldı.

21.02.2021Gündem
Bakan Soylu, Garaya giden HDPli vekilin ismini açıkladı

Bakan Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin ismini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Gara'ya giden HDP'li vekilin Ağrı milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir olduğunu açıkladı. Bakan Soylu ayrıca Gara bölgesinin PKK için çok önemli olduğunu belirterek, "Gara neyi ifade ediyor? Kandil koridoru, Suriye koridoru, Sincar koridoru, bu koridorun geçiş alanı Gara'dır. İkinci özelliğine Gara'nın Sözde Apollo Akademisi buradadır. Sağlık, eğitim, havacılık, hepsi buradaki alandadır. Bu alan savunması çok kolay, tepeleri olan bir alandır" dedi.

20.02.2021Gündem
MİTin operasyonuyla Türkiyeye getirilen PKKnın sözde lojistik sorumlusu İbrahim Parım tutuklandı

MİT'in operasyonuyla Türkiye'ye getirilen PKK'nın sözde lojistik sorumlusu İbrahim Parım tutuklandı

MİT'in operasyonuyla Irak'ın Sincar bölgesinde yakalanan, terör örgütü PKK'nın sözde lojistik sorumlusu "Laşer" kod adlı İbrahim Parım tutuklandı.

19.02.2021Gündem
Alişan duygularını paylaştı: Bir gün gelecek karşıma, ‘Baba birisi var’ diyecek

Alişan duygularını paylaştı: Bir gün gelecek karşıma, ‘Baba birisi var’ diyecek!

Alişan, e-ticaret sitesi Time4drop.com’un yüzü oldu. Ünlü şarkıcı ve sitenin ortakları Alphan Yıldırım ile Murat Öztaştan önceki gün Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de bir tanıtım gerçekleştirdi. Zeki Sincar Production tarafından düzenlenen organizasyonda Alişan 6 Şubat’ta dünyaya gelen kızı Eliz’le ilgili şunları söyledi: “Kız babası olmak gerçekten çok değişik bir duygu. Onu kucağıma aldığımda geleceğini düşünüyorum. Bir gün gelecek karşıma, ‘Baba birisi var’ diyecek. Şimdiden bunları düşünür oldum.” 2 yaşındaki oğlu Burak’ın kardeşini kıskanmadığını dile getiren Alişan, eşi Buse Varol’a çocuk bakımında yardımcı olduğunu da anlattı: “Dün sabaha kadar ben baktım bebeğe. Çünkü Buse hiç uyumadığı için çok yorgundu. Çocuk büyütmek gerçekten çok zor.”

18.02.2021Magazin
‘Gara öncesiyle sonrası aynı olmayacaktır’

‘Gara öncesiyle sonrası aynı olmayacaktır’

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Bundan sonra terörle mücadele stratejisi bakımından Gara öncesiyle Gara sonrası aynı olmayacaktır. Bu sefer ateş yalnızca düştüğü yeri yakmayacak, PKK’nın yanında yöresinde saf tutan kim varsa tepeden tırnağa tutuşturacaktır” dedi.

17.02.2021Gündem
Gara bölgesi nerede, neden önemli 13 kişinin şehit edildiği Gara Bölgesinin konumu

Gara bölgesi nerede, neden önemli? 13 kişinin şehit edildiği Gara Bölgesi'nin konumu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 10 Şubat'ta Irak'ın kuzeyindeki Gara'da PKK'nın kontrolü altındaki noktalara yönelik Kartal Pençe-2 adlı bir harekât başlatmıştı. Operasyonun üçüncü gününde 13 kişinin cenazelerine ulaşıldı. Türkiye'nin askeri harekât başlattığı ve PKK'nın rehin aldığı 13 Türk vatandaşının cenazelerine ulaşıldığı Gara bölgesi, dünyanın gündeminde. Peki, Gara bölgesi nerede, neden önemli? İşte 13 kişinin şehit edildiği Gara Bölgesi'nin konumu...

16.02.2021Gündem
Son dakika... Bu detayları ilk kez anlattı... Bakan Akardan TBMMde dakika dakika Gara bilgilendirmesi

Son dakika... Bu detayları ilk kez anlattı... Bakan Akar'dan TBMM'de dakika dakika 'Gara' bilgilendirmesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM'de Gara operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akar açıklamasında, 'Irak’ın kuzeyinde, varlığını sürdürmeye çalışan PKK’ya karşı operasyonlarımız artan bir şiddet ve tempoda aralıksız devam etmektedir' ifadelerini kullandı. Akar, PKK'nın 13 vatandaşı şehit ettiği mağara girişine, geometrik yapısı itibarıyla hava kuvvetlerinin bombasının ulaşmasının mümkün olmadığını söyledi.

16.02.2021Gündem
Bahçeliden çok sert sözler: HDP zaman kaybetmeden kapatılmalıdır

Bahçeli'den çok sert sözler: HDP zaman kaybetmeden kapatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis'teki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Gara'da akan kan alayınızı boğacak. Bundan sonra terörle mücadele stratejisi açısından Gara öncesiyle Gara sonrası aynı olmayacaktır" dedi. Bahçeli, "HDP’yle hesaplaşmadan 'PKK’yı bitirdik, yok ettik, mahvettik.' diyemeyiz. Bu itibarla HDP’nin kapatılması elzemdir, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı inanıyorum ki gereğini yapacaktır." dedi.

16.02.2021Gündem
Genelkurmay Başkanı böyle anlatmıştı İşte Gara operasyonunun detayları…

Genelkurmay Başkanı böyle anlatmıştı! İşte Gara operasyonunun detayları…

Türk Silahlı Kuvvetleri gara bölgesine operasyon düzenledi, terör örgütü PKK ise operasyon sürerken elinde tuttuğu 13 kişiyi katletti. CNN Türk hem operasyon hem de kaçırılanların infazına ilişkin detaylara ulaştı. İşte beş soru ve beş cevapla gara operasyonu...

16.02.2021Gündem
Masumların kanı sizin de elinize bulaştı

Masumların kanı sizin de elinize bulaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK’ya silah veren ABD’ye ve destek olan diğer kesimlere “Hani siz PKK’nın, YPG’nin yanında değildiniz. Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız. Bu masumların kanı terör örgütüne sahip çıkan, destek veren, sempati sergileyen herkesin eline bulaşmıştır” diye seslendi.

16.02.2021Gündem
Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın canlı yayında anlattı Gara’da çok çarpıcı ABD detayı…

Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın canlı yayında anlattı! Gara’da çok çarpıcı ABD detayı…

Türkiye PKK’nın alçakça katlettiği 13 şehide ağlarken Gara operasyonu ile ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Mağaradan kaçan teröristlerle ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, PKK’nın Gara’daki eylemlerden sonra oradan kaçmak için paramotor denilen paraşütleri kullanmasına dikkat çekti. Caşın, teröristlerin bu kadar yüksek irtifadan kaçabilmesi için eğitim alması gerektiğini belirterek "ABD burada PKK ve PYD’ye silah ve eğitim desteği veriyor" dedi.

15.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye tepki: Bal gibi de PKKnın yanındasınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye tepki: Bal gibi de PKK'nın yanındasınız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Rize 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Konuşmasında ABD'ye sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, ''İşte ABD'nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz PKK'nın, YPG'nin yanında değildiniz. Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız'' dedi. Konuşmasında bir de çağrı yapan Erdoğan, ''Terör örgütü PKK'nın içindeki kandırılmış tüm gençlere sesleniyorum, gelin bu kiralık katiller ordusundan bir an önce kurtulun'' diye konuştu.

15.02.2021Gündem
Koronavirüs tedavisi gören Toygun Ateş entübe edildi

Koronavirüs tedavisi gören Toygun Ateş entübe edildi

Film çekimi için bulunduğu Malatya'da koronavirüse yakalanan usta oyuncu Toygun Ateş, durumunun ağırlaşması üzerine entübe edildi.

15.02.2021Magazin
Gara bölgesi nerede, hangi ülkede, neden önemli Pençe Kartal-2 Harekatı’nın yapıldığı Gara bölgesinin konumu

Gara bölgesi nerede, hangi ülkede, neden önemli? Pençe Kartal-2 Harekatı’nın yapıldığı Gara bölgesinin konumu

Gara bölgesi, PKK'nın mühimmat depoları ile kamplarının bulunduğu bir bölge olarak dikkati çekiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Gara bölgesinde başlattığı ‘Pençe Kartal-2 Harekâtı’ son 8 ayda bölgede yapılan en kapsamlı operasyonlardan biri olma özelliğine sahip. Peki, Gara bölgesi nerede, hangi ülkede? Pençe Kartal-2 Harekatı’nın yapıldığı Gara bölgesinin konumu

14.02.2021Gündem
Gara harekâtı: Kandil provası

Gara harekâtı: Kandil provası

Önceki gün sabaha karşı Kuzey Irak’ın Gara bölgesine başlatılan Pençe Kartal-2 operasyonunda PKK’ya ait 50’den fazla hedef yerle bir edildi. Güvenlik uzmanları son zamanların en büyük harekâtını, “Kandil’e yapılacak olan operasyonun küçük bir provası” olarak değerlendirdi...

12.02.2021Gündem
İbrahim Kalından S-400 açıklaması Karar bir gecede alınmadı

İbrahim Kalın'dan S-400 açıklaması! 'Karar bir gecede alınmadı'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalın, ABD ile ilişkilere ve Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alımına ilişkin, "S-400 kararı bir gecede alınmadı. Biz bunu ABD'li mevkidaşlarımıza anlattık" dedi.

11.02.2021Gündem
PKK’ya ikinci Kartal Pençesi

PKK’ya ikinci Kartal Pençesi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PKK/KCK terör örgütünün tutunmaya çalıştığı Kuzey Irak’ın Gara bölgesini vurdu. Savaş uçaklarının yanı sıra İHA ve SİHA’ların da görev aldığı operasyona Pençe Kartal-2 Harekâtı adı verildi.

11.02.2021Gündem
Mete Yarar canlı yayında anlattı: Dünyanın en zor harekatı

Mete Yarar canlı yayında anlattı: Dünyanın en zor harekatı!

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine düzenlenen Pençe Kartal-2 Harekatı ile ilgili güvenlik ve terör uzmanı Mete Yarar CNN Türk canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yarar 'dünyanın en zor harekatı' diyerek şu detayı anlattı: Ve ilginç olan da şu; kuzeyden değil, güneyden gelerek indikleri söyleniyor. Şaşırtmışlar. Kuzeyden yani Türkiye sınırlarından beklerken aşağı taraflardan sızma şeklinde yani uçar birlik harekatı helikopterlerle yapılmış...

10.02.2021Gündem
MİTten Sincarda büyük operasyon Türkiyeye getirildi

MİT'ten Sincar'da büyük operasyon! Türkiye'ye getirildi

Terör örgütü PKK/KCK - PYD/YPG'nin lojistik sorumlusu MİT ve Emniyet'in operasyonuyla Sincar'da yakalandı.

10.02.2021Haber

Son dakika... MİT'ten operasyon! Sincar'da yakalandı, Türkiye'ye getirildi

Terör örgütü PKK/KCK - PYD/YPG'nin lojistik sorumlusu Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonuyla Sincar'da yakalandı.

10.02.2021Gündem
PKK’da Sincar paniği

PKK’da Sincar paniği

Terör örgütü PKK/YPG’de, Irak’ın kuzeyinde Suriye sınırına yakın bölgede bulunan Sincar’a yönelik olası bir operasyon nedeniyle panik başladı. Örgüt, kaçışları önlemek ve halka korku vermek amacıyla son dönemde sivilleri hedef almaya başladı.

5.02.2021Gündem
Terör örgütü PKK/YPG, Suriyenin kuzeyinde 1 yılda 182 masum insanı öldürdü

Terör örgütü PKK/YPG, Suriye'nin kuzeyinde 1 yılda 182 masum insanı öldürdü

Suriye'nin kuzeyinde son 1 yılda sivillere yönelik 248 saldırı gerçekleştiren PKK/YPG'li teröristler, aralarında çocukların da bulunduğu 182 masum insani öldürdü, 767 kişiyi yaraladı.

4.02.2021Dünya
Binadan kopan beton parçaları otomobilin üzerine düştü

Binadan kopan beton parçaları otomobilin üzerine düştü

İzmir'de etkili olan fırtınada atıl durumdaki 2 katlı binadan kopan beton parçaları, park halindeki otomobilin üzerine düşerek, hasara neden oldu. Otomobilin sahibi Halit Sincar, "Bina sahibinden şikayetçi olacağım. Beton parçaları, birinin üzerine düşseydi ölümüne de neden olabilirdi" dedi.

27.01.2021Gündem
2023’ten önce seçim olmayacak

2023’ten önce seçim olmayacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan erken seçim tartışmalarına ilişkin, “Muhalefetteki siyasi partiler gibi bir acelecilik içinde değiliz. Bizim şu andaki takvim Haziran 2023’tür. 2023’ten önce erken seçim falan söz konusu değil. Oturmuş demokrasilerde aklınıza esince erken seçime gidilmez” diye konuştu.

23.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin, "Restoran işletmeciliği konusunda, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz. Gerekirse bir esneme yapılabilir" dedi. Erdoğan erken seçim tartışmalarına ilişkin "Haziran 2023'ten önce erken seçim filan falan söz konusu değildir. Bir defa oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez. Cumhur İttifakı olarak kesin bir tarih vardır, o tarih de Haziran 2023'tür" ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Sincar'a operasyon olur mu?' sorusuna "Ortak operasyonları filan her zaman yapmaya hazırız ama bunları açıklamak suretiyle bu operasyonlar yapılmaz. Her zaman benim bir sözüm var 'Bir gece ansızın gelebiliriz' olay budur" yanıtını verdi.

22.01.2021Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Restoranlar açılacak mı İşte yeni aşıların geleceği tarih

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Restoranlar açılacak mı? İşte yeni aşıların geleceği tarih

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin, "Restoran işletmeciliği konusunda, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz. Gerekirse bir esneme yapılabilir" dedi. Erdoğan erken seçim tartışmalarına ilişkin "Haziran 2023'ten önce erken seçim filan falan söz konusu değildir. Bir defa oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez. Cumhur İttifakı olarak kesin bir tarih vardır, o tarih de Haziran 2023'tür" ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Sincar'a operasyon olur mu?' sorusuna "Ortak operasyonları filan her zaman yapmaya hazırız ama bunları açıklamak suretiyle bu operasyonlar yapılmaz. Her zaman benim bir sözüm var 'Bir gece ansızın gelebiliriz' olay budur" yanıtını verdi.

22.01.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar: Bağdat, PKK’yı Sincar’dan çıkaracağını söyledi

Milli Savunma Bakanı Akar: Bağdat, PKK’yı Sincar’dan çıkaracağını söyledi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Bağdat ve Erbil’e yaptığı ziyaretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

21.01.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Akardan Irak ziyareti sonrası açıklama: Çok önemli gelişmelere sebep olabilecek

Milli Savunma Bakanı Akar'dan Irak ziyareti sonrası açıklama: Çok önemli gelişmelere sebep olabilecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Önümüzdeki dönemde Türkiye-Irak, Türkiye-Erbil iş birliği, terörle mücadele konusunda çok önemli birtakım gelişmelere sebep olabilecek” açıklamasını yaptı.

20.01.2021Gündem
Akar ve Güler Bağdat’ta: Bölgemizde zorlukları birlikte yenebiliriz

Akar ve Güler Bağdat’ta: Bölgemizde zorlukları birlikte yenebiliriz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Irak’a sürpriz bir ziyarette bulundu.

19.01.2021Dünya
Irakın Sincar bölgesinde bomba askeri araçta patladı: 9 ölü

Irak'ın Sincar bölgesinde bomba askeri araçta patladı: 9 ölü

Irak'ın Sincar ilçesinde, etkisiz hale getirildiği düşünülen bir bombanın askeri araçta infilak etmesi sonucu 8'i asker 9 kişi hayatını kaybetti.

17.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sosyal medya açıklaması: Boyun eğmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sosyal medya açıklaması: "Boyun eğmeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 Yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni’nde konuştu. Erdoğan, "Özgürlük kılıfı altında Türkiye'yi yalan haberin, hakaretin, iftiranın kol gezdiği bir iklime terk etmeyeceğiz. Kendilerini hukukun üstünde gören sosyal medya şirketlerine boyun eğmeyeceğiz. Cezalar kesilmeye başlayınca onlar da kuzu olmaya başladılar. Ödeyeceksin! Batı'da nasıl ödüyorsan burada da ödeyeceksin." ifadelerini kullandı.

13.01.2021Gündem
Tarihi kent Mardinin mimari dokusu ortaya çıkarılacak

Tarihi kent Mardin'in mimari dokusu ortaya çıkarılacak

Farklı din, dil ve kültüre mensup insanların bir arada yaşadığı hoşgörünün sembol kenti Mardin'de, tarihi dokuların siluetini bozan görüntülerin ortadan kaldırılması için 240 yapı yıkılacak.

31.12.2020Gezi
2021 AB’yle yoğun temas yılı

2021 AB’yle yoğun temas yılı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2021’in ilk ayında AB ile ilişkilerin hızlanacağını, ABD ile yaşanan S-400 sıkıntısı ve yaptırımlar konusunda teknik seviyede bir çalışma grubu kurulacağını açıkladı. Çavuşoğlu’nun konu başlıklarındaki mesajları özetle şöyle:

31.12.2020Gündem
Irak güvenlik güçleri, 4 PKKlıyı tutukladı.

Irak güvenlik güçleri, 4 PKK'lıyı tutukladı.

Irak güvenlik güçlerinin 4 PKK'lıyı tutukladığı bilgisine ulaşıldı. PKK'lıların Sincar bölgesinden çıkmaya direndiği için tutuklandığı belirtirdi.

27.12.2020 Dünya
Son dakika... Bakan Akardan sert tepki: Yanlış karardan bir an önce dönülmesi gerekiyor

Son dakika... Bakan Akar'dan sert tepki: Yanlış karardan bir an önce dönülmesi gerekiyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'nin S-400 yaptırımıyla ilgili sert tepki gösterdi ve ''Bu yanlışın bir an önce Amerikalılar tarafından görülmesi hem siyasi hem askeri çerçevede bu olayın bir kez değerlendirilmesini bekliyoruz'' dedi. Akar, "Bu yaptırımın Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bundan sonrası için bir söz konusu mu?" sorusuna, "Bizim burada Amerika ile olan münasebetlerimiz var. Orada çeşitli ithal ettiğimiz malzemeler, araç gereç, mühimmat var. Bunların her bir şekilde yerli ve milli veyahut da diğer kaynaklardan alternatifini bulma cihetine gideriz ama biz bu noktaya gitmek istemiyoruz. Böyle bir noktaya varılmadan, böyle bir noktaya gelinmeden bu kararın düzeltilmesini bekliyoruz." yanıtını verdi.

22.12.2020Gündem
Son dakika haberler: IKBY Peşmerge Bakan Yardımcısı: Terör örgütü PKK Sincarı işgal etti

Son dakika haberler: IKBY Peşmerge Bakan Yardımcısı: Terör örgütü PKK Sincar'ı işgal etti!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakan Yardımcısı Serbest Lezgin, terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesini işgal ettiğini ve Irak'ta bazı grupların PKK ile iş birliği içinde olduğunu söyledi.

19.12.2020Dünya
Ne Türkiye’nin ne Irak’ın geleceğinde teröre yer yok

Ne Türkiye’nin ne Irak’ın geleceğinde teröre yer yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ne Türkiye’nin ne Irak’ın ne de Suriye’nin geleceğinde bölücü teröre asla yer olmadığını vurgulayarak, “Bölgemize kan, gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmeyen bu katil sürülerinin kökünü kurutana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile Beştepe’de başbaşa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

18.12.2020Gündem
Çavuşoğlu: PKK’ya karşı Sincar Anlaşması önemli

Çavuşoğlu: PKK’ya karşı Sincar Anlaşması önemli

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak’ın Sincar bölgesinin terör örgütü PKK’dan temizlenmesi yönünde Bağdat’taki merkezi yönetim ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKYB) arasında varılan anlaşmanın uygulanmasının, Irak’ın geleceği için önemli olduğunu vurguladı.

17.12.2020Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: PKK terör örgütünün temizlenmesi için Iraka elimizden gelen desteği vereceğiz

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu: PKK terör örgütünün temizlenmesi için Irak'a elimizden gelen desteği vereceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, "Bu (PKK) terör örgütünden Irak'ın tamamen temizlenmesi için Türkiye olarak elimizden gelen desteği vereceğiz" açıklamasında bulundu.

16.12.2020Gündem
IKBY Başbakanı Barzani: PKK kılık değiştirip Sincar’a geri döndü

IKBY Başbakanı Barzani: PKK kılık değiştirip Sincar’a geri döndü

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Barzani, Bağdat ile yaptıkları anlaşmaya rağmen terör örgütü PKK’nın Sincar’dan çekilmediğini, kıyafet değiştirip döndüğünü belirtti.

10.12.2020Dünya
Son dakika: Mesrur Barzani: PKK, Sincardan çekilmedi

Son dakika: Mesrur Barzani: "PKK, Sincar'dan çekilmedi!

IKBY Başbakanı Mesrur Barzani: "PKK, Sincar'dan çekilmedi. Sadece birkaç saatliğine kıyafet değiştirip Sincar Dağı'na çekildi" açıklamasında bulundu.

9.12.2020Dünya
Son dakika: MSB duyurdu: 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildi...

Son dakika: MSB duyurdu: 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildi...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında son 1 ayda yapılan 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildi...

6.12.2020Haber
Son dakika: MSB duyurdu: 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildi...

Son dakika: MSB duyurdu: 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildi...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında son 1 ayda yapılan 28 operasyonda 58 terörist etkisiz hale getirildiği bildirildi.

6.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Karayılan Gara’da mıydı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis’te Gara’da PKK’nın şehit ettiği 13 vatandaşımızla ilgili bilgi verdikten sonra “Allah şahittir, o Murat Karayılan’ı bin parçaya bölmezsek... Tekrar şeref sözü veriyorum” demişti.

22.02.2021

Gara’ya operasyon kararı nasıl alındı?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Örgütün Gara’da toplandığını takip ediyorduk. Özellikle son 5 ayda bu bölgede yoğunlaştıkları gözlendi” sözleriyle Gara’ya yapılan operasyonun önemini ortaya koydu.

19.02.2021

Dünya ile savaş!

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde çok önemli ve kritik bir harekât gerçekleştirildi. PKK, lanetli yüzünü bir kez daha gösterip yıllardan beri elinde rehine bulundurduğu 13 masum vatandaşımızı hunharca katletti.

17.02.2021

Gerçekte sözde müttefik kim?

27 Aralık 2001: Avrupa Birliği terör örgütleri listesine PKK’yı dahil etti.

16.02.2021

Gara’da teröre büyük ‘Pençe’

Terör örgütü PKK’nın 3’ü personel, 13 sivil vatandaşımızı canice şehit ettiği, 48 teröristin öldürüldüğü, 2’sinin ise sağ yakalandığı Gara’da Pençe-Kartal 2 Harekâtı tamamlandı. ‘Son derece özel ve kritik’ olarak nitelendirilen bu harekât ile terör örgütüne ağır bir darbe vuruldu. Peki, operasyon neden önemliydi? Sincar’a uzanır mı? İşte yanıtları...

15.02.2021

ABD’nin sözde ayrıştırma politikası

Çok değil, daha bir hafta önce “Gelişmeleri alt alta koymak bile burnumuzun dibinde ABD eliyle bir şeylerin ısıtılmakta olduğunu gösteriyor” demiştim... O gelişmeler sürüyor. Olan biten, yapılan açıklamalar da ABD ve müttefiki SDG’nin yeni oyunlar peşinde olduğunu gösteriyor. Bakın neler oldu ve neler oluyor:

9.02.2021

ABD neyin peşinde?

ABD Başkanı Joe Biden’ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından açıkladığı kabine üyeleri ve bölgeye yönelik yaptığı görevlendirmeler belli ki birilerini çok heyecanlandırmış.

2.02.2021