MENÜ

Pkk

Pkk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pkk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 92.379 Pkk haberi bulunmuştur.

PKK Nedir?

PKK, Kürdistan İşçi Partisi’nin kısaltmasıdır. Kuruluşu Terörist başı Abdullah Öcalan'ın ve PKK'nın 1970'li yıllarda dünyada yükselen gençlik hareketlerinin Türkiye'ye yansıması nedeniyle ülkemizde birçok yasadışı terör örgütü de kurulmaya başlamıştır.

1974 yılında Ankara yükseköğrenim derneği isimli gençlik organizasyonu içerisinde faaliyet gösteren Abdullah Öcalan, Kesire Yıldırım, Haki Karaer, Cemil Bayık, Kemal Pir isimli şahıslar Ankara'nın Tuzluçayır semtinde yaptıkları bir toplantıyla KADEK'in ilk temelini atmışlardır. KADEK terör örgütü amacına ulaşmak için halk savaşının gerektirdiği stratejik savunma, stratejik denge, stratejik saldırı şeklinde bir yol izlemeyi benimsemiştir. PKK’nın asıl amacı Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini de içine alacak şekilde Suriye, İran ve Irak toprakları üzerinde Kürdistan olarak adlandırdıkları bölgede Marksist-Leninist ilkeler doğrultusunda Bağımsız Birleşik Demokratik bir Kürdistan devleti kurmaktır. Bu amacını gerçekleştirmek için silahlı mücadeleyi esas almıştır. Bu mücadele için de Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri başta olmak üzere silahsız ve masum bölge halkına karşı katliamlara giriştiği gibi, ekonomiyi zarara uğratmak, istismar noktası olarak gördükleri geri kalmışlığı kıracak yatırım ve hizmetleri engellemek için araç gereç, kuruluş ve tesislere sabotaj türü saldırılarda bulunmakta, turizm sektörünü baltalamak için de turistik tesis ve kuruluşlar ile turistlere saldırmakta, ülkeye turist gelmesini engellemek için yurtdışında propaganda faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Asıl amacı bu olmakla birlikte Türkiye'nin ezeli düşmanları olan dış devletlerin de desteğiyle ülkemizin gelişmesini engellemeye yönelik ekonomik anlamda amacı da bulunmaktadır. 

 

Pkk Haberleri

Vanda PKKlı teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçti

Van'da PKK'lı teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçti

VAN'ın Başkale ilçesi kırsalında jandarmanın terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlediği operasyonda silah, mühimmat ve el bombası ele geçirildi.

21.09.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 385inci gün

HDP önündeki eylemde 385'inci gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 147 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 385'inci günde de devam etti. Usta birliğine giderken, 2015'te Tunceli-Pülümür yolunda PKK'lı teröristlerce kaçırılan oğlu Adil (20) için eylem yapan Cennet Kabaklı, evladını almadan gitmeyeceğini söyledi.

21.09.2020Gündem
MSB: 3 PKK/YPGli terörist etkisiz getirildi

MSB: 3 PKK/YPG'li terörist etkisiz getirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 3 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

21.09.2020Gündem
Son dakika haberler: MSB açıkladı: 2 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler: MSB açıkladı: 2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Irak kuzeyindeki Avaşin bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen 2 PKK'lı terörist, düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

21.09.2020Gündem
Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor

Tel Abyad, güvenlik kameraları ile izleniyor

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden arındırılarak huzura kavuşturulan Suriye'nin Tel Abyad kentinde, oluşturulan güvenlik kamera sistemi ile 24 saat kesintisiz izlenerek suç ve suçlulara göz açtırılmıyor.

21.09.2020Gündem
Kalın: Bu, bir provokasyondur

Kalın: Bu, bir provokasyondur

DHA’ya özel demeç veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bir Yunan gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içerikli manşeti ile ilgili, “Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, lanetliyorum” dedi. Kalın, olayın ‘provokasyon’ olduğunu vurguladı.

21.09.2020Dünya
Siirtte güvenlik korucusuna hain tuzak

Siirt'te güvenlik korucusuna hain tuzak!

Siirt'in Eruh ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcı güvenlik korucusunun otomobilinin geçişi sırasında infilak ettirildi.

20.09.2020Gündem
MSB: 2 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

MSB: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında 2 PKK'lı teröristin düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

20.09.2020Gündem
Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşetle ilgili peş peşe sert tepkiler

Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşetle ilgili peş peşe sert tepkiler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Yunanistan gazetesinin hakaret içerikli manşeti ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, telin ediyorum, lanetliyorum. Çünkü bu atılan başlığın basın özgürlüğü ile ifade hürriyeti ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Bu bir provokasyondur’ dedi. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da alçak manşetle ilgili yaptığı açıklamasında 'Bu utanç vesikası Yunan basın tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır.  İki ülke arasındaki ilişkileri sabote etmeyi amaçlayan ve kamu vicdanında zaten mahkum olan bu ahlaksızlar hakkında Yunan makamlarınca da gerekli idari ve adli işlemlerin derhal yapılmasını bekliyoruz' dedi.

20.09.2020Gündem
Bu hoşgörüsüzlük niye

Bu hoşgörüsüzlük niye?

11 Eylül’de Avrupa Parlamentosu (AP) Dışişleri Komisyonu’nda, Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan sıkıntılar görüşüldü. Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu o gün resmi bir ziyaret için Senagel’deydi. AP Dışişleri Komisyonu’nun bu toplantısına, video konferans yöntemiyle Bakan Çavuşoğlu da katıldı. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de izlediği politikayı ve tutumunu anlattı.

20.09.2020Avrupa
Küstahlığa doyamadılar Rezil gazete Türkiye karşıtı, PKK yanlısı

Küstahlığa doyamadılar! Rezil gazete Türkiye karşıtı, PKK yanlısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ağır küfürlü manşet atan Yunan ‘Dimokratia’ gazetesi, Yunan Dışişleri’nin kınamasına rağmen dün de rezil yayınını sürdürdü. Türkiye’ye karşı ırkçı çizgide olan ‘Dimokratia’nın yazar kadrosunda terörist elebaşı Öcalan’ın Yunanistan’a kaçmasına yardım eden ajan ile Öcalan’ın Yunan avukatı da bulunuyor.

20.09.2020Dünya
Bakan Kurum: Sur içerisinde yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz

Bakan Kurum: Sur içerisinde yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sur'da boş alan olsa dahi yapmış olduğumuz 506 konut, tescilli 347 adet yapı dışında hiçbir şekilde Sur içerisinde yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz." dedi.

19.09.2020Gündem
MSBden son dakika açıklaması

MSB'den son dakika açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Son 24 saatte Barış Pınarı bölgesinde sızma girişiminde bulunan 8 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi. Bölgede huzur ve güven ortamının bozulmasına izin vermeyeceğiz'' açıklamasında bulundu.

19.09.2020Gündem
Terör örgütü PKK tarafından 3 kez saldırıya uğrayan gazi unutulmadı

Terör örgütü PKK tarafından 3 kez saldırıya uğrayan gazi unutulmadı

MARDİN'in Derik ilçesinde terör örgütü PKK tarafından 3 kez saldırıya uğrayan emekli güvenlik korucusu gazi Abdullah Dursun (82), 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle evinde ziyaret edildi.

19.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Soylu: Anayasa Mahkemesi kararlarının eleştirilemez diye bir şeyi yoktur

Son dakika haberi: Bakan Soylu: Anayasa Mahkemesi kararlarının 'eleştirilemez' diye bir şeyi yoktur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin FETÖ ve PKK'dan çok çektiğine işaret ederek, "Peki bunların temel meselesi devletin içine sızmaları değil miydi? Kamuya girecek görevlilerin güvenlik soruşturmasını iptal etmek demek, onlara devletin kapılarını yeniden açmak demek değil midir? Onu ben mi iptal ettim. Anayasa Mahkemesi iptal etti. Hangi hakla iptal ettiniz? Bir ülkenin cumhurbaşkanı, bütün kurumları sabahtan akşama kadar eleştirilirken Anayasa Mahkemesi’nin aldığı kararların eleştirilemez diye bir şeyi söz konusu değildir" dedi.

19.09.2020Gündem
Mardinde PKKlı 2 terörist teslim oldu

Mardin'de PKK'lı 2 terörist teslim oldu

MARDİN'de jandarma ve İstihbarat Başkanlığı ekiplerinin ortak ikna çalışması sonucu PKK'lı 2 terörist teslim oldu. Son zamanlarda hem yurt içinde hem yurt dışında büyük darbe alan terör örgütündeki çözülmelerin devam ettiği, güvenlik güçlerinin ikna çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi.

19.09.2020Gündem
Haftanin şehitleri uğurlandı

Haftanin şehitleri uğurlandı

Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılınç (32) ile Piyade Teğmen Harun Aslan (27) dün gözyaşları arasında toprağa verildi.

19.09.2020Gündem
Washington Büyükelçisi Kılıçtan Washington Post yazarı Ignatiusa yanıt

Washington Büyükelçisi Kılıç'tan Washington Post yazarı Ignatius'a yanıt

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Washington Post yazarı David Ignatius'ın Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı suçlayan yazısına verdiği yanıtta, "Ignatius, sözde ılımlılaşmayı teşvik edenleri överken, aynı insanlar İslam dünyasında gerçek anlamda ılımlı seslerden biri olan Cemal Kaşıkçı'yı katletti." ifadelerini kullandı.

18.09.2020Gündem
Dışişleri Bakanlığından sert tepki: Tümüyle reddediyoruz

Dışişleri Bakanlığından sert tepki: Tümüyle reddediyoruz

Dışişleri Bakanlığı, BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinin yaptığı açıklamaya ilişkin, "Terörizmle mücadele ve Suriyeli mültecilerin geri dönüşünü sağlamak amacıyla sahada faaliyet gösteren Suriyeli muhalif gruplara ve bu gruplarla bağlantılı olarak ülkemize yöneltilen insan hakları ihlallerine ilişkin asılsız iddiaları ve BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinin (BM İHYK) bu iddialar temelinde ülkemize yönelttiği yersiz eleştirileri tümüyle reddediyoruz." açıklamasında bulundu.

18.09.2020Dünya
Son dakika... Pençe-Kaplan Operasyonunda 2 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... Pençe-Kaplan Operasyonu'nda 2 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde başarıyla devam eden Pençe Kaplan Operasyonu'nda 2 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

18.09.2020Haber
Son dakika haberler: Sigara içerken tespit edildiler Suikast timi yok edildi

Son dakika haberler: Sigara içerken tespit edildiler! Suikast timi yok edildi

Terör örgütü PKK’nın suikast timi olduğu değerlendirilen 2 terörist, gizlendikleri mısır tarlasında sigara içerken İnsansız Hava Aracı (İHA) tarafından tespit edilerek, etkisiz hale getirildi. Şırnak Silopi’de sınır bölgesinde rutin arama ve tarama faaliyeti sırasında tespit edilen teröristlerin üzerinden örgüt içinde üst düzey ve tecrübeli PKK’lıların kullandığı M16 tüfeği ele geçirildi.

18.09.2020Gündem
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 382nci gün

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 382'nci gün

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 147 ailenin, HDP il binası önündeki oturma eylemi, 382'nci günde de sürüyor. 5 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan Aydın için oturma eylemi yapan Süleyman Aydın, "HDP milletvekillerinde biraz vicdan varsa PKK ile aralarına mesafe koysunlar. Artık Kürt vatandaşlarına vekillik yapsınlar. Biz eylemimizde kararlıyız. Bir yere gitmiyoruz" dedi.

18.09.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentoptan şehit 2 asker için başsağlığı mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan şehit 2 asker için başsağlığı mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pençe-Kaplan operasyon bölgesinde üs bölgesine PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Harun Aslan ve Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılınç için başsağlığı mesajı yayımladı.

18.09.2020Gündem
Tel Abyadda teröristlerin yaktığı hastane onarıldı, günlük 800 hastaya şifa dağıtıyor

Tel Abyad'da teröristlerin yaktığı hastane onarıldı, günlük 800 hastaya şifa dağıtıyor

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nce düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG'den temizlenen Suriye'nin Tel Abyad kentinde, teröristlerin kaçarken yaktıkları ve Sağlık Bakanlığı'nca onarımı yapılan hastane, günde 800 hastaya sağlık hizmeti vermeye başladı.

18.09.2020Gündem
Şehit Ali Gökhan Kılınçın Mersindeki baba evinde yas

Şehit Ali Gökhan Kılınç'ın Mersin'deki baba evinde yas

Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Gökhan Kılınç'ın (32) acı haberi, memleketi Mersin'in Mut ilçesindeki baba evine ulaştı.

18.09.2020Gündem
Şehit teğmen Harun Aslanın baba ocağına ateş düştü

Şehit teğmen Harun Aslan'ın baba ocağına ateş düştü

Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Teğmen Harun Aslan’ın Ağrı’daki baba ocağına şehit ateşi düştü.

18.09.2020Gündem
Türkiye modeli

Türkiye modeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa ve Amerika demokrasi ve ekonomide tümüyle yerle yeksan olsa bile biz milletimizi her alanda kalkındırmaya, hak ve özgürlüklerini geliştirmeye devam edeceğiz. Bunun adı Türkiye modelidir” dedi. AK Parti Genel Merkezi’nden partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısına videokonferansla katılan Erdoğan özetle şunları söyledi:

18.09.2020Gündem
Bakanlar Soylu ve Akar’a suikast girişimi davasında şok ifade Örgüte belediyenin çadırından yönlendirildim

Bakanlar Soylu ve Akar’a suikast girişimi davasında şok ifade! 'Örgüte belediyenin çadırından yönlendirildim'

Ankara’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yönelik suikast girişimi suçundan açılan davada 1’i tutuklu 3 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanık Sonay B., terör örgütü PKK/KCK tarafından Suriye’den suikast keşfi yapması için İstanbula gönderildiğini itiraf etti. Sonay B., örgüte 15 yaşında lise öğrencisiyken Diyarbakırda belediyenin kurduğu bir çadırda konuştuğu kişilerin yönlendirmesiyle katıldığını söyledi.

17.09.2020Gündem
Şırnakta çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP binası önünde eylem yaptı

Şırnak'ta çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP binası önünde eylem yaptı

Şırnak'ta çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP İl Başkanlığı önünde protesto eylemi düzenledi.

17.09.2020Gündem
Irakın kuzeyinde PKKlı 2 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyinde PKK'lı 2 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde eylem hazırlığındaki PKK'lı 2 teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

17.09.2020Gündem
Gri kategorideki terörist tutuklandı

Gri kategorideki terörist tutuklandı

MARDİN'de güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu teslim olan, İçişleri Bakanlığı'nın 'Terör Arananlar' listesinde gri kategoride aranan PKK'lı A.T., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

17.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Macrona ağır sözler; kifayetsiz muhteris

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a ağır sözler; kifayetsiz muhteris

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. "Kendimizle birlikte ister tarihi bağlara dayansın, ister yeni ilişkiler kurmuş olalım, tüm kardeşlerimiz için aynı mücadeleyi vermekte kararlıyız. Bunun adı Türkiye modelidir." diyen Erdoğan, "Başka bir yerde insani değerler üzerine bina edilmiş böylesine samimi bir demokrasi, adil bir kalkınma hedefi, köklü bir hak ve adalet ideali bulamazsınız. İnşallah 2053 vizyonumuzu böyle bir model üzerine inşa edeceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye her şeyden vazgeçerse Fransa başındaki kifayetsiz muhterisin yol açtığı savrulmalardan kurtulup sağ duyulu bir siyasete mi yönelir?" diye konuştu.

17.09.2020Gündem
Etkisiz hale getirilen 5 PKKlının silah ve mühimmatı ele geçirildi

Etkisiz hale getirilen 5 PKK'lının silah ve mühimmatı ele geçirildi

SİİRT'te sürdürülen 'Yıldırım-11 Herekol Operasyonu' kapsamında etkisiz hale getirilen 5 PKK'lı teröriste ait silah ve mühimmat ele geçirildi.

17.09.2020Gündem
Son dakika... PKK/YPGli 11 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... PKK/YPG'li 11 terörist etkisiz hale getirildi

Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan PKK/YPG'li 11 terörist etkisiz hale getirildi.

17.09.2020Haber
Son dakika haberler... MSB duyurdu: 11 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler... MSB duyurdu: 11 terörist etkisiz hale getirildi

Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan PKK/YPG'li 11 terörist etkisiz hale getirildi.

17.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Şırnak Silopide 2 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Şırnak Silopi'de 2 terörist etkisiz hale getirildi

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "YILDIRIM-1 Cudi operasyonu kapsamında; Şırnak-Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde, 17 Eylül 2020 günü İl Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığınca müşterek gerçekleştirilen operasyonda, 2 terörist, 2 adet M-16 Piyade Tüfeği ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi

17.09.2020Gündem
Öcalan’ın sağ kolu hava harekâtında öldürüldü mü

Öcalan’ın sağ kolu hava harekâtında öldürüldü mü

Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın sağ kolu olan terör örgütü PKK’nın Başkanlık Konseyi üyelerinden Ali Haydar Kaytan’ın öldürüldüğü iddia edildi. Örgütün Kaytan’ın ölümünü gizlediği sanılıyor.

17.09.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı: 1 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

İçişleri Bakanlığı: 1 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu 

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 1 teröristin ikna çalışmaları neticesinde Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi. Böylece 1 Ocak'tan itibaren ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 154'e çıktı.

16.09.2020Gündem
Abdullah Ağardan dikkat çeken iddia: PKKnın kurucularından Kaytan etkisiz hale getirildi

Abdullah Ağar'dan dikkat çeken iddia: PKK'nın kurucularından Kaytan etkisiz hale getirildi

GÜVENLİK Uzmanı Abdullah Ağar, Irak'ın kuzeyi Kandil'e düzenlenen operasyonda, terörist başı Abdullah Öcalan ile birlikte PKK'nın kurucularından biri olan ve kırmızı kategoride aranan 'Fuat' kod adlı Ali Haydar Kaytan'ın etkisiz hale getirildiği bilgisini sosyal medyadan paylaştı. Örgüt içinde morallerin bozulmaması için Kaytan'ın ölümünü sakladığını öne sürüldü.

16.09.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı açıkladı: Ferman kod adlı Ercan Yacan adlı terörist yakalandı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı açıkladı: Ferman kod adlı Ercan Yacan adlı terörist yakalandı

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı, ''Van ve Şırnak İl Jandarma Komutanlıkları ile Van İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen müşterek operasyonda; Ferman kod adlı Ercan Yacan adlı terörist, Van’da saklandığı ikamette yakalandı.'' açıklamasında bulundu.

16.09.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 380inci gün; aile sayısı 146 oldu

HDP önündeki eylemde 380'inci gün; aile sayısı 146 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 380'inci günde de sürüyor. 7 yıl önce, 16 yaşındayken İstanbul'da kaçırılan kızı Sıla için evlat nöbetine katılan Hanife Akyüz ile birlikte eylem yapan ailelerin sayısı 146'ya yükseldi. Kızı Sıla'ya teslim olması için çağrıda bulunan Akyüz, "Bu acıyı bana yaşatmasın yeter artık. Gelsin evine dönsün bize ve devlete inansın, gelsin" dedi.

16.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Görüntüler tepki çekmişti İfadesi ortaya çıktı

Son dakika haberi: Görüntüler tepki çekmişti! İfadesi ortaya çıktı

İstanbul'da kendisini hoca olarak tanıttığı kadınlara evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandırdığı iddia edilen Burhan D.'nin savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Burhan D.  ifadesinde, “15 gün kadar önce E. B. eşine ‘Boş ol’ dediğini, bu yüzden nikahlarının düştüğünü söyleyerek beni nikah tazelemem için evlerine çağırdı. Ben de ‘Sinirle söylenmiş söz geçerli olmaz, nikahımız düşmez, tövbe edin’ dedim. Şahıslara orada bulunan kişilerin huzurunda tövbe ettirdim. Dini nikah kıymadım, şahıslardan para istemedim. E. B. istemediğim halde bana 300 lira para verdi. Verirken de ‘Evime geldiğin için kendi rızamla bu parayı veriyorum’ dedi."

16.09.2020Gündem
‘PKK sadece evlatlarımızı değil, malımızı da alıyor’

‘PKK sadece evlatlarımızı değil, malımızı da alıyor’

20 yaşındaki kızı Nilüfer T. terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Maide T., Berlin’deki başbakanlık binası önünde iki saat eylem yaptı.

16.09.2020Avrupa
Muşta PKK/KCK iş birlikçilerine operasyon: 9 gözaltı

Muş'ta PKK/KCK iş birlikçilerine operasyon: 9 gözaltı

MUŞ merkez ile Varto ve Bulanık ilçelerinde PKK/KCK'nın iş birlikçilerine yönelik düzenlenen operasyonda, 9 şüpheli gözaltına alındı, 1 şüpheli aranıyor.

16.09.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 379uncu gün

HDP önündeki eylemde 379'uncu gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 145 ailenin, HDP il binası önündeki oturma eylemi, 379'uncu günde de sürüyor. Diyarbakır'da 2015'te 14 yaşında dağa kaçırılan kızı Songül için oturma eylemini sürdüren Fatma Akkuş, kızını HDP'lilerin götürdüğünü belirterek, "Çocuklarımızın üzerinden kirli ellerini çeksinler, çocuklarımızı getirsinler" dedi.

15.09.2020Gündem
Viranşehir’de terör operasyonunda 3 tutuklama

Viranşehir’de terör operasyonunda 3 tutuklama

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde terör örgütü PKK/KCK ve PYD/YPG'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 kişiden, 3’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

15.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Yıldırım-2 Cilo operasyonunda 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler... Yıldırım-2 Cilo operasyonunda 3 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, 'Yıldırım-2 Cilo Operasyonu' kapsamında Hakkâri kırsalında gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 3 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

15.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Şırnaklı kadınlar da HDP kapısına dayandı

Terör örgütü PKK’nın 1984 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiği saldırılarda 8 bin 124 güvenlik görevlimiz şehit oldu, 24 bin 837 güvenlik görevlimiz yaralandı.

18.09.2020

Tam 40 yıl sonra 12 Eylül’e bakmak

Geçen cumartesi günü 12 Eylül 1980 darbesinin 40’ıncı yıldönümüydü.

16.09.2020

Demirtaş’ın parti kuracağını düşünmek PKK’yı tanımamaktır

Şimdi hep beraber 14 Ocak 2014 tarihine dönelim. Yer İmralı Adası. Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan, kendisini ziyaret eden HDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, İdris Balüken ve Pervin Buldan ile şu sohbeti yapıyor:

16.09.2020