EKSTRA
MENÜ

Sıfır

Sıfır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıfır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 26.575 Sıfır haberi bulunmuştur.

Sıfır Haberleri

Pandemiyle geçen bir tam yıl...

Pandemiyle geçen bir tam yıl...

Ateş, kuru öksürük, yorgunluk, tat ve koku kaybı, nefes darlığı, göğüs ağrısı... Ağır bir grip mi bu, yoksa henüz adı konulmamış bir solunum yolu hastalığı mı? Peki ya çaresi... Yaklaşık bir yıl önce kendimizi bu belirtiler ve soruların ortasında bulduk. 2020 insanlığın yaşadığı en zor yıllardan biri olarak tarihe geçti! İşte salgının başından bu yana yaşadıklarımızın özeti...

27.12.2020Hürriyet Pazar
Doğa bu yıl kâh ağlattı, kâh güldürdü

Doğa bu yıl kâh ağlattı, kâh güldürdü

Biz her ne kadar ona hükmettiğimizi düşünsek, sorunlarını görmezden gelsek de 2020’de hayatlarımızın belirleyici unsuru yine doğa oldu. Geleceğimizi etkileyecek birtakım kırılma noktaları yaşadık ama umut veren, gülümseten gelişmeler de yok değil... Gezegenimizde yılın başından beri neler olup bittiğini ay ay mercek altına aldık.

27.12.2020Hürriyet Pazar
Sıfır araca sopayla zarar verdi

Sıfır araca sopayla zarar verdi

Bilecik'te psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen Çağrı Gül, sopayla, 13 gün önce alınan park halindeki cipin camlarını ve farlarını kırdı, kaportasını yamulttu. Kendisini cep telefonuyla görüntüleyen kişiye, “Arayın polisi gelsin, teyze kimse sahibi gelsin, ara polisi” diye seslenen Gül, gelen polis ekiplerince gözaltına alındı. Aracında büyük maddi hasar oluştuğunu ifade eden Gurbet Alış Cin, “Adapazarı’ndan sıfır aldık. Aracı mahvetmiş. Emniyetten alkollü olduğunu söylediler. Aramızda herhangi bir husumetimiz de yoktu. Tanıyorum kendisini” dedi.

26.12.2020Gündem
Sopayla dehşet saçtı 13 gün önce almışlardı

Sopayla dehşet saçtı! 13 gün önce almışlardı

Sopayla 13 gün önce sıfır alınan cipin camlarını ve farlarını kırdı, kaportasını yamulttu. “Arayın polisi gelsin'' diyen Çağrı Gül, gözaltına alındı. Aracında büyük hasar olduğunu söyleyen Gurbet Alış Cin, ''Sıfır aldık. Aracı mahvetmiş. Emniyetten alkollü olduğunu söylediler. Aramızda herhangi bir husumetimiz de yoktu. Tanıyorum kendisini'' dedi.

26.12.2020Gündem
Fenerbahçe  Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu: Şampiyonlukları inceledik ve...

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu: 'Şampiyonlukları inceledik ve...'

Fenerbahçe'de Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, "Gündem Özel" programında açıklamalarda bulundu.

26.12.2020Futbol
AÖL sınavı ne zaman yapılacak MEBden Açık Öğretim Lisesi online sınav açıklaması

AÖL sınavı ne zaman yapılacak? MEB'den Açık Öğretim Lisesi online sınav açıklaması!

AÖL sınavının ne zaman yapılacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda gelen açıklamada sınavların 3 oturum halinde yapılacağı bildirildi. Yapılan açıklamaya göre, sınavlar 26-27 Aralık tarihlerinde yapılacak. MEB açıklamasında, '26 - 27 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacak online sınavlara sadece Yurtdışı Ortadoğu (K.K.T.C hariç) programına kayıtlı öğrenciler girecektir.' denildi.

26.12.2020Gündem
Danilo Zanna: Aşksız hayat aç kalınmış hayat gibidir

Danilo Zanna: Aşksız hayat aç kalınmış hayat gibidir

Onu sevmeme ihtimaliniz neredeyse yok. Her daim sempatik ve pozitif. Boşuna “Sevimlilikte pandayla yarışır” demiyorlar. Yeni yıla doğru geri sayarken gözde şef Danilo Zanna’yla buluştuk. Zor geçen 2020’nin ardından bizi mutlu edecek yemekleri, yılbaşı sofrasını daha da lezzetli hale getirecek detayları, sofrada olması ve olmaması gerekenleri konuştuk: “Ekmek az yiyin...Çorba yok. Afrodizyak içinse deniz mahsulleri...”

Futboldaki bu gidişe birileri dur demeli

Futboldaki bu gidişe birileri "dur" demeli

Kimse adalet istemiyor, herkes kendi lehine yapılan hatayı büyük bir sevinçle kabul ediyor.

26.12.2020Futbol
Salgın sürecinde de çekim merkezi oldu

Salgın sürecinde de 'çekim merkezi' oldu

Tarihi yapıları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra balık ve salata ağırlıklı mutfak kültürüyle dört mevsim turistlerin ilgisini çeken Amasra, koronavirüs normalleşme sürecini de kapsayan 11 aylık dönemde 800 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı.

25.12.2020Seyahat
Lam cihazına lazer eklediler

Lam cihazına lazer eklediler

İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta bir firmanın ithal ürünlere göre 6'da bir maliyetle ürettiği ve mikroskoplarda numune incelemek için kullanılan lamların üzerine bilgi yazan cihazdan beklenen verimin alınması üzerine seri üretim hazırlığına başlandı.

25.12.2020Teknoloji
Kadife boşanmada anlaştılar

Kadife boşanmada anlaştılar

İngiltere'nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının (Brexit) ardından ilişkilerin geleceğinin ne şekilde olacağının belirleneceği anlaşma konusunda yaşanan çıkmaz sonunda aşıldı.

25.12.2020Dünya
Son dakika haberler: 20 milyar liralık depozito yasası Markette kağıt torba, internette paralı poşet...

Son dakika haberler: 20 milyar liralık depozito yasası! Markette kağıt torba, internette paralı poşet...

Büyük tasarruf sağlayan ücretli poşet uygulamasından sonra içecek ambalajlarına da depozito düzenlemesi geldi. Meclis’te kabul edilen yasaya göre 20 milyar liralık tasarruf hedeflenen uygulama için Türkiye Çevre Ajansı kurulacak. Ayrıca bundan sonra marketlerde ücretsiz ince poşetlerin yerini kese kâğıdı alacak.

25.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Reuters duyurdu Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği Brexit konusunda anlaşma sağladı

Son dakika haberi: Reuters duyurdu! Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği Brexit konusunda anlaşma sağladı

Avrupa Birliği (AB) ve Birleşik Krallık, Brexit anlaşması üzerinde mutlu sona en nihayetinde ulaştı. Yetkililerden yapılan son dakika açıklamaya göre AB ile Birleşik Krallık arasında ticaret anlaşması konusunda uzlaşıya varıldı. Avrupa Komisyonu "Ticaret ve İşbirliği Anlaşması"nın taslağını yayınladı. Buna göre; AB ile Birleşik Krallık gümrük vergisi ve kota olmadan ticareti sürdürecek.

24.12.2020Ekonomi
Bakan Kurumdan çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanuna dair değerlendirme: Milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum

Bakan Kurum'dan çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanuna dair değerlendirme: Milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un "yaşanabilir çevre" vizyonuna büyük katkılar sunacağını belirterek, "Tüm bu yasal düzenlemelerde başta milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.

24.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Antalyadan bir tepki çeken görüntü daha

Son dakika haberleri... Antalya'dan bir tepki çeken görüntü daha

Antalya’da bir apartmanın terasına çıkan 30 kişilik gurup, halay çekip konfeti patlatarak eğlendi. Sosyal mesafe kuralına uymayan grubun eğlencesi tepki çekti. Dün yine Antalya'da bir binanın terasında onlarca kişi meşalelerle yılbaşı kutlaması yapmıştı.

24.12.2020Gündem
Bülent Ortaçgil: Müzik piyasası benden bir tane daha Benimle Oynar mısın yapmamı bekledi

Bülent Ortaçgil: Müzik piyasası benden bir tane daha 'Benimle Oynar mısın?' yapmamı bekledi

Gitarist, besteci ve yorumcu Ortaçgil "Ben ürettiğim şeylerde tekrar olmamasına gayret ediyorum birazcık. Yoksa bütün müzik piyasası benden bir tane daha 'Benimle Oynar mısın?' yapmamı istedi. Aynısını yapsam tekrarlamış olacaktım kendimi" dedi.

24.12.2020Keyif
Aşı gönüllüsü profesör: Aşıyla ilgili sosyal medyada yazılanlara inanamıyorum

Aşı gönüllüsü profesör: Aşıyla ilgili sosyal medyada yazılanlara inanamıyorum

Alman aşısının Türkiye'de yapılan Faz-3 çalışmalarında gönüllü olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, sosyal medyada aşıyla ilgili yazılanlara inanamadığını söyledi. Prof. Dr. Ünal, "Yok aşının içinde çip varmış, Bill Gates bize para veriyormuş, bunlar büyük sermayenin yaptığı şeylermiş. Gerçekten bunları duyunca inanamıyorum. Bilimde her şey kanıta dayanır. Kanıtı olmayan hiçbir şeye inanmamalarını rica ediyorum" dedi.

24.12.2020Haber
Son dakika haberi... CHPden taciz açıklaması

Son dakika haberi... CHP'den taciz açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Konya İl Başkanlığı'ndaki taciz iddialarına ilişkin, "İddia edildiği gibi bir durum söz konusu değil. Dolayısıyla il başkanımızla ilgili herhangi bir disiplin soruşturması yapılmasına ihtiyaç olmadığı kanaati oluştu. İl başkanımız görevinin başında" dedi.

24.12.2020Gündem
Son dakika... Aşı gönüllüsü profesör isyan etti: Sosyal medyada yazılanlara inanamıyorum

Son dakika... Aşı gönüllüsü profesör isyan etti: Sosyal medyada yazılanlara inanamıyorum

Sosyal medyada aşı ile ilgili ortaya atılan akılalmaz iddialara aşı gönüllüsü olan Prof. Dr. Necmettin Ünal isyan etti. Alman aşısının Türkiye'de yapılan Faz-3 çalışmalarında gönüllü olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, sosyal medyada aşıyla ilgili yazılanlara inanamadığını söyledi.

24.12.2020Gündem
Son dakika... Bu görüntüye ceza yağdı 113 bin 400 TL...

Son dakika... Bu görüntüye ceza yağdı! 113 bin 400 TL...

Antalya'da dün cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntüler izleyenleri şoke etmişti. Koronavirüs tedbirlerini hiçe sayan 36 kişi, bir plazanın teras katınca yılbaşı eğlencesi düzenledi. Görüntülerin ardından harekete geçen polis ekipleri 36 kişiye pandemi kurallarına uymamaktan toplam 113 bin 400 TL para cezası kesildi.

24.12.2020Gündem
2021 yılına damga vurması beklenen bilimsel gelişmeler

2021 yılına damga vurması beklenen bilimsel gelişmeler

2020'nin getirdiği salgın karmaşası 2021 yılında devam edecek dahi olsa bilim, Covid-19'u sonlandırmak adına tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. Bilimsel çalışmalar 2021 yılında da hem salgın üzerine hem daha pek çok alanda devam edecek.

24.12.2020Teknoloji
Göğsümüzü kabartan Merve Tuncel Hürriyete konuştu... Kovadan çıktı rekorlar kırdı

Göğsümüzü kabartan Merve Tuncel Hürriyet'e konuştu... Kovadan çıktı rekorlar kırdı

1500 metre serbestte dünya gençler rekorunun yeni sahibi Merve Tuncel Hürriyet'e konuştu... Henüz 2-3 yaşlarındayken Ankara’da ki evlerinin banyosundan hiç çıkmayan, suyla oynamayı çok seven, kovaya oturup saatlerce suyla oynayan küçük Merve’nin başarılı bir sporcu olacağını annesi daha o yıllarda anlamış.

24.12.2020Diğer
Rekortmen Merve Tuncel başarının sırlarını açıkladı

Rekortmen Merve Tuncel başarının sırlarını açıkladı!

Henüz 2-3 yaşlarındayken Ankara’da bulunan evlerinin banyosundan hiç çıkmayan, suyla oynamayı çok seven ve kovaya oturup saatlerce suyla oynayan küçük Merve’nin başarılı bir sporcu olacağını annesi Adalet Hanım daha o yıllarda anlamış.

24.12.2020Futbol
Türkiye Çevre Ajansının kurulmasına ilişkin yasa teklifi Meclisten geçti

Türkiye Çevre Ajansı'nın kurulmasına ilişkin yasa teklifi Meclis'ten geçti

Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

23.12.2020Gündem
Plazada, meşaleli, mesafesiz, maskesiz kutlama

Plazada, meşaleli, mesafesiz, maskesiz kutlama 

Antalya'da bir plazanın çalışanları, teras balkonda meşaleler yakıp, sosyal mesafe ve maske kullanımına aldırış etmeden kutlama yaptı. Sloganlar atarak zıplayan çalışanların bu hali, çevre sakinleri tarafından, "Sosyal mesafeleri sıfır" tepkileriyle görüntülendi.

23.12.2020Haber
Hangi vergi indirimlerinin süresi uzatıldı İşte 5 ay daha süresi uzatılan vergiler

Hangi vergi indirimlerinin süresi uzatıldı? İşte 5 ay daha süresi uzatılan vergiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen ekonomik faaliyetlere destek amacıyla açıkladığı vergi indirimlerinin süresi 31 Mayıs 2021'e kadar uzatıldı.

23.12.2020Ekonomi
Son dakika... Koronavirüs önlemlerini umursamadılar Plaza terasında tepki çeken görüntü

Son dakika... Koronavirüs önlemlerini umursamadılar! Plaza terasında tepki çeken görüntü

Tüm Türkiye'de koronavirüs önlemleri uygulanmaya devam ederken dikkat çeken bir görüntü Antalya'dan geldi. Muratpaşa ilçesinde koronavirüs önlemlerini umursamayan bir grup, plazanın terasında meşaleler yakıp, maske ve mesafe kuralına aldırış etmeden kutlama yaptı. Meşale yakıp slogan atan vatandaşların bu görüntüsü büyük tepki çekti.

23.12.2020Gündem
Son dakika... Bakanlık açıkladı: Poşet ücreti...

Son dakika... Bakanlık açıkladı: Poşet ücreti...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca satış noktalarında plastik poşetlerden alınan ücretler yeni yılda da sabit 25 kuruş olarak kalacak. Açık satılan gıdaların hijyenini sağlamak için satış noktalarında ücretsiz verilen plastik poşetlere alternatif olarak kağıt/karton içerikli torbaların da sunulması zorunluluğu getirildi.

23.12.2020Ekonomi
Kovid-19 sahne sanatlarını olumsuz etkiledi, müzeciliği sanal ortama taşıdı

Kovid-19 sahne sanatlarını olumsuz etkiledi, müzeciliği sanal ortama taşıdı

Türkiye'de 2020, Kovid-19'un ortaya çıkardığı koşullar nedeniyle pek çok alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanında da zor bir yıl olarak kayıtlara geçti.

23.12.2020Keyif
Sıfır makyaj Burcu Esmersoy

Sıfır makyaj Burcu Esmersoy

Magazin dünyasının ünlü isimleri arasında 'sıfır makyaj' modası başladı... Özgüvenleri ile alkış toplayan ünlüler artık objektif karşısına makyajsız da geçiyorlar... İşte o ünlüler!

23.12.2020Magazin
Apple’dan otomobil hamlesi

Apple’dan otomobil hamlesi

Yaklaşık 6 yıl önce Apple’ın otonom bir araç üretmek için çalışmalara başladığı gündeme bomba gibi düşmüş ancak daha sonradan markanın kendi otomobilini üretmeyeceği, başka üreticiler için otonom teknolojiler geliştireceği açıklanmıştı. Şimdi ise 2024 yılında kendi batarya teknolojisini kullanarak iCar veya Apple Car olarak adlandırılacak otomobili üretmeye hazırlandığı belirtildi.

23.12.2020Ekonomi
Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi

TOBB tarafından belirlenen ‘Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi’ iki yılda ortalama yüzde 511 büyüdü. Bu şirketler verimliliklerini yüzde 221 arttırırken istihdamlarını da yüzde 86 yükselttiler.

23.12.2020Ekonomi
‘Ağzımızdan hiç çıkmadı’

‘Ağzımızdan hiç çıkmadı’

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ‘parti kapatma’ tartışmalarına ilişkin “Demokrasiyi bu ülkede koşulsuz savunan tek partiyiz. Ne diyorlar? ‘İktidara gelirsek AK Parti’yi kapatacağız.’ Kimsenin böyle bir şey söylediği yok” dedi.

23.12.2020Gündem
Twitter başkanlık hesabını 0 takipçiyle Bidena devredecek

Twitter başkanlık hesabını 0 takipçiyle Biden'a devredecek

Sosyal medya devlerinden Twitter, resmi başkanlık hesabı "@Potus"u ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'a sıfır takipçiyle devredecek.

22.12.2020Dünya
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten AİHMin Demirtaş kararıyla ilgili flaş açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten AİHM'in Demirtaş kararıyla ilgili flaş açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, AİHM'in Selahattin Demirtaş kararıyla ilgili olarak, "Bu sıcak bir karar. Yaklaşık 100-150 sayfalık bir gerekçeli kararı var. Hukuk sistemimiz bunu değerlendirecek ve buna göre bir yaklaşım üretilecektir" dedi.

22.12.2020Gündem
Uzmanlardan o soruya yanıt geldi: Covid-19 aşısı hamileler için riskli mi

Uzmanlardan o soruya yanıt geldi: Covid-19 aşısı hamileler için riskli mi?

Uzun zamandır beklenen ve üzerinde çalışılan aşı artık uygulanmaya başladı, ancak henüz herkes ulaşabilecek mi belli değil. Bunların başında da hamile ve yeni doğum yapmış, bebeğini emziren kadınlar geliyor. Bu kadınların aşıya ulaşıp ulaşamayacağı, nerede yaşadıklarına bağlı olarak değişiyor.

Son Dakika Haberi | Altın madalyalık mücadele

Son Dakika Haberi | Altın madalyalık mücadele

Türk cimnastiğinin gümüş madalyalı kraliçesi Göksu Üçtaş Şanlı, gözleri yaşartan hayat hikâyesiyle, Türk kadınının her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğini bir kez daha kanıtladı.

22.12.2020Diğer
Aralıkta kampanyalar doludizgin

Aralıkta kampanyalar doludizgin

2020 otomotiv sektörü için geçmiş yıllara göre çok farklı geçti. Pandemi etkisi ile yaşanan sıra dışı talep ile birlikte yaşanan rekor aylar kasım ve aralıkta yerini yavaşlamaya bıraktı. OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, “2020 beklentileri her anlamda şaşırttı, rekor eylül gördük, son ayda beklenen satış olmadı, ancak aralık ayına yakışır kampanyalar var” dedi.

22.12.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Alman sosyal medya fenomeni manken hastalığından öldü

Son dakika haberler: Alman sosyal medya fenomeni manken hastalığından öldü!

Alman sosyal medya fenomeni Josi Maria, arkadaşıyla tatil için gittiği Büyük Kanarya adalarında halk arasında 'manken hastalığı' olarak bilinen anoreksiya nervoza nedeniyle hayatını kaybetti.

21.12.2020Dünya
Sıfır beden ısrarı, canından etti

'Sıfır beden' ısrarı, canından etti

Alman sosyal medya fenomeni Josi Maria (24), arkadaşıyla tatil için gittiği Büyük Kanarya adalarında halk arasında ‘manken hastalığı’ olarak bilinen ve sıfır beden olma isteğiyle gelişen ‘anoreksiya nerzova’ nedeniyle hayatını kaybetti.

21.12.2020Avrupa
Tuzla’da 110 bin ton evsel atık toplandı

Tuzla’da 110 bin ton evsel atık toplandı

Temiz bir çevre, kendini yenileyen doğa ve sağlıklı yaşam alanları için geri dönüşüme önem veren Tuzla Belediyesi, 2020 yılı içerisinde yaptığı çalışmalar ile yaklaşık 110 bin ton evsel atık topladı. Çalışmaları değerlendiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sıfır Atık Projesi kapsamında 2023 yılına kadar Tuzla'mızda yüzde 35’lik bir geri dönüşüm sağlayarak hem ekonomik katma değer oluşturabilmek hem de gelecek nesillere güzel bir Tuzla bırakabilmek için, Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin başlatmış olduğu Sıfır Atık Projesi için kollarımızı sıvadık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

21.12.2020Gündem
Son dakika... Salda Gölüyle ilgili flaş gelişme Ahşap birimler kurulacak

Son dakika... Salda Gölü'yle ilgili flaş gelişme! Ahşap birimler kurulacak

Ahşap birimlerde ziyaretçilerin yeme-içme, tuvalet ve dinlenme gibi günübirlik ihtiyaçları karşılanacak. Ziyaretçilerin otopark ihtiyacı da gölden 2 kilometre uzakta oluşturulacak alanda çözülecek.

20.12.2020Ekonomi

Gaziantep FK 3-1 Fenerbahçe (Maçın özeti ve golleri)

Süper Lig'in 13. haftasında Fenerbahçe, Gaziantep FK ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Sarı-lacivertliler mücadeleyi 3-1 kaybetti ve ligde üst üste ikinci yenilgisini aldı.

19.12.2020Spor Arena
Yeni halk sağlığı tehdidi: Atık ilaç

Yeni halk sağlığı tehdidi: Atık ilaç

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2019 yılında 4 milyon 101 bin 155 kilo ilaç atığı toplandığını açıkladı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise, büyük bir tehlikeye dikkat çekerek eczanelerin yüzde 80’inin atık ilaçlarını imha ettirmediğini söyledi.

19.12.2020Gündem
100 puanlık soru: Liselerdeki edebiyat dersi, Orhan Pamuk’un eleştirdiği gibi ‘sıfır’ mı

100 puanlık soru: Liselerdeki edebiyat dersi, Orhan Pamuk’un eleştirdiği gibi ‘sıfır’ mı?

Orhan Pamuk’un “Lise edebiyat derslerinin yazarlığıma katkısı sıfır” sözlerine, okuduğu Robert Kolej’in 40 yıllık edebiyat öğretmeni Mehmet Uysal’dan yanıt geldi. Mehmet Hoca, “Yadırgadık” dedi.

19.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Derin iz bırakan filmler

2020, her sektör gibi sinema sektörü için de zorlu ve ekonomik açıdan sorunlu geçti. Salonlar, COVID-19 tedbirleri kapsamında iki kez kapandı; nisan, mayıs, haziran ve aralık aylarında vizyona film girmedi. Biz de bu tablo içinde gösterim şansı elde eden yapımlar arasında bir sıralamaya gittik. İşte yılın vizyon görmüş yabancı ve yerli yapımları.

26.12.2020

Dijital yemeğinizi nasıl alırdınız

Karantina şartları yeme-içme sektörünü mecburen daha fazla yaratıcı olmaya yönlendirdi.

26.12.2020

Taylan milli takıma göz kırpıyor

Göztepe’nin baskı kurduğu dakikalarda verdiği mükemmel pasla maçın fişini çekti.

23.12.2020

FIFA oylamasında Messi-Ronaldo saltanatını böyle yıktık!

Futbolda 2020 yılının en iyileri nasıl seçildi ve ödül töreninde neler yaşandı?

19.12.2020