EKSTRA
MENÜ

Konut Fiyatları

Konut Fiyatları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konut Fiyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.709 Konut Fiyatları haberi bulunmuştur.

Konut Fiyatları Haberleri

Son dakika... Bu şehirde konut ve arsa fiyatları fırladı Cazibe merkezi haline geldi...

Son dakika... Bu şehirde konut ve arsa fiyatları fırladı! Cazibe merkezi haline geldi...

ÇANAKKALE Boğazı’na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayacak ve kenti daha ulaşılabilir hale getirecek. İstanbul, İzmir ve Bursa üçgeninde kalan Çanakkale, köprü ile birlikte büyük kentlere ulaşılabilirliğin kolaylaşmasıyla önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Buna paralel olarak bölgedeki tarla ve konut fiyatlarında büyük artış yaşandı. Özellikle köprünün Asya ayağının bulunduğu Lapseki ilçesi ve Avrupa ayağının bulunduğu Gelibolu ilçesi çevresinde arsa ve tarla fiyatları yüzde 100’ün üzerinde bir artış gösterdi.

22.11.2020Ekonomi
Son dakika... Buraya yatırım yapanlar yaşadı Arsa fiyatları yüzde 107, tarla fiyatlarıysa yüzde 100 arttı

Son dakika... Buraya yatırım yapanlar yaşadı! Arsa fiyatları yüzde 107, tarla fiyatlarıysa yüzde 100 arttı

Çanakkale tarihi önemi, doğal güzellikleri ve ticari kapasitesi ile önde gelen illerden biri ve en çok göç alan iller arasında üst sıralarda yerini alıyor.

20.11.2020Ekonomi
ABDde konut fiyatları ağustosta arttı

ABD'de konut fiyatları ağustosta arttı

ABD'de S&P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, ağustosta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 5,7 artış gösterdi.

27.10.2020Ekonomi
ABDde ikinci el konut satışları eylülde beklentileri aştı

ABD'de ikinci el konut satışları eylülde beklentileri aştı

ABD'de ikinci el konut satışları, eylülde bir önceki aya göre yüzde 9,4 artarak 6,54 milyona yükseldi ve Mayıs 2006'dan bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.

22.10.2020Ekonomi
Konut metrekare fiyatları tarihi zirvesini gördü

Konut metrekare fiyatları tarihi zirvesini gördü

Türkiye genelinde konut metrekare ortalama birim fiyatı, yükselişini 17 aydır sürdürerek ağustos sonunda 3 bin 530 lira ile tüm zamanların zirvesini gördü.

18.10.2020Ekonomi
Bursa’daki konut fiyatları yüzde 50 arttı

Bursa’daki konut fiyatları yüzde 50 arttı

Son yıllarda konut satışlarında ciddi bir artış gösteren Bursa’da en çok tercih edilen bölgelerin başında Nilüfer ve Mudanya geliyor. Özellikle kentin batı yönlü gelişim göstermesi ve ev almak isteyenlerin öncelikle bu bölgelere yönlenmesinin başında ise markalı konut projeleri geliyor.

13.10.2020Ekonomi
Pandemi o ilçeye yaradı Satışlar yüzde 83,1 arttı

Pandemi o ilçeye yaradı! Satışlar yüzde 83,1 arttı

Pandemi sonrası tatil bölgeleri ve yazlıklara ilginin artması, buralardaki konut piyasasını da canlandırdı. Bodrum'da konut satışları haziran, temmuz ve ağustosta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 83,1 arttı.

9.10.2020Ekonomi
ABDde konut fiyatları temmuzda arttı

ABD'de konut fiyatları temmuzda arttı

ABD'de S&P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, temmuzda geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,8 artış gösterdi.

29.09.2020Ekonomi
Bu ilde evi olan yaşadı Konut kiraları yüzde 110 arttı

Bu ilde evi olan yaşadı! Konut kiraları yüzde 110 arttı

TÜRKİYE genelindeki emlak istatistiklerine göre, 3 yıllık kira değişimleri göz önüne alındığında en yüksek kira artışının yüzde 110 ile Edirne’de olduğu belirtildi. 100 metrekare daire için kira fiyatlarının 1800 lirayı gördüğü kentte yaşayanlar, yüksek fiyatlardan yakındı. Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, kira artışlarının nedeninin konut sayısının az, talebin ise yüksek olmasından kaynaklandığını söyledi.

27.09.2020Ekonomi
ABDde ikinci el konut satışları 14 yılın en yüksek seviyesine çıktı

ABD'de ikinci el konut satışları 14 yılın en yüksek seviyesine çıktı

Ülkede ikinci el konut satışları, ağustosta aylık yüzde 2,4 artarak 6 milyona yükseldi. Bu dönemde piyasa beklentileriyle paralel bir seyir izleyen ikinci el konut satışları, Aralık 2006'dan bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.

23.09.2020Ekonomi
Türkiyede en pahalı ve en ucuz konutlar hangi illerde İşte dev liste...

Türkiye'de en pahalı ve en ucuz konutlar hangi illerde? İşte dev liste...

2020 yılına iyi başlayan gayrimenkul sektörü, Mart ayında Türkiye’de de pandeminin etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte Nisan ve Mayıs aylarını geçen seneye göre yüzde 50 küçülerek geçirmişti. Haziran ayında yapılan cazip konut kredisi kampanyası ile sektör yeniden hareketlendi ve Haziran ve Temmuz aylarını geçen seneye göre yüzde 156 artış göstererek kapattı. En fazla konut satışı gerçekleşen 3 il olan İstanbul, Ankara ve İzmir olurken, konut satış fiyatı en yüksek il ise Muğla oldu. İşte endeksa verilerine göre konut fiyatları en düşük ve en yüksek iller...

17.09.2020Ekonomi
Yılbaşından bu yana 300 binden fazla ev satıldı

Yılbaşından bu yana 300 binden fazla ev satıldı

KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas "Yılbaşından bu yana satılan birinci el konutlar 300 binin üzerinde. Bu aynı zamanda ciddi bir stok erimesidir. Birinci eldeki stokların eridiğini, ikinci elde de stokların hızla azaldığını görüyoruz. 3 ayda 600 bin konut satıldı. Geçmiş dönemlere bakıldığında 3 ayda böyle bir satış grafiğinin olmadığını görebiliyoruz. Birikmiş talepten öte bir satış var" dedi.

15.09.2020Ekonomi
Son dakika... Koronavirüs salgını ev kiralarını da etkiledi Bir tek o il etkilenmedi

Son dakika... Koronavirüs salgını ev kiralarını da etkiledi! Bir tek o il etkilenmedi

GAYRİMENKUL sektörünün alım-satım platformu GABORAS, yaptığı araştırmayla 20 ildeki yeni konutların kira fiyatlarını mercek altına aldı. 2019 ve 2020 yılındaki fiyatların ele alındığı çalışmada Adana, Çanakkale, Mersin ve Kayseri’de kira fiyatlarında düşüşler yaşanırken, İzmir, Muğla ve Antalya’da yüzde 20’nin üzerinde artış görüldü.

12.09.2020Ekonomi
İngilterede konut fiyatları arttı

İngiltere'de konut fiyatları arttı

Konut finansman kuruluşu Nationwide, İngiltere’de ağustos ayında konut fiyatlarının aylık bazda yüzde 2 arttığını duyurdu.

3.09.2020Ekonomi
Konut satış değeri en fazla artan iller açıklandı Hangi şehirlerde fiyatlar yükselecek

Konut satış değeri en fazla artan iller açıklandı! Hangi şehirlerde fiyatlar yükselecek?

Pandemi sürecinin yeni normal hayata geçmesinin ardından konut satışları arttı, gayrimenkul sektörü eski canlı günlerine geri döndü. Temmuz ayında rekor seviyede konut satışı gerçekleşti ve Türkiye genelinde konut satış fiyatları yüzde 19,5 arttı.

21.08.2020Ekonomi
Konut Fiyat Endeksi haziran ayında arttı

Konut Fiyat Endeksi haziran ayında arttı

Konut Fiyat Endeksi, haziranda aylık yüzde 2,6, yıllık yüzde 25,7 artışla 139,5 seviyesinde gerçekleşti.

19.08.2020Ekonomi
ABDde konut fiyatları mayısta yüzde 4,5 arttı

ABD'de konut fiyatları mayısta yüzde 4,5 arttı

ABD'de S&P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, mayısta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,5 artış gösterdi.

28.07.2020Ekonomi
Bu illerden konut sahibi olanlar yaşadı Sadece 1 yılda değerlendi...

Bu illerden konut sahibi olanlar yaşadı! Sadece 1 yılda değerlendi...

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve Endeksa işbirliği ile hazırlanan 2020 yılı 2. çeyreğine ilişkin “İkinci El Konut Piyasası Raporu” açıklandı. Rapora göre, konut satış adedi 2020 yılının ikinci çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre %14, ikinci el konut satışları ise %28 artış gösterdi.

28.07.2020Ekonomi
Bu ilçelerde ev sahibi olanlar yaşadı İşte salgın öncesi ve sonrası fiyatlar

Bu ilçelerde ev sahibi olanlar yaşadı! İşte salgın öncesi ve sonrası fiyatlar

Tüm dünyayı etkisi alan pandemi süreci devam ediyor. Endeksa.com, koronavirüs salgının ülkemizde etkilerinin görülmeye başladığı 11 Mart tarihi öncesi ve Haziran sonrasındaki dönemlerde gayrimenkul satış ve kiralarında talep edilen fiyat değişimini inceledi.

26.07.2020Ekonomi
Türkiye, dünyada konut fiyatları en çok ucuzlayan ikinci ülke

Türkiye, dünyada konut fiyatları en çok ucuzlayan ikinci ülke

Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, "Türkiye, Brezilya’nın ardından 42 ülke arasında konut fiyatlarının en fazla düştüğü ikinci ülke oldu" ifadelerini kullandı.

20.07.2020Ekonomi
Konut fiyatları yükseliyor

Konut fiyatları yükseliyor

5 milyon veri üzerinden yapılan araştırmaya göre Türkiye genelinde ve 5 büyük ilde 2019 yılının ilk 6 ayında konut satış fiyatları düşüş gösterirken, 2020 yılında artış görüldü. 2019 yılının ilk 6 ayında ülke genelinde konut satış fiyatları yüzde 7.73 düştü, 2020 yılının ilk 6 ayında ise yüzde 8.59 artış gösterdi. En fazla fiyat artışı Muğla ve Antalya’da oldu.

11.07.2020Ekonomi
ABDde konut fiyatlarında düşüş bekleniyor

ABD'de konut fiyatlarında düşüş bekleniyor

California merkezli veri analiz firması CoreLogic, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileri nedeniyle ABD'de konut fiyatlarının, gelecek yıl yüzde 6,6 düşeceği tahmininde bulundu.

8.07.2020Ekonomi
Son dakika... İstanbulun bu ilçelerinde konut fiyatları arttı Evi olana talih kuşu kondu

Son dakika... İstanbul'un bu ilçelerinde konut fiyatları arttı! Evi olana talih kuşu kondu

Endeksa.com’un verilerine göre, Türkiye genelinde konut satış fiyatları son 1 yılda yüzde 2,69, 4 yılda ise yüzde 8,73 oranında artış gösterdi. İşte İstanbul'un en hızlı değerlenen yerleri...

3.07.2020Ekonomi
ABDde konut fiyatları nisanda yüzde 4,7 arttı

ABD'de konut fiyatları nisanda yüzde 4,7 arttı

ABD'de S&P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, nisanda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,7 artış gösterdi.

30.06.2020Ekonomi
‘Düşük faizi fırsatçılığa çevirmeyin’

‘Düşük faizi fırsatçılığa çevirmeyin’

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) ve TOBB İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu, üyelerini kredi faizlerinin düşmesini fırsat bilerek konut fiyatlarını artırmamaları konusunda uyardı.

22.06.2020Gündem
En çok aidat veren ilçeler açıklandı Resmen dudak uçuklatıyor

En çok aidat veren ilçeler açıklandı! Resmen dudak uçuklatıyor

Vatandaşlar için büyük bir gider olan aidat fiyatları dudak uçuklatıyor. 5 Büyükşehir Konut Aidat Raporuna göre İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya'da her ay 1 milyar 133 milyon TL aidat ödeniyor. Her ay yaklaşık 700 milyon TL aidatın ödendiği İstanbul’da başı Sarıyer çekiyor. En düşük aidatı ise ortalama 40 TL ile Fatihte oturanlar ödüyor.

18.06.2020Ekonomi
Konut Fiyat Endeksi nisan ayında arttı

Konut Fiyat Endeksi nisan ayında arttı

Konut Fiyat Endeksi, nisanda aylık yüzde 1,7, yıllık yüzde 16,7 artışla 127,5 seviyesinde gerçekleşti.

16.06.2020Ekonomi
İstanbulda 16 yaş üstü konutlarda 4,6 milyon kişi yaşıyor

İstanbul'da 16 yaş üstü konutlarda 4,6 milyon kişi yaşıyor

Deprem Güçlendirme Derneği (DEGÜDER) Başkanı Sinan Türkkan, İstanbul'daki 4,5 milyon konuttan 1,4 milyon adedinin 16 yaş ve üstünde olduğunu belirterek, bu evlerde 4 milyon 576 bin kişinin yaşadığını bildirdi.

15.06.2020Ekonomi
Bursada TOKİden 1250 lira taksitle konut satışı

Bursa'da TOKİ'den 1250 lira taksitle konut satışı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bursa'da kentsel yenileme uygulaması kapsamında 167 konut satışa sunuluyor. Taksitler 1250 liradan başlıyor.

15.06.2020Ekonomi
İngilterede konut fiyatları sert düştü

İngiltere'de konut fiyatları sert düştü

İngiltere'de konut fiyatları, geçen ay yüzde 1,7 azalarak aylık bazda son 11 yılın en sert düşüşünü kaydetti.

2.06.2020Ekonomi
İstanbulun bu ilçelerinde konut sahibi olan yaşadı İşte salgın öncesi ve sonrası fiyatlar

İstanbul'un bu ilçelerinde konut sahibi olan yaşadı! İşte salgın öncesi ve sonrası fiyatlar

Tüm dünyayı etkisi alan pandemi süreci devam ediyor. Endeksa.com, koronavirüs salgının ülkemizde etkilerinin görülmeye başladığı 11 Mart tarihi öncesi ve sonrasındaki dönemlerde gayrimenkul satış ve kiralarında talep edilen fiyat değişimini inceledi.

30.05.2020Ekonomi
ABDde konut fiyatları arttı

ABD'de konut fiyatları arttı

ABD'de S&P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, martta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,4 artış gösterdi.

26.05.2020Ekonomi
Türkiyeden en çok konut alan ülkeler belli oldu İlk sıradaki resmen fark attı

Türkiye'den en çok konut alan ülkeler belli oldu! İlk sıradaki resmen fark attı

EVA Gayrimenkul Değerleme, yabancı yatırımcıların 2019 yılı 1. çeyrek dönemi ile 2020 yılı 1. çeyrek döneminde Türkiye’de gerçekleştirdikleri gayrimenkul alımlarını inceledi.

19.05.2020Ekonomi
Bu illerde konut sahibi olanlara talih kuşu vurdu İşte en çok değerlenen yerler... İlk sıradakine şaşıracaksınız

Bu illerde konut sahibi olanlara talih kuşu vurdu! İşte en çok değerlenen yerler... İlk sıradakine şaşıracaksınız

Endeksa verilerine göre Türkiye'de konutların en çok değerlendiği yerler belli oldu. İlk sırada İstanbul ya da İzmir yer almıyor. İşte o liste...

8.05.2020Ekonomi
Corona virüs talebi yağdı Buralarda konut sahibi olanlara iyi haber

Corona virüs talebi yağdı! Buralarda konut sahibi olanlara iyi haber

Koronavirüs konut fiyatlarını da etkiledi. Yazlık ve yayla evi gibi müstakil konutlara olan talep fiyat artışına yol açtı. Ülke genelinde müstakil ev fiyatları ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden bu yana yüzde 25, kira fiyatı ise yüzde 18 yükseldi.

29.04.2020Ekonomi
ABDde konut fiyatları şubatta yüzde 4,2 arttı

ABD'de konut fiyatları şubatta yüzde 4,2 arttı

ABD'de S&P Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi, şubatta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,2 artış gösterdi.

28.04.2020Ekonomi
Fiyatlar öyle yüksek ki... Konut almak neredeyse imkânsız...

Fiyatlar öyle yüksek ki... Konut almak neredeyse imkânsız...

Almanya’da nüfusu bir milyonun üzerinde olan Berlin, Hamburg, Münih ve Köln’de konut fiyatları o kadar yükseldi ki, çalışanların ev alması neredeyse imkânsız hale geldi.

11.03.2020Avrupa
Konut kredisi faizleri düşünce yeni projeler birbiri ardına geliyor

Konut kredisi faizleri düşünce yeni projeler birbiri ardına geliyor

Konut kredisi faizlerinin düşmesi yeni emlak projelerini beraberinde getirirken, DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Son 10 yıla, hatta 20 yıla baktığınızda Türkiye’de gayrimenkulün kazandırdığını hiçbir yatırım kazandıramadı. Tüketicilerin bu dönemi iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bundan daha uygun bir dönemin yaşanma şansı yok” dedi.

5.03.2020Emlak
Buralarda oturana talih kuşu vurdu İşte en çok değerlenen yerler

Buralarda oturana talih kuşu vurdu! İşte en çok değerlenen yerler

Gayrimenkul Borsası tarafından hazırlanan ve en büyük 5 kentin ilçelerinin incelendiği 5 Büyükşehir Değer Endeksi'ne göre, 2019'da önceki yıla göre ortalama konut fiyatları en çok artan ilçeler belirlendi.

30.01.2020Ekonomi
Avrupada konut fiyatları arttı

Avrupa'da konut fiyatları arttı

Avrupa Birliği'nde (AB) konut fiyatları 2019 yılının üçüncü çeyreğinde 2018'in aynı dönemine göre yüzde 4,1 oranında yükseldi.

16.01.2020Ekonomi
İrlandada seçime ekonominin damga vurması bekleniyor

İrlanda'da seçime ekonominin damga vurması bekleniyor

İrlanda Başbakanı Leo Varadkar'ın ülkenin 8 Şubat'ta genel seçime gideceğini açıklamasının ardından gözler, ülkenin artan ekonomik sorunlarına çevrildi.

15.01.2020Ekonomi
Duraklama devri bitti

Duraklama devri bitti

Gayrimenkul sektöründe 50 yılı geride bırakan Mesa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, inşaat sektöründe 2018’in son çeyreğinde başlayan daralma sürecinin geride kaldığını dile getirdi.

8.01.2020Ekonomi
İngilterede konut fiyatları geçen yıl yüzde 1,4 arttı

İngiltere'de konut fiyatları geçen yıl yüzde 1,4 arttı

İngiltere’de konut fiyatları 2019 yılında yüzde 1,4'lük artış kaydetti.

3.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu kaynaklar artık kentsel dönüşüme gitmeli

sahibinden.com sitesinin eylül ayı emlak endekslerini inceledim.

9.10.2020

Bazı konular siyaset üstüdür

KONU Türkiye’nin geleceği, menfaatleri olunca her şeyi bir kenara itmek gerekir.

25.08.2020

Piyasalarda trendler korunuyor

Ekonomilerdeki açılmayla birlikte dipten dönüş sinyalleri gelmeye devam ediyor. Koronavirüse karşı yapılan aşı çalışmalarındaki olumlu gelişmeler, düşük faiz ve bol likidite piyasalardaki iyimserliğin devamında etkili oldu. Borsada çıkış trendi sürerken, döviz kurlarında ise yatay seyir devam ediyor.

19.07.2020

İnşaatçılarımız sınıfta kaldı

İNŞAATÇILAR Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım’ın açıklamaları ilginçti.

16.01.2020