MENÜ

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.809 Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Haberleri

‘Üretim merkezi olarak öne çıkarız’

‘Üretim merkezi olarak öne çıkarız’

Pandemi sürecinde üretimden satışa her alanda dijitalleşme ve teknolojinin öneminin bir kez daha kavrandığına dikkat çeken Arçelik Global CEO’su olan Hakan Bulgurlu’yla COVID-19’un yaşandığı dönemde gündemi ve öngörülerini konuştuk.

31.05.2020Ekonomi
Termal ve normal kamera özellikleri tek bir akıllı sistemde birleşiyor

Termal ve normal kamera özellikleri tek bir akıllı sistemde birleşiyor

Türkiye'de kamera üretimi yapan Büyütech firması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye katkı sunmak amacıyla TÜBİTAK desteğiyle termal ve normal kamera özelliklerini tek bir akıllı sistemde buluşturmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

29.05.2020Teknoloji
Fahiş fiyat ve stokçulara sıkı takip

Fahiş fiyat ve stokçulara sıkı takip

Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk uygulamalarına karşı piyasa dengesini ve tüketicileri korumaya yönelik gerekli tedbirleri alacak, bunların uygulanmasını sağlayacak, denetim ve inceleme yapacak.

28.05.2020Ekonomi
2. Abdülhamidin rüyasıydı... Yüzde 67si tamamlandı 10 binden fazla kişiye istihdam sağlayacak

2. Abdülhamid'in rüyasıydı... Yüzde 67'si tamamlandı! 10 binden fazla kişiye istihdam sağlayacak

ZONGULDAK’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde, ’Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid’in rüya projesi’ olarak bilinen Filyos Projesi’nin önemli ayaklarından Filyos Limanı inşaatının yüzde 67’si tamamlandı. Zonguldak Ticaret Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Filyos Endüstri Bölgesi’nde yapılacak yatırımlarla 12 bin doğrudan istihdam hedeflendiğini söyledi. Demir, "Filyos’un, 25 milyon tonluk limanıyla 6 bin dönümlük endüstri bölgesiyle ve yaklaşık 11 bin 500 dönümlük serbest bölgesiyle beklentimizi karşılayacak ve Zonguldak’ı 28’inci sıralardan Türkiye’nin ilk 10 ili arasına sokacak proje olacağı yönünde umutluyuz" dedi.

27.05.2020Ekonomi
Ar-Ge tasarım merkezleri ve teknoparklar 27 Mayıs’ta işbaşı yapacak

Ar-Ge tasarım merkezleri ve teknoparklar 27 Mayıs’ta işbaşı yapacak

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan normalleşme takvimine göre, koronavirüs nedeniyle çalışma hayatında gidilen kısıtlamalarda kademeli rahatlama gerçekleştirilecek. Takvime göre, Ar-Ge tasarım merkezleri ve teknoparklar 27 Mayıs’tan itibaren işbaşı yapacak.

24.05.2020Teknoloji
Ticaret Bakanlığından 81 ilde market ve pazar denetimi

Ticaret Bakanlığından 81 ilde market ve pazar denetimi

Ticaret Bakanlığı ekiplerince, Ramazan Bayramı öncesi, 81 ilde temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde ve pazar yerlerinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi.

22.05.2020Ekonomi
Firmalar nefes aldı

Firmalar 'nefes' aldı

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), tüm dünyayı sosyal ve ekonomik yönden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sürecinde örnek çalışmalara imza attı. BTSO, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nden BTSO Akademi online eğitimlerine; medikal malzeme üretiminden dijital iletişim platformlarına kadar üyelerinin sorunlarına çözüm üreten birçok proje geliştirdi.

22.05.2020Ekonomi
Bakan Varanktan Bursa için önemli açıklama

Bakan Varank'tan Bursa için önemli açıklama

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Mayıs Ayı Meclis ve Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Yeni normale geçişte, küresel tedarik zincirinin yeniden şekillendiğini söyleyen Bakan Varank, "Bursa, sahip olduğu avantajlarla pek çok yabancı yatırımcının hedef noktası haline gelebilir" dedi.

21.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Bakan Akar açıkladı: 1411 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler: Bakan Akar açıkladı: 1411 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Akar, "Suriye ve Irak'ın kuzeyinde terörle mücadelemiz aralıksız sürüyor. 1 Ocak'tan bu yana 1411 terörist etkisiz hale getirildi" ifadelerinde bulundu. Akar ayrıca, "(Kovid-19 ile mücadele) Dünyadaki ordulara bakıldığında vaka sayısının azlığı bakımından TSK en başarılı durumda.Bu gerçekten büyük bir başarı" dedi.

20.05.2020Gündem
Türk şirketi nanolif yapılı maske üreten makine geliştirdi

Türk şirketi nanolif yapılı maske üreten makine geliştirdi

İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent şirketlerinden Areka Filtrasyon Genel Müdürü ve Medikal Tekstiller Ar-Ge Merkezi (Mediteks) Koordinatörü Doç. Dr. Ali Kılıç, nano teknolojiyle kumaş üretimi yapan makineler geliştirdiklerini ifade ederek, "Günlük en az 30 bin FFP3 standardında koruyucu maske üretim kapasiteli 150 cm eninde Nanolif Üretim Makinesi'nin imalatı devam ediyor. Haziran ayında seri üretime geçilmiş olacak." dedi.

18.05.2020Teknoloji
Marmara Üniversitesinde yerli taşınabilir solunum cihazı üretildi

Marmara Üniversitesi'nde yerli taşınabilir solunum cihazı üretildi

Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde oluşturulan Ar-Ge ekibi, yüzde 90'a yakın yerlilik oranıyla taşınabilir yetişkin solunum cihazı üretti.

18.05.2020Teknoloji
Dikkat O süre uzatıldı

Dikkat! O süre uzatıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin faaliyet raporları ile teknoloji geliştirme bölgelerinde (TGB) faaliyet gösteren işletmelerin mali denetim raporlarını verme süresini 30 Haziran'a kadar uzattı.

17.05.2020Ekonomi
Patara Telsiz Telgraf İstasyonu binaları restorasyon için kamulaştırıldı

Patara Telsiz Telgraf İstasyonu binaları restorasyon için kamulaştırıldı

TÜRKİYE’nin 2020 yılı turizm teması Patara Antik Kenti'nde, 2'nci Abdülhamit döneminde inşa edilen Telsiz Telgraf İstasyonu binalarının, restorasyonunun yapılması amacıyla acele kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

16.05.2020Gündem
Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıkladığı "yerli koronavirüs ilacı"nın üretildiği fabrikayı ilk kez görüntülendi. Firmanın CEO'su İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Koçak, "İlk hedefimiz Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak. Sağlık Bakanlığı'na 300 bin doz bağışlıyoruz. Daha sonra Sağlık Bakanlığı uygun görürse, talep gelen Avrupa ülkelerine de ihraç edebiliriz" dedi.

15.05.2020Gündem
Yeni araçlarda bulunması zorunlu gelişmiş güvenlik sistemleri belirlendi

Yeni araçlarda bulunması zorunlu gelişmiş güvenlik sistemleri belirlendi

Gelişmiş acil frenleme, sürücü dalgınlık ve dikkat uyarı, şeritte tutma destek, kör nokta bilgi, olay veri kaydedicisi, alkol kilidi kurulum kolaylığı ve aracın siber saldırılara karşı korunması güvenlik sistemleri arasında yer alıyor.

14.05.2020Ekonomi
Bakan Varank, TÜBİTAK’ın iki yeni çağrısını duyurdu

Bakan Varank, TÜBİTAK’ın iki yeni çağrısını duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “Sipariş AR-GE ve patent lisans çağrıları sanayide güçlü sinerji oluşturacak” dedi.

14.05.2020Ekonomi
İTHİB Başkanından maske üretim mesajı

İTHİB Başkanı'ndan maske üretim mesajı

Dokuma, örme, triko ve dokunmamış mensucatlardan mamul çok kullanımlık maske üretim standartları Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, TSE, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) ile gerçekleştirilen ortak çalışmalar neticesinde belirlendi.

13.05.2020Ekonomi
Marmara Üniversitesi ‘taşınabilir solunum cihazı’ geliştirdi

Marmara Üniversitesi ‘taşınabilir solunum cihazı’ geliştirdi

Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde oluşturulan Ar-Ge ekibi, 'SoloVent-MAXI T1000' ismini verdikleri taşınabilir yetişkin solunum cihazı üretti.

10.05.2020Eğitim
Son dakika: Koronavirüse karşı yerli ilaç ‘TR-C 19’da son durum

Son dakika: Koronavirüse karşı yerli ilaç ‘TR-C 19’da son durum!

Dünyayı sarsmaya devam eden koronavirüse (COVID-19) karşı etkili ilaç olması planlanan, laboratuvar ortamında virüsü nötralize ederek etkisiz hale getiren yerli ve milli üretimli ‘TR-C 19’un ruhsatlandırılmasıyla ilgili hazırlık süreci de başladı.

10.05.2020Gündem
Yatırım teşvik belgeleri kapsamındaki yatırımlara Kovid-19 nedeniyle ek süre

Yatırım teşvik belgeleri kapsamındaki yatırımlara "Kovid-19" nedeniyle ek süre

Deprem, salgın gibi doğal ve biyolojik afetler nedeniyle yarım kalan ve tamamlanamayan yatırımlardan, teşvik belgeleri 11 Mart 2020'den önce düzenlenen ve bu tarih itibarıyla süresi devam edenlere, talep halinde 1 yıla kadar ilave bitirme süresi verilebilecek.

9.05.2020Ekonomi
Sanayi kentinde 1,8 milyar liralık teşvik

Sanayi kentinde 1,8 milyar liralık teşvik

"Sanayi ve teknoloji kenti" Kocaeli'de hayata geçirilmesi planlanan ve sabit yatırım tutarı 1,8 milyar lira olarak öngörülen 43 komple yeni yatırım projesi teşvik kapsamına alındı.

9.05.2020Ekonomi
Koronavirüsün mikro RNA’ları incelenecek

Koronavirüsün mikro RNA’ları incelenecek

Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi Çocuk Kan ve Genetik Uzmanı Prof. Dr. Duran Canatan, birçok kanser türünün mikro RNA’sını incelediğini hatırlatarak, koronavirüsün de mikro RNA’sını inceleyeceklerini söyledi. Bu sayede erken tanı teşhisi yapabileceklerini anlatan Prof. Dr. Canatan, Anti mikro RNA’lar üretip kişilerin tedavisinde kullanılabilecek" dedi.

5.05.2020Teknoloji
Deneyap Teknoloji Atölyeleri, keşfetme tutkusu kazandırıyor

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, keşfetme tutkusu kazandırıyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın, keşfetme tutkusuna sahip öğrenciler yetiştirmek ve Türkiye'nin bilim ve teknolojide bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği Deneyap Teknoloji Atölyeleri, 240 bin öğrenciye ücretsiz olarak ev sahipliği yaptı.

5.05.2020Teknoloji
Deneyap Teknoloji Atölyeleri, binlerce öğrenciye keşfetme tutkusu kazandırıyor

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, binlerce öğrenciye keşfetme tutkusu kazandırıyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın, keşfetme tutkusuna sahip öğrenciler yetiştirmek ve Türkiye'nin bilim ve teknoloji alanında bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği Deneyap Teknoloji Atölyeleri, 30 ilde 240 bin öğrenciye ücretsiz olarak ev sahipliği yaptı.

4.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler:Bakan Koca Twitterdan duyurdu Sanayi üretimi için normalleşme çalışmalarını başlattık

Son dakika haberler:Bakan Koca Twitter'dan duyurdu! 'Sanayi üretimi için normalleşme çalışmalarını başlattık'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kocaeli Sanayi Odasının organizasyon desteğiyle Gebze'de, günlük 5 bin test kapasiteli bir laboratuvar kurduklarını bildirdi.

2.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Medeniyet imkan değil, vicdan meselesidir

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Medeniyet imkan değil, vicdan meselesidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Somali'ye gönderdiği yardımla ilgili, "Milli Teknoloji Hamlesi ile geliştirdiğimiz solunum cihazları Somalili kardeşlerimize nefes olacak." değerlendirmesini yaptı.

2.05.2020Gündem
Mobil dijital röntgen cihazı yakında devreye giriyor

Mobil dijital röntgen cihazı yakında devreye giriyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, yerli solunum cihazının devreye girdiğini hatırlatarak, "Mobil dijital röntgen cihazı yakın zamanda devreye girecek. Milli ve yerli ürünler inşallah hızlı şekilde devreye alınacak." ifadesini kullandı.

29.04.2020Teknoloji
Sağlıkta yerli ve milli cihaz dönemi başlıyor

Sağlıkta yerli ve milli cihaz dönemi başlıyor

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir "Mobil dijital röntgen cihazı yakın zamanda devreye girecek. Yerli MR cihazı, milli kalp-akciğer pompası, otomatik CPR cihazı çalışmaları devam ediyor" dedi.

28.04.2020Ekonomi
Yerli solunum cihazının üretim aşamaları görüntülendi

Yerli solunum cihazının üretim aşamaları görüntülendi

Arçelik, ASELSAN, Baykar ve Biosys mühendislerinin seferberliğiyle hayata geçirilen yerli solunum cihazının seri üretimi ve testleri, Arçelik'in Çerkezköy'de bulunan elektronik işletmesinde 7 gün 24 saat esasına göre devam ediyor.

28.04.2020Teknoloji
Bakan Varank tüm dünyanın peşinde düştüğü cihazı açıkladı

Bakan Varank tüm dünyanın peşinde düştüğü cihazı açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yüzde 100 yerli ve milli yoğun bakım solunum cihazına ilişkin önemli açıklamada bulundu. Bakan Varank cihazların ihracatının yapılabileceğini söyledi.

25.04.2020Ekonomi
TÜBİTAK Başkanı Mandal, corona virüs aşısı ve ilacı için tarih verdi

TÜBİTAK Başkanı Mandal, corona virüs aşısı ve ilacı için tarih verdi

TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, 25'i üniversite toplam 41 kuruluşun oluşturduğu 'Covid-19(corona virüs) Türkiye Platformu'nun seferberlik halinde ilaç ve aşı çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Mandal, "Klinik öncesi aşamaları ilaç için bu yaz aylarında belki daha da erken üretme noktasında olacağız. Aşı çalışmalarında ise 9 aylık bir zaman dilimi içinde klinik öncesi aşama tamamlanacak" dedi.

25.04.2020Gündem
Bakan Varanktan önemli yerli otomobil açıklaması: Erteleme yok

Bakan Varank'tan önemli yerli otomobil açıklaması: Erteleme yok

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobille ilgili erteleme olmadığını, tedarikçilerle görüşmeler yapıldığını söyledi.

24.04.2020Ekonomi
Yerli solunum cihazı (ventilatör) özellikleri nedir

Yerli solunum cihazı (ventilatör) özellikleri nedir?

Testlerden başarıyla geçen ve hastanedeki ilk performansıyla hekimlerden tam not alan yerli yoğun bakım solunum cihazı, yurt dışından ithal edilen muadillerinden de üstün bulundu. Peki yerli solunum cihazının özellikleri nedir?

24.04.2020Gündem
Uzay temalı eğitim üssünün açılışı ertelendi

Uzay temalı eğitim üssünün açılışı ertelendi

Bursa'da yapımı tamamlanan Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi'nin (GUHEM) açılışının, yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle ertelendiği bildirildi.

24.04.2020Teknoloji
Yıldız Teknopark koronavirüse karşı 4 koldan mücadele ediyor

Yıldız Teknopark koronavirüse karşı 4 koldan mücadele ediyor

Yıldız Teknopark'ta Kovid-19 aşısından hızlı tanı kitine, otonom hastane robotundan yenilebilir antiviral etkili koruyucu spreye kadar pek çok farklı ürünün geliştirilmesi konusunda yoğun bir çalışma sürdürülüyor.

23.04.2020Teknoloji
Yarı iletken sensörlerde dışa bağımlılık bitecek

Yarı iletken sensörlerde dışa bağımlılık bitecek

Savunma ve havacılık platformlarına yönelik alt sistem ve bileşenler üreten Nero Endüstri'nin, yarı iletken sensör alanında yapmaya hazırlandığı 1,6 milyar liralık yatırım, Cumhurbaşkanı Kararı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından "proje bazlı teşvik" kapsamına alındı. Yapılacak yatırımla yarı iletken sensörlerde dışa bağımlılığın bitirilmesi hedefleniyor.

22.04.2020Teknoloji
İstanbula dev sağlık üssü

İstanbul'a dev sağlık üssü

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında açılışı öne çekilen Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk etabı dün hizmete girdi. Hastanede çok kısa sürede üretilen yerli ve milli 100 ventilatör de yerini aldı. Açılışı videokonferansla yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye sağlık hizmetlerinde destan yazmıştır, gücünü göstermiştir” dedi.

21.04.2020Gündem
Yerli solunum cihazlarının üretimi seferberlik ruhuyla gerçekleşti

'Yerli solunum cihazlarının üretimi seferberlik ruhuyla gerçekleşti'

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bayraktar, yerli solunum cihazlarının üretiminin 120'den fazla mühendisin çalışmalarıyla ortaya çıktığını ve tam bir seferberlik ruhuyla gerçekleştiğini belirtti.

21.04.2020Teknoloji
Türkiye için tarihi teslimat Hepsi yerli 5 bin tane daha üretilecek…

Türkiye için tarihi teslimat! Hepsi yerli! 5 bin tane daha üretilecek…

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli solunum cihazlarına ilişkin, "İnşallah Mayıs sonuna kadar beş bin cihaz üretilmiş olacak." dedi.

20.04.2020Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğandan müjde: 8 tanesi daha hizmete alınacak

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: 8 tanesi daha hizmete alınacak

Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabı bugün açıldı. Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan da video konferans yöntemi ile katılıdı. Erdoğan yaptığı açıklamada önemli bir müjdeyi de paylaşarak "İnşası devam eden 8 şehir hastanemizin büyük bölümünü bu yıl kalanlarını da önümüzdeki yıl hizmete almayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

20.04.2020Gündem
Hükümet sektörlerden korona taleplerini istedi

Hükümet sektörlerden korona taleplerini istedi

Hükümet üretim taahhüdü bulunan, ihracat bağlantısı olan, çarkların durması durumunda zarar görecek olan tekstil, makine, gıda, giyim, eczacılık ürünleri gibi imalat sanayi firmalarının sokağa çıkma yasağıyla ilgili taleplerini acil iletmelerini istedi.

19.04.2020Ekonomi
OSB’lerde arsa satışı dövizle yapılamayacak

OSB’lerde arsa satışı dövizle yapılamayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayicilerin talepleri üzerine Organize Sanayi Bölgesi Uygulama Yönetmeliğinde değişikliğe gitti.

17.04.2020Ekonomi
Bakanlık duyurdu 2 yeni kolaylık uygulamaya girdi

Bakanlık duyurdu! 2 yeni kolaylık uygulamaya girdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, sanayicilerin her yıl nisan ayı sonuna kadar doldurması gereken yıllık işletme cetveli, başvuru halinde 4 aya kadar uzatılacak. Elektrik tarifeleri için 2 yılda bir yaptırılan sanayi sicil belgesi vizesi için tanınan ek süre 30 gün yerine 90 gün olarak uygulanacak.

16.04.2020Ekonomi
Yerli maske filtresi üretilmesine yönelik Ar-Ge projeleri başarıya ulaştı

Yerli maske filtresi üretilmesine yönelik Ar-Ge projeleri başarıya ulaştı

Medikal maske filtrelerini yerlileştirme konusunda TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü ile İstanbul Teknik Üniversitesi Ulusal Membran Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (İTÜ MEM-TEK) eş zamanlı yürütülen 2 Ar-Ge projesi başarıyla sonuçlandı.

15.04.2020Teknoloji
Coronathon Türkiye’den çıkan 30 projeye TÜBİTAK’tan fon desteği

Coronathon Türkiye’den çıkan 30 projeye TÜBİTAK’tan fon desteği

TÜBİTAK, koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan problemlere çözümler üretmek misyonuyla gerçekleştirilen Coronathon Türkiye’de, öne çıkan projeleri desteklemek üzere 600 bin TL’lik bir fon açıkladı.

15.04.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 alana dikkat dedi ve talimat verdi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 alana dikkat dedi ve talimat verdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınının biyogüvenlik, siber güvenlik ve gıda güvenliğinin önemini arttırdığını belirterek bu üç kritik alanda adım atılması için talimat verdi.

15.04.2020Gündem
Karadeniz Teknik Üniversitesine TÜBİTAKtan 8,75 milyon lira destek

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne TÜBİTAK'tan 8,75 milyon lira destek

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (TTM) 7 yıl sürecek projesine 8,75 milyon lira destek sağlayacak.

15.04.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Bakanlıktan sanayi tesisleri kapatılacak iddialarına yalanlama

Son dakika haberler... Bakanlıktan "sanayi tesisleri kapatılacak" iddialarına yalanlama

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, "fabrikaların yoğun olarak bulunduğu İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya ve Tekirdağ illerindeki sanayi tesislerinin 10 gün süreyle faaliyetlerine ara vereceği" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

14.04.2020Ekonomi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına Milli Teknoloji Hamlesine uygun yeni yapı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına 'Milli Teknoloji Hamlesi'ne uygun yeni yapı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yapısı "Milli Teknoloji Hamlesi"ni güçlendirecek şekilde yeniden düzenlendi.

14.04.2020Teknoloji