EKSTRA
MENÜ

Sampuan

Sampuan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sampuan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.165 Sampuan haberi bulunmuştur.

Sampuan Haberleri

Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlundan Fenerbahçe, Fatih Terim ve Mustafa Cengiz sözleri

Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu'ndan Fenerbahçe, Fatih Terim ve Mustafa Cengiz sözleri

Galatasaray'ın mayıs ayında yapılması planlanan seçimli olağan genel kurulu öncesi başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu, göreve gelmeleri halinde sarı-kırmızılı kulübü dengeli ve şeffaf bir yapıya kavuşturacaklarını söyledi.

14.04.2021Futbol
Aynısefa Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Aynısefa Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Aynısefa Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Aynısefa Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Uzun senelerdir bilinen yağlardan biri aynısefa yağıdır. Cilt kuruluğuna iyi gelmesi, tırnak mantarına iyi gelmesi gibi pek çok durum için sıklıkla kullanılır. Aynısefa yağı nedir? Aynı sefa yağı nasıl yapılır? Aynı sefa yağı neye iyi gelir? Aynı sefa yağının faydaları nelerdir? İşte bütün detaylar.

Argan Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Argan Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Argan Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Argan Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Argan yağı bir süredir güzellik ve sağlık için sık kullanılan yağlar arasındadır. Özellikle argan yağının etkilerini bilenler bu yağa ayrı bir önem vermektedir. Sizde argan yağı nedir neye iyi gelir öğrenerek doğru şekilde yağın etkilerinden faydalanabilirsiniz. Sıkça kullanılan argan yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Argan yağı faydaları ve kullanımı hakkında tüm detayları derledik.

Aloe Vera Saç Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Aloe Vera Saç Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Aloe Vera Saç Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Aloe Vera Saç Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Aloe vera bitkisi tüm dünyada özellikle kozmetik alanında sunduğu faydalar ile gözde bitkiler arasında yerini alıyor. Güzelliğine ve cilt bakımına önem veren her insanın mutlaka adını duyduğu Aloe vera bitkisi, özellikle içeriğindeki akışkan jel ile bitkisel tedavi yöntemlerinde tercih ediliyor. Cilt üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmeyen Aloe vera bitkisi, saç derisine iyi gelen bir bitki olarak saç maskelerinde sıklıkla kullanılıyor. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenlere özel Aloe vera saç maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Aloe vera saç maskesi faydaları ve yapımı için tüm detayları derledik.

Saç Bakım Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Saç Bakım Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Saç Bakım Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Saç Bakım Yağı Faydaları Ve Kullanımı

İnsanların vücutlarında bulunan yerlerin bakımını yapması önemlidir. Aynı zamanda vücutları içerisinde bulunan bu alanların bakımını önemsemeleri, düzenli bir şekilde yapmaları da aynı şekilde önem taşır. Saç da vücutta bulunan önemli bir yerler arasında bulunur. Aynı zamanda saç çok fazla kirlenebilen yerler arasında bulunmaktadır. Bu nedenle saç bakımı önemlidir. Saç bakım yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Saç bakım yağı faydaları ve kullanımı nasıldır? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

Isırgan Otu Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Isırgan Otu Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Isırgan Otu Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Isırgan Otu Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Isırgan otu yağı nedir? Isırgan otu yağının özellikleri nelerdir? Isırgan otu yağının faydaları nelerdir? Isırgan otu yağı nerelerde kullanılır? Isırgan otu yağı nasıl yapılır ve nasıl elde edilir? Isırgan otu yağı neye iyi gelir? Isırgan otu yağının faydaları nelerdir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Uzmanlar uyarıyor: Çevre kirliliği penis boyunu küçültüyor

Uzmanlar uyarıyor: Çevre kirliliği penis boyunu küçültüyor

Gebelik sırasında maruz kalınan endüstriyel kimyasalların erkek üreme sistemini etkileyerek küçük penis boyuna, düşük sperm sayısına ve sertleşme sorununa yol açabileceği iddia ediliyor. Üstelik bu kimyasalların doğacak bebekte yaratacağı sorunlar maalesef sadece penis boyu ile de sınırlı değil.

10.04.2021Gündem
Sivilce tedavisinde dikkat edilecek noktalar

Sivilce tedavisinde dikkat edilecek noktalar

Sivilce (Akne) birçok insan tarafından normal kabul edilen, ergenlik sivilcesi  canım ne var bunda ,zamanla geçer denilerek üzerinde durulmayan ama aslında tedavi edilmediği zaman deride ömür boyu devam eden izlere sebeb olabilen bir durumdur.

Zeytin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Zeytin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Zeytin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Zeytin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Zeytin ağacı, Akdeniz iklimine ait olan ve doğada doğal olarak yetişebilen bir ağaç türüdür. Kıvrımlı ve oldukça geniş bir gövde yapısına sahip olan zeytin ağacının yetiştirilmesi zahmetlidir. Peki, Zeytin ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Zeytin ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte detaylar.

LOréal Grup, Gjosayla iş birliğinde yeni bir adım attı

L'Oréal Grup, Gjosa'yla iş birliğinde yeni bir adım attı

L'Oréal Grup, kendi girişim sermayesi fonu olan BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development) aracılığıyla çevre teknolojileri alanında faaliyet gösteren Gjosa’ya yatırım yaptı. İsviçre merkezli Gjosa, benzersiz su tasarrufu çözümleri geliştirmesiyle tanınıyor. Şampuan durulama teknolojilerini optimize etmek için 2015 yılından beri birlikte çalışan L’Oréal Grup ve Gjosa, iş birliklerinin yeni aşamasında, tekno-güzellik yaklaşımını su tasarrufu konusundaki çözümlere entegre edecek.

31.03.2021Teknoloji
Bilinçsiz uygulanan saç maskeleri kelliğe neden olabilir

Bilinçsiz uygulanan saç maskeleri kelliğe neden olabilir

Saç dökülmelerine karşı uygulanan maskelerin bilinçsiz kullanımının daha büyük sorunlara yol açabileceğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Yardımcı “Uzman olmayan kişiler tarafından önerilen saç bakım ürünlerinin kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Doğal diye yapılan saç maskeleri başta saçlı deri olmak üzere kulaklarda, göz kapaklarında, yüzde ve boyunda alerjik durumlara sebep olabilir hatta kalıcı saç kaybıyla sonuçlanabilir” dedi.

31.03.2021Sağlık
Biz bahara hazırız, ya saçlarımız

Biz bahara hazırız, ya saçlarımız?

Havalı bir görüntü için havalı saçlar önemli! Saçlarımızın ihtiyacıysa her mevsim değişiyor. Peki bahara girerken dökülme ve matlık gibi sorunlarla karşılaşmamak için neler yapabiliriz? Saçımızı sık yıkamamak, havayla temasını kesmemek, bol su içmek, kurulamak için havlu kullanmak ve bakım yapmak bunlardan bazıları...

Hindistan Cevizi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Hindistan Cevizi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hindistan Cevizi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Hindistan Cevizi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerindeki ağaç türlerinden biri Hindistan cevizi ağacıdır. Hindistan cevizi ağacı nedir? Hindistan cevizi ağacının Latince ismi nedir? Hindistan cevizi ağacının özellikleri nelerdir? Hindistan cevizi ağacı ne zaman dikilir? Hindistan cevizi ağacı nerede yetiştirilir? Hindistan cevizi ağacı nasıl yetiştirilir? İşte Hindistan cevizi ağacı hakkında detaylı bilgiler.

26.03.2021Bitki Bakımı
Vanilya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Vanilya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Vanilya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Vanilya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerinde çok sayıda bitki türü ve çok sayıda ağaç türü bulunur. Ağaç türlerinden biri de vanilya ağacıdır? Vanilya ağacı nedir? Vanilya ağacı Latince ismi nedir? Vanilya ağacı özellikleri nelerdir? Vanilya ağacı nerede yetişir? Vanilya ağacı nasıl yetiştirilir ve budanır? Vanilya ağacı yaprak döker mi? Vanilya ağacının faydaları nedir? İşte detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kekik faydaları saymakla bitmiyor İşte, kekik yağı ve kekik çayı hakkında bilinmesi gerekenler

Kekik faydaları saymakla bitmiyor! İşte, kekik yağı ve kekik çayı hakkında bilinmesi gerekenler

Doğal yollarla sağlıklı olmanın yollarını arayanlarda önemli bir yere sahip olan kekiğin faydaları saylamakla bitmiyor. Kekik Çayı, suyu ve yağı olarak çeşitli biçimlerde kullanılan bu şifalı bitki, öksürük ve gribal enfeksiyonlara iyi geliyor. İşte, sık tüketilen kekik çayı ve kekik yağı hakkında bilinmesi gerekenler.

22.03.2021Sağlık
Şeytanın bile aklına gelmez Uyuşturucuyu oraya da saklamışlar...

Şeytanın bile aklına gelmez! Uyuşturucuyu oraya da saklamışlar...

Gençleri zehirleyen uyuşturucu satıcıları şeytanın bile aklına gelmeyen yöntemleri uyguluyor. Uyuşturucuları bazen cips bazen çay paketinde taşıyan torbacılar yakalanmaktan yine de kurtulamıyor. Bakın o uyuşturucu satıcıları Güven Timleri tarafından bakın nasıl deşifre edildi. CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday ve kameraman Güngör Yılmaz’ın özel haberi.

16.03.2021Gündem
Uzman isim uyardı Sahte şampuana dikkat

Uzman isim uyardı! Sahte şampuana dikkat

Son dönemlerde düzenlenen operasyonlarla adından oldukça söz ettiren sahte şampuanlar adeta zehir saçıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Özlem Kaplan sahte şampuanlarla ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.

25.02.2021Haber
Uzman isimden sahte şampuan uyarısı Göz kayıplarına yol açabilir

Uzman isimden sahte şampuan uyarısı! 'Göz kayıplarına yol açabilir'

Son dönemlerde düzenlenen operasyonlarla adından oldukça söz ettiren sahte şampuanlar adeta zehir saçıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Özlem Kaplan sahte şampuanlarla ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.

25.02.2021Gündem
Arnavutköyde sahte şampuan imalathanesine baskın

Arnavutköy'de sahte şampuan imalathanesine baskın

Arnavutköy'de sahte temizlik ürünleri üretilen imalathaneye baskın düzenlendi. 4 kişi gözaltına alınırken, piyasaya sürülmek üzere, çok sayıda temizlik maddesi ele geçirildi. Baskın anı kameralara yansıdı.

24.02.2021Gündem
Mardinde terör operasyonu: Patlayıcıları ayakkabıya gizlemişler Flaş gelişme

Mardin'de terör operasyonu: Patlayıcıları ayakkabıya gizlemişler! Flaş gelişme

Mardin polisi, terör örgütü PKK/KCK-YPG/PYD’ye yönelik operasyonlarını sürdürürken, sınırdan ülkeye yasa dışı yollarla giriş yapmak isteyen 4 Suriye uyrukluyu gözaltına aldı. Teröristlerden birinin, ayakkabı tabanına bölmeler açarak, gizlediği yaklaşık 200 gram el yapımı plastik patlayıcı ele geçirildi. Suriyelilerden 2'si, deport edilirken, 1'i sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest kaldı, 1 terörist de tutuklandı.

4.02.2021Gündem
Ayağındaki ayakkabı tabanı içinde ülkeye patlayıcı madde sokmak istedi

Ayağındaki ayakkabı tabanı içinde ülkeye patlayıcı madde sokmak istedi

Mardin Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat sonucu harekete geçerek, ülkeye giriş yapmak isteyen, Suriye uyruklu, PKK/YPG’li 2 teröristi gözaltına aldı. Teröristlerin üzerlerinde ve irtibatta oldukları kişilerin evlerinde yapılan aramalarda; 4 kilo 115 gram plastik patlayıcı, 2 zaman ayarlı bomba ve 1'i uzaktan kumandalı olmak üzere 3 bomba düzeneği ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Mardin polisinin operasyonlar ise, Nusaybin, İstanbul, Antalya ve Şanlıurfa’da baskınlar yapıldı. Operasyon kapsamında 4 terörist tutuklanırken, patlayıcı maddelerin ayakkabı tabanı ile ayakkabı sayası arasına yerleştirildiği ayrıca şampuan, jöle ve krem kutularında da saklandığı ortaya çıktı.

30.01.2021Haber
Mardin merkezli 4 ilde PKK/YPG operasyonu Şeytanın aklına gelmez: Ayakkabı tabanında patlayıcı...

Mardin merkezli 4 ilde PKK/YPG operasyonu! Şeytanın aklına gelmez: Ayakkabı tabanında patlayıcı...

Mardin Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat sonucu harekete geçerek, ülkeye giriş yapmak isteyen, Suriye uyruklu, PKK/YPG’li 2 teröristi gözaltına aldı. Teröristlerin üzerlerinde ve irtibatta oldukları kişilerin evlerinde yapılan aramalarda; 4 kilo 115 gram plastik patlayıcı, 2 zaman ayarlı bomba ve 1'i uzaktan kumandalı olmak üzere 3 bomba düzeneği ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Mardin polisinin operasyonlar ise, Nusaybin, İstanbul, Antalya ve Şanlıurfa’da baskınlar yapıldı. Operasyon kapsamında 4 terörist tutuklanırken, patlayıcı maddelerin ayakkabı tabanı ile ayakkabı sayası arasına yerleştirildiği ayrıca şampuan, jöle ve krem kutularında da saklandığı ortaya çıktı.

30.01.2021Gündem
Endüstriyel ürünlerin aşırı tüketimine dikkat Erken ergenliğe neden olabilir

Endüstriyel ürünlerin aşırı tüketimine dikkat! Erken ergenliğe neden olabilir

Kız ve erkek çocuklarında erken ergenlik, genetik faktörlerin yanı sıra son yıllarda yaşam ve beslenme tarzı, hava kirliliği, temiz gıdaya ulaşım gibi sorunlar nedeniyle giderek artıyor. Bireyleri fizyolojik ve psikolojik yönden etkileyen erken ergenlik sürecinin doğru atlatılması için ailelerin çocuklarını yakından takip etmeleri gerekiyor. Belirtiler konusunda bilinçli olmak ve eğer varsa vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmak önem taşıyor.

Saç Ekimi Sonrası Bu 11 Maddeye Dikkat Edin

Saç Ekimi Sonrası Bu 11 Maddeye Dikkat Edin!

Saç ekimi son yılların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer alıyor. Bu işlem sırasında olduğu gibi sonrasında da dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Dr. Emrah Çinik, saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken 11 maddeyi anlattı.

25.01.2021Kişisel Bakım
Yao Kadınları Güçlü ve Upuzun Saçlarının Sırrını Verdi

Yao Kadınları Güçlü ve Upuzun Saçlarının Sırrını Verdi

Çinli kadınlar kusursuz ciltleri ve parlak saçları ile dikkat çeker. Güçlü ve sağlıklı saçlarının sırrı eski Çin köylerinden geliyor. “Uzun saç köyü” olarak da bilinen köyde yaşayan Yao kadınları, uzun ve parlak saçlarıyla ünlü. Bu bölgede yaşayan kadınların çoğu 2 metreden uzun saçlara sahip.

19.01.2021Saç
Bebek banyosu hakkında merak edilenler

Bebek banyosu hakkında merak edilenler

“Vücudumuzun en büyük organı sayılan cildimizin bebekler için önemi, bir örtü olmaktan çok daha fazlasıdır. Yeni doğan bir bebeğin derisi; duyarlı, ince ve kolay zedelenir yapıdadır. Bu nedenle; yıkanması ve bakımı da ayrı bir özen gerektirmektedir” diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu, açıkladı.

18.01.2021Çocuk-Aile
Kötü Cilt Günlerinin Nedeni Nedir

Kötü Cilt Günlerinin Nedeni Nedir?

Sabah uyandınız ve cildinizin hiç olmadığı kadar kötü durumda olduğunu mu gördünüz? Biz bu duruma 'kötü cilt günü' diyoruz ve zaman zaman herkesin başına geldiğini biliyoruz. Bir daha asla olmayacağından emin olmanın püf noktası ise cildinizin kötü olmasına neden olan şeyi bulmaktır. İşte kötü bir cilt gününün bazı genel nedenleri...

Sağlıklı beslenin sağlıklı kalın Pandemi döneminde ilgi gören organik semt pazarları

Sağlıklı beslenin sağlıklı kalın! Pandemi döneminde ilgi gören organik semt pazarları

Sağlığımızın değerini her geçen gün daha iyi anladığımız son günlerde organik yaşama da ilgi arttı. Bunun için ilk akla gelen yerler tabii ki hem hesaplı hem güvenilir olan ekolojik pazarlar… Doğal beslenmenin hastalıklara karşı olan direncimizi de artırdığını düşünürsek, organik ürünlerin yer aldığı bu pazarların kıymetini bilmemiz gerekiyor. Sizin için pandemi döneminde ziyaret edebileceğiniz organik pazarlara dair küçük bir araştırma yaptık.

Vücudunuzda Yanlış Temizlediğiniz 7 Yer

Vücudunuzda Yanlış Temizlediğiniz 7 Yer!

Yalnızca göbek deliğinde yaşayan yaklaşık 2.368 bakteri türü vardır ve yine de bu bölgenin hijyeni ihmal edilmektedir. Kulak kirinizi temizlemek için pamuklu çubuklar tehlikelidir ve kullandığınız yüz temizleyici cildinizin yapısını bozabilir. Görünüşe göre vücudumuzdaki bazı alanların temizliği hakkında yanlış bilgilere sahibiz. Peki ya doğruları neler?

13.01.2021İyi Yaşam
Kısa Saç Bakımının Altın Kuralları

Kısa Saç Bakımının Altın Kuralları

Hepimiz uzun saçlara bakmanın temellerini biliyoruz; saçları tararken nazik olmalıyız, kırık uçları aldırmalıyız, saç kremi kullanmalıyız... Ve evet, aslında bu kurallar her uzunluk için geçerlidir ancak özellikle kısa saçlar için dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları var, gelin onlara bakalım...

13.01.2021Saç
G-String Giymemeniz Gereken 6 Durum

G-String Giymemeniz Gereken 6 Durum

G-string çamaşırlar oldukça seksi olsalar da her gün giyilebilecek şekilde tasarlanmadılar. Bazı zamanlarda onları daha rahat çamaşırlar ile değiştirmeniz gerekir. Özellikle bu 6 durumda g-string giymekten uzak durmalısınız.

Çocuğunuz için banyo zamanını eğlenceli hale getirebilirsiniz İşte öneriler...

Çocuğunuz için banyo zamanını eğlenceli hale getirebilirsiniz! İşte öneriler...

Gelişen bir çocuk için büyümek, yeni beceriler öğrenmek ve yürümeye alışmakla geçen bir günün ardından, sıcak bir banyo, rahatlama için ideal olabilir. Ayrıca banyo zamanını, gün ortasında oyun oynanan bir zaman dönüştürebilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Nedir ve Ne İşe Yarar

Saç Mezoterapisi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç mezoterapisi somut sonuçlar elde edildiği için tüm dünyada birçok saç ekimi ve bakımı merkezinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Dr. Emrah Çinik, son dönemlerin en popüler uygulamalarından olan saç mezoterapisi hakkında bilgiler veriyor.

11.01.2021Saç
2021 Yılının Trendleri ve Modası Geçenler

2021 Yılının Trendleri ve Modası Geçenler

Yeni bir yıl söz konusu olduğunda en çok konuşulan konulardan biri de trendler olur. Beslenmeden modaya, teknolojiden güzelliğe birçok alan trendler yoluyla şekillenir. Gelin, biz bu yıl bir değişiklik yapıp güzellik trendlerinin yanı sıra popülerliğini yitirenlere de bir göz atalım.

30.12.2020Moda Trendleri
Cristiano Ronaldo sosyal medyada 500 milyon takipçiye yaklaştı

Cristiano Ronaldo sosyal medyada 500 milyon takipçiye yaklaştı

Sosyal medyanın en popüler futbolcuları arasında Juventus'ta forma giyen Cristiano Ronaldo, 500 milyona yaklaşan hayran kitlesiyle açık ara zirvede yer almaya devam ediyor.

30.12.2020Futbol
Kepeğe Yol Açan 10 Sinsi Alışkanlık

Kepeğe Yol Açan 10 Sinsi Alışkanlık

Bazen kepekten kurtulmaya çalışırken, onu daha da kötüleştiren bir şeyler yapıyor olabilirsiniz. Saçınızı çok sık veya çok nadiren yıkamak, kullandığınız fırça ve daha pek çok şey kepek sorununa yol açıyor ya da var olan sorunu daha da kötüleştir olabilir. Kepeğe yol açan 10 sinsi alışkanlığı anlatıyoruz.

28.12.2020Saç
Banyo Askısı modelleri - En ucuz, kaliteli ve iyi banyo askıları

Banyo Askısı modelleri - En ucuz, kaliteli ve iyi banyo askıları

Banyo askıları banyolarda oldukça işlevsel amaçlar ile kullanılmaktadır. Bu askılar pek çok açıdan pratiklik de sağlar. Banyo askısı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Kuru Saçlara Bakmanıza Yardımcı Olacak 6 Tüyo

Kuru Saçlara Bakmanıza Yardımcı Olacak 6 Tüyo

Sağlıklı ve ışıltılı saçlara sahip olmak hem öz güveni artırır hem de ruh halinizi yükseltir. Fakat saçlarınız kuru, şekil almıyor ve canınızı sıkıyorsa bunu tersine de çevirebilirsiniz. İşte kuru saçlara bakmanıza yardımcı olacak 6 tüyo...

24.12.2020Saç
Yeni Yıla Damgasını Vuracak Saç Rengi Trendleri

Yeni Yıla Damgasını Vuracak Saç Rengi Trendleri

2020 yılı boyunca evdeydik ve çoğumuz pandemi sıkıcılığına renk katmak için saçlarımızı değiştirdik; boyu ile oynadık, kakül kestik, boyadık... Bu da demek oluyor ki değil pandemi ne olursa olsun saçlarımızdan vazgeçmiyoruz ve saç modasını yaşatmaya devam ediyoruz! O halde şimdiden 2021'in trend saç renklerine bir göz atalım. Bakalım yeni yılda bizi hangi renk saçlar bekliyor...

24.12.2020Saç
Kuru saçların nedenleri nelerdir Nasıl tedavi edilir

Kuru saçların nedenleri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?

Kuru saç yaygın bir sorundur ve birçok sebebi olabilir. Tedavi edilmezse, kontrol edilmesi zorlaşır ve kırılmaya yatkın hale gelebilir. Bunun için bir an önce sorunun farkına varıp, çözüm yollarına başvurmanız gerekir. Gelin, kuru ve kıvırcık saçları önlemek için nedenleri, işaretleri ve evde yapılan doğal maskelerle sorunu gidermenin yollarına bir göz atalım.

22.12.2020Kadın
Bursadan Avrupalı firmalara hijyen ürünü ihracatı

Bursa'dan Avrupalı firmalara hijyen ürünü ihracatı

Bursa'da yıllardır hijyen ürünleri alanında faaliyet gösteren bir işletme, Alman ve İsviçreli firmaların kendi isimlerini taşıyan ıslak mendil ve antibakteriyel jel üretimini gerçekleştiriyor.

22.12.2020Ekonomi
Kirpiklerinizi uzatmak isterken gözünüzden olmayın

Kirpiklerinizi uzatmak isterken gözünüzden olmayın

Kirpik hijyeninin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Doç. Dr. Aylin Kılıç, "Her gün birkaç dakika sıcak havluyla gözünüze kompres yapıp bebe şampuanıyla kirpikler yıkanmalı. Kirpiklere badem yağı sürmenin ise faydası yok, aksine göze kaçarsa zararı çok" dedi.

18.12.2020Sağlık
İvana Sert: Şampuanıma asit koydular

İvana Sert: Şampuanıma asit koydular

İvana Sert, Türkiye'ye ilk geldiği günlerde beraber aynı evde kaldığı model kızların kendisini çok kıskandığını bu nedenle şampuanına asit bile koyduklarını söyledi.

30.11.2020Magazin
Saçınızı bunca zaman yanlış şampuanlamış olabilirsiniz İşte doğrusu…

Saçınızı bunca zaman yanlış şampuanlamış olabilirsiniz! İşte doğrusu…

En iyi makyajı, saçı, kıyafetleri ve vücudu elde etmek için sürekli olarak ipuçları ve püf noktaları takip ediyoruz, ancak emin olduğumuz ve hiç sorgulama gereği duymadığımız bir şey varsa, o da saçlarımızı nasıl yıkayacağımızdır. Saçınızı gerçekten yanlış yıkıyor olabilir misiniz?

27.11.2020Saç
Banyonuzu düzenlemenin 5 basit yolu

Banyonuzu düzenlemenin 5 basit yolu

Evin diğer köşelerinde olduğu gibi, banyoların da düzenli görünmesini sağlamak bazen gözümüzde büyüyebilir. Biraz zaman ve çaba gerektirse de sonunda rahat bir nefes almak için buna değer! İşte stressiz bir sabah, daha temiz banyolar için yapmanız gerekenler…

26.11.2020Dekorasyon

Yazar Sonuçları

Dermatit (egzama) neden olur? Tedavisi var mıdır?

Egzama (dermatit) sandığımızdan çok daha yaygın ve günlük hayatımızın içinde olan bir cilt sorunudur. Bu alerjik hastalık kendini; cildin şişmesi, kızarması, ağrı ve kaşıntı ile gösterir. En sık görülen tipleri; kontakt dermatit, atopik dermatit ve seboreik dermatit’tir.

17.02.2021

Saçlarınız Bu Ara Haddinden Fazla mı Dökülüyor?

Stresle bağlantılı bir saç dökülmesi türü olan “Telogen Effluvium” pandemi sırasında daha yaygın hale geldi.

19.01.2021

Çenemizi düşüren konular

Geçtiğimiz hafta aşıdan başka şeyler de konuşuldu. Neler mi? Buyurun efendim, sizin için listesini çıkardım...

10.12.2020

Çocuğunuzun böbrek sağlığını korumak için 10 altın öneri

Çocuklarda böbrek sağlığını korumak için birtakım önlemler almak oldukça önemli. Peki bunun için nelere dikkat edilmeli? İşte öneriler...

4.12.2020