EKSTRA
MENÜ

Patent

Patent haberleri sayfasında güncel ve son dakika Patent hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.487 Patent haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Patent Haberleri

Engin Aksoy: Daha çok yatırım yapmak istiyoruz

Engin Aksoy: Daha çok yatırım yapmak istiyoruz

Türkiye’de uzun yıllardır tartışmaların devam ettiği fiber konusunda Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, açıklama yaptı. Vodafone’un Türkiye’deki 15’inci yılı vesilesiyle gazetecilerle bir araya gelen Aksoy, “Fiber konusunda gerideyiz. Sadece avantajlı bölgeler değil, tüm Türkiye’de fiber ağın genişlemesini istiyoruz. Eğer fiberin önündeki engeller kalkarsa Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmak istiyoruz” dedi.

18.09.2021Ekonomi
21 Ekim hangi burç ve burcu ne 21 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Ekim hangi burç ve burcu ne? 21 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Ekim doğumlu olan kişiler hangi burç olduğunu tahmin etmektedirler. 21 Ekim tarihinde doğan kişiler hangi Türk ünlülerle aynı doğum tarihi olduğunu merak etmektedirler. Son günlerde 21 Ekim ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki, 21 Ekim hangi burca aittir? 21 Ekim burcu nedir? 21 Ekim tarihte bugün neler olmuştur? İşte 21 Ekim ile ilgili bütün bilgiler.

15.09.2021Burçlar
Silikon Vadisine ‘Türk’ imzası Biz de varız...

Silikon Vadisi'ne ‘Türk’ imzası! 'Biz de varız...'

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren Türk Telekom’un iştiraki Netsia baz istasyonlarını akıllandırarak doğru zamanda doğru talebe yönlendirmeyi başardı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk mühendislerinin gücünü dünyaya göstermek adına yerimizi aldık. Dünya devlerinin tamamı burada. Silikon Vadisi’nde yani işin mutfağında geliştirdiğimiz teknolojileri dünyaya ihraç ediyoruz” diye konuştu.

13.09.2021Ekonomi
e-ticarette yapay zekâ stratejisi

e-ticarette yapay zekâ stratejisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, fonların Türkiye’ye ilgisi olduğunu görebildiklerini belirterek, “Hepsiburada ile olduğu gibi Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren bütün firmalarımızla da yakın ilişkide bulunmayı sürdüreceğiz ve şirketlerimizin değerini arttırarak onları birer global marka haline getireceğiz” ifadesini kullandı.

13.09.2021Ekonomi
Türk Defnesi coğrafi işaret almaya hak kazandı

Türk Defnesi coğrafi işaret almaya hak kazandı

Orman Genel Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından Türk Defnesi tescillendi ve coğrafi işaret almaya hak kazandı.

10.09.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan yüz yüze eğitim açıklaması: Devam ettirmekte kararlıyız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması: Devam ettirmekte kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hastalığın seyrini yakından izliyoruz, izleyeceğiz. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız" dedi.

6.09.2021Gündem
Evde kendin yap dönemi

Evde kendin yap dönemi

Üç boyutlu yazıcıların ucuzlayarak yaygınlaşmasıyla birlikte oyunun kuralları değişti. Artık evimizde kendi tasarımlarımızı üretebiliyoruz. Evinizde kendi tasarımlarınızı üretebileceğiniz teknolojileri bir araya getirdik.

4.09.2021Ekonomi
Rekor sürede sonuç veriyor Koronavirüs testinde heyecanlandıran gelişme

Rekor sürede sonuç veriyor! Koronavirüs testinde heyecanlandıran gelişme

Türkiye'de son 24 saatte 297 bin 167 Kovid-19 testi yapıldı, 21 bin 893 kişinin testi pozitif çıktı, 252 kişi hayatını kaybetti. Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi'nde (UNAM) geliştirilen yeni "antijen testi" ile pozitif vakalar 10 saniye gibi bir sürede yüzde 99 doğruluk oranı ile tespit edilebiliyor. Dr. Bülent Ortaç, dünyada geliştirilen pek çok Kovid-19 tanı testi olduğuna işaret ederek bu testin 10 saniye gibi rekor bir sürede sonuç veren en hızlı test olduğunu söyledi. Diagnovir test kiti ve cihazı için şimdiden Ukrayna, Almanya gibi pekçok ülkeden talep geliyor.

1.09.2021Gündem
Avon Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Avon Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Avon Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Avon Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Avon, günümüzde oldukça önemli bir yere sahip olan kozmetik markasıdır. Avon markasına olan talebin oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Avon markasının nerede üretildiğini, özelliklerini ve kim tarafından kurulduğunu sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Onun için Bir sonraki Steve Jobs deniyordu... En genç milyarder sahte çıktı

Onun için "Bir sonraki Steve Jobs" deniyordu... En genç milyarder sahte çıktı

Forbes dergisi "dünyanın kendi başına milyarder olan en genç kadını" yazıyordu. Kapağına fotoğrafını koyan bir başka iş dünyası dergisi Inc, onun için "Bir sonraki Steve Jobs" diyordu.

31.08.2021Ekonomi
Tantuni hayvanın neresinden yapılır Tantuni malzemeleri ve yapım aşamaları

Tantuni hayvanın neresinden yapılır? Tantuni malzemeleri ve yapım aşamaları

Mersin Tantunisi Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenmiş ve coğrafi işaret almıştır. Türkmen Sıkması, Kara kavurma, Et Sote, Sebzeli Kavurma’nın sentezinden oluşan Tantuni, Arapça yumuşak yemek manasına gelir. Peki, tantuni hayvanın neresinden yapılır? Tantuni malzemeleri ve yapım aşamaları

KOBİ’lere özel işletme raporu

KOBİ’lere özel işletme raporu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), veri tabanında kayıtlı KOBİ’lerin koronavirüs salgınının başladığı 2020 yılı dahil, son 5 yıllık verileri ışığında sektördeki konumunu, finansal analizlerini ve işletmenin gelişimini de içeren ‘finansal röntgen’ niteliğindeki İşletme Değerlendirme Raporu’nu yayımladı.

28.08.2021Ekonomi
Baran Çelik: Dönüşümün parçası olmalıyız

Baran Çelik: Dönüşümün parçası olmalıyız

Katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilerek ihracatın artmasına katkı sunmayı amaçladıklarını söyleyen Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “Otomotiv sanayinin daha yeşil, döngüsel ve dijital olması bir gereklilik halini aldı. Türkiye otomotiv sektörü olarak pasta yaşanan dönüşüme yanıt vermemiz ve dönüşümün bir parçası olmamız gerekiyor” dedi.

27.08.2021Ekonomi
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır: 20 milyar Euro hayal değil

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Çandır: 20 milyar Euro hayal değil

Dünyada coğrafi işaret pazarının büyüklüğünün 200 milyar dolar seviyelerinde olduğunu ifade eden Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, “Türkiye ise yöresel ürün potansiyeli ile 20 milyar Euro’luk kazanç sağlayabilir. İtalya, parmesan peynirinden 1.5 milyar Euro gelir sağlarken, 200’ün üzerinde yerel çeşidi bulunan Türkiye’nin 20 milyar Euro’luk kazancı hayal olmasa gerek” dedi.

25.08.2021Ekonomi
R İşareti Nedir, Neyi Temsil Eder Ve Nasıl Yapılır Klavye İle R İşareti Yapımı

R İşareti Nedir, Neyi Temsil Eder Ve Nasıl Yapılır? Klavye İle R İşareti Yapımı

R işareti geometride çapın simgesidir. Bunun dışında R, bazı markaların logolarının yanında ® şeklinde de kullanılır. Registered Mark kelimesinin kısaltması olan R, tescillidir marka manasına gelir. Register kelimesinin sözlük anlamı ise kayıt ve sicildir. Bir markanın tüm hak ve sorumluluklarını üzerine almak isteyen serbest girişimciler ve kurumlar markalarını tescil ettirmek zorundadır. R işareti sadece tescil edilen markaların ürettiği ürünlerde ve sunduğu hizmetlerde kullanılabilir. R işareti nedir, neyi temsil eder ve klavyede nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.08.2021Teknoloji
Boğaziçi Üniversitesinin yeni rektörü Mehmet Naci İnci kimdir İşte Prof. Dr. Mehmet Naci İncinin biyografisi

Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Mehmet Naci İnci kimdir? İşte Prof. Dr. Mehmet Naci İnci'nin biyografisi

Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Mehmet Naci İnci oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı. Bu gelişme sonrası Prof. Dr. Mehmet Naci İnci'nin biyografisi ve akademik kariyeri pek çok kişinin araştırma konusu oldu. Peki, Boğaziçi Üniversitesi'nin yeni rektörü Mehmet Naci İnci kimdir? İşte Prof. Dr. Mehmet Naci İnci'nin biyografisi...

21.08.2021Gündem
Patent belgesi nedir, nereden ve nasıl alınır Patent belgesi sorgulama

Patent belgesi nedir, nereden ve nasıl alınır? Patent belgesi sorgulama

Patent kelimesi İtalyanca patente sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca olan bu kelimenin Türkçe anlamı ise Lisans veya berat anlamlarına gelmektedir. İtalyanca olan bu sözcük Latince littera patens kelime öbeğinden evrilerek geçmiştir. Bu kelime öbeği bir deyimi ifade etmektedir. Türkçe anlamı ise açık mektup ya da genelge demektir. Latince olan kelime ise yayılmak, serilmek, açılmak fiillerinin ek almasıyla türemiştir. Patent belgesi nedir, nereden ve nasıl alınır, patent belgesi sorgulama hakkında detayları derledik.

19.08.2021Araştırma
Bu uçak Guinnessi hedefliyor

Bu uçak Guinness'i hedefliyor

Aksaray Gençlik Merkezi, model uçak ve insansız hava aracı atölyesindeki gönüllü asistan öğrenciler tasarladığı radyo kontrollü model uçak ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek istiyor.

17.08.2021Eğitim
MEB’den 6 ayda 3 bine yakın patent başvurusu

MEB’den 6 ayda 3 bine yakın patent başvurusu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki eğitim, fen liseleri ve Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) yapılan fikri mülkiyet çalışmaları kapsamında, bu yılın ilk altı ayında 2 bin 989 patent başvurusu yapıldığını, bu başvurulardan 638 patent, faydalı model, tasarım ve marka tescili alındığını bildirdi.

17.08.2021Eğitim
Zakkumcu Ziya hayatını kaybetti

Zakkumcu Ziya hayatını kaybetti

80’li ve 90’lı yıllarda zakkum çiçeğinden ürettiği ilacın kanser tedavisinde kullanılabileceğine ilişkin açıklamalarıyla gündeme gelen Op. Dr. Ziya Özel, haziran ayında ABD’deki evinde hayatını kaybetti. Araştırmaları ve açıklamalarıyla bazı kesimler tarafından sertçe eleştirilen ve adı ‘Zakkumcu Ziya’ya çıkan Dr. Özel, hayatının sonuna kadar kanser hastalarının tedavisi için bilimsel çalışmalar yapmaktan hiç vazgeçmedi.

14.08.2021Gündem
Honor Magic3 Serisi tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

Honor Magic3 Serisi tanıtıldı: İşte öne çıkan özellikleri

Honor'un bağımsız bir şirket olarak piyasaya sürdüğü ilk amiral gemisi olan ve Magic3, Magic3 Pro ve Magic3 Pro+ modellerinden oluşan Magic3 Serisi, 12 Ağustos’ta düzenlenen ve Honor Global YouTube kanalında da canlı yayınlanan küresel lansman etkinliğinde tanıtıldı.

13.08.2021Teknoloji
Oppo, ekran altı kamera teknolojisini tanıttı

Oppo, ekran altı kamera teknolojisini tanıttı

Oppo, telefon pazarını hareketlendirecek yeni bir teknolojiyi hayata geçiriyor. Şirketin geliştirdiği yeni nesil ekran altı kamera teknolojisi, ekran ve kamera kalitesi arasında denge sağlıyor.

4.08.2021Teknoloji
İşletmelere ‘finansal röntgen’

İşletmelere ‘finansal röntgen’

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt, İşletme Değerlendirme Raporu (İDR) ile KOBİ’lere, sektörde nerede olduklarını, finansal tablolarını, genel gidişatlarını ve kaynaklarını gösterdiklerini söyledi. Kurt, “Raporların farklı dillerde tercümesi de olduğu için ihracat yapmak isteyen işletmeler, bu raporu kullanarak kendileriyle ilgili finansal bilgileri karşı tarafa sunabilir” dedi.

4.08.2021Ekonomi
Prof. Dr. Koyuncuya yeni görev

Prof. Dr. Koyuncu'ya yeni görev

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine yeni kişiler atandı.

30.07.2021Eğitim
Atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile bazı kurumlara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

30.07.2021Gündem
Babasıyla gerginlik bitmiyor

Babasıyla gerginlik bitmiyor

Dünyaca ünlü model Heidi Klum ile babası Günther Klum arasında gerginlik bitmiyor.

29.07.2021Avrupa
Balkabağından biyoplastik üretti

Balkabağından biyoplastik üretti

Balkabağının yaklaşık yüzde 10’u kabuktan oluşuyor. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) 2016 verilerine göre dünyada yılda yaklaşık 20 milyon ton balkabağı üretiliyor ve 2 milyon ton kabuk atığı ortaya çıkıyor. 15 yaşındaki lise öğrencisi Belfu Berkol, balkabağının kabuklarından ilaç kapsüllerinin hammaddesi olarak kullanılabilecek biyo-plastik üretti. Böylece hem atığı geri dönüştürdü hem ilaç kapsülünü daha ucuza mal etti.

29.07.2021Eğitim
Oppo yeni nesil hızlı şarj teknolojisini tanıttı

Oppo yeni nesil hızlı şarj teknolojisini tanıttı

Oppo, Flash Charge Open Day etkinliğinde, hızlı şarj teknolojisine yönelik sürdürdüğü çalışmalarını ve hızlı şarj teknolojisi çözümünün sağladığı kolaylıkları duyurdu.

27.07.2021Teknoloji
Döşemealtı halısına coğrafi işaret tescili

Döşemealtı halısına coğrafi işaret tescili

Antalya'nın dünyaca ünlü ve tarihi 12'nci yüzyıla kadar uzanan Döşemealtı halısı, coğrafi işaret tescili aldı.

27.07.2021Gündem
Divle obruk peyniri, 36 metre derinliğindeki mağarada olgunlaşmayı bekliyor

Divle obruk peyniri, 36 metre derinliğindeki mağarada olgunlaşmayı bekliyor

İtalya'da bulunan Slowfood Biyoçeşitlilik Vakfı tarafından, dünya genelindeki yerel türleri korumak amaçlı oluşturulan Uluslararası Nuh'un Ambarı (Ark of Taste) listesinde yer alan ve Fransızların ünlü 'rokfor' peynirine rakip olan Divle obruk peyniri, yerin 36 metre derinliğinde mağarada olgunlaşmayı bekliyor. İçinde peynirin bulunduğu tulum, mağaraya ilk konduğunda beyaz renkli iken, 1- 1,5 ay sonra beyazımsı, mavimsi bir küf oluşuyor. Yaklaşık 6 aylık bekleme süresi tamamlanıp tulum kıpkırmızı bir renk aldığında mağaradan çıkartılıyor.

24.07.2021Haber
36 metre derinliğindeki mağarada bekletiliyor 100 yıllardır devam ediyor...

36 metre derinliğindeki mağarada bekletiliyor! 100 yıllardır devam ediyor...

İtalya'da bulunan Slowfood Biyoçeşitlilik Vakfı tarafından, dünya genelindeki yerel türleri korumak amaçlı oluşturulan Uluslararası Nuh'un Ambarı (Ark of Taste) listesinde yer alan ve Fransızların ünlü 'rokfor' peynirine rakip olan Divle obruk peyniri, yerin 36 metre derinliğinde mağarada olgunlaşmayı bekliyor. İçinde peynirin bulunduğu tulum, mağaraya ilk konduğunda beyaz renkli iken, 1- 1,5 ay sonra beyazımsı, mavimsi bir küf oluşuyor. Yaklaşık 6 aylık bekleme süresi tamamlanıp tulum kıpkırmızı bir renk aldığında mağaradan çıkartılıyor.

24.07.2021Gündem
Meslek Liseliler CNC Router Makinesi üretti

Meslek Liseliler CNC Router Makinesi üretti

Milli Eğitim Bakanlığınca kurulan Ar-Ge merkezlerinden olan Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, oldukça düşük maliyetle bilgisayar ortamında hazırlanan şekil ve desenleri tasarım kısıtlaması olmadan işleyebilen CNC Router Makinesi üretildi.

18.07.2021Eğitim
Azdavaydan 600 yıllık kültürün ürünü yöresel kıyafetlerle 15 Temmuz mesajı

Azdavay'dan 600 yıllık kültürün ürünü yöresel kıyafetlerle '15 Temmuz' mesajı

KÜRE Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Azdavay Çatak Kanyonu üzerine inşa edilen 450 metre yüksekliğindeki cam seyir terasında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına, coğrafi işaretli Azdavay yöresel giysilerini kuşanan yöre kadınları video klip çekti. 'Şehitler ölmez' satırları dile getirilerek 15 Temmuz'un anlam ve önemine vurgu yapıldı.

15.07.2021Gündem
Mehmet Naci İnci kimdir Boğaziçi Üniversitesi rektörü olarak vekaleten görev alacak

Mehmet Naci İnci kimdir? Boğaziçi Üniversitesi rektörü olarak vekaleten görev alacak

Mehmet Naci İnci, Boğaziçi Üniversitesi rektörü olarak vekaleten atanan isim oldu. 14 Temmuz tarihli Resmi Gazete kararı ile görevden alınan Melih Bulu'nun yerine atanan Mehmet Naci İnci, Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör yardımcısı olarak görev alıyordu. Peki, Prof. Dr. Mehmet Naci İnci kimdir? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

15.07.2021Gündem
Mesleki eğitimde üretim kapasitesi üç yılda 3,5 kat arttı

Mesleki eğitimde üretim kapasitesi üç yılda 3,5 kat arttı

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Bursa’da mesleki eğitimde üretim kapasitesinin son üç yılda 3,5 kat arttığını belirterek, “2021 yılında Bursa’da, bu kapsamda üretim miktarını 40 milyon liraya çıkartmayı, yani bir önceki yıla göre üretim kapasitesini yüzde 100 artırmayı hedefliyoruz” dedi.

14.07.2021Eğitim
Coğrafi işaretli ürünler e-ticaretle güçlenecek

Coğrafi işaretli ürünler e-ticaretle güçlenecek

TOBB ve Hepsiburada coğrafi işaretli ürünler için harekete geçti. Buna göre yerli üretici e-ticaret için teşvik edilecek üretici ürünlerini e-ticaretle Türkiye’nin her bölgesine satabilecek.

13.07.2021Ekonomi
Avusturyalı devin, Antalyalı esnafa açtığı davada karar çıktı: ‘Zilli Öküz’ kurtuldu

Avusturyalı devin, Antalyalı esnafa açtığı davada karar çıktı: ‘Zilli Öküz’ kurtuldu

Avusturyalı enerji içeceği devi Red Bull, Antalyalı Zilli Öküz Gazoz’a karşı açtığı marka davasını kaybetti. Mahkeme, ‘İki marka arasında benzerlik yok’ diyerek davayı reddetti. Kararla birlikte, Antalyalı gazoz markasının logosunda kırmızı renkli bir boğa figürünün yer almasının önünde şimdilik bir engel kalmadı.

6.07.2021Ekonomi
Üniversiteler Patent Yarışması’ başvuruları başladı

'Üniversiteler Patent Yarışması’ başvuruları başladı

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.

5.07.2021Eğitim
Konjenital Nedir Konjenital Kalp Hastalıkları Nelerdir

Konjenital Nedir? Konjenital Kalp Hastalıkları Nelerdir?

Konjenital bozukluklar kalıtımsal olabilir veya çevresel faktörlerden kaynaklanabilir ve bunların çocuğun sağlığı ve gelişimi üzerindeki etkileri hafiften şiddetliye kadar değişebilir. Peki, konjenital tam olarak nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.07.2021Sağlık
TMSF 3 şirketi satışa çıkardı

TMSF 3 şirketi satışa çıkardı

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri AŞ ile Sürat Lojistik Hizmetleri AŞ’nin mal, hak ve varlıkları ile sözleşmelerini satışa çıkardı.

29.06.2021Ekonomi
Türkiyenin en bilinen kargo şirketlerinden... 325 milyon liradan satışa çıktı

Türkiye'nin en bilinen kargo şirketlerinden... 325 milyon liradan satışa çıktı

TMSF, Sürat Kargo, Sürat Lojistik ve Nurkay Makina'yı satışa çıkardı. İhalenin 28 Temmuz'da gerçekleştirileceği Sürat Kargo ve Sürat Lojistik satışında muhammen bedel 325 milyon lira olarak belirlendi. Nurkay Makina ise 15,8 milyon liradan satışa sunuldu.

28.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Anadolu’daki lezzetli pidecilerin izinde... Pide deyip geçme

Konya’nın yağ somunu, Safranbolu’nun bükmesi, Karadeniz’in dillere destan pideleri… Yurdum pideleri arasında bol karbonhidratlı ve lezzet garantili bir tura çıkalım bu hafta.

29.08.2021

Bu karedeki tek farkı bulun çünkü tarihi işte o insan yazdı

Geçen çarşamba Berlin’in Tempelhof Havaalanı’nda açılan olağanüstü bir sergiyi geziyorum...

1.08.2021