EKSTRA
MENÜ

Maske

Maske haberleri sayfasında güncel ve son dakika Maske hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 19.180 Maske haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Maske Haberleri

Jim Carrey, hayatını roman olarak kaleme aldı

Jim Carrey, hayatını roman olarak kaleme aldı

Hollywood'un ünlü oyuncularından Jim Carrey'nin yazar Dana Vachon'la birlikte kaleme aldığı "Anılar ve Yanılsamalar" adlı romanı, kitapseverlerle buluştu.

27.10.2021Keyif
Korkutan tablo: Maskeler geri mi geliyor

Korkutan tablo: Maskeler geri mi geliyor

Almanya’da son 24 saat içerisinde toplam 23 bin 212 korona vakasına rastlandığı duyuruldu. Özellikle ilköğretim kurumlarında baş gösteren toplu salgınla mücadele edebilmek için buradaki maske zorunluluğuna geri dönülmesi istendi. Federal Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre de 12 yaş üstü herkesin güçlendirici Booster aşısı olabileceği bildirildi.

27.10.2021Avrupa
Salgını yendik deyip kaldırmışlardı... Maske zorunluluğu geri geliyor

Salgını yendik deyip kaldırmışlardı... Maske zorunluluğu geri geliyor!

Birçok Avrupa ülkesi yaz aylarında azalan vaka sayıları ve artan aşılama oranlarıyla koronavirüs salgınının geride kaldığına karar vermiş ve neredeyse tüm önlemleri kaldırmıştı. ancak yaklaşan kış ve ortaya çıkan yeni varyantların etkisiyle Avrupa kâbus günlerine geri dönüyor gibi görünüyor. Bu konuda ilk karar ise Belçika'dan geldi...

27.10.2021Dünya
İstanbulda servisler denetlendi... Kadıköyde korsan öğrenci servisi yakalandı

İstanbul'da servisler denetlendi... Kadıköy'de korsan öğrenci servisi yakalandı

İstanbul'da öğrenci servislerine yönelik denetim yapıldı. Kadıköy'de yapılan denetimlerde korsan öğrenci servisi yakalandı. Hostesi, MEB onaylı sertifikası ve okul taşıtı ibaresi olmayan servis 60 gün trafikten menedilerek bağlandı. Sürücü Murat Toğay'a 6 bin 700 lira ceza kesildi.

27.10.2021Gündem
Şehir eşkıyası

Şehir eşkıyası

Maske takmadığı için kendisine tepki gösteren şoför ve yolcular tarafından bindiği belediye otobüsünden indirilen Adem Sarıtaş, evinden aldığı tabancayla aracın peşine düştü. Güzergâh üzerinde durağa yanaşan otobüse tekrar binen Sarıtaş, tartıştığı yolculardan Recep Ceylan’ı tabancayla bacağından vurdu.

27.10.2021Gündem
Brezilyada Devlet Başkanı Bolsonaronun 9 suçla itham edildiği rapor parlamentoda onaylandı

Brezilya'da Devlet Başkanı Bolsonaro'nun 9 suçla itham edildiği rapor parlamentoda onaylandı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ihmalkar davranıp davranmadığını araştırmak için kurulan Parlamento Araştırma Komisyonu (CPI), Bolsonaro'nun 9 suçla itham edildiği nihai raporu onayladı.

27.10.2021Dünya
Türklerin evine molotofkokteyli atan saldırganların serbest kalmasına tepki: “Çocuk yaşta olsa da boyundan büyük işler...”

Türklerin evine molotofkokteyli atan saldırganların serbest kalmasına tepki: “Çocuk yaşta olsa da boyundan büyük işler...”

Almanya’nın Solingen kentinde faaliyet gösteren Alternatif Yurttaşlar İnisiyatifi (ABI) Başkanı Rasim Çetin, şehirlerindeki bir Türk ailenin balkonuna molotofkokteyli atılmasının ardından saldırganların ‘çocuk’ oldukları gerekçesiyle serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

26.10.2021Avrupa
Vazgeçmiyor: ‘Salgın durumu uzatılmayacak’

Vazgeçmiyor: ‘Salgın durumu uzatılmayacak’

Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, toplumun çeşitlli kesimlerinden gelen eleştirilere rağmen 25 Kasım’dan sonra Almanya’da ‘acil salgın durumu’nun uzatılmayacağını açıkladı. Ancak Spahn, salgının geçmediğini ve temel koronavirüs kurallarının geçerli olacağını söyledi.

25.10.2021Avrupa
Solingen molotofçuları serbest

Solingen molotofçuları serbest

Almanya’nın Solingen kentinde balkonlarına atılan molotofkokteyli ile daireleri yakılmak istenen Türk aile, saldırganların yakalanıp çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ‘çocuk’ oldukları gerekçesiyle salıverilmesine tepki gösterdi.

25.10.2021Avrupa
Almanyada yaşayan Türk aile ölümden dönmüştü... Skandal karar

Almanya'da yaşayan Türk aile ölümden dönmüştü... Skandal karar!

Almanya'nın Solingen kentinde balkonlarına atılan molotofkokteyli ile daireleri yakılmak istenen Türk aile, saldırganların yakalanıp çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından "çocuk" oldukları gerekçesiyle salıverilmesine tepki gösterdi.

24.10.2021Dünya
Spahn’a bir eleştiri bir destek

Spahn’a bir eleştiri bir destek

Alman Disiplinlerarası Yoğun Bakım ve Acil Tıp Derneği Bilim Kurulu Yöneticisi Christian Karagiannidis, koronavirüs salgın durumunun sona erdirilmesinin topluma yanlış mesaj vereceğini belirterek, Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın bu yöndeki açıklamasını eleştirdi. Doktorlar birliği ise Spahn’a destek verdi.

24.10.2021Avrupa
Ege usulü ‘cadılar bayramı’

Ege usulü ‘cadılar bayramı’

Bodrum, Datça ya da Marmaris’e giderken çoğu kez yanı başından geçip gittiğimiz Muğla’nın Milas ilçesi, aslında bir sürprizler coğrafyasıdır. Her yıl 29 Ekim’de kutladıkları ‘Kaddak Deve Bayramı’ buradaki Pınarcık Köyü’ne has bir eğlence. Kostümlü, eğlenceli, şarkılı, türkülü adeta bir festival olan bu bayramı yöre halkıyla birlikte kutlayan misafirlere keşkekli ziyafet sofraları kuruluyor, kalmak isteyenlere evler açılıyor. m

24.10.2021Seyahat
COVID-19 yeni eğitim döneminde dünyayı nasıl etkiliyor

COVID-19 yeni eğitim döneminde dünyayı nasıl etkiliyor?

Pandemi kaynaklı bir buçuk yılı aşkın uzaktan eğitim döneminin ardından, yüz yüze eğitime geçen ülkelerde farklı uygulamalar gündeme geldi. Bazı bölgelerde okullar tekrar kapanmaya giderken, bazı ülkelerde aşılama oranları hızla arttı.

23.10.2021Eğitim
DSÖ: Aşılar tek başına salgını bitirmeyecek

DSÖ: Aşılar tek başına salgını bitirmeyecek

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Sözcüsü Margaret Harris' Aşılar tek başına salgını bitirmeyecek' uyarısı yaptı ve insanların tedbir almaya devam etmeleri gerektiğini belirtti.

23.10.2021Dünya
Rusya can kaybında yine rekor kırdı

Rusya can kaybında yine rekor kırdı!

Rusya'da koronavirüs vakaları ve virüs kaynaklı can kayıpları her gün artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Devlet Başkanı Putin ülke geneli bir haftalık tatil emri vermiş, ayrıca başkent Moskova'da 28 Ekim-7 Kasım'da kısmi kapanmaya gidileceği bildirilmişti. Alınan tüm tedbirlere rağmen son 24 saatte 37 bin 678 vaka ile "en yüksek günlük vaka sayısı", 1075 ölü ile "en yüksek günlük can kaybı sayısı" kayıtlara geçti.

23.10.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlunun sözlerine tepki: Sakın ha bu oyuna gelmeyin

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki: Sakın ha bu oyuna gelmeyin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun memur açıklamasına yanıt verdi ve "Sen kimsin de bu ülkede alnının akıyla gelip bir kariyer almış memuru tehdit ediyorsun? Ülkemin memuruna sesleniyorum; sakın ha, bu oyuna gelmeyin. Siz memur olarak görevinizi yaptığınız müddetçe bunlar kılınıza dokunamaz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize eninde sonunda muhakkak ulaşacağız. Bugün Afrika ülkeleriyle toplam ticaretimiz 25 milyar doları aşıyor" ifadelerini kullandı.

23.10.2021Gündem
Galatasaraydan sürpriz taraftar kararı Beşiktaş maçı öncesi

Galatasaray'dan sürpriz 'taraftar' kararı! Beşiktaş maçı öncesi

Galatasaray'ın Beşiktaş derbisi hazırlıkları kapsamında gerçekleştireceği son antrenman, NEF Stadyumu'nda taraftara açık şekilde olacak.

23.10.2021Futbol
Afrika’da 6 milyar dolarlık Türk yatırımı

Afrika’da 6 milyar dolarlık Türk yatırımı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Bugün Afrika’da havalimanlarından limanlara, kamu binalarından yollara, tünellere kadar birçok yatırımın altında Türk müteahhitlerinin imzası var. Kıta çapındaki yatırımlarımızın değeri de 6 milyar doları aşmış durumda” dedi. Erdoğan İstanbul Kongre Merkezi’nde üçüncüsü düzenlenen Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu’nda özetle şunları söyledi:

23.10.2021Gündem
Bill Gates, Efes Antik Kentini gezdi

Bill Gates, Efes Antik Kenti'ni gezdi

Teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Efes Antik Kenti'ni gezdi.

22.10.2021Haber
Bill Gates lüks yatıyla Türkiyeye geldi Efes Antik Kentini gezdi...

Bill Gates lüks yatıyla Türkiye'ye geldi! Efes Antik Kenti'ni gezdi...

Teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Efes Antik Kenti'ni gezdi.

22.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatırımlarımızın değeri 6 milyar doları aştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yatırımlarımızın değeri 6 milyar doları aştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Afrika 3. Ekonomi ve İş Forumu'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Afrika) Kıta çapındaki yatırımlarımızın değeri de 6 milyar doları aşmış durumda. Bölgeyle toplam ticaretimiz 2003 yılındaki 5,4 milyar dolar seviyesinden 2020 yılı sonunda 25,3 milyar dolara yükseldi. Hedefimiz bu hacmi önce 50 milyar dolara, bilahare 75 milyar dolara taşımaktır. El birliği içinde çalışarak, bu hedeflerimize de ulaşacağımıza inanıyorum" açıklamasında bulundu.

22.10.2021Ekonomi
Salgın durumunun uzatılmasını istedi

Salgın durumunun uzatılmasını istedi

Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın (CDU) 25 Kasım’dan sonra ‘salgın aciliyet durumu’nun sona ereceği yönündeki açıklamalarına karşı çıkan Bavyera Başbakanı Markus Söder (CSU), başta okullar olmak üzere birçok yerde insanların korunmasız olduğunu söyleyerek salgın durumunun aksine uzatılmasını istedi.

22.10.2021Avrupa
Bilim Kurulu Üyesinden Kovid-19 aşısı zorunlu olsun önerisi

Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Kovid-19 aşısı zorunlu olsun' önerisi

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, kış ayları öncesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının yükselişe geçtiğini belirterek, salgınla mücadelede tüm yaş grupları için aşının zorunlu hale gelmesi gerektiğini savundu.

22.10.2021Gündem
Dr. Ahmet İnaldan koronavirüs açıklaması: Kurallara uyarsak yeni varyantlar çıkmaz

Dr. Ahmet İnal'dan koronavirüs açıklaması: Kurallara uyarsak yeni varyantlar çıkmaz

Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal, şu an en baskın varyantın Delta olduğunu hatırlatarak, koronavirüs tedbirlerine uyulması konusunda çağrı yaptı. İnal "Bu varyantları engellemek bizim elimizde. Tedbirlere uyarsak yeni varyantlar çıkmaz" dedi.

22.10.2021Gündem
Okullara ‘COVID’ ödeneği

Okullara ‘COVID’ ödeneği

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, önceki gün AK Parti milletvekilleri ve MKYK üyelerine parti genel merkezinde “COVID-19 salgınında yüz yüze eğitim” sunumu yaptı.

22.10.2021Eğitim
İngilterede alarm çanları 17 Temmuzdan bu yana en yüksek seviyede... B planı devreye girecek mi

İngiltere'de alarm çanları! 17 Temmuz'dan bu yana en yüksek seviyede... B planı devreye girecek mi?

İngiltere'de son 24 saatte 52 bin 9 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edilmesiyle 17 Temmuz'dan bu yana en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. İngiltere'de kış boyunca Kovid-19'la mücadele planı kapsamında hazırlanan stratejiye göre, halihazırda yürürlükte olan "A planı"na devam ediliyor. Artan vakalarla birlikte "B planı'nın devreye alınıp alınmayacağı ise merak konusu...

21.10.2021Dünya
Vaka ve ölüm sayıları düşmüyor... Moskova bir hafta kapanacak

Vaka ve ölüm sayıları düşmüyor... Moskova bir hafta kapanacak!

Rusya alınan tüm önlemlere ve aşılamaya rağmen koronavirüs salgınında kâbusu yaşamaya devam ediyor. Son çare olarak başkent Moskova'da yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 28 Ekim-7 Kasım'da kısmi kapanmaya gidileceği bildirildi.

21.10.2021Dünya
‘Aykırı Düşünenler’ kendi okullarını açmış

‘Aykırı Düşünenler’ kendi okullarını açmış

Almanya’nın paralel yapılanması olarak bilinen ‘Reichsbürger’in (İmparatorluk Vatandaşları) aşı karşıtı ‘Aykırı Düşünenler’ (Querdenken) ile bir olarak illegal okul açtığı ortaya çıktı. Münih yakınlarındaki Rosenheim kasabasında 50 kadar öğrencisi olduğu belirtilen okulun kapatıldığı, olaya iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın el koyduğu bildirildi.

21.10.2021Avrupa
İngiliz Bakan açıkladı: Vaka sayısı günlük 100 bini bulabilir

İngiliz Bakan açıkladı: Vaka sayısı günlük 100 bini bulabilir

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid ülkedeki koronavirüs vakalarının kontrolsüz bir şekilde artması sonrası bir açıklama yaptı ve hükümetin "B Planı"nı şimdiden uygulaması gerektiğini söyledi.

21.10.2021Dünya
Yüzlerce yöresel ürün bir arada

Yüzlerce yöresel ürün bir arada

Anadolu’nun dört bir yanından gelen yöresel ve coğrafi işaretli ürünler Yöresel Ürünler Fuarı’nda bir araya geldi. ‘Sizin oraların nesi meşhur?’ sloganıyla düzenledikleri YÖREX’e bu yıl ilginin yoğun olduğunu belirten Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, yerel üretici ve firmalara ulusal market zincirleriyle yüz yüze görüşme imkânı sağlandığını da söyledi.

21.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Kritik Bilim Kurulu sona erdi Bakan Kocadan gençlere flaş çağrı

Son dakika haberi: Kritik Bilim Kurulu sona erdi! Bakan Koca'dan gençlere flaş çağrı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yazılı açıklama yaptı. Gençleri koronavirüsle mücadelede ön saflara davet eden Bakan Koca, "Gençler, sorumlu davranarak evlerinize, sevdiklerinize, büyüklerinize virüs taşımamak için tedbirlere uymalı ve en kısa sürede tam aşılı hale gelmelisiniz." çağrısında bulundu. Bakan Koca, TURKOVAC aşısının geliştirilmesi için sağlıklı bireylerin gönüllü olarak destek vermesini istedi. Ayrıca 65 yaş üzeri büyükler ve risk grubundaki vatandaşlar için grip aşılarının tanımlanmaya başladığını belirten Bakan Koca, okulların kapanmasının ise asla gündemde olmadığını açıkladı.

20.10.2021Gündem
Maske takmasını söyleyen doktora saldırmıştı; 6 bin 180 lira adli para cezasına çarptırıldı

Maske takmasını söyleyen doktora saldırmıştı; 6 bin 180 lira adli para cezasına çarptırıldı

Avcılar'daki 7 No'lu Aile Sağlık Merkezi'ne maskesiz girdikten sonra kendisini uyaran doktor Yağmur Turan'ı (31) tehdit ederek, saldırdığı gerekçesiyle yargılanan Kıymet Dedecik (37) "Basit yaralama" suçundan 6 bin 180 lira adli para cezasına çarptırıldı. Sanığın sabıkasız olması ve bir daha suç işleyemeyeceği kanaatine varan mahkeme, cezayı erteledi. 'Tehdit' suçundan sanığa ceza verilmesine yer olmadığına karar verildi.

20.10.2021Haber
Dünya onu konuşmuştu... Mahkemeye böyle çıktı

Dünya onu konuşmuştu... Mahkemeye böyle çıktı!

Nazi toplama kampında sekreter olarak görev yapan 96 yaşındaki Irmgard Furchner yargılanacağı dava öncesi kaçma girişiminde bulunmuş ancak polis tarafından yakalanmıştı. 'Kötülüğün sekreteri' olarak adlandırılan kadın sonunda hakim karşısına çıktı.

20.10.2021Dünya
Maske takmasını söyleyen doktora saldırmıştı 6 bin 180 lira adli para cezasına çarptırıldı

Maske takmasını söyleyen doktora saldırmıştı! 6 bin 180 lira adli para cezasına çarptırıldı

Avcılar'daki 7 No'lu Aile Sağlık Merkezi'ne maskesiz girdikten sonra kendisini uyaran doktor Yağmur Turan'ı (31) tehdit ederek, saldırdığı gerekçesiyle yargılanan Kıymet Dedecik (37) "Basit yaralama" suçundan 6 bin 180 lira adli para cezasına çarptırıldı. Sanığın sabıkasız olması ve bir daha suç işleyemeyeceği kanaatine varan mahkeme, cezayı erteledi. 'Tehdit' suçundan sanığa ceza verilmesine yer olmadığına karar verildi.

20.10.2021Gündem
Salgınla dalga geçti, aşı karşıtı oldu... Bolsonaronun cinayetle yargılanması isteniyor

Salgınla dalga geçti, aşı karşıtı oldu... Bolsonaro'nun cinayetle yargılanması isteniyor!

Koronavirüs salgınında en büyük yarayı alan ülkelerin başında gelen Brezilya'da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro verdiği kararlar ve Kovid-19'la adeta dalga geçen tavrı yüzünden eleştiri oklarının hedefi olmayı sürdürüyor. Ancak durum artık başka bir yöne evrildi ve Brezilya hükümetinin salgın politikasına dair Kongre'de yürütülen soruşturmada Bolsonaro'nun cinayetle yargılanması istendi.

20.10.2021Dünya
İngilterede sağlık çalışanlarından hükümete  Acil ek önlem alın çağrısı

İngiltere'de sağlık çalışanlarından hükümete "Acil ek önlem alın" çağrısı

İngiltere'de sağlık çalışanları hükümete, kış aylarında bir "kriz" yaşanmasından kaçınılması için acilen bazı Covid önlemlerini devreye sokma çağrısı yaptı.

20.10.2021Dünya
Almanya’da ‘salgın durumu’ sona eriyor

Almanya’da ‘salgın durumu’ sona eriyor

Almanya Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, aşılanan kişi sayısının artmasıyla salgının acil tehdit olmaktan çıktığını belirterek, 19 aydır devam eden ‘salgın durumunun’ 25 Kasım’da sona ereceğini ve bir daha uzatılmasına gerek olmadığını açıkladı.

19.10.2021Avrupa
Taksiciler için yeni dönem İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdi... 12 kural detayı...

Taksiciler için yeni dönem! İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdi... 12 kural detayı...

İçişleri Bakanlığı, son dönemde taksilerle ilgili yaşanan sıkıntılar nedeniyle taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu görseli 81 ile gönderdi. Görselde, kısa-uzun mesafe, trafik yoğunluğu ve iklim şartı gözetmeksizin yolucunun seyahat talebinin karşılanmasından, araç içinde sigara içme ve yüksek sesle müzik dinlemeye varana kadar birçok madde yer alıyor.

18.10.2021Gündem
Cumbre Vieja Yanardağı yıkıma yol açtı İki bine yakın ev yok oldu

Cumbre Vieja Yanardağı yıkıma yol açtı! İki bine yakın ev yok oldu

İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundaki yanardağ patlaması adeta bölgeyi yıkıp geçti. Lavlar bir ayda 1956 binayı kül ederken La Palma'da 4 bin 606 öğrenci 30 günün ardından okula döndü.

18.10.2021Dünya

Yazar Sonuçları

19 ayda tek hata yaptım COVID-19 o an beni yakaladı

COVID-19 sendromuna girdiğimiz Mart 2020’den beri kendimi çok iyi korudum.

27.10.2021

Akılcılık kazansın

Homo Sapiens. Cinsinin yaşayan son türü. “Akıllı Adam” ya da “Modern İnsan” olarak da dilimize çevriliyor.

25.10.2021

Giyilebilir cihazlardaki son trendler ve sağlık alanında öne çıkan uygulamalar

“Giyilebilir cihazlar”dan beklentilerimiz ve bu terimin çağrıştırdıkları, teknolojideki gelişmeler ve artan uygulama çeşitliliği ile zamanla değişti. Bu durum aslında son derece normal ve diğer teknolojiler açısından da geçerli. Gelişmekte olan teknolojiler ile ilişkimiz zamanla bir zemine oturuyor ve belirli bir süreç doğrultusunda teknolojileri anlamlandırmaya başlıyoruz.

25.10.2021

Rolex çetesi

İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan ünlü bir fitness merkezi.

25.10.2021

Bir baraka cenneti olarak New York

Yaklaşık 1 haftadır New York’un sosyal hayatında geziniyorum ve burada ilk başta fark edilen en önemli şey; mekan önlerine kurulmuş ahşap barakalar.

25.10.2021

Estetik sizce nedir?

Estetik ihtiyaç mıdır? Neden estetik müdahalelere gerek duyulur? Estetikten beklenti nedir? Bu soruları size yöneltsem cevabınız ne olurdu? Bugünkü yazımda biraz uygulamalardan ve önerilerden uzaklaşıp “Neden estetik yaptırırız?” sorusuna cevap vererek işin temeline inmek istedim. Keyifli okumalar dilerim...

25.10.2021

Gastronomi turizmi ve tarihi restoranlar

Geçen hafta sonu Viyana’ya dört günlük kısa fakat keyifli bir seyahat yaptık. Birçok kez gittiğimiz ve çok sevdiğimiz kentte bu sefer kültür kurumlarından gastronomiye tarihi mekanları tercih ettik. İçimize sindire sindire sokakları dolaştık, nehir ve kanallar boyunca yürüdük.

23.10.2021

Yeni varyant eski tedbirler

Sonbaharın gelişiyle İngiltere başta olmak üzere dünyanın her yerinde korona vakalarında yine ciddi artışlar gözlemlenmeye başladı.

21.10.2021

En iyisi halayı size Hint atasözü ile anlatayım

Çok sevdiğim bir Hint atasözü aynen şöyle diyor:

21.10.2021

Metro ve tramvayda greve acil fren gerek

 İzmir’de olumlu bir gelişme olmamışsa ya da çözüm yolunda bir adım atılmazsa, büyük sıkıntı var. Çünkü, Büyükşehir Belediyesi Metro A.Ş. ve Türk-İş’e bağlı Demiryol İş Sendikası ile yürütülen toplu iş görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı, 22 Ekim’de grev kararı alındı.

19.10.2021