EKSTRA
MENÜ

Cdc

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 657 haberi bulunmuştur.

Cdc Haberleri

İtalyadan çok çarpıcı istatistik: Kovid-19dan ölenlerin yüzde 99u aşısını tamamlamayanlar

İtalya'dan çok çarpıcı istatistik: Kovid-19'dan ölenlerin yüzde 99'u aşısını tamamlamayanlar!

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1 Şubat - 21 Temmuz'da kaydedilen ölümlerin, yaklaşık yüzde 99'unu aşılaması tamamlanmamış kişilerin oluşturduğu belirtildi.

28.07.2021Dünya
ABD yeniden maskeye dönüyor

ABD yeniden maskeye dönüyor

Koronavirüs salgınını yenme konusunda önlemlere uyulması ve hızlı aşılama kampanyasıyla oldukça iyi yol alan ülkeler Delta varyantının önlenemez yayılımıyla birer birer kısıtlamalara geri dönmeye başlıyor. Vaka ve ölüm sayılarını azaltan ABD'de de en yetkili sağlık kuruluşu CDC flaş bir kararla iç mekanlarda maske kullanımını geri getirdi.

28.07.2021Haber
Afrikada korona krizi bitmiyor: Aşılamada kritik seviye

Afrika'da korona krizi bitmiyor: Aşılamada kritik seviye!

Afrika kıtasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 6,5 milyonu geçerken aşılamaların "kritik" seviyede düşük kaldığı açıklandı.

28.07.2021Dünya
Son dakika haberi: CDCden flaş karar Maske kullanımı geri geldi

Son dakika haberi: CDC'den flaş karar! Maske kullanımı geri geldi

Koronavirüs salgınını yenme konusunda önlemlere uyulması ve hızlı aşılama kampanyasıyla oldukça iyi yol alan ülkeler Delta varyantının önlenemez yayılımıyla birer birer kısıtlamalara geri dönmeye başlıyor. Vaka ve ölüm sayılarını azaltan ABD'de de en yetkili sağlık kuruluşu CDC flaş bir kararla iç mekanlarda maske kullanımını geri getirdi.

28.07.2021Dünya
Türk hekim gitti, gördü New York iki dozla başardı

Türk hekim gitti, gördü! New York iki dozla başardı

Hematolojide Türkiye’nin en önemli isimlerinden Prof. Dr. Mustafa Çetiner, bir süre kaldığı ABD’den önceki gün döndü. Çetiner, New York’un virüsle mücadelesini Hürriyet’e anlattı...

27.07.2021Gündem
BioNTech CEOsu Uğur Şahinden flaş Delta varyantı ve üçüncü doz aşı açıklaması

BioNTech CEO'su Uğur Şahin'den flaş Delta varyantı ve üçüncü doz aşı açıklaması

Koronavirüs salgınında tam düzlüğe çıktık derken ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantı tüm dünyaya yayılarak panik yaratmış; aşıların bu varyanta karşı etkili olup olmayacağı da herkeste büyük endişe yaratmıştı. BioNTech CEO'su ve Kovid-19 aşısının mucitlerinden Uğur Şahin Wall Street Journal'a hem Delta varyantı hem de BioNTech aşısının varyanta karşı etkinliği ve üçüncü doz gerektirip gerektirmeyeceğiyle ilgili çok önemli ve çarpıcı açıklamalar yaptı.

26.07.2021Dünya
Fauci, aşı karşıtlarının ülkeyi çıkmaza götürdüğünü söyledi

Fauci, aşı karşıtlarının ülkeyi çıkmaza götürdüğünü söyledi

ABD Başkanı Joe Biden'in Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının giderek arttığını ve aşı karşıtlarının ülkeyi “gereksiz bir çıkmaza” götürdüğünü söyledi.

26.07.2021Dünya
Petrol 74 dolara yaklaştı

Petrol 74 dolara yaklaştı

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 73,59 dolardan işlem görüyor.

23.07.2021Ekonomi
Opioid salgınına neden oldu 4 ilaç devi 26 milyar dolar tazminat ödeyecek

Opioid salgınına neden oldu! 4 ilaç devi 26 milyar dolar tazminat ödeyecek

ABD'de 4 büyük ilaç şirketi, ülkedeki opioid bağımlılığı krizinde rolleri olduğu suçlaması ile açılan davalar için toplam 26 milyar dolar ödemeyi kabul etti.

22.07.2021Ekonomi
IMF-Dünya Bankası Yıllık Toplantıları kısmen yüz yüze yapılacak

IMF-Dünya Bankası Yıllık Toplantıları kısmen yüz yüze yapılacak

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankasının yıllık toplantılarının "hibrit" formatta kısmen yüz yüze düzenleneceği duyuruldu.

20.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Koronadan sonra yeni kâbus Monkey B virüsü: Çinde görüldü, ilk ölüm haberi geldi

Son dakika haberi: Koronadan sonra yeni kâbus! Monkey B virüsü: Çin'de görüldü, ilk ölüm haberi geldi!

Dünya henüz koronavirüs salgınını kontrol altına almayı başaramamışken Çin'den gelen bir haber herkesin yüreğini ağzına getirdi. Çin'in başkenti Pekin'de hayatını kaybeden bir adamda "Monkey B" (BV) virüsüne rastlandı. Hayatını kaybeden kişi, Çin'de bu virüsten kaynaklanan ilk ölüm olarak kayıtlara geçerken 'Yeni bir salgın mı başlıyor?' paniği yarattı.

19.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Yeni bir kâbus mu Dünyayı tedirgin eden gelişme... Çinde Monkey B virüsü...

Son dakika haberi: Yeni bir kâbus mu? Dünyayı tedirgin eden gelişme... Çin'de "Monkey B" virüsü...

Son dakika haberi... Çin'in başkenti Pekin'de 53 yaşındaki erkek veterinerin "Monkey B" (BV) virüsü nedeniyle hayatını kaybetmesiyle virüs kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi. Hayatını kaybeden veterinerin, mart başında ölmüş iki maymunu inceledikten sonra virüse yakalandığı belirtildi.

18.07.2021Dünya
CDC Direktöründen çok konuşulacak sözler: Bu artık aşısızların salgını haline geldi

CDC Direktöründen çok konuşulacak sözler: Bu artık aşısızların salgını haline geldi!

Koronavirüs salgınında, ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan ve tüm dünyada yayılarak bir anda baskın tip haline gelen Delta varyantı paniği yaşanmaya devam ediyor. Özellikle aşılanmayan gençler arasında yayılan ve normal Kovid-19'dan çok daha bulaşıcı olan Delta varyantı ABD'de her geçen gün daha fazla görülerek vaka sayılarındaki ağırlığını artırıyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC)Direktörü Dr. Rochelle Walensky konuyla ilgili açıklamasında çok çarpıcı sözler sarf ederek duruma dikkat çekti.

18.07.2021Dünya
Delta etkisi: Los Angelesta maske yasağı geri döndü

Delta etkisi: Los Angeles'ta maske yasağı geri döndü!

Son dönemde özellikle Delta varyantının etkisiyle vaka sayılarında artışın yaşandığı Los Angeles'ta maske zorunluluğu geri döndü.

16.07.2021Dünya
Son dakika: Uğur Şahin ve Özlem Türeciden yeni aşı açıklaması... Tarih verdiler

Son dakika: Uğur Şahin ve Özlem Türeci'den yeni aşı açıklaması... Tarih verdiler!

Hindistan'da çıkan Delta varyantının yayılmaya devam etmesi üzerine BioNTech'ten flaş bir adım geldi. BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, 100 gün içinde yeni bir aşının elde edilmesini sağlayabileceklerini belirtti.

12.07.2021Dünya
Tüm dünya bunu bekliyordu Sinovacın Coronavac aşısının ilk bilimsel sonuçları Türkiye’den çıktı

Tüm dünya bunu bekliyordu! Sinovac'ın Coronavac aşısının ilk bilimsel sonuçları Türkiye’den çıktı

Türkiye'nin ilk kullandığı aşılan olan Sinovac firmasının Coronavac aşısı için tüm dünyanın dört gözle beklediği Faz 3 çalışma sonuçları dünyada ilk kez Türkiye’den geldi. Faz 3 aşı çalışmasının makalesi önceki gün dünyanın en saygın tıp dergisi Lancet’te yayınlandı. Prof. Dr. Murat Akova ile Prof. Dr. Levent Doğanay, Demirören Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulundu.

10.07.2021Gündem
Pfizer/BioNTech 3’üncü doz için onay istiyor

Pfizer/BioNTech 3’üncü doz için onay istiyor

ABD’li ilaç firması Pfizer, Alman ortağı BioNTech ile ortak ürettiği COVID-19 aşısının üçüncü doz uygulaması için, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) başvuru yapacağını duyurdu.

10.07.2021Dünya
Meyve ve sebzelerin üzerindeki tehlike: Yıkamak da yetmiyor | Nasıl kurtulacağız

Meyve ve sebzelerin üzerindeki tehlike: Yıkamak da yetmiyor | Nasıl kurtulacağız?

Meyve ve sebzelerin üzerindeki tarımsal ilaç kalıntıları sağlığımızı tehdit ediyor. Karbonatlı, limonlu, sirkeli su, bu maddenin temizlenmesi için yeterli mi? Peki hangi meyve ve sebzeler daha riskli, hangileri güvenli? 10 soruda inceledik...

9.07.2021Gündem
ABDden kafa karıştıran açıklama... Kritik üçüncü doz kararı

ABD'den kafa karıştıran açıklama... Kritik üçüncü doz kararı

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) üçüncü doz koronavirüs aşıları ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. İki kurumdan gelen açıklama kısa sürede tartışmalara neden oldu.

9.07.2021Dünya
Yan etkilerden çekindi, aşı olmadı...  Kızımı bu kadar genç kaybedeceğimi düşünmezdim

Yan etkilerden çekindi, aşı olmadı... 'Kızımı bu kadar genç kaybedeceğimi düşünmezdim'

SARS-CoV-2 virüsünün Hindistan'da ortaya çıkan varyantı Delta, Türkiye ve dünyada özellikle aşılanmamış kişiler arasında endişe verici bir hızla yayılmaya devam ediyor. Birazdan okuyacaklarınız da Delta nedeniyle hayatını kaybeden 45 yaşında bir annenin yürekleri burkan hikayesi...

8.07.2021Dünya
Ben çocuğuma yaptırırım... Çocuklar aşı olacak mı Uzmanlar ne diyor

'Ben çocuğuma yaptırırım...' Çocuklar aşı olacak mı? Uzmanlar ne diyor?

Ülkemizde 18 yaşından gün almış gençler aşılanmaya başladı. Bazı ülkelerde 12-15 yaş arası grubun aşılanması da söz konusu ancak bu konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Çocuk ve gençlere tek doz formülü de tartışılıyor. Peki, 18 yaş altındaki gençlere aşı yapılmalı mı? Uzmanlara sorduk

5.07.2021Gündem
DSÖden flaş açıklama: Delta varyantının görüldüğü ülke sayısı belli oldu

DSÖ'den flaş açıklama: Delta varyantının görüldüğü ülke sayısı belli oldu!

Koronavirüs salgınında alınan tedbirler ve aşılama kampanyalarıyla azalan vaka ve ölüm sayıları ilk olarak Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantıyla birlikte tekrar tırmanışa geçmişti. Varyantı 'endişe verici' olarak sınıflandıran Dünya Sağlık Örgütü'nden konuyla ilgili flaş bir açıklama geldi.

3.07.2021Dünya
DSÖ açıkladı: Avrupada büyük tehlike... 10 haftanın ardından artış başladı

DSÖ açıkladı: Avrupa'da büyük tehlike... 10 haftanın ardından artış başladı!

Koronavirüs salgınıyla mücadelede gerek alınan sıkı tedbirler gerekse aşılama kampanyalarının hızla sürdürülmesi küresel çapta başarı yakalamış; dünya çapında vaka ve ölüm sayılarında gerileme başlamıştı. İlk olarak Hindistan'da ortaya çıkan ve neredeyse tüm kıtalar yayılan Delta varyantı ise adeta tüm planları alt üst etti ve dünya salgında başa sardı. yaşanan gelişmelerden sonra DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge'den kritik uyarılar geldi.

1.07.2021Dünya
Son dakika: Dünya bu açıklamaları konuşuyor... Yeni maske yönetmeliği

Son dakika: Dünya bu açıklamaları konuşuyor... Yeni maske yönetmeliği!

Son günlerde dünyayı etkisi altına alan Delte varyantı normalleşme planlarını da etkileyecek seviyeye geldi. 80'den fazla ülkede görülen varyant sonrası ABD'den çok konuşulacak bir açıklama geldi.

1.07.2021Dünya
Son dakika: Rusya koronavirüsün pençesinde... 3 günde 3üncü rekor

Son dakika: Rusya koronavirüsün pençesinde... 3 günde 3'üncü rekor!

Özellikle Delta varyantının görülmesi sonrası vaka sayılarının yeniden yükselişe geçtiği Rusya'dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. AFP'de yer alan son dakika gelişmesine göre, ülkede yeniden ölüm rekoru kırıldı.

1.07.2021Dünya
Son dakika: CDCden çok konuşulacak Delta açıklaması

Son dakika: CDC'den çok konuşulacak Delta açıklaması

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Dr. Rochelle Walensky'den, koronavirüs (Kovid-19) varyantı Delta ile ilgili ezber bozan açıklamalar geldi.

1.07.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında son 24 saatte 185 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 salgınında son 24 saatte 185 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 185 artarak 604 bin 152'ye çıktı.

29.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında son 24 saatte 76 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 salgınında son 24 saatte 76 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 76 artarak 603 bin 967'ye çıktı.

28.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19dan son 24 saatte 366 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19'dan son 24 saatte 366 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 366 artarak 603 bin 891'e çıktı.

27.06.2021Dünya
Son dakika: DSÖden flaş Delta varyantı ve aşı açıklaması

Son dakika: DSÖ'den flaş Delta varyantı ve aşı açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) son dönemde artan Delta varyantı vakalarından sonra çok konuşulacak açıklamalar geldi. DSÖ yetkilisi aşılar ve maske kullanımı için flaş sözler sarf etti.

27.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında son 24 saatte 342 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 salgınında son 24 saatte 342 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 342 artarak 603 bin 525'e çıktı.

26.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında son 24 saatte 345 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 salgınında son 24 saatte 345 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 345 artarak 603 bin 183'e çıktı.

25.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında son 24 saatte 369 kişi öldü

ABD'de Kovid-19 salgınında son 24 saatte 369 kişi öldü

ABD'de Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 369 artarak 602 bin 838'e çıktı.

24.06.2021Dünya
Son dakika: ABDnin en yetkili kurumu açıkladı... İşte Kovid-19 aşılarının yeni yan etkisi

Son dakika: ABD'nin en yetkili kurumu açıkladı... İşte Kovid-19 aşılarının yeni yan etkisi

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech ve Moderna aşılarında nadir görülen yan etkiyi ilk defa kabul etti. FDA bu yan etkiden en çok etkilenen yaş grubunu da açıkladı.

24.06.2021Dünya
Aşı kısırlaştırıyor mu BionTech kısırlık yapıyor mu Araştırma sonuçları açıklandı

Aşı kısırlaştırıyor mu? BionTech kısırlık yapıyor mu? Araştırma sonuçları açıklandı

Aşı kısırlaştırıyor mu sorusu son günlerin en çok konuşulan hususları arasında yer alıyordu. Türkiye'de 20'li yaşlara kadar inen aşı sırası dolayısıyla daha fazla kişinin dikkatinde yer alan aşı kısırlaştırıyor mu sorusu, uzmanlar tarafından yanıtlandı. Peki, diğer aşılar ve BionTech kısırlık yapıyor mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

23.06.2021Gündem
ABDnin en yetkili ismi açıkladı: Salgın mücadelesinde en büyük tehditle karşı karşıyayız

ABD'nin en yetkili ismi açıkladı: Salgın mücadelesinde en büyük tehditle karşı karşıyayız!

Dünya çapında aşılama kampanyaları tüm hızıyla devam ederken birçok ülkede görülmeye başlayan Kovid-19 varyantları endişe yaratmaya devam ediyor. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, DSÖ tarafından da baskın hale geldiği konusunda uyarılar yapılan Delta varyantı konusunda korkutan bir açıklama yaptı ve bu varyantın en büyük tehdit haline geldiğini söyledi.

23.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 602 bin 111e yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 602 bin 111'e yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 286 artarak 602 bin 111'e çıktı.

22.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınından ölenlerin sayısı 601 bin 574e yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınından ölenlerin sayısı 601 bin 574'e yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 639 artarak 601 bin 574'e çıktı.

19.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 600 bin 935e yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 600 bin 935'e yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 278 artarak 600 bin 935'e çıktı.

18.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 600 bin 657ye yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 600 bin 657'ye yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 365 artarak 600 bin 657'ye çıktı.

17.06.2021Dünya
1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi

1 SORU 5 UZMAN | Açık havada maske hâlâ gerekli mi?

Yazın gelişiyle artan hava sıcaklıkları bir yandan, aşılamanın ve kısıtlamaların etkisiyle düşen vaka sayıları diğer yandan derken birçok kişinin aklında aynı soru: Açık havada maskemi çıkarsam olur mu? Bu soruyu sizin için Türkiye'nin önde gelen uzmanlarına sorduk. Cevapları haberimizde...

17.06.2021Gündem
ABDde Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 600 bin 292ye yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 600 bin 292'ye yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 329 artarak 600 bin 292'ye çıktı.

16.06.2021Dünya
Salgında en büyük kayıpları vermişti... New Yorkta yasaklar büyük kutlamalarla kaldırıldı

Salgında en büyük kayıpları vermişti... New York'ta yasaklar büyük kutlamalarla kaldırıldı!

Koronavirüs salgınında en ağır bilançoyu veren ülke olmayı sürdüren ABD'de hızla devam eden aşılama kampanyası meyvelerini vermeye başladı. Kovid-19 ölümlerinde ülkenin en büyük kayıplarını veren New York'ta kısıtlamalar büyük kutlamalarla kaldırıldı.

16.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Koronavirüste ezber bozan açıklama...Herkes Çin olarak biliyordu

Son dakika haberler: Koronavirüs'te ezber bozan açıklama...Herkes Çin olarak biliyordu

ABD'de 24 bin kişiden alınan örnekler ile yapılan araştırmanın sonuçları koronavirüsün (Kovid-19) ABD'de bilinenden daha önce ortaya çıktığını ortaya koydu. Bazı uzmanlar ABD'deki salgının Çin için açıklanan resmi rakamdan öncesine denk geldiğini savundu.

16.06.2021Dünya
ABDde, kuduz nedeniyle 100den fazla ülkeden köpek ithali bir yıl süreyle yasakladı

ABD'de, kuduz nedeniyle 100'den fazla ülkeden köpek ithali bir yıl süreyle yasakladı

ABD'ye çeşitli nedenlerle köpek ihraç eden 100'den fazla ülkeye, kuduz riski nedeniyle 1 yıllığına yasak getirildiği açıklandı.

14.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 599 bin 769a yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 599 bin 769'a yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 97 artarak 599 bin 769'a çıktı.

14.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 599 bin 672ye yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 599 bin 672'ye yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 491 artarak 599 bin 672'ye çıktı.

13.06.2021Dünya
ABDde Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 599 bin 181e yükseldi

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı 599 bin 181'e yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 431 artarak 599 bin 181'e ulaştı.

12.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Bayram sonrası sakin bekleyiş

Uzun bayram tatili döneminde iç piyasalar kapalıyken, dış piyasalarda dalgalı bir seyir yaşandı. Ancak hafta sonuna doğru borsalarda kayıplar önemli ölçüde telafi edildi. Piyasaların kısa bir türbülans yaşayıp tekrar kayıpların toparlanmasında öncü merkez bankalarından gelen destekleyici mesajların katkısı oldu. Yarın işleme başlayacak iç piyasalar da dışarıdaki toparlanma nedeniyle sakin bir başlangıç olası görülüyor.

25.07.2021

Güvenli limanlar hatırlandı

Enflasyondaki yükseliş, merkez bankalarının para politikasının devamlılığı konusundaki belirsizlik, pandemide artan vaka sayıları ve tekrar kısıtlama tedbirlerine başvurulması, ekonomik verilerdeki olumlu seyrin son günlerde biraz zayıflaması kayda değer gelişmeler. Hal böyle olunca, risk iştahında bir parça zayıflama ve güvenli limanlara ilginin artması olağan bir gelişme olarak görülebilir.

11.07.2021