EKSTRA
MENÜ

Allık

Allık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Allık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 889 Allık haberi bulunmuştur.

Allık Haberleri

Artık çok değil, az ürün kullanmak makbul

Artık çok değil, az ürün kullanmak makbul!

Vücudun her bir bölgesi için ayrı bir maske, peeling ya da nemlendirici alınan, basit bir yüz makyajı için bile onlarca malzeme kullanılan günler geride kalıyor. Minimalizm akımı güzellik sektörünü de etkisi altına aldı. Güzellik editörü Valeri Dayan: “Pandeminin bazılarımızı sadeleşmeye yönlendirdiği bir gerçek. Bu ekonomik sebeplerden de olabilir, ihtiyacın azalmasından da, bu dönemde kendimizi ve cildimizi daha iyi tanıma fırsatı bulmamızdan da...”

Kusursuz Fondöten İçin Beauty Blender Nasıl Kullanılır

Kusursuz Fondöten İçin Beauty Blender Nasıl Kullanılır?

Beauty blenderlar yani makyaj süngerleri göz altı kapatıcısı, fondöten hatta krem allıkları çizgi bırakmadan uygulamanın en kolay yoludur. Bu süngerlerin nasıl kullanıldığından pek emin değilseniz, kusursuz bir fondöten görünümü için birkaç uygulama ipucu veriyoruz.

24.01.2021Makyaj
Solgun Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Solgun Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

Bazılarımız doğuştan canlı bir tene sahipken bazılarımız ise solgun bir tene sahip olabiliyoruz. Özellikle soğuk havalar cildi olduğundan daha solgun gösterebiliyor. Her şeyin bir çözümünün olduğu gibi bunun da küçük makyaj teknikleriyle üstesinden gelebilirsiniz. İşte solgun cildinizi daha aydınlık göstermenizi sağlayacak makyaj önerileri…

24.12.2020Makyaj
Makyaja yeni başlayanlar için allık seçimi

Makyaja yeni başlayanlar için allık seçimi

Allık, sürülmesi neredeyse en zor makyaj ürünü olabilir. Hatta bazıları tam olarak nasıl uygulanması gerektiğini bilemediği için allığı makyaj rutininden çıkarmayı tercih eder. Ancak bazı ipuçlarıyla bu korkunun üzerine giderek daha canlı bir makyaj görünümünü elde etmeniz mümkün. İşte allık sürerken işinize yarayacak ipuçları…

22.12.2020Kadın
Soğuk havalar için makyaj tüyoları

Soğuk havalar için makyaj tüyoları

Artık havalar iyiden iyiye soğumaya başladı. Bu da cildinizin bakımını ve makyaj rutininizi değiştirmeniz gerektiği anlamına geliyor, böylece kışa uygun bir makyajla bakışlarınızı vurgulayabilirsiniz. Peki soğuk havalarda makyajınızı nasıl yapacağınızı merak ediyor musunuz?

16.12.2020Kadın
Makyaj fırçaları nasıl temizlenir

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemek, ürünlerinizin ömrünü uzatacağı gibi bakteri oluşumuna da engel olur ve cilt sorunları yaşamanızın önüne geçer. Peki makyaj fırçaları nasıl temizlenmeli?

Beauty blender (makyaj süngeri) kullanma rehberi

Beauty blender (makyaj süngeri) kullanma rehberi

Son yılların en favori makyaj yapma gereçlerinden olan makyaj süngerlerini pek çok kişi yanlış kullanıyor. Makyaj süngerlerini yanlış kullanmak ise yanlış makyaja neden oluyor. Bu gereçlerin nasıl kullanması gerektiğini anlatıyoruz...

Makyaj fırçaları ve makyaj süngeri arasındaki farklar

Makyaj fırçaları ve makyaj süngeri arasındaki farklar

Makyaj yaparken istediğiniz görünümü yakalamanın en önemli yollarından biri doğru malzemeyi doğru yöntemle uygulamaktır. Bazı ürünler fırça ile bazı ürünler de sünger ile uygulandığında daha iyi ve kalıcı durur. Bugün size makyaj fırçaları ve süngerleri arasındaki farkları anlatacağız.

15.10.2020Moda
Doğru Fondöten Nasıl Seçilir

Doğru Fondöten Nasıl Seçilir?

Makyaj söz konusu olduğunda, doğru fondöten rengini bulmak, evin duvarlarının rengine karar vermekten daha yorucu bir görev gibi gelebilir. Alt tonlardan makyaja nereden başlayacağınızı bilmek için bile, küçük bir güzel sanatlar diplomasına ihtiyacınız olabilir!

12.10.2020Makyaj
Kovid-19 ile güzellik harcamaları kısıldı

Kovid-19 ile "güzellik harcamaları" kısıldı

Güzellik, makyaj, cilt bakımı, manikür ve pedikür ürünlerinin ithalatı, Kovid-19 salgınının ekonomik ve sosyal etkilerinin gölgesinde geçen ocak-ağustos döneminde yıllık bazda yüzde 18,2 azaldı ve yaklaşık 54 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

11.10.2020Ekonomi
Yüz Şekline Göre Allık Uygulama Rehberi

Yüz Şekline Göre Allık Uygulama Rehberi

Allık, yüze canlılık veren, makyajı tamamlayan en önemli adımlardan biridir. Peki allığı nasıl sürüyorsunuz? Allık sürerken yüz şeklinizi dikkate alıyor musunuz? Yüz şeklinize göre allığı nasıl sürmeniz gerektiğini anlatıyoruz.

7.10.2020Makyaj
İş hayatı için pratik güzellik tüyoları

İş hayatı için pratik güzellik tüyoları

İş hayatında dış görünüşümüze dikkat etmek, kişisel bir imaj yaratma konusunda da oldukça önemlidir. İşe giderken iyi bir görünüm ve imaj için uzun saatlere hazırlanmanıza gerek yok. Vereceğimiz pratik güzellik tüyolarını uygularsanız hızlıca hazırlanıp bir hayli de iyi olduğunuzu görecekseniz.

11.09.2020Kişisel Bakım
Güzellik malzemelerinizi kalıcı hale getirmenin 8 yolu

Güzellik malzemelerinizi kalıcı hale getirmenin 8 yolu

En yeni ve en iyi güzellik ürünlerini satın almak genellikle pahalıdır. Bu kaliteli kozmetik malzemelerini en uzun ömürlü şekilde muhafaza etmeli ve kullanmalıyız. Vereceğimiz kolay ipuçlarıyla ürünlerinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir, malzemelerinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

8. Sınıf Fen Bilimleri Türkiye’de Kimya Endüstrisi konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Türkiye’de Kimya Endüstrisi konu anlatımı

Kimyasal endüstrisinin ürettiği birçok farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Çamaşır ve bulaşık deterjanlarını, yumuşatıcıları ve daha birçok temizlik malzemesini kimya endüstrisi üretilir. Parfümeri, kozmetik, boya ve gübreler de kimya sanayinde imal edilen diğer ürünler arasında yer alır. 8. sınıf öğrencileri için Türkiye'de kimya endüstrisi konusunu anlattık.

25.08.20208. SINIF
Ton Sür Ton Makyaj Nedir Nasıl Yapılır

Ton Sür Ton Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Gün geçmiyor ki makyaj modasına bir yenisi daha eklenmesin. Bunlardan biri de 'ton sür ton' olarak adlandırılan makyaj şekli. Peki nedir bu ton sür ton makyaj be nasıl yapılır? Gelin bir bakalım.

20.07.2020Makyaj
Allık ve Bronzer Nasıl Kullanılır Bu İki Ürün Arasındaki Farklar...

Allık ve Bronzer Nasıl Kullanılır? Bu İki Ürün Arasındaki Farklar...

Allık ve bronzer birbirine pek benzese de aslında iki farklı ürün ve birbirlerinin yerine kullanılamazlar. Bu yazımızda allık ile bronzer arasındaki o ince çizgiyi netleştireceğiz!

3.07.2020Makyaj
Al kelimesinin eş anlamlısı nedir

Al kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Dilimizde pek çok kelime bulunmaktadır. Bu kelimelerinin hemen hemen hepsinin ise bir eş anlamı vardır. Gündelik hayatta en sık kullandığımız kelimelerden biri olan Al kelimesinin de bir eş anlamı bulunmaktadır. Al kelimesinin eş anlamı ile ilgili son aylarda araştırma yapılmaktadır. Al kelimesi dilimizde aynı anlama sahip olan eş anlamı bulunur. Peki, al kelimesinin eş anlamı nedir? Al eş anlamlısı kelimeler nelerdir? İşte al kelimesine dair tüm bilgiler.

17.06.2020Gündem
Kahvelerde (kıraathanelerde) tavla okey oynamak yasak mı, oyun oynanacak mı İşte 1 Hazirandan itibaren geçerli olacak kurallar

Kahvelerde (kıraathanelerde) tavla okey oynamak yasak mı, oyun oynanacak mı? İşte 1 Haziran'dan itibaren geçerli olacak kurallar

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olan kahvehanelerin açılacağının duyurulmasının ardından detaylar belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeme-içme tesisleri için pandemi sürecinde hayata geçirilecek 131 kriter yayınladı. Sertifika alabilmek için tavla, okey gibi elle temas edilen bütün oyun araçlarının kullanımının durdurulmasından masalarda tek kullanımlık tuzluğa kadar çok sayıda önlem alma şartı bulunuyor.

31.05.2020Gündem
Yeni dönemde kafelerde okey ve tavla oynamak yasak

Yeni dönemde kafelerde okey ve tavla oynamak yasak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeme-içme tesisleri için pandemi sürecinde hayata geçirilecek 131 kriter belirledi. Sertifika alabilmek için tavla, okey gibi elle temas edilen bütün oyun araçlarının kullanımının durdurulmasından masalarda tek kullanımlık tuzluğa kadar çok sayıda önlem alma şartı getirildi.

29.05.2020Gündem
Yeni normalin yeni kuralları

'Yeni normal'in yeni kuralları

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, 11 yeni rehber yayınladı. Rehberlerle kozmetikçilerden benzin istasyonlarına, emlakçılardan beyaz eşyacılara kadar 11 sektöre kurallar getirildi. İşte normalleşme sürecinde hayatımıza girecek olan o kurallar:

28.05.2020Gündem
Kozmetik ürünler nasıl satın alınacak Parfüm, göz kalemi, rimel, ruj ve allık nasıl satın alınacak

Kozmetik ürünler nasıl satın alınacak? Parfüm, göz kalemi, rimel, ruj ve allık nasıl satın alınacak?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileriyle kontrollü normalleşme süreci kapsamında, 11 sektöre yönelik alınması gereken tedbirler de belirlendi. Peki Kozmetik ürünler nasıl satın alınacak? Parfüm, göz kalemi, rimel, ruj ve allık nasıl satın alınacak?

27.05.2020Gündem
En iyi 10 allık markasından favoriniz hangisi

En iyi 10 allık markasından favoriniz hangisi?

Gelmiş geçmiş en iyi allık markalarını oyluyoruz!

Kusursuz Bir Selfie İçin Makyaj Tüyoları

Kusursuz Bir Selfie İçin Makyaj Tüyoları

Sosyal medya paylaşımlarımızın vazgeçilmezi selfie... Kusursuz bir selfie için dikkat etmeniz makyaj tüyolarını aşağıya bırakıyoruz.

12.03.2020Makyaj
Kırılan ya da kuruyan makyaj malzemelerinin ömrü nasıl uzatılır İşte çok pratik ipuçları

Kırılan ya da kuruyan makyaj malzemelerinin ömrü nasıl uzatılır? İşte çok pratik ipuçları

Kırılan allık nasıl düzeltilir? Rimel kuruyunca ne yapılmalı? Ruj kırılınca ne yapılır? Açılmayan oje kapağı nasıl açılır? Takma kirpik temizleme nasıl yapılır? Çok severek ve çoğu zaman çok para vererek aldığımız makyaj malzemelerini daha uzun süre kullanmak için ne yapabiliriz? Kırılan ya da kuruyan makyaj ve güzellik malzemelerinin ömrü nasıl uzatılır? Sizin için hazırladığımız bu tüyolarla artık kırılan rujlarınızı ya da kuruyan rimellerinizi çöpe atmayacaksınız. İşte Sevde Aksu Taner'in sunumuyla makyaj malzemesi masraflarınızı azaltmanıza yardımcı olacak pratik fikirler...

15.01.2020Life Style
Hızlıca Makyaj Yapma Taktikleri

Hızlıca Makyaj Yapma Taktikleri

Hızlı bir şekilde makyaj yapmanızı gerektirecek durumlar ile her zaman karşılaşabilirsiniz. Hızlı ama bir o kadar güzel bir makyaj elde etmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz etkili taktiklere bir göz atın.

14.01.2020Makyaj
Makyaj Yaparken En Sık Yapılan Hatalar

Makyaj Yaparken En Sık Yapılan Hatalar

Makyaj, doğru yapıldığı takdirde ışıltılı ve canlı görünmenize yardımcı olur. Ancak bazı yanlış dokunuşlar ise istediğinizden farklı görünmenize neden olabilir. Aşağıya en sık yapılan makyaj hatalarını bırakıyoruz. Bir bakın, aralarında sizin de yaptıklarınız var mı öğrenin.

3.01.2020Makyaj
Yüzünüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları

Yüzünüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları

Yüzünüzü olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız vereceğimiz birkaç hile sayesinde hayal ettiğiniz gibi yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

30.12.2019Kişisel Bakım
The Balm’ın BalmFire Allık ve Aydınlatıcı Serisi Gratislerde

The Balm’ın BalmFire Allık ve Aydınlatıcı Serisi Gratislerde

The Balm’ın BalmFire Allık ve Aydınlatıcı Serisi, yalnızca Gratislerde satışa sunuldu.

25.12.2019Alışveriş
KIKO Milano Party All Night Koleksiyonunu tanıttı

KIKO Milano Party All Night Koleksiyonunu tanıttı

KIKO Milano, müziğin içinizi ısıtacağı ve arkadaşlarınızın en güzel halleriyle etrafınızı saracağı yılın partisine göz kamaştırıcı bir makyajla katılabilmeniz için Party All Night koleksiyonunu tanıttı.

27.11.2019Alışveriş
Mükemmel Elmacık Kemikleri İçin 5 Basit Adım

Mükemmel Elmacık Kemikleri İçin 5 Basit Adım

Belirgin elmacık kemikleri, yüzün kusursuz görünmesinin en temel noktalarından biridir. Küçük dokunuşlarla nasıl mükemmel elmacık kemiklerine sahip olabileceğinizi anlatıyoruz.

22.11.2019Makyaj
Burcu Özberk: Kendimi sevdirmeye çalışmam

Burcu Özberk: Kendimi sevdirmeye çalışmam

Reyting rekorları kıran “Afili Aşk” dizisinin Ayşe’si Burcu Özberk, Mag dergisinin kasım sayısı için objektif karşısına geçti. Dergiye röportaj da veren Özberk, müzikten oyunculuğa geçiş sürecini, kariyer yolculuğunu ve hakkında bilinmeyenleri anlattı.

6.11.2019Magazin
Egzotik Görünmenin 6 İnanılmaz Yolu

Egzotik Görünmenin 6 İnanılmaz Yolu

Güzellik oldukça göreceli bir kavramdır. Ancak yapılan araştırmalar, egzotik bir görüntünün alışılmış güzellik kavramlarından çok daha ilgi çekici bulunduğunu söylüyor. "Nasıl egzotik görünebilirim?" diye soruyorsanız, cevapları aşağıya bırakıyoruz.

Makyaj Malzemelerinin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır

Makyaj Malzemelerinin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Maskara, fondöten, göz farları, kapatıcılar, rujlar ve daha fazlası… Makyaj malzemenizin bozulduğunu nasıl anlarsınız?

2.10.2019Makyaj
Makyajla Uyuduğunuzda Cildinizde Neler Olur

Makyajla Uyuduğunuzda Cildinizde Neler Olur?

Uzun ve yorucu bir günün ardından eve döndüğümüzde bazen makyajımızı temizlemek bile zor gelir. "Bir kereden bir şey olmaz" der ve makyaj ile uyuyuveriririz. Peki, makyaj ile uyuyunca cildimizde neler olur?

25.09.2019Kişisel Bakım
İkizler Burcu Makyajı

İkizler Burcu Makyajı

Hava grubu kadınlarının rengi, mavi ve pembedir.

11.09.2019Burçlar
Oğlak Burcu Makyajı

Oğlak Burcu Makyajı

Toprak grubu kadınları genel olarak sakin ve evcimen bir yapıdadırlar.

11.09.2019Burçlar
Aslan Burcu Makyajı

Aslan Burcu Makyajı

Ateş grubundan olan Aslan burcu için makyaj çok önemlidir.

11.09.2019Burçlar
Akrep Burcu Makyajı

Akrep Burcu Makyajı

Sezgi ve içgüdülerin temsilcisi olan Akrep burcu insanları için makyajlarındaki en önemli nokta renklerdir.

11.09.2019Burçlar
Yengeç Burcu Makyajı

Yengeç Burcu Makyajı

Su grubunun rengi olan mavi ve yeşil tonlarını kullanmaktan çekinmezler.

11.09.2019Burçlar
Kuru Şampuan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kuru Şampuan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Saçları her gün yıkamak, saç derisinin kurumasına ve saçların yıpranmasına neden oluyor. Pek çok kişi de saç yıkamasını azaltmak ancak yağlı görünümden de kurtulmak için kuru şampuana başvuruyor. Peki kuru şampuan sağlıklı mı? Ne sıklıkla ve nasıl kullanılmalı? Evde kuru şampuan yapılabilir mi? Kuru şampuan hakkında merak ettiğiniz her şey aşağıda!

19.08.2019Saç
Adım Adım Doğal Makyaj Yapımı

Adım Adım Doğal Makyaj Yapımı

Doğal makyaj trendi epey bir süredir hayatımızda olsa da özellikle son zamanlarda doğal tonlarda makyajın çok popüler olduğunu fark etmişsinizdir. Sade bir makyaj yapmak aslında çok basit. Günlük hayatta fazla çaba harcamadan güzel görünmek için birkaç makyaj tekniği öğrenerek, işe ve okula giderken çabasız bir güzellik sergileyeceksiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek sade ve doğal bir makyaja günlük hayatınızda yer verebilirsiniz.

8.08.2019Makyaj
Golden Rose’dan doğal makyaj sevenlere müjde

Golden Rose’dan doğal makyaj sevenlere müjde

Yeni Nude Look serisi ile doğal güzelliğinizi ön plana çıkarın

28.06.2019Kelebek
6 Adımda Pratik Yaz Makyajı

6 Adımda Pratik Yaz Makyajı

Yaz aylarında nem ve sıcak sebebiyle makyaj yapmak eziyet haline gelebiliyor. Bazı püf noktalarına dikkat ederek taze ve ışıltılı bir yaz makyajı yapabilirsiniz. İşte 6 adımda pratik yaz makyajı...

19.06.2019Makyaj
Yazın Işıltısı Cildinize Yansısın

Yazın Işıltısı Cildinize Yansısın

Bu sezon Anastasia Beverly Hills, dudak bazı, parlatıcısı ve rujları dudaklarınızın görünümünü yeniden yaratacak…

22.04.2019Alışveriş

Yazar Sonuçları

Sanat eseri rujlar

Rujlar için estetik algısı değişti.

24.04.2021

Mekan ve zamana göre nasıl farklı makyaj yapılır?

Makyaj ortama göre yapıldığı ve doğal göründüğü zaman güzel olur. Makyaj yapmayı gerçekten bilen insanlar, her durumda bakımlı olmayı başarır.

16.06.2020

Bizde 65 orada 70 yaş üstüne yasak 

İngiltere, Avrupa’da koronavirüse en fazla kayıp veren ülke oldu.

13.05.2020

AHBAP işi yardımlar

Malumunuz global olarak ‘çetrefilli’ günlerden geçiyoruz.

2.04.2020

Popu öldüren Spotify olmasın

Pop müzik öldü, rap müzik pop’u bitirdi tartışmalarına bir de başka bir açıdan bakmaya ne dersiniz...

26.12.2019