EKSTRA
MENÜ

Koruyucu Aile

Koruyucu Aile ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koruyucu Aile haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.112 Koruyucu Aile haberi bulunmuştur.

Koruyucu Aile Haberleri

ABDde yürekleri ısıtan hikâye: Hastanede terk edilmişti... Artık yepyeni bir hayatı var

ABD'de yürekleri ısıtan hikâye: Hastanede terk edilmişti... Artık yepyeni bir hayatı var!

ABD'li bir adam daha önce koruyucu aileye giden ancak hastaneye bırakılıp terk edilen çocukla yeni bir hayat kurdu, bu güzel hikâye okuyanların yüreklerini ısıttı.

27.04.2021Dünya
Sultanbeyli Kaymakamlığı Gönül Elçileri Projesi ile koruyucu aile sayısını arttırdı

Sultanbeyli Kaymakamlığı "Gönül Elçileri Projesi" ile koruyucu aile sayısını arttırdı

SULTANBEYLİ Kaymakamlığı'nın "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında Sultanbeyli'de "Koruyucu Ailelerin" sayısını arttırmak amacıyla yürüttüğü projede 5 olan koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı 15'e, 3 olan koruyucu aile sayısı ise 14'e yükseldi.

8.04.2021Gündem
Sosyal yardım almak için başvuru yaptı Baba olduğunu öğrendi

Sosyal yardım almak için başvuru yaptı! Baba olduğunu öğrendi

Adana'da doğal yollarla çocuk sahibi olamayan Ayça (41) ve Atakan Çatal (42) çiftinin 2 yıl önce evlat edindikten sonra 'Mustafa Kemal' ismini verdikleri çocuklarının biyolojik babası Aziz Ö'nün, boşandığı eşinin hamile olduğunu bilmediği, yardım talebi için başvurduğu kurumda bebeğinden haberdar olduğu ortaya çıktı. Resmiyette 'Umut' ismini alan bebeği için 2019 yılından bu yana hukuk mücadelesi verdiğini anlatan Aziz Ö., "Umut'un 2 kardeşi daha var. Diyarbakır'daki evimde kardeşleriyle beraber yaşıyorum" dedi.

25.03.2021Gündem
Umut ışığı kimde

Umut ışığı kimde?

Umut bebek, henüz 45 günlükken Adana’daki Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından Ayça-Atakan Çatal çiftine evlatlık verildi. 9 aylık olduğunda ise biyolojik babası ortaya çıktı ve onu geri istedi. 1.5 yıldır bebeklerini vermemek için mücadele eden Çatal çifti isyan ediyor: “Neden kimse Umut’un geleceğini düşünmüyor...”

25.03.2021Gündem
Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ben türküleriyle tanıdım onu ama her ne hikmetse bir süredir polemikleri, sosyal medya linç haberleriyle takip ediyorum. Söylediğine göre derdi taraf olmak değil, itirazı haksızlığa... Şükriye Tutkun ile yolumuz yüzlerce kilometre uzakta, Kahramanmaraş’taki bir organizasyonda kesişti. Mülteci çocukların arasında geçmişe daldı, 2 yaşında terk edildiği çocuk yurdundaki günlerine döndü. O duygusal anların ardından karşılıklı oturduk, her şeyi açık açık konuştuk. Eski bir belediye başkanını zan altında bırakacak iddialarda da bulundu, yürek burkan anılar da paylaştı.

9.03.2021Magazin
64 yaşında anne olmuştu... Hukuk savaşını kaybetti

64 yaşında anne olmuştu... Hukuk savaşını kaybetti!

İspanya'da 64 yaşında ikiz bebek dünyaya getiren kadın hukuk savaşını kaybetti. 4 yıldır devam eden dava sonunda ikiz bebekleri annenin elinden alındı.

3.03.2021Dünya
Bakanlıktan ebeveynler ve kuruluşlardaki personel için koronavirüs rehberi

Bakanlıktan ebeveynler ve kuruluşlardaki personel için koronavirüs rehberi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, salgın sürecinde ebeveynler ve kuruluşlarda çocuk bakımından sorumlu personel için rehber hazırladı.

7.02.2021Ekonomi
Erdoğandan aşı mesajı: 50 milyon doz aşı gelecek

Erdoğan'dan aşı mesajı: 50 milyon doz aşı gelecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin attığı adımlarla süratle aşılamayı başlattığını belirterek, “İlk etapta 50 milyon doz aşı ülkemize gelecek. Neredeyse bir yıla yaklaşan salgın döneminde yüreklerimizi yakacak ne sağlık krizi ne de sosyal çöküntü görüntülerine şahit olduk” dedi.

27.01.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan aşı açıklaması: 50 milyon doz ülkemize gelecek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı açıklaması: 50 milyon doz ülkemize gelecek

Devlet korumasından yararlanmış gençler, engelli vatandaşlar, şehit yakını, gazi ve gazi yakını 3 bin 603 kişinin Sosyal Atama Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Engelli memur sayımızı 58 bin 319'a yükselttik. Şehit, gazi ve gazi yakınlarımızın kamuya istihdamını ise 45 bine çıkardık" ifadesinde bulundu. Aşı hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "En gelişmiş ülkelerde aşı sıkıntısı var. Biz ise aşı konusunda süratle aşılarımızı aldırmaya başladık. İlk etapta inşallah 50 milyon doz aşı ülkemize gelecek" dedi.

26.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanına Leblebi’yle uğurlama

Cumhurbaşkanı'na Leblebi’yle uğurlama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, hayvan barınağından sahiplendiği ‘Leblebi’yle Beştepe’deki konutun kapısında çektirdiği fotoğrafı, Twitter hesabından paylaştı, altına da “Sabah Cumhurbaşkanımızı Leblebi ile birlikte uğurladık” notunu düştü.

30.12.2020Gündem
İrem Kanan: MasterChef her yaştan seyircinin içindeki gurmeyi ortaya çıkardı

İrem Kanan: "MasterChef" her yaştan seyircinin içindeki gurmeyi ortaya çıkardı

TV8'in ilgiyle izlenen yarışma programı MasterChef, her ne kadar bir yemek yarışma programı olarak yayın hayatını sürdürse de Türkiye'de gastronomi ve gastronomi eğitimine ilginin artmasına, şehirlerin ve yöresel yemeklerinin tanıtımına, sosyal sorumluluk alanında farkındalık oluşmasına da katkı sağlıyor.

21.12.2020Televizyon
Arzu Oş: Koruyucu aile oldum

Arzu Oş: Koruyucu aile oldum

EKMEK Teknesi dizisindeki Sonnur karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu Arzu Oş, 3.5 yaşındaki bir çocuğa koruyucu aile olduğunu açıkladı.

27.11.2020Magazin
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na 2021 yılı bütçe teklifi sunuldu: Sosyal harcamalara 81.2 milyar TL sağlığa 238 milyar TL

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na 2021 yılı bütçe teklifi sunuldu: Sosyal harcamalara 81.2 milyar TL sağlığa 238 milyar TL

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2021 yılı bütçe teklifini sundu.

22.10.2020Ekonomi
SED yardımı ödemeleri ne zaman yatacak SED yardımı ödemeleri için yapılan tarih açıklaması

SED yardımı ödemeleri ne zaman yatacak? SED yardımı ödemeleri için yapılan tarih açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı ödemelerine devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SED ödemeleri için tarih aralıklarını geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Peki, SED yardımı ödemeleri ne zaman yatacak? İşte SED yardımı ödemeleri için yapılan açıklama...

13.10.2020Gündem
‘Leblebi artık bize emanet’

‘Leblebi artık bize emanet’

Emine Erdoğan, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, İstanbul Fatih’teki Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti, ‘Leblebi’ adındaki engelli köpeği sahiplendi. Emine Hanım’ın ‘Artık bize emanet’ dediği Leblebi, bundan sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaşayacak.

5.10.2020Gündem
Emine Erdoğan, engelli köpek Leblebiyi sahiplendi

Emine Erdoğan, engelli köpek 'Leblebi'yi sahiplendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, '4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde ziyaret ettiği hayvan barınağında, 'Leblebi' isimli engelli bir köpeği sahiplendi. Erdoğan, "Leblebi, dört kere ameliyat olmuş. Hayvanseverler ondan, o hayattan vazgeçmemiş. Leblebi artık bize emanet. Yeni yuvası, bahçemiz olacak" dedi.

4.10.2020Gündem
Çocuk evleri yeniden tasarlanıyor

Çocuk evleri yeniden tasarlanıyor

Bakan Selçuk çocuk evleriyle ilgili "Yeni binaların tasarımında engelli çocuklarımızın güvenliği öncelikli olarak ele alındı" açıklamasında bulundu.

4.10.2020Ekonomi
Koruyucu aile ne demek, kimler koruyucu aile olabilir

Koruyucu aile ne demek, kimler koruyucu aile olabilir?

Tüm dünyada korunmaya muhtaç çocuklar için en çok tercih edilen bakım şekli, ülkemizde de olduğu gibi koruyucu aile bakımıdır. Koruyucu aile hizmeti, gönüllü aile ve evlat edinme hizmetleri ile karıştırılmaktadır.Peki, koruyucu aile ne demek, kimler koruyucu aile olabilir?

2.10.2020Gündem
Bakanlıktan koruyucu ailelere Ergen Rehberi

Bakanlıktan koruyucu ailelere 'Ergen Rehberi'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koruyucu aile hizmet modelinden yararlanan çocuklar ve aileler için 'Ergen Rehberi' hazırlayacak. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Bu çalışma, koruyucu ailelerin, çocuğun kendine özel, farklı gereksinimlerini anlaması noktasında önemli bir başvuru kaynağı olacak, amacımız aileleri çocuklarıyla sağlıklı iletişim kurma noktasında bilinçlendirmek, sorularına cevap bulmak" dedi.

20.09.2020Ekonomi
SED nedir ve SED ödemesi ne demek

SED nedir ve SED ödemesi ne demek?

SED ödemesi ile Sosyal ve Ekonomik Destek yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar için yardım imkanı devam ediyor. SED aracılığıyla belirli kriterlere uyan vatandaşlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açmış olduğu E-Devlet ekranı aracılığıyla başvuru işlemini gerçekleştirebiliyor. Peki, SED nedir ve kriterlere uyan kişiler kimlerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

10.09.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Yurtdışında yaşayan 34 bin vatandaşımıza ‘ses’ olduk

Bakan Selçuk: Yurtdışında yaşayan 34 bin vatandaşımıza ‘ses’ olduk

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, pandemi nedeniyle Mart ayından itibaren yurtdışında yaşayan yaklaşık 34 bin vatandaşla temas kurduklarını onlara ‘ses’ olduklarını açıkladı.

9.09.2020Ekonomi
SED nedir ve SED ödemesi ne demek

SED nedir ve SED ödemesi ne demek?

SED ödemesi ile Sosyal ve Ekonomik Destek yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar için yardım imkanı devam ediyor. SED aracılığıyla belirli kriterlere uyan vatandaşlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açmış olduğu E-Devlet ekranı aracılığıyla başvuru işlemini gerçekleştirebiliyor. Peki, SED nedir ve kriterlere uyan kişiler kimlerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.09.2020Ekonomi
YKS’de ilk 10 binde

YKS’de ilk 10 binde

Devlet koruması altındaki çocuklardan 650’si bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girerken, dördü ilk 10 binde yer almayı başardı.

2.08.2020Eğitim
Evleniyoruz bu iş uzamasın

Evleniyoruz bu iş uzamasın

Aile Meclisi bu hafta Karadeniz’e, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ile eşi Filiz Günnar’ın evine konuk oldu. Ailelerin de olduğu tanışma yemeğinin ardından 15 gün sonra ilk baş başa buluşmada, Filiz Hanım masaya yumruğunu vurmuş ve “Sana yarına kadar müsaade. Buluştuğumuzda evlenip evlenmeyeceğine karar vereceksin” demiş.

27.07.2020Gündem
SED yardımı nedir SED yardımı başvurusu nasıl yapılır

SED yardımı nedir? SED yardımı başvurusu nasıl yapılır?

SED yardımı ya da tam açılımı ile Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti yardımı için E-Devlet üzerinden müracaatlar devam ediyor. Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelerin, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler ile ve psiko-sosyal destek olan SED yardımı, belirli süreli ve nakit olarak yapılıyor. Peki, SED yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

24.07.2020Gündem
SED yardımı nedir SED yardımı başvurusu nasıl yapılır

SED yardımı nedir? SED yardımı başvurusu nasıl yapılır?

SED yardımı ya da tam açılımı ile Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti yardımı için E-Devlet üzerinden müracaatlar devam ediyor. Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelerin, kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler ile ve psiko-sosyal destek olan SED yardımı, belirli süreli ve nakit olarak yapılıyor. Peki, SED yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

8.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı 2020 yılında 2 bin genç kamuda göreve başladı

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! 2020 yılında 2 bin genç kamuda göreve başladı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bugün yapacağımız 926 atama ile birlikte 2020 yılında 2 bin gencimizi kamuda göreve başlatmış olacağız" dedi.

30.06.2020Ekonomi
Babalarımızı unutmadık

Babalarımızı unutmadık

Babalar Günü’nde koronavirüs önlemleri nedeniyle ‘kucaklaşma’lar olamasa da ziyaretlerle, sosyal medya mesajlarıyla, anmalarla hem onlara duyulan sevgiler hem de özlemler dile getirildi.

22.06.2020Gündem
Emine Erdoğandan Babalar Günü mesajı

Emine Erdoğan'dan Babalar Günü mesajı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi  Emine Erdoğan, twitter hesabında Babalar Günü mesajı yayınladı.

21.06.2020Gündem
Çocuk hizmetlerinde normalleşme başlıyor

Çocuk hizmetlerinde normalleşme başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk bakım kuruluşlarımızda ve çocuklara yönelik aile odaklı hizmetlere ilişkin normalleşme çalışmalarının yapılmasını kararlaştırdı. Buna göre 15 Haziran’dan itibaren Koruyucu Aile, Evlat Edinme ve SED başvurularına ilişkin sosyal inceleme süreçleri başlayacak. Aile odaklı hizmetlerden (Koruyucu aile, evlat edindirme, SED vb.) yararlandırılan çocuklar da aile yanında izlenecek.

11.06.2020Ekonomi
Avrupada en çok çocuk Türkiyede

Avrupa'da en çok çocuk Türkiye'de

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, TBMM'nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel bir ‘Çocuk Bülteni’ hazırladı. Çocuklarla ilgili istatistiklerin yer aldığı bültene göre, Türkiye, yüzde 27.5'e ulaşan çocuk nüfus oranıyla ortalaması yüzde 18.7 olan AB ülkelerini geride bırakıyor. Türkiye'de çocuk nüfusu içinde en yoğun grubu, 6 milyon 461 bin 39'la 4-6 yaş oluşturuyor.

22.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Bakanlığımız uzmanları tarafından Corona virüs bilgilendirme rehberi hazırlandı

Bakan Selçuk: Bakanlığımız uzmanları tarafından Corona virüs bilgilendirme rehberi hazırlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığı tarafından Koronavirüs (2019-nCoV) Bilgilendirme Rehberi hazırlandığını açıkladı.

22.03.2020Ekonomi
Korucu Aile Nedir Koruyucu Aile Olmanın Şartları Nelerdir

Korucu Aile Nedir? Koruyucu Aile Olmanın Şartları Nelerdir?

Bir çocuğun koruyucu ailesi olmak istiyor fakat bu konuda pek bilgi sahibi olmadığınızı düşünüyorsanız Avukat Elvan Kılıç sizler için anlattı.

10.03.2020Evlilik
Kırmızı çocuklar için sahnede

Kırmızı çocuklar için sahnede

Songül Öden, tek kişilik oyunu “Lâl Hayal”i 13 Mart’ta Uniq Hall’de Kırmızı Çocuklar Derneği yararına sahneleyecek.

7.03.2020Keyif
7 bin 330 çocuk koruyucu aile yanında

7 bin 330 çocuk koruyucu aile yanında

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 2012’de vali eşleriyle başlattıkları Gönül Elçileri Projesi ile koruyucu aile hizmetinin daha etkin hale geldiğini belirterek, “Büyük bir mutlulukla ifade etmek istiyorum ki, bugün itibarıyla 6 bin 29 ailemizin yanında tam 7 bin 330 çocuğumuzun bakımı sağlanmaktadır” dedi.

27.02.2020Gündem
Bakan Selçuk: Koruyucu Aile Temelli Çocuk Koruma Sistemi Çalıştayı 25-26 Şubat’ta düzenlenecek

Bakan Selçuk: Koruyucu Aile Temelli Çocuk Koruma Sistemi Çalıştayı 25-26 Şubat’ta düzenlenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle ‘Koruyucu Aile Temelli Çocuk Koruma Sistemi Çalıştayı’ düzenleneceğini açıkladı.

24.02.2020Ekonomi
Malcolm X kimdir, ne zaman ve nasıl öldü Malcolm X’in hayatı hakkında bilgiler

Malcolm X kimdir, ne zaman ve nasıl öldü? Malcolm X’in hayatı hakkında bilgiler

Irkçılıkla mücadelede tarihe damga vuran Malcolm X ölüm yıl dönümünde anılıyor. Malcolm X, Harlem’de Audubon Ballroom konferans salonunda yaklaşık 400 kişiye konuşma yapacağı sırada suikaste uğrayarak hayatını kaybetmişti. Malcolm X, özgürlük, eşitlik ve adalet için verdiği mücadele ile sadece Amerika'da değil, dünyada da simge isimlerden biriydi. Peki, Malcolm X kimdir, ne zaman öldü? Malcolm X’in hayatı hakkında bilgiler

21.02.2020Gündem
Kişi Tacize Uğradığında Ne Yapmalıdır

Kişi Tacize Uğradığında Ne Yapmalıdır?

Bir insanın bir diğerinin haklarını hiçe sayarak sürekli olarak rahatsız etmesi anlamına gelen hoş olmayan bir davranış biçimine taciz denmektedir. Kelime hukuki bir anlamda kullanıldığı zaman tehdit edici, rahatsızlık veren ve toplum tarafından tasvip edilmeyen davranışları kasteder. Avukat Elvan Kılıç, kişilerin tacize uğradığında ne yapması gerektiğini anlattı...

Şiddete uğrayan kadın ne yapmalıdır

Şiddete uğrayan kadın ne yapmalıdır?

Bir insanın bir diğerinin haklarını hiçe sayarak sürekli olarak rahatsız etmesi anlamına gelen hoş olmayan bir davranış biçimine taciz denmektedir. Kelime hukuki bir anlamda kullanıldığı zaman tehdit edici, rahatsızlık veren ve toplum tarafından tasvip edilmeyen davranışları kasteder. Avukat Elvan Kılıç şiddete uğrayan kadınların ne yapması gerektiği ile ilgili tüm soruları yanıtlıyor.

12.02.2020Life Style
Çocuk istismarını önlemek için eğitimler başladı

Çocuk istismarını önlemek için eğitimler başladı

Aile Hukuku Derneği Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem önderliğindeki 15 sivil toplum kuruluşu tarafından hayata geçirilen ‘İstismara Karşı Çocuk Gücü’ projesi, ilk eğitimlerine Kırıkkale’de başladı.

21.01.2020Eğitim
Koruyucu aileye verilen oğlunun beyin ölümü gerçekleşti, suç duyurusunda bulundu

Koruyucu aileye verilen oğlunun beyin ölümü gerçekleşti, suç duyurusunda bulundu

İZMİR’in Konak ilçesinde baba şiddetine maruz kaldığı gerekçesiyle anneleri Ayşe Ç. (28) tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne verilen iki kardeşten Güngör Burak Ç. (2,5), korucuyu ailenin evinde iddiaya göre kanepeden düştü. Tedaviye alındığı hastanede Güngör Burak Ç.’nin beyin ölümü gerçekleşirken, Ayşe Ç., çocuklarının kendisinden habersiz koruyucu aileye verildiğini öne sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

18.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Berfin davasındaki karar sert tepki

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berfin davasındaki karar sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Engelli Vatandaşlarımızın ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzüne kezzap atılan Berfin davasındaki kararla ilgili olarak, "Geçenlerde bir namussuz bir alçak kızımızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkeme 13 yıl ceza veriyor.Kendi kızının başına gelmiş olsa, kanunlara mı bakacaksın. Bu kanunların sayfaları arasındaki maddelere değil, vicdanınızın sesine kulak verin" açıklamasında bulundu.

9.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Altın şirketinin PR faciası

Kazdağları’nda arama yapan Kanadalı altın şirketinin müdürü “evlere şenlik” bir açıklama yaptı: “Hiçbir yere gitmiyoruz. 60 yıllık hak verildi. Ağaç kesiminden dolayı Orman Bakanlığı’na 54 milyon TL ödedik.” Bu nasıl bir PR faciasıdır?

17.03.2021

Ölü fare gösterip ellerimi bağladılar

Ben türküleriyle tanıdım onu ama her ne hikmetse bir süredir polemikleri, sosyal medya linç haberleriyle takip ediyorum. Söylediğine göre derdi taraf olmak değil, itirazı haksızlığa... Şükriye Tutkun ile yolumuz yüzlerce kilometre uzakta, Kahramanmaraş’taki bir organizasyonda kesişti. Mülteci çocukların arasında geçmişe daldı, 2 yaşında terk edildiği çocuk yurdundaki günlerine döndü. O duygusal anların ardından karşılıklı oturduk, her şeyi açık açık konuştuk. Eski bir belediye başkanını zan altında bırakacak iddialarda da bulundu, yürek burkan anılar da paylaştı.

9.03.2021

Kalbiyolojik Ailelere Destek Olmanın Yolları

Türkiye’de kimsesiz çocukları bir aile gibi sahiplenen derneklerden biri Kırmızı Çocuklar Derneği. Kırmızı demelerinin sebebi her birinin istemeden de olsa kırmızı çizgili çocuklar olmaları. Dernek o çizgileri sonsuza kadar silmek için savaşıyor.

10.12.2020

Bir kişi tacize uğradığında ne yapmalı?

Bir insanın bir diğerinin haklarını hiçe sayarak sürekli olarak rahatsız etmesi anlamına gelen hoş olmayan bir davranış biçimine taciz denmektedir. Kelime hukuki bir anlamda kullanıldığı zaman tehdit edici, rahatsızlık veren ve toplum tarafından tasvip edilmeyen davranışları kasteder.

12.02.2020

Tacize ya da şiddete uğrayan kişi ne yapmalı?

Taciz; bir insanın bir diğerinin haklarını hiçe sayarak sürekli olarak rahatsız etmesi anlamına gelen hoş olmayan bir davranış biçimidir.

6.02.2020

Herkes öğrenebileceğini öğrenir yalnızca…  

Günaydın yepyeni bir günden ve yepyeni bir haftadan…

7.01.2020