EKSTRA
MENÜ

Kodlama

Kodlama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kodlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.148 Kodlama haberi bulunmuştur.

Kodlama Haberleri

‘Hukuki alanda kodlamada’ Şeyda’nın projesi ikinci oldu

‘Hukuki alanda kodlamada’ Şeyda’nın projesi ikinci oldu

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen ‘1. Legal Tech Hackathon’ hukuki alanda kodlama ve bilgisayar programı üretme yarışmasında Mannheim’ı temsil eden Türk öğrenci Şeyda Baran ikinci oldu.

3.03.2021Avrupa
Ülkemize matematik alanında büyük gurur yaşatan Ahmet Zahit Çonkar: Özellikle sayıları hep çok merak ederdim...

Ülkemize matematik alanında büyük gurur yaşatan Ahmet Zahit Çonkar: Özellikle sayıları hep çok merak ederdim...

İngilizce olarak düzenlenen, Kanada merkezli Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda kendi kategorisinde 2 bin 283 öğrenci arasında birinci olan 2’nci sınıf öğrencisi Ahmet Zahit Çonkar’la bu gurur veren başarısını konuştuk. Anne-babası Nuran-Mehmet Emin Çonkar’dan ve NUN Okulları Müdürü Nur İpek’ten de Ahmet Zahit’in yarışmaya hazırlık sürecini dinledik.

RAZER’dan yeni webcam: KIYO PRO

RAZER’dan yeni webcam: KIYO PRO

Razer, düşük ışıkta bile pazar lideri görüntü doğruluğu sağlayan yüksek performanslı Uyarlanabilir Işık Sensörüne (Adaptive Light Sensor) sahip USB kamera olan Razer Kiyo Pro'yu duyurdu. Ultra hassas CMOS sensörünü STARVIS teknolojisiyle birleştiren Kiyo Pro, video konferanslarda ve yayınlarda profesyonel düzeyde görüntü kalitesi sunuyor.

26.02.2021eSpor
Mutasyonlara mikrokürecik aşı

Mutasyonlara mikrokürecik aşı

Boğaziçi Üniversitesi’nde COVID aşısında devrim yaratacak bir çalışma yürütülüyor. Oda sıcaklığında 30 gün dayanabilen ASC mikrokürecik teknolojisiyle geliştirilen aşının, tüm virüs mutasyonlarına etkili olması bekleniyor.

26.02.2021Gündem
Aşı teknolojisinde devrim yaratacak Mikrokürecik aşısında çok önemli gelişme...

Aşı teknolojisinde devrim yaratacak! 'Mikrokürecik aşısı'nda çok önemli gelişme...

Boğaziçi Üniversitesi bilim insanlarının patentini aldığı dünyada ilk ve tek olan ASC mikrokürecik teknolojisiyle oda sıcaklığında 30 gün dayanabilen aşı modelinde çok önemli bir gelişme yaşandı. ‘Mikrokürecik aşısı’nda ilk insan deneylerinin yaz başında başlayacağı öğrenildi.

25.02.2021Gündem
Havacılık Alfabesi Nedir Ve Ne İşe Yarar Havacılık Alfabesi Anlamları, Okunuşu Ve Tarihi Hakkında Bilgi

Havacılık Alfabesi Nedir Ve Ne İşe Yarar? Havacılık Alfabesi Anlamları, Okunuşu Ve Tarihi Hakkında Bilgi

Havacılık söz konusu olduğunda, meslek çalışanları kendi aralarında farklı bir türde konuşmaktadır. Onlar birbirlerini anlarken, diğer insanlar konudan bir haber anlamaya çalışmakla yetinirler. Onların kullandığı konuşma türüne, Havacılık Dili ve Alfabesi denmektedir. Bilgi kazanılması adına Havacılık dili ve alfabesinde yer alan terimleri derledik.

23.02.2021Araştırma
Z kuşağı hangi mesleklere yöneliyor

Z kuşağı hangi mesleklere yöneliyor

Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, Z kuşağının teknolojik altyapısı kuvvetli mesleklere yöneldiğini belirtti. Küçükşabanoğlu, “Yapay zeka, gençlerin geleceğini ve meslek tercihlerini şekillendirmede ciddi bir rol oynuyor” dedi.

23.02.2021Eğitim
‘Yıldız Kızlar’a 380 tablet

‘Yıldız Kızlar’a 380 tablet

‘Her Kızımız Bir Yıldız’ projesi kapsamında verilen eğitim bursuna ek olarak bilgisayarı olmayan 380 öğrenciye, pandemi döneminde eğitimlerine sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için tablet hediye edildi.

22.02.2021Eğitim
Öğrenciler hayatı kolaylaştıran 3D cihazlar üretiyorlar

Öğrenciler hayatı kolaylaştıran 3D cihazlar üretiyorlar

Farklı okullarda okuyan 10 öğrenci, hayırsever bir vatandaşın desteğiyle açtıkları atölyede robotik kodlama yöntemi ve 3D yazıcılarla günlük hayatı kolaylaştıracak aletler üretiyor.

15.02.2021Teknoloji
Aldığı sıfır otomobilin kapısının farklı olduğunu 2 ay sonra anladı

Aldığı sıfır otomobilin kapısının farklı olduğunu 2 ay sonra anladı

2020 yılında 870 bin liraya sıfır otomobil alan Atilla Kaplan aracının arka sol kapısının farklı renk olduğunu 2 ay sonra fark etti. Satın aldığı bayiye giden Kaplan aracın değiştirilmesini istedi ancak olumsuz yanıt alınca mahkemeye başvurdu.

11.02.2021Haber
Sıfır otomobil aldı, kapısının farklı renk olduğunu 2 ay sonra anladı

Sıfır otomobil aldı, kapısının farklı renk olduğunu 2 ay sonra anladı

2020 yılında 870 bin liraya sıfır otomobil alan Atilla Kaplan aracının arka sol kapısının farklı renk olduğunu 2 ay sonra fark etti. Satın aldığı bayiye giden Kaplan aracın değiştirilmesini istedi ancak olumsuz yanıt alınca mahkemeye başvurdu.

11.02.2021Ekonomi
MEB seminer programı 2021 Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

MEB seminer programı 2021! Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğretmenler için hazırlanan Mesleki Çalışma Programı (MÇP), online olarak ekranlara gelecek. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan BOYACI'nın konuşması ile başlayacak olan seminer programı, EBA üzerinden 12 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek. İşte, MEB tarafından yayımlanan Mesleki Çalışma Programı (MÇP) giriş ve program detayları

8.02.2021Gündem
Türk kızlarının sesi olmak istiyorum

'Türk kızlarının sesi olmak istiyorum'

Selin Özünaldım 17 yaşında ve lise 3’üncü sınıf öğrencisi. Ancak şimdiden çok sayıda boyundan büyük işe kalkıştı. Hem UN Women’in (Birleşmiş Milletler Kadın Birimi) küresel cinsiyet eşitliği hareketi olan HeForShe’nin Türkiye'deki en genç temsilcisi hem de Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde seçilen 300 aktivistten biri.

4.02.2021Eğitim
Açık kaynak SEBA teknolojisi Türkiye’de

Açık kaynak SEBA teknolojisi Türkiye’de

Türk Telekom, iştiraki Argela ile birlikte bir projeye daha imza attı. Buna göre Türk Telekom, uluslararası ONF platformunda geliştirilen ve şebeke teknolojilerinde stratejik üstünlük sağlayacak olan SEBA’yı dünyada ilk kez canlı sahada internet, IPTV ve ses servisleri ile deneyimleyen şirket oldu.

30.01.2021Ekonomi
Evde sıkılan çocuklar için eğlenceli sanal aktiviteler

Evde sıkılan çocuklar için eğlenceli sanal aktiviteler

Çocukların oyun zamanı için sosyal mesafe dostu aktiviteler bulmak zor olabilir. Neyse ki, çevrimiçi olarak gerçekleştirebileceğiniz çok sayıda etkinlik var. İşte evde sıkılan çocuklar için eğlenceli sanal aktiviteler…

Öğrenciler kodladı, robotlar dans etti

Öğrenciler kodladı, robotlar dans etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren bilgi evlerinde öğrenim gören öğrencilerce kodlaması yapılan robotların "Erik dalı" performansı beğeni topladı.

29.01.2021Teknoloji
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’nin restorasyonu yarılandı

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’nin restorasyonu yarılandı

Restorasyon çalışmalarına geçtiğimiz ağustos ayında başlanan Mamak’ın uzaya açılan kapısı Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’nin yeniden inşasında yarıya gelindi.

29.01.2021Teknoloji
Elon Musk kimdir Elon Muskun hayatı hakkında bilgiler

Elon Musk kimdir? Elon Musk'un hayatı hakkında bilgiler

Elon Musk, yapmış olduğu yatırımlar ve inovatif çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken isimler arasında yer alıyor. Tesla elektrikli otomobil, SpaceX uzay istasyonu, Paypal gibi pek çok girişimin sahibi olan Elon Musk, her geçen yıl yeni girişimleri ile kitlelerin karşısında yer alıyor. Elon Musk kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Elon Musk hakkında merak edilen bazı bilgiler

28.01.2021Gündem
Açık Kaynak SEBA teknolojisi Türkiyeye geldi

Açık Kaynak SEBA teknolojisi Türkiye'ye geldi

Türk Telekom, iştiraki Argela ile birlikte yeni bir projeye daha imza attı. Şirket, SEBA’yı canlı sahada internet, IPTV ve ses servisleri ile deneyimleyen şirket oldu. Erişim şebekesinde yüksek hızların deneyimlendiği, sanallaştırma üzerine kurgulanan ve açık kaynak platformunda geliştirilen SEBA’nın, dışa bağımlılığı azaltması ve yerli üretime ivme kazandırması hedefleniyor.

28.01.2021Teknoloji
Genlik modülasyonu nedir GM ne demek Genlik modülasyonu özellikleri, avantajları ve dezavantajları konu anlatımı

Genlik modülasyonu nedir? GM ne demek? Genlik modülasyonu özellikleri, avantajları ve dezavantajları konu anlatımı

Teknolojinin gelişmesi ile birçok alanda teknolojinin sunduğu imkanlardan yararlanılmaktadır. Genlik modülasyonu da iletişim teknolojisinde önemli bir yere sahiptir. Genlik modülasyonu nedir? Gm ne demek? Genlik Modülasyonu özelikleri, genlik modülasyonu avantajları ve dezavantajları. Sizin için bu başlıklar ile genlik modülasyonu konusunu detaylıca derledik.

22.01.2021Araştırma
Raspberry Pi nedir, ne işe yarar ve nerelerde kullanılır Rasperry Pi kullanım alanları

Raspberry Pi nedir, ne işe yarar ve nerelerde kullanılır? Rasperry Pi kullanım alanları

Raspberry pi, günümüzde sıklıkla duyduğumuz fakat anlamını bazı kesimin bildiği bir kelimedir. İleri teknolojinin gelişmesi ile raspberry pi bu alanda oldukça başarılı, etkili ve önemli bir üretimdir. Bu bakımdan raspberry pi nedir? Ne işe yarar? Nerelerde kullanılır ve kullanım alanları nelerdir? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

21.01.2021Araştırma
Cerebrum Tech: Türkiyenin yeni teknoloji yüzü

Cerebrum Tech: Türkiye'nin yeni teknoloji yüzü

Teknoloji Dünyası, “Türkiye’nin Yeni Teknoloji Yüzü” Cerebrum Tech’in zirvesinde bir araya geldi. Cerebrum Tech Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul, ekip arkadaşlarıyla birlikte "Cerebrum Tech" adını verdiği yeni oluşumunu, "dijital dönüşümde lider, güçlü bir ekosisteme sahip, çözüm ve ürünlerle ülkemizin dünyaya açılacak, gençlere girişimcilik alanında ilham olacak bir teknoloji şirketi" olarak tanımladı.

20.01.2021Teknoloji
Sivaslı öğrenciler birinciliği kaptı

Sivaslı öğrenciler birinciliği kaptı

Sivas Tasarım ve Beceri Merkezi, Rusya, Çin, Japonya gibi birçok ülkeden 1849 takımın katıldığı Algoritma ve Kodlama Yarışması'nda rakiplerini geçerek birinci oldu.

20.01.2021Teknoloji
Encoder nedir ve ne işe yarar Enkoder kullanım alanları ve çeşitleri

Encoder nedir ve ne işe yarar? Enkoder kullanım alanları ve çeşitleri

Encoder elektromanyetik bir cihaz olmaktadır. Günümüzde sektörel bazlı olarak sık sık kullanılmakta olduğu için sizler için detaylı olarak Encoder nedir ve ne işe yarar? Enkoder kullanım alanları ve çeşitleri nelerdir? Araştırdık ve derledik.

20.01.2021Araştırma
Öğretmenler için piyano eğitimi başlıyor

Öğretmenler için piyano eğitimi başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenler için hazırlanan eğitimlere bir yenisini daha ekledi. Gitar, ukulele, bağlama, ney ve ud eğitimlerinden sonra 'Başlangıç Düzeyi Piyano Eğitimi' için de başvurular başladı.

19.01.2021Eğitim
Bilim Gaziantep projesine 900 öğrenci başvuru yaptı

Bilim Gaziantep projesine 900 öğrenci başvuru yaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından modern çağın gerekliliklerine ayak uydurmak, bilim ve teknolojiye anlaşılır bir hal kazandırmak amacıyla çocuklar ve gençler için T3 Vakfı iş birliğinde hayata geçirilen “Bilim Gaziantep” projesi, hizmet vermeye başladı. Pandemi nedeniyle 24 Aralık 2020’den itibaren çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen atölye çalışmalarına bugüne kadar 900 öğrenci başvuru yaptı.

19.01.2021Teknoloji
Eğitimde 21’inci yüzyıl önerileri Cumhurbaşkanı’na sunuldu

Eğitimde 21’inci yüzyıl önerileri Cumhurbaşkanı’na sunuldu

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu, öğrencilere 21’inci yüzyıl yetkinliklerinin kazandırılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Politika Belgesi Taslağı'nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.

17.01.2021Eğitim
Öğrencilere 21. yüzyıl yetkinliklerinin kazandırılmasına ilişkin politika belgesi taslağı Cumhurbaşkanı Erdoğana sunuldu

Öğrencilere 21. yüzyıl yetkinliklerinin kazandırılmasına ilişkin politika belgesi taslağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu, öğrencilere 21. yüzyıl yetkinliklerinin kazandırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Politika Belgesi Taslağı'nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu.

16.01.2021Eğitim
Yeni bir şeyler öğrenmek lazım

Yeni bir şeyler öğrenmek lazım!

Çevrimiçi eğitimler salgın dönemiyle birlikte iyice yaygınlaştı. Dijital platformlar üzerinden verilen kurslar sayesinde oturduğumuz yerden uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar bile alabiliyoruz. Aklınıza gelebilecek her konuda bir programa ulaşmak mümkün...

Maske kontrolü yapan robot geliştirildi

Maske kontrolü yapan robot geliştirildi

Adıyaman'da maske kontrolü ve sosyal mesafe ölçümü yapan yapay zekalı robot tasarlandı.

13.01.2021Tekno
Öğrencilerin robotik kodlama sınıfı hayali gerçek oldu

Öğrencilerin robotik kodlama sınıfı hayali gerçek oldu

Aksaray’ın Ortaköy ilçesindeki Şehit Salih Aksu İlkokulu’nun öğrencileri İkra Ayla Kaman (11) ve Fatma Pelin Barcı (11), 2 yıl önce dağıtılan süt kutularından robot maketi yapıp, bahçede düzenlenen ’Bilim Fuarı’nda sergiledi. Öğrenciler, fuarı ziyaret eden Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’e de okullarında robotik kodlama sınıfı olmasını hayal ettiklerini söyledi. Başkan Özdemir’in girişimiyle İkra Ayla ve Fatma Pelin’in hayalleri gerçekleştirildi ve okula robotik kodlama sınıfı yapıldı.

13.01.2021Teknoloji
Bakan Soylu kürsüde çok sert tepki gösterdi: Terör militanlarıyla orada ne işi var

Bakan Soylu kürsüde çok sert tepki gösterdi: 'Terör militanlarıyla orada ne işi var?'

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan bahsederek, "Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?" diye konuştu. Soylu, "Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgâha bu ülke bir kez daha düşmez." ifadelerini kullandı.

8.01.2021Gündem

Fethi Sekin şehadetinin 4. yılında anılıyor!

İzmir'de PKK'lı teröristlerin adliyeye yönelik saldırısında olası faciayı canı pahasına önleyen polis memuru Fethi Sekin, şehit edilişinin 4. yılında rahmetle yad ediliyor. İzmir Adalet Sarayının C Blok girişinde 5 Ocak 2017'de bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen polis memuru Fethi Sekin unutulmadı.

5.01.2021Gündem
Pandemi ortamında çocukları aktif tutmanın yolları

Pandemi ortamında çocukları aktif tutmanın yolları

Çocukları aktif tutmak önemlidir. Özellikle de pandemi sebebiyle okula gidemedikleri bu günlerde çok daha önem kazandı. Çocuklarınızı bütün gün telefonda video izlemek yerine fiziksel ve zihinsel aktivitelere dahil edebilirsiniz. Bu aktiviteler büyümeyi ve gelişmeyi desteklerken çocuklarınızın zihinlerini de harekete geçirir.

İnternet bağımlısı çocuklar savaş oyunlarıyla zaman geçiriyor

İnternet bağımlısı çocuklar savaş oyunlarıyla zaman geçiriyor

Salgın sürecinde internet bağımlılığına yönelik üç üniversiteden akademisyenlerin katılımıyla yürütülen çalışma sonucu 12-17 yaş grubundaki internet bağımlısı çocukların savaş ve strateji oyunlarına daha fazla yöneldiğini ortaya koydu.

4.01.2021Teknoloji
7 ayrı girişime ‘imece’ desteği

7 ayrı girişime ‘imece’ desteği

Zorlu Holding ana partnerliğinde, UNDP’nin desteklediği Business Call to Action bilgi danışmanlığı, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) stratejik partnerliği ve Startup Wise Guys yatırım partnerliği ile gerçekleşen etki hızlandırıcı programı imece impact kapsamında bu yıl 7 ayrı girişim destek almaya hak kazandı.

2.01.2021Ekonomi
Kodlama Okulu açıldı

Kodlama Okulu açıldı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KTMSO), İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu iş birliğiyle Kodlama Okulu açıldı.

22.12.2020Teknoloji
Yazılım Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Yazılım Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yazılım Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yazılım Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yazılım Mühendisliği, yazılım ile ilgilenen bir mühendislik dalıdır. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan yazılımın tasarımını, gereksinimlerini ve yapısını inceler ya da programlama dilini kullanarak yazılımı ortaya çıkarır. Yazılım mühendisi nedir? Ne iş yapar? Nasıl olunur? Tüm detayları sizler için derledik.

22.12.2020Meslekler
YGA Zirvesi’ne rekor katılım

YGA Zirvesi’ne rekor katılım

Çift kanatlı girişimcilik ekosistemi YGA’nın bu yıl 20’ncisini düzenlediği YGA Zirvesi ilk kez dijitale taşındı. Zirvenin, Türkiye’de kapalı platformdaki en çok katılımın yaşandığı etkinlik olduğu ve 11 bin 401 farklı ekrandan izlendiği açıklandı.

18.12.2020Ekonomi
Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri’nde sosyal değişim için teknolojinin rolü ele alındı

Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri’nde sosyal değişim için teknolojinin rolü ele alındı

Sabancı Vakfı’nın 2007 yılından bu yana sivil toplum alanındaki yeni yaklaşımları tartışmak amacıyla düzenlediği Filantropi Semineri, 13. yılında “Herkes Online mı?” başlığı ile Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde ilk kez online gerçekleşti.

16.12.2020Güncel
Uzaktan eğitim dijital araçlarla eğlenceli hale geliyor

Uzaktan eğitim dijital araçlarla eğlenceli hale geliyor

Eskişehir'de faaliyet gösteren Melahat Ünügür Ortaokulu'nun öğretmenleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında başlatılan uzaktan eğitim sürecindeki derslerde dijital araçları kullanarak zamanı öğrenciler için eğlenceli hale getiriyor.

16.12.2020Teknoloji
Dersi kedi anlatıyor zaman su gibi akıyor

Dersi kedi anlatıyor zaman su gibi akıyor

Öğretmenler, uzaktan eğitim sürecinde dijital araçları kullanarak ders saatlerini öğrenciler için eğlenceli hale dönüştürüyor. Bu araçlar sayesinde bazı dersleri bir kedi anlatıyor, bazı derslerde yarışmalar düzenleniyor. Öğrenciler bir sonraki dersi iple çekiyor.

15.12.2020Eğitim
Somut Olmayan Kültürel Miras Türkiye Ulusal Envanterindeki kayıt sayısı 294e yükseldi

Somut Olmayan Kültürel Miras Türkiye Ulusal Envanteri'ndeki kayıt sayısı 294'e yükseldi

Kültür ve Turizm Bakanlığının Somut Olmayan Kültürel Miras Türkiye Ulusal Envanteri'ne 180 unsurun daha kaydedilmesiyle toplam sayı 294'e yükseldi.

15.12.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

İçerik kaliteli bile olsa ekran süresinde denge önemli

Pandemi süresince çocuklarla ilgili en temel kaygılardan biri ‘ekran süresi’ oldu. Ebeveynlere göre çocuk, ekranı ders çalışmak için kullandığında sorun yok ama oyun oynadığında hemen tartışma başlıyor. Uzmanlarsa “Yararlı diye çocuğunuzun sabaha kadar ekran karşısında ders çalışmasını da isteyemezsiniz” diyor.

9.01.2021

Çocuğunuzu dudaktan öpmeyin!

Sevginizi ve ilginizi çocuklarınızın özel bölgelerine dokunarak göstermeyin!

31.12.2020

Yapay zekayı nasıl daha iyi tanıyabiliriz?

Hayatlarımıza yeni şekiller veren yapay zekayı nasıl öğrenebiliriz ve öğretebiliriz?

25.12.2020