MENÜ

Kodlama

Kodlama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kodlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.948 Kodlama haberi bulunmuştur.

Kodlama Haberleri

Akıllı Tarım Atölyeleri, tarım odaklı teknolojiyi çocuklara aşılayacak

Akıllı Tarım Atölyeleri, tarım odaklı teknolojiyi çocuklara aşılayacak

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) tarafından hayata geçirilecek Akıllı Tarım Atölyeleri Projesi, orta öğretim öğrencilerine hem tarımı sevdirecek hem de tarım odaklı olarak teknoloji geliştirme fırsatı sunacak.

27.05.2020Teknoloji
Akıllı Tarım Atölyeleri hem gençlere tarımı sevdirecek hem de icat yaptıracak

Akıllı Tarım Atölyeleri hem gençlere tarımı sevdirecek hem de icat yaptıracak

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Okullarda oluşturulacak Akıllı Tarım Atölyeleri ile tarımı ortaöğretim çağındaki çocuk ve gençlerin gündemine sokacağız. Çocuklarımız erken yaşlarda teknolojiye olan ilgilerini tarım teknolojilerine odaklayarak üretime destek sağlayacak" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Algo’dan yeni dijital kodlama oyunu

Algo’dan yeni dijital kodlama oyunu

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), bilişim etkinliklerinin önemli bir parçası olan ve çocukları algoritmik düşünmeye yönelten Algo Dijital’in ilk oyunu 2017 yılının sonlarında hayata geçmişti, şimdi ise yeni bir oyun bambaşka bir içerik ve pek çok yenilikle yayında.

24.05.2020Teknoloji
Camiden müzik yayını büyük tepki çekmişti İşin uzmanı uyardı

Camiden müzik yayını büyük tepki çekmişti! İşin uzmanı uyardı

İZMİR'de merkezi sisteme sızılarak cami hoparlörlerinden müzik yayını yapılması olayıyla ilgili soruşturma sürerken, uzmanlar sistemin zayıf noktasının öğrenilmesi nedeniyle aynı eylemin tekrarlanabileceğine dair uyarı yaptı.

23.05.2020Gündem
Yüzlerce rakibini geride bıraktı, robot yarışmasının galibi oldu

Yüzlerce rakibini geride bıraktı, robot yarışmasının galibi oldu

SUBÜ Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Sercan Esenli, farklı üniversitelerden 600 katılımcının yer aldığı Türkiye’nin ilk Online Robot Kodlama Yarışması’nda ODTÜ ve İTÜ’lü öğrencileri geride bırakarak 1’inci oldu.

20.05.2020Teknoloji
MESS, kodlama eğitimlerini gençlerin kullanımına açtı

MESS, kodlama eğitimlerini gençlerin kullanımına açtı

COVID-19 sürecinde online platformlara taşıdığı eğitim içeriklerine düzenli olarak yenilerini ekleyen MESS, son olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlere yönelik yeni kodlama eğitimlerini Türkiye çapında erişime açtı.

19.05.2020Teknoloji
Mercedes-Benzden meslek lisesi öğrencilerine laboratuvar desteği

Mercedes-Benz'den meslek lisesi öğrencilerine laboratuvar desteği

Mercedes-Benz, toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ile birlikte Her Kızımız Bir Yıldız projesini gerçekleştiriyor. Bu yıl 16. yılına giren Her Kızımız Bir Yıldız projesi, 2004 yılında 17 ilde 200 kızı destekleyerek başladı. Bugün proje kapsamında her yıl 200’ü üniversite öğrencisi olmak üzere, 1.200 Yıldız Kız Mercedes-Benz’den burs alarak eğitimine devam ediyor.

19.05.2020Teknoloji
EBA TV’de 19 Mayıs’a özel yarışma

EBA TV’de 19 Mayıs’a özel yarışma

MEB, EBA TV 19 Mayıs Özel Yayınında liseliler arası bilgi yarışması yapılacağını duyurdu. Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen üç ayrı yarışmanın ise sonuçları açıklandı.

18.05.2020Eğitim
İmkansızlık mucit yaptı

İmkansızlık mucit yaptı

MUĞLA'nın Köyceğiz ilçesinde elektriği olmayan evde ailesiyle birlikte yaşayan lise öğrencisi Ramazan Kargılı (18), kaynak suyundan elde ettiği enerjiyle su ve güneşle çalışan elektrikli aletler icat etti. Bidondan müzik sistemi de yapan Ramazan'ın hayali Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nda (TUBİTAK) görev almak. TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Ramazan Kargılı'yı arayıp, destek sözü verdi.

15.05.2020Gündem
Çocuklar için geliştirilen arayüz uygulamalarının önemi büyük

Çocuklar için geliştirilen arayüz uygulamalarının önemi büyük

Koronavirüs nedeniyle evlerde kaldığımız bu dönemde çocukların akıllı cihazlarda daha fazla vakit geçirmesi anne ve babaların endişesini artırıyor. Konuyla ilgili ailelere önemli tavsiye ve uyarılarda bulunan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ayşe Rodopman Arman, ekranların bir çocuk bakıcısı olmadığını belirterek çocuklara özel olarak geliştirilmiş arayüz uygulamalarının önemine dikkat çekti.

14.05.2020Teknoloji
Yaz sonuna kadar 10 bin çocuk kodlama öğrenecek

Yaz sonuna kadar 10 bin çocuk kodlama öğrenecek

Yeni dünyanın dili olarak görülen ve çocuk yaşta verildiğinde çok daha etkili olan kodlama eğitimleri, Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle yeni bir boyuta taşınıyor. Tüm gününü evinde geçiren 7-14 yaş arası çocuklar, ekran başında açılan sınıflara katılarak kodlamayı kolayca öğrenebiliyor.

Somalı 3 çocuğa ‘Şefkat eli’ değdi hayatları değişti

Somalı 3 çocuğa ‘Şefkat eli’ değdi hayatları değişti

Darüşşafaka Cemiyeti, 3 yetim madenci çocuğunun Soma faciasıyla kararan hayatına ışık tuttu. Mehmetcan, Süheyla ve Hatice Begüm okuldaki 6’ncı senelerini geride bıraktı. Şimdi her biri en az iki dil konuşabiliyor, bir enstrüman çalabiliyor ve hepsinden önemlisi geleceğe umutla bakabiliyor...

14.05.2020Eğitim
Ziya öğretmen ile eğitim buluşmaları Muş’ta

'Ziya öğretmen ile eğitim buluşmaları' Muş’ta

'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları', Rize, Sakarya, Mersin, Hakkâri, Çorum, Bartın ve Edirne’den sonra Muş’taydı. Ziya Öğretmen, Muş merkezde, köylerde, ilçelerde görev yapan yüzlerce meslektaşıyla bir araya geldi.

13.05.2020Eğitim
Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler

Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan önlemler kapsamında online eğitimlerine evlerinden devam eden öğrencilerin aileleri ile teknolojiyi kullanarak eğlenceli vakit geçirebilmeleri ve teknolojiyle iç içe olmaları adına Bilfen İlköğretim Kurumları Bilişim Teknolojileri öğretmenleri hazırladıkları örnek çalışmaları duyurdu. Okul, evde ebeveynler ile birlikte yapılabilecek bu çalışmaların çocukların yaratıcılıklarının geliştirmelerine katkısı olacağını duyurdu.

13.05.2020Teknoloji
Eğitim süresi 11 milyon dakika

Eğitim süresi 11 milyon dakika

Koronavirüs önlemleri doğrultusunda uzaktan eğitim aralıksız devam ediyor. Büyük bir kesim derslerini Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden takip ederken özel okullar da öğrencilerine farklı içeriklerle ulaşıyor. Bunlardan biri olan ve eğitim süresi 11 milyon dakikaya yaklaşan Bilfen Okulları, animasyonlarla, videolarla desteklenen binlerce etkin içerikle bu dönemi, 20 bin 500 üzerinde öğrencisinin katılımıyla yürütüyor.

12.05.2020Eğitim
Rolls-Royce’tan Covid-19 krizinde ücretsiz eğitim programı

Rolls-Royce’tan Covid-19 krizinde ücretsiz eğitim programı

Rolls-Royce, dünyanın dört bir yanındaki insanların ve şirketlerin COVID-19 krizinden çıkmalarına katkıda bulunmak için dijital beceri eğitim programını ücretsiz olarak kullanıma açıyor.

6.05.2020Teknoloji
WWDC 2020: Appleın yazılım geliştiriciler zirvesi başlıyor

WWDC 2020: Apple'ın yazılım geliştiriciler zirvesi başlıyor

Apple'ın hemen her sene düzenlediği ve dünyanın birçok noktasından yazılım geliştiricilere ev sahipliği yapan WWDC (Dünya Yazılım Geliştiriciler Konferansı) bu yıl 22 Haziran tarihinde kapılarını açacak. Ancak bulunduğumuz özel süreç nedeniyle bu kez etkinlik tamamen 'sanal' ortamda yapılacak. Peki bu yıl WWDC'de bizi neler bekliyor?

6.05.2020Teknoloji
WWDC 2020, 22 Haziranda sanal ortamda başlıyor

WWDC 2020, 22 Haziran'da 'sanal ortamda' başlıyor

Apple bugün, yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı 22 Haziran’dan itibaren Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden sanal olarak düzenleyeceğini ve konferansın tüm geliştiriciler için ücretsiz olacağını duyurdu.

5.05.2020Teknoloji
Deneyap Teknoloji Atölyeleri, keşfetme tutkusu kazandırıyor

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, keşfetme tutkusu kazandırıyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın, keşfetme tutkusuna sahip öğrenciler yetiştirmek ve Türkiye'nin bilim ve teknolojide bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği Deneyap Teknoloji Atölyeleri, 240 bin öğrenciye ücretsiz olarak ev sahipliği yaptı.

5.05.2020Teknoloji
Deneyap Teknoloji Atölyeleri, binlerce öğrenciye keşfetme tutkusu kazandırıyor

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, binlerce öğrenciye keşfetme tutkusu kazandırıyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın, keşfetme tutkusuna sahip öğrenciler yetiştirmek ve Türkiye'nin bilim ve teknoloji alanında bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği Deneyap Teknoloji Atölyeleri, 30 ilde 240 bin öğrenciye ücretsiz olarak ev sahipliği yaptı.

4.05.2020Ekonomi
MEB bürokratları, Türkiyedeki uzaktan eğitimi yabancı eğitimcilere anlattı

MEB bürokratları, Türkiye'deki uzaktan eğitimi yabancı eğitimcilere anlattı

MEB tarafından çeşitli ülkelerden katılımcılara koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'deki eğitim sürecindeki uygulamalar konusunda yabancı eğitimcilere sosyal medya üzerinden bilgilendirme yapıldı.

30.04.2020Eğitim
Öğrenciler kodlama öğretmeni oldu

Öğrenciler kodlama öğretmeni oldu

Bu yıl altıncı kez düzenlenen Hisar Coding Summit (Hisar Kodlama Zirvesi), 25 ve 26 Nisan tarihlerinde salgın önlemleri nedeniyle internet üzerinden gerçekleştirildi. Etkinliğe yurtiçinden 90, yurtdışından 30 olmak üzere toplam 120 öğrenci katıldı. Türk öğrencilerin yabancı öğrencilere İngilizce eğitim de verdiği zirvede girişimcilik, programlama, 3 boyutlu tasarım gibi konuları içeren 12 farklı dalda 21 atölye düzenlendi.

30.04.2020Teknoloji
Akademisyenin bilim misyoneri olması lazım

Akademisyenin bilim misyoneri olması lazım

MEF Üniversitesitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, gençlerin yetkinliklerinin geliştirilmesi ve geleceğe hazırlanması konusunda en fazla çaba gösteren akademisyenlerden biri.

24.04.2020Eğitim
Minecraft Eğitim Challenge başvuruları için son gün 29 Mayıs

Minecraft Eğitim Challenge başvuruları için son gün 29 Mayıs

Microsoft, uzaktan eğitime destek olan “Minecraft: Eğitim Sürümü” ile bir Challange başlatıyor. Öğrencilerin motive olması ve okulla ilişkilerinin güçlü bir şekilde devam etmesi için geliştirilen Minecraft Eğitim Challenge 2020 kapsamında öğrenciler “Daha İyi Bir Dünya Tasarlamaya” davet ediliyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Mayıs.

24.04.2020Teknoloji
Netaştan 100 çocuğa online STEM eğitimi

Netaş'tan 100 çocuğa online STEM eğitimi

Netaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılına özel 100 çocuğa STEM, tasarım ve kodlama online eğitim paketi hediye etti.

23.04.2020Teknoloji
MEB’den, çocuklar için ‘Online İnovasyon Yarışması’

MEB’den, çocuklar için ‘Online İnovasyon Yarışması’

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında yaptığı ‘Online İnovasyon Yarışması’na, Türkiye'nin çeşitli illerinden 5’inci sınıf öğrencileri katıldı. Geçen yıl 139 okulda pilot uygulamayla başlatılan Bilişimle Üretim Projesi çerçevesindeki yarışmada, öğrenciler bir tasarım problemine 3 boyutlu çizimle çözüm getirdi. İlk kez düzenlenen yarışmanın ödül töreni de online olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla yapıldı.

23.04.2020Eğitim
Kodlama eğitimleri çocukların erişimine açıldı

Kodlama eğitimleri çocukların erişimine açıldı

MESS Yönetim kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, "Ülkemiz, dijital dönüşümü fırsata çevirerek rekabette atılım yapabilecek potansiyele sahip. Bu durum geleceğe güvenimizi arttırıyor. Meclis'imizin açılışının 100’üncü yılını kutladığımız bu seneyi, kodlama eğitimlerini tüm Türkiye'deki çocukların kullanımına açarak kutlamanın anlamlı olacağını düşündük" dedi.

23.04.2020Eğitim
Yarını Kodlayanlar projesinde 10 bin çocuğa online eğitim verilecek

'Yarını Kodlayanlar' projesinde 10 bin çocuğa online eğitim verilecek

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliğiyle yürütülen “Yarını Kodlayanlar” projesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında online eğitim dönemine geçiliyor. Buna göre, 7-14 yaş arası çocuklar dijital platformlar üzerinden açılacak sınıflar aracılığıyla kodlama öğrenebilecek. Yarını Kodlayanlar Online Eğitimleri ile yaz sonuna kadar 10 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

23.04.2020Teknoloji
23 Nisanda kodlama eğitimleri çocukların erişimine açıldı

23 Nisan'da kodlama eğitimleri çocukların erişimine açıldı

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin açılışının 100. yılı dolayısıyla ilk, orta ve lise seviyesindeki kodlama eğitimlerini online platforma taşıyarak Türkiye genelinde erişime açtı.

23.04.2020Teknoloji
Appledan öğrenci ve öğretmenlere özel eğitim kaynakları

Apple'dan öğrenci ve öğretmenlere özel eğitim kaynakları

Sosyal mesafeyi korumanın en büyük öncelik haline gelmesiyle birlikte, eğitimciler ve öğrenciler uzaktan eğitim modellerine alışmaya başladı. Eğitim alanında uzun bir geçmişe sahip olan Apple, okulların öğrenim için teknolojiden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olarak eğitimciler, öğrenciler ve ebeveynler için kaynaklar sunuyor.

22.04.2020Teknoloji
32 ülkede 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim

32 ülkede 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim

Türkiye Maarif Vakfı, 32 ülkede yaklaşık 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim imkanı sağlıyor.

21.04.2020Eğitim
Evde İş Sanat’la 23 Nisan kutlaması

Evde İş Sanat’la 23 Nisan kutlaması

İş Sanat, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, farklı yaş gruplarından sanatseverlere yönelik çevrimiçi etkinlikler hazırladı. Tiyatro oyunları, atölyeler ve masallar çocukları bekliyor...

21.04.2020Kitap Sanat
3 haftada online eğitim süresi 6 milyon 573 bin dakikayı geçti

3 haftada online eğitim süresi 6 milyon 573 bin dakikayı geçti

Corona virüse karşı alınan önlemler kapsamında eğitim ve öğretim süreci online olarak devam ederken, Bilfen Okulları da online eğitim istatistiğini açıkladı. Evden eğitimin ilk 3 haftasında online-offline eğitim süresi 6 milyon 573 bin dakikayı geçti.

20.04.2020Gündem
Robotik kodlama sınıfıydı, şimdi siperli maske üretiliyor

'Robotik kodlama" sınıfıydı, şimdi siperli maske üretiliyor

Tüpraş'ın, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle rafinerilerinin bulunduğu 4 ildeki 30 ortaokulda kurduğu, "Robotik Kodlama, Üç Boyutlu Modelleme, Üretim Beceri" sınıflarında sağlık çalışanları için koruyucu siperli maske üretilmeye başlandığı bildirildi.

20.04.2020Teknoloji
Uzaktan eğitim tamam ama beden eğitimi ve sanat dersleri ne olacak

Uzaktan eğitim tamam ama beden eğitimi ve sanat dersleri ne olacak?

Çocuklar nisan sonuna kadar evde ve eğitimleri ‘uzaktan eğitim’ modeliyle devam ediyor. Bazı çocuklar EBA TV izliyor ve eba.gov.tr’yi takip ederek ders çalışıyor, bazıları da kendi okullarının kullandığı programlar aracılığıyla ilerliyor. Ancak çocuklar hangi sistemle eğitim hayatına devam ederse etsin, uzaktan eğitimde temel derslere ağırlık verildiği için görsel sanatlar, beden eğitimi, müzik ve yabancı dil dersleri ne yazık ki eksik kalıyor. O eksikleri de biz evde, internetin nimetlerinden faydalanarak tamamlayabiliriz.

Algo’dan yeni dijital kodlama oyunu

Algo’dan yeni dijital kodlama oyunu

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), bilişim etkinliklerinin önemli bir parçası olan ve çocukları algoritmik düşünmeye yönelten Algo Dijital’in ilk oyunu 2017 yılının sonlarında hayata geçmişti, şimdi ise yepyeni bir oyun bambaşka bir içerik ve pek çok yenilikle yayında.

18.04.2020Teknoloji
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezinin ihalesi gelecek ay yapılacak

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin ihalesi gelecek ay yapılacak

Yangında kullanılamaz hale gelen Mamak'taki Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin yeniden inşaası için gelecek ay ihaleye çıkılacak.

17.04.2020Teknoloji
Evde kaldığımız bugünlerde sokak hayvanları #BuMamaBenden ile doyuyor

Evde kaldığımız bugünlerde sokak hayvanları #BuMamaBenden ile doyuyor

Türkiye Vodafone Vakfı’nın Habitat Derneği işbirliğiyle yürüttüğü Yarını Kodlayanlar projesinde kodlama eğitimi alan çocuklar, sokak hayvanları aç kalmasın diye tweet’le çalışan bir mama kabı tasarladı.

Eğitim ve teknoloji birlikte ilerliyor

Eğitim ve teknoloji birlikte ilerliyor

Korona virüs pandemisi nedeniyle tüm dünyanın hızla hayata geçirdiği uzaktan eğitim sistemleri sadece uzaktan değil aynı zamanda yapay zekâ, AR (Artırılmış Gerçeklik) ve VR (Sanal Gerçeklik) teknolojileri ile gittikçe gelişiyor.

15.04.2020Teknoloji
Varank, Türkiye Açık Kaynak Platformunun çevrim içi seminerine katıldı

Varank, Türkiye Açık Kaynak Platformu'nun çevrim içi seminerine katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Proje ekibimizin hazırladığı Türkiye Açık Kaynak Platformuna İstanbul ve Doğu Marmara kalkınma ajanslarımız 30 milyon liralık katkı sunacak." dedi.

15.04.2020Teknoloji
Milli Eğitim Bakanı müjdeyi verdi: Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var

Milli Eğitim Bakanı müjdeyi verdi: 'Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Lise öğrencilerimiz için iyi bir haberim var; bilişim teknolojileri alanında uluslararası sertifika alabileceksiniz. Başvurular online, eğitim uzaktan, sertifikalar bizden. Derinleşmek, kendine yatırım yapmak sizden" dedi.

14.04.2020Gündem
Uzaktan eğitimle uluslararası bilişim sertifikası

Uzaktan eğitimle uluslararası bilişim sertifikası

MEB tarafından, öğrencilerin bilişim teknolojileri alanında yapay zeka, gömülü sistemler, robotik, ‘big data’ ve kodlama gibi pek çok alanda uluslararası sertifika alabilmeleri için yapılan çalışma tamamlandı. Bu sertifikalara sahip olan öğrenciler gerekli derinleşmeyi sağlamaları halinde dünyanın dört bir yanında bilişim teknolojileri alanında iş bulabilecek.

14.04.2020Eğitim
İŞTE ÖĞRETMENLERE VERİLECEK EĞİTİMLER

İŞTE ÖĞRETMENLERE VERİLECEK EĞİTİMLER

Bakan Ziya Selçuk'un verdiği bilgiye göre, uzaktan eğitim mesleki gelişim programları ve amaçları ise şöyle:

9.04.2020Eğitim
Polis ve sağlıkçılar için 3D yazıcıdan yüz siperliği yapıyorlar

Polis ve sağlıkçılar için 3D yazıcıdan yüz siperliği yapıyorlar

Muğla'nın Datça ilçesinde, Robotik Kodlama Derneği tarafından koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında, polis ve sağlık çalışanları için üç boyutlu yazıcılarla yüz siperliği üretimine başlandı.

8.04.2020Gündem
Salgında sokak hayvanlarını unutma çağrısı

Salgında 'sokak hayvanlarını unutma' çağrısı

Türkiye Vodafone Vakfı, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde, tüm hayvanseverleri “Yarını Kodlayanlar” projesi katılımcılarının geliştirdiği ve kodla çalışan mama makinelerini kullanarak sokak hayvanlarını uzaktan beslemeye davet ediyor. Bunun için #BuMamaBenden etiketiyle tweet atılması yeterli oluyor. Türkiye Vodafone Vakfı’nın 2 yıl önce hayata geçirdiği projeyle bugüne kadar yüz binlerce sokak hayvanının beslenmesi sağlandı.

4.04.2020Teknoloji
Geleceğini Tasarla eğitimleri dijitale taşınıyor

Geleceğini Tasarla eğitimleri dijitale taşınıyor

Microsoft Türkiye, Kodluyoruz ve Habitat Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü Geleceğini Tasarla programı kapsamındaki eğitimler Microsoft Teams ile online olarak verilmeye başlanıyor. Ülkemizdeki dijital yetenek gelişimini ve istihdam potansiyelini desteklemeyi hedefleyen girişim, dijital okuryazarlık ve bulut bilişim alanlarında hazırlanan eğitim programlarını ücretsiz olarak sunuyor.

3.04.2020Teknoloji
Çocuklar Evde Oyun Değil, Kodlama Öğreniyor

Çocuklar Evde Oyun Değil, Kodlama Öğreniyor

Okulların uzaktan eğitime geçmesiyle beraber yeni eğitim modelleri tasarlanmaya, eğitim yöntem ve araçları da değişim göstermeye devam ediyor. Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve evde öğrenme becerilerinin geliştirilmesi için eğitimciler özellikle teknolojik ve uygulamalı derslere ağırlık veriyor. Evde kalınan dönemin en verimli şekilde kullanılması için İELEV Okulları, anaokulundan itibaren başlattığı kodlama ve STEM derslerini artık online maker atölyeleri şeklinde düzenliyor. Böylelikle çocuklar evde hem uygulamalı öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor.

Yazar Sonuçları

Kadınlarda idrar kaçırma

Kadınlarda idrar kaçırma durumunun nedenleri kişiye özgü farklı durumlara bağlı olarak gelişebilir. Dolayısıyla çevrenizde idrar kaçıran bir kişiden aldığınız bilgiler sizin idrar kaçırmanızla tamamen farklı olabilir.

7.04.2020