EKSTRA
MENÜ

TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ

TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ haberleri sayfasında güncel ve son dakika TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 15.003 TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türk Silahlı Kuvvetleri; Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri olmak üzere üç ana kuvvetten oluşur. Barış döneminde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapan ve sefer durumunda Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine dahil olan Jandarma ve Sahil Güvenlik ise alt birimleridir. Toplam güç ve sayı bakımından dünyanın 10, NATO'nun 2. büyük ordusudur.

TSK Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetleri kısaca TSK, Türkiye Cumhuriyeti devletini dıştan gelebilecek olan her türlü tehdide karşı savunma görevini üstlenmiş olan silahlı devlet kuvvetidir.

Türk ordusunun kuruluş tarihi Hun Hükümdarı olan Mete Han'ın tahta çıkışından itibaren yani M.Ö. 209 olarak kabul edilir. Türk ordusunun temel kökleri Hun İmparatorluğu'na dayanır. Büyük Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti gibi Türk devletlerinin geçmişten günümüze gelen ordu geleneği Türk Silahlı Kuvvetlerinde de sürdürülmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerine şu anki halini Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun Birinci Dünya Savaşı'nda yenilmesinin sonucunda İtilaf Devletleri Türk ordularını dağıtarak, Anadolu'yu işgale başlamışlardır. Mustafa Kemal Atatürk ise orduyu yeniden toparlayarak Anadolu'da Türk Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış ve modern Türk ordusunun ilk zaferi İtilaf Devletleri'ne karşı kazanılmıştır.

Modern Türk ordusu daha sonrasında 1950 senesinde Kore Savaşı'na Şimal Yıldızı isimi bir tugayla katılmıştır. Tugay; Pusan, Suvan, Kumhwa, Elco gibi bölgelerde gerçekleşmiş olan savaşlarda boy göstermiştir. Kunu-ri Muharebe sırasında gerçekleştirimiş olan direniş ile beraber 8. Amerikan Ordusu'nun tamamının Çin ordusu tarafından yok edilmesi engellenmiştir. 1960'lı senelerde Kıbrıs'ta Türklere karşı saldırılar başladıktan sonra Kıbrıs'a operasyon için hazırlıklar başlayarak1974 tarihinde Kıbrıs Barış Harekâtı gerçekleştirilmiştir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurulmasında çok önemli rol oynamıştır.

TSK Rütbeleri

TSK rütbelendirme sistemindeki General Rütbeleri, Orgeneral, Korgeneral, Tümgeneral ve Tuğgeneraldir. Subay Rütbeleri ise Albay, Yarbay, Binbaşı, Yüzbaşı, Üsteğmen, Teğmen, Asteğmen' dir. Astsubay rütbelendirme sisteminde ise rütbeler Kıdemli Başçavuş, Başçavuş, Kıdemli Üstçavuş, Üstçavuş, Kıdemli Çavuş, Çavuş, Yedek Astsubaydır. Uzman Er Rütbeleri ise Uzman Çavuş, Uzman Onbaşı'dır. Erbaş-er rütbeleri Çavuş ve onbaşı olarak ikiye ayrılır.

TSK - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ Haberleri

Genelkurmay Başkanı Başkanı Güler, İngiliz ve İtalyan mevkidaşlarıyla görüştü

Genelkurmay Başkanı Başkanı Güler, İngiliz ve İtalyan mevkidaşlarıyla görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, İngiltere ve İtalya Genelkurmay Başkanları ile görüştü.

27.07.2021Gündem
El Bab’da Türk birliğine saldırı: 2 şehit 2 yaralı

El Bab’da Türk birliğine saldırı: 2 şehit 2 yaralı

Suriye'de, Fırat Kalkanı harekât bölgesi içindeki El Bab’ın Hazvan hattında TSK’nın Kirpi aracına, rejime ait bölgeden tanksavar füzesiyle saldırı yapıldı.

25.07.2021Gündem
MSBden bedelli askerlik açıklaması

MSB'den bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, "bedelli askerlik uygulamasının kaldırılması" veya "bedel ücretinin azaltılması" tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada popülist söylemlerle gençlerin duygularının istismar edilmemesi gerektiği, bu tür tartışmaların kahramanlık ve fedakarlıkla görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelini olumsuz etkilediği bildirildi.

24.07.2021Haber
Son dakika... MSB kaynaklarından bedelli askerlik açıklaması Bedelli askerlik ücreti azalacak mı

Son dakika... MSB kaynaklarından bedelli askerlik açıklaması! Bedelli askerlik ücreti azalacak mı?

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, "bedelli askerlik uygulamasının kaldırılması" veya "bedel ücretinin azaltılması" tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada popülist söylemlerle gençlerin duygularının istismar edilmemesi gerektiği, bu tür tartışmaların kahramanlık ve fedakarlıkla görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelini olumsuz etkilediği bildirildi.

24.07.2021Gündem
Son dakika... MSB açıkladı: Son 5 günde Suriyenin kuzeyinde 39 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... MSB açıkladı: Son 5 günde Suriye'nin kuzeyinde 39 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, son 5 günde Suriye'nin kuzeyinde saldırı hazırlığında olan 39 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

20.07.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Hulusi  Akardan, Kurban Bayramı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan, 'Kurban Bayramı' mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kurban Bayramı mesajında, bakanlık personeli ve ailelerinin bayramını kutladı.

19.07.2021Gündem
TSKda terfiler ağustos başı

TSK'da terfiler ağustos başı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde terfi, atama, temdit ve emeklilik durumlarının görüşüleceği yaz dönemi Yüksek Askeri Şura’sı (YAŞ) ağustos başında yapılacak.

19.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Askeri alanda yeni bir seviyeye ilerliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Askeri alanda yeni bir seviyeye ilerliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde, MSÜ Kuvvet Harp Enstitüleri 8'inci Dönem Karargah Subaylığı ve 3'üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı ERdoğan, törende yaptığı konuşmada ''Artık siyasetten ekonomiye her hususta olduğu gibi askeri alanda da yeni bir seviyeye ilerliyoruz. Yeni seviyede TSK'nın insan kaynağı ve eğitim kalitesi itibariyle mümkün olan en güçlü konuma ulaşması hayati öneme sahiptir'' dedi.

16.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan 15 Temmuz töreninde net mesaj: Darbeciler karşımıza dikilseydi...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz töreninde net mesaj: 'Darbeciler karşımıza dikilseydi...'

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla anma töreni düzenlendi. Kur'an tilavetiyle başlayan törende Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Türkiye'nin benzer ihanetlere uğramaması için başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleri, her türlü fitne ve fesat odaklarına karşı teyakkuz halinde olmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. Ayrıca Erdoğan, "O gece darbeciler Marmaris'te veya İstanbul'da karşımıza dikilselerdi şehadete yürümek için bir an bile tereddüt etmeyecektim." dedi.

15.07.2021Gündem
İzmir merkezli 47 ilde FETÖ operasyonu 76 zanlı tutuklandı

İzmir merkezli 47 ilde FETÖ operasyonu! 76 zanlı tutuklandı

İzmir merkezli 47 ilde Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturmada aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu gözaltına alınan 178 şüpheliden 76'sı tutuklandı.

15.07.2021Gündem
15 Temmuzu anlamak için 15 kitap

15 Temmuz'u anlamak için 15 kitap

15 Temmuz’da yaşanan demokrasi savaşı hem o gecenin sıcak anlarıyla hem de öncesi ve sonrasıyla kitaplara konu oldu. Bu tarihi geceyi daha iyi anlamak için olaya farklı yönleriyle bakan 15 kitabı seçtik...

15.07.2021Gündem
Uğur Vardan: Beyaz perdeden... Cuntalar ve yıktığı hayatlar

Uğur Vardan: Beyaz perdeden... Cuntalar ve yıktığı hayatlar

‘15 Temmuz darbe girişimi’nin yıldönümü vesilesiyle demokrasiye yönelik bu hamlelerin hayatlarımız üzerinde bıraktığı etkilere, acılara, kayıplara, fiziksel ve ruhsal örselenmelere ilişkin çekilmiş filmleri derleyelim, sinema üzerinden tarihsel bir yolculuğa çıkalım dedik...

15.07.2021Gündem
Nedim Şener: FETÖnün inine girildi

Nedim Şener: FETÖ'nün inine girildi

Milletin fedakârlıklarıyla eğitilen, devletin emanet ettiği üniforma, yetki ve görevleriyle doğup büyüdüğü ülkesine ihanet eden asker, polis, hâkim kılığına bürünmüş Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam 5 yıl geçti. O gece yaşadığımız ihaneti ve o gece bizzat yaşadığım tarihe geçen direnişi anmadığım, anlatmadığım bir günüm geçmedi. Atılmadık iftira, edilmedik hakaret kalmadı ama 5 yıl yani tam tamına 1825 gün, 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 kahramanı anmaktan, FETÖ’cü hainlerin ihanetini anlatmaktan vazgeçmedim.

15.07.2021Gündem
Bakan Akardan terörle mücadele mesajı: Mehmetçiğin nefesi enselerinde, teröristler kaçacak delik arıyor

Bakan Akar'dan terörle mücadele mesajı: Mehmetçiğin nefesi enselerinde, teröristler kaçacak delik arıyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın kuzeyinde artan bir şiddet ve tempoda terörle mücadelenin devam ettiğini belirterek, "Mehmetçiğin nefesi bu teröristlerin ensesinde. Oradaki teröristler artık hiçbir şekilde kendilerini rahat hissetmiyorlar. İki gece aynı yerde yatmıyorlar ve kendilerine kaçacak delik arıyorlar" dedi.

14.07.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Akardan FETÖ ile mücadele açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar'dan FETÖ ile mücadele açıklaması

Gelen son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar toplam 23 bin 364 kişi Türk Silahlı Kuvvetlerinden ihraç edildi." dedi.

13.07.2021Gündem
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli: Hani ittifak yoktu Bal gibi ortaklar

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli: Hani ittifak yoktu? Bal gibi ortaklar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "15 Temmuz'un sis bulutu henüz dağılmamıştır. Fetullah Gülen de Türkiye'ye getirilmelidir, başka çözüm yoktur. ABD, Fetullah Gülen'i derhal Türkiye'ye iade etmek zorundadır" dedi. Bahçeli, "Hani ittifak yoktu? Bal gibi buz gibi CHP, HDP, İP ortaktır. Kimin cumhurbaşkanı adayı olacağı konusu da aralarında ihtilaf yaratmıştır. Zillet ittifakına tavsiyem kimin aday olacağını öğrenmek istiyorlarsa ajanslarına sorsunlar, cevap alamazlarsa Biden'a sorsunlar" ifadelerini kullandı.

13.07.2021Gündem
Akıncı davasında gerekçe açıklandı

Akıncı davasında gerekçe açıklandı

15 Temmuz darbe girişiminin yönetim merkezlerinden Akıncı Hava Üssündeki darbe faaliyetlerine ilişkin 475 sanıklı davada Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, gerekçeli kararını açıkladı.

13.07.2021Gündem
İzmir merkezli 47 ilde FETÖye operasyon

İzmir merkezli 47 ilde FETÖ'ye operasyon

İzmir merkezli 47 ilde, FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 229 kişi hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenilirken, çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

12.07.2021Gündem
Yeni elektronik harp gücü Sancak Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi

Yeni elektronik harp gücü 'Sancak' Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yeni elektronik harp gücü "Sancak"ın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiğini duyurdu.

11.07.2021Haber
Yeni elektronik harp gücü... Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi

Yeni elektronik harp gücü... Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yeni elektronik harp gücü "Sancak"ın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiğini duyurdu.

11.07.2021Ekonomi
Kabil için görüşmelere devam

Kabil için görüşmelere devam

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan’da Hamid Karzai Havalimanı’nın güvenliği ve işletilmesi konusunda ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile dün ikinci kez telefonda görüştü.

9.07.2021Dünya
TSK ve MİTten ortak operasyon: 3 terörist etkisiz hale getirildi

TSK ve MİT'ten ortak operasyon: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 3 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

8.07.2021Haber
Son dakika haberi... TSK ve MİTten ortak operasyon: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi... TSK ve MİT'ten ortak operasyon: 3 terörist etkisiz hale getirildi!

Milli Savunma Bakanlığı, TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 3 PKK'lı teröristin hava harekatıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

8.07.2021Gündem
Teröristlerden ambulansa keskin nişancı saldırısı

Teröristlerden ambulansa keskin nişancı saldırısı

SURİYE'nin kuzeyinde hasta bebek ve annesini taşıyan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait ambulansa teröristler ateş açtı. Keskin nişancı saldırısında ambulansta hasar oluştu.

7.07.2021Dünya
ABD’liler ışıkları söndürüp gitti

ABD’liler ışıkları söndürüp gitti

ABD’nin 20 yıl kale gibi kullandığı Bagram üssünden habersiz ayrılışı Afgan askerleri arasında ‘terk edilmişlik duygusuna’ neden oldu. Bagram Üssü’nün yeni Afgan komutanı, Amerikalıların gece ışıkları kapatıp kendilerine veda bile etmeden sessizce ayrıldıklarını söyledi.

7.07.2021Dünya
Son dakika... Bakan Akar, Afganistan açıklaması: ABD Savunma Bakanı ile görüşeceğiz

Son dakika... Bakan Akar, Afganistan açıklaması: ABD Savunma Bakanı ile görüşeceğiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kabil’deki havalimanının güvenliği ve işletilmesi ile ilgili olarak ''Yarın ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile telefonda görüşeceğiz'' dedi.

6.07.2021Gündem
“MAHREM”: İtirafçıların Ağzından FETÖ’nün Şifreleri

“MAHREM”: İtirafçıların Ağzından FETÖ’nün Şifreleri

TRT, FETÖ’nün karanlık mahrem yapılanmasını, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sızma faaliyetlerini ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenleri ekranlara getirmeye hazırlanıyor. Örgüt üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajlara, yaşanmış olaylara ve belgelere yer veren drama belgesel “Mahrem”, ilk bölümüyle 14 Temmuz Çarşamba günü TRT 1’de ekrana gelecek.

5.07.2021Televizyon
Mahrem belgeselinin ilk bölüm tarihi belli oldu  - İşte Mahrem belgeselinin konusuna dair detaylar

'Mahrem' belgeselinin ilk bölüm tarihi belli oldu - İşte Mahrem belgeselinin konusuna dair detaylar

TRT, Mahrem belgesiyle FETÖ'nün karanlık mahrem yapılanmasını, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) sızma faaliyetlerini ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenleri ekranlara getirmeye hazırlanıyor. Peki, 159 ayrı mekanda çekilen Mahrem belgeselinin ilk bölümü ne yayınlanacak? İşte Mahrem belgeselinin konusuna dair detaylar

5.07.2021Televizyon
Erdoğan’dan Tank Palet Fabrikası mesajı: Tapusu devlette, öyle de kalacak

Erdoğan’dan Tank Palet Fabrikası mesajı: Tapusu devlette, öyle de kalacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, satıldığı iddialarıyla siyasi tartışmaların odağında olan Sakarya Arifiye’deki Tank Palet Fabrikası’nı ziyaret etti. Erdoğan, “Fabrikamızın mülkiyeti Hazine’nin, tahsisi Milli Savunma Bakanlığımızındır. Yani burası devletin malıdır. Tapusu devlettedir. Öyle de kalacaktır” dedi.

3.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakaryada açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'da açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tank Palet Fabrikası'nda incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki incelemelerinin ardından açıklama yaptı.

2.07.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Tank Paleti Fabrikası tartışmalarına yanıt

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tank Paleti Fabrikası tartışmalarına yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tank Paleti Fabrikası'nda incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her türlü denetim yetkisi MSB'ye aittir. Katar buranın finansal ortağıdır yüzde 49'u ile. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir. Fabrikanın fiili yönetiminde Tosyalı Holding dışında ortak yoktur. Türk şirketin yönetim yapısı da yakın zamanda değişmiştir" dedi.

2.07.2021Gündem
Bakan Akar: Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız

Bakan Akar: Terör belasından asil milletimizi kurtaracağız

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Kara Kuvvetlerimiz başta olmak üzere diğer unsurlarla beraber koordineli bir şekilde terör belasından asil milletimizi kurtaracağız. Bunda kararlıyız, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek" dedi.

28.06.2021Gündem
MSB 10 yıllık bilançoyu paylaştı 10 tondan fazla

MSB 10 yıllık bilançoyu paylaştı! 10 tondan fazla

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) son 10 yılda hudutlarda 10 tondan fazla uyuşturucu ile 5 milyondan fazla uyuşturucu hap yakalandığını bildirdi.

26.06.2021Gündem
Akar, TSKnın komuta kademesi ile 2. Ordu Karargahı’nı ziyaret etti

Akar, TSK'nın komuta kademesi ile 2. Ordu Karargahı’nı ziyaret etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK'nın komuta kademesi ile 2. Ordu Karargahı’nı ziyaret etti. MALATYA (AA) - Bakan Akar, 24 Temmuz 2015'den bugüne kadar 18 bin 220, 1 Ocak'tan itibaren ise 1366 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Bu mücadele en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecek, bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

25.06.2021Haber
Son dakika: Bakan Akardan sert sözler: Kimse aklımızla alay etmesin

Son dakika: Bakan Akar'dan sert sözler: Kimse aklımızla alay etmesin

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'PKK ve YPG arasında bir fark yok. Kimse aklımızla alay etmesin. Dinlemeler, raporlar, fotoğraflar ve her şey açık bir şekilde ortada iken hala bazı müttefiklerimizin YPG ile iş birliği yapmaları, onlara silah, sağlamaları kabul edilemez.' dedi.

25.06.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Akardan terörü bitireceğiz mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar'dan 'terörü bitireceğiz' mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile terörle mücadele harekatında önemli görevler üstlenen 8. Ana Jet Üs Komutanlığı ile 7. Ana Jet Üs Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Personeli başarıları dolayısıyla tebrik eden Akar, "Terör yuvalarına, teröristlerin barınaklarına, sığınaklarına, inlerine girildi, buralar başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. Bunlar neredeyse Sinat-Haftanin’den, Metina’dan başlayıp Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk, arkasından Gara, Kandil, Asos dahil neredelerse oradayız. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar terörü bitireceğiz." dedi.

24.06.2021Gündem
Hulusi Akar TSK’nın başarı bilançosunu anlattı: 2 komando tugayı vardı, şimdi 17...

Hulusi Akar TSK’nın başarı bilançosunu anlattı: 2 komando tugayı vardı, şimdi 17...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK’nın gücünde, operasyonlarında ve başarılarında büyük artışlar kaydedildiğini belirterek, “Kara Kuvvetlerimizde bundan önce 2 komando tugayımız vardı, şu anda 17. Beş yıl içinde 13 büyük çaplı harekât başarılı bir şekilde gerçekleştirildi” dedi.

20.06.2021Gündem
Bakan Akar: Son 6 yılda 18 bin 196 terörist etkisiz hale getirildi

Bakan Akar: Son 6 yılda 18 bin 196 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "24 Temmuz 2015'ten itibaren 18 bin 196 terörist etkisiz hale getirildi. Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, peşlerindeyiz" dedi.

19.06.2021Gündem
Amerika ile ‘Kabil’ görüşmeleri başladı

Amerika ile ‘Kabil’ görüşmeleri başladı

ABD’nin Afganistan’dan çekilme süreci devam ederken, Washington ile Ankara arasındaki diplomasi hızlandı. Başkent Kabil’deki havalimanının güvenliğinin Türk ordusu tarafından sağlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

19.06.2021Dünya
İstanbul merkezli, FETÖnün TSK yapılanmasına operasyon

İstanbul merkezli, FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon

İstanbul merkezli 17 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasında oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 52 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

19.06.2021Gündem
5 ilde FETÖnün TSK yapılanmasına operasyon: 15 gözaltı

5 ilde FETÖ'nün 'TSK yapılanması'na operasyon: 15 gözaltı

Konya merkezli 5 ilde, FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda, örgütün 'TSK'daki yapılanması'nda askeri personelden, sabit hattan sözde 'mahrem hizmetler ağabeyi-imamı' tarafından ardışık arama yöntemiyle arandığı belirlenen 15 kişi gözaltına alındı.

17.06.2021Gündem
Polonyadan sonra bu ülkeler de sırada Haluk Bayraktar CNN Türkte yeni savaş uçaklarını anlattı

Polonya'dan sonra bu ülkeler de sırada! Haluk Bayraktar CNN Türk'te yeni savaş uçaklarını anlattı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'a 'Karabağ Nişanı' verdi. Bunun üzerine CNN Türk ekibinden Fulya Öztürk, Bayraktar'la SİHA üsleri, yeni TİHA ve insansız uçaklarla ilgili detayları konuştu.

16.06.2021Ekonomi
Son dakika... Balyoz Davası  sanığı 7 kişinin beraatı bozuldu

Son dakika... Balyoz Davası sanığı 7 kişinin beraatı bozuldu

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Balyoz Planı davasında, Çetin Doğan, İhsan Balabanlı, Behzat Balta, Mehmet Kaya Varol, Metin Yavuz Yalçın, Erdal Akyazan ve Emin Küçükkılıç'a verilen beraat kararını bozdu.

16.06.2021Gündem
Akar: TSK Libya’da kalmaya devam edecek

Akar: TSK Libya’da kalmaya devam edecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK unsurlarının Libya’da kalmaya devam edeceği mesajını verdi.

14.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Pensilvanya’dan Akıncı Üssü’ne Adil Öksüz

15 Temmuz 2016 darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten FETÖ’nün sivil imamlarından Adil Öksüz’ün görüntüleri çıktığında; konuyu bana soranlara, “Evet bizim açımızdan önemli ama Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri için çok daha önemli bir gelişme” yorumunu yaptım.

21.07.2021

Bir darbe davasında adaletin gecikmesi

Geçenlerde İzmir’de Ege Ordu Komutanlığı darbe davasının devam etmekte olan ikinci bölümü kamuoyunda pek fark edilmeden sessizce sonuçlandı.

17.07.2021

Yazık oldu Türkçeye!

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde orta dereceli okullarda öğretilecek seçmeli yeni yabancı dillerin arasında Türkçe de olabilirdi. Ama olmadı. Çince, Arapça, Portekizce, Lehçe olmasına karar verildi.

15.07.2021

Durup dururken

Hatırlıyorum da, uzun ömürlü hükümetler, bütün kurumlarla kavgalı olurdu... Şimdi, muhalafet herkesle kavgalı.

6.07.2021

Deniz Baykal, ‘Ben Kürtleri, Alevileri sevmem’ dedi mi?

Zülfü Livaneli’nin İrfan Aktan’a verdiği röportajı okudum.

4.07.2021

NATO’nun eski Afganistan Temsilcisi Hikmet Çetin, TSK’nın Kabil’de görev almasına ne diyor?

ABD’nin önümüzdeki eylül ayında Afganistan’dan çekilmesini tamamlamasıyla birlikte, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başkent Kabil Havalimanı’nın güvenliğini ve işletmesini üstlenmesi meselesi son günlerin en önemli tartışma başlıklarından biri haline gelmiş bulunuyor.

15.06.2021