MENÜ

Tsk

Tsk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tsk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.611 Tsk haberi bulunmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türk Silahlı Kuvvetleri veya Türk Donanma Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti devletini dıştan gelebilecek olan her türlü tehdide karşı savunma görevini üstlenmiş olan silahlı devlet kuvvetidir. Yaptırım gücünü, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'ndan alır. Başkomutanı Cumhurbaşkanı'dır. Türk Silahlı Kuvvetleri; Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri olmak üzere üç ana kuvvetten oluşur. Barış döneminde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapan ve sefer durumunda Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine dahil olan Jandarma ve Sahil Güvenlik ise alt birimleridir. Toplam güç ve sayı bakımından dünyanın 10, NATO'nun 2. büyük ordusudur.


Tsk Haberleri

Son dakika: Yıldırım-12 Beşkaynak Operasyonu başlatıldı

Son dakika: Yıldırım-12 Beşkaynak Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Bitlis’te Yıldırım-12 Beşkaynak Operasyonu başlatıldı. Operasyona, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 747 personel katılıyor.

18.09.2020Haber
Deniz piyadesinin yeni aracı ZAHAnın testlerinde bir aşama daha geçildi

Deniz piyadesinin yeni aracı ZAHA'nın testlerinde bir aşama daha geçildi

Amfibi deniz piyadelerinin ihtiyaçları için geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracı'na ilişkin testlerde bir aşama daha tamamlandı.

18.09.2020Teknoloji
Son dakika... PKK/YPGli 11 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... PKK/YPG'li 11 terörist etkisiz hale getirildi

Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan PKK/YPG'li 11 terörist etkisiz hale getirildi.

17.09.2020Haber
Ankara’da koordinasyon, İdlib’de provokasyon

Ankara’da koordinasyon, İdlib’de provokasyon

Başkentte Türk-Rus heyetleri İdlib gündemli toplantı yaptıkları sırada İdlib’de Esad destekçileri 7 ayrı Türk gözlem kulesi önünde provokatif eylemdeydi. Kulelerimize yaklaşmak isteyen gruplar bir süre sonra dağıldı.

17.09.2020Gündem
Son dakika haber... 11 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haber... 11 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı son dakika açıklamasında 11 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

15.09.2020Haber
Bursa merkezli 7 ilde FETÖnün askeri yapılanmasına operasyon: 12 gözaltı

Bursa merkezli 7 ilde FETÖ'nün askeri yapılanmasına operasyon: 12 gözaltı

Bursa merkezli 7 ilde FETÖ/PDY'nin 'Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 12 şüpheli, gözaltına alındı. Şüphelilerin ankesörlü telefonlardan periyodik zamanlarda birbirlerini aradıkları ortaya çıktı.

14.09.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akar: Kıbrısı milli mesele kabul ediyoruz

Son dakika... Bakan Akar: 'Kıbrıs'ı milli mesele kabul ediyoruz'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Biz Kıbrıs'ı milli mesele kabul ediyoruz ve buradayız. Burada bize düşen görev neyse, 1974'te ne yaptıysak aynı ruh, aynı heyecan, aynı esaslar dahilinde KKTC'li kardeşlerimizin güvenliği, bekası için her türlü şeyi yaptık, yapmaya hazırız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

14.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Bakan Akardan Doğu Akdeniz açıklaması

Son dakika haberler: Bakan Akar'dan 'Doğu Akdeniz' açıklaması

Milli Savunma Bakanı Akar, "Kardak kahramanları" olarak bilinen Deniz Kuvvetleri Komutanlığının seçkin birliği SAT personeliyle bir araya geldi. Bakan Akar, "(Doğu Akdeniz'deki gelişmeler) Hadlerini ve boylarını aşarak bize ders vermeye kalkanlar var. Bunları kabul etmemiz mümkün değil" dedi. Bakan Akar ayrıca, ''Biz hür doğduk hür yaşarız. Cumhuriyetimiz ve bağımsızlığımız için mücadelemiz hazırız. Ama bizim tercihimiz siyasi çözümlerdir.'' dedi.

12.09.2020Gündem
MSB paylaştı: Libyadan nefes kesen görüntüler

MSB paylaştı: Libya'dan nefes kesen görüntüler

MSB Twittter'dan yaptığı paylaşımda, 'Türk Deniz Görev Grubu faaliyetleri kapsamında Libya açıklarında görev yapan TCG GEMLİK Fırkateynimiz ile gemide konuşlu helikopter tarafından denizde arama kurtarma eğitimi icra edildi.' ifadelerini kullandı.

11.09.2020Haber
Şehit Hüseyin Çatal, Ispartada son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Hüseyin Çatal, Isparta'da son yolculuğuna uğurlandı

TUNCELİ'de kalp krizi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Çatal (30), memleketi Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde son yolcuğuna uğurlandı.

10.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Kıskıvrak yakalanmıştı... Müthiş operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı

Son dakika haberler: Kıskıvrak yakalanmıştı... Müthiş operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs 2013'te meydana gelen saldırının sorumlularından Ercan Bayat'ın yakalanmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri hudut birliklerinin kararlı çalışmasının rol oynadığı öğrenildi. Hudut hattında saatlerce pusu atarak gizlenen, bölgeyi mini İHA'larla sürekli izleyen Hudut Kartalları, yurda kaçak yollarla girmeye çalışan teröristi kıskıvrak yakaladı.

9.09.2020Gündem
MİT ve TSK etkisiz hale getirdi PKK, örgüt üyelerine bu yalanı söyledi…

MİT ve TSK etkisiz hale getirdi! PKK, örgüt üyelerine bu yalanı söyledi…

PKK’nın, etkisiz hale getirilen ‘Dozdar Hamo’ kod adlı Abdulhrehman Hamo'yla görüşmek isteyen teröristlere uzun süre ‘Artık başka alanda üst düzey görevlendirildi’ ya da ‘gizli bir faaliyet yürütüyor’ gibi yalanlara başvurduğu belirlendi.

8.09.2020Gündem
İdlib’deki hayalet kasaba, TSK ile eski günlerine döndü

İdlib’deki hayalet kasaba, TSK ile eski günlerine döndü

ESAD rejiminin yoğun bombardımanıyla hayalet kasabaya dönen ve 10 bin kişinin zorunlu göç etmek zorunda kaldığı İdlib'in Mastume Kasabası, bölgeye giden Türk askerinin oluşturduğu güven ortamıyla eski günlerine geri döndü. Göç edenlerin geri döndüğü kasabayı, DHA ekibi 6 ay aradan sonra yeniden görüntüledi.

5.09.2020Haber
Son dakika haberler: İdlib’deki hayalet kasaba, TSK ile eski günlerine döndü

Son dakika haberler: İdlib’deki hayalet kasaba, TSK ile eski günlerine döndü

ESAD rejiminin yoğun bombardımanıyla hayalet kasabaya dönen ve 10 bin kişinin zorunlu göç etmek zorunda kaldığı İdlib'in Mastume Kasabası, bölgeye giden Türk askerinin oluşturduğu güven ortamıyla eski günlerine geri döndü. Göç edenlerin geri döndüğü kasabayı, DHA ekibi 6 ay aradan sonra yeniden görüntüledi. Geri dönerek, bombardıman nedeniyle yıkılan evlerini yeniden yapan ya da onaran Mastumeliler, TSK sayesınde endişe duymadıklarını, Türk askerinin sadece canlarını değil mallarını da koruduğunu söyledi. Şubat ayında yaşanan bombardıman sırasında bölgeye giden DHA ekibinin yıkılan evlerinde görüntülediği okul çantalarına yeniden kavuşan Cena Kadduri ve Abdurrahman Kadduri kardeşler ise büyük mutluluk yaşıyor.

5.09.2020Gündem
Erdoğan’dan subaylara: TSK’mız daha da güçleniyor

Erdoğan’dan subaylara: TSK’mız daha da güçleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Milli Savunma Üniversitesi Kuvvet Harp Enstitüleri 2. Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni’nde kurmay subaylara telefonda seslenerek özetle şunları söyledi:

5.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bizim tek talebimiz kendi vatanımıza sahip çıkmak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bizim tek talebimiz kendi vatanımıza sahip çıkmak’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kuvvet Harp Enstitüleri 2'nci Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne telefonla bağlanarak, "Hep söylediğimiz gibi bizim kimsenin toprağında, hakkında, hukukunda, haysiyetinde gözümüz yoktur. Bizim tek talebimiz ve mücadelemiz kendi vatanımıza sahip çıkmak, kendi hakkımızı korumak, kendi hukukumuza riayeti temin etmek, kendi onurumuza saygı gösterilmesini sağlamaktır" dedi.

4.09.2020Gündem
Bin 22 kahraman Yıldırım-9 Şenyayla operasyonunu sürdürüyor

Bin 22 kahraman Yıldırım-9 Şenyayla operasyonunu sürdürüyor

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca başlatılan 'Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu' devam ediyor. Operasyonda Muş, Bingöl ve Diyarbakır'da görevli jandarma komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1022 personel, görev alıyor.

4.09.2020Haber
Son dakika haberi: Denizin ortasına bırakmışlardı... FETÖ’cü kaçaklara Yunan kazığı

Son dakika haberi: Denizin ortasına bırakmışlardı... FETÖ’cü kaçaklara Yunan kazığı

Çeşme açıklarında jet skide yakalanan FETÖ sanığı üç eski askerin, kaçmak istedikleri Yunanistan’ın sahil güvenliği tarafından paraları gasp edildikten sonra kabloları kesilen ve anahtarı alınan jet ski ile denizin ortasında bırakıldığı ortaya çıktı...

4.09.2020Gündem
Son dakika... 30 ilde FETÖ operasyonu

Son dakika... 30 ilde FETÖ operasyonu!

İstanbul merkezli 30 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 76 şüpheliden 59'u yakalandı.

1.09.2020Haber
Son dakika... 30 ilde FETÖ operasyonu 76 şüpheli için gözaltı kararı

Son dakika... 30 ilde FETÖ operasyonu! 76 şüpheli için gözaltı kararı

İstanbul merkezli 30 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 76 şüpheliden 59'u yakalandı.

1.09.2020Gündem
Bakan Akardan asker uğurlama yorumu

Bakan Akar'dan asker uğurlama yorumu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle askere alınacaklara PCR testi yapıldığını belirterek, "Haziran celbinde 176 bin kişiye, ağustos celbinde 43 bin kişiye test yapıldı. Bunlardan 1350'si pozitif çıktı ve bunlar askere alınmadı. Bedellilerden 15 bin 500 kişiye test yapıldı, 66 pozitif çıktı, bunların askerliği ertelendi" açıklamasında bulundu. Asker uğurlamalarını, mülki makamlarla ve askerlik şubeleriyle iş birliği içinde yakinen takip ettiklerini söyleyen Bakan Akar, ''Sadece kendi hayatlarını değil, silah arkadaşlarının hayatını da tehlikeye sokacaklarını kendilerine anlatıyoruz. Askerin kutlamasının operasyonlar, eğitim, tatbikatlar olduğunu, kutlamaların oralarda yapılacağı izah ediyoruz'' diye konuştu.

31.08.2020Gündem
Türk savunma sanayisi dev zırhlıların Ummana teslimatını tamamladı

Türk savunma sanayisi dev zırhlıların Umman'a teslimatını tamamladı

Türk savunma sanayisi, zırhlı kara araçları alanında önemli bir ihracat projesini başarıyla tamamladı.

28.08.2020Teknoloji
İzmir merkezli 28 ilde FETÖ operasyonu

İzmir merkezli 28 ilde FETÖ operasyonu

İzmir merkezli 28 ildeki operasyonda, FETÖ'nün TSK'daki mensuplarına "mahrem imamlık" yaptığı öne sürülen 59 şüpheliden 24'ü gözaltına alındı

28.08.2020Haber
Son dakika haberi: 28 kentte operasyon başladı 24 kişi gözaltında

Son dakika haberi: 28 kentte operasyon başladı! 24 kişi gözaltında

İzmir merkezli 28 ildeki operasyonda, FETÖ'nün TSK'daki mensuplarına "mahrem imamlık" yaptığı öne sürülen 59 şüpheliden 24'ü gözaltına alındı

28.08.2020Gündem
MSB: Pençe-Kaplan Operasyonunda ele geçirilen mühimmat imha edildi

MSB: Pençe-Kaplan Operasyonu'nda ele geçirilen mühimmat imha edildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu'nda tespit edilen yeni sığınak ve mağaralarda ele geçirilen, terör örgütü PKK'ya ait mühimmatın imha edildiğini açıkladı.

25.08.2020Haber
8. Sınıf Fen Bilimleri Türkiye’de Kimya Endüstrisi konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Türkiye’de Kimya Endüstrisi konu anlatımı

Kimyasal endüstrisinin ürettiği birçok farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Çamaşır ve bulaşık deterjanlarını, yumuşatıcıları ve daha birçok temizlik malzemesini kimya endüstrisi üretilir. Parfümeri, kozmetik, boya ve gübreler de kimya sanayinde imal edilen diğer ürünler arasında yer alır. 8. sınıf öğrencileri için Türkiye'de kimya endüstrisi konusunu anlattık.

25.08.20208. SINIF
Son dakika haberi: FETÖnün askeri okullara sızma soruşturması: 35 şüpheli tutuklandı

Son dakika haberi: FETÖ'nün askeri okullara sızma soruşturması: 35 şüpheli tutuklandı

Son dakika haberi... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün askeri okullara kodlama yöntemiyle sızmasına ilişkin yürütülen soruşturmada 35 şüpheli tutuklandı.

24.08.2020Gündem
Savunma sanayisinde üst aşamaya geçmeliyiz

'Savunma sanayisinde üst aşamaya geçmeliyiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde hedefimiz, insansız ve otonom deniz araçlarının da dahil olduğu kara, hava ve deniz unsurlarımızın müşterek görev icra edeceği bir seviyeye ulaşmaktır. Savunma sanayisinde bir üst aşamaya artık geçmemiz gerekiyor” dedi.

24.08.2020Gündem
MSBden YAŞ açıklaması

MSB'den 'YAŞ' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı’nca, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kadro ve ihtiyacı dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler sonucunda terfi, uzatma ve kadrosuzluktan emeklilik kararları alındığı bildirildi.

19.08.2020Gündem
40 ilde FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı

40 ilde FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı

İzmir merkezli 40 ilde, FETÖ/PDY'nin TSK içindeki yapılanmasına yönelik olarak düzenlenen operasyonda gözaltı sayısı 44'e yükseldi.

18.08.2020Gündem
Son dakika haberi Onlarca kentte operasyon 41 kişi gözaltına alındı

Son dakika haberi! Onlarca kentte operasyon! 41 kişi gözaltına alındı

İzmir merkezli 40 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda, mahrem imamlarla ankesörlü telefonlardan irtibat kurdukları tespit edilen 37'si muvazzaf 54 şüpheliden 41'i gözaltına alındı.

18.08.2020Haber
Son dakika haberi Onlarca kentte operasyon Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Son dakika haberi! Onlarca kentte operasyon! Çok sayıda kişi gözaltına alındı

İzmir merkezli 40 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki kripto yapılanmasına yönelik operasyonda, mahrem imamlarla ankesörlü telefonlardan irtibat kurdukları tespit edilen 37'si muvazzaf 54 şüpheliden 41'i gözaltına alındı. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki 25 astsubay hakkında gözaltı kararı verirken, İstanbul merkezli 16 kentte düzenlenen operasyonda ise haklarında gözaltı kararı bulunan ve aralarında sözde sivil mahrem imamlar ile muvazzaf askerlerin de olduğu 62 kişiden 30’u yakalandı.

18.08.2020Gündem
Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ‘Neden korkuyorlar’ yorumu gelince Gül’ün adı tartışma yarattı

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ‘Neden korkuyorlar’ yorumu gelince Gül’ün adı tartışma yarattı

Kılıçdaroğlu’nun, Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna “Neden bu kadar korkuyorlar” yanıtı, hem parti içinde hem siyasette tartışma yarattı. AK Parti, “Ne korkması gülüyoruz. İnce düşünsün. Biden’ı aday gösterseler faydasız” derken, eski CHP milletvekilleri ve İzmir milletvekili Çelebi de tepki gösterdi.

18.08.2020Gündem
Türk savunma şirketleri ‘Defense News Top 100’ listesine damga vurdu Savunmanın 7 devi

Türk savunma şirketleri ‘Defense News Top 100’ listesine damga vurdu! Savunmanın 7 devi

Dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen ‘Defense News Top 100’de yer alan Türk şirketi sayısı 7’ye yükseldi. TUSAŞ, 16 basamak ilerleyerek 53’üncü sıraya çıktı. HAVELSAN ve FNSS ilk kez listeye girme başarısı gösterdi.

18.08.2020Ekonomi
Ortak devriyede TSK zırhlısına saldırı

Ortak devriyede TSK zırhlısına saldırı

Türk ve Rus orduları tarafından dün gerçekleştirilen 25. ortak devriye esnasında konvoya saldırı düzenlendi.

18.08.2020Dünya
25 mm Kara Topu, yerli imkanlarla geliştirilecek

25 mm Kara Topu, yerli imkanlarla geliştirilecek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, "İhracat lisansına tabi olarak üretilen 25 mm Kara Topu'nu, herhangi bir yurt dışı bağımlılık ve lisansa tabi olmadan yerli imkanlarla geliştireceğiz." ifadesini kullandı.

17.08.2020Teknoloji
MİT ve TSKdan operasyon Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

MİT ve TSK'dan operasyon! Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko, Hakurk'ta etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen PKK'lı Murat Kalko, pek çok silahlı saldırı ile öldürme olayının faili olduğu gerekçesiyle "Kırmızı Liste"de aranıyordu.

16.08.2020Gündem
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Baküde

Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Bakü'de

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Hocalı'da tüm dünyanın gözleri önünde soykırım yapan, Yukarı Karabağ'ı işgal eden Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ın yanındayız." açıklamasında bulundu.

13.08.2020Gündem
Genelkurmay Başkanı Güler, SACEUR Wolters ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Güler, SACEUR Wolters ile görüştü 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Avrupa Müttefik Kuvvetler Yüksek Komutanı (SACEUR) Orgeneral Tod D. Wolters ile telefonda görüştü.

12.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Soylu duyurdu: Yıldırım-5 operasyonu başlatıldı

Son dakika haberler... Bakan Soylu duyurdu: 'Yıldırım-5' operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Hatay ilinde Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu başlatıldı. Operasyonda; Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde jandarma komando, jandarma özel harekat (JÖH), polis özel harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan bin 448 personel görev alıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili olarak, "Bugün bin 448 personelimiz Amanoslar'da Yıldırım-5 operasyonuna başladı" açıklamasında bulundu.

12.08.2020Haber
Son dakika... Türkiyeden Lübnana yardım götüren uçak iniş yaptı

Son dakika... Türkiye'den Lübnan'a yardım götüren uçak iniş yaptı

Lübnan’a tıbbi malzeme yardımı getiren ve buradaki arama kurtarma çalışmalarına katılan Türk ekiplerini geri götürecek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait A400M tipi uçak başkent Beyrut’a indi.

11.08.2020Dünya
Türkiye Lübnana yardım etmeye devam ediyor

Türkiye Lübnan'a yardım etmeye devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı, geçen hafta şiddetli patlamanın meydana geldiği Lübnan'a, tıbbi yardım malzemeleri ile Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı personelini taşıyan ikinci uçağın gönderileceğini bildirdi.

11.08.2020Dünya
Son dakika haberi... MSB: 2 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi... MSB: 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, ''Kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız neticesinde, Irak kuzeyi Metina bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist icra edilen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

11.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tam 40 yıl sonra 12 Eylül’e bakmak

Geçen cumartesi günü 12 Eylül 1980 darbesinin 40’ıncı yıldönümüydü.

16.09.2020

Bir sahtekârın profili

15 Temmuz sonrası en çok FETÖ’cülerin, “darbe değil tiyatro” lafları, CHP’nin “kontrollü darbe” raporu tartışılıyordu. Bu görüşe yakın olanlar yeni yalanlarla iddiayı güçlendirmeye çalışıyorlardı.

11.09.2020

FETÖ devletin can damarlarında gezerken

FETÖ elebaşı Gülen, 1990’lı yılların ortasında Altunizade’deki FEM dershanesinin 5’inci katında etrafına topladığı örgüt üyelerine şunları söylüyordu:

9.09.2020

Akdeniz fırtınası 'ne mesaj' veriyor

Türkiye ve KKTC tarafından yürütülen ve 10 Eylül’e kadar KKTC’de icra edilecek olan ‘Akdeniz Fırtınası Tatbikatı’ başladı. Tatbikat ile karşılıklı eğitim, işbirliği ve birlikte çalışabilirliğin geliştirilmesi amaçlansa da Doğu Akdeniz’de suların böylesine ısındığı bir dönemde olmasının bir başka mesajı var mı? Türkiye ve KKTC el ele Doğu Akdeniz’de kendilerine karşı kurulan ittifaka gözdağı mı veriyor? Eski Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı ile öğretim üyesi Dr. Eray Güçlüer’e sordum.

6.09.2020

Doğu Akdeniz’de tehlikeli tırmanış

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de aynı anda iki gemisiyle sismik ve bir gemisiyle sondaj çalışması yürütmesi, Yunanistan’ın da Mısır’la münhasır ekonomik bölge anlaşması imzalaması gibi gelişmelerle birlikte iki ülke arasında baş gösteren gerilim, uluslararası politikanın sıcak gündemine yerleşmiş bulunuyor.

28.08.2020

TSK’da kurmaylık sisteminin zemin kaybı devam ediyor

Geçen yıl eylül ayının ilk haftasında, 10-14 Eylül tarihleri arasında beş gün süreyle bu köşede yayımladığımız yazı dizisi, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarından yola çıkarak TSK’nin kurumsal yapısında belirginleşmekte olan yeni yönelişleri ve bu çerçevede kurmaylık sisteminin ağırlığının azalmaya başladığını konu alıyordu.

25.08.2020

Kamuflajlı mesaj

Askeri sembollerin, mesaj vermek için iyi birer araç olduğunu herkes bilmez. Siyasetin dili gibi, Silahlı Kuvvetler’in de sadece bu alanda uzman olanların anladığı bir dili var. Komutanların başlarına taktıkları bereden, ziyaretlerinde sivil veya askeri kıyafeti tercih etmelerine kadar dolaylı mesajları olabiliyor.

15.08.2020