EKSTRA
MENÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri

Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Silahlı Kuvvetleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31.826 Türk Silahlı Kuvvetleri haberi bulunmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri; Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri olmak üzere üç ana kuvvetten oluşur. Barış döneminde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapan ve sefer durumunda Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine dahil olan Jandarma ve Sahil Güvenlik ise alt birimleridir. Toplam güç ve sayı bakımından dünyanın 10, NATO'nun 2. büyük ordusudur.

TSK Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetleri kısaca TSK, Türkiye Cumhuriyeti devletini dıştan gelebilecek olan her türlü tehdide karşı savunma görevini üstlenmiş olan silahlı devlet kuvvetidir.

Türk ordusunun kuruluş tarihi Hun Hükümdarı olan Mete Han'ın tahta çıkışından itibaren yani M.Ö. 209 olarak kabul edilir. Türk ordusunun temel kökleri Hun İmparatorluğu'na dayanır. Büyük Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti gibi Türk devletlerinin geçmişten günümüze gelen ordu geleneği Türk Silahlı Kuvvetlerinde de sürdürülmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerine şu anki halini Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun Birinci Dünya Savaşı'nda yenilmesinin sonucunda İtilaf Devletleri Türk ordularını dağıtarak, Anadolu'yu işgale başlamışlardır. Mustafa Kemal Atatürk ise orduyu yeniden toparlayarak Anadolu'da Türk Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış ve modern Türk ordusunun ilk zaferi İtilaf Devletleri'ne karşı kazanılmıştır.

Modern Türk ordusu daha sonrasında 1950 senesinde Kore Savaşı'na Şimal Yıldızı isimi bir tugayla katılmıştır. Tugay; Pusan, Suvan, Kumhwa, Elco gibi bölgelerde gerçekleşmiş olan savaşlarda boy göstermiştir. Kunu-ri Muharebe sırasında gerçekleştirimiş olan direniş ile beraber 8. Amerikan Ordusu'nun tamamının Çin ordusu tarafından yok edilmesi engellenmiştir. 1960'lı senelerde Kıbrıs'ta Türklere karşı saldırılar başladıktan sonra Kıbrıs'a operasyon için hazırlıklar başlayarak1974 tarihinde Kıbrıs Barış Harekâtı gerçekleştirilmiştir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurulmasında çok önemli rol oynamıştır.

TSK Rütbeleri

TSK rütbelendirme sistemindeki General Rütbeleri, Orgeneral, Korgeneral, Tümgeneral ve Tuğgeneraldir. Subay Rütbeleri ise Albay, Yarbay, Binbaşı, Yüzbaşı, Üsteğmen, Teğmen, Asteğmen' dir. Astsubay rütbelendirme sisteminde ise rütbeler Kıdemli Başçavuş, Başçavuş, Kıdemli Üstçavuş, Üstçavuş, Kıdemli Çavuş, Çavuş, Yedek Astsubaydır. Uzman Er Rütbeleri ise Uzman Çavuş, Uzman Onbaşı'dır. Erbaş-er rütbeleri Çavuş ve onbaşı olarak ikiye ayrılır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Haberleri

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak 2021 MSB bedelli askerlik şubat celp ve sevk dönemlerinde son gelişmeler

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak 2021? MSB bedelli askerlik şubat celp ve sevk dönemlerinde son gelişmeler

Bedelli askerlik yerleri binlerce asker adayı gencin gündeminde yer almaya devam ediyor. e Devlet üzerinden 31 Aralık 2020 tarihinde tamamlanan bedelli askerlik başvuruları sonrası gözler 2021 askerlik yerlerine çevrildi. Şubat celp ve sevk dönemleri Milli Savunma Bakanlığı'nın yapacağı duyurunun ardından e devlet ekranından ilan edilecek. Bedelli askerlik yerleri T.C kimlik numarası ile sorgulanacak. İşte, MSB 2021 bedelli askerlik celp ve sevk tarihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.01.2021Gündem
MSB den muvazzaf subay alımı ilanı - Subay alımı başvuru şartları neler

MSB 'den muvazzaf subay alımı ilanı - Subay alımı başvuru şartları neler?

Türk Silahlı Kuvvetleri 2021 Yılı Dış Kaynaktan Hukuk Sınıfı Muvazzaf Subay Adayı Temini Başvuru Kılavuzu paylaştı. Muvazzaf subay alımı kılavuzunda başvuru şartlarının yanı sıra başvuru şekli de yer alıyor. Peki, muvazzaf subay alımı için başvuru şartları neler?

15.01.2021Gündem
Kırmızı bültenle aranıyordu Yakalandı

Kırmızı bültenle aranıyordu! Yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Suriye’den ülkemize yasa dışı yollardan girmeye çalışan bir kişi Kilis’teki Alsancak Hudut Karakol sorumluluk sahasında yakalandı. Yakalanan şahsın Özbekistan uyruklu DEAŞ üyesi bir terörist olduğu ve kırmızı bültenle arandığı tespit edildi" denildi.

15.01.2021Gündem
MSB duyurdu: 1 asker şehit oldu

MSB duyurdu: 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada 9 Ocak'ta rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan bir askerin bugün şehit olduğu duyuruldu.

14.01.2021Gündem
Suriyenin Cerablus kentinde intihar saldırısı son anda engellendi

Suriye'nin Cerablus kentinde intihar saldırısı son anda engellendi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından özgürleştirilen Suriye’nin Cerablus kentinde bulunan hastaneye yönelik intihar eylemi düzenlemek isteyen DEAŞ’lı 2 terörist güvenlik güçlerince engellendi. Eylem yapmaları son anda engellenen 2 canlı bombanın yapılan tahlillerinde ise kanlarında yüksek miktarda uyuşturucu tespit edildi.

14.01.2021Dünya
MSB: 8 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

MSB: 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

12.01.2021Gündem
8 PKKlı terörist hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi

8 PKK'lı terörist hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, TSK ve MİT'in ortak çalışmasıyla Irak'ın Gara bölgesinde 8 PKK'lı teröristin hava harekâtıyla etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

12.01.2021Haber
TSK ve MİTten ortak operasyon 8 PKKlı terörist etkisiz hale getirildi

TSK ve MİT'ten ortak operasyon! 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, TSK ve MİT'in ortak çalışmasıyla Irak'ın Gara bölgesinde 8 PKK'lı teröristin hava harekâtıyla etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

12.01.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akardan Fransaya sert tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Fransa'ya sert tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Fransız gemisine taciz iddiası ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında 'Fransa Savunma Bakanı herhalde olayları karıştırdı, Türkiye'yi suçlayıcı dil kullandı. Şiddetle reddediyoruz' ifadelerini kullandı.

11.01.2021Haber
Bakan Akardan Fransaya sert tepki: Herhalde olayları karıştırdı

Bakan Akar'dan Fransa'ya sert tepki: Herhalde olayları karıştırdı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Fransız gemisine taciz iddiası ile ilgili yaptığı son dakika açıklamasında 'Fransa Savunma Bakanı herhalde olayları karıştırdı, Türkiye'yi suçlayıcı dil kullandı. Şiddetle reddediyoruz' ifadelerini kullandı.

11.01.2021Gündem
Savunma Sanayi Başkanı duyurdu: İlk teslimatları yapılacak...

Savunma Sanayi Başkanı duyurdu: İlk teslimatları yapılacak...

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir yaptığı son dakika açıklamasında önemli bilgiler paylaştı. Demir açıklamasında '2021'de Hisar-A+ envantere girmeye devam edecek, Hisar-O+'nın testleri tamamlanacak ve sistem envantere girmeye hazır hale gelecek.  Bu yıl ilk milli gemi savar füzesi Atmaca, yerli ve milli torpido Akya ve tanksavar silahı Karaok'un ilk teslimatları yapılacak' dedi.

11.01.2021Gündem
2021 tütün ikramiyesi ne zaman ödenecek Tarih için önemli açıklama

2021 tütün ikramiyesi ne zaman ödenecek? Tarih için önemli açıklama

Tütün ikramiyesi olarak bilinen ve yaptığı görevin sebep ve tesiriyle hayatını kaybeden ve SGK'ca vazife/harp malulü olarak değerlendirilen TSK personelinin aylık bağlanan dul ve eş, çocuk, anne ve babalarına verilen tütün ikramiyesi, 2021 yılı için hesaplara yatırılacak. Peki, 2021 tütün ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.01.2021Ekonomi
Son dakika: MSB açıkladı... Terör örgütüne ağır darbe Son bir ayda 226 terörist etkisiz hâle getirildi

Son dakika: MSB açıkladı... Terör örgütüne ağır darbe! Son bir ayda 226 terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Türk Silahlı Kuvvetlerimiz son 1 ayda yurt içinde ve yurt dışında 8’i büyük, 35’i orta çaplı olmak üzere toplam 43 operasyon icra etti. Operasyonlar neticesinde 226 terörist etkisiz hâle getirildi. Mücadelemiz en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam edecek.'' açıklamasında bulundu.

10.01.2021Gündem
Malatya’ya şehit ateşi düştü

Malatya’ya şehit ateşi düştü

Diyarbakır Lice kırsalında dün PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik (24), kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

10.01.2021Gündem
MSB duyurdu 2 PKK/YPGli terörist öldürüldü

MSB duyurdu! 2 PKK/YPG'li terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, "Barış Pınarı bölgesine yönelik terörist sızmalarını önlemeye devam ediyoruz. Sızma girişiminde bulunan 2 PKK/YPG’li terörist daha Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hâle getirildi" açıklamasını yaptı.

9.01.2021Gündem
TÜRKSAT 5A uydusu teknik özellikleri nedir Türkiyenin 7nci uydusu uzayda

TÜRKSAT 5A uydusu teknik özellikleri nedir? Türkiye'nin 7'nci uydusu uzayda

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.

8.01.2021Teknoloji
Türkiyenin aktif uydu sayısı 7ye yükseliyor

Türkiye'nin aktif uydu sayısı 7'ye yükseliyor

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.

8.01.2021Teknoloji
MSBden son dakika açıklaması: 5 terörist etkisiz hale getirildi

MSB'den son dakika açıklaması: 5 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Barış Pınarı bölgesine yönelik saldırılara izin vermedik, vermeyeceğiz. Bölgede huzur ve güven ortamını bozmak maksadıyla saldırı girişiminde bulunan 5 PKK/YPG’li terörist daha ateş destek vasıtalarımız ile etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

7.01.2021Gündem
MSB’den darbe imasına açıklama: ‘TSK milletinin emrinde, görevinin başındadır’

MSB’den darbe imasına açıklama: ‘TSK milletinin emrinde, görevinin başındadır’

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) darbe imalarına ilişkin dün gece açıklama yaptı.

6.01.2021Gündem
MSB: TSK milletinin emrinde, görevinin başındadır

MSB: TSK milletinin emrinde, görevinin başındadır

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ülkenin ve milletin güvenlik ve bekasını hedef alanlara karşı mücadelesini azimle sürdürmekte kararlı olduğunu bildirdi.

5.01.2021Gündem
Sanal fuarımız Milli Teknoloji Hamlesine katkı sağlayacak

'Sanal fuarımız Milli Teknoloji Hamlesi'ne katkı sağlayacak'

Türkiye'nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, Türkiye'nin savunma sanayisinin 2020'yi nasıl geçirdiği ve 2021'e dair beklentilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

1.01.2021Teknoloji
Bakü mesajları

Bakü mesajları

Erdoğan telefondan Ortak Merkez’de görev yapacak askerlere “Oradaki mevcudiyetiniz onur nişanemiz” diye seslendi, Erivan’a “Ermenistan’a ateşkesi ihlal yanlışından dönmesini tavsiye ediyorum” mesajı verdi.

1.01.2021Gündem
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Kontrolsüz Ermeni silahlı güçleri bizim topraklarımızda faaliyet gösteriyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Kontrolsüz Ermeni silahlı güçleri bizim topraklarımızda faaliyet gösteriyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Kontrolsüz Ermeni silahlı güçleri bizim topraklarımızda faaliyet gösteriyor ve bazıları gitmek ya da teslim olmak istemiyor." dedi.

31.12.2020Dünya
Milli Savunma Bakanı Akardan yeni yıl mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar'dan yeni yıl mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni yıl dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Bakan Akar, mesajında "Böyle bir dönemde vatanımızın, mavi vatanımızın, semalarımızın ve 83 milyon vatandaşımızın güvenliğini sağlamak yanı sıra dünyada barış ve istikrara katkıda bulunmak için başta TSK olmak üzere Milli Savunma Bakanlığının tüm birlik ve kurumları, üstlendiği görevleri mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getirme gayreti içerisindedir" dedi.

31.12.2020Gündem
Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü: Tek yürek, tek bilek, tek yumruk

Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü: Tek yürek, tek bilek, tek yumruk!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Görüşme ile ilgili açıklama yapan Bakan Akar, 'Barış ve huzurun sağlanmasındaki Azerbaycan ile Türkiye'nin birlikteliği, beraberliği, omuz omuza çalışması gerçekten sadece bugün için değil gelecek için de çok büyük şeyler vadediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde bu çalışmalar tek yürek, tek bilek, tek yumruk olarak devam edecek' dedi.

31.12.2020Gündem
Bakan Akar açıkladı: 5 yılda 30 bin terörist etkisiz

Bakan Akar açıkladı: 5 yılda 30 bin terörist etkisiz

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları ile bakan yardımcılarının da katıldığı video konferans düzenledi.

31.12.2020Gündem
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi sınır hattında

Bakan Akar ve TSK komuta kademesi sınır hattında

Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve kuvvet komutanları ile sınır birliklerinde inceleme ve denetlemelerde bulunuyor. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar teröristle mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Akar, "Aziz milletimizi inşallah bu terör belasından kurtaracağız. Bu konuda azimli ve kararlıyız." değerlendirmesinde bulundu.

30.12.2020Haber
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi sınır hattında incelemelerde bulunuyor

Bakan Akar ve TSK komuta kademesi sınır hattında incelemelerde bulunuyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile sınır birliklerinde inceleme ve denetlemelerde bulunuyor.

30.12.2020Gündem
Son dakika: Bakan Akar ve komutanlardan sınırda önemli ziyaret

Son dakika: Bakan Akar ve komutanlardan sınırda önemli ziyaret

Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve kuvvet komutanları ile sınır birliklerinde inceleme ve denetlemelerde bulunuyor. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar teröristle mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Akar, "Aziz milletimizi inşallah bu terör belasından kurtaracağız. Bu konuda azimli ve kararlıyız." değerlendirmesinde bulundu.

30.12.2020Gündem
Bakan Akar: Terör örgütünün sözde yönetimi panik içinde... İki gece aynı yerde yatamıyorlar

Bakan Akar: Terör örgütünün sözde yönetimi panik içinde... İki gece aynı yerde yatamıyorlar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yıl boyunca yurt içi ve sınır ötesinde 200'den fazla operasyon gerçekleştirildiğini ve toplam 3 bin 646 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Akar, "Korku dağları sardı. İstihbarat raporlarında da görüyoruz. Terör örgütünün sözde yönetimi büyük panik içinde, iki gece aynı yerde yatamıyor." ifadelerini kullandı.

30.12.2020Gündem
Bakan Akar: Ortak Merkezde görev yapacak personel Azerbaycanda...

Bakan Akar: Ortak Merkez'de görev yapacak personel Azerbaycan'da...

Milli Savunma Bakanı Akar, Ortak Merkez'de görev yapacak personelin Azerbaycan'a gittiğini açıkladı. Milli Savunma Bakanı Akar, "Ortak Merkez'in inşasının bitmesi ve faaliyete geçmesinin ardından bir general, 35 subayımız derhal göreve başlayacak." dedi.

29.12.2020Gündem
MSB duyurdu Ankarada silah kazası sonucu 1 asker şehit oldu

MSB duyurdu! Ankara'da silah kazası sonucu 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre Ankara / Şereflikoçhisar bölgesinde meydana gelen silahlı kaza sonucu bir asker şehit oldu.

29.12.2020Gündem
Ayn İsa bölgesinde büyük operasyon

Ayn İsa bölgesinde büyük operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye’nin Ayn İsa bölgesinde yuvalanmış terör örgütü PKK/YPG’nin Barış Pınarı bölgesine sızma girişimine dün ağır bir darbe indirdi. Örgütten bölgeden çekilmesini isteyen Rusya da buraya takviye yaptı.

29.12.2020Dünya
Savunmada 2020 gururu

Savunmada 2020 gururu

TÜRK savunma sanayii şirketleri için 2020 parladıkları bir yıl oldu.

29.12.2020Gündem
Türk savunma sanayisinin büyük başarısı

Türk savunma sanayisinin büyük başarısı

Türk savunma sanayisi, 2020 yılında güvenlik güçlerine bir dizi yeni ürün kazandırdı, geleceğin harp ortamında görev alacak sistemler için de çalışmalarını sürdürdü.

28.12.2020Teknoloji
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi personel alımı yapacak Memur alımı başvuru şartları…

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi personel alımı yapacak! Memur alımı başvuru şartları…

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi memur ve sözleşmeli personel alımı başvuruları bugün başladı. Başvurular 15 Ocak 2021 tarihine kadar internet ortamında yapılacak. COVİD-19 salgını nedeniyle sınav tarihleri ve diğer aşamalarla (Sınav sonuçlarının duyurulması, sağlık raporlarının alınması vb.) ilgili hususlar ayrıca duyurulacak. İşte Jandarma ve Sahil Güvenlik personel alımı şartları

28.12.2020Ekonomi
MSB’den son dakika açıklaması: 20 terörist etkisiz hale getirildi

MSB’den son dakika açıklaması: 20 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, ''Kahraman Komandolarımız, Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan PKK/YPG’li teröristleri etkisiz hale getirmeye devam ediyor. Bölgeye saldırı amacıyla güneyden sızma girişiminde bulunan 20 PKK/YPG'li terörist daha Komandolarımızın başarılı müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

28.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Hakkarinin Şemdinli ilçesinden acı haber Çığ altında kalan asker şehit oldu

Son dakika haberi: Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden acı haber! Çığ altında kalan asker şehit oldu

Son dakika haberine göre; Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, çığ altında kalan askerin cansız bedenine ulaşıldı. Şehit sayısı 2'ye yükseldi.

28.12.2020Gündem
Akar’dan o tehdide sert yanıt: Kaçacak yer bulamazlar

Akar’dan o tehdide sert yanıt: Kaçacak yer bulamazlar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, darbeci Hafter’in Türkiye ve TSK aleyhindeki sözlerine ilişkin, “Bu savaş suçlusu, cani, yani katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki Türk unsurlarına yapılacak herhangi bir saldırı girişiminde katil Hafter unsurları her yerde meşru hedef olarak görülecektir. Böyle bir hareketi yaptıktan sonra kaçacak yer bulamazlar” dedi.

28.12.2020Dünya
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libyada konuştu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'da konuştu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, darbeci Hafter’in Türkiye ve TSK aleyhindeki sözlerine ilişkin, "Bu savaş suçlusu, cani, yani katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki Türk unsurlarına yapılacak herhangi bir saldırı girişiminde katil Hafter unsurları her yerde meşru hedef olarak görülecektir. Böyle bir hareketi yaptıktan sonra kaçacak yer bulamazlar. Dolayısıyla herkes aklını başına toplasın." dedi.

27.12.2020Haber
Bakan Akar’dan flaş sözler: Meşru hedef olarak görüleceklerdir…

Bakan Akar’dan flaş sözler: Meşru hedef olarak görüleceklerdir…

Milli Savunma Hulusi Akar yaptığı son dakika açıklamasında ‘Katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki, Türk unsurlarına herhangi bir saldırı girişiminde her yerde meşru hedef olarak görüleceklerdir’ dedi. Akar açıklamasının devamında ise ‘Ada'da gerçek bir çözümün bulunabilmesi için Rumların şımarık ve inatçı tutumlarından vazgeçmeleri ve Türk varlığını kabul etmeleri lazım’ ifadelerini kullandı.

27.12.2020Gündem
Son dakika haberler: MSB acı haberi duyurdu

Son dakika haberler: MSB acı haberi duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), Hakkâri/Şemdinli bölgesinde kar nedeniyle kapalı yolun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 1 askerin şehit olduğunu, bir asker için ise arama/kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

27.12.2020Gündem
Unutulmaz bir yıl... 2020 nasıl geçti

Unutulmaz bir yıl... 2020 nasıl geçti?

Herkese “Bitsin artık” dedirten 2020 defterini kapatmak üzereyiz. Dünyayı etkisi altına alan pandeminin yanı sıra yıl boyunca yangın, deprem ve kazaların ardı arkası kesilmedi… Felaketler yılı ilan edilen 2020’de iyisiyle kötüsüyle yaşanan olayların üzerinden geçtik.

27.12.2020Hürriyet Pazar
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Libyada

Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Libya'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Libya Kara Harp Okulu mezuniyet törenine katıldı.

26.12.2020Gündem
Bakan Akardan Libyada kritik görüşme

Bakan Akar'dan Libya'da kritik görüşme

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve kuvvet komutanları ile Libya’ya gitti.

26.12.2020Gündem
Yazıcıoğlu soruşturmasında FETÖ müdahalesi iddianamede

Yazıcıoğlu soruşturmasında FETÖ müdahalesi iddianamede

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin 2009’da helikopter kazasında ölümüne ilişkin soruşturma konusunda iddianame hazırlandı. Toplam 17 kişinin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt yöneticilerinin talimatları doğrultusunda soruşturmaya müdahale ettikleri belirtildi.

26.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Aşı gelecek de ne kadar hazırlıklıyız

2020 Mart’tan beri etkisini sürdüren COVID-19 salgınının yarattığı koşullar, sağlık sistemimizdeki eksiklik ve sorunları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

8.01.2021

2020’den 2021’e dış politika(2) - Türkiye’nin ‘sert güç’ kimliği ön plana çıkıyor

Yakın zamana kadar ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi ve IŞİD’le Mücadele Koordinatörü olarak görev yapan, eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, geçenlerde Al Monitor’a verdiği kapsamlı mülakatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı değerlendirirken onun “güç” faktörüne bakışına ilişkin bir dizi tespitte bulunuyor.

30.12.2020

2020’den 2021’e Dış Politika (1) Rusya ile rekabet, çatışma ve işbirliği el ele yürüyor

Geçen 17 Aralık’ta düzenlediği basın toplantısında bir gazeteci Rusya lideri Vladimir Putin’e soruyor: “Son dört yıl içinde müzakere ettiğiniz dünya liderleri arasında sizin için en zorlu çıkan, ayrıca en kolay anlaşabildiğiniz muhataplarınız hangileri oldu?”

29.12.2020