EKSTRA
MENÜ

Stem

Stem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Stem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 821 Stem haberi bulunmuştur.

Stem Haberleri

Görme engelli robotik takımı

Görme engelli robotik takımı

Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu’ndan dört öğrenci, Türkiye’nin ilk görme engelli robotik takımını kurdu. Her yıl düzenlenen ve ortaokul seviyesindeki en prestijli robot yarışması olan First Lego League Challenge’da 285 puan toplayarak iyi bir derece elde eden öğrencilerin hedefi, kendilerini geliştirip uluslararası yarışmalarda boy göstermek.

22.06.2021Eğitim
Tahta-tebeşir ruhunu teknolojiyle harmanlayan bir ‘şefkat yuvası’

Tahta-tebeşir ruhunu teknolojiyle harmanlayan bir ‘şefkat yuvası’

158 yıldır çok sayıda zorluğa göğüs gererek bugünlere gelen, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonunu bugün kararlılıkla sürdürmeye devam eden Darüşşafaka için çağın gerekliliklerine uymak bir gereksinim olduğu kadar da dünyada ender kurumun gösterebildiği bir yetenek aslında.

15.06.2021Eğitim
Hasan Süel: Yüzde 100’ü yenilenebilir

Hasan Süel: Yüzde 100’ü yenilenebilir

Türkiye genelinde 12 veri merkezi, 16 ofis binası ve 25 binden fazla baz istasyonunda tüketilen yıllık toplam 515 gigawatt saat elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından satın aldıklarını açıklayan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “Böylece, yüzde 100 yenilenebilir enerji hedefimize planlanan tarihten 3 yıl daha erken ulaştık. Şebekesinin tamamında yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanan ilk ve tek operatör olduk” dedi.

29.04.2021Ekonomi
İmam hatiplerde dijital eğitim

İmam hatiplerde dijital eğitim

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce başlatılan HİSAR (imam hatip, inovasyon, STEM, atölye, robotik) adlı proje ile imam hatip okullarındaki öğretmenlere yönelik inovasyon, STEM, robotik alanında mesleki gelişim eğitimi verilecek; öğrencilere de kodlama ve tasarım odaklı düşünme becerileri kazandırılacak.

26.04.2021Eğitim
30 köy okuluna teknoloji sınıfı

30 köy okuluna teknoloji sınıfı

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından dijital geleceğe hazır nesiller yetiştirilmesi hedefiyle hayata geçirilen ‘Yarını Kodlayanlar’ projesinde eğitimde fırsat eşitliği sağlamak üzere yeni bir adım atıldı.

21.04.2021Ekonomi
Yarını Kodlayanlar projesinde köylere teknoloji sınıfları kurulacak

'Yarını Kodlayanlar' projesinde köylere teknoloji sınıfları kurulacak

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği, 5 yıl önce hayata geçirdikleri “Yarını Kodlayanlar” projesini yaygınlaştırmaya devam ediyor. Proje kapsamında, kırsal bölgelerdeki öğrencilerin teknolojiye erişimini artırmak amacıyla 30 köy okulunda tam donanımlı teknoloji sınıfları kurulacak. Aynı zamanda EBA Destek Noktaları olarak kullanılacak olan bu sınıflarda öğrencilere kodlama başta olmak üzere çeşitli teknoloji eğitimleri verilecek.

20.04.2021 Teknoloji
Steam hesap değeri nasıl öğrenilir Steam hesap değeri öğrenme ve hesaplama

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? Steam hesap değeri öğrenme ve hesaplama

Steam hesap değeri genel olarak içerisinde aşırı oynamayan hesapların satışını yapmak için tercih edilmektedir. Hesabın güncel tutarını bilmek için kişiler, farklı birkaç alternatif yol kullanarak hesaplarının değerlerini öğrenebilir. Sizler için Steam hesap değeri nasıl öğrenilir ve nasıl hesaplanır hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

20.04.2021Teknoloji
Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” sonuçları açıklandı

Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” sonuçları açıklandı

Visa Güneydoğu Avrupa Bölge Genel Müdürü Berna Ülman: “Teknolojiyi yaratan girişimlerde kadınların payının artması adına harekete geçiyoruz”

30.03.2021Ekonomi
HP Türkiyeye Yeşil Ofis sertifikası

HP Türkiye'ye Yeşil Ofis sertifikası

HP Türkiye, gelecek nesiller için yaşamı sürdürülebilir biçimde iyileştirmek amacıyla eğitim ve çevre konusundaki çalışmalarını sürdürüyor. Faaliyetlerinin odağında konumlandırdığı sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 6-12 yaş öğrencileri ve öğretmenleri hedefleyen Kurcala.co Dijital Öğrenme Platformu'nu ERTEV ile hayata geçiren HP Türkiye, aynı zamanda WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından belirlenen kritlerleri yerine getirerek Yeşil Ofis Diploması'nı almaya hak kazandı.

22.03.2021Teknoloji
Arçelikten istihdamda cinsiyet eşitliği zirvesi

Arçelik'ten istihdamda cinsiyet eşitliği zirvesi

Arçelik, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) iş birliğiyle düzenlediği zirve ile pandemi döneminde daha da artan kadın istihdamı sorununa çözüm olabilecek çalışmalarına dikkat çekti.

16.03.2021Ekonomi
Pandemi kırsal kesimdeki üniversiteleri ve öğrencilerini nasıl etkiledi

Pandemi kırsal kesimdeki üniversiteleri ve öğrencilerini nasıl etkiledi?

Tüm dünyada olduğu gibi COVID-19 pandemisi Türkiye’de de eğitim kurumlarını derinden etkiledi. Hiç kuşkusuz yükseköğretim kurumları da bundan nasibini aldı. Diğer eğitim kurumları (ilkokul, ortaokul ve lise) gibi yükseköğretim kurumları da pandeminin yayılma hızını önlemek amacıyla yüz yüze eğitime ara verdi ve eğitim-öğretimde meydana gelecek kesintiyi bir nebze de olsa azaltabilmek için uzaktan eğitime geçti.

8.03.2021Eğitim
Dünyanın bilime, bilimin kadınlara ve kız çocuklarına ihtiyacı var

Dünyanın bilime, bilimin kadınlara ve kız çocuklarına ihtiyacı var

Kadınların ve kız çocuklarının bilim, teknoloji ve girişimcilik alanlarına katılımının ve erişiminin desteklenmesi, teşvik edilmesi ve farkındalık oluşturması amacıyla 11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü kapsamında Teknolojide Kadın Derneği ve IMPACT 2030 Türkiye Etki Konseyi etkinlik düzenledi.

11.02.2021Teknoloji
21’inci yüzyıl ve pandemide öğrenci olmak

21’inci yüzyıl ve pandemide öğrenci olmak

21’inci yüzyılla birlikte sanayi ve teknoloji oldukça gelişti, Endüstri 4.0 sonrası 5.0 dönemi sorgulanır hale geldi. Gelişmiş ülkeler tarafından 21’inci yüzyılda ihtiyaç duyulan insan profili yeniden tanımlandı. Problem üreten değil çözüm ortaya koyan, muhakeme gücü yüksek, teknolojiye hâkim, olabildiğince dil bilen ve takım çalışmasına uygun bireylerin yetiştirilmesi ön plana çıktı.

8.02.2021Eğitim
Türk kızlarının sesi olmak istiyorum

'Türk kızlarının sesi olmak istiyorum'

Selin Özünaldım 17 yaşında ve lise 3’üncü sınıf öğrencisi. Ancak şimdiden çok sayıda boyundan büyük işe kalkıştı. Hem UN Women’in (Birleşmiş Milletler Kadın Birimi) küresel cinsiyet eşitliği hareketi olan HeForShe’nin Türkiye'deki en genç temsilcisi hem de Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde seçilen 300 aktivistten biri.

4.02.2021Eğitim
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’nin restorasyonu yarılandı

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’nin restorasyonu yarılandı

Restorasyon çalışmalarına geçtiğimiz ağustos ayında başlanan Mamak’ın uzaya açılan kapısı Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’nin yeniden inşasında yarıya gelindi.

29.01.2021Teknoloji
Lego hayranlarına yeni dergi

Lego hayranlarına yeni dergi

Lego meraklıları için yeni bir dergi çıktı: LEGO STEM. Çocukları kendi lego modellerini tasarlamaya ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaya teşvik edecek derginin, ilk sayısında “robotlar ve yapay zekâ” konusuna yer veriyor. Ayrıca her sayısında eşsiz bir lego hediyesi de olacak!

14.01.2021Kitap Sanat
Erken çocukluğun önemi

Erken çocukluğun önemi

Yaşamın her evresi, kendine özgü gereksinimler, özellikler ve gelişimsel performanslarla tanımlanır. Ancak, yaşam döngümüz içinde dinamik bir etkileşim içinde olan her bir evre kendinden önceki ve sonraki evreden bağımsız düşünülemez. Özellikle de erken çocukluk olarak tanımlanan 0-6 yaş döneminde, kazanılan bilgi, beceri, tutum ve alışkanlıklar, tecrübeler, maruz kalınan olanak ve sınırlılıklar, yaşam boyu etkisini devam ettirir. Erken çocukluk yıllarındaki doğru başlangıçlar, çocukların hayata güçlü ve sağlam adımlarla başlamasının garantisidir ve tüm yaşamı etkiler.

7.12.2020Eğitim
Öğretmenin resim defteri

Öğretmenin resim defteri

Kış mevsiminin güneşli bir öğleninde, Beytüşşebap Devlet Hastanesi önünde elmas gözlü bir kız çocuğunun, mesleğinin ilk yılındaki İzmirli öğretmenine sualidir aslında okuduğunuz başlık…

23.11.2020Eğitim
Son dakika... Koronavirüsle ilgili dikkat çeken araştırma: 3 kat daha fazla...

Son dakika... Koronavirüsle ilgili dikkat çeken araştırma: 3 kat daha fazla...

ABD’deki Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, sigara içmenin bağışıklık sistemini zayıflatarak 3 kat daha fazla hücrenin koronavirüs ile enfekte olmasına neden olduğunun ortaya koydu.

18.11.2020Dünya
Şenliğe ‘evdeki öğretmenler’ olarak veliler de davetli

Şenliğe ‘evdeki öğretmenler’ olarak veliler de davetli

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenecek geleneksel ÖRAV Eğitim Şenliği’nin altıncısı bu yıl herkese açık olarak çevirimiçi gerçekleştirilecek. Türkiye'nin uzaktan eğitim alanındaki ilk ve öncü şirketleri Enocta ve Advancity sponsorluğunda, 21 Kasım saat 13:00-17:30 arasında düzenlenecek. Altıncı ÖRAV Eğitim Şenliği’nin bu yılki teması ise ‘Pandemi Sonrası Dönüşüm’.

17.11.2020Eğitim
Çocuklar maket teleskopla NASAdan ödül aldı

Çocuklar maket teleskopla NASA'dan ödül aldı

NASA / ESA Hubble Uzay Teleskobunun 30. doğum gününe özel düzenlenen ve Hubble Uzay Teleskobundan esinlenerek yapılan çizimler, resimler, heykeller, müzik ve şiirlerin kabul edildiği tasarım yarışması ile Avrupa Uzay Ajansı ESA Paxi tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren 8 yaşındaki çiftçi çocukları Zeynep Turan, Esila Polat ve Esil Kalkan Kayseri Şeker’i ziyaret ederek, yaşadıkları mutluluğu Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile paylaştı.

6.11.2020Teknoloji
Teknoloji eğitimi almış kadın sayısı fazla, üreten az

Teknoloji eğitimi almış kadın sayısı fazla, üreten az

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) Başkanı Zehra Öney, "Türkiye'de bilim ve teknoloji alanlarında mezun kadın sayısı ortalama olarak Avrupa’daki her ülkeden yüksek durumda. Ancak istihdamda rakamlar bu kadar güzel değil. Ar-Ge’de, üretimde, yazılımda teknoloji üreten kadın sayısı sadece yüzde 2-3’lerde. Bunun getireceği çok büyük sorunları ilerleyen zamanlarda insanlık olarak yaşıyor ve görüyor olacağız." dedi.

13.10.2020Teknoloji
Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Ekonomik Güncelleme Raporu yayımlandı

Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Ekonomik Güncelleme Raporu yayımlandı

Dünya Bankası tarafından, Avrupa ve Orta Asya bölgesindeki yükselen ve gelişmekte olan ekonomilerin bu yıl yüzde 4,45 daralmasının ve 2008 küresel finansal krizinden bu yana en kötü resesyonu kaydetmesinin beklendiği bildirildi.

7.10.2020Ekonomi
ASM Global, San Antonio’da espor arenası inşaatına başlıyor

ASM Global, San Antonio’da espor arenası inşaatına başlıyor

Bir mekân yönetimi ve hizmetleri şirketi olan ASM Global ve Port San Antonio, 60 milyon dolarlık bir espor tesisinin inşaatı için izlenecek yol haritasını açıkladı.

6.10.2020eSpor
Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi ne zaman açılacak

Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi ne zaman açılacak?

Restorasyonuna geçen ay başlanan Mamak'taki Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi, kapılarını nisan ayında uzay meraklılarına açacak.

28.09.2020Teknoloji
Robotik Süreç Otomasyonu Yazılımcısı eğitimleri başlıyor

'Robotik Süreç Otomasyonu Yazılımcısı' eğitimleri başlıyor

Teknolojide Kadın Derneği, Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) alanlarında eğitimlerini tamamlayan gençler için ‘Robotik Süreç Otomasyonu Yazılımcısı’ (RPA Developer) Programı’nı hayata geçiriyor. Denizbank, UiPath ve Linktera’nın da kurumsal destekçileri arasında yer aldığı dernek, iş garantili eğitimler vererek özellikle bu konudaki açığı kapamak için önemli adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

10.09.2020Teknoloji
Öğrencilere yönelik geliştirilen iPad uygulamaları

Öğrencilere yönelik geliştirilen iPad uygulamaları

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Uzaktan eğitimin de hayatımıza girmesiyle birlikte kullanıcılar bilgisayarlarından ve tabletlerinden eğitimleri için destek alıyor. İşte bu kapsamda kullanıcıların işine yarayabilecek ve iPad için geliştirilen o uygulamalar...

5.09.2020Teknoloji
Hârezmi Eğitim Modelini geliştirme çalıştayı düzenlendi

Hârezmi Eğitim Modeli'ni geliştirme çalıştayı düzenlendi

Öğrencilerin, okulda öğrendiklerinin güncel hayatla bağlantısını kurmalarının öneminden hareketle geliştirilen Hârezmî Eğitim Modeli kapsamında yeni dönem strateji geliştirme çalıştayı düzenlendi.

23.08.2020Eğitim
8 ve 12’nci sınıflar hariç kursta yüz yüze eğitim yok

8 ve 12’nci sınıflar hariç kursta yüz yüze eğitim yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül’de yüz yüze eğitime geçileceğini belirterek, “Özel okullarda 12'nci ve 8'inci sınıflar hariç ‘destekleme yetiştirme kursu’ adı altında yüz yüze eğitime izin verilmeyecek. Aksi halde cezai müeyyide uygulanacak. Diğer kademelerin kaydına izin verilmeyecek” dedi.

19.08.2020Eğitim
Bakan Selçuk okulların ne zaman açılacağını MEB Asistana sordu

Bakan Selçuk okulların ne zaman açılacağını MEB Asistan'a sordu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) hayata geçirdiği 'MEB Asistan' uygulamasının açılış toplantısında konuştu. Eğitime dair sorulara yanıt veren MEB Asistan'ı toplantı sırasında Bakan Selçuk da soru sordu.

18.08.2020Eğitim
Yeni marka şehirler lazım

Yeni marka şehirler lazım

Uygun fırsatlar yaratıldığında doğru yatırımların Türkiye’ye geleceğini söyleyen Gürallar Grup Yönetim Kurulu Başkanvekili Esin Güral Argat, “Türkiye’nin İstanbul ve Bodrum dışında yeni marka şehirlere ihtiyacı var. Ülkemizin farklı kültürleri kucaklayan yapısı, mutfağı, doğal güzellikleri bize bunu yapabilmek için birçok olanak sağlıyor. İlerleyen dönemde farklı özellikleri ile tanınan başka marka şehirlerimiz olacağını düşünüyorum” dedi.

11.08.2020Ekonomi
Bugünün mesleklerinin yarısı 20 yıl içinde yok olacak

Bugünün mesleklerinin yarısı 20 yıl içinde yok olacak

Başta Kız Çocukları Olmak Üzere Gençlerin Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik (BTMM-STEM) Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonu Başkanı AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, "Yapılan araştırmalara göre önümüzdeki 20 yıl içinde mevcut mesleklerin yüzde 47'si olmayacak. Bu mesleklerin yerini ya bilgisayarlar ya da başka meslekler alacak." dedi.

13.07.2020Teknoloji
HP 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı

HP 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı

HP, şirketin çeşitliliği ve katılım oranını artırmak, karbon ayak izini azaltmak ve toplumları güçlendirmek için yaptığı çalışmaları özetleyen 2019 Sürdürülebilir Etki Raporu‘nu yayınladı.

7.07.2020Teknoloji
Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiyenin geleceğine ışık tutuyor

Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiye'nin geleceğine ışık tutuyor

Microsoft’un Türkiye’de kadınların teknolojide daha fazla söz sahibi olması için her yıl düzenlediği Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasının 2020 kazananları belli oldu. Microsoft Teams üzerinden gerçekleşen aday sunumları ve jüri oylamaları sonucunda toplam 5 faklı kategoride yılın en iyi projeleri değerlendirildi.

29.06.2020Teknoloji
Astronotların eğitimi için geliştirilen uzay kokusu parfüm oldu

Astronotların eğitimi için geliştirilen 'uzay kokusu' parfüm oldu

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'da çalışan bir kimyagerin geliştirdiği 'uzay kokusu'nun parfüm olarak piyasaya çıkarılması için kitle fonlaması platformu Kickstarter üzerinden bir proje başlatıldı.

29.06.2020Teknoloji
Genç bilişimciler, çevirim içi eğitimlerle istihdama kazandırılacak

Genç bilişimciler, çevirim içi eğitimlerle istihdama kazandırılacak

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile Teknolojide Kadın Derneğinin (wtech) hayata geçirdiği "Genç Dönüşüm" projesiyle genç bilişimciler, çevirim içi eğitimlerle istihdama kazandırılacak.

24.06.2020Teknoloji
Bakan Selçuk: LGS 18 bin okulda yapılacak

Bakan Selçuk: LGS 18 bin okulda yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran’da yapılacak LGS’nin 18 bin okulda gerçekleşeceği, 353 bin kişinin görev alacağını açıkladı. Bakan Selçuk, sosyal mesafenin korunması için gerekli tedbirlerin alındığını söyleyerek, Covid-19’lu çocukların ise velilerinin bildirmeleri halinde ayrı bir okulda sınava alınacaklarını belirtti.

15.06.2020Eğitim
Seminerler iptal mi edildi MEBden Haziran 2020 öğretmen seminerleri açıklaması

Seminerler iptal mi edildi? MEB'den Haziran 2020 öğretmen seminerleri açıklaması

Öğretmenlerin meslek içi eğitimi olarak adlandırılan seminer dönemleri ile ilgili son gelişme, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre öğretmenler, 22-30 Haziran tarihleri arasında seminerlere çevrimiçi veya yüz yüze yöntemi katılabilecek. Seminerler, öğretmenlerin kendi okullarında ya da bulundukları illerdeki okullarda yapılacak. İşte, MEB'in açıkladığı Haziran 2020 öğretmen seminerleri hakkında detaylı bilgiler

11.06.2020Eğitim
Öğretmenlerin yaz dönemi çalışmaları yüz yüze olacak

Öğretmenlerin yaz dönemi çalışmaları yüz yüze olacak

Normalleşme süreci kapsamında 1 milyona yakın öğretmenin yaz dönemi mesleki çalışmaları, 22-30 Haziran'da yüz yüze ve çevrim içi düzenlenecek. Öğretmenler, kendi okullarında ya da bulundukları illerdeki okullarda mesleki çalışmalarını yapabilecek.

8.06.2020Eğitim
Öğrencilerden Dünya Çevre Günü çağrısı

Öğrencilerden Dünya Çevre Günü çağrısı

Öğrenciler, 5 Haziran Dünya Günü için bir duyarlılık çağrısı yaptı. Hisar Okulları öğrencileri herkesin dünyanın sesine kulak vermesi gerektiğini ve günlük yaşamlarında yapacakları basit değişikliklerle daha temiz bir çevreye büyük katkıda bulunabileceklerini söyledi.

5.06.2020Eğitim
WWDC 2020: Appleın yazılım geliştiriciler zirvesi başlıyor

WWDC 2020: Apple'ın yazılım geliştiriciler zirvesi başlıyor

Apple'ın hemen her sene düzenlediği ve dünyanın birçok noktasından yazılım geliştiricilere ev sahipliği yapan WWDC (Dünya Yazılım Geliştiriciler Konferansı) bu yıl 22 Haziran tarihinde kapılarını açacak. Ancak bulunduğumuz özel süreç nedeniyle bu kez etkinlik tamamen 'sanal' ortamda yapılacak. Peki bu yıl WWDC'de bizi neler bekliyor?

6.05.2020Teknoloji
Netaştan 100 çocuğa online STEM eğitimi

Netaş'tan 100 çocuğa online STEM eğitimi

Netaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılına özel 100 çocuğa STEM, tasarım ve kodlama online eğitim paketi hediye etti.

23.04.2020Teknoloji
Ali Kuşçu Gökbilim Merkezinin ihalesi gelecek ay yapılacak

Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin ihalesi gelecek ay yapılacak

Yangında kullanılamaz hale gelen Mamak'taki Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin yeniden inşaası için gelecek ay ihaleye çıkılacak.

17.04.2020Teknoloji
Çocuklar Evde Oyun Değil, Kodlama Öğreniyor

Çocuklar Evde Oyun Değil, Kodlama Öğreniyor

Okulların uzaktan eğitime geçmesiyle beraber yeni eğitim modelleri tasarlanmaya, eğitim yöntem ve araçları da değişim göstermeye devam ediyor. Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve evde öğrenme becerilerinin geliştirilmesi için eğitimciler özellikle teknolojik ve uygulamalı derslere ağırlık veriyor. Evde kalınan dönemin en verimli şekilde kullanılması için İELEV Okulları, anaokulundan itibaren başlattığı kodlama ve STEM derslerini artık online maker atölyeleri şeklinde düzenliyor. Böylelikle çocuklar evde hem uygulamalı öğreniyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor.

Öğrencilerine uzaktan eğitimle kodlama öğretiyorlar

Öğrencilerine uzaktan eğitimle kodlama öğretiyorlar

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV), vakfa bağlı okullarda ‘Online Maker Atölyeleri’ aracılığıyla verilen eğitimlerle okul kültürünün evlere taşındığını duyurdu.

3.04.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Bilimkurgu dünyasının anahtarı mı?

Elon Musk’ın son marifeti, Neuralink adlı şirketinin bir ürünü olan beyin çipi! Geçen cuma beynine çip takılan bir domuz basının karşısına çıkarıldı. Musk, yeni oyuncağının hastalıklar üzerindeki etkisini parlatırken bunun bilimkurguvari bir geleceğin ilk adımı olabileceği de konuşuluyor.

6.09.2020