EKSTRA
MENÜ

Kişisel Bakım

Kişisel Bakım haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kişisel Bakım hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.650 Kişisel Bakım haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kişisel Bakım Haberleri

Ekim indirimde öne çıkan trend elektronik ürünler

Ekim indirimde öne çıkan trend elektronik ürünler

Teknoloji sevenler ve hayatlarının her alanında teknolojinin sağladığı kolaylıkları yaşamak isteyenler için elektronik ürün indirimleri oldukça önemli. Ekim ayında da birçok elektronik üründe cazip indirim ve kampanyalar buluyor. Bu içeriğimizde teknoloji tutkunlarının asla “hayır” diyemeyeceği fırsatları listeledik. İşte o cazip fırsatlar…

11.10.2021Trend Ürünler
Covid, cinsel hayatımızı öldürdü mü ‘Maske ile sevişiyoruz, öpüşmeyi unuttuk’

Covid, cinsel hayatımızı öldürdü mü? ‘Maske ile sevişiyoruz, öpüşmeyi unuttuk’

Bir buçuk yıldır koronavirüs ile mücadele ediyoruz ve bu sürenin bir kısmı da karantinada, evlerde kapalı halde geçti. Beraber yaşayan/ayrı yaşayan çiftler ve ilişkisi olmayan kişilerin cinsel hayatları ciddi şekilde etkilendi. Kimisi hijyen takıntıları geliştirdi, kimisinin libidosu azaldı, kimisi ise aldığı kilolar yüzünden cinsel ilişki istemez oldu... Pandeminin cinsel hayata etkilerini 9 soruda inceledik

10.10.2021Gündem
A101 7 Ekim 2021 kataloğu A101 aktüel indirimli ürünler kataloğunda bu hafta neler var

A101 7 Ekim 2021 kataloğu! A101 aktüel indirimli ürünler kataloğunda bu hafta neler var?

A101 aktüel ürünler kataloğu 7 Ekim Perşembe yayınlandı. A101 bu hafta buz dolabından televizyona pek çok elektronik ev eşyasını indirimli olarak alışveriş severlerin beğenisine sunuyor. İndirim fırsatlarını raflarına taşıyan A101 markette akıllı saat 69,95 TL, cep telefonu 1.199,00 TL, çamaşır makinesi 1,799,00, kadife kaymaz salon halısı 139,00 TL'den satışa sunulacak. Ayrıca A101 kataloglarda temizlik malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri de yer alıyor. Peki, A101 aktüel indirimli ürünler kataloğunda bu hafta neler var? İşte A101 7 Ekim 2021 kataloğu...

6.10.2021Ekonomi
Kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi..

Kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir? Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi..

Evlerin en şirin hayvanları içerisinde şüphesiz kediler gelir. Tabii onların da bazı kişisel bakım ihtiyaçları vardır ve bunları karşılamak da sahiplerine düşer. Özellikle tırnak kesimi merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir? Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi hakkında detayları derledik.

4.10.2021Araştırma
O artık ergen Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...

O artık ergen! Kurallar, sınırlar ve sorumluluk...

Bir buçuk yıl süren uzun bir aradan sonra okulların yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte okul-aile ve öğrencinin yeniden bir araya geldiği, heyecan veren bir uyum sürecini geride bıraktık. Uzaktan eğitim süreci ile birlikte aile-okul ve öğrenci üçgeni içinde farklılaşan sorumluluklar oldu. Özel Ata Koleji Ortaokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, psikososyal uyumu sağladığımız bu günlerde aile olarak ergenlik dönemindeki çocuklarımızın sorumluluk duygusunun gelişimine sağlayacağımız katkılar ve onların akademik-sosyal ve duygusal gelişimini hızlandıracak faktörler hakkında bilgi verdi.

1.10.2021Eğitim
Koç Topluluğunun pandemiden önce 97 bin olan istihdamı bugün 110 binin üzerine çıktı

Koç Topluluğu'nun pandemiden önce 97 bin olan istihdamı bugün 110 binin üzerine çıktı

Koç Holding İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Başkanı Özgür Burak Akkol, pandemi ile birlikte yeniden şekillenen iş dünyası ve Koç Topluluğu’nda hayata geçirilen uygulamaları anlattı.

28.09.2021Ekonomi
Okyanus Sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır Okyanus Suyu Sabununun cilde ve saça faydaları

Okyanus Sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Okyanus Suyu Sabununun cilde ve saça faydaları

Okyanus suyu sabunu; kişisel bakım ve cilt temizliği adına kullanılan sabun çeşitleri içerisinde bulunmaktadır. Çok kuru ya da çok yağlı ciltli, akneli, sivilceli, siyah noktalı ciltlere sahip olan bireylerin, sıklıkla tercih etmiş oldukları doğal sabunlardan birisidir. Okyanus suyu sabunu; içermiş olduğu mineral, yağ, vitamin gibi bileşenlerden ötürü cilde güzel görünüm kazandırmakta ve cildi yumuşatarak pürüzsüz bir hale getirmektedir. Peki okyanus suyu sabunu ne işe yarar, neye iyi gelir ve nasıl kullanılır? Okyanus suyu sabununun cilde ve saça faydaları nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

İnci Tozu Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Doğal İnci Tozu Sabununun cilde faydaları

İnci Tozu Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Doğal İnci Tozu Sabununun cilde faydaları

Günümüz modern yaşam insanları oldukça yormakta ve yıpratmaktadır. Hızlı bir iş hayatı, yoğun ve stresli trafik, kapalı ve klimalı ortamlarda çalışmak zorunluluğu insanın doğal saatini ve haliyle doğal dengesini de sarsmaktadır. Bilinçlenen kişiler daha çok doğal ürünlere yönelmektedir. Gıdadan, temizlik ve kozmetik ürünlerine kadar kimyasal içermeyen, doğal ve katkısız ürünlere talep her geçen gün artmaktadır. Bilhassa kişisel bakım ürünlerinde doğal ve kimyasal içermeyenlere olan ilgi her geçen gün artmaktadır. İnci tozu sabunu da böyle bir üründür. İşte ilgiyle okuyacağınız inci tozu sabunu nedir, ne işe yarar, inci tozu sabununun faydaları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Ardıç Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Doğal Ardıç Sabununun faydaları nelerdir

Ardıç Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Doğal Ardıç Sabununun faydaları nelerdir

İnsanın doğal yaşamdan uzaklaşması ve suni malzemelerle çevrili bir ortamda yaşaması uzun vadede sağlığını olumsuz etkilemektedir. Birçok bilimsel araştırma doğal beslenmenin, yeterli ve kaliteli oksijen almanın sağlığı olumlu etkilendiğini ortaya koymaktadır. Beslenmeden kullanılan temizlik malzemelerine kadar hemen hemen her ürün kimyasal ve sağlığa zararlı maddeler içermektedir. Bilinçlenen kişiler yaşamlarında daha az kimyasallar kullanmaya özen göstermektedirler. Bu düşünceden hareket edenler özellikle kişisel bakım ürünlerinde doğal ürünlere yönelmektedir. Son zamanlarda sıklıkla işitilen ardıç sabunu da bu anlamda merak konusu olmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız ardıç sabunu nedir, nasıl elde edilir, ardıç sabunu ne işe yarar, ardıç sabununun faydaları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Maskeye rağmen satın aldılar... Talep artışı inanılmaz boyutlara ulaştı

Maskeye rağmen satın aldılar... 'Talep artışı inanılmaz boyutlara ulaştı'

Pandemiyle değişen dünyada hijyen ürünlerine olan talebin artış göstermesi kozmetik sektörünü de hareketlendirdi. 'Kişisel hijyen, dezenfektan ürünlerinde talep artışının inanılmaz boyutlara ulaştığını' belirten uzmanlar Türkiye'den yapılan ihracatın da hız kesmediğini vurguladı. Ayrıca maske de makyaj ürünleri satışlarını özellikle göz alanında tercih edilmesini sağladı.

24.09.2021Ekonomi
Endüstriyel enzim pazarının 2 milyar doları Türkiye ve yakın coğrafyasında

Endüstriyel enzim pazarının 2 milyar doları Türkiye ve yakın coğrafyasında

LIVZYM Biyoteknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Serdar Uysal "Teknolojiden petrokimyaya, aşı ve ilaçtan otomobil ve savunmaya onlarca farklı alanda yürütülen bu sürecin önemli aktörlerinden biri de enzim. Türkiye'de gıda sektöründe kullanılan enzimin önemli bir kısmının üretimiyle birlikte, ülkemiz ithalatını önemli ölçüde ikame etmek mümkün" dedi.

20.09.2021Ekonomi
Elimizi uzatmak için o gün bugün

Elimizi uzatmak için o gün bugün

Sokakta gördüğümüz yaralı bir hayvan, yanan ormanlar, şiddet gören bir kadın… Vicdanımız her gün başka bir yardım çağrısıyla sınanıyor. Hep bir şeyler yapmak istiyoruz ama nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Belki de yardım eli uzatmak için o gün bugündür. 5 Eylül Uluslararası Yardımseverlik Günü vesilesiyle başkasının hayatına dokunup neler yapabiliriz, yaşama nasıl katkımız olur, bilenlere sorduk.

Evde Mermer Efektli Manikür Nasıl Yapılır Mermer Desenli Oje Yapımının Püf Noktaları

Evde Mermer Efektli Manikür Nasıl Yapılır? Mermer Desenli Oje Yapımının Püf Noktaları

Tırnak sanatı geri döndü. Hayır, eski tarz çıkartmalardan ve baskılardan bahsetmiyoruz. Zarif, sofistike tırnak tasarımları; renk bloklarından dama tahtası baskılarına kadar aklınıza gelen her şey... Ve 2021’ de evde kalmak zorunda olmamız bize bir şey öğrettiyse, o da güzellik bakımı ve kişisel bakım söz konusu olduğunda, aslında birçoğunu evde yapabileceğimizdir. Bu yüzden manikür için ayırdığınız parayı biriktirin ve bunun yerine evde en iyi tırnak tasarımlarından bazılarını deneyin. İşte tırnak tasarımlarından biri evde mermer manikür yapımı ve püf noktaları…

17.08.2021Stil Önerileri
Kozmetik devi konkordato istedi

Kozmetik devi konkordato istedi

Geçen haziranda yapılan seçimde Galatasaray Kulübü başkan adayı olan Tunçer Hunca, sahibi olduğu 200 milyon lira cirolu Hunca Kozmetik dahil 3 şirket için konkordato talep etti. Mahkeme önceki gün 3 aylık geçici mühlet verdi. Böylece, şirketler hacizlere karşı korumaya alınmış oldu.

8.08.2021Ekonomi
P&Gnin Olimpik Anneleri İbrahim Çolaka destek için buluştu

P&G'nin Olimpik Anneleri İbrahim Çolak'a destek için buluştu

P&G’nin Türkiye’de spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı Olimpik Anneler projesinin yıldızları olan sporcu anneleri, Olimpiyatlarda mücadele eden çocuklarına destek vermek amacıyla bir araya geldi.

2.08.2021Tokyo2020
Florür nedir, ne işe yarar Florürün zararları ve faydaları nelerdir

Florür nedir, ne işe yarar? Florürün zararları ve faydaları nelerdir?

Florür kelimesi Fransızca kökenli bir sözcüktür. Bu dilden Türkçeye geçmiştir. Florür kimya sektöründe yer alarak pek çok ürünün yapımında ve içinde yer almaktadır. Özellikle kişisel bakım ürünlerinde çoğunda florür maddesine yer verilmektedir. Elbette ki bu maddenin faydaları ve zararları da bulunmaktadır. Florür nedir, ne işe yaramaktadır, florür maddesinin zararları ve faydaları nelerdir detayları derledik.

15.07.2021Araştırma
Bekarlar neden daha güzel kokar

Bekarlar neden daha güzel kokar?

Vücut kokularıyla ilgili yapılan bazı araştırmalar, oldukça ilginç bilgiler ortaya koydu. Araştırmalara göre bekar erkekler evli erkeklerden daha çekici kokuyor, menstrüasyon sırasındaki kadınlar erkeklere daha hoş kokuyor. Koku deyip geçmeyin, bilime kulak verin...

1.07.2021Dünya
Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur

Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur?

Kusursuz bir yüze sahip olmak herkesin hayalidir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, günümüzde popüler hale gelen altın oran yüz hatlarına nasıl sahip olunabileceğini sizler için anlattı.

25.06.2021Kişisel Bakım
Mikroplastik nedir

Mikroplastik nedir?

Mikroplastik terimi ilk olarak 2004 yılında, Britanya İmparatorluk Nişanı sahibi profesör Richard Thompson (Plymouth Üniversitesi) tarafından kullanılmıştır. Bu sebeple Thompson, “mikroplastiğin babası” olarak anılmaktadır. Oluşumlarına göre mikroplastikler, birincil ve ikincil mikroplastikler olmak üzere iki gruba ayrılır.

21.06.2021Gündem
Düğün gününüze vücudunuzu içten ve dıştan hazırlamanın 5 yolu

Düğün gününüze vücudunuzu içten ve dıştan hazırlamanın 5 yolu

Yaklaşık bir yıldır süren Covid-19 salgını ve yasaklarının sona ermesiyle birlikte düğün sezonu da açıldı. Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Kemal Ataönder, hayatının en güzel gününde muhteşem ve kusursuz görünmeyi hedefleyen gelin ve damat adaylarına cerrahi müdahaleye gerek kalmadan düğün öncesi yapılabilecek medikal estetik uygulamaları anlattı.

19.06.2021Kişisel Bakım
Doxingden korunma rehberi

Doxing'den korunma rehberi

Fotoğraf paylaşmak ve konum etiketlemesi yapmak, belgeleri buluta yüklemek, yeni bir uygulama yüklemek ve hatta çevrimiçi perakende mağazalarına göz atmak. Farkında olsak da olmasak da günlük olarak kişisel veri yönetimiyle ilgileniyoruz. Bu sırada çoğu zaman hangi verileri paylaştığımız ve en önemlisi, bizi savunmasız kılan verilerin nihai alıcılarının kimler olduğu çok net değil. Her yaştan, meslekten ve geçmişe sahip çevrimiçi kullanıcıların karşılaştığı tehditlerden biri olan doxing, yani ifşa amacıyla kişisel bilgileri toplamak veya birine zarar vermek için başka bir şekilde kullanma pratiği günümüzün önemli tehditleri arasında yer alıyor. Kullanıcıların verilerinin kontrolünü geri almalarına ve doxing'den korunmalarına yardımcı olmak için uzmanlar, özel verilerin sorumlu bir şekilde nasıl ele alacağına dair kapsamlı bir kontrol listesi hazırladı.

15.06.2021Teknoloji
Sls Nedir Ve Zararları Nelerdir Sls Neden Zararlıdır

Sls Nedir Ve Zararları Nelerdir? Sls Neden Zararlıdır

Günümüzde bazı kimyasal ürünler insan sağlığını tehdit etmektedir. Özellikle SLS denilen Sodyum Lauril Sülfat da çok merak ediliyor. SLS nedir ve zararları nelerdir? SLS neden zararlıdır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
Yaza girmeden vücudunuzu şekillendirin

Yaza girmeden vücudunuzu şekillendirin

Yaza hazır girmeyi kim istemez ki? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu vücudunuzu yaza hazırlayacak uygulamaları anlatıyor.

Enflasyon son 7 ayda ilk kez geriledi

Enflasyon son 7 ayda ilk kez geriledi

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre enflasyon son 7 ayın en düşük seviyesini görmüş oldu.

3.06.2021Ekonomi
Berberler bugün açık mı 2021 Kademeli normalleşmede berberler, kuaförler ve güzellik salonları çalışma saatleri

Berberler bugün açık mı? 2021 Kademeli normalleşmede berberler, kuaförler ve güzellik salonları çalışma saatleri

17 günlük tam kapanma sürecinin sona ermesi ve kademeli normalleşme döneminin başlamasıyla birlikte kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar berberler açık mı, kuaför ve berberler çalışıyor mu sorularının yanıtlarını merak ediyor. 17 Mayıs 1 Haziran arasında uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde, sokağa çıkma yasağı hafta içerisinde yer alan günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında hafta sonu ise cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak şekilde sürdürülecek. Peki berberler bu süre içerisinde açık olacak mı? İşte, berber ve kuaförlerin çalışma saatleri

26.05.2021Gündem
Startup nedir ve nasıl yapılır Başarılı Start-Up örnekleri

Startup nedir ve nasıl yapılır? Başarılı Start-Up örnekleri

Startup günümüzde sıklıkla duyduğumuz terimlerden biridir. Bu terim ilk defa 2010 yılında Amerika'da ortaya çıkmıştır. Bir iş modeli olarak ortaya çıkan bu terim sonrasında tüm dünyaya yayılma göstermiştir. Startup nedir ve nasıl yapılır? Başarılı start-up örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
Pandemide en çok moda alışverişi yapıldı

Pandemide en çok moda alışverişi yapıldı

E-ticaret müşterisi salgın döneminde en çok moda alışverişi yaptı. İnternetten alışverişlerde moda ürünlerini elektronik ile kozmetik ve kişisel bakım izledi.

16.05.2021Ekonomi
Amerikalılar anneleri için bu yıl 28,1 milyar dolar harcayacak

Amerikalılar anneleri için bu yıl 28,1 milyar dolar harcayacak

ABD'de özel günler perakende sektörünü canlandırırken, Anneler Günü'nde çiçek, takı, giysi ve elektronik eşya gibi hediyeler için yapılacak harcamaların bu yıl geçen yıla kıyasla yüzde 5,2 artması bekleniyor.

8.05.2021Ekonomi
Daha genç görünmek mümkün

Daha genç görünmek mümkün

Günümüzde estetik kaygılar kadın erkek ayırt etmeden herkesin sorunu haline geldi. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlsun Aka, daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm için yapılabileceklerle ilgili bilgiler verdi.

Denetimlerde kayıt dışı çalıştığı belirlenen 30 bin 529 kişi vergi mükellefi yapıldı

Denetimlerde kayıt dışı çalıştığı belirlenen 30 bin 529 kişi vergi mükellefi yapıldı

Gelir İdaresi Başkanlığı geçen yıl 351 bin 451 denetim gerçekleştirdi. Başkanlık, geçen yıl akaryakıt, konaklama ve eğlence, gezi ve aktivite ile sağlıklı yaşam ve kişisel bakım sektörlerine yönelik de denetimler yaparak cezai işlem uyguladı.

6.05.2021Ekonomi
Anneler Günü için geri sayım: En çok teknolojik ürün istiyorlar

Anneler Günü için geri sayım: En çok teknolojik ürün istiyorlar

MediaMarkt’ın’ın Yöntem Research ile gerçekleştirdiği ‘Anneler ne ister’ araştırmasının sonuçlarına göre Anneler Günü’nde 3 anneden ikisi teknolojik ürün istiyor. Anneler günlük ihtiyaçlarına yönelik hediyeler talep ederken çiçek, parfüm ve takı ise beklenen hediyeler arasında son sıralarda yer aldı.

3.05.2021Teknoloji
ZUBİZU üyelerine özel, istegelsin’de 50 TL indirim

ZUBİZU üyelerine özel, istegelsin’de 50 TL indirim

ZUBİZU üyeleri, Türkiye’nin ilk ve tek online süpermarketi istegelsin’den yaptıkları alışverişlerde, çok özel ayrıcalıklardan yararlanacak. istegelsin’de her 300 TL’lik alışverişe ZUBİZU’ya özel 50 TL indirim var.

3.05.2021Alışveriş
Yeşil Kil Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Yeşil Kil Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yeşil Kil Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yeşil Kil Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

İçerisinde toprağın faydalı minerallerini barındıran kil maskesinin sağladığı yararlar saymakla bitmiyor. Boyu bölgesine, yüze ve ellere uygulanabilen kil maskesi cildi pürüzsüzleştirir. Mevsim değişiklikleriyle beraber ciltte oluşan siyah nokta, kir ve yağlanmanın önüne geçebilmek için kil maskesi ideal bir bakım sağlar. Yeşil kil maskesi nedir, nasıl yapılır, yeşil kil maskesinin faydaları ve tarifleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

Gratis Çalışma Saatleri 2021 – Gratis saat kaçta kapanıyor/açılıyor Hafta içi ve hafta sonu Gratis açılış kapanış saatleri

Gratis Çalışma Saatleri 2021 – Gratis saat kaçta kapanıyor/açılıyor? Hafta içi ve hafta sonu Gratis açılış kapanış saatleri

Gratis firmasının çalışma saatleri vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor. Peki Gratis saat kaçta açılıyor ve saat kaçta kapanıyor? Hafta sonu açık mı? İşte Gratis çalışma saatleri ve detaylar

23.04.2021Gündem
Son dakika haberler... Avusturyada büyük şok Sağlık Bakanı istifa etti

Son dakika haberler... Avusturya'da büyük şok! Sağlık Bakanı istifa etti

Koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayılarında artış yaşanan Avusturya'da sürpriz bir gelişme yaşandı. 'Çok yoruldum, daha fazla dayanamıyorum' diyen Sağlık Bakanı Rudolf Anschober istifa etti.

13.04.2021Dünya
Karite Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Karite Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Karite Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Karite Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Afrika kökenli karite yağı diğer isimleri ile shea ve butter yağı son yıllarda özellikle kozmetik sektöründe son derece adı duyulan ve popüler olan özel bir yağ. Losyon ve nemlendirici olarak yaygın bir şekilde kullanımına rastlanan karite yağı, doğada bulunan en saf ve besleyici yağlardan biri olarak gösteriliyor. Kokusu bakımından Hindistan cevizini andıran karite yağına bu yağ hakkında bilgi edinmek istenen pek çok kişi tarafından araştırılıyor. En çok yanıtı merak edilenler karite yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Karite yağı faydaları ve kullanımı hakkında detayları derledik.

Medya yatırımları 2020de 13 milyar 976 milyon liraya ulaştı

Medya yatırımları 2020'de 13 milyar 976 milyon liraya ulaştı

Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2020 Yılı Raporu yayımlandı. Rapora göre; Türkiye’de toplam medya yatırımları 13 milyar 976 milyon TL olarak gerçekleşti.Mecra dışı reklam yatırımları ile beraber, toplam medya ve reklam yatırımları ise bir önceki yıla göre yüzde 24 oranında büyüyerek, 17 milyar 469 milyon TL oldu.

9.04.2021Ekonomi
Uzmanından ‘deniz tuzu’ uyarısı: En çok karaciğer, böbrek ve dalakta birikiyor

Uzmanından ‘deniz tuzu’ uyarısı: En çok karaciğer, böbrek ve dalakta birikiyor

Mikroplastiğin en çok deniz tuzunda bulunduğunu belirten ve zararları ile ilgili bilgi veren Uzman Diyetisyen Eda Balcı, “Verdiği zarar yıllar içinde ancak anlaşılabilir. En çok karaciğer, böbrek ve dalakta birikir” diyerek olası risklere dikkat çekti.

8.04.2021Sağlık
Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır İşte, Adım Adım Tırnak Eti Bakımı

Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır? İşte, Adım Adım Tırnak Eti Bakımı

Dış dünyayla en çok temas eden ellerimiz ve tırnaklarımız, haliyle pek çok olumsuzluktan kolayca etkilenebiliyor. Bunun sonucu olarak en fazla suya maruz kalan tırnak etleri hızlı bir şekilde büyüyor. Peki en sağlıklı yöntemle tırnak eti bakımı nasıl yapılır? İşte, adım adım tırnak eti bakımını paylaşıyoruz.

Avusturya’da üçüncü kez karantina

Avusturya’da üçüncü kez karantina

Avusturya’nın doğusunda yer alan 3 eyalette, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle 4’üncü kez 11 Nisan’a kadar geçerli olacak sıkı karantina koşulları uygulamaya geçirildi.

1.04.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Doğum ve emzirme dönemi kişisel bakım rutini

Doğum öncesi olduğu kadar doğum sonrası ve emzirme dönemi hormon değişimi ve beraberinde getirecektir. Doğum sonrası vücut zaman içerisinde kendi toparlamaya başlayacaktır. Eski bakım rutininize dönüp etkili adımlar ekleyerek bu süreci daha verimli hale getirmeniz ise mümkündür.

7.10.2021

Genital estetik ve PRP

Kadınların kişisel bakım arayış ve anlayışları, tıpkı birçok estetik uygulamada olduğu gibi “genital estetik” konusunda da yenilikleri/ilerlemeyi beraberinde getirdi.

2.10.2021

Estetiksiz kaş kaldırma yöntemleri nelerdir?

Kaşlar, bakışlara derinlik ve anlam katmaktadır. Zaman içerisinde yaş almayla birlikte düşmeye başlayan kaş dokusu kişilere yorgun ve yaşlı bir görünüm verebilir. Kaş düşüklüğü beraberinde kaş ortası kırışıklıklarına, alın bölgesi çizgilerine yol açabilir.

5.08.2021

Sertab haklı mı haksız mı?

Bodrum’da bir çevre etkinliğine katılan Sertab Erener’in, “Artık çocuk doğurmamamız gerekiyor. Biraz duralım gerçekten, çoğalmamamız gerekiyor. Fareden beter olduk, onlar bizden az ürüyor olabilirler” açıklaması tartışılıyor.

9.07.2021

Göz gençleştirmede uygulanan dolgu estetikleri

Göz kapakları ciltte yaşlanmanın ilk görüldüğü bölgelerden biridir. Göz çevresinin görünümünde pigment, elastikiyet, kalınlık, yağ, kemik ve kas da çok büyük bir rol oynayabilir.

1.05.2021

Pandemide kazananlar

SALGINDA günlük vaka sayıları katlana katlana artarak günlük 70 bine doğru yol alıyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı günde 300 civarında. Son sekiz haftada İzmir’de vakalar yüzde 390 artmış. Virüsün havadan inanılmaz bir hızla yayıldığı böyle bir ortamda korunmak için devletin zorlayıcı tedbirler almasını beklemeye gerek yok. Her birey, her işyeri kendi canını kurtarma telaşına düşmeli. Unutmayalım yaşam devam ettiği sürece ayakta kalmak bir şekilde mümkün olur. Ama hayatını kaybedenleri geri getirmek mümkün değil.

12.04.2021