EKSTRA
MENÜ

Kadem

Kadem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.653 Kadem haberi bulunmuştur.

Kadem Haberleri

Tuma Çelik hâkim karşısında... Mağdur kadını böyle suçladı

Tuma Çelik hâkim karşısında... Mağdur kadını böyle suçladı

Bağımsız milletvekili Tuma Çelik, cinsel istismarla yargılandığı davanın mağduru D.K.’yi ‘para kopartmaya çalışmak’la suçladı. D.K., “Para için yapıyor olsam, çocuklarımı kaybeder miydim?” diye ağladı.

25.02.2021Gündem
Tuma Çelikin cinsel saldırı davasında yargılanmasına başlandı

Tuma Çelik'in 'cinsel saldırı' davasında yargılanmasına başlandı

BAĞIMSIZ Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in, 31 Mart yerel seçim çalışmaları sırasında tanıştığı D.K. adlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılanmasına başlandı. Basına kapalı görülen duruşmada, 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası talep edilen Çelik'in suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.

24.02.2021Gündem
Güldane Biçer kimdir, bulundu mu Müge Anlıdaki Güldane Biçer olayının detayları

Güldane Biçer kimdir, bulundu mu? Müge Anlı'daki Güldane Biçer olayının detayları

Müge Anlı’daki Güldane Biçer olayının detayları merak konusu oldu. 10 yıldır sırra kadem basan Güldane Biçer’in bulunmasını isteyen yakınları Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi. Güldane Biçer’in ablası eşinden şüphe ettiğini dile getirdi. Peki, Güldane Biçer kimdir, bulundu mu? İşte Güldane Biçer olayında son durum…

24.02.2021Televizyon
Hakem bana kırmızı kart yerine, kırmızı tarak gösterdi

'Hakem bana kırmızı kart yerine, kırmızı tarak gösterdi'

Türk kadın futbol tarihinin sıra dışı kulüplerinden Filizspor'un hikayesini, takımın yıldızı, ünlü aktris Şehnaz Dilan'dan dinlemeye ne dersiniz?

23.02.2021Avrupa
Erol Mütercimler imam hatip mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle ikinci kez hakim karşısında

Erol Mütercimler imam hatip mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle ikinci kez hakim karşısında

Katıldığı bir televizyon programında imam lisesi mezunları hakkındaki sözleri nedeniyle "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 9 aydan 1 yıl 6 aya kadar kadar hapis istemiyle yargılanan Erol Mütercimler'in yargılanmasına devam edildi. Erol Mütercimler, "Hiçbir suç işlemedim" diyerek beraatini talep etti. Mahkeme, mütalaasını hazırlaması için dosyanın savcılığa gönderilmesine karar verdi.

22.02.2021Gündem
Dubai Emiri, eşi, kızları… Körfezde neler oluyor

Dubai Emiri, eşi, kızları… Körfez'de neler oluyor?

Dünyanın en zengin ve en güçlü insanlarından biri olan Dubai Emiri son yıllarda birçok kez sırra kadem basan kızları ve İngiltere’ye kaçan eski eşinin haberleriyle gündeme geldi. Kızlarının ve eşinin iddiaları kan donduracak cinsten, Şeyh ise her şeyi reddediyor.

17.02.2021Dünya
49 milyar liralık ‘koruma kalkanı’

49 milyar liralık ‘koruma kalkanı’

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Sosyal Koruma Kalkanımız ile doğrudan aktardığımız kaynağın toplam tutarı bugün itibarıyla 49 milyar liraya yaklaştı” dedi.

9.02.2021Ekonomi
KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Pandemi Psikolojisinde Aile panelinde konuştu

KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, "Pandemi Psikolojisinde Aile" panelinde konuştu

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde karantinadan dolayı destek mekanizmalarından ve sosyal çevrelerinden uzak kalan kadınların zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Dışarıda koronavirüs, içerideyse şiddet yüzünden kurtulamadıkları bir kapana kısıldılar. Bu süreç toplumsal cinsiyet rollerini yeniden düşünmemizi gerektiriyor." dedi.

8.02.2021Gündem
Bakan Selçuk: Sosyal Koruma Kalkanı destekleri 49 milyar liraya yaklaştı

Bakan Selçuk: Sosyal Koruma Kalkanı destekleri 49 milyar liraya yaklaştı

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Sosyal Koruma Kalkanımız ile doğrudan aktardığımız kaynağın toplam tutarı bugün itibarıyla 49 milyar liraya yaklaştı" dedi.

8.02.2021Ekonomi
Numan Kurtulmuş: Boş dedikodularla Türkiyenin kaybedecek vakti yok

Numan Kurtulmuş: Boş dedikodularla Türkiye'nin kaybedecek vakti yok

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Boş dedikodularla, boş bir takım polemiklerle, siyaseti zehirleyen bir takım tartışmalarla Türkiye'nin kaybedecek vakti yoktur. Biz Türkiye'yi daha ileriye götürmekle yükümlüyüz. Vazifemiz bu ülkeyi bölgesel büyük bir güç ve küresel bir aktör haline getirmek." dedi.

1.02.2021Gündem
Tuğçe Güder kimdir 37 yıl önce kendisini mezarlığa bırakan ailesini arıyor

Tuğçe Güder kimdir? 37 yıl önce kendisini mezarlığa bırakan ailesini arıyor

Bir süredir gözlerden uzak bir yaşam süren Tuğçe Güder bu sıralar özel hayatıyla gündemde. 2005 yılında Türkiye'nin en iyi mankeni seçilen siyahi model ve oyuncu Tuğçe Güder Aras'ın filmleri aratmayan bir hayat hikayesi var. 37 yıl önce kendisini mezarlığa bırakan ailesini arıyor. Peki, Tuğçe Güder kimdir, eşi kim?

28.01.2021Magazin
Türkiye’den Arnavutluk’a inşaatlarda çalışmak için giden 100 işçinin mağduriyeti gündem oldu

Türkiye’den Arnavutluk’a inşaatlarda çalışmak için giden 100 işçinin mağduriyeti gündem oldu

Türk işçileri Arnavutluk’a götürüp orada bırakan inşaat firmasının sahibine Hürriyet ulaştı. İnşaat firması YNS Gayrimenkul 100 Türk işçisini Arnavutluk’a deprem konutlarının inşaatında çalışması için götürdü. İddialara göre işçilerin ödemesini yapmayan firma sahibi Yunus Filiz sırra kadem bastı. İşçiler ‘Mağduruz hakkımızı istiyoruz’ derken, firma sahibi “Çalışanlarım tehdit etti, kaçmak zorunda kaldım. Hakedişleri alınca ödemeleri yapacağım” açıklamasını yaptı.

17.01.2021 Ekonomi
Patron kaçtı, işçiler mağdur

Patron kaçtı, işçiler mağdur

Türk işçileri Arnavutluk’a götürüp orada bırakan inşaat firmasının sahibine Hürriyet ulaştı. İnşaat firması YNS Gayrimenkul 100 Türk işçisini Arnavutluk’a deprem konutlarının inşaatında çalışması için götürdü. İddialara göre işçilerin ödemesini yapmayan firma sahibi Yunus Filiz sırra kadem bastı. İşçiler ‘Mağduruz hakkımızı istiyoruz’ derken, firma sahibi “Çalışanlarım tehdit etti, kaçmak zorunda kaldım. Hakedişleri alınca ödemeleri yapacağım” açıklamasını yaptı.

17.01.2021Ekonomi
4. Kadın ve Adalet Zirvesi Sonuç Raporu yayınlandı

4. Kadın ve Adalet Zirvesi Sonuç Raporu yayınlandı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nin 34 maddelik sonuç raporu yayınlandı.

3.01.2021Gündem
Son dakika haberi: Üniversiteler fuhuş evi açıklamasına her kesimden tepki yağdı: ‘Akademinin yüz karası’

Son dakika haberi: 'Üniversiteler fuhuş evi' açıklamasına her kesimden tepki yağdı: ‘Akademinin yüz karası’

Katıldığı bir programda, “Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri” diyen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, siyasiler, eğitimciler, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun her kesiminden tepki topladı. Sakarya Üniversitesi Rektörü, Sofuoğlu’nun disipline sevk edileceğini söyledi.

18.12.2020Gündem
KADEMden kadın tacizlerine ilişkin açıklama: Her zaman yanlarında olacağız

KADEM'den kadın tacizlerine ilişkin açıklama: Her zaman yanlarında olacağız

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da taciz ve tecavüz mağdurlarının yanında olacaklarını ve onların haklarını savunmaya devam edeceklerini bildirdi.

11.12.2020Gündem
İçişleri Bakanı Soyludan başsağlığı ziyareti

İçişleri Bakanı Soylu'dan başsağlığı ziyareti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs nedeniyle eşi Süleyman Şah Gökcan'ı kaybeden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan'a başsağlığı ziyaretinde bulunmak üzere Muğla'ya geldi. Ziyaretin ardından Bakan Soylu, programı kapsamında İzmir'e gitti.

9.12.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbulda sahte öldürmeye azmettirme videosuyla mağdurları dolandıran suç örgütüne dava açıldı

Son dakika haberler: İstanbul'da sahte "öldürmeye azmettirme" videosuyla mağdurları dolandıran suç örgütüne dava açıldı

İstanbul'da, borçlu kişiler ile alacaklılar arasında tahsilat işi yaparak pay alma bahanesiyle faaliyet gösteren suç örgütünün, sahte "öldürmeye azmettirme" videosu çekerek mağdurları korku ve tehditle dolandırdıkları belirlendi. Mağdur Yusuf N.'nin eşi Kadem Flar N., ifadesinde, eşini bir mekana götüren sanıkların kendisinden 100 bin lira istediklerini, bir yakınından bu parayı bulup söyledikleri adrese götürdükten sonra eşinin bırakıldığını anlattı. Çiftin oğulları Melih N. ise ifadesinde, anne ve babasının bu şahıslardan korkmaları ve can güvenliklerinden endişe duymaları nedeniyle İstanbul'u terk edip İsrail'e yerleştiklerini belirterek, "Ailem İsrail'e yerleştikten sonra bu şahıslar beni de tehdit etmeye başladı. Ben de İstanbul'u terk ettim, İsrail'e yerleştim." dedi.

8.12.2020Gündem
Öğrenciler, Zirai İnsansız Hava Aracı Projesi için düğmeye bastı

Öğrenciler, Zirai İnsansız Hava Aracı Projesi için düğmeye bastı

Samsun Teknopark Ön Kuluçka Girişimcisi Başak Demir ve 6 arkadaşı, hazırladıkları "Helimore Zirai İnsansız Hava Aracı (ZİHA) Projesi" ile tarımsal ve çevre ilaçlaması yapmayı hedefliyor.

2.12.2020Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 5G açıklaması: O zaman da ifade ettim ama...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 5G açıklaması: O zaman da ifade ettim ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’ne Canlı Bağlantı ile katıldı. "Geniş bant internet abone sayısı 77 milyonu, sabit geniş bant abone sayısı 14 milyonu, fiber abone sayısı 3.5 milyonu, makineler arası iletişim abone sayısı 6 milyonu geride bıraktı." diyen Erdoğan, "Bilindiği gibi 2016'da 4.5G'ye geçmiştik. Şimdi 5G sürecindeyiz. O zaman da ben bunu ifade ettim ama anlaşılmakta biraz zorlandık." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Bireyi bir isim veya numaradan ibaret gören dijitalleşmenin sonu faşizme çıkar. Dijital faşizme karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz." diye konuştu.

26.11.2020Gündem
Kredi çekmek için boşandılar sonra dolandırıldılar

Kredi çekmek için boşandılar sonra dolandırıldılar

Erzurum’da kredi çekmek için eşinden kağıt üstünde boşanan kişi, parasını Bitcoin’e yatırdı. Kısa zamanda dolandırıldıklarını anlayan çift, gerçekten ayrıldı. Onlarca kişi ise Bitcoin isimli sanal para ile kazançlarından kar payı elde edeceği vaadiyle dolandırıldıklarını fark edince savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

24.11.2020Haber
Böyle dolandırıcılık görülmedi Eşinden boşandırdı, kredi çektirdi…

Böyle dolandırıcılık görülmedi! Eşinden boşandırdı, kredi çektirdi…

Erzurum’da kredi çekmek için eşinden kağıt üstünde boşanan kişi, parasını Bitcoin’e yatırdı. Kısa zamanda dolandırıldıklarını anlayan çift, gerçekten ayrıldı. Onlarca kişi ise Bitcoin isimli sanal para ile kazançlarından kar payı elde edeceği vaadiyle dolandırıldıklarını fark edince savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

24.11.2020Gündem
TCL, Türkiyede tablet satışlarında ilk iki markadan biri

'TCL, Türkiye'de tablet satışlarında ilk iki markadan biri'

Alcatel ve BlackBerry markalarıyla bilinen TCL, tablet satışlarında da büyük bir pazar payına sahip ve Türkiye'de de faaliyetlerini giderek artırıyor. Peki şirket Türkiye'de neler yapıyor? Telefon pazarında hedefleri neler? Bu kapsamda TCL Mobil Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serhan Tunca önemli açıklamalarda bulundu.

21.11.2020Teknoloji
4.Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi 26-28 Kasım’da online yapılacak

4.Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi 26-28 Kasım’da online yapılacak

Kadın ve Demokrasi Derneği'nin T.C Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte düzenleyeceği 4’üncü Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi, 26-28 Kasım 2020 tarihleri arasında ‘Dijital Çağda İnsan Kalmak’ ana teması ile online yapılacak. Dünya çapında önemli konuşmacıların katılacağı zirvenin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

17.11.2020Ekonomi
İmam hatip mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı

İmam hatip mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı

Katıldığı bir televizyon programında imam lisesi mezunları hakkındaki sözleri nedeniyle "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 9 aydan  1 yıl 6 aya kadar kadar hapsi istenen Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı. Mütercimler, "Bu davadaki sözlerim öz düşüncem olmadığı için savunmuyorum. Kesinlikle kastım yoktur. Bu cümlemden ötürü üzülen insanlardan tekrar özür diliyorum" diyerek beraatini istedi.

13.11.2020Gündem
FETÖ’nün finansçısı böyle yakalandı

FETÖ’nün finansçısı böyle yakalandı

FETÖ’nün finansal yapılanmasında yönetici pozisyonunda olan, Bank Asya’nın kurucu ortaklarından Kamil Yavuz M., Ankara’da saklandığı gaybubet evinde gözaltına alındı.

8.11.2020Gündem
Zirai insansız hava aracıyla dikkatleri üzerine çekti

Zirai insansız hava aracıyla dikkatleri üzerine çekti

Çevrimiçi düzenlenen ‘İnovasyonda Kadın’ temalı 5. Girişimcilik Kampı’nda Samsun Teknopark Ön Kuluçka Girişimcisi Başak Demir, tasarladığı zirai insansız hava aracıyla (İHA) ikinciliği elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

6.11.2020Teknoloji
Ödül alan girişimcilerimize ücretsiz hizmet vereceğiz

'Ödül alan girişimcilerimize ücretsiz hizmet vereceğiz'

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından online olarak düzenlenen İnovasyonda Kadın 5. Girişimcilik Kampı Ödül Töreni’nin açılışında konuşan Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, KADEM’in kadınların girişimcilik ekosisteminde hak ettiği yeri alması ve ihtiyaç duyduğu desteklerin sağlanması hedefiyle hayata geçirdiği İnovasyonda Kadın Projesi'nin başarılı sonuçlarına şahit olduklarını belirtti.

4.11.2020Teknoloji
Kadınlar daha mükemmeliyetçi ve daha sistematik davranıyor

'Kadınlar daha mükemmeliyetçi ve daha sistematik davranıyor'

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından online olarak düzenlenen İnovasyonda Kadın 5. Girişimcilik Kampı Ödül Töreni kapsamında "Geleceğin Başlangıç Noktası: Türkiye'de Kadın Girişimciler" başlıklı panel gerçekleştirildi.

4.11.2020Teknoloji
Kadın girişimciliği istediğimiz seviyelerde değil

'Kadın girişimciliği istediğimiz seviyelerde değil'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Ulusal Girişimcilik Stratejisini hazırlamaya başladıklarını belirterek, "Bütüncül ve kapsamlı bir yol haritasıyla yola çıkacağız. Yol haritamızda da kadın girişimciliğine ayrı bir başlık açmayı hedefliyoruz." dedi.

4.11.2020Teknoloji
Ziraat Türkiye Kupası | Altay 0-2 Karatay Termal 1922 Konyaspor

Ziraat Türkiye Kupası | Altay 0-2 Karatay Termal 1922 Konyaspor

Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Karatay Termal 1922 Konyaspor, deplasmanda TFF 1. Lig temsilcisi Altay'ı 2-0 yenerek adını 4. tura yazdırdı.

3.11.2020Futbol
Son dakika haberler: ‘Tokatçı Mahmut’ şoku Evinde 11 sahte kimlik çıktı.. Gayrimenkul listesini gönderdi

Son dakika haberler: ‘Tokatçı Mahmut’ şoku! Evinde 11 sahte kimlik çıktı.. Gayrimenkul listesini gönderdi

Ece Ajandası’nın vârisi İnci Günşiray’ı dolandırdığı iddiası ile gündeme gelen Mahmut Çorlu’nun (41), aynı yöntemle başka firmaları da dolandırdığı iddia edildi. Bir reklam firmasının 6 milyon liralık alacağı için “Borçluyu tanırım, sorunu çözeriz” diyerek devreye giren Çorlu, 500 bin lira alarak sırra kadem bastı. Savcılık suç duyurusunda, Çorlu’nun piyasada ‘Tokatçı Mahmut’ olarak anıldığı, hakkında 57 suç kaydının bulunduğu kaydedildi.

27.10.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... Ispartada hareketli dakikalar Eşiyle tartışıp, kendisini ve çocuğunu eve kilitledi; 3 saatte teslim oldu

Son dakika haberleri... Isparta'da hareketli dakikalar! Eşiyle tartışıp, kendisini ve çocuğunu eve kilitledi; 3 saatte teslim oldu

Isparta'da İ.K., boşanma aşamasında olduğu eşi A.K.'nın evine geldi. Hakkında uzaklaştırma kararı olan İ.K., aralarında çıkan tartışma sonrası eşini tabancayla elinden yaraladı. Daha sonra kendisini kızıyla eve kilitleyen İ.K., balkona çıkarak tabancayla intihar etme tehdidinde bulundu. Bir süre devam eden görüşmelerin ardından kızını polise teslim eden İ.K., yaklaşık 3 saat süren çabalar sonucunda ikna oldu. Elindeki tabancayı bırakan İ.K. polise teslim oldu.

21.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Yeşim Meltem Şişlinin yargılandığı dava öncesinde KADEMden açıklama yapıldı

Son dakika haberler: Yeşim Meltem Şişli'nin yargılandığı dava öncesinde KADEM'den açıklama yapıldı

Kadınlara hakaret ettiği iddia edilen eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin yargılandığı dava öncesinde Kadın ve Demokrasi Derneği(KADEM) basın açıklaması yaptı.

21.10.2020Gündem
Antalyada film gibi soygun Polis üniformalarıyla...

Antalya'da film gibi soygun! Polis üniformalarıyla...

Antalya'da film sahnelerini aratmayan soygun gerçekleşti. Polis kıyafetleriyle kuyumcuya giren hırsızlar 1 kilo altın çalarak sırra kadem bastı

17.10.2020Gündem
Televizyonun sesini sonuna kadar açıp eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Televizyonun sesini sonuna kadar açıp eşini öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet

KAĞITHANE’de, kendisine boşanma davası açan 25 yaşındaki eşi Nisa Ece İnçke’yi, silah sesi dışarıdan duyulmaması için televizyonun sesini sonuna kadar açıp 4 kez kurşunlayarak öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan ve hakkındaki karar Yargıtay’da bozulan sanık Recep İnçke yeniden yargılandığı davada, karar çıktı. Mahkeme, sanık Recep İnçke hakkında herhangi bir indirim uygulamadan "Eşini kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Yargıtay, "Kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis verilmesi gerekirken "Tasarlayarak kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiği gerekçesiyle kararı bozmuştu.

12.10.2020Gündem
Arka Sokaklar 560. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı - Tunç cinayetten gözaltında

Arka Sokaklar 560. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı - Tunç cinayetten gözaltında!

Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. 15. sezonu ile Kanal D ekranlarında macerasına devam eden Arka Sokaklar'ın 9 Ekim Cuma akşamı yayınlanacak olan yeni bölümüne ilişkin fragmanında, operasyona giden Ali'nin vurulması ve Tunç'un cinayet zanlısı olarak gözaltına alınması damga vurdu. Oğlunu kurtarmaya çalışan Mesut'un hamlesi Arka Sokaklar yeni bölümünde heyecanlı anlara neden olacak. İşte, Arka Sokaklar 560. bölüm 2. fragmanı ve yeni bölümde yaşanacaklar.

8.10.2020Televizyon
Son dakika… ‘Kasap Amca vurgunu’ ile ilgili yeni gelişme

Son dakika… ‘Kasap Amca vurgunu’ ile ilgili yeni gelişme!

Türkiye genelinde 20’ye yakın besiciyi 50 milyon lira dolandıran 10 kişilik şebeke hakkında ‘dolandırıcılık’ iddiası ile dava açıldı. Et ticareti yapacakları vaadi ile aldıkları ürünlerin ödemesini yapmayan kişiler, ağır ceza mahkemesinde görülen davada bugün hâkim karşısına çıkıyor. İddianamede sanıkların, 3 yıldan 10 yıla hapsi talep edildi.

6.10.2020Ekonomi
Narenciye çetesine dolandırıcılık cezası

Narenciye çetesine dolandırıcılık cezası

Mersin, Adana ve Antalya gibi illerde narenciye üreticisini dolandırmakla suçlanan şebeke sonunda yakayı ele verdi. Mersin’de 59 ton narı bahçeden satın alan iki kişi hakkında açılan davada karar çıktı. Mahkeme, iki sanığa ‘nitelikli dolandırıcılık’tan 3 yıl 4’er ay hapis cezası verdi. Davadaki karar benzer sorunu yaşayan onlarca üreticiyi de umutlandırdı.

5.10.2020Ekonomi
Akılalmaz vurgun: Antalyanın Tosuncukuna denk geldik

Akılalmaz vurgun: 'Antalya'nın Tosuncuku'na denk geldik'

Antalya'da bir taksi durağında 1,5 yıldır şoför olarak çalışan Hamit A. (30), iddiaya göre esnafın güvenini kazandıktan sonra çeşitli vaatlerle topladığı yaklaşık 750 bin TL ile kayıplara karıştı. Dolandırıldıklarını iddia eden 8 kişi ise suç duyurusunda bulundu.

3.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Sahte psikiyatrdan puan vurgunu SMSle gelen şifreyi ve kimlik fotokopilerini alıp..

Son dakika haberler: Sahte psikiyatrdan puan vurgunu! SMS'le gelen şifreyi ve kimlik fotokopilerini alıp..

500 daireden oluşan lüks bir siteye 8 ay önce taşınan Engin Gürkan Yıkıcı, çevredekilere kendisini psikiyatr olarak tanıttı ve cep telefonu bayileri olduğunu söyledi. Komşularına “Size uygun fiyata telefon getirebilirim” diyen Yıkıcı, yeni telefon alma hayali kuran yüzlerce kişiyi 5 milyon liralık borç yükü altında bırakarak sırra kadem bastı.

28.09.2020Gündem
Erol Mütercimler’in çirkin sözlerine soruşturma

Erol Mütercimler’in çirkin sözlerine soruşturma

Haliç Üniversitesi Rektörlüğü, imam hatiplilere yönelik sözleri üzerine öğretim üyesi Erol Mütercimler hakkında soruşturma başlattı.

10.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Böyle Daha Güzelsin sergisi paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Böyle Daha Güzelsin" sergisi paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ziyaret ettiği 28 Şubat temalı "Böyle Daha Güzelsin" sergisine ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

6.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Böyle Daha Güzelsin’ sergisini gezdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Böyle Daha Güzelsin’ sergisini gezdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından Topkapı Sarayı Darphane-i Amire Binası'nda düzenlenen sergiyi dolaştı.

6.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Böyle Daha Güzelsin sergisini gezdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Böyle Daha Güzelsin' sergisini gezdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat temalı "Böyle Daha Güzelsin" sergisini gezdi. Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan çıkarak Gülhane'ye geldi.

6.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Bankacıyı akılalmaz bir yöntemle dolandırdı Kargo gönderirken buna dikkat edin

Son dakika haberler... Bankacıyı akılalmaz bir yöntemle dolandırdı! Kargo gönderirken buna dikkat edin

Sahibi olduğu cep telefonunu internetten satışa koyduran bankacı akılalmaz bir yöntemle dolandırıldı. Parayı elden vereceğini söyleyen dolandırıcı, kapora gönderme bahanesi ile teslim tutanağını alınca planını devreye koydu. Tutanaktaki ismi, kargo şirketi personeline söyleyen dolandırıcı, 14.500 liralık cihazı aldıktan sonra telefonunu kapatarak sırra kadem bastı. Olay ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

28.08.2020Gündem
KADEM’den eleştirilere tek tek yanıt

KADEM’den eleştirilere tek tek yanıt

YÖNETİM kurulu üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun’un da bulunduğu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), son günlerde tartışma konusu olan İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıktı.

2.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Siber dolandırıcılığa karşı nelere dikkat edilmeli?

Covid-19 salgınının hayatımıza girmesiyle birlikte yalnızca ülkemizde değil dünyada online alışveriş çılgınlıkları oluştuğunu görmekteyiz. İnsanlar evlerinden çıkamadıkları bu dönemde internette buldukları çoğunlukla indirim sloganlarının cazibesine kapılıp alışveriş yapmaktadırlar.

8.12.2020

Hak, hukuk, adalet mi dediniz?

Hak, hukuk ve adalet kavramları yalnızca sözcüklerde kaldı, zira bunların hakikatlerinin, işlevsel yansımalarının sırra kadem bastığı, onlarca ve hatta yüzlerce yıl oldu.

26.10.2020

Benim gözümde Muharrem İnce olayı

Muharrem İnce’yle yakın temas içindeyim. Uzun zamandan beri.

4.08.2020