EKSTRA
MENÜ

Işe Alım

Işe Alım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Işe Alım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.707 Işe Alım haberi bulunmuştur.

Işe Alım Haberleri

‘Kripto’ şikâyet

‘Kripto’ şikâyet

2021 yılında kripto parayla ilgili tüketicilerin en çok sorun yaşadığı konuları derleyen Şikâyetvar’ın verilerine göre, bu konudaki şikâyetlerin artış oranı Şubat 2021’de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 bin 616’ya ulaştı.

26.02.2021Ekonomi
GSK Türkiye’ye en iyi işveren ödülü

GSK Türkiye’ye en iyi işveren ödülü

GSK Türkiye, modern işveren olarak hayata geçirdiği uygulamalarla üst üste 5. kez zirvede!

19.02.2021Kelebek
Yapay zeka işe alımlarda nasıl bir rol oynuyor

Yapay zeka işe alımlarda nasıl bir rol oynuyor?

Açıkçası, başvurumun bir insan tarafından değil de bir bilgisayar tarafından değerlendirildiğini bilmek biraz stresliydi.

12.02.2021Teknoloji
Uzaktan çalışma, salgın sonrasında da devam edecek

Uzaktan çalışma, salgın sonrasında da devam edecek

Kovid-19'un küresel salgın ilan edilmesinin ardından dünya genelinde acil önlemler kapsamında uzaktan çalışma uygulamaları benimsendi. Uzaktan çalışmanın iş devamlılığını sağlamanın bir yolu olduğunun fark edilmesi, salgın bitse de bu çalışma sisteminin devam edeceğini gösteriyor.

1.02.2021Teknoloji
Dogecoin bir gecede yüzde 812 artış yaşadı

Dogecoin bir gecede yüzde 812 artış yaşadı

Kripto para piyasalarının yeni birimlerinden Dogecoin, bir günde yüzde 812.47’lik sıçramayla 0.07 dolara ve 9 milyar 394 milyon dolarlık piyasa hacmine ulaşarak, 7. sıraya yerleşti. Kripto para piyasalarından Robinhood, Dogecoin’deki çok hızlı artış nedeniyle, birimin platformdaki işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

29.01.2021Ekonomi
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne 40 öğretmen alınacak İşte başvuru şartları

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne 40 öğretmen alınacak! İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki ceza infaz kurumlarında görevlendirilmek üzere 40 kadrolu öğretmen alımı yapacak. Başvuru yapacak adaylar, işleminin nasıl yapılacağına dair hazırlanan e-Başvuru Kılavuzu'na (cte.adalet.gov.tr) adresinden ulaşabilecek. İşte, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımının ayrıntıları...

24.01.2021Gündem
2021’in en çok talep görecek meslekleri açıklandı Listeyi pandemi çok değiştirdi…

2021’in en çok talep görecek meslekleri açıklandı! Listeyi pandemi çok değiştirdi…

Sosyal iş ağı platfrormu LinkedIn, 2021'in meslekleriyle ilgili bir rapor yayınladı. Raporda 2020'deki meslek değişimleri ve 2021'de en çok talep görecek mesleklerin listesi yer alıyor. İşte pandemiyle değişen meslekler ve en çok talep görecek iş alanı...

19.01.2021Ekonomi
İçişleri Bakanlığından son yılların en büyük personel alımı

İçişleri Bakanlığı'ndan son yılların en büyük personel alımı

Merkez ve taşra teşkilatında görev yapacak personel, avukat, arşiv uzmanı, çözümleyici, programcı, büro personeli, şoför, bilgisayar mühendisi, harita mühendisi, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, bilgisayar ve harita teknikeri, teknisyen, şehir plancısı ve çağrı karşılama personeli olarak istihdam edilecek

8.01.2021Ekonomi
Yerli otomobil Günsel için eleman alınacak İşte şartları...

Yerli otomobil Günsel için eleman alınacak! İşte şartları...

KKTC'nin yerli otomobili olan Günsel için personel alınacak. Alınacak personeller Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan Günsel Üretim Tesisi'nde çalışacak. İşte şartlar...

6.01.2021Ekonomi
Cezaevlerine 40 öğretmen

Cezaevlerine 40 öğretmen

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki ceza infaz kurumlarında görevlendirilmek üzere 40 kadrolu öğretmen alımı yapacak.

31.12.2020Eğitim
ÖSYMden son dakika: Hakimlik Savcılık sınav sonuçları açıklandı - 2020-Adalet Bakanlığı sonucu sorgulama

ÖSYM'den son dakika: Hakimlik Savcılık sınav sonuçları açıklandı - 2020-Adalet Bakanlığı sonucu sorgulama

ÖSYM'den hakim ve savcı adaylarının da girdiği sınavla ilgili sonu. duyurusu geldi. ÖSYM Başkanlığı, 2020-Adalet Bakanlığı (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) sınav sonuçları için 21 Aralık'ı işaret etmişti. 2020-Adalet Bakanlığı sınav sonuçları ÖSYM'nin resmi sayfasından paylaşıldı. Adaylar, ÖSYM AİS (Adaylar İşlemleri Sayfası) üzerinden sınav sonucunu görüntüleyebilecek.

21.12.2020Gündem
Müteahhit nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Müteahhit olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Müteahhit nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Müteahhit olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Müteahhit, bir projenin inşasında çok önemli bir görev üstlenen kişidir. Sizin için Müteahhit nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Müteahhit olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını tüm detaylarıyla derledik.

17.12.2020Meslekler
2021 yılında bizi neler bekliyor

2021 yılında bizi neler bekliyor?

Yaşanan koronavirüs salgını ile tüm kurumlar için güvenlik öncelikleri değişirken, bu süreçte kullanımı artan Zoom uygulamasının Bilgi Güvenliği Üst Düzey Yöneticisi Jason Lee, hibrit iş gücünün hayatımızda daha fazla yer alacağı 2021 ile ilgili güvenlik öngörülerini paylaştı.

16.12.2020Teknoloji
İş başvurularında yeni dönem: Mülakat Cepte

İş başvurularında yeni dönem: Mülakat Cepte

İnsan Kaynakları yöneticilerinin nitelikli çalışana ulaşmasını kolaylaştıran ve işe alım süreçlerinde hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlayan Jobuum uygulaması hayata geçti. Sektörün dijitalleşmesi hedefiyle Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen ve aynı zamanda sosyal kariyer platformu sunan uygulama sayesinde akıllı eşleşme ile belirlenecek adaylar cv yerine video mülakatlarını gönderecekler. IK yöneticilerinin ses tonu, dış görünüş ve konuşma tarzına büyük önem verdiği işe alım sürecinde, Jobuum sayesinde mülakatlar uygulama üzerinden gerçekleştirilecek.

2.12.2020Teknoloji
Son dakika... İşte yeni kadrolar Memur olmak isteyenler fırsatı kaçırmayın

Son dakika... İşte yeni kadrolar! Memur olmak isteyenler fırsatı kaçırmayın

Son dakika haberi.. Devlet Personel Başkanlığı alım ilanlarını her geçen gün yeniliyor. Devletin tüm kademelerinde ihtiyaçlara göre açılan kadrolara şartlara uyan kişiler yerleştiriliyor.

2.12.2020Sigorta
Hazine ve Maliye Bakanlığı 1800 personel alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı 1800 personel alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 300 defterdarlık uzman yardımcısı ile 1500 defterdarlık uzmanı istihdam edecek.

30.11.2020Ekonomi
TÜİK 40 personel alacak

TÜİK 40 personel alacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı, merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde istihdam edilmek üzere 40 işçi alımı yapacak.

30.11.2020Ekonomi
İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnsan kaynakları Yönetimi, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesinde yer alan bir bölümdür. Ülkemizde 12 üniversitede yer alan bölüm, Girne Amerikan Üniversitesinde de burslu ve İngilizce olarak okunabilir. İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde hangi dersler var, bölümden mezun olanlar nerelerde çalışabilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

ÇAYKUR 600 mevsimlik işçi alacak

ÇAYKUR 600 mevsimlik işçi alacak

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, personel ihtiyacını gidermek ve hizmetlerin etkin ve verimli yürütülmesini sağlamak amacıyla ÇAYKUR'a, 2021 yılı yaş çay sezonu başlayana kadar 600 mevsimlik işçi almayı planladıklarını söyledi.

26.11.2020Ekonomi
Büro personeli ne iş yapar 2021 Büro personeli maaşları ne kadar

Büro personeli ne iş yapar? 2021 Büro personeli maaşları ne kadar?

Büro personeli maaşları pek çok kişinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Kilit pozisyonlardan birisi olan büro personeli, işe alım süreçlerinde maaşları ve iş tanımı ile pek çok vatandaşta merak uyandırmaya devam ediyor. Peki, büro personeli ne iş yapar? İşte, büro personeli maaşları hakkında detaylı bilgiler

9.11.2020Gündem
Bugün (29 Ekim)  PTT ve noterler açık mı, çalışıyor mu İşte noter ve PTT 29 Ekim çalışma saati

Bugün (29 Ekim) PTT ve noterler açık mı, çalışıyor mu? İşte noter ve PTT 29 Ekim çalışma saati

PTT ve noterler 29 Ekim'de açık mı ve çalışıyor mu gibi sorularla işlemlerine yön vermek isteyen pek çok vatandaş, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. PTT bünyesinde yer alan şubelerden para çekme, fatura yatırma ya da para yatırma gibi işlemler, noterler üzerinden ise alım-satım ya da tasdik gibi süreçleri yönetmek isteyen vatandaşlar, Bugün (29 Ekim) PTT ve noterler açık mı, çalışıyor mu sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, resmi tatil olan bu günde noterler ve PTT açık mı ve çalışıyor mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.10.2020Gündem
Gelir İdaresi Başkanlığı personel alacak

Gelir İdaresi Başkanlığı personel alacak

Gelir İdaresinin 1000 gelir uzman yardımcısı alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

27.10.2020Ekonomi
Son dakika... Memur olmak isteyenler dikkat... Onlarca kurum personel alacak

Son dakika... Memur olmak isteyenler dikkat... Onlarca kurum personel alacak!

Devlette istihdam edilmek üzere memur, sözleşmeli personel, işçi, asker olmak isteyenlere yönelik olarak ilanlar açıldı.

22.10.2020Ekonomi
KOBİlerin yarıya yakını dijital satış kanallarını kullanmıyor

KOBİ'lerin yarıya yakını dijital satış kanallarını kullanmıyor

Dijital Dönüşüm Merkezi(DDM), 149 KOBİ'nin yol haritasını çıkardı. 18 aylık programa katılan KOBİ'lerin ilerleme süreçleri ve beklentilerine yönelik DDM 2019 dönemi faaliyetleri sonuç raporu da yayımlandı.

20.10.2020Teknoloji
Dijital Dönüşüm Merkezi, 149 KOBİnin yol haritasını çıkardı

Dijital Dönüşüm Merkezi, 149 KOBİ'nin yol haritasını çıkardı

KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuğuna rehberlik etmek üzere faaliyet gösteren Dijital Dönüşüm Merkezi (DDM), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) yürütücülüğünde gerçekleştirdiği 18 aylık ilk dönem programı kapsamında 149 KOBİ'ye ulaştı.

19.10.2020Ekonomi
NTM ve DTI iş birliğiyle ‘Sözsüz İletişim’ atölyesi

NTM ve DTI iş birliğiyle ‘Sözsüz İletişim’ atölyesi

‘National Theater Mannheim’ (Mannheim Ulusal Tiyatrosu) (NTM) ve Deutsch-Türkisches Institut (Alman-Türk Enstitüsü) ortaklaşa gerçekleştirecekleri projeler ile şehre yeni göç eden öğrencilerin dil eğitimine ve Mannheim’da 60 yıllık misafir Türk işçiler konusuna odaklanıyor. İş birliğinin başlangıç noktası ve ilham kaynağı ise, 2018 yılında NTM’de prömiyeri yapılan ve en son Türkçe alt yazılı sahnelenen ‘İstanbul’ oyunu.

16.10.2020Avrupa
İBB Meclis Toplantısında personel alımları tartışıldı

İBB Meclis Toplantısında personel alımları tartışıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi ekim ayı ikinci oturumu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi.

14.10.2020Gündem
Merkez Bankası personel alımı yapıyor Güvenlik Görevlisi, Araştırmacı, Uzman Yardımcısı personel alımı detayları

Merkez Bankası personel alımı yapıyor! Güvenlik Görevlisi, Araştırmacı, Uzman Yardımcısı personel alımı detayları

Merkez Bankası personel alımı ilanı ile bünyesine yapacağı alımlarla ilgili detayları yayımladı. Güvenlik Görevlisi, Araştırmacı, Uzman Yardımcısı, Dijital Para Arge Ekibi, Bilişim Alanı birimlerine yapılacak olan personel alımı, belirli kriterlere göre gerçekleşecek. Peki, Merkez Bankası personel alımı başvuru işlemleri nereden ve nasıl yapılır? İşte, o bilgiler

14.10.2020Ekonomi
isealim.ogm.gov.tr başvuru ekranı ile OGM başvuru işlemi devam ediyor

isealim.ogm.gov.tr başvuru ekranı ile OGM başvuru işlemi devam ediyor!

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacağı duyurulan işe alım için başvuru süreci başladı. Büro personeli ve tekniker olmak üzere iki farklı branşta personel alımı yapacağını duyuran OGM, isealim.ogm.gov.tr üzerinden personel alımı için başvuruları kabul ediyor. Peki, OGM 102 personel alımı başvurusu ne zaman başlayıp ne zaman sona erecek? İşte, OGM başvurusu hakkında bazı bilgiler

14.10.2020Gündem
Denetimsiz yapay zekâ beklentiyi yükseltiyor

Denetimsiz yapay zekâ beklentiyi yükseltiyor

Yapay zekâ alanında ülkelerin birbiri ile rekabeti artarken, yapay zekanın (AI) 2030 yılına kadar küresel ekonomiye yaklaşık 13 trilyon ABD doları katkı sağlaması bekleniyor. Geçiş sürecinde işletmelerin yaşadığı yapay zekâ deneyimleri ise sistemin yeni risk türleri oluşturabileceğini gösteriyor.

14.10.2020Teknoloji
Uzmanından iş hayatına dair: Biz Sizi Ararız

Uzmanından iş hayatına dair: Biz Sizi Ararız

İnsan kaynakları alanında uluslararası bir tecrübeye sahip olan Hilal Mungan, iş hayatıyla ilgili soru işaretlerinizi ortadan kaldırarak meseleyi başka bir boyuttan görmenize olanak sağlayan yeni kitabı Biz Sizi Ararız ile okuruyla buluşuyor.

13.10.2020Keyif
Uzmanından iş hayatına dair: “Biz Sizi Ararız” raflarda

Uzmanından iş hayatına dair: “Biz Sizi Ararız” raflarda!

Dünya ve kendimiz için faydalı üretimlerde bulunmak, artı değer üretmek, çevremiz ve kendimiz için iyi bir hayat inşa etmek en temel arzularımızdan biri. Tam da bu noktada arzularımızı gerçekleştirebileceğimiz alan olarak iş hayatı gözümüze çarpıyor.

13.10.2020Ekonomi
Netaş tüm bilgi ve birikimini n-telligent institute ile paylaşıyor

Netaş tüm bilgi ve birikimini n-telligent institute ile paylaşıyor

Netaş 53 yıllık geçmişindeki bilgi ve birikimini n-telligent institute ile tüm ekosistemine açtı. n-telligent institute kapsamında online ve yüz yüze verilecek eğitimlerle uç teknolojilere ilişkin detaylı bilgiler sağlanıyor. Sektörde “Mühendis Okulu” olarak adlandırılan Netaş dijital teknolojinin tüm alanlarında ihtiyaca yönelik eğitimler sağlarken bununla da kalmayıp iş hayatına ilişkin de eğitimler sunuyor.

8.10.2020Ekonomi
ABDde açık iş sayısı ağustosta beklentileri karşılayamadı

ABD'de açık iş sayısı ağustosta beklentileri karşılayamadı

ABD'de JOLTS Açık İş Sayısı, ağustosta 6 milyon 493 bine gerileyerek piyasa beklentisinin altında bir seyir izledi.

6.10.2020Ekonomi
Cezaevi arkadaşlarını da iş bulma vaadiyle dolandırmış

Cezaevi arkadaşlarını da iş bulma vaadiyle dolandırmış

GAZİANTEP’te dolandırıcılık suçuyla girdiği cezaevinde edindiği arkadaşlarının da aralarında olduğu çok sayıda kişiyi, belediyede işe yerleştirme vaadiyle dolandıran M.A. (34) polis tarafından yakalandı.

29.09.2020Gündem
Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığınca 53 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

29.09.2020Ekonomi
TÜBİTAK personel alacak

TÜBİTAK personel alacak

TÜBİTAK, Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Kamu Sertifikasyon Merkezi (KAMU-SM), Teknoloji Transferi ve Sanayileşme Başkan Yardımcılığı ile Marmara Araştırma Merkezine (MAM) bağlı Malzeme Enstitüsü bünyesinde görev yapmak üzere toplam 29 personel alımı yapacak.

21.09.2020Ekonomi
Şehir Hatları’nın kadın gemicileri

Şehir Hatları’nın kadın gemicileri

İstanbul’da Şehir Hatları Vapurları, ilk kez kadın gemicilere görev verdi. Yaşları 19-23 arasında değişen, lise ve üniversitede denizcilik eğitimi alan ilk beş genç kızın hedefi, gemilerde kaptan olmak.

19.09.2020Gündem
Üniversiteliler, bizz@kampüs’te en iyi fikri bulmak için yarıştı

Üniversiteliler, bizz@kampüs’te en iyi fikri bulmak için yarıştı

Üniversite öğrencilerinin bu yıl online olarak katıldığı ve pazarlama fikirleriyle yarıştıkları “bizz@kampüs”te, ‘’Bachateros” takımının “Ülker Halley” için geliştirdiği proje birinci oldu.

17.09.2020Ekonomi
Son dakika... Acil 100 bin eleman aranıyor Ek istihdam sağlanacak

Son dakika... Acil 100 bin eleman aranıyor! Ek istihdam sağlanacak

Son dakika... Talebe yetişebilmek için vardiya sayısını artıran mobilya sektörü, 2 aya uzayan teslim sürelerini kısaltmak için ek istihdam yaratacak. Sektör acil 100 bin eleman arıyor.

11.09.2020Sigorta
ABDde açık iş sayısı temmuzda beklentiyi aştı

ABD'de açık iş sayısı temmuzda beklentiyi aştı

ABD'de JOLTS Açık İş Sayısı, temmuzda piyasa beklentilerini geride bırakarak 6 milyon 618 bine yükseldi.

9.09.2020Ekonomi
TÜBİTAK 35 personel alacak

TÜBİTAK 35 personel alacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) biriminde görevlendirilmek üzere 35 personel alımı yapacak.

7.09.2020Ekonomi
Online işe alım dönemi

Online işe alım dönemi

Pandemi sebebiyle pek çok iş evden yürütülür oldu. Bunlardan biri de işe alımlar. Pandemi, birçok şirkette işe alımları ve terfi süreçlerini durdurmuştu fakat haziran ayı itibarıyla teknoloji, dijital, e-ticaret, sağlık, hızlı tüketim gibi sektörlerde özellikle dijital ve teknik rollerde işe alımlar artmaya başladı. Aynı şekilde terfi süreçleri de hız kazandı. İşe alımların ve terfilerin büyük kısmı artık online yapılıyor. Pandemi sonrasında da bu trendin devam etmesi bekleniyor.Şu anda hangi sektörlerde ve rollerde işe alımlar devam ediyor, online mülakata girecekler nelere dikkat etmeli, işe alım uzmanlarına sorduk.

6.09.2020Ekonomi
CVlerdeki kişisel verilerin güvenliğine dikkat

CV'lerdeki kişisel verilerin güvenliğine dikkat!

İşe alım süreçlerinde şirketlerin, iş başvuru süreçlerinde ise adayların kişisel verilere dikkat etmesi gerekiyor. Önemli birçok kişisel verinin CV’lerde yer almasının yanı sıra insan kaynaklarının da yüzlerce hatta binlerce kişisel veriyi elde ettiğine dikkat çeken uzmanlar, hem işe başvuran adayların hem de şirketlerin kişisel veriler konusunda dikkatli olması için uyarılarda bulunuyor.

3.09.2020 Teknoloji

Yazar Sonuçları

Yapay zeka teknolojilerinde öne çıkan trendler

En temel tanımı ile bilgisayarların karmaşık problemlere insanlar gibi çözümler getirmesini sağlayan yapay zeka (artificial intelligence- AI), günümüzün en önde gelen teknoloji trendlerinden biri. Yeni elektrik olarak da tanımlanan AI, çalışma ve yaşam şeklimizi büyük ölçüde değiştiriyor. AI ile gerçekleştirilebilecek uygulamalar da oldukça çeşitlilik gösteriyor: Dijital asistanlar, sürücüsüz araçlar, gerçek zamanlı çeviri hizmetleri, görüntü işleme uygulamaları, dronelar, AI destekli fiziksel robotlar, kişiselleştirilmiş ürün önerileri, vb… Bunların yanında, yapay zeka, kanseri erken tespit etmek için de kullanılıyor, küçük çocuklara sevdikleri karakterlerin sesinden masal okumak için de; finansal işlemlerde dolandırıcılık tespiti, fiyat karşılaştırma ya da akademik makaleleri tarayarak yeni buluşlar ortaya çıkarmak için de…

14.01.2021

Aşıyı reddeden işinden atılabilir mi?

İşverenler çalışanlarına koronavirüs aşısı zorunluluğu getirebilir mi? İşveren, çalışanı ‘koronavirüs aşısını reddettiği’ gerekçesiyle işten çıkarabilir mi? Bazı hukukçulara göre işe alım ve devamda aşı zorunlu tutulabilir. Aşıyı reddetmek ‘geçerli’ hatta ‘haklı fesih’ nedeni sayılarak, işten çıkarmaya kadar gidebilir. Bazı hukukçulara göre ise pandemi halinde aşı zorunluluğuna ilişkin bir yasal düzenleme yok.

28.12.2020

AIDS ve iş hukuku

İş kanunumuz işçinin, işveren tarafından ayrımcılığa ve eşitsizliğe uğramaması adına düzenlemeler meydana getirmiştir.

16.12.2020

Nasıl daha iyi oluruz?

Değiştiren Adımlar Derneği’nin son yıllarda yaptığı çalışmalar oldukça dikkat çekici. Renkli Kampüs eğitimleriyle, toplumun farklı kesimlerinden birçok genci bir araya getiriyor, çeşitli alanlarda başarı sağlamış iş insanlarıyla, aydınlarla, eğitimcilerle buluşturuyor, çeşitli atölyeler düzenliyorlar.

2.11.2020

Otizmliler teknoloji firmalarının radarına girdi

Bir zamanlar hastalık olarak görülen otizm, dijital çağda üstünlük olarak kabul ediliyor. Analitik süreçlerin daha verimli yürütülmesi, fikirlerin doğrudan, dürüstçe söylenmesiyle işlerin hızlanması şirketlerin dikkatini çekiyor. Teknoloji devleri çoktan otizmli bireylere özel işe alım programları başlattı bile.

11.10.2020

PERYÖN Başkanı Berna Öztınaz ile İş Hayatının Yeni Normali- II  

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrupa İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Berna Öztınaz ile "iş hayatının yeni normali” odağında gerçekleştirdiğimiz sohbetin ikinci bölümünde, insan kaynaklarında (İK) öne çıkan yeni teknolojilere ve İK’nın dijitalleşmesine, uzaktan çalışmada oldukça önemli bir yeri olan çalışanda güven oluşturmaya, değişen iş alanlarına ve yeni yetkinliklere değindik. 

7.10.2020