EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Helva

Helva ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Helva haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.499 Helva haberi bulunmuştur.

Helva Haberleri

Şener: Bankacılık sağlam zemine oturdu

Şener: Bankacılık sağlam zemine oturdu

AK Parti'nin Antalya'da gerçekleştirdiği istişare ve değerlendirme toplantısının ikinci gününde ekonomi konusu ele alındı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Türkiye'de bankacılığın sağlıklı zemine oturduğunu belirterek, ''Artık batacak banka yok'' dedi.

17.04.2004Gündem
Artık batacak banka yok

Artık batacak banka yok

Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ‘Artık batacak banka yok’ derken, sistemin sağlam zemine oturduğunu söyledi. Şener, 42.7 milyar dolarlık banka maliyetinin 451 milyon dolarının tahsil edildiğini belirtti.

17.04.2004Ekonomi
Günahlara ve haramlara özel site

Günahlara ve haramlara özel site

Diyanet'in yanı sıra diğer İslami sitelerde "Ölü arkasından helva yapmak doğru mudur" gibi çeşitli konularda halktan gelen sorulara yanıt aranıyor.

19.04.2004Gündem

Öztürk’ün ruhuna helva dağıtacaktı

İstanbul Milletvekili Yaşar Nuri Öztürk’ün istifasının yedinci günü nedeniyle Meclis’te helva dağıtmayı planlayan CHP Kırıkkale Milletvekili Halil Tiryaki’nin bu girişimi grup yönetimince düzeysiz bulunarak engellendi.

28.04.2004Gündem
Tavuğunu kaybeden Mudurnu, tarihini keşfetti

Tavuğunu kaybeden Mudurnu, tarihini keşfetti

Tavukçuluk sektörünün krizle birlikte battığı Mudurnu, aslında bir tarih ve doğa cenneti. İstanbul ve Ankara’ya yakınlığıyla bilinen bu ilçeye bahar aylarında yapılacak bir gezi ilaç gibi geliyor. Ancak bu harikanın; güzelliğini yeni keşfeden bir kadın gibi ancak bu yıl kendini göstermeye başladığını da söylemeliyiz.

29.04.2004Seyahat
Profesyonel senaryo gibi

Profesyonel senaryo gibi

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde, Van Gölü'nün kenarında iki gün önce kaybolan ve dün akşam evlerine dönen 3 genç kız, ilçe sakinlerine ve yetkililere de zor saatler yaşattılar.

27.05.2004Gündem
Tünel-Taksim-Nişantaşı festival üçgeni

Tünel-Taksim-Nişantaşı festival üçgeni

Bu hafta İstanbul’da iki festival ve bir fuar başlıyor. Yakın mesafelerde düzenlenen etkinliklerle İstanbullular sanatla iç içe bir hafta geçirecak. Taksim Gezi Parkı’nda düzenlenen 2. İstanbul Kültür ve Sanat Fuarı resmi açılışını yarın yapacak. Ama bugünden gezip göz atabilirsiniz. Karayip ve Latin Amerika Festivali Şişli Belediyesi ve Swissotel’in sponsorluğunda bugün başlıyor. Son olarak da salı günü 3. Tünel Sanat Festivali başlayacak.

27.05.2004Kelebek
23 milyon yılda geçtiği yerlerdeki yaşamın akışını da değiştirdi: BÜYÜK MENDERES

23 milyon yılda geçtiği yerlerdeki yaşamın akışını da değiştirdi: BÜYÜK MENDERES

Bereketini kıvrımlarında taşıyan Menderes Nehri, 584 kilometre yol katedip, Ege Denizi’ne kavuştuğunda, yolculuğunun sonuna gelmiştir artık. Büyük Menderes’in, Uşak’ın kuzeyindeki Murat Dağı’ndan ve Afyon’un güneyinden başlayan serüveni, asırlardır sürüyor.

13.06.2004Seyahat
Keçiboynuzu tatlısı Ebegümeci çorbası

Keçiboynuzu tatlısı Ebegümeci çorbası

SELANİK göçmeni bir aileden Fatma Özalkan dede-nine öğretileriyle ‘şifalı otlardan yaptığı yemekleri’ kurs açarak genç kuşaklara aktarmak istiyor.

15.06.2004Ekonomi
Kesilmekten kurtulup kurban kestiler

Kesilmekten kurtulup kurban kestiler

Başlarının kesilmesi korkusuyla kabus dolu 25 gün geçiren Türk rehineler Soner Serçalı ve Murat Kızıl, kurtuluşlarını kurban keserek kutladılar. 25 gün boyunca sedece büskivi yediklerini söyleyen işçiler, kurban kavurması yiyip, kurtulduklarına şükrettiler.

4.07.2004Gündem
Erdoğan Harrazi ile bölgesel sorunları görüştü

Erdoğan Harrazi ile bölgesel sorunları görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İran Dışişleri Bakanı Kemal Harrazi ile yaptığı görüşmede, bölgesel konular ile terör ele alındı.

29.07.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Aslan'ın midesi!

KİM ‘Puan aslanın ağzında’ diye buyurmuşsa, eksik söylemiş.. Bundan sonraki maçlarda ağzında değil, midesinde..

18.04.2004

Sevgi dolu yemekçi

Bir İstanbul sevdalısı ile kendisinin açtığı bir kafede tanıştım. Hem de İrlanda asıllı ve 18 yıldır Türkiye’de yaşıyor.

20.04.2004

Abdülhamid kadar olamayanlar

PADİŞAH 2. Abdülhamid Osmanlı’nın çöküşünü yaratanlardan biri. Tam 33 yıl boyunca padişahlık yaptı. Korkak, vehimli ve kuşkucuydu. Burnunu Yıldız Sarayı’ndan dışarı çıkaramadı.

22.04.2004

TÜPRAŞ rezaleti

SEVGİLİ okuyucularım, burada 15 Ocak 2004 ve 10 Şubat 2004 günlerinde çıkan yazılarımın başlığı ‘Hediye Edilen TÜPRAŞ’ ve ‘Ne Biçim Özelleştirme Bu’ idi.

25.05.2004

Tatlı bir imge mi, yoksa simge mi?

Birçok dünya mutfağında olduğu gibi Türk mutfağında da tatlının özel bir yeri ve ağırlığı vardır.

26.05.2004

Besle kargayı oysun gözünü

BAŞLIĞI, ‘İslami nihilist’lerin son Hobar katliamından yola çıkarak koydum.

Suudi Arabistan’la ‘El Kaide’ arasındaki ilişkiyi saptamak için kullanıyorum.

31.05.2004

Türk tatlı sanatı

Adı Arapça’dan gelse de, helva bizim çok eski ulusal tatlılarımızın başında gelir.

2.06.2004

Tüpraş’ta bundan sonra...

Tüpraş’ta bir sürpriz gerçekleşti. Bir gün önceki yazımızda özelleştirmelerde sürecin işleyiş biçiminde pek sürprizle karşılaşmadığımızı söylemiştik ama ‘98 yılından bu yana ilk kez bir sürprizle karşılaştık. Ankara 10. İdare Mahkemesi Tüpraş özelleşirmesini iptal etti.

3.06.2004

Okul bitti

İŞTE okullar bitti. Tatil artık çocuklarımızın hakkıdır. Güneş dolu olsun.

19.06.2004

Sevgilinin hayali

BİR süre önce Gözcü Gazetesi’nde ilginç bir magazin haberi dikkatimizi çekti.

10.07.2004