EKSTRA
MENÜ

Albüm

Albüm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Albüm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.030 Albüm haberi bulunmuştur.

Albüm Haberleri

Neshe Latin Amerika gündeminde

Neshe Latin Amerika gündeminde

NESHE, bir süre önce yayınladığı ilk global teklisi ‘Hijo de la Noche’ ile müzik dünyasında dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

11.04.2021Keyif
‘Her sabah kahvaltıda bir doz Mozart…’

‘Her sabah kahvaltıda bir doz Mozart…’

Devlet sanatçısı, ünlü piyanist Gülsin Onay, bugün uluslararası alanda müstesna bir Chopin icracısı kabul ediliyor… Altı yaşında verdiği ilk konserinde de repertuvarında Chopin varmış! O günden bugüne 2 bin 500’e yakın konser verdi, onlarca albüm kaydı yaptı, ödüllere layık görüldü. Son dönemde sosyal medyadaki ‘çevrimiçi’ konserleriyle milyonlarca izleyiciye ulaştı. En son ‘Bir bu eksikti’ diye girdiği ‘Clubhouse’da da büyük ilgi gören piyanistimizle müzik sesi eksik olmayan çocukluğuna gittik. Onay klasik müziğe giriş için bir tarif de verdi: Her sabah kahvaltıda bir doz Mozart!

11.04.2021Gündem
Gülben Ergen: Her türlü darbeye karşı antikorum yüzde bin

Gülben Ergen: Her türlü darbeye karşı antikorum yüzde bin

“Bana, unutmayın ki, hiçbir şey olmaz” lafıyla popüler kültüre ve magazin tarihine damgasını vurdu. Bardakları, tişörtleri, caps’leri yapıldı... Gülben Ergen “Bu sözün ekmeğini bir ben yemedim” diyor. Ve şimdi “Sözün büyüsü var. Etkili bir metafor. Uğuru da gücü de ispatlı” dediği bu lafı NFT olarak satışa çıkarıyor. Ergen’le yeni albümü ‘Seni Kırmışlar’dan koronaya yakalanıp iyileşmesine ve dillere dolanan lafının perde arkasına her şeyi konuştuk.

11.04.2021Hürriyet Pazar
Fettah Can kimdir Fettah Canın eşi Cansu Kurtçu hakkında bilgiler...

Fettah Can kimdir? Fettah Can'ın eşi Cansu Kurtçu hakkında bilgiler...

Fettah Can müzik kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla tanınıyor. Fettah Can 2014 yılında ortağı ve meslektaşı Cansu Kurtçu ile nikah masasına oturdu. Çittin bu evlilikten biri kız, biri erkek ikiz bebekleri dünyaya geldi. Peki, Fettah Can kimdir? Fettah Can'ın eşi Cansu Kurtçu hakkında bilgiler...

10.04.2021Televizyon
Güney Kore’den dünyaya yayılan eğlence...

Güney Kore’den dünyaya yayılan eğlence...

Rengârenk sahnelerde, en göz alıcı kıyafetler içinde, milyonlarca kişinin müptelası olduğu şarkıları söylüyorlar... Koreografilerini unuttukları, dansta senkronu kaçırdıkları görülmemiş... Bu çalışmanın ardında beş-altı yılı bulan, her dakikaları planlı katı bir eğitim yatıyor. Her sene 100 grup K-Pop sahnesine giriyor, ancak sadece yüzde 5’i başarılı olabiliyor. Kimileriyse piyasaya çıktığı günden beri, yaptıkları her yeni şarkı ve albümle yerini daha da sağlamlaştırıyor. Sadece K-Pop’un değil, dünya popunun en etkili gruplarından BTS’in yeni teklisi ‘Film Out’ vesilemiz oldu, K-Pop’u halen pek bilmeyen ama keşfetmek isteyenler için bir rehber hazırladık.

Usta müzisyen Zeki Çetin hayatını kaybetti Besteler sensiz kaldı

Usta müzisyen Zeki Çetin hayatını kaybetti! 'Besteler sensiz kaldı'

Türk sanat müziğinin usta isimlerinden Zeki Çetin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Acı haberi alan Bülent Ersoy 'Can arkadaşımı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum' dedi.

9.04.2021Magazin
‘Türkiye’de Alman okulu açmak istiyoruz’

‘Türkiye’de Alman okulu açmak istiyoruz’

Berlinli iş insanı Adem Sarı’nın kurduğu ‘Sarias Stiftung’ (Sarias Vakfı) çok yeni bir vakıf olmasına rağmen başta Almanya olmak üzere sınır ötesi çalışmalarıyla insanlığın kültür hazinesine önemli katkılar sunuyor. Vakfın genel müdürlüğünü ise felsefe alanında bilimsel çalışmalar yürüten Prof. Dr. Faruk Akyol üstleniyor. Vakıf, çalışmalarını Almanya’da yoğunlaştırmış olsa da Afrika’dan Türkiye’ye kadar geniş bir coğrafyada faaliyet gösteriyor. Çocuk ve gençlere yönelik olmasına rağmen kültür ve sanat alanında da birçok yaratıcı ve yeni projelere imza atan vakıf, bilinmeyen dünya masallarını Almancaya çevirip kitaplaştırıyor, gelecek vaat eden başarılı genç yeteneklere öğrenim bursu veriyor, Bach’ın 300 yıl önce eserlerini bestelediği kilisede özel bir albüm kayıt projesini destekliyor, Urfa’da dar gelirli ailelerin çocuklarına kışlık giyecek dağıtıp, okul ihtiyaçlarını karşılıyor, Kenya Nairobi’de ise ‘Alman Harambee’ derneği ile birlikte toplumdan dışlanan zihinsel engelli çocukların ve annelerinin rehabilitasyonuna katkı sağlıyor. Daha önce Berlin Yunus Emre Enstitüsü’nde yöneticilik yapan Prof. Faruk Akyol ile vakfın faaliyetlerini konuştuk.

9.04.2021Avrupa
Hataların cezbedici güzelliği

Hataların cezbedici güzelliği

İskoç postrock müziğin öncü isimlerinden Mogwai, 25’inci yılına özel 10’uncu stüdyo albümü ‘As The Love Continues’, grubun bilindik karanlık müziğinden uzak, pozitif duygular barındırıyor.

9.04.2021Kitap Sanat
Buray: Aşkın tüm hallerini tattım

Buray: Aşkın tüm hallerini tattım

Buray’ın 10 şarkıdan oluşan son albümü “Başka Hikayeler” yayınlandı. Biz de Buray ile hem albümü, hem özel hayatı hem de yeni projeleri hakkında konuştuk. Sahnelere olan özlemini anlatan şarkıcı, aşkla ilgili de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

9.04.2021Magazin
Yazar Orhan Pamuk, yeni romanı Veba Gecelerini anlattı

Yazar Orhan Pamuk, yeni romanı 'Veba Geceleri'ni anlattı

Pamuk "Son 10 yıldır karantina nasıl tutulur, karantinaya nasıl karşı çıkılmış, ilgimi çekmeye başladı. Bugün mikroplar hakkında hepimizin bilgisi var. Ama 19. yüzyılda insanlar bunlara inanmıyordu. Romanım da karantina tarihi ile ilgilendi" dedi.

7.04.2021Keyif
Unutulmayan film müziklerinin bestecisi: Melih Kibar

Unutulmayan film müziklerinin bestecisi: Melih Kibar

Hababam Sınıfı'nın da arasında bulunduğu pek çok filmin müziğine imza atan besteci Melih Kibar'ın vefatının üzerinden 16 sene geçti.

6.04.2021Keyif
Türk müzisyen Uygar Çağlı caz fusion albümü Ting ile Avrupa sahnesinde

Türk müzisyen Uygar Çağlı caz fusion albümü Ting ile Avrupa sahnesinde!

Birçok uluslararası festival ve projede hem Türkiye hem de Avusturya’yı temsil eden, uzun yıllardır Avusturya’da yaşayan Türk müzisyen Uygar Çağlı yeni solo albümü “Ting”i Mayıs ayında müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

6.04.2021Keyif
Ceylan kaç yaşında, kimdir, nereli Klibindeki değişimi ile şaşırtan Ceylan hakkında bilgiler

Ceylan kaç yaşında, kimdir, nereli? Klibindeki değişimi ile şaşırtan Ceylan hakkında bilgiler

Ceylan ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Henüz 10 yaşında olduğu 1984 yılında şarkıcılık yapmaya başlayan Ceylan, birçok şarkısı ile hafızalara kazınmış isimlerden biri. 10 yaşındayken ilk albümünü yapan ünlü isim Küçük Ceylan ismi ile tanınmıştı. Ceylan en son çektiği 'Birileri Kandırmış' klibindeki değişimi ile dikkat çekmişti.

6.04.2021Televizyon
Ajda Pekkan sağlık durumunu açıkladı: Ajitasyonu sevmem gayet iyiyim

Ajda Pekkan sağlık durumunu açıkladı: Ajitasyonu sevmem gayet iyiyim

Dizinden operasyon geçiren Ajda Pekkan sağlığına kavuştu. Biraz istirahat ettikten sonra müzik çalışmalarına devam edeceğini belirten Süperstar, “Ajitasyonu sevmem, gayet iyiyim” dedi.

6.04.2021Magazin
Hande Erçel, Fahriye Evcen, Neslihan Atagül ve Acun ılıcalıyı geride bıraktı

Hande Erçel, Fahriye Evcen, Neslihan Atagül ve Acun ılıcalı'yı geride bıraktı

Günümüzün en popüler şeylerinden biri sosyal medya... Gündemi meşgul eden konulardan tutun da, istekler hatta sitemlere kadar bir çok şey orada! Sosyal medya ünlü isimlerin de vazgeçilmezi. Bazen yeni çıkan albüm, yeni bir aşk... bazen hazırlatılan özel bir kıyafet bazen ise sıradan bir pazar kahvaltısı... Hayatlarına dair ne varsa paylaşıp, hayranları ile kişisel sayfaları üzerinden iletişime geçiyorlar. Ekranın ünlü isimleri sadece paylaşımları ile değil, takipçi sayılarıyla da dikkat çekmeyi başarıyorlar. Öyle ki, bazılarının takipçi sayısı 20 milyonun üstünde!

5.04.2021Magazin
Umut Çocukları Derneği’ne bağışlanacak

Umut Çocukları Derneği’ne bağışlanacak

Ziynet Sali, yeni albümü Yaşam Çiçeği'ni sevenlerinin beğenisine sundu.

3.04.2021Keyif
Altay kimdir, kaç yaşında, nereli Şarkıcı Altayın biyografisi

Altay kimdir, kaç yaşında, nereli? Şarkıcı Altay'ın biyografisi

Türk pop müziği sanatçısı Altay, İbo Show'un 3 Nisan tarihli konuklarından biri oldu 2009 ve 2010 yıllarında da peş peşe iki albüm çıkaran Altay, sahne çalışmalarıyla tanınmaktadır. Peki, Altay kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Şarkıcı Altay'ın biyografisi

3.04.2021Televizyon
Kayahan ölüm yıldönümünde anılıyor: Şarkıları kaldı gönüllerde

Kayahan ölüm yıldönümünde anılıyor: Şarkıları kaldı gönüllerde

Türk pop müziğinin ustası Kayahan, vefatının altıncı yılında anılıyor. Seslendirdiği bütün şarkıları kendisi yazıp besteleyen Kayahan, adını Sezen Aksu, Zerrin Özer, Bilgen Bengü ve en çok da yakın dostu Nilüfer'e verdiği şarkılarla duyurdu.- Kayahan, 45 yıllık müzik hayatında "Yemin Ettim", "Odalarda Işıksızım", "Mor Menekşe", "Allah'ım Neydi Günahım?", "Geceler" ve "Beni Anlamadın Ya" gibi unutulmaz eserlere imza attı

3.04.2021Magazin
Vardı bir hayali: Şöhret bile onu değiştirmedi

'Vardı bir hayali': Şöhret bile onu değiştirmedi

Takvimler 2009 yılını gösteriyordu. Bir dönem ekranlarda çok gözde olan ses yarışmalarından birine katıldı. Ama diğer yarışmacılardan çok farklıydı. Onlar kadar genç değildi, 47 yaşındaydı. Küçük bir kasabada doğup büyümüş ve hala orada yaşıyordu. O yarışma sahnesine çıkmasının en önemli nedeni de 91 yaşındaki annesine ölüm döşeğindeyken verdiği sözü yerine getirmekti.

2.04.2021Magazin
Kuzeyin Oğlu Volkan Konaktan ilk tanıtım - Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak

'Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'tan ilk tanıtım - Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak?

Karadeniz müziğinin önemli ismi Volkan Konak, yeni projesiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yapımcılığını Poll Production ve Global Medya’nın üstlendiği her hafta ünlü isimleri ağırlayacak olan ‘Kuzeyin Oğlu Volkan Konak’, Star ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Peki, Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ne zaman başlayacak?

31.03.2021Televizyon
Listelerin efendisi

Listelerin efendisi

KANADALI pop yıldızı Justin Bieber’ın 19 Mart’ta çıkardığı yeni albümü ‘Justice’, Billboard 200 listesinde bir numaraya yükseldi.

30.03.2021Dünya
Hayranları ondan albüm bekliyor: İç çamaşırından servet kazandı

Hayranları ondan albüm bekliyor: İç çamaşırından servet kazandı

En son 2016 yılında bir albüm çıkaran ve ondan sonra müzikten uzaklaşıp moda dünyasına yönelen Rihanna, son açıklamasıyla hayranlarını heyecanlandırdıktan sonra yine sessizliğe gömüldü. Karantina nedeniyle uzun süre gözlerden uzak kalan Rihanna, önceki akşam da çıktığı gece gezmesinde objektiflere takıldı.

29.03.2021Magazin
Hayranlarını heyecanlandırmıştı

Hayranlarını heyecanlandırmıştı

En son 2016 yılında bir albüm çıkaran ve ondan sonra müzikten uzaklaşıp moda dünyasına yönelen Rihanna, son açıklamasıyla hayranlarını heyecanlandırdıktan sonra yine sessizliğe gömüldü. Bu yılın başında, yeni bir albüm hazırlığında olduğunu belirten Rihanna cephesinden henüz bir ses çıkmadı. Hayranlarının heyecanla beklediği Rihanna, önceki gece de kardeşi ve kuzeniyle birlikte çıktığı akşam yemeğinde görüntülendi.

29.03.2021Magazin
Berat Mardini kimdir, eşi kim

Berat Mardini kimdir, eşi kim?

Berat Mardini ve 11 yıllık eşi Fatoş Mardini'nin boşanacakları iddia edildi. İddialar ardından Berat Mardini'nin hayatıyla ilgili araştırmalar başladı. Berat Mardini ve Fatoş Mardini 2012 yılında çok sayıda ünlü ismin katılımıyla dillere destan bir düğün yapmışlardı. Peki, Berat Mardini kimdir, eşi kim?

29.03.2021Magazin
Ferhat Göçer 13ün uğuruna inandı

Ferhat Göçer 13'ün uğuruna inandı

Ferhat Göçer, Mayıs’ta çıkaracağı yeni albüm öncesi, “Sorarlarsa” isimli yeni şarkısını sevenleriyle buluşturdu.

28.03.2021Keyif
Çiçekçilere 80 lira bahşiş

Çiçekçilere 80 lira bahşiş

BEREN Saat ve Kenan Doğulu çifti önceki gün Bebek’teki sahil trafiğinde hareket halindeki araçlarının içinde görüntülendi.

28.03.2021Magazin
1950’leri çekiyoruz

1950’leri çekiyoruz

Gökçe Bahadır, Levent’te menajerinin ofisinden çıkarken görüntülendi.

27.03.2021Televizyon
Fotoşop skandalı

Fotoşop skandalı

AMERİKALI pop yıldızı Madonna, sosyal medyada albüm tanıtımı için yaptığı paylaşımda, yüzünü genç bir kadın hayranının vücuduna fotoşopladı.

27.03.2021Dünya
28. İstanbul Caz Festivalinin Genç Caz konserleri başvuruları başladı

'28. İstanbul Caz Festivali'nin Genç Caz konserleri başvuruları başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 26 Haziran-13 Temmuz'da yapılacak "28. İstanbul Caz Festivali" kapsamında düzenlenen Genç Caz konserleri için başvurular başladı.

26.03.2021Keyif

Yazar Sonuçları

Evinize gelen 'Misafir'i dinleyin

Esra Zeynep Yücel adını, benim de yazdığım ve Frank Sinatra’ya adadığı ‘Dear Frank’ albümünden anımsayacaksınız.

11.04.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Charlize Theron’u Amerikan başkanlığı yarışında izleyeceğimiz komedi filmi ‘Denemeye Değer’, türün cinsiyetçi klişeleriyle dalgasını geçerken; Melissa McCarthy ve Octavia Spencer’ı buluşturan ‘Thunder Force’ da süper kahraman filmlerini tiye alıyor. Idris Elba’lı baba oğul draması ‘Kent Kovboyu’ ve Amazon yapımı korku dizisi ‘Them’, haftanın diğer ekran seçenekleri... Bejan Matur’un yeni şiir kitabı ‘Dünya Güzeldir Hâlâ’ ve şiirlerini seslendirdiği ‘Yedi Gece’ albümü haftanın edebi sürprizi.

9.04.2021

Makine şarkıya ruh üfleyebilir mi?

JIMI Hendrix, Amy Winehouse, Jim Morrison (The Doors) ve Kurt Cobain’den (Nirvana) yeni şarkı mı?..

8.04.2021

O nasıl bir üslup Kerem!

En beğendiğim, en sevimli, en yakışıklı bulduğum oyunculardan biridir Kerem Bürsin.

8.04.2021

Yapay zekadan sanatçı olur mu

TikTok’ta 9 milyon takipçisi olan robot rap’çi FN Meka geçen hafta NFT olarak çıkardığı dijital sanat eseri ‘Super Toilet’, 6 bin 500 dolara satınca gözler yapay zeka ürünü bu karaktere döndü.

8.04.2021

Sanrılar

Perdenin Ardındakiler’in ilk stüdyo albümü ‘Sanrılar’ Mart ayının sonunda yayımlandı.

7.04.2021

Ya seçilmişlere her gün haddini bildiren o atanmış memurlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir süredir beni de düşündüren önemli bir noktaya dikkati çekti.

7.04.2021

Yaşam Çiçeği

Ziynet Sali’nin yeni albümü "Yaşam Çiçeği' geçtiğimiz hafta çıktı. Albümün çıkış şarkısı “Efkarım Var” radyo ve dijital ortamda hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. ‘Kalbim Tatilde’ ile güzel bir başarı yakalayan Sali, yeni albümün ilk video klip şarkısı ‘Efkarım Var’da tekrar Emrah Karakuyu ile güç birliği yapmış. Bu ikilinin müzikal enerjisi bir başka tutuyor.

6.04.2021

Müzik eşliğinde şiir dinlemek

Müzik eşliğinde şiir okumak, bana yabancı gelmeyen bir çalışma.

4.04.2021

Ümit Besen bırakmaz, bırakamaz

Ümit Besen hayranları panikte. Ümit Besen hayranları üzgün.

4.04.2021

Edis’in dönüşümü

Yeri geliyor Gülşen’le düet yapıyor, yeri geliyor Bugy’yle trap’in dibine vuruyor. O, ‘hibrit bir pop yıldızı’. Yeni teklisi ‘Martılar’ da trap ruhunu koruyan Latin soslu ve güçlü bir şarkı. Kendisini takdirle takip ediyor, albümünü sabırsızlıkla bekliyorum.

3.04.2021

Şefkat çınarları

Darüşşafaka’nın Maltepe rezidansında 10 yıldır eşi Atifet ile birlikte kalan Prof. İlhan Usmanbaş, bu yıl 100’üncü yaşını kutlayacak. 80 yıllık evli Usmanbaş çifti, mal varlıklarını Darüşşafaka’ya bağışlayarak, ‘Bizi sıfırdan yetiştirdi’ dedikleri Cumhuriyet’e vefa borçlarını ödemek istediklerini söyledi...

3.04.2021

Ozbi’nin ‘O Bi’ Karamel’ Şarkısının Tadına Doyamıyoruz

Ozbi’nin ‘Geceyi Anlatmış’ ve ‘Sana Sormam’ isimli yeni şarkılarını çok sevdik çok dinledik ama ben ‘O Bi’Karamel’e takıldım kaldım. “O bi’ karamel tadına doyamam ki ben, ay karamel, of, ey, oooo.”

2.04.2021

Ne izlesem dinlesem okusam

Rock’un babaannesi Tina Turner’ın hayatından bugüne dek yayınlanmamış görüntüler ve kayıtlar sunan “Tina”, 2017’nin Oscar yıldızı “Ay Işığı”, 6 yıllık yolculuğunda pandemiyi de görmüş süper komedi “Superstore” ve süper kahraman hikâyelerinin en yenisi “Invincible”, haftanın ekran seçenekleri. Alice Walker’ın “hayatımın kitabı” dediği “Gözleri Tanrı’yı Seyrediyordu”, Türkçe’de ilk kez yayımlanmış Zora Neale Hurston’ı keşfetmek isteyenler için raflarda... Barış Demirel ve Guillaume de Kadebostany ortaklığından doğma “Sal Beni”, yalnızca haftanın değil bu yılın da en iyi şarkılarından.

2.04.2021

Dijital dinlenme artarken dijital alım düştü

Dünya Müzik Endüstrisi Birliği (IFPI) Global Müzik Raporu 2021 yayınlandı. Rapora şöyle bir göz gezdirip bilmeniz gereken rakamları derledim...

1.04.2021

Barselona’da 5000 Kişilik Konser!

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Barselona’da çok özel bir konser düzenlendi. Yaklaşık 5000 kişinin katıldığı bir İspanyol Indie müzik grubunun verdiği bu konser aslında bir deneyin parçasıydı.

31.03.2021

Kanuni tablosu Fatih kadar heyecan yaratmadı

Kanuni Sultan Süleyman’ın İtalyan ressam Cristofano dell’Altissimo tarafından yapılan portresi bugün İngiltere’deki müzayede evi Sotheby’s tarafından satışa sunuluyor.

31.03.2021

Dolu Kadehi Ters Tut

Dolu Kadehi Ters Tut’un yeni albümü ‘DKTT’ şu sıralar en çok dinlediğim işlerden biri. Söz, müzik ve düzenlemesiyle grup bu albümde güzel bir çalışma ortaya koymuş.

30.03.2021

Gelecek onlar için çok parlak

İlgi ve başarıyı sürdürülebilir kılmak çok zor iştir. Ancak Dolu Kadehi Ters Tut, şarkı yazarlığı becerisiyle bu zorluğun üstesinden geldi. Türkiye’nin en başarılı yeni nesil pop-rock gruplarından biri oldu. Son albüm ‘DKTT’ de bunu kanıtlıyor.

27.03.2021

Bugün ne yapsak

Pilevneli Galeri’ye halen gitmediyseniz bugün uğrayın. Refik Anadol’un muazzam sergisi sizi bekliyor.

27.03.2021