MENÜ

Halk Tv

Halk Tv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Halk Tv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.174 Halk Tv haberi bulunmuştur.

Halk Tv Haberleri

Dündar ve Güle Halk-TV izni

Dündar ve Gül'e Halk-TV izni

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın Halk-TV'yi izlemek istediğine ilişin dilekçesine olumlu cevap verildi. Silivri Cezaevi’ndeki merkezi televizyon yayın sistemine Halk-TV de dahil edildi.

24.02.2016Gündem
Hüsnü Mahalliden Sultanahmet bombacısı açıklaması: Aynı aşiretteniz

Hüsnü Mahalli'den Sultanahmet bombacısı açıklaması: Aynı aşiretteniz

Yeni Şafak Gazetesi, dün Sultanahmet'teki terör saldırısını gerçekleştiren canlı bomba Nabil Fadlı'nın gazeteci-yazar Hüsnü Mahalli'nin yakın akrabası olduğunu iddia etti. Bu iddialara yanıt veren Mahalli, Nabil Fadli'yle aynı aşiretten olduklarını, bombacının amcasını tanıdığını belirterek, ''Bu aileyi 30 yıldır tanırım, o zamandan beri radikal dinci, intihar eylemcisi olmaya müsait kişilerdi'' ifadesini kullandı.

15.01.2016Gündem
Nazlı Ilıcak: Biz de solcu arkadaşlar gibi zulme direnmeyi öğreniyoruz

Nazlı Ilıcak: Biz de solcu arkadaşlar gibi zulme direnmeyi öğreniyoruz

Kanal Türk'e kayyum atanması, kayyumların polisle birlikte kanala girerek yayını kesmek istemesine siyasi partilerden tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, "Kayyumlara sesleniyorum. Bizim sesimizi kısamayacaksınız." dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kanal Türk'te bulunan CHP milletvekillerine direktif vererek görevlerine devam etmelerini istedi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Sabah biliyorsunuz bir televizyona zorla el koyma, neredeyse zulüm uygulamasıyla başladık. Çok mu şaşırdık? Yok. Burası AKP Türkiye’si." ifadesini kullandı. Nazlı Ilıcak ise, "Biz de solcu arkadaşlar gibi zulme direnmeyi öğreniyoruz" ifadelerini kullandı.

28.10.2015Gündem
Barış Yarkadaş: Kılıçdaroğlu, hukukun uygulanması adına burada olmamızı istedi

Barış Yarkadaş: Kılıçdaroğlu, hukukun uygulanması adına burada olmamızı istedi

Mecidiyeköy'deki Koza İpek grubuna ait Kanaltürk TV, Bugün ve Millet gazetelerinin bulunduğu bina önünde bekleyenler ile polis arasında arbede yaşandı. Gerginlik sonrası kayyum heyeti polis eşliğinde binaya girdi. CHP'li vekiller Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş ve Eren Erdem de basına destek vermek için binaya gitti. Barış Yarkadaş, sabah saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştuklarını belirterek, ''Önemli bir demokrasi mücadelesi verdiklerini ve bunun yanında basın özgürlüğünün sağlanması için CHP'nin burada bulunan vekil arkadaşlarımızla birlikte hukukun uygulanması adına görevimizin burada devam etmesini istedi'' dedi.

28.10.2015Gündem
Kayyum yayını kesti kamu spotu girdi

Kayyum yayını kesti kamu spotu girdi

Mecidiyeköy'deki Koza İpek grubuna ait Kanaltürk TV, Bugün ve Millet gazetelerinin bulunduğu bina önünde toplanan gruba polis müdahale etti. Grup, biber gazı sıkılarak bina önünden uzaklaştırıldı. Polis, daha sonra kilitlenen demir kapıdaki zincirleri demir makasıyla keserek binaya girdi. Kayyumların binaya girmesinden sonra reji odasına giren kayyumlar yayının kesilmesini istedi. Daha sonra yaşanan tartışmaların ardından yayına kamu spotu girdi. Bina önünde polis, uzaklaştırdığı grubun önünde TOMA ile bekliyor.

28.10.2015Gündem
Türkiyenin 7 Haziran fırtınası

Türkiye'nin 7 Haziran fırtınası

Türkiye aylardır 7 Haziran'ı bekliyordu. Beklenen gün geldi, rekor sayılabilecek katılımla vatandaşlar sandık başına gitti. Saatler 17:00'yi gösterince oylar sayılmaya başlandı. Nefes kesen gecenin sonunda Türkiye yeni bir siyasi döneme merhaba dedi.

8.06.2015Gündem
Halk TVden penguenli gönderme

Halk TV'den 'penguenli' gönderme

Seçim sonuçlarından sonra balkon konuşması yapan Başbakan Davutoğlu’nun canlı yayını sırasında Halk TV, ekranın soluna penguen yerleştirdi. Sosyal medyada büyük yankı bulan Halk TV, bu hareketi ‘Gezi’nin çocukları anısına’ yaptığını söyledi.

7.06.2015Kelebek
Halk Tvden balkon konuşmasına penguen göndermesi

Halk Tv'den balkon konuşmasına penguen göndermesi

Başbakan Davutoğlu'nun AK Parti'de seçim gecelerinin bir geleneği haline gelen balkon konuşmasını yaparken Halk Tv konuşmayı yayınlamak yerine Penguen belgeseline yer verdi.. 

7.06.2015Haber
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Bir polisten özel mektup geldi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Bir polisten özel mektup geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu seçimlerde oy kullanmasının engellendiğiyle ilgili bir komplo kurulduğu ve bunun kendisine bir polisin gönderdiği mektupla öğrendiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, 'Vicdan azabı çeken bir polisin bana yazdığı bir mektup. Benim oradaki kaydım bana haber verilmeden düşürülüyor' dedi.

25.05.2015Gündem
Allahperest sosyalist aday

Allahperest sosyalist aday

GEZİ Parkı eylemlerinde dikkat çeken ‘Antikapitalist Müslümanlar’dan biri o. İstanbul’da muhafazakâr bir çevrede yaşayan, kendi deyimiyle asimile olmuş Alevi aileye mensup.

12.05.2015Gündem
İlber Ortaylıdan Cem Yılmaz yorumu: O bir zeka

İlber Ortaylı'dan Cem Yılmaz yorumu: O bir zeka

Ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı, Halk TV'de yayınlanan 'Ruhat Mengi ile Her Açıdan' programında söylediği "Yeni Türkiye'yi b.k kurarsınız" sözlerine açıklık getirdi.

14.04.2015Magazin
Feyzioğlu, Mengiye kızıp canlı yayını terk etti

Feyzioğlu, Mengi'ye kızıp canlı yayını terk etti

Halk TV'de Ruhat Mengi’nin sunduğu Her Açıdan programına katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, canlı yayını terk etti.

8.03.2015Haber
Ayşen Gruda: Libidolarına sahip olamıyorlarsa pipilerini kessinler

Ayşen Gruda: Libidolarına sahip olamıyorlarsa pipilerini kessinler!

Halk Tv'nin Ana Haber Bülteni'ne telefonla bağlanan Ayşen Gruda,Özgecan'ın feci şekilde katledilmesine tepki göstererek, tecavüzcülere;'Eğer bu beyefendiler kendilerine, libidolarına sahip olamıyorlarsalütfen pipilerini kessinler!' dedi.

17.02.2015Haber
CHPden KPSS ile ilgili suç duyurusu

CHP'den KPSS ile ilgili suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Haluk Koç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. KPSS'de torpil iddiaları hakkında konuşan Koç, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını ifade ederek "Biliyorsunuz KPSS dediğimiz bir engel var Türkiye'de. Bu KPSS olayında nelerin döndüğünü de ifade ettim. Bir kere daha burada ifade ediyorum Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda da bulunduk. 657 sayılı devlet memurları kanunun 59. maddesi istisnai kadroları düzenler. Bir iktidarın hakkı şudur; kendine yakın üst bürokrasiyi oluşturmak durumundadır bu istisnai kadroları kullanır. Bunda eyvallah, bunda hiçbir şey yok. Ama sen sana orada oğlunu, eşini, bacını, enişteni, amcanı, dayını oraya bir istisnai kadrodan zıplatarak devlet memuru sınava girmeden yap demiyor" dedi.

2.02.2015Gündem
‘Truva atı’ ile Odatvye girmişler

‘Truva atı’ ile Odatv'ye girmişler

414 gün sonra yeniden görülmeye başlanan Odatv davasında tanık olarak dinlenen adli bilişim mühendisi bilirkişi Tuncay Beşikçi “Odatv’de ele geçirilen bilgisayardaki 328 adet dosyayı inceledim. Bu dosyaların arasında yabancı bir bilgisayarda yaratılıp, bu bilgisayara ‘Truva atı’ adlı virüsle kopyalanan dosyalar buldum. Bu virüslerin gelme şekli mail yoluyla olmuş. CHP gibi sahte uzantıyla virüs bulunan mail atılmış. Bu da dosyalara giriş imkânı yaratmış” dedi.

30.01.2015Gündem
Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli

Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘terör örgütü’ kurmakla suçlandıkları Gezi soruşturmasında, 42 yıl önce idam edilerek hayata veda eden Deniz Gezmiş’in de şüpheli olarak yer aldığı öne sürüldü.

6.10.2014Gündem
Melih Gökçek: Ey Aylin, Ankaranın suyuna niye çamur atıyorsun

Melih Gökçek: Ey Aylin, Ankara'nın suyuna niye çamur atıyorsun

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın evinin bulunduğu sitede kaçak su kullanıldığını ileri sürerek, "Sen bir milletvekilisin, milletin temsilcisisin. Nasıl kaçak su kullanırsın? Nasıl milletin hakkını çalarsın? Ondan sonra da 'Ben halkçıyım'. Nerede sen halkçısın. Sen halkın hakkını yiyensin. Vatandaşın hakkını cebellezi edensin, yani cebine atansın.Ey Aylin, Ankara'nın suyuna kalkıyorsun niye çamur atıyorsun? Aylin cesaretin C'si varsa gel bir televizyona çıkalım, seninle bu konuyu tartışalım" dedi.

27.09.2014Gündem
Tuncay Özkan ve Metin Feyzioğlu canlı yayında tartıştı

Tuncay Özkan ve Metin Feyzioğlu canlı yayında tartıştı

Halk TV'de yayınlanan Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programına Tuncay Özkan ve Metin Feyzioğlu konuk oldu. Programa Feyzioğlu ve Tuncay Özkan'ın tartışması damga vurdu. Feyzioğlu'nun "Ooo sen yandaş medyadaki karşı tarafa döndün" diyince Özkan da sinirlenip "Ben Ergenekon mahkemesinde çok savcı gördüm. Sen sus ben konuşacağım diyen. Size yakıştıramadım" şeklinde cevap verdi. Bunun üzerine tartışma uzayınca Uğur Dündar da Feyzioğlu'na "Hocam lütfen bitirin" diyerek müdahale etti.

26.09.2014Haber
Tam Ekmeleddin İhsanoğlunu eleştiriyordu ki...

Tam Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eleştiriyordu ki...

Halk tv'de Ceyda kara'nın sunduğu Yol haritası programında konuk, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun eleştiriyorken sözünü yarıda kesti ve reklama girdi.. Konuk Sinan Meydan konuşurken ilk önce ekran karartılıyor daha sonra da program reklama gidiyor.

3.07.2014Haber
Kılıçdaroğlu: İhsanoğlunu fotoğraflarına kadar araştırdım

Kılıçdaroğlu: İhsanoğlu'nu fotoğraflarına kadar araştırdım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın İhsanoğlu’nu fotoğraflarına kadar araştırdım. Hangi liderle, nerede fotoğraf çektirdi dahil, bütün fotoğraflar... Her şeyiyle araştırdık Ben, Ekmel Bey’in Mustafa Kemal’e, laikliğe karşı olduğunu bilsem, böyle birşeyi bırakın teklif etmeyi, yanından bile geçmeyiz" dedi.

20.06.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: CHPde ikinci adaya izin vermem

Kılıçdaroğlu: CHP'de ikinci adaya izin vermem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu ismi dışında CHP'den çıkacak başka bir cumhurbaşkanı adayına izin vermeyeceğini söyledi.

20.06.2014Gündem
Eşek tweetini eleştirene 12 bin lira ceza

Eşek tweetini eleştirene 12 bin lira ceza

RTÜK, Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’ın kardeşi Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ın attığı, “Ya eşek gibi yaşayacaksınız ya da bu ülkeden gideceksiniz” tweetini bir programda eleştirdikleri için Halk TV kanalına 12 bin lira ceza uyguladı.

11.06.2014Teknoloji
Halk Arenasına Bornovadan rekor seyirci

Halk Arenası'na Bornova'dan rekor seyirci

İZMİR’de, Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arena’sında konuşan Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, Soma’daki yaşanan maden faciasına değinirken "AKP bir propaganda şaheseri aslında. O battaniyenin sergileneceği Kızılay Müzesi de bu ülkenin yöneticilerinin beceriksizlikleri sonucunu insanlarının uğradığı facialar müzesidir" dedi.

23.05.2014Ege

Acılı Soma bile inanmaz

Halk TV’de katıldığı programdaki sözleri nedeniyle hakkında iftira ve linç kampanyası başlatılan Hürriyet Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, “Ben oranın çocuğuyum. Çok açık bir şekilde söylüyorum. Acının en derinden yaşandığı Soma’da bile Yılmaz Özdil bu lafı söylemiştir diyecek bir Allah’ın kulu bulamazsınız” diyerek yanıt verdi.

18.05.2014Gündem
Son rakam 301

Son rakam 301

SOMA Madencilik A.Ş.’ye ait ocakta salı günü yangınla başlayan facianın ardından ekipler son 2 gündür cenazelere ulaşmak için yoğun çalışma yaptı.

18.05.2014Gündem
‘Bu iftiraya acılı Soma bile inanmaz’

‘Bu iftiraya acılı Soma bile inanmaz’

Halk TV’deki yorumu üzerine dün sosyal medyada tartışma yaşanan Hürriyet Yazarı Yılmaz Özdil bugün yeniden aynı kanala telefonla bağlandı. Özdil, “Ben oraların çocuğuyum. Çok açık bir şekilde söylüyorum; bu attıkları manşetlere, acının en derinden yaşandığı Soma’da bile ‘Yılmaz Özdil bu lafı söylemiştir’ diyecek bir Allah’ın kulu bulamazsınız” dedi.İŞTE YILMAZ ÖZDİL'İN ÖNCEKİ GÜNKÜ AÇIKLAMALARI

18.05.2014Haber
Hortumun ucu neden boş

Hortumun ucu neden boş?

Soma'daki maden faciası sırasında çekilen bu kare dün sosyal medyanın da en çok paylaştığı karelerden biri oldu.

16.05.2014Ege
Hortumun ucu neden boşta

Hortumun ucu neden boşta

Soma'daki maden faciası sırasında çekilen bu kare dün sosyal medyanın da en çok paylaştığı karelerden biri oldu.

16.05.2014Gündem

Yazar Sonuçları

‘Kıdem’de kayıp olacak

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kıdem tazminatı fonuna ilişkin yasayı bu yasama döneminde çıkaracaklarını, fonda işçinin kayba uğramayacağını, tazminat hesabının 30 gün üzerinden yapılacağını açıkladı.

8.02.2016

Kabataş yalancılarının cezasını Allah verecek

NAMAZINDA niyazında olan ve dindarlığı konusunda şahadet edeceğim bir arkadaşım, bana telefonda şöyle demişti:

22.10.2015

Sakın bunlara bakıp da ‘İslam budur’ demeyin

KENDİLERİNE “Müslüman’ım” diyenlerin kamu mallarını talan etmesine bakıp da “İslam bu mu” demeyin.

18.10.2015

Dağılın, AK Parti gitmiyor

‘BU ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ dedirten çatışık durumlardan biri. CHP, aynı anda hem tek başına iktidar olmaya talip hem de şimdiden paçaları sıvamış harıl harıl koalisyona hazırlık yapıyor.

26.05.2015

Ak Parti'yi iktidar yapan kim?

Geçen gün Halk TV'de bir vatandaş, Ertuğrul Özkök'e şöyle diyordu: "… Bugün Ak Parti'yi eleştirme hakkınız yok. Ak Parti sizin yüzünden iktidar oldu. CHP'yi eleştirdiniz, Ak Parti'ye destek verdiniz."

3.05.2015

Biz barıştan yanayız AK Parti kavgadan

AK Parti, 12 yılı aşkın bir süredir iktidarda.

7.04.2015

CHP önseçim kodları

CHP önseçiminden sonra yaşanan bazı kulis haberleri:

31.03.2015

İnadına mini etek, inadına kızlı-erkekli...

Halk TV'de Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sahip çıkılması için çağrı yapan Soner Yalçın, kadınlara seslendi: "Saçınıza başınıza dikkat edeceksiniz. İnadına mini etek giyeceksiniz, inadına dekolte giyeceksiniz."

1.02.2015

Ha Dersim ha 6-7 Eylül

ESKİ Tunceliler Vakfı Genel Başkanı ve CHP kadrolarına yakın bir isim olan Erol Gürsel önceki akşam Halk TV’de ‘Dersim’, CHP ve DP üzerine ilginç değerlendirmeler yaptı:

24.11.2014

İşadamı sunucu oldu

İşadamı Eran Tapan, Halk TV’de program yapmaya başladı. Tapan, Atatürk Söyleşileri adlı programda ilk olarak Cumhuriyet’in tanığı Muazzez İlmiye Çığ’ı konuk etti.

14.08.2014

Gökten üç işaret geldi, anlayana

GEÇEN hafta oluşan iki doğa hadisesi bizlere çok ciddi ikaz ve işaret aslında...

23.06.2014

'Abi baretim kaybolmasın maaşımdan keserler'

Kaza değil oğlum Soma’da yaşananlar asla bir kaza değil…

16.05.2014