EKSTRA
MENÜ

Trakya

Trakya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trakya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.305 Trakya haberi bulunmuştur.

Trakya, Güneydoğu Avrupa'da yer alan güney Bulgaristan, kuzeydoğu Yunanistan ve Türkiye'nin Avrupa kıtasındaki topraklarını içeren, tarihi çok zengin bir bölgedir. Türkiye sınırları içindeki yüzölçümü 23.764 km2 olan bu bölgenin Karadeniz, Marmara Denizi ve Ege Denizi ile sınırı vardır.

Trakya Haberleri

Gala Gölü Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Gala Gölü Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Gala Gölü Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Gala Gölü Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemizde doğal güzellikleri ile bilinen pek çok yer bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Gala Gölüdür. Gala Gölü doğal güzellikleri ile bilinen ve mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Peki Gala gölü milli parkı nerede ve nasıl gidilir? Gala gölü milli parkı konaklama, kamp, giriş ücreti ve özellikleri hakkında bilgileri sizlere detaylıca derledik.

23.02.2021Seyahat
Bakan Akar, Yunan jetlerinin tacizine gerekli karşılığın verildiğini açıkladı

Bakan Akar, Yunan jetlerinin tacizine gerekli karşılığın verildiğini açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunan jetlerinin kuzey Ege'nin uluslararası sularında hidrografik alandaki bilimsel ve teknik araştırmalar yapan TCG Çeşme'ye yönelik tacizine ilişkin 'Maalesef Yunan komşularımızın sık sık yaptığı taciz hareketlerinden biri. Bizim de kendimize göre kurallarımız var, kurallar çerçevesinde gerekli karşılık verildi' dedi.

23.02.2021Gündem
Bakan Koca son verileri duyurmuştu İşte normalleşmeye en yakın ve uzak kentler

Bakan Koca son verileri duyurmuştu! İşte normalleşmeye en yakın ve uzak kentler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15-21 Şubat tarihleri arasında oransal olarak illere göre vaka sayılarını duyurmuştu. Bakan Koca'nın açıkladığı verilere göre en düşük orandaki Hakkari, Şırnak, Muş, Batman ve Iğdır normalleşmeye en yakın iller olarak görünüyor. 100 bin kişide 228,40 oranıyla Ordu, oransal olarak en fazla vaka olan kent oldu. En fazla vaka sayısı olan Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun ve Rize ise normalleşmeye en uzak kentler oldu.

23.02.2021Gündem
Dedeağaç’a dev Amerikan çıkarması

Dedeağaç’a dev Amerikan çıkarması

NATO’nun ‘Defender Europe 21’ tatbikatı için ABD, Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde yer alan Dedeağaç’a 1800’den fazla zırhlı araç ve en az 20 bin asker çıkarıyor. Tatbikata Yunanistan’ın ilk kez dahil edilmesi dikkat çekti.

23.02.2021Dünya
Yunanistan ve ABDden ortak tatbikat: Tam 145 helikopter

Yunanistan ve ABD'den ortak tatbikat: Tam 145 helikopter!

Doğu Akdeniz'de aradığı siyasi desteği bulamayıp çaresiz kalan Yunanistan, bir yandan Türkiye ile ortak NATO tatbikatına katılırken diğer yandan müttefiki ABD ile ortak tatbikata girişiyor. İtalya açıklarında yarın başlayacak NATO tatbikatı Dynamic Manta-2021'de Türkiye, Yunanistan, ABD, Almanya, Fransa, Belçika ve İtalya gibi ülkeler yer alıyor. Türk ordusu gövde gösterisine bir fırkateyn, bir denizaltıyla katılıyor. Yunanistan ise ABD ile düzenleyeceği ortak tatbikatla gövde gösterisine soyunuyor...

22.02.2021Dünya
Bakan Varank: 18 milyar liralık özel sektör yatırımını destekledik

Bakan Varank: 18 milyar liralık özel sektör yatırımını destekledik

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijitalleşme, yeşil büyüme, temiz üretim, atık yönetimi, geri dönüşüm, endüstriyel simbiyoz ve kaynak verimliliği konularında önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "2013'ten bu yana, düzenlediğimiz 1676 teşvik belgesiyle geri kazanım konusundaki 18 milyar liralık özel sektör yatırımını destekledik." dedi.

19.02.2021Ekonomi
Tütün Nasıl Yetişir Tütün Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Tütün Nasıl Yetişir? Tütün Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Tütün dünyanın her yanında aktif olarak tüketilen bitkilerden biridir. Her ne kadar sağlık için oldukça zararlı olsa da, yaygın olarak yetiştirilmekte ve bazı noktalarda medikal olarak da kullanılabilmektedir. Peki, tütün nasıl yetişir? Tütün Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir? İşte tütün hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

19.02.2021Bitki Bakımı
Pirinç Nasıl Yetişir Pirinç Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Pirinç Nasıl Yetişir? Pirinç Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Pirinç buğdaygiller familyasına ait olan bir gıdadır. Oldukça besleyici olan ve birçok faydası olan pirincin birçok çeşidi bulunur. Kalorisi yüksek olan enerji veren bir gıdadır. Pirinç nasıl yetişir? Pirinç Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir? İşte detaylar.

19.02.2021Bitki Bakımı
Can Evindeki sokak köpeklerini, soğuktan battaniyeye sararak koruyorlar

'Can Evi'ndeki sokak köpeklerini, soğuktan battaniyeye sararak koruyorlar

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde hava sıcaklığı eksi 10 dereceye kadar düşerken, Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği'ne (KEHAYKO) ait 'can evi' olarak adlandırılan barınakta, sokak köpekleri, üzerlerine battaniye örtülerek, soğuktan korunuyor. Su borularının donduğu barınağa, kovalarla su taşınıyor.

19.02.2021Gündem
Ayçiçeği Nasıl Yetişir Ayçiçeği Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Ayçiçeği Nasıl Yetişir? Ayçiçeği Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Ayçiçeği sarı yaprakları olan ve birçok kullanım alanı bulunan bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ayçiçek yağı üretiminde kullanılmakta olan ayçiçeği ile ilgili son zamanlarda oldukça fazla araştırma yapılmaktadır. Ayçiçeği nerede yetişir? Nasıl yetiştirilir? Siz de ayçiçeği yetiştirilmesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını derledik.

18.02.2021Bitki Bakımı
Trüf Mantarı Nasıl Yetişir Trüf Mantarı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Trüf Mantarı Nasıl Yetişir? Trüf Mantarı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Toprağın derin kısımlarında yetişen, faydaları ve ekonomik değeri değeriyle tanınan, dünyanın birçok bölgesinde yetiştiren bir mantar türü olan Trüf mantarı, meşe ağaçlarının kök kısımlarından toplanmaktadır. Pişirilmesi halinde pek fazla suyunu bırakmayan mantarın sert bir yapısı ve taşı anımsatan bir görüntüsü bulunmaktadır. Bugünkü yazımızda size Trüf mantarı nasıl yetişir? Trüf Mantarı Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

16.02.2021Bitki Bakımı
1915 Çanakkale Köprüsünde çalışmalar devam ediyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışmalar devam ediyor

Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek 1915 Çanakkale Köprüsü'nün yapımı, "kedi yolunun" tamamlanmasının ardından deniz üstü çalışmalarla devam ediyor.

16.02.2021Ekonomi
Meşe Ağacı Nasıl Yetişir Meşe Ağacı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Meşe Ağacı Nasıl Yetişir? Meşe Ağacı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Oksijen kaynağı olan ağaçlar, hem temiz hava açısından hem de ormanlık alan olarak büyük önem taşımaktadır. Ayrıca odun olarak hemen her alanda ihtiyaç duyulan ağaçlar, bizlere nesilden nesle gelen en önemli miraslardan bir tanesidir. Meşe ağacı da meyve ve gövde bakımından önemli ağaç türüdür. Nasıl yetişir, nerelerde yetişir, özellikleri nelerdir, sizler için derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Kayın Ağacı Nasıl Yetişir Kayın Ağacı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kayın Ağacı Nasıl Yetişir? Kayın Ağacı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Hemen hemen 700 sene ömrü olan kayın ağaçları yaklaşık olarak 40 metre kadar uzayabilmektedir. Dallarının ve yapraklarının sağlık açısından ciddi yararları vardır. Aynı zamanda doğaya verdikleri oksijen miktarının çok olmasından dolayı nefes kaynağıdır. Peki, Kayın Ağacı nasıl yetişir? Kayın Ağacı Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, detaylar.

15.02.2021Bitki Bakımı
Akçaağaç Nasıl Yetişir Akçaağaç Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Akçaağaç Nasıl Yetişir? Akçaağaç Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Acer ve isfendan isimleri ile de tanınan akçaağaç, gölgesi oldukça geniş olan bir ağaç türüdür. Yapraklar oldukça estetik olan akçaağaç genellikle gölgelenmek ve peyzaj tasarımı amacı ile ülkemizde dikimi yapılan bir ağaçtır. Peki akçaağaç nasıl yetişir? Akçaağaç Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve yetiştirilir? Akçaağacın iklim istekleri ve yetiştiriciliğine dair kafalara takılan soruları derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Kar küreme çalışmalarına belediye başkanı da katıldı

Kar küreme çalışmalarına belediye başkanı da katıldı

EDİRNE’nin Keşan İlçe Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, kentte 36 saattir karla mücadele eden ekiplere destek olmak için kar küreme çalışmalarına katıldı. Helvacıoğlu, kürekle yol ve kaldırımların üzerindeki karları temizledi. Trakya’da etkili olan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için Keşan Belediyesi ekipleri, sabah erken saatlerden itibaren ana arterlerden başlayarak, kar küreme çalışması yaptı. Çalışmalara esnaflar da iş yerlerinin önündeki karı küreyerek destek verdi. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da, çarşı ve sokaklarda yapılan çalışmaları denetlemeye çıktı. Ekiplere yardımcı olabilmek için yollardaki kar ve buzları temizleme çalışmalarına katıldı.

15.02.2021Gündem
Edirnede günde 18 ton dezenfektan ile virüse karşı savaş veriliyor

Edirne'de günde 18 ton dezenfektan ile virüse karşı savaş veriliyor

EDİRNE Valiliği'nin İl Özel İdaresi bünyesinde kurduğu özel dezenfektan ekibi, koronavirüs salgını yaşandığı ilk günden beri kentin her noktasında yaptıkları dezenfekte çalışmaları ile salgının önüne geçilmesinde büyük katkı sağladı. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan Ateş, "Bugüne kadar 4 bin 540 ton dezenfektan tükettik. Bir günde 18 ton dezenfektan kullanıyoruz. İlimizde, temasın yoğun olduğu yerlerde arkadaşlarımız her gün mesaiye çıkarak, ortamdaki virüsü yok etmeye çalışıyorlar" dedi.

15.02.2021Gündem
Kar yağışının beyaza bürüdüğü Edirnede, kartpostallık manzaralar oluştu

Kar yağışının beyaza bürüdüğü Edirne'de, kartpostallık manzaralar oluştu

EDİRNE'de hafta sonu başlayan kar yağışı hem vatandaşı hem de üreticiyi sevindirirken, kentin beyaz örtü ile kaplanması özellikle Selimiye Camii, Meriç ve Tunca nehirleri ile tarihi semt Karaağaç'ta kartpostallık görüntüleri oluşturdu. Belediye ve hayvanlarseverler ise soğuk hava ve zorlu kış koşullarında sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılayarak can dostlarının hayata tutunması sağlandı.

15.02.2021Gündem
Kar yağışı devam edecek mi Yeni haftanın hava durumu...

Kar yağışı devam edecek mi? Yeni haftanın hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hafta boyunca peş peşe yapılan ‘son dakika’ uyarılarının ardından önceki gece başlayan kar yağışı dün gün boyunca İstanbul’da etkisini gösterdi. AKOM verilerine göre, yoğun ve etkili kar yağışı sonucunda kentin yüksek ve kırsal bölgelerinde kar kalınlığı 30 santimetreye kadar ulaştı. Kar yağışının devam ettiği kentte her yer beyaz örtüyle kaplandı. Yoğun kar yağışının bugün de sürmesi bekleniyor. Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen de CNN Türk canlı yayınında hava durumunu değerlendirdi ve "Bugün ve yarına dikkat etmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

15.02.2021Gündem
Hayvan koruma gönüllüleri ellerini taşın altına koyuyor

Hayvan koruma gönüllüleri ellerini taşın altına koyuyor

Kimi zaman gece karanlığında, kimi zaman kardan göz gözü görmezken onlar dışarıda... Hayvanların karnını doyurmak, yaşam alanlarını düzenlemek ve hasta olan veya kaza geçirenleri tedavi ettirmek için çabalıyorlar. Kimi işten dönüp dinlenmeye bile fırsat bulamadan yapıyor bunu... Kimi o hayvanları yalnız bırakmamak için ailesiyle tatile bile çıkmıyor. Dört farklı kentten hayvan koruma gönüllüleri neler yaşadıklarını, gördüklerini anlattı. Ayrıca geçen günlerde AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, hayvan haklarıyla ilgili yasa teklifinin iki hafta içinde TBMM Başkanlığı’na sunulacağını açıkladı. Bu nedenle kendilerine hayvan hakları yasasından beklentilerini de sorduk.

14.02.2021Hürriyet Pazar
Son dakika: İstanbulda beklenen kar yağışı başladı

Son dakika: İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı!

İstanbul'da kar yağışı saat 22.00 itibarıyla başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD'dan hafta içi yapılan açıklamalarda İstanbul için kar uyarısı yapılmış ve alarmın rengi 'Sarı' olarak belirtilmişti.

13.02.2021Gündem
Edirnede kar yağışı başladı

Edirne'de kar yağışı başladı

Edirne’de beklenen kar, havanın kararmasıyla birlikte başladı. Tipi şeklinde yağan karla yüksek yerler beyaza büründü.

13.02.2021Gündem
Edirnede durumu ağırlaşan hasta, ambulans helikopter ile İstanbula sevk edildi

Edirne'de durumu ağırlaşan hasta, ambulans helikopter ile İstanbul'a sevk edildi

EDİRNE'de adı açıklanmayan hasta, durumunun ağırlaşması üzerine Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans helikopter ile İstanbul'a sevk edildi.

13.02.2021Gündem
Son 91 yılın en kurak dönemi yaşandı Profesörden öneri: Milli Kuraklık Merkezi kurulmalı

Son 91 yılın en kurak dönemi yaşandı! Profesörden öneri: Milli Kuraklık Merkezi kurulmalı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Arazi ve Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Orta, geçen yıl, son 91 yılın en kurak dönemini yaşayan Türkiye'de Milli Kuraklık Merkezi'nin kurulması gerektiğini söyledi.

13.02.2021Gündem
İstanbulda kar ne zaman başlayacak Meteorolojiden son dakika açıklaması

İstanbul'da kar ne zaman başlayacak? Meteoroloji'den son dakika açıklaması

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporunda Marmara Bölgesi ve İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı. İstanbullular, 'İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak?' sorusunun yanıtını merak ediyor. İstanbul'da pazar günü akşam saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının kıyılarda 5 ila 15 santimetre, yüksek kesimlerde 20-30 santimetre olması bekleniyor. İşte Meteoroloji'nin 13 Şubat cumartesi ve 14 Şubat pazar günleri için hava durumu raporu...

13.02.2021Gündem
Müzik yaparken mesleğimi ihmal etmedim

Müzik yaparken mesleğimi ihmal etmedim

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Şansın Tüzün, tıp kariyerinin yanında müzik dünyasında da yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Müzik sektöründe ChanCé adını kullanan Tüzün, iki işi bir arada nasıl yürütebildiğini anlattı. Doktorluğu ihmal etmediğini vurgulayan Tüzün, yeni müzik çalışmalarından da bahsetti.

12.02.2021Keyif
Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Güven Özdemirden don uyarısı

Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Güven Özdemir'den don uyarısı

Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Güven Özdemir, bugün yurda giriş yapan sert hava koşulları sonrası oluşacak don olaylarına karşı uyarılarda bulundu. Özellikle İstanbul'da 14 Şubat Pazar gününün ilk saatlerinden itibaren etkili kar yağışının beklendiğini söyleyen Özdemir, "Kar yağışları hafta sonu dahil olmak üzere tüm ülkede devam edecektir. Perşembe günü don olayları ortaya çıkabilir. Üretim yapan, tarımla uğraşan kişiler çok dikkatli olmalı. Don olaylarına karşı şimdiden tedbirlerimizi almamız lazım" dedi.

12.02.2021Haber
Dikkat Meteorolojiden son dakika açıklaması geldi: Kar kalınlığı 20-30 santimetreyi bulacak…

Dikkat! Meteoroloji'den son dakika açıklaması geldi: Kar kalınlığı 20-30 santimetreyi bulacak…

İstanbul’da kar yağışı başladı. Uyarılar peş peşe geliyor. Meteoroloji’den yapılan son açıklamaya göre 6 gün boyunca sürekli kar yağışı beklenirken kar kalınlığının yüksek kesimlerde 20-30 santimetreyi bulacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen de CNN TÜRK canlı yayınında önemli uyarılarda bulundu.

12.02.2021Gündem
‘HDP ile ittifak arayışımız yok’

‘HDP ile ittifak arayışımız yok’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Haber Global kanalında gündeme ilişkin özetle şunları söyledi:

12.02.2021Gündem
İstanbul Valiliği’nden beklenen kar yağışı ile ilgili yeni uyarı

İstanbul Valiliği’nden beklenen kar yağışı ile ilgili yeni uyarı

Beklenen kar yağışı ile ilgili İstanbul Valiliği’nden bir son dakika açıklaması daha geldi. Valilik açıklamasında İstanbul'da beklenen kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının günlük yaşamı aksatmaması için uygulanacak önlemlere ilişkin uyarılarda bulundu. İstanbul Valiliği'nin yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM'dan da peş peşe uyarılar gelmişti.

11.02.2021Gündem
İstanbulda ne zaman kar yağacak İşte meteorolojiden gelen son dakika bilgileri

İstanbul'da ne zaman kar yağacak? İşte meteorolojiden gelen son dakika bilgileri

İstanbul Valiliği, hafta sonu kentte beklenen soğuk hava ve kar yağışı uyarısında bulunarak, "Meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır" açıklamasında bulundu. Gelen açıklamaların ardından özellikle İstanbul'da yaşayan vatandaşlar kentlerindeki son durumu merak ediyorlar. Peki İstanbul'da ne zaman kar yağacak? İşte detaylar

11.02.2021Gündem
‘Dekan’ın tehditleri Meclis’te

‘Dekan’ın tehditleri Meclis’te

TBMM Genel Kurulu’nda Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Cevdet Kılıç’ın mesajları büyük tepki gördü. AK Partili Bülent Turan, “Savcılık da YÖK de adım atmalıdır” dedi.

11.02.2021Gündem
Bugün yaz, yarın kış Kar yağışı ne zaman gelecek İstanbula peş peşe uyarılar...

Bugün yaz, yarın kış! Kar yağışı ne zaman gelecek? İstanbul'a peş peşe uyarılar...

Türkiye hafta sonu soğuk ve karlı havanın etkisine giriyor. İstanbul’da günlerdir 20 dereceyi aşan hava sıcaklığının karla birlikte 0 dereceye düşmesi bekleniyor. Uzmanlar kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu 1987 kışındaki gibi bir yağış uyarısı yapıyor. İstanbul Valiliği ve AKOM da açıklama yaparak haftasonu beklenen yağışlara karşı uyardı, dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi. Meteoroloji Uzmanı Ahmet Uçar, beklenen kar yağışını ilişkin harita paylaşarak turuncu ve kırmızı renkli alanların son yılların en iyi kar yağışını alacağını duyurdu.

11.02.2021Gündem
Trakya için ‘kuvvetli fırtına’ uyarısı

Trakya için ‘kuvvetli fırtına’ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşamdan itibaren Trakya için kuvvetli fırtına beklendiğini bildirdi.

10.02.2021Gündem
Tepki çeken paylaşıma soruşturma

Tepki çeken paylaşıma soruşturma

Trakya Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi eylemleriyle ilgili “Siz hani bir ayı geçti eylem yapıyorsunuz ya. Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz. Bilin istedim” paylaşım yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç hakkında soruşturma başlattı.

10.02.2021Gündem
Murat Evler kimdir nereli kaç yaşında

Murat Evler kimdir nereli kaç yaşında?

Murat Evler, son günlerde magazin dünyasının araştırılan isimleri arasında yer almaya devam ediyor. İpek Tanrıyar ile bir süredir birliktelik yaşayan Murat Evler, magazin gündemini takip eden kişiler tarafından araştırılan isim oldu. Peki, Murat Evler kimdir ve kaç yaşında? İşte, Murat Evler kimdir sorusuna yönelik birkaç bilgi

9.02.2021Hayat
Çevre Yüksek Mühendisi Ozan Deniz: Marmaradaki deniz salyasına kirlilik ve deniz suyu sıcaklığı neden oluyor

Çevre Yüksek Mühendisi Ozan Deniz: 'Marmara'daki deniz salyasına kirlilik ve deniz suyu sıcaklığı neden oluyor'

Marmara Denizi'nde etkili olan deniz salyası (müsilaj) nedeniyle Tekirdağlı balıkçılar günlerdir denize açılıp, avlanamıyor. Çevre Yüksek Mühendisi Ozan Deniz, deniz salyasına Marmara Denizi'ndeki kirlilik ve deniz suyu sıcaklığının neden olduğunu belirterek, "Bu dönemler deniz suyu sıcaklıklarının biraz artmış olması da bu sorunu ortaya çıkarıyor" dedi.

9.02.2021Gündem
Taşan Ergene Nehri, ürünlere zarar verecek, hasat kontrol edilmeli

'Taşan Ergene Nehri, ürünlere zarar verecek, hasat kontrol edilmeli'

TRAKYA'daki yağış, kirliliğiyle gündemde olan Ergene Nehri'nin taşmasına neden oldu, binlerce dönüm tarım arazisi sular altında kaldı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Arazi ve Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Orta, "Bence artık Ergene bir nehir değil bir kollektör yani bir artık su toplayıcısı. Şimdi ne oldu? Bir de üstüne üstlük şimdi bu nehir Uzunköprü'de taştı. Bu bitkilerde toksik etki yaratacak ve ekili alanlara aşırı şekilde zarar verecek. Hasat dönemlerinde bu ürünlerin takip edilmesi lazım" dedi.

9.02.2021Gündem
Yunanistanda kriz... Bir tabak yemek için kilometrelerce kuyruk oluştu

Yunanistan'da kriz... Bir tabak yemek için kilometrelerce kuyruk oluştu

Yunanistan'da ekonomik kriz derinleşmeye devam ediyor. Bedava yemek için kilometrelerce kuyruk oluşurken, Yunanistan Türkiye'ye karşı silahlanmaya milyarlar ayırmayı sürdürüyor.

9.02.2021Ekonomi
5 gün daha yaz hafta sonu kış 20 derece birden düşecek...

5 gün daha yaz hafta sonu kış! 20 derece birden düşecek...

Şubat ayında mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar dün bazı illerde 25 dereceye kadar çıktı. Meteoroloji uzmanları sıcaklıkların 4-5 gün daha süreceğini fakat soğuk hava dalgasının kapıda olduğunu söylüyor. Cumartesi günü sıcaklıkların 20 derece düşmesiyle birlikte etkili kar yağışı bekleniyor.

9.02.2021Gündem
Son dakika... İstanbula kar geri geliyor Meteoroloji tarih verdi

Son dakika... İstanbul'a kar geri geliyor! Meteoroloji tarih verdi

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre İstanbul'a kar yağışı geri dönüyor. Hava sıcaklıklarının cuma gününden itibaren 10 derece düşmesi bekleniyor. Orta ve uzun vadeli hava durumu raporunda 14 Şubat pazar günü İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin tamamı kar yağışlı görünüyor. İşte Meteoroloji'nin son hava durumu raporu...

8.02.2021Gündem
Sürekli silahlanan Yunanistan kendi askerine aylardır maaş ödemiyor

Sürekli silahlanan Yunanistan kendi askerine aylardır maaş ödemiyor!

Yunanistan’da sınırdaki askerlerin 6 aydır ödenmeyen maaşı kriz çıkardı. Doğu Akdeniz'deki krizi sürekli tetikleyen ve Türkiye korkusuyla ekonomik krize rağmen silahlanmaya devam eden ülkede sınırda görev yapan askerlere maaş ödenmediği ortaya çıktı.

8.02.2021Dünya
Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Kazım Ülküseven, yeni hafta için uyarılarda bulundu

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Kazım Ülküseven, yeni hafta için uyarılarda bulundu

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Kazım Ülküseven CNN TÜRK canlı yayınında önemli uyarılarda bulunurken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de bölge bölge kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Kuvvetli rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren etkili olması bekleniyor. Öte yandan Pazartesi gününden itibaren yurdun batı kısımları sağanak yağışların etkisine girecek.

7.02.2021Haber
Meteoroloji uzmanı canlı yayında tarih verdi Sağanak ve fırtına…

Meteoroloji uzmanı canlı yayında tarih verdi! Sağanak ve fırtına…

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Kazım Ülküseven CNN TÜRK canlı yayınında önemli uyarılarda bulunurken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de bölge bölge kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Kuvvetli rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren etkili olması bekleniyor. Öte yandan Pazartesi gününden itibaren yurdun batı kısımları sağanak yağışların etkisine girecek.

7.02.2021Gündem
Aşk dolu bir kaçamağın en güzel 10 adresi

Aşk dolu bir kaçamağın en güzel 10 adresi

14 Şubat’a bir hafta kaldı. Sevdiğine romantik bir kaçamak hediye etmek isteyenlerin hemen karar verip program yapması gerekiyor. Peki nereye? Jürimize Sevgililer Günü’nde, pandemi şartlarına da uygun yapılabilecek bir tatilin adreslerini sorduk; işte birbirinden güzel 10 seçenek...

7.02.2021Seyahat
Ocak ayında her şey değişti Yüzde 100 artış...

Ocak ayında her şey değişti! Yüzde 100 artış...

Marmara Bölgesi'nde ocak ayındaki yağışların uzun yıllar ortalamasına göre yüzde 100'ün üzerinde arttığı ölçüldü. Bu senenin aynı döneminde bölgede 160 milimetre yağış görüldü. Böylece, Marmara Bölgesi'nde yağışların geçen yılın ocak yağışlarına göre yüzde 100'den fazla arttığı hesaplandı. Ocak ayında yağışlar Marmara Bölgesi'nin tamamında artış gösterirken bölgede son 40 yılın en yüksek 2. ocak ayı yağışları görüldü. Öte yandan, İstanbul barajlarında ortalama doluluk oranı bugün itibariyle yüzde 44.34'e ulaştı.

6.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Eşkıyaya ordu kurmak olmuyor

Gara bölgesinde konuşlanan terör unsurlarına yapılan harekât sonucu, arka planda kalan büyük bir trajedi ortaya çıktı. Buraya düzenlenen hava harekâtı olmasa, muhtemelen uzun zaman bilgi edinmek, mümkün olmayacaktı. Yüzlerce uçak ve yaptıkları sayısız sortilerden bahsediliyor.

17.02.2021

CHP oylarımı bölmezse gelecek seçim iktidarım

Cumartesi akşamı Muharrem İnce aradı. Yalova’da oğlu ile birlikteymiş.

16.02.2021

Yeni Türkiye'nin yeni fenomeni: VIP köpek

Evet başlıktaki ifade yanlış değil. “V.I.P Köpek”...

14.02.2021

Bu adamın ilahiyat dekanı olması utanç vericidir

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, geçen gün şöyle bir tweet attı:

11.02.2021