MENÜ

Eser

Eser ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eser haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 35.371 Eser haberi bulunmuştur.

Eser Haberleri

Müzeler eserleriyle evinize geliyor

Müzeler eserleriyle evinize geliyor

Geçici olarak kapanan sanat kurumları sanatseverleri dijital platformlarında ağırlıyor. Evde olduğunuz dönemde İstanbul’un üç büyük müzesinde sanal tur atabilirsiniz.

Hayatımızı güzelleştirecek 100 kitap

Hayatımızı güzelleştirecek 100 kitap

Nicedir merak ettiğiniz eserleri okumak, kitaplığınızda hep gözünüze çarpan ama bir türlü okumaya vakit bulamadığınız kitapları elinize almak, yeni yazarlar keşfetmek, yarım kalan klasikleri bitirmek için bundan daha iyi bir zaman olabilir mi? Jürimize danıştık, evde geçirdiğimiz zamanı daha anlamlı kılacak önerilerini sorduk. İster zamana direnen bir kitabın kapağını aralayın, ister çağdaş edebiyatın parlayan yıldızlarının izini sürün...

15 milyon kitap cepte

15 milyon kitap cepte!

Online kütüphane ve arşivler evde kalan okurların beğenisine sunuluyor. "Hayat Eve Sığar" sloganıyla hayata geçirilen "Evde Kal" günlerinde her türlü bilgi ve kaynağa ulaşmak adına hem dünyadan hem de Türkiye'den online kütüphane ve arşivler kitapseverlerin kullanımına açıldı.

27.03.2020Keyif
Faiz hassasiyeti olana kira sertifikası

Faiz hassasiyeti olana kira sertifikası

Uzmanlar, kira sertifikası (sukuk) uluslararası para piyasalarında ve Türk ekonomisinin kalkınmasında önemli aktör haline geldiğini belirterek, kira sertifikası ihracının gerek işletmeler gerekse bireysel kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü ve katılım bankacılığı endeksleri için vazgeçilmez hale geldiğini belirtiyor. “Son 8 yılda ise yurtiçinde ihraç edilen toplam sukuk ihraç hacmi 82.1 milyar TL’yi geçti.”

27.03.2020Ekonomi
Usta bir mimar, iyi bir şair: Cengiz Bektaş

Usta bir mimar, iyi bir şair: Cengiz Bektaş

Yüksek mimar, mühendis, ozan ve yazar Cengiz Bektaş geçen hafta, 86 yaşındayken aramızdan ayrıldı. Türkiye mimari tarihinin simge isimlerinden olan Bektaş aynı zamanda iyi bir şairdi; mimari ve şehircilik alanında da pek çok kitaba imza atmış, pek çok ödül almıştı...

26.03.2020Kitap Sanat
Adanada 74 parça tarihi eser ele geçirildi

Adana'da 74 parça tarihi eser ele geçirildi

ADANA'nın Karataş ilçesinde jandarmanın şüphe üzerine durdurarak arama yaptığı Y.Ö.'nün üzerinde sikke, yüzük ve çeşitli objelerden oluşan 74 parça tarihi eser ele geçirildi.

26.03.2020Gündem
Bursada ele geçirildi 1300 yıllık...

Bursa'da ele geçirildi! 1300 yıllık...

Bursa'da jandarma tarafından düzenlenen tarihi eser operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

26.03.2020Gündem
Muşta ele geçirildi 1 milyon 250 bin dolara satacaklardı...

Muş'ta ele geçirildi! 1 milyon 250 bin dolara satacaklardı...

Muş'ta, ellerindeki Tevrat'ı 1 milyon 250 bin dolara satmaya çalışan 3 şüpheli, alıcı gibi davranan jandarma ekiplerince yakaladı.

25.03.2020Gündem
Muğlada kaçak kazı yapan 7 şüpheli yakalandı

Muğla'da kaçak kazı yapan 7 şüpheli yakalandı

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde, izinsiz kazı yapan 7 şüpheli suçüstü yakalandı.

24.03.2020Gündem
İncesuda tarihi eser operasyonu: 4 gözaltı

İncesu'da tarihi eser operasyonu: 4 gözaltı

Jandarma ekipleri tarafından İncesu ilçesinde yapılan tarihi eser operasyonunda 4 kişi yakalandı.

23.03.2020Gündem
Çocukluk fotoğraflarını paylaşıp... Ünlü isimlerden yeni akım

Çocukluk fotoğraflarını paylaşıp... Ünlü isimlerden yeni akım

Corona Virüsü salgını sonrası eve kapanan ünlü isimler çeşitli meydan okumalarla hayatlarını eğlenceli hale getirmeye çalışıyor. Eser Yenenler yeni bir akım başlatıp çocukluk fotoğrafını paylaşıp arkadaşlarına meydan okudu.

23.03.2020Magazin
Kars’ta bin 995 adet sikke ele geçirildi

Kars’ta bin 995 adet sikke ele geçirildi

Kars’ta jandarma ekiplerince durdurulan bir araçta bin 995 adet sikke ele geçirildi.

23.03.2020Gündem
Müzeler sanatseverleri online ağırlıyor

Müzeler sanatseverleri 'online' ağırlıyor

Türkiye ve dünyadan pek çok müze, Kovid-19 önlemleri kapsamında, ağırlayamadıkları ziyaretçilerine online tur imkanı sağlıyor.

23.03.2020Seyahat
Arubada bitmeyen yaz

Aruba'da bitmeyen yaz

Beach Boys’un ünlü şarkısı ‘Kokomo’ (Aruba, Jamaica, ooh, I wanna take you), sayesinde Aruba 32 yıldır pek çok kişinin zihninde cennetle özdeşleşmiş durumda. Karayipler’in epeyce güneyinde olmasına karşın kruvaziyerlerin popüler uğrak noktalarından. Ada Hollanda’ya bağlı ve sahilleri tatil köyü dolu. Kişiye özel hizmet sunan butik otelleri, kaliteli restoranları, unutulmaz lezzetleri, kuşlarından balıklarına rengârenk doğasıyla Aruba’da keşfetmeye değer çok şey var.

22.03.2020Seyahat
Berfu Yenenlerden Eser Yenenlere temizlik çağrısı

Berfu Yenenler'den Eser Yenenler'e temizlik çağrısı

Berfu Yenenler, koronavirüsten korunmak amacıyla oğlu Kuzey ve eşi Eser Yenenler’le birlikte yaşadığı evi sık sık temizliyor.

21.03.2020Magazin
Evde vakit geçirmek için 79 güzel neden

Evde vakit geçirmek için 79 güzel neden

İnternet kurslarından podcast ve YouTube kanallarına, online sergilerden konserlere kadar, evdeyken ihtiyaç duyduğumuz pek çok şey sadece birkaç tık uzağımızda. Evet, evde kalalım ama dünyadan kopmamıza ve sıkılmamıza da gerek yok!

21.03.2020Evdehayat
Afyonkarahisarda 6 tarihi eser ele geçirildi

Afyonkarahisar'da 6 tarihi eser ele geçirildi

AFYONKARAHİSAR'ın İhsaniye ilçesinde, 6 tarihi eser ele geçirildi. Tarihi eserleri satmaya çalışan Y.D. hakkında yasal işlem başlatıldı.

20.03.2020Gündem
Bakanlık açıkladı: Kolonya üreticileri fiyatlarını artırmayacak

Bakanlık açıkladı: Kolonya üreticileri fiyatlarını artırmayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, COVID-19 salgın riski ile mücadele sürecinde vatandaşların ihtiyaç ve taleplerinin karşılanabilmesi için özel sektörle işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. Bakanlık, bazı kolonya üreticilerinin fabrika ve perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt ettiklerini bildirdi.

20.03.2020Ekonomi
Bronz sikkelerle yakalanan emekli polis gözaltına alındı

Bronz sikkelerle yakalanan emekli polis gözaltına alındı

ÇANAKKALE’de, aracında tarihi eser niteliği taşıyan 25 bronz sikke ile yakalanan emekli polis memuru A.Ş. gözaltına alındı.

20.03.2020Gündem
81 ilde eş zamanlı uygulama 1057 şahıs yakalandı

81 ilde eş zamanlı uygulama! 1057 şahıs yakalandı!

Genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla; kamu kurum ve kuruluşları civarında, stratejik öneme haiz bölgelerde, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulundukları yerlerde İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke genelinde eş zamanlı olarak “Türkiye Güven Huzur Uygulaması” gerçekleştirildi.

20.03.2020Gündem
Eskişehirde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda iki şüpheli yakalandı

Eskişehir'de tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda iki şüpheli yakalandı

Eskişehir'de düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda iki zanlı gözaltına alındı.

19.03.2020Gündem
Roma dönemi eserleri satmak isterken yakalandı

Roma dönemi eserleri satmak isterken yakalandı

MERSİN'de jandarma ekipleri tarafından düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda, Roma dönemi 4 heykel ele geçirildi.

18.03.2020Gündem
Müzeler sanatseverleri online ağırlıyor

Müzeler sanatseverleri 'online' ağırlıyor

Türkiye ve dünyadan pek çok müze, Kovid-19 önlemleri kapsamında, ağırlayamadıkları ziyaretçilerine online tur imkanı sağlıyor.

18.03.2020Keyif
Açık ders malzemeleri nedir

Açık ders malzemeleri nedir?

Açık Ders Malzemeleri, öğretim kaynaklarının internet üzerinden aktarımı esasına dayanmaktadır. 2000 yılında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün (MIT) öncülüğünde ilk kez ortaya çıkmıştır. Günümüzde 19 ülkeden 200'e yakın kuruluşun yer aldığı 'Open Courseware Consortium' adı altında uluslarası bir nitelik kazanmıştır. İşte, açık ders malzemeleri hakkında merak edilenler...

18.03.2020Gündem
Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezinden sanal gezi imkanı

Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezinden sanal gezi imkanı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında müzelerin geçici bir süreliğine kapılarını kapatması üzerine Anadolu Üniversitesi (AÜ) Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi hayata geçirdiği 360 derece sanal gezi imkanıyla öğrenciler ve veliler için yeni öğrenme deneyimi sundu.

18.03.2020Teknoloji
Diyarbakır’da tarihi eser kaçakçılarına suçüstü

Diyarbakır’da tarihi eser kaçakçılarına suçüstü

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde jandarma ekipleri, gerçekleştirdikleri operasyonda tarihi eser kaçakçılarını suçüstü yakaladı.

18.03.2020Gündem
Corona virüsüne yakalandığını söyleyen Cansel Çördük kimdir Kısmetse Olur programıyla tanınıyordu

Corona virüsüne yakalandığını söyleyen Cansel Çördük kimdir? Kısmetse Olur programıyla tanınıyordu

Kısmetse Olur programıyla tanınan Cansel Çördük, sosyal medya hesabından corona virüsüne yakalandığını söyleyen Cansel Çördük ile ilgili araştırmalar başladı. Peki, Cansel Çördük kimdir, kaç yaşında?

17.03.2020Magazin
Tarihi eserler için müşteri ararken yakalandı

Tarihi eserler için müşteri ararken yakalandı

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde, elinde bulunan tarihi eserleri satmak isteyen Y.P. jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Operasyonda 43 tarihi eser ele geçirildi.

16.03.2020Gündem
Ünlü isimler Corono virüsü önlemi Evde keyfim yerinde

Ünlü isimler Corono virüsü önlemi! 'Evde keyfim yerinde'

Geçtiğimiz aylarda baba olan oyuncu Eser Yenenler, Corona virüsü korkusu nedeniyle bir süredir evde olduğu için "Evde keyfim yerinde" diyerek yeni bir akım başlattı. Oyuncunun akımına Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak başta olmak üzere pek çok ünlü isimden destek geldi.

16.03.2020Magazin
Akhisarspor 0-0 Büyükşehir Belediye Erzurumspor

Akhisarspor 0-0 Büyükşehir Belediye Erzurumspor

TFF 1. Lig'in 28. haftasında Akhisarspor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor, golsüz berabere kaldı

15.03.2020Futbol
Korona Virüsünün Türkiye Güncel Sanat Ortamına Etkileri

Korona Virüsü'nün Türkiye Güncel Sanat Ortamına Etkileri

İyilik İçin Sanat Derneği, yakın zamanda faaliyete geçen Atölye Cer’de, her Çarşamba günü gerçekleşmesi planlanan Çarşamba konuşmalarının ilkinin konusu “Korona Virüsü'nün Türkiye Güncel Sanat Ortamına Etkileri” oldu.

15.03.2020Keyif
Sinan Akçıl: Emrah büyüğümüz

Sinan Akçıl: Emrah büyüğümüz

Sinan Akçıl, Eser Yenenler Show adlı sohbet programına konuk oldu.

14.03.2020Magazin
Hayko Cepkinden set şarkı

Hayko Cepkin'den set şarkı

Hayko Cepkin, yeni single’ı “Hayvaaağ1n”ı hayranlarının beğenisine sundu.

14.03.2020Magazin
“İnce Memed” 4 Mevsim Tiyatro Salonu’nda Seyirci Karşısına Çıkıyor

“İnce Memed” 4 Mevsim Tiyatro Salonu’nda Seyirci Karşısına Çıkıyor!

Ankara sahneleri, birçok tiyatro oyunu ile gururlanmaya devam ederken, sizin için şahane bir oyun önerimiz var.

Hayat verdikleri karakterler için makyajla değişen yüzler

Hayat verdikleri karakterler için makyajla değişen yüzler

Her oyunda farklı bir karaktere hayat veren ve bazen iki saatlik gösteri için altı saat makyaj yapılan Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, renkli yüzleri ve performanslarıyla seyirciyi etkiliyor.

13.03.2020Seyahat
Arkeologdan önce defineci keşfetti

Arkeologdan önce defineci keşfetti

Roma İmparatorluğu’nun İtalya dışındaki en önemli şehirlerinden olan Gelibolu Yarımadası’ndaki Coela antik kentinin yeri, Prof. Dr. Reyhan Körpe ve ekibince bulundu. Ancak arkeologlardan önce davranan defineciler, antik kentin her yerini kazarken kazı ekibi tarafından suçüstü yakalandı.

13.03.2020Gündem
İstanbul Bienalinin 30. Yıl Özel Projesi İstanbul Havalimanında sergileniyor

İstanbul Bienali'nin "30. Yıl Özel Projesi" İstanbul Havalimanı'nda sergileniyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Bienali'nin 30. yılına özel hazırlanan "Limited Editions" sergisi, İGA Lounge’da sanatseverlerle buluştu.

12.03.2020Keyif
Henry Wadsworth Longfellow Kölelik Şiirleri  ilk kez Türkçede

Henry Wadsworth Longfellow "Kölelik Şiirleri" ilk kez Türkçe'de

ABD’li şair Henry Wadsworth Longfellow tarafından kaleme alınan "Kölelik Şiirleri" Türkçe’de ilk kez okurla buluşuyor. Yayımlandığı dönem bazı edebiyat çevrelerinin adını dahi anmaya çekindiği bu eser, Türkçe çeviriyle şiirlerin İngilizce orijinallerini de bir araya getiriyor. Kitap VakıfBank Kültür Yayınları tarafından okura sunuluyor.

12.03.2020Keyif
Bir single bir kitap

Bir single bir kitap

Çınara, “Zarar Ettik” adını verdiği yeni single’ını çıkardı.

12.03.2020Keyif
Tarihi eser niteliği taşıdığı sanılan tabloyu satmak isterken yakalandılar

Tarihi eser niteliği taşıdığı sanılan tabloyu satmak isterken yakalandılar

AFYONKARAHİSAR'a Denizli'den, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen tabloyu satmak için gelen 4 kişi, jandarma ekiplerince yakalandı. Tablo, incelenmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı'na gönderildi.

12.03.2020Gündem
Kayseride tarihi eser operasyonu

Kayseri'de tarihi eser operasyonu

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda Roma dönemine ait çok sayıda sikke, heykel, yüzük ve mühür ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

12.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Evde Hayat Var

Başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık ve İçişleri Bakanımız olmak üzere “Evde Kal. Hayat eve sığar” diyorlar. Da kime söylüyorlar?

27.03.2020

Turnanın türküsü hayatımı anlatır

Aşkı, özlemi ve sabrı anlatan turna türkülerinin Anadolu’da her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Tıpkı Bedia Akartürk’ün, altmış yılı aşkın sanat hayatında özel bir yeri olduğu gibi. Ezberinde yer alan 3 bini aşkın eserle, 30 yılı aşkın yaptığı Anadolu turneleriyle binlerce kalbe dokunan sanatçı kendi hayatını da en çok turna türküleriyle özdeşleştiriyor.

27.03.2020

Asterix’in çizeri Uderzo koronavirüsten mi öldü

Efsane çizgi roman Asterix’in yaratıcısı Fransız çizer Albert Uderzo 92 yaşında hayata veda etmiş.

25.03.2020

Detaylarına baktıkça güzelleşen ada  

Prens Adaları dört mevsim çok özel ama baharda ayrı güzel olur. Çam ağaçlarının arasında yükselen zarif ahşap evleri, duvarları, bahçeleri, cam önlerini renklendiren çiçekleri ve motorlu araç trafiğinden uzakta kafa dinlemek için en şehrin en güzel köşelerinden biri Büyükada. Hem üç büyük dine ait tarihi ibadethaneler hem de tarihi köşkler ile Büyükada’da geçireceğiniz zamanı dolu dolu bir kültür turuna çevirebilecek birçok detay da var.

23.03.2020

Batı’ya yolculuk

İBNİ Sina ‘Müslüman’ diye asırlardan beri övünüp duruyoruz...Ve Lokman Hekim, Şirazi, Razi ve Farabi...

23.03.2020

Kültür sanat dünyasına destek şart

Müziği sevmek sadece sahneye çıkan müzisyenlerle başlamıyor.

19.03.2020

El yıkamaya melodik yaklaşım

Koronavirüs (Covid-19) dünyayı ele geçiren bir salgın haline gelince, anaokulu seviyesi el yıkama şarkıları şimdi yetişkinlerin zihnine yeniden yerleştiriliyor.

12.03.2020

FETÖ ile mücadele edenler mağdur oluyor

ANKARA’dan kent mimarı Tahir Çalgüner, gönderdiği mektupta, 15 Temmuz 2016 sonrası FETÖ zanlılarının, kendilerinden şikâyetçi olan müştekilerden rövanş almaya ve sözde aklanmaya yönelik bir yöntem geliştirdiklerini, böylelikle ceza mahkemeleri ve savcılıklarda kayda girmeden hukuku arkadan dolanma faaliyeti içinde olduklarını söyledi.

12.03.2020