MENÜ

Kültür Ve Turizm Bakanı

Kültür Ve Turizm Bakanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kültür Ve Turizm Bakanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.390 Kültür Ve Turizm Bakanı haberi bulunmuştur.

Kültür Ve Turizm Bakanı Haberleri

Konaklama vergisi 2021’e ertelendi

Konaklama vergisi 2021’e ertelendi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, konaklama vergisinin ertelendiğini açıkladı.

5.04.2020Ekonomi
Bakan Ersoy tek tek açıkladı İşte yapılan yeni düzenlemeler

Bakan Ersoy tek tek açıkladı! İşte yapılan yeni düzenlemeler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesaplarından turizm, kültür ve sanat alanlarında yapılan düzenlemelerle ilgili paylaşımlar yaptı.

4.04.2020Gündem
Bakan Ersoy açıkladı Otellere kredi imkanı sağlandı

Bakan Ersoy açıkladı! Otellere kredi imkanı sağlandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs sebebiyle acente ve oteller arasındaki ücret iadesi sorununun kredi ile çözüldüğünü söyledi.

4.04.2020Ekonomi
Sümela Manastırındaki restorasyon çalışmalarına korona engeli

Sümela Manastırı'ndaki restorasyon çalışmalarına korona engeli

Türkiye’nin inanç turizmi yönünden önemli merkezlerinden birisi olan Trabzon’un Maçka ilçesindeki tarihi Sümela Manastırı’nda restorasyon çalışmaları Korona virüsü engeline takıldı.

3.04.2020Seyahat
Mayıs sonu turizm hareketlenir

Mayıs sonu turizm hareketlenir

Turizm sezonunun mayıs sonunda hareketlenmesini beklediklerini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “İç turizm hareketleriyle Ramazan Bayramı ile birlikte turizm hareketleri de Türkiye genelinde başlar diye umuyoruz. Ayrıca yurtdışındaki tur operatörleri az sayıda satışın başladığını ve orada da Türkiye satışlarının diğer ülkelerle göre ‘açık ara ileri’ olduğunu söylediler” dedi.

3.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Ersoy açıkladı: Mayıs sonuna ertelenecek

Son dakika... Bakan Ersoy açıkladı: Mayıs sonuna ertelenecek

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm sezonuna ilişkin "Bizim öngörümüz mayıs sonuna ertelenecek, şu anki gidişat onu gösteriyor" dedi.

2.04.2020Ekonomi
Karadenizin Zeugması ören yerine dönüştürülecek

'Karadeniz'in Zeugması' ören yerine dönüştürülecek

Ortaya çıkarılan mozaikler nedeniyle "Karadeniz'in Zeugması" olarak adlandırılan, Karabük'teki Hadrianaupolis Antik Kenti, ören yerine dönüştürülerek ziyarete açılacak.

25.03.2020Seyahat
Erdoğandan video konferans

Erdoğan'dan video konferans

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, videokonferans yoluyla bakanlardan brifing aldı, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’na seslendi. Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a okul tatilinin uzatılması konusunda, “Eğer Bilim Kurulu uzatmakta fayda var diyorsa ona uyalım” dedi.

25.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik görüşmeleri böyle gerçekleştirdi

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik görüşmeleri böyle gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. "Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz." mesajını yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bakanlar ile video konferansında bir araya geldiği görülüyor. Erdoğan, "Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar." ifadelerini kullandı.

24.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Türkiyede gözler Corona Virüsü toplantısına çevrildi Kritik kararlar alınacak...

Türkiye'de gözler 'Corona Virüsü' toplantısına çevrildi! Kritik kararlar alınacak...

İlki 3 Mart günü Çankaya Köşkü’nda yapılan kritik koronavirüs toplantısının, ikincisi Beştepe'de, üçüncüsü 80 kişilik katılımla yine Çankaya Köşkü’nde düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesinde açıklama yapacak. Kritik toplantıya Sağlık Bakanı ve bir kaç Bilim Kurulu üyesi de katılacak. TOBB, Hak-İş gibi sivil toplum kurulu temsilcilerinin de bulunacağı toplantıda ekonomik kararların alınması bekleniyor. Toplantı sonrasında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapacağı belirtildi.

18.03.2020Gündem
Bakan Ersoydan Antalyada dünyaya örnek iki halk plajı müjdesi

Bakan Ersoy'dan Antalya'da dünyaya örnek iki halk plajı müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya'da kapsamlı 2 halk plajı açacaklarını belirterek, "Antalya Belek bölgesinde Belek ve Kadriye plajları açılacak. Bu plajlar çok daha modern ve çok büyük halk plajları olacak. Buna kıyı da müsait." dedi.

13.03.2020Seyahat
Bakan Ersoy: Ege Turizm Merkezi-Çeşme Projesi dünyaya örnek olacak

Bakan Ersoy: Ege Turizm Merkezi-Çeşme Projesi dünyaya örnek olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi'ne ilişkin, dünyada örnek gösterilecek bir proje hazırladıklarını bildirdi.

13.03.2020Seyahat
Son dakika haberleri: Beştepedeki corona virüs toplantısı sona erdi İşte alınan kararlar...

Son dakika haberleri: Beştepe'deki corona virüs toplantısı sona erdi! İşte alınan kararlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı corona virüs toplantısı sona erdi. Kritik toplantı 5 saat sürerken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, alınan tedbirleri açıkladı

12.03.2020Gündem
Turizm sektöründen corona virüs tedbirlerine destek

Turizm sektöründen corona virüs tedbirlerine destek

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Çorabatır "Otelciler olarak Bilim Kurulunca öngörülen tedbirleri alıyoruz ve bu tedbirleri destekliyoruz" dedi.

12.03.2020Ekonomi
Koronavirüs uyarıları: 65 yaş üstü zorunlu değilse dışarı çıkmasın

Koronavirüs uyarıları: 65 yaş üstü zorunlu değilse dışarı çıkmasın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tehdidini anlatırken “65 yaş ve üstü vatandaşlarımız hele diyabet, kalp gibi hastalıkları varsa mümkün mertebe dışarı çıkmamalı” dedi. Bakan, Meclis’teki koronavirüs sunumunda halka önerilerde de bulundu:

12.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Corona Virüsü hangi ilde, şehirde görüldü sorusuna Sağlık Bakanı Kocadan yanıt

Son dakika haberi: Corona Virüsü hangi ilde, şehirde görüldü sorusuna Sağlık Bakanı Koca'dan yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan bir son dakika açıklaması daha... Bilim Kurulu, dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye'de ilk Corona Virüs vakasının tespit edildiğini açıklamasının ardından bugün ilk kez toplandı. Kritik toplantının ardından üç bakan ortak basın toplantısı yaptı. Bakan Koca Corona Virüs'ün hangi ilde görüldüğü sorusuna "Dün ifade ettim. İli, bölgeyi, detaylı bilgiler aktarabilirdim. Ama biz şu dönemde vatandaşımıza en doğru bilgiyi vermekle sorumluyuz. Ancak kişisel bu anlamdaki mahremiyete de önem vermemiz gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

12.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: Corona Virüsü toplantısı sonra üç bakandan flaş açıklamalar

Son dakika haberleri: Corona Virüsü toplantısı sonra üç bakandan flaş açıklamalar!

Corona Virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye'deki ilk Corona Virüs vakasının tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu ilk kez toplandı. Toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı. Saat 13:30'da başlayan toplantı saat 17:00 sıralarında bitti, üç Bakan ortak basın toplantısı düzenledi. Sağlık Bakanı Koca, ''Salgının Avrupa'daki durumu bizi dün akşamki tabloyla karşı karşıya bırakmakla büyük ihtimalle yetinmeyecektir, risk ciddidir'' dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ise ''15 Nisan virüs açısından hassas bir tarih. Mümkünse yurt dışından Türkiye'ye turizm talebinin Nisan sonuna ertelenmesi mantıklı geliyor. Bakanlığımıza bağlı genel müdürlüklerin etkinlik ve organizasyonlarını nisan sonrasına ertelemek gündemde" ifadelerini kullandı.

12.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: Okullar tatil olacak mı sorusunun yanıtı merak ediliyordu Bakandan açıklama geldi...

Son dakika haberleri: Okullar tatil olacak mı sorusunun yanıtı merak ediliyordu! Bakandan açıklama geldi...

Corona Virüsü nedeniyle okulların tatil olup olmayacağı hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak edilen konular arasındaydı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca az önce yaptığı açıklamada konu hakkında alınana kararı bildirdi.

11.03.2020Gündem
Son dakika: Corona Virüs toplantısı sona erdi

Son dakika: Corona Virüs toplantısı sona erdi

Türkiye'deki ilk Corona Virüs vakasının tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu ilk kez toplandı. Toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı. Saat 13:30'da başlayan toplantı az önce bitti, üç Bakan ortak basın toplantısı düzenliyor.

11.03.2020Haber
Corona Virüs Bilim Kurulu toplantısı başladı

Corona Virüs Bilim Kurulu toplantısı başladı

Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu toplantısı Sağlık Bakanlığı'nda başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katıldığı toplantıya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katılacağı da açıklanmıştı ama Bakan katılmadı.

11.03.2020Gündem
Corona Virüsü Türkiyedeki son durum... İlk toplantı sonrası açıklama: Risk somut tedbirlerse basittir

Corona Virüsü Türkiye'deki son durum... İlk toplantı sonrası açıklama: Risk somut tedbirlerse basittir

Dünyada hızla yaygınlaşan corona virüsü ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk vakanın tespit edildiğini dün gece saatlerinde duyurmuştu. Türkiye'de ilk corona virüsünün görülmesinin ardından gelen son dakika bilgilerine göre, Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu ilk toplantısını çarşamba günü gerçekleştirdi. Toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan katıldı. Görüşme sonrası Bakan Koca önemli açıklamalarda bulunarak, "Salgının Avrupa'daki durumu bizi dün akşamki tabloyla karşı karşıya bırakmakla büyük ihtimalle yetinmeyecektir, risk ciddidir" dedi. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü, corona virüsünün artık salgın değil, pandemi olduğunu duyurdu. İşte, corona virüsü ile ilgili Türkiye'den son dakika bilgiler ve toplantıya dair ayrıntılı bilgiler....

11.03.2020Dünya
Bakan Ersoydan, Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi açıklaması

Bakan Ersoy'dan, "Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi" açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ege Turizm Merkezi - Çeşme Projesi'ne ilişkin olarak, dünyada örnek gösterilecek bir proje hazırladıklarını bildirdi.

9.03.2020Ekonomi
Turizm virüsten sonra tırmanacak

Turizm virüsten sonra tırmanacak

Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) İstanbul’daki merkezinin kapıları ilk kez Hürriyet’e açtı. Türkiye turizmini tanıtmak ve Türkiye’yi markalaştırma hedefiyle kurulan TGA, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da İstanbul’daki üssü konumunda. TGA’da buluşup konuştuğumuz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Turizmde markalaşma çok önemli bu yüzden Göbeklitepe’yi Türkiye’nin yüzü yaptık. Şimdi koronavirüse odaklandık. Biz önlemlerimizi alıyoruz. Kriz sırasında aldığınız önlemler etkisini kriz sırasında göstermez, daha sonra gösterir. Önlemlerimiz kriz sonrası hızlı çıkış yapmak için. Temmuzda toparlarız” dedi.

9.03.2020Ekonomi
‘Kadın aklının zengin hazinelerine ihtiyacımız var’

‘Kadın aklının zengin hazinelerine ihtiyacımız var’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan “Ülkemizde kadınların çalışma hayatına katılımında önemli gelişmeler kaydedildi. Kadınların işgücüne katılma oranı, geçen 10 yılda erkeklere göre 4 kat daha hızlı arttı. Geleceğin dünyası tasarlanırken, kadın aklının zengin hazinelerine son derece ihtiyacımız var” dedi.

7.03.2020Ekonomi
Emine Erdoğan Kalyon Kültürün açılışına katıldı

Emine Erdoğan "Kalyon Kültür"ün açılışına katıldı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla Kalyon Holding'in kültürel üretimi desteklemek amacıyla kurduğu, kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak Kalyon Kültür açıldı.

6.03.2020Gündem
Gastronomi dünyasının kalbi bir kez daha İstanbul’da atacak

Gastronomi dünyasının kalbi bir kez daha İstanbul’da atacak

Dünyanın dört bir yanından gastronomiye yön veren isimler, 3. Global GastroEkonomi Zirvesi için İstanbul’da buluşuyor. Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği’nin (TURYİD) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek zirve, 25 Mart’ta düzenlenecek. Bu yıl “Gastronomi Her Yerdedir!” temasıyla organize edilecek zirvede, sektör profesyonelleri ve gastronomi meraklıları; gastronomi dünyası, gastronominin ekonomi, turizm, diplomasiye yansımaları ile Türk mutfağının daha iyi tanınabilmesi konularında bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Salda Gölüne yapılacak millet bahçesinin projesi onaylandı

Salda Gölü'ne yapılacak millet bahçesinin projesi onaylandı

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki beyaz kumsalı ve turkuaz suyunun güzelliğiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak ünlenen Salda Gölü yakınına yapılacak millet bahçesinin projesi onaylandı.

5.03.2020Seyahat
Beştepe’de korona zirvesi

Beştepe’de korona zirvesi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’nda, koronavirüse karşı alınan tedbirler görüşüldü.

4.03.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sağlık Politikaları Kurulu, koronavirüs önlemlerini görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sağlık Politikaları Kurulu, koronavirüs önlemlerini görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın başkanlığında toplanan Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu, yeni koronavirüse (COVID-19) karşı Türkiye’de alınan tedbirler ve yürütülen çalışmaları ele aldı.

3.03.2020Gündem
Emine Erdoğan, Milli Egemenliğin 100. Yılında Türk Kadını Özel Oturumuna katıldı

Emine Erdoğan, "Milli Egemenliğin 100. Yılında Türk Kadını Özel Oturumu"na katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türkiye, 'benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var' diyen insanlarıyla çok büyük bir ülkedir. Tarih boyunca olduğu gibi, bugün de aleyhimize oynanan tüm oyunlara rağmen, bulunduğumuz coğrafyada dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz." dedi.

3.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: Türkiye şehitlerini uğurladı

Son dakika haberleri: Türkiye şehitlerini uğurladı

Suriye'nin İdlib kentinde rejimin düzenlendiği hava saldırısında şehit olan askerler son yolculuklarına uğurlandı.

29.02.2020Gündem
Bakanlardan şehitler için başsağlığı

Bakanlardan şehitler için başsağlığı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İdlib’de rejim kuvvetlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik saldırısında şehit olan askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.

29.02.2020Ekonomi
Türkiye turizmde yeni koronavirüsün etkilerini azaltmak için pazar çeşitliliğini artıracak

Türkiye turizmde yeni koronavirüsün etkilerini azaltmak için pazar çeşitliliğini artıracak

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Dünyanın başındaki en büyük tehlikelerden biri turizm açısından da dünyadaki turist ve yolcu trafiği açısından da koronavirüs. Bu virüsten en az seviyede etkilenmek için pazar çeşitliliği yaratmamız gerekiyor." dedi.

28.02.2020Seyahat
Torba yasa Meclisten geçti Torba yasada neler var

Torba yasa Meclis'ten geçti! Torba yasada neler var?

Ekonomiye ilişkin bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair düzenlemeleri içeren torba yasa Meclis'te kabul edildi. Dövizle BES imkanı, afet yaşanılan yerlerde elektrik, doğal gaz tüketim bedelleri, tahakkuk, tahsilatlarının süresi ve kapsamı belirlenerek 1 yıla kadar ertelenmesi ile dağıtım gibi düzenlemeleri içeren torba yasa Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek. Peki, torba yasa ne zaman çıkacak ve torba yasada neler var?

26.02.2020Gündem
son dakika haber: Ekonomiye ilişkin torba teklif Mecliste kabul edildi

son dakika haber: Ekonomiye ilişkin "torba teklif" Meclis'te kabul edildi

Ekonomiye ilişkin Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

26.02.2020Ekonomi
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoydan Galata Kulesi açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan Galata Kulesi açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Galata Kulesi'nin işletmesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) alınacak olmasıyla ilgili, "Galata Kulesi mülkiyeti bakanlığımıza bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait olan bir bina. Bizim projemiz orada Galata Kulesi işletme projesi değil. Bizim amacımız, işletmeyi devralırken esas meydanı eski canlı ortamına kavuşturmak" dedi.

26.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Zombiler de gerçek olacak mı?

2013’te Cannes Film Festivali’nde Brad Pitt’in “World War Z” filminin tanıtımındaydım... (O zamanlar uçağa biniyoruz ey sevgili okur, yurtdışına festivallere, maçlara, tatillere gittiğimiz yıllar, ne günlerdi be!)

2.04.2020

Salgından sonra Çeşme

 2020 yılına gireli sadece 2.5 ay oldu ama 2.5 yıl geçmiş kadar yoğun bir gündemle yaşadık. İdlib krizi, 35 askerin şehit oluşu, Rusya ile gerilim, göçmenlere kapıların açılması, Avrupa ile gerilim, şimdi de yüzyılın en büyük 3-4 felaketinden biri koronavirüs dünya salgını.

16.03.2020

Çeşme projesini destekliyorum

İLK duyduğumda da yazmıştım, bugün de yazıyorum.

11.03.2020

Kış turizmi iyi yaz turizmi sıkıntılı

3-4 yıldır Kartalkaya’ya yolum düşmüyordu. Çocuklar İstanbul’da kar görmeyince cuma günü arabaya atladık, dağın yolunu tuttuk.

10.03.2020

Cannes gibi olabilmek Çeşme için iyi bir şey

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile yarın yemek yiyeceğiz. Konumuz Çeşme için planlanan yeni turizm projesi olacak.

8.03.2020

Zorlu zamanlarda acilen yapılması gereken 7 şey

BİR: İktidar ile muhalefet arasındaki gerilim hızla azalsın. İktidar bir adım atsın, muhalefet bir adım atsın. İktidar ile muhalefetin ayrıldığı noktalar değil, birleştiği noktalar öne çıkarılsın.

3.03.2020

Bakan Mehmet Ersoy: Michelin’i getirmek için adımlar attık

Türk mutfağını dünyanın en iyileri arasında görüyoruz. Evet, topraklarımız verimli, ürünlerimiz şahane... Sonuç? İşte o sonuca ulaşmak için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy öncülüğünde çalışmalar hızlandırıldı. Michelin’i ülkeye getirmek de bunlardan biri.

1.03.2020

Kars’a yolculuk

Geçen hafta sonu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile beraber kısa bir Doğu Ekspresi yolculuğu yapmak üzere Erzurum’a uçtuk. Trenin rötarını fırsata çevirerek cağ kebap yedik. Ardından da Erzurum’dan Kars’a 4 saate yakın süren keyifli bir yolculuk yaptık.

29.02.2020

Bakan Ersoy Çeşme’yi anlatacak

YENİ Çeşme planı çok tartışılıyor.

28.02.2020

Bu dilekler temenni olmaktan çıksın

İZMİR’den Atina’ya gitmek uçakla yarım saat...

26.02.2020

Çıldır’ın atları

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la yaptığımız Kars gezisinde elbette Kars turizminin olmazsa olmazı Çıldır Gölü’ne de uğradık...

26.02.2020