EKSTRA
MENÜ

Aktivist

Aktivist ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aktivist haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.194 Aktivist haberi bulunmuştur.

Aktivist Haberleri

Esad rejiminin ülkedeki hapishaneleri rüşvet ve yolsuzluk endüstrisine çevirdiğini ortaya çıkaran rapor gündeme bomba gibi düştü

Esad rejiminin ülkedeki hapishaneleri rüşvet ve yolsuzluk endüstrisine çevirdiğini ortaya çıkaran rapor gündeme bomba gibi düştü

ABD’nin uyguladığı 'Sezar Yasası' yaptırımlarından dolayı parasal darboğaza giren Esad rejimi ülkenin en zengin iş adamlarından birinin mal varlıklarına el koymuştu. Parasal darboğaza giren Esad ile ilgili gündeme bomba gibi düşen bir rapor yayınlandı. Rapor, rejiminin rüşvet ve yolsuzluk düzeni ortaya koyuyor. ‘Sednaya Hapishanesi Tutuklular ve Kayıplar Derneği’ tarafından hazırlanan rapora göre Suriye’de tutuklu bulunanların aileleri, yetkililere büyük miktarda rüşvet vermeye zorlanıyor. Ayrıca Suriye’de halkın tutuklanması ve ailelerinden rüşvet alınması rejim için başlıca finansman kaynağı. 'Sezar Yasası' ismini "Sezar" kod adlı bir askeri fotoğrafçıdan alıyor. Bu fotoğrafçının, Suriye hapishanelerinde işkence ve ölümü belgeleyen 52 bini aşkın fotoğraf çektiği belirtiliyor.

5.01.2021Dünya
Merkel’i en çok hangi karar zorladı

Merkel’i en çok hangi karar zorladı

9 ay sonra görevi sona eren Almanya Başbakanı Merkel, Alman Demir Yolları’nın ‘DB Mobil’ dergisine, kendisini en çok zorlayan kararları, iklim değişikliğini, korona salgınını, seyahatlerini ve rüyalarını anlattı.

30.12.2020Avrupa
İşte bebeklere en çok verilen isimler...

İşte bebeklere en çok verilen isimler...

Almanya’da 2020 yılında doğan bebeklere ‘korana’ isminin verileceği yönündeki beklentiler boşa çıktı. Her yıl ülkede doğan bebeklere verilen isimleri araştıran Knut Bielefeld, “2020 yılında Almanya’da hiç korona ismine rastlanılmadı” dedi.

30.12.2020Avrupa
Suudi Arabistanda tutuklu kadın aktiviste hapis cezası

Suudi Arabistan'da tutuklu kadın aktiviste hapis cezası

Suudi Arabistan'da tutuklu bulunan kadın aktivist Luceyn el-Hezlul hakkında 5 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

28.12.2020Dünya
Son dakika...Çıplak fotoğraf skandalı büyüyor Yeni görüntüler ortaya çıktı

Son dakika...Çıplak fotoğraf skandalı büyüyor! Yeni görüntüler ortaya çıktı

Son dakika haberler...Dünyanın en tartışmalı lideri, Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ülkesi koronavirüs salgınıyla boğuşurken yaptıklarıyla gündeme oturmuştu. Kral aylarca ortadan kaybolup ülkesini sahipsiz bıraktıktan sonra aniden ortaya çıkmış, ülkede monarşi karşıtı gösteriler zirveye çıkmıştı. Kralı Maha'yla ilgili şoke eden son dakika gelişmesi ise hem ülkede hem de dünyada gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre Kralı’nın metresinin düşmanları, ülkedeki monarşi karşıtı aktivistlere binlerce cinsel içerikli fotoğraf gönderdi! Skandalın yeni görüntüleri ortaya çıktı!

23.12.2020Dünya
Lübnanlı Hristiyanlar Beyrut Limanındaki patlama nedeniyle buruk bir Noel Bayramına hazırlanıyor

Lübnanlı Hristiyanlar Beyrut Limanı'ndaki patlama nedeniyle buruk bir Noel Bayramı'na hazırlanıyor

Lübnanlı Hristiyanlar, ağustos ayında Beyrut Limanı'nda meydana gelen korkunç patlama nedeniyle bu yıl buruk bir yılbaşı ve Noel Bayramı'na hazırlanıyor.

23.12.2020Dünya
Hong Konglu muhalif medya patronu Jimmy Lai kefaletle serbest bırakıldı

Hong Konglu muhalif medya patronu Jimmy Lai kefaletle serbest bırakıldı

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde muhalif medya patronu ve demokrasi yanlısı aktivist Jimmy Lai, kefaletle serbest bırakıldı.Hong Kong'da, dolandırıcılık ve ulusal güvenliği tehlikeye atmakla suçlanan Lai'nin, gözaltına alındıktan üç hafta sonra Yüksek Mahkeme tarafından kefaletle serbest bırakılma talebi kabul edildi.

23.12.2020Dünya
Yemende okul yolundaki çocukların çöpte yiyecek aradığı görüntüler ortaya çıktı

Yemen'de okul yolundaki çocukların çöpte yiyecek aradığı görüntüler ortaya çıktı

Yemen'de sabahın erken saatlerinde okula giderken çöpten yiyecek arayan 2 çocuğun fotoğrafları, yıllardan beri devam eden iç savaşın getirdiği açlık boyutunu ortaya koyarken, fotoğraflar "Bilim talebelerinin açlığını giderin" etiketiyle sosyal medyada ilgi çekti.

23.12.2020Dünya
2020 yılına damga vuran en iyi oyunlar

2020 yılına damga vuran en iyi oyunlar

Pandemi sürecinde evde keyifle zaman geçirmemizi sağlayan oyunlar, bizi saatlerce ekran başına kilitledi. İşte hem grafikleri hem de oynanışıyla 2020 yılına damga vuran oyunlar...

22.12.2020Teknoloji
Son dakika...Ülkeyi sarsan skandal...Çıplak fotoğrafları ortaya çıktı

Son dakika...Ülkeyi sarsan skandal...Çıplak fotoğrafları ortaya çıktı

Son dakika haberleri...Dünyanın en tartışmalı lideri, Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ülkesi koronavirüs salgınıyla boğuşurken yaptıklarıyla gündeme oturmuştu. Kral aylarca ortadan kaybolup ülkesini sahipsiz bıraktıktan sonra aniden ortaya çıkmış, ülkede monarşi karşıtı gösteriler zirveye çıkmıştı. Kralı Maha'yla ilgili şoke eden son dakika gelişmesi ise hem ülkede hem de dünyada gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre Kralı’nın metresinin düşmanları, ülkedeki monarşi karşıtı aktivistlere binlerce cinsel içerikli fotoğraf gönderdi!

22.12.2020Dünya
‘Normale dönünce gerçekten sevdiğimiz şeylere ve ihtiyaçlarımıza sahip çıkacağız’

‘Normale dönünce gerçekten sevdiğimiz şeylere ve ihtiyaçlarımıza sahip çıkacağız’

Eserlerinde gerçek ve fantastik unsurları bir araya getiren İsrailli yazar Etgar Keret pandemiden aldığı ilhamla bir kısa film yazıp yönetti. Yazar, ‘Outside’da (Dışarısı) sokağa çıkma kısıtlaması bitmesine rağmen evlerinden çıkmak istemeyen insanları konu alıyor.

Nobel ödüllü aktivist Kermanın evine ve ofisine el kondu

Nobel ödüllü aktivist Kerman'ın evine ve ofisine el kondu

Nobel ödüllü Yemenli aktivist Tevekkül Kerman, başkent Sana'daki evine ve ofisine Husiler tarafından el konulduğunu duyurdu.

15.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Dünyaca ünlü gazeteden şok iddia... İnfazı için 10 kişilik özel tim gönderildi

Son dakika haberler: Dünyaca ünlü gazeteden şok iddia... İnfazı için 10 kişilik özel tim gönderildi!

Norveç basını, Suudi Arabistan'ın ülkeye rejim muhalifi el-Bağdadi için infaz timi gönderdiğini iddia etti.

15.12.2020Dünya
Me Too hareketi ne demek İşte Me Too hareketinin anlamı

Me Too hareketi ne demek? İşte Me Too hareketinin anlamı

Me Too hareketi cinsel tacize uğrayanların sosyal medyada içini döktüğü ve farkındalık yarattığı bir trend haline geldi. #MeToo kampanyası cinsel tacizin ne kadar yaygın olduğunu göstermek ve Holywood da dahil olmak üzere tüm iş yerlerinde kadınlar için nasıl risk oluşturduğunu kanıtlamak için başlatıldı. İşte Me Too hareketinin anlamıyla ilgili detaylar…

9.12.2020Gündem
Son dakika... İsrail güçleri Batı Şeriada 5 evi yıktı, 16 kişiyi gözaltına aldı

Son dakika... İsrail güçleri Batı Şeria'da 5 evi yıktı, 16 kişiyi gözaltına aldı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'da geniş çaplı bir yıkım operasyonu yaptı, bir Hamas yetkilisinin de aralarında bulunduğu 16 kişiyi gözaltına aldı.  Gözaltına alınanların arasında Hamas'ın önde gelen yetkililerinden Halid Tafiş'in de bulunduğu bildirildi.

8.12.2020Dünya
Son dakika haberi.. Darbeciyle kol kola Ne demokrasi kaldı, ne insan hakları...

Son dakika haberi.. Darbeciyle kol kola! Ne demokrasi kaldı, ne insan hakları...

Son dakika haberi.... Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Mısır'ın darbeyle iktidara gelen Cumhurbaşkanı Sisi'yi Paris'te ağırladı. Macron, Mısır ile ekonomi ve savunma alanındaki iş birliğini, insan hakları konusunda fikir ayrılığı nedeniyle şartlandırmayacağını söyledi.

7.12.2020Dünya
Monark Kelebekler’in ilham verici hikâyesi

'Monark Kelebekler’in ilham verici hikâyesi

‘Noa, Monark Kelebekler ve Her Şey’, sadece çocuklar değil yetişkinler için de bıçak sırtı bir konu olan ‘ölüm’ temasını işlerken, bunu çocukların anlayabileceği tondan yapıyor. Sepin İnceer’in şairane anlatımını besleyen Serhat Gürpınar imzalı usta işi çizimler kitabın ruhuyla uyum içinde. Kitap, ölüme tanıklık eden, etmese bile onu sezen, ölümle ilgili sorular sormaya başlayan tüm çocuklara ve yetişkinlere cevapları bulmaya çalışırlarken arkadaşlık ediyor.

4.12.2020Kitap Sanat
5 Aralık Kadın Hakları Günü Kutlu Olsun

5 Aralık Kadın Hakları Günü Kutlu Olsun!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en önemli devrimlerinden biri olan ve tüm dünya ülkelerinden önce Türk kadınına 'seçme ve seçilme hakkı' vererek kadınların önünü açtığı 1934 yılından bu yana her yıl 5 Aralık Kadın Hakları Günü olarak kutlanıyor. Gelin bu anlamlı günün tarihine bir göz atalım...

Hong Konglu aktivist Joshua Wong 13 buçuk ay hapis cezasına çarptırıldı

Hong Konglu aktivist Joshua Wong 13 buçuk ay hapis cezasına çarptırıldı

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde suçluların Çin'e iadesi tasarısına karşı düzenlenen gösterilerin öne çıkan isimlerinden Hong Konglu aktivist Joshua Wong, 13 buçuk ay hapis cezasına çarptırıldı.

2.12.2020Dünya
İlk yönetmenliğimi 6 yaşımda yaptım

İlk yönetmenliğimi 6 yaşımda yaptım!

Reklam filmleri ve yönettiği ‘Neredesin Firuze’, ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ ile ‘Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü’deki renkli sahneleriyle tanıdığımız Ezel Akay’ın ilk yönetmenlik denemesi henüz anaokulundayken sahneye koyduğu kukla gösterisi olmuş! Bu renkli filmlerin yönetmeniyle siyah-beyaz albümlerini karıştırdık…

29.11.2020Gündem
‘Gerçeği söylemek birini sevmenin en güzel yolu’

‘Gerçeği söylemek birini sevmenin en güzel yolu’

Yazar-eğitmen Sepin İnceer’in yeni çocuk kitabı ‘Noa, Monark Kelebekleri ve Her Şey’ çıktı. Görsel yönetmenimiz Serhat Gürpınar’ın resimlediği kitap, yaşam döngüsünü konu alıyor. Hayatın gerçeklerinin çocuklardan saklanmaması gerektiğini düşünen İnceer: “İnsan olmaya dair şeyleri duymayı hak ediyorlar.”

Fransada Afrika kökenli gence yönelik ırkçı şiddet nedeniyle 4 polis ifadeye çağrıldı

Fransa'da Afrika kökenli gence yönelik 'ırkçı' şiddet nedeniyle 4 polis ifadeye çağrıldı

Fransa’nın başkenti Paris’te, 3 polisin Afrika kökenli gence uyguladığı "ırkçı" darp ve şiddet görüntülerine ilişkin 4 polisin gözaltı birimine ifadeye çağrıldığı bildirildi.

27.11.2020Dünya
Siyah kadınların sesi: Bernardine Evaristo

Siyah kadınların sesi: Bernardine Evaristo

Farklı kuşaklardan, farklı sınıf ve cinsiyet kimliklerinden 12 siyah İngiliz kadının birbirinin içine geçen öyküsünü anlattığı romanı ‘Kız Kadın Öteki’ ile 2019’da Booker Ödülü’nü kazanan ve ödülü alan ilk siyah kadın olarak tarihe geçen aktivist ve yazar Bernardine Evaristo “Mücadelenin tadını çıkarmaya çalışmalıyız” diyor. Evaristo ile bir telefon röportajında buluştuk.

26.11.2020Kitap Sanat
Avrupa İnsan Hakları Komiseri: ‘Görüntüler şoke edici’

Avrupa İnsan Hakları Komiseri: ‘Görüntüler şoke edici’

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic, Fransa’nın başkenti Paris’in ortasında önceki gece çadırlarından yaka paça çıkarılarak dışarı atılan sığınmacılara yönelik polisin müdahalesinin görüntülerini şoke edici olarak nitelendirdi.

25.11.2020Avrupa
Fransada tartışmalı güvenlik yasa tasarısı mecliste kabul edildi

Fransa'da tartışmalı güvenlik yasa tasarısı mecliste kabul edildi

Fransa'da basın özgürlüğünü ihlal edebileceği, polis şiddetini artırabileceği, yönetimi otoriterliğe sürükleyebileceği yönündeki eleştirilerin hedefindeki tartışmalı güvenlik yasa tasarısı Ulusal Meclis'te kabul edildi.

24.11.2020Dünya
Afrikalı sanatçılar Olduğun gibi güzelsin isimli çağdaş sanat projesinde birleşti

Afrikalı sanatçılar 'Olduğun gibi güzelsin' isimli çağdaş sanat projesinde birleşti

Senegal'in başkenti Dakar'da, Afrikalı sanatçıların eserlerinden oluşan "Olduğun gibi güzelsin (You are beautiful the way you are)" isimli çağdaş sanat projesi, siyahi kimliği üzerine farklı bir bakış açısı sunuyor.

24.11.2020Keyif
Çocuk hakları neler Çocuk Hakları Sözleşme Maddeleri

Çocuk hakları neler? Çocuk Hakları Sözleşme Maddeleri

Çocukların sahip olduğu hakların genişletilmesi ve var olan haklarının sürdürülebilmesi için dünyanın her yerinde çalışma yapan birçok sivil toplum örgütü ve aktivist bulunmaktadır. Çocuk Hakları Sözleşmesi 54 maddeden oluşmaktadır. İnsan hakları kavramının içinde düşünülmesi gereken çocuk hakları, kanunlar ile belirlenmiştir. Peki, Çocuk hakları neler? İşte Çocuk Hakları Sözleşme Maddeleri

20.11.2020Gündem
Henan Berasinin sosyal medyada paylaştığı görüntüsü

Henan Berasi'nin sosyal medyada paylaştığı görüntüsü

Libyalı kadın avukat Henan el-Berasi'nin, dün ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerce Bingazi’de sokak ortasında öldürülmesine Libya ve dünyadan tepki yağdı.

11.11.2020Haber
Libyalı kadın avukat Henan Berasinin Hafter milislerince öldürülmesine dünyadan tepki yağıyor

Libyalı kadın avukat Henan Berasi'nin Hafter milislerince öldürülmesine dünyadan tepki yağıyor

Libyalı kadın avukat Henan el-Berasi'nin, dün ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerce Bingazi’de sokak ortasında öldürülmesine Libya ve dünyadan tepki yağdı.

11.11.2020Dünya
Panislamizm nedir İslamcılık ne demek Panizlamizm hakkında bilgi

Panislamizm nedir? İslamcılık ne demek? Panizlamizm hakkında bilgi

İslamcılık diğer adıyla Panizlamizm akımı ne zaman başladı ve özellikleri nedir? İslamcılık akımı ne anlama geliyor ve neyi ihtiva ediyor. Bu akımı başlatan kimdir ve bu akım nasıl başlamıştır? Aradığınız soruların cevaplarını detaylı olarak derledik.

10.11.2020Araştırma
Libyada darbeci Hafter’in oğlunu eleştiren aktivist sokak ortasında infaz edildi

Libya'da darbeci Hafter’in oğlunu eleştiren aktivist sokak ortasında infaz edildi

Libyalı kadın avukat ve aktivist Henan el-Berasi, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter kontrolündeki Bingazi’de sokak ortasında uğradığı suikast sonucu öldürüldü.

10.11.2020Dünya
Ashley Biden kimdir İşte Joe Bidenın kızı Ashley Biden hakkında merak edilenler

Ashley Biden kimdir? İşte Joe Biden'ın kızı Ashley Biden hakkında merak edilenler

ABD başkanlık seçimlerinde yer alan Demokrat aday Joe Biden'ın kızı olan Ashley Biden, son günlerin merak edilen ismi oldu. Muhtemel yeni ABD Başkanı'nın kızı olacak olan Ashley Biden, özel yaşamı ve mesleki bilgileri gibi detaylarla araştırılıyor. Peki, Ashley Biden kimdir?

5.11.2020Gündem
ABD Seçimleri devam ederken New Yorkta son durum

ABD Seçimleri devam ederken New York'ta son durum!

New York'ta yaşayan 'sosyal aktivist' Berlin Uğursu New York'taki gündelik hayata dair son durumu Hürriyetcomtr'ye anlattı. New York'ta endişeli ve tedirgin bir bekleyiş olduğunu söyleyen Uğursu 'Sokaklar bomboş, herkes evlerine çekildi. Akşam olayların çıkması bekleniyor. Herkes erzak depoladı, ben de ona göre hazırlık yaptım' dedi.

4.11.2020Life Style
Hollandalı siyasetçi: İslamı araştırıp Müslüman oldum

Hollandalı siyasetçi: İslam'ı araştırıp Müslüman oldum

Hollandalı siyasetçi Arnoud Van Doorn ve İngiliz gazeteci, aktivist Lauren Booth, Uluslararası Bilgi ve Algı Derneğince (BİLAL) düzenlenen toplantıda, Avrupa'da artan İslam karşıtı söylemlerin neden ve sonuçlarını değerlendirdi.

31.10.2020Dünya
Topuk sesleri bu yıl ekrandan yükselecek

Topuk sesleri bu yıl ekrandan yükselecek

Eşitliğe, üretime, çocuğa, feminizme ve geleceğe dair konuşmalar içeren Dijital Topuklar etkinliği bu yıl ilk kez çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Pakistan: Hindistan 3 haftada 18 masum Keşmirliyi öldürdü

Pakistan: Hindistan 3 haftada 18 masum Keşmirliyi öldürdü

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zahid Hafız Çavdri, Hindistan birliklerinin 3 haftada en az 18 Keşmirliyi öldürdüğünü ve 40’ın üzerindekini yaraladığını bildirdi.

24.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Kadir Şekerin avukatı konuştu... Şimdi olsa ne yaparsın sorusuna bu cevabı vermiş

Son dakika haberi: Kadir Şeker'in avukatı konuştu... 'Şimdi olsa ne yaparsın?' sorusuna bu cevabı vermiş

Son dakika haberi.. Konya'da, sevgilisi Ayşe Dırla'yı (35) dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı (32), engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker (20), yargılandığı davanın dünkü karar duruşmasında 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, duruşma öncesi görüştüğü Kadir Şeker'in, kendisine yine olsa yine yardım edeceğini söylediğini belirterek, ''Kadir, yaptığımız görüşmede, 'Yine olsa yine yardım ederdim. Ben haksızlığa tahammül edemem. Kadın ya da erkek önemli değil' dedi " diye konuştu.

15.10.2020Gündem
Kadir Şeker: Yine olsa, yine yardım ederdim

Kadir Şeker: Yine olsa, yine yardım ederdim

Konya'da, sevgilisi Ayşe Dırla'yı (35) dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı (32), engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker (20), yargılandığı davanın dünkü karar duruşmasında 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, duruşma öncesi görüştüğü Kadir Şeker'in, kendisine yine olsa yine yardım edeceğini söylediğini belirterek, ''Kadir, yaptığımız görüşmede, 'Yine olsa yine yardım ederdim. Ben haksızlığa tahammül edemem. Kadın ya da erkek önemli değil' dedi " diye konuştu.

15.10.2020Haber
Kadın sanatçılar ve kız çocukları iklim için çizdi

Kadın sanatçılar ve kız çocukları iklim için çizdi

İstanbul Kadın Müzesi küratörlüğünde hazırlanan ‘Bana Bırakacağınız Gelecek’ adlı proje kapsamında İklim için Cumalar Türkiye aktivisti genç kızlar, kadın sanatçılar ve Koşan Kaplumbağa Anaokulu’nun kız çocukları hayallerini ve fikirlerini birleştirdi.

12.10.2020Kitap Sanat
Halsey, Kuzguncuk’un maskot köpeği Rocky’le

Halsey, Kuzguncuk’un maskot köpeği Rocky’le

ABD’li aktivist şarkıcı Halsey, sosyal medya hesabından sessiz sedasız geldiği İstanbul’dan paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

11.10.2020Magazin
‘Ben Greta’ 16 Ekim’de gösterime giriyor

‘Ben Greta’ 16 Ekim’de gösterime giriyor

İsveçli aktivist Greta Thunberg’i 2018 yılının ağustos ayında İsveç Parlamentosu’nun önünde eylem yaparken tesadüfen gören yönetmen Nathan Grossman, o anları filme aldı. Ardından da Thunberg’in eylemlere katılmak için dünyayı dolaşmasına eşlik etti ve tüm bu eylemleri, genç aktivistin özel anlarını kaydetti. Yaptığı çekimlerden de ‘Ben Greta’ adlı belgeseli hazırladı.

9.10.2020Avrupa
Suudi Arabistanda muhalif ekonomiste 15 yıl hapis cezası

Suudi Arabistan'da muhalif ekonomiste 15 yıl hapis cezası

Suudi Arabistan'da muhalif ekonomist İsam ez-Zamil'in 15 yıl hapse mahkum edildiği belirtildi.

6.10.2020Dünya
Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını kim yazmıştır Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını kim yazmıştır? Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Finlandiya’ya adanmış olan bir kitaptır. Küçük ve geride kalmış ülkelere ilham verici bir yol açmaktadır. Türkiye’de Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkenin kurtuluşu adına tüm devlet çalışanlarının okumasını istediği bir kitaptır. İşte, Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabına ait tüm detaylar.

5.10.2020Araştırma

Yazar Sonuçları

2020’nin Yabancı Albümleri

Senenin son yazısı geldi çattı. Bu yazıda 2020’nin öne çıkan yabancı albümlerini sizler için derlemeye çalıştım.

30.12.2020

Avrupa Konseyi’nde bir AİHM ihlalinin öyküsü

Öyle anlaşılıyor ki, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarının uygulanması meselesi önümüzdeki dönemde siyaset ve hukuk çevrelerinin sıcak tartışma konularından biri olarak gündemimize yerleşmek üzeredir.

25.12.2020

Neruda anılarında hizmetçisine tecavüz ettiğini anlatmıştı

Taciz ifşalarının ardından yaşanan en büyük tartışma, edebiyatçıların/sanatçıların eserleriyle kişiliklerinin ayrı ayrı değerlendirilip değerlendirilemeyeceği.

16.12.2020

Doğduğu ‘bağımsız’ toprağa geri dönüyor

Kalben, ‘Perişahı’nın Kızı’ teklisiyle kadın ruhu, bedeni ve aklı üzerinde kurulan baskıyı bir baba-kız ilişkisi aracılığıyla anlatıyor. Şarkı ticari açıdan kaygısız yani özgürce yapılmış. Kalben’in ‘bağımsızlığının’ ispatı!

21.11.2020

Emine Hanım'dan Sezen'e Ajda'dan Tarkan'a en sevdiğimiz Timur şarkıları

Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın mesajını da görünce, dünden beri şu sorunun cevabını arıyorum...

8.11.2020

İlyas Salman’ın Şener Şen’i eleştirmesi

Nerede Cem Yılmaz? Hani Sezen Aksu? Neden paylaşım yapmadı? Lütfen ya, çok ayıp. Bitirelim bu cadı avını. Kimseyi de bu ülkede sanatçı olduğuna, sanatla uğraştığına pişman etmeyelim.

27.10.2020

Kürke yasak geliyor

Yaşasın, Polonya’daki kürk hayvanı üretim çiftliklerinin de sonu göründü.

1.10.2020