MENÜ

Doğa Koleji

Doğa Koleji ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğa Koleji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.069 Doğa Koleji haberi bulunmuştur.

Doğa Koleji Haberleri

Evde verimli zaman geçirmek için neler yapılmalı

Evde verimli zaman geçirmek için neler yapılmalı?

Koronavirüs salgını nedeniyle öğrenciler uzaktan eğitime devam ederken birçok ebeveyn de çalışma hayatına evden devam ediyor. Uzmanlar, evden çalışan velilerin gerek kendi çalışma alanlarında gerekse uzaktan eğitime devam eden çocuklarının online sınıf ortamında dikkat etmesi gerekenlerle ilgili önerilerde bulundu.

2.04.2020Eğitim
İTÜ Rektörü, Doğa Koleji eğitim yöneticileriyle buluştu

İTÜ Rektörü, Doğa Koleji eğitim yöneticileriyle buluştu

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Kolejinin eğitim yöneticileriyle buluştu.

12.03.2020Eğitim
Baharın habercisi Acı Ot Festivaline geri sayım başladı

Baharın habercisi Acı Ot Festivali'ne geri sayım başladı

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Ortakent Yahşi Güzelleştirme Derneği-OYDER tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Acı Ot Festivali için geri sayım başladı. Bodrum, Muğla ve ilçeleri ile Ege’nin pek çok bölgesinden özel turların düzenlendiği ve milyonları buluşturan Acı Ot Festivali, bu yıl 14-15 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Öğrenciler İTÜ’yü ziyaret etti

Öğrenciler İTÜ’yü ziyaret etti

İTÜ, Doğa Koleji öğrencilerini misafir etti. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, "Doğa ailesi, İTÜ desteğiyle üreten, ürettiğiyle ülkesine hizmet eden bireyler yetiştirmenin gururu ve huzuru içinde olacak" dedi.

13.02.2020Eğitim
İTÜ Rektörü Doğa Koleji öğrencileriyle buluştu

İTÜ Rektörü Doğa Koleji öğrencileriyle buluştu

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren ile birlikte Doğa Koleji Ataşehir-1 Kampüsü’ne ziyaret etti. Rektör Karaca, öğrenci ve öğretmenlere, ikinci dönemin başlaması dolayısıyla başarı dileklerini iletti.

3.02.2020Eğitim
En az 50 yıl daha iyi öğretmenlere ihtiyaç var

En az 50 yıl daha iyi öğretmenlere ihtiyaç var

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan ABD’deki Carnegie Mellon Üniversitesi’nde yapay zekâ konusunda çalışmalarda bulunan Prof. Dr. John Stamper, Türkiye Özel Okullar Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘Eğitimde Yeni Akımlar’ konulu sempozyumda en dikkat çeken konuşmacılardan biri oldu.

1.02.2020Eğitim
Doğa Koleji’nin yeni patronu Hürriyet’e konuştu: Maaşlar ödenince birbirimize sarıldık

Doğa Koleji’nin yeni patronu Hürriyet’e konuştu: Maaşlar ödenince birbirimize sarıldık

Aylardır zor günler yaşayan Doğa Koleji, cuma günü ödenmeyen maaşların bir kısmının yatmasının ardından İTÜ’nün oldu. İTÜ adına Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Serhat Özeren, maaşların yattığı anda İTÜ ve Doğa yönetimindeki herkesin birbirine sarılarak duygulandığını anlatırken, “Artık geriye dönüş yok, yakında kalan diğer maaşlar da ödenecek. Kurumda para değil, akademik konular konuşulacak” dedi. “Doğa öğretmenleri gösterdikleri sabır ve fedakârlık nedeniyle yılın öğretmeni olmalı” mesajı veren Özeren, süreci şöyle anlattı:

20.01.2020Eğitim
Doğa Koleji’nin yeni patronu ilk kez Hürriyet’ten Nuran Çakmakçı’ya konuştu

Doğa Koleji’nin yeni patronu ilk kez Hürriyet’ten Nuran Çakmakçı’ya konuştu

Cuma günü öğretmenlerin maaşlar ödenen Doğa Koleji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, kalan paraların çok kısa sürede ödeneceği müjdesini verdi. ‘Doğa benim değil İTÜ’nün malı’ diyen Özeren maaşların ödenme anını ve yaşanan zorlu süreci anlattı

19.01.2020Eğitim
Doğa Kolejiyle ilgili son haberler: Doğa Kolejinde son durum ne

Doğa Koleji'yle ilgili son haberler: Doğa Koleji'nde son durum ne?

Yaşanan maddi krizlerden dolayı maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle öğretmen ve çalışanların eyleme başladığı Doğa Koleji'nde yeni bir gelişme yaşandı. 51 ilde toplam 411 özel okul bulunduğu kolej için İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, devir işlemlerine yönelik bilgileri paylaştı ve öğretmenlerin maaşlarının yatırıldığını duyurdu. Peki, Doğa Koleji'nde son durum ne? İşte, son dakika Doğa Koleji haberleri...

17.01.2020Gündem
Son dakika haberi... İTÜ Rektöründen flaş Doğa Koleji açıklaması

Son dakika haberi... İTÜ Rektörü'nden flaş Doğa Koleji açıklaması!

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Koleji ile ilgili devir işlemlerinin tamamlandığını, öğretmenlerin maaş ödemelerinin yapıldığını bildirdi.

17.01.2020Gündem
Bakan Selçuk: Her şey sadece karne değil

Bakan Selçuk: Her şey sadece karne değil

ANKARA'da öğrencilere karne dağıtan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Her şey sadece karne değil, not değil. Çocuklarımız karnenin dışında çok çok daha fazla bir varlık. Çocuklarımızın karneleri üzerinden olumlu ya da olumsuz çok fazla düşünce belirtmemekte yarar var" dedi.

17.01.2020Gündem
Doğa Kolejindeki maaş kriziyle ilgili son dakika gelişmesi Milli Eğitim Bakanı Selçuktan açıklama

Doğa Koleji'ndeki maaş kriziyle ilgili son dakika gelişmesi! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Kolejinde öğretmenlere maaş ödenmediği iddiasına ilişkin "Bunlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dışındaki bazı işlemler. Ama biz görevimiz gereği takip ediyoruz. O konuyla ilgili çözüm süreci çok hızlı bir şekilde yürüyor." dedi.

17.01.2020Gündem
Doğa resmen İTÜ’lü oldu

Doğa resmen İTÜ’lü oldu

Temeli 20 yıl kadar önce atılan Doğa Koleji, dün resmen el değiştirdi. 135 kampüsü ve 71 bir kadar öğrencisi olan okulun yeni sahibi artık İstanbul Teknik Üniversitesi.

17.01.2020Ekonomi
Doğa Kolejinde son dakika gelişmesi Satış süreci tamamlandı...

Doğa Koleji'nde son dakika gelişmesi! Satış süreci tamamlandı...

Doğa Koleji’nde satış süreci tamamlandı. İTÜ’ye devri ticaret kayıtlarında tescil edildi.

16.01.2020Gündem
Liseliler Uluslararası Demet Hattı Yarışması”na hazırlanıyor

Liseliler Uluslararası Demet Hattı Yarışması”na hazırlanıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi, “CERN: Avrupa Parçacık Fiziği Laboratuvarı ve Liseler için Demet Hattı Yarışması” konulu etkinlikte lise öğrencilerini santralistanbul Kampüsü’nde ağırladı. BİLGİ Yüksek Enerji Fiziği Araştırma Merkezi Müdürü ve yarışmanın ulusal irtibat sorumlusu Prof. Dr. Serkant Ali Çetin tarafından gerçekleştirilen sunumda öğrenciler “Liseler İçin Demet Hattı Yarışması” hakkında bilgi aldı.

16.01.2020Teknoloji
Doğa Koleji velilerinden eylem

Doğa Koleji velilerinden eylem

Öğretmenlerin maaşlarının ödenmesini isteyen Doğa Koleji velileri dün İstanbul Ataşehir’deki genel merkez binası önüne giderek eylem yaptı.

12.01.2020Eğitim
Vakıflarda kontenjan sevinci

Vakıflarda kontenjan sevinci

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) vakıf üniversiteleri kontenjan sınırını artı 5 olarak sınırlamasının ardından konu salı günü Ankara’da düzenlenen Türkiye Yükseköğretim Sektör Meclis Toplantısı’nda gündeme geldi.

11.01.2020Eğitim
Doğa Kolejinde son durum: Veliler tepki göstererek, bu çağrıda bulundu

Doğa Koleji'nde son durum: Veliler tepki göstererek, bu çağrıda bulundu

İZMİR'de, öğretmenlerin aylarca maaş alamayıp, iş bırakması nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vakfı'na devredilen Doğa Koleji'ndeki veliler, 1 hafta geçmesine rağmen öğretmenler ile diğer personelin hala maaşını alamadığını öne sürdü. Okulun önünde toplanan veliler, duruma tepki göstererek, yetkililere personel maaşlarının bir an önce yatırılması için çağrı yaptı.

6.01.2020Gündem
Yeni yıl eğitimde hareketli geçecek

Yeni yıl eğitimde hareketli geçecek

Eğitim dünyası için 2019 hareketli bir yıl oldu. Yeni uygulamalar ve kanunlarla birlikte 2020 de dolu dolu geçecek. Okula başlama yaşının 69 aya çıkarılması, ara tatiller, teneffüs sürelerinin uzatılması 2019 yılına damga vuran yenilikler olurken Öğretmenlik Meslek Kanunu, kalabalık Liselere Giriş Sınavı (LGS), sınıf geçme düzenlemesi, özel öğretim kurslarının durumu da yeni yılda gündem olacak.

31.12.2019Eğitim
Doğa Koleji artık İTÜnün

Doğa Koleji artık İTÜ'nün

Aylardır maaş alamayan öğretmen ve velilerin eylemleri nedeniyle zor günler geçiren Doğa Koleji, İTÜ'nün oldu. Hürriyet’in ulaştığı bilgilere göre, 18 Aralık’tan itibaren İTÜ ile Doğa Koleji arasında yapılan devir görüşmelerinde sona gelindi.

30.12.2019Eğitim
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi de el değiştirdi

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi de el değiştirdi

Bilgi, Şehir ve şimdi de İstanbul Ayvansaray Üniversitesi el değiştirdi. Doç. Dr. Tolga Yazıcı’nın başkanlığında Plato Vakfı tarafından 2016’da kurulan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, son zamanlarda ekonomik sıkıntı içindeydi. Mütevelli heyet başkanı Tolga Yazıcı, uzun süredir bir ortak arayışındaydı.

28.12.2019Eğitim
Demet Akalından Doğa Koleji açıklaması

Demet Akalın'dan Doğa Koleji açıklaması

Demet Akalın, Doğa Koleji'nde okuyan kızı Hira ile alışveriş yaparken görüntülendi.

21.12.2019Magazin
Ucuz ve butik okul uyarısı

Ucuz ve butik okul uyarısı

Maddi sıkıntı içindeki Doğa Koleji’nin devir süreci devam ederken Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal velilere uyarıda bulundu: “100-200 öğrencili bazı okullar sıkıntı yaşıyor. Kapatmak zorunda kalabilirler.”

21.12.2019Eğitim
Bakan Selçuk: PISA bir eğitim yarışı değil

Bakan Selçuk: PISA bir eğitim yarışı değil

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "(PISA) Bu bir eğitim yarışı değil. Türkiye her üç alanda da ilerleme sağlayan tek ülke. Bu olumlu bir yaklaşım ama en üst seviyedeki öğrencilere baktığımızda da bizim oradaki öğrenci sayımız çok az. Dolayısıyla çalışmamız gerekiyor" dedi.

21.12.2019Eğitim
Bakan CNN Türk canlı yayında açıkladı: Doğa Kolejinde son durum ne

Bakan CNN Türk canlı yayında açıkladı: Doğa Koleji'nde son durum ne?

Doğa Koleji'nde öğretmenlerin iş bırakma eylemi ile başlayan krizle ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Kamuoyunun bir süredir gündeminde yer alan konuyla ilgili son olarak İTÜ Vakfı ile görüşmelerin tamamlandığı öğrenilmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Peki, Doğa Koleji'nde son durum ne?

20.12.2019Gündem
Bakan Ziya Selçuk, canlı yayında Doğa Koleji hakkında konuştu

Bakan Ziya Selçuk, canlı yayında Doğa Koleji hakkında konuştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji ile ilgili CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Doğa Koleji'nin akıbeti hakkındaki soruya da cevap verdi.

20.12.2019Haber
Son dakika haberi... Bakan Selçuktan Doğa Koleji açıklaması

Son dakika haberi... Bakan Selçuk'tan 'Doğa Koleji' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji ile ilgili CNN TÜRK canlı yayınında, 'Gündem Özel' programında açıklamalarda bulundu. "Eğer beklediysek öğretmenim zarar görmesin diye, bu süreçte acaba çözüm üretilebilir mi diye bekledik." diyen Selçuk, "Şuanda çok güçlü bir çözüm var. Velilerimiz de kısmen rahatladı. Bu süreç de devam ediyor. Çok kısa bir süre içinde de bunun çözümü ortaya çıkar." ifadelerini kullandı.

20.12.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (20.12.2019)

Son 24 saatte ne oldu? (20.12.2019)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

20.12.2019Haber
Doğa Kolejinden son dakika haberi

Doğa Koleji'nden son dakika haberi!

Doğa Koleji’nde yaşanan sıkıntıların ardından İTÜ Vakfı ile görüşmelerin dün tamamlandığı ve imzaların Milli Eğitim Bakanlığı’na kısa sürede gönderileceği öğrenildi.

20.12.2019Eğitim
Doğa Kolejiyle ilgili son haberler: Doğa Koleji satıldı mı

Doğa Koleji'yle ilgili son haberler: Doğa Koleji satıldı mı?

Temeli 18 yıl önce atılan Doğa Koleji’ndeki kriz bitmek bilmiyor. Doğa Koleji'ndeki yaşanan maddi problemlerden dolayı okullarda öğretmenler ders bıraktı. Öğretmenlerin ders bırakma eylemine veliler de destek verdi. Son olarak İstanbul Teknik Üniversitesi ile Doğa Koleji arasında anlaşmanın imzalandığı ifade edildi. Peki, Doğa Koleji satıldı mı? İşte Doğa Koleji'yle ilgili son haberler...

19.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Doğa Kolejinde son durum İTÜden yeni açıklama

Son dakika haberi: Doğa Koleji'nde son durum! İTÜ'den yeni açıklama

Uzun süredir akıbeti tartışılan Doğa Koleji ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı tarafından satın alınmasına ilişkin imzaların atıldığı belirtilirken İTÜ'den yeni bir açıklama geldi.

19.12.2019Gündem
Doğa Koleji’ni İTÜ mü alacak

Doğa Koleji’ni İTÜ mü alacak?

Doğa Koleji’nin devriyle ilgili tartışmalar sürerken İTÜ Vakfı, 'Görüşmeler olumlu devam ediyor' açıklaması yaptı. Milli Eğitim Bakanı, 'Kısa sürede bu satış ve devirle ilgili olumlu haberlerin gelmesini temenni ediyoruz' dedi.

19.12.2019Eğitim
Son dakika haberi: İTÜ Vakfından Doğa Koleji açıklaması

Son dakika haberi: İTÜ Vakfı'ndan Doğa Koleji açıklaması

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İTÜ Vakfının Doğa Koleji ile ilgili müzakerelerinin olumlu yönde devam ettiğini bildirdi.

18.12.2019Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

18.12.2019Haber
Son dakika haberi.... Doğa Koleji satılacak mı Bakan Selçuk açıkladı

Son dakika haberi.... Doğa Koleji satılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji'nin satış veya devriyle ilgili sürece ilişkin, "Gözlemlerimiz, dikkat ettiğimiz hususlar, olumlu birtakım sonuçların söz konusu olabileceğini hissettiriyor. Bunun takibindeyiz ama olmaması halinde de ilgili tüm bireyler, öğretmenler, velilerimiz şundan emin olsunlar; bununla ilgili her türlü tedbiri almak konusunda planlamalarımız hazır." dedi.

18.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Doğa Koleji ile ilgili bugün açıklama yapılacak

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Doğa Koleji ile ilgili bugün açıklama yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji ile ilgili bugün gün içinde açıklama yapacak.

18.12.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (18.12.2019)

Son 24 saatte ne oldu? (18.12.2019)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

18.12.2019Haber
Yeni gelişme: Doğa Kolejini satın almak için teklif

Yeni gelişme: Doğa Koleji'ni satın almak için teklif

Doğa Koleji Giresun Kampüsü Kurucusu Aykut Gezmiş, Nevşehir Kampüsü Kurucusu Halis Uluer ve Sivas Kampüsü Kurucusu Mustafa Eken'in başında olduğu yönetim, Doğa Koleji'ni satın almak için yönetime teklifte bulundu.

18.12.2019Eğitim
Doğa Kolejinde son durum ne Doğa Koleji öğretmenleri ders bıraktı

Doğa Koleji'nde son durum ne? Doğa Koleji öğretmenleri ders bıraktı

Doğa Koleji’ndeki kriz giderek büyürken dev eğitim kurumunun Gaziantep kampüsünde de öğretmenler ders bıraktı. Öğretmenlerin ders bırakma eylemine veliler de destek verirken, aylardır maaş alamayan öğretmenler birbirlerine sarılıp gözyaşı döktü, öğrenciler öğretmenlerini teselli etti.

18.12.2019Gündem
Öğretmenler gözyaşı döktü, öğrenciler teselli etti

Öğretmenler gözyaşı döktü, öğrenciler teselli etti

Doğa Koleji’ndeki kriz giderek büyürken dev eğitim kurumunun Gaziantep kampüsünde de öğretmenler ders bıraktı. Öğretmenlerin ders bırakma eylemine veliler de destek verirken, aylardır maaş alamayan öğretmenler birbirlerine sarılıp gözyaşı döktü, öğrenciler öğretmenlerini teselli etti.

17.12.2019Haber
Bursada Doğa Koleji eylemi

Bursa'da Doğa Koleji eylemi

Doğa Kolejleri'ndeki eylem zincirine Bursa'daki veliler de katıldı. Veliler, okuldaki belirsizlik sebebiyle büyük kaygı yaşıyor. Öğretmenlerin maaş alamadığı halde çocuklarının dersine girdiğini belirten veliler, bu durumun uzun sürmeyeceğini söylediler.

17.12.2019Haber
Son dakika haberi: Doğa Kolejindeki kriz bitmiyor ‘Paramızla rezil olduk…’

Son dakika haberi: Doğa Koleji'ndeki kriz bitmiyor! ‘Paramızla rezil olduk…’

Doğa Kolejleri'ndeki eylem zincirine Bursa'daki veliler de katıldı. Veliler, okuldaki belirsizlik sebebiyle büyük kaygı yaşıyor. Öğretmenlerin maaş alamadığı halde çocuklarının dersine girdiğini belirten veliler, bu durumun uzun sürmeyeceğini söylediler.

17.12.2019Gündem
Derslere girmeyen Doğa Koleji öğretmenleri okul yönetimine dilekçe verdi

Derslere girmeyen Doğa Koleji öğretmenleri okul yönetimine dilekçe verdi

DOĞA Koleji eğitim kurumunda görev yapan ve daha önce maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle derslere girmeme kararı alan pek çok öğretmen bugün yine derslere girmedi. Öğretmenler eğitim kurumunun Ataşehir'deki yönetim binası önünde açıklama yaparak, 'Bildirim ve İhtiramızdır' yazılı dilekçeleri okul yönetimine verdi.

16.12.2019Gündem
Doğa Kolejinde öğretmenler iş bıraktı

Doğa Koleji'nde öğretmenler iş bıraktı

Doğa Koleji'nde çalışan bazı öğretmenler, maaşlarının ödenmemesini gerekçe göstererek iş bıraktı. Kurumun Ataşehir’deki yönetim binasına gelen öğretmenler, "Doğa Koleji Öğretmenleri Hakkını Alacak" yazılı afiş ve "İş Kanunun 34. maddesine dayanarak iş bırakıyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

16.12.2019Haber

Yazar Sonuçları

En az 50 yıl daha iyi öğretmenlere ihtiyaç var

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan ABD’deki Carnegie Mellon Üniversitesi’nde yapay zekâ konusunda çalışmalarda bulunan Prof. Dr. John Stamper, Türkiye Özel Okullar Derneği’nin Antalya’da düzenlediği ‘Eğitimde Yeni Akımlar’ konulu sempozyumda en dikkat çeken konuşmacılardan biri oldu. Prof. Stamper, “Yapay zekâ öğretmenin yerini almayacak, ona destek olacak. Ama öğretmenin rolü değişiyor. Öğretmen sınıfta geleneksel biçimde ders anlatmaya devam edecek. En az 50 yıl daha öğretmenlere ihtiyaç var” dedi. 1000’i aşkın eğitimcinin katıldığı konferans sonrası görüştüğüm Prof. Stamper, şunları söyledi:

1.02.2020

Vakıflarda kontenjan sevinci

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) vakıf üniversiteleri kontenjan sınırını artı 5 olarak sınırlamasının ardından konu salı günü Ankara’da düzenlenen Türkiye Yükseköğretim Sektör Meclis Toplantısı’nda gündeme geldi.

11.01.2020

Ayvansaray Üniversitesi de el değiştirdi

Bilgi, Şehir ve şimdi de Ayvansaray Üniversitesi el değiştirdi. Doç. Dr. Tolga Yazıcı’nın başkanlığında Plato Vakfı tarafından 2016’da kurulan İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, son zamanlarda ekonomik sıkıntı içindeydi. Mütevelli heyet başkanı Tolga Yazıcı, uzun süredir bir ortak arayışındaydı.

28.12.2019

Ucuz ve butik okul uyarısı

Maddi sıkıntı içindeki Doğa Koleji’nin devir süreci devam ederken Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal velilere uyarıda bulundu: “100-200 öğrencili bazı okullar sıkıntı yaşıyor. Kapatmak zorunda kalabilirler.”

21.12.2019

Bu bize ders olsun

BEN yüzyılı çoktan geçmiş bir Fransız okulunda okudum.

20.12.2019

‘Kastamonu’ çıkışta... Dünyaya açılan kadın ufku, senfoni konseri ile taçlandırıldı

10 Aralık 1919 tarihinde Kastamonu’da 3 bin kadının katılımı ile Anadolu işgalini protesto etmek üzere gerçekleştirilen ve ülkemizin ilk kadın mitingi olması nedeniyle simgesel değere sahip olan ‘Kastamonu Kadın Mitingi’nin 100. yıldönümü, Cemal Reşit Rey’de düzenlenen görkemli bir gala gecesi ile kutlandı.

18.12.2019