CEO’lar öğrencilerle buluştu

Güncelleme Tarihi:

CEO’lar öğrencilerle buluştu
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 06, 2023 16:24

Üniversitelerde işletme lisans, yüksek lisans programının liselere göre yapılandırılmış hali olan t-MBA programının uygulandığı Doğa Koleji, bu yıl 16’ncı kez t-MBA Zirvesi'ni düzenledi.

Haberin Devamı

Bu yıl 5 Mayıs'ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen 16’ncı Doğa Koleji t-MBA Zirvesi’nde  iş dünyasının önde gelen isimleri ‘sürdürülebilir liderlik’ konusunda gelecek planları ve vizyonlarını gençlerle paylaştı. Zirveye Can Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Can, Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, tüm Türkiye Doğa Koleji öğrencileri, yöneticileri, Doğa Koleji Yüksek İstişare Kurulu, İstanbul Bilgi Üniversitesi akademisyenleri ve yöneticileri katıldı. 16. t-MBA Zirvesi okulun tüm kampüslerinden çevrim içi olarak izlendi.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK AJANDALARINI PAYLAŞTILAR
Zirvede konuşan Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, “t-MBA zirvesi bizim için çok önem teşkil ediyor, iş dünyasına yön veren kıymetli isimlere ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Öğrencilerimiz liderlerin sürdürülebilirlik ajandasını kendilerinden dinleme fırsatı buldu. Konuklarımızın katılımları ve paylaşımları için teşekkür ederiz” dedi.

Haberin Devamı

ODAK NOKTASI KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRME
Bir diğer konuşmacı Doğa Koleji İcra Kurulu Üyesi Gökhan Alpözü ise; “Gelenekselleşen bu büyük amfi dersi, pandemi sebebiyle en son 2019’da yüz yüze yapılabilmişti. Bu günlerde kariyer ve gelecek için en önemli basamak olan lise eğitiminde odak noktamız kendini gerçekleştirme ve total hayat başarısı. t-MBA bunun en güzide örneği, adeta bizim gururumuzdur” ifadelerini kullandı.

YETKİN İSİMLERDEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER
Zirvede konuşan Doğa Koleji Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Prof. Dr. Remzi Sanver; “sürdürülebilirlik için gelir eşitsizliğine karşı çıkmak gerekiyor” dedi. Söz alan Renault MAIS CEO’ su Dr. Berk Çağdaş hayatta karşılaşılan sorunların çoğunun iletişimsizlikten kaynaklandığının altını çizdi ve ‘öğrencilere kendinizin farkında olun’ dedi.  Katılımcılardan Eti Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Polatoğlu, başarının anahtarının zengin bir altyapıda olduğunu belirtti. LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş’in ‘ülkeni tanımadan girişimci olamazsın” mesajı da dikkat çekti.  Vodafone İcra Kurulu Üyesi Levent Gemici fırsat eşitliğinin önemini hatırlattı. W20 Kurucu Başkanı Dr. Gülden Türktan; “evde de olsanız lider olun’ diyerek öğrencilere tavsiyeler verdi. Yemek Sepeti CEO’su Mert Baki ise öğrencilere gıda israfını önleme konusundaki çalışmalarını anlattı.

BAKMADAN GEÇME!