MENÜ

Ders

Ders ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ders haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 61.412 Ders haberi bulunmuştur.

Ders Haberleri

Ücretli öğretmenlik maaşı ödenecek mi Ücretli öğretmenlik ve usta öğretici ek ders ücreti kesilecek mi

Ücretli öğretmenlik maaşı ödenecek mi? Ücretli öğretmenlik ve usta öğretici ek ders ücreti kesilecek mi?

Binler ücretli öğretmen ve usta öğretici maaşlarıyla ilgili verilecek kararı merakla bekliyordu. Ücretli öğretmen ve usta öğreticilerin maaş konusuyla ilgili soru işaretleri 1 Nisan 2020 itibariyle yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ücretli öğretmenlerin maaşıyla ilgili açıklamada bulundu. Peki, ücretli öğretmenlik maaşı ödenecek mi? Ücretli öğretmenlik ve usta öğretici ek ders ücreti kesilecek mi?

1.04.2020Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanından ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı'ndan ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

1.04.2020Gündem
Son dakika... Bakan Albayraktan ücretli öğretmenlere müjde

Son dakika... Bakan Albayrak'tan ücretli öğretmenlere müjde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter'dan açıklamada bulundu. Bakan Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı ile Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarımızın taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz. Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz. #BirlikteBaşaracağız" dedi.

1.04.2020Ekonomi
EBA TV ortaokul, lise Canlı izle.. EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır

EBA TV ortaokul, lise Canlı izle.. EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır?

Yüz yüze eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden 'uzaktan eğitim' dersleri start aldı. Bu gelişme ile birlikte, yüz binlerce öğrenci sabah erken saatlerde bilgisayar ve televizyonların karşısına geçerek TRT-EBA TV ve 'eba.gov.tr' üzerinden başlatılan uzaktan eğitim sürecinin ilk dersine katılım sağlamak için araştırmalarına hız verdi. Öğrenciler, TRT EBA tv frekans ayarı ve kanal kurulumu ile TRT EBA'yı nasıl canlı izleyebilecekleri konusunda bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, TRT EBA TV frekanas ve kanal kurulum ayarı nasıl yapılır? EBA TV nasıl canlı izlenir?Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından uzaktan eğitim süreci başladı. Uzaktan eğitim kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta, TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitim görecek. Öğrenciler şimdi de EBA TV frekans ayarının nasıl yapılacağının yanı sıra EBA TV'yi canlı nasıl izleyeceklerini araştırıyor. Öğrenciler, TRT-EBA TV ve 'eba.gov.tr" üzerinden, yayın akışı ve ders programını takip ederek, kendileri için belirlenen saat aralığında yayını izleyecek. Peki, EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır? İşte, MEB TRT EBA TV hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...

1.04.2020Gündem
MEBin canlı sınıf uygulamasına 2 milyon 700 bin öğrenci katılacak

MEB'in canlı sınıf uygulamasına 2 milyon 700 bin öğrenci katılacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nca Türkiye'nin Corona Virüs salgını nedeniyle milyonlarca öğrenciye ulusal çapta uzaktan eğitim başlatan Çin'den sonraki ikinci ülke olduğu, pilot çalışmanın ardından LGS ve YKS'ye hazırlanan 2 milyon 700 binin üzerinde öğrencinin, canlı sınıf uygulamasıyla eğitime başlayacağı açıklandı.

1.04.2020Gündem
Zarf Nedir Zarf Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir Zarflar (Belirteçler) Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Zarf Nedir? Zarf Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir? Zarflar (Belirteçler) Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Türkçe dilbilgisi ve anlatım konuları içinde en çok ilgi duyulan ve bilgi edinilmek istenen ders başlıklarından biri zarflardır. Sıfatlar ile karıştırılabilen zarflara dair kafa karışıklıklarına son vermek için zarf nedir? Zarf çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? Zarfların konu anlatımı ve örnekleri konu başlıklarını sizler için derledik.

1.04.2020Gündem
Düzenli ders çalışan öğrencilere ödül

Düzenli ders çalışan öğrencilere ödül

Şanlıurfa Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü EBA sistemi üzerinden derslerini düzenli takip eden ve sosyal medyadan fotoğraf gönderen öğrencileri ödüllendirdi.

1.04.2020Eğitim
Üniversiteler uzaktan eğitim sürecine adapte olmaya çalışıyor

Üniversiteler uzaktan eğitim sürecine adapte olmaya çalışıyor

İstanbul'daki devlet ve vakıf üniversiteleri, bahar döneminde yüz yüze eğitimin yapılmayacağının açıklanmasının ardından başlatılan uzaktan eğitim sürecine öğrencilerini, öğretim elemanlarını ve sistemlerini adapte etmek için hazırlık çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, YÖK Dersleri Projesi kapsamında 47 programdaki 900'ü aşkın ders kitabını, Türkiye'deki tüm öğrencilerin hizmetine sundu. Yeditepe Üniversitesi, internet tabanlı bir programda belirlenen haftalık ders saatinde öğrencilerine online etkileşimli ders imkânı sağlıyor. Boğaziçi Üniversitesi, 33 lisans ve 67 lisansüstü programa kayıtlı 15 bin 692 öğrenciyle online olarak uzaktan eğitim yapacak. Sabancı Üniversitesi, canlı yayın sistemlerini genişleterek tüm akademik kadro tarafından kullanılabilir hale getirdi.

1.04.2020Eğitim
TİM Başkanı Gülle: Salgın kontrol altına alınırsa sürecin kazananı olacağız

TİM Başkanı Gülle: Salgın kontrol altına alınırsa sürecin kazananı olacağız

TİM Başkanı İsmail Gülle "Hedeflerimizden sapmadık. Hedeflerimizin arkasında ve peşindeyiz. Aksamalar olabilir ama bunları telafi edecek zamanlar var önümüzde. Nisan ve mayıs ayında salgın kontrol altına alınırsa dünyadaki etkileri ile birlikte bu sürecin kazananı olacağız" dedi.

1.04.2020Ekonomi
Uzaktan eğitim devam ediyor… İşte öğrencilerin motivasyonunu artıracak 6 öneri

Uzaktan eğitim devam ediyor… İşte öğrencilerin motivasyonunu artıracak 6 öneri

Uzaktan eğitim tüm çocuklar ve aileler için yeni bir sürecin de başlangıcı oldu. Üniversite de dahil olmak üzere okul çağı çocukları eğitimlerini bir süre uzaktan eğitim ile sürdürecek. “Uzaktan eğitimde motivasyon için disiplin önemli” diyen uzmanlar, aileleri günlük rutini çocuklara göre planlamaları konusunda uyarıyor.

1.04.2020Eğitim
EBA ders programı 1 Nisan 2020 Salı MEB EBA İlkokul ortaokul ve lise ders saatleri güncel prrogram

EBA ders programı 1 Nisan 2020 Salı MEB EBA İlkokul ortaokul ve lise ders saatleri güncel prrogram

Evlerinde uzaktan eğitime katılan öğrenciler, bugün de erken saatlerde ekran ve bilgisayar başına geçti. Yüz yüze eğitime verilen aranın ardından TRT EBA TV'den MEB'in hazırladığı içeriklerle uzaktan eğitim alacak farklı kademelerden çok sayıda öğrenci, kendi düzeyleri için bugün EBA TV'nin ders programında neler olacağını sorguluyor. Peki, EBA ders programında bugün neler var?

1.04.2020Gündem
YKS ne zaman yapılacak 2020 YKS hangi tarihe ertelendi ÖSYM duyurdu

YKS ne zaman yapılacak? 2020 YKS hangi tarihe ertelendi? ÖSYM duyurdu

Corona virüsü önemleri kapsamında Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) ileri bir tarihe ertelendi. Normal zamanda haziran ayında gerçekleşmesi planlanan YKS'nin ertelenmesiyle beraber, YKS sınav tarihi de adayların yoğunlaştığı konulardan oldu. Sınava hazırlanan üniversite adayları 2020 YKS takvimini sorguluyor. Peki, YKS ne zaman yapılacak? YKS hangi tarihe ertelendi? İşte, ÖSYM bilgisine göre, YKS güncel tarihi ve sınavla ilgili ayrıntılar.

31.03.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Panik çıkmasını engellemek çok önemli

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Panik çıkmasını engellemek çok önemli

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, siyasetçilerin koronavirüs sorununa olumlu katkıda bulunmalarını isteyerek, "Virüs ile mücadelede sağlık tedbirlerinin yanında panik çıkmasını da engellemek çok önemli. Bu açıdan paniğe sebep verecek dedikodu ve asılsız bilgelere imkan vermemek gerekiyor" dedi.

31.03.2020Gündem
Efsane besteci Penderecki’ye veda

Efsane besteci Penderecki’ye veda

‘Bir Leh Requiem’i’, ‘Lacrimosa’ gibi görkemli eserlere imza atan, 2013 yılında İstanbul Müzik Festivali tarafından yaşam boyu başarı ödülüne değer görülen günümüzün en büyük bestecilerinden Polonyalı Krzysztof Penderecki, Kraków kentinde 86 yaşında hayata veda etti.

31.03.2020Kitap Sanat
YÖK Dersleri Platformunu 400 bin öğrenci ziyaret etti

YÖK Dersleri Platformu'nu 400 bin öğrenci ziyaret etti

YÖK, koronavirüs önlemleri kapsamında üniversite öğrencilerinin açık erişimine sunduğu platformun ziyaretçi sayısı 400 bine yaklaştı. Platforma Türkiye'den sonra en çok giriş yapılan ülke KKTC olurken, bunu sırasıyla Almanya ve ABD izledi. Birçok üniversitenin ders kitabı, video ve sunum gibi farklı dijital içerik katkıları sayesinde, platformun program ve içerik sayısı zenginleşecek.

31.03.2020Eğitim
Soru İşareti Nedir Soru İşareti Nerelerde Kullanılır Soru İşareti Kullanımı Ve Örnek Cümleler

Soru İşareti Nedir? Soru İşareti Nerelerde Kullanılır? Soru İşareti Kullanımı Ve Örnek Cümleler

Noktalama işaretleri okunan metinlerin doğru ifade edilebilmesi ve metin içerisinde verilen duygu ve düşüncelerin tam olarak karşı tarafa yansıtılmasını sağlarlar. Soru işareti noktalama işaretlerinden biridir. Soru işareti nedir? Soru işareti nerelerde kullanılır? İşte soru işareti ile ilgili detaylar ve soru işareti kullanılan yerlere örnekler.

31.03.2020Gündem
Şiir Türleri Nelerdir Şiir Türleri Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Şiir Türleri Nelerdir? Şiir Türleri Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Her şiir belirli bir üsluba sahip olup, belli bir konu içermektedir. Kimi şiirde aşk, kimi şiirde ise ayrılık konusu işlenir. Kimi şiir, okura özlü bir biçimde bir bilgi verirken, kimi şiir ise, birini eleştirmektedir. Şiirlerin sahip oldukları konuya göre sınıflandırılmaları, şiir türlerini ortaya çıkarmaktadır. ‘’Şiir türleri nelerdir? ‘’ sorusunun cevabını ve şiir türleri konu anlatımı ve örneklerini sizler için hazırladık.

31.03.2020Gündem
Kovid-19 salgını eğitimin yapısını dönüştürecek

Kovid-19 salgını eğitimin yapısını dönüştürecek

Çin'in Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkıp birkaç ayda tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) birçok alanda olduğu gibi eğitimde de ciddi dönüşümlere yol açması bekleniyor.

31.03.2020Teknoloji
EBA TV ilkokul ortaokul lise canlı yayını giriş ekranı EBA TV izle

EBA TV ilkokul ortaokul lise canlı yayını giriş ekranı! EBA TV izle

31 Mart sabahı milyonlarca öğrencinin ekran başına geçtiği EBA TV, internet üzerinden ve televizyon frekansları aracılığıyla dersleri buluşturmaya devam ediyor. Alanında uzman öğretmenlerin seçildiği EBA TV canlı yayın sınıfları, her sınıf için ayrı ders programı aracılığıyla yayın yapıyor. Lise, ortaokul ve lise öğrencilerinin ayrı kanallar aracılığıyla izleyebildiği EBA TV canlı yayını hem televizyon frekans ayarı hem de internet sitesi girişi ile takip edilebiliyor. İşte, 31 Mart Salı günü için EBA TV ekranı canlı yayın bilgileri

31.03.2020Gündem
Öğrencinin 1 günü

Öğrencinin 1 günü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri için günlük program hazırladı. ‘Günaydın’la başlayıp tatlı rüyalar’la biten programda oyunlar da var, etkinlikler, deneyler de.

31.03.2020Eğitim
Zalim İstanbul Kanal D yayın akışında neden yok Zalim İstanbul yeni bölümü ne zaman

Zalim İstanbul Kanal D yayın akışında neden yok? Zalim İstanbul yeni bölümü ne zaman?

Zalim İstanbul yeni bölümünün Kanal D 30 Mart yayın akışında yer almaması merak uyandırdı. Pazartesi akşamlarının iddialı yapımını ekranlarda görmeyen izleyiciler Zalim İstanbul neden yok? Zalim İstanbul yeni bölümü ne zaman yayınlanacak? Gibi sorulara internet üzerinden yanıt arıyor. İşte Zalim İstanbul yeni bölümünün yayınlanmama nedeni ve dizinin son bölümünü hatırlamak isteyenler için kısa bir özet

30.03.2020Kelebek
Ürküten uyarı: Bir yıldan önce bitmesi kolay değil

Ürküten uyarı: 'Bir yıldan önce bitmesi kolay değil'

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, ''Önümüzdeki 5- 6 günlük sürede tedbirlere yeteri kadar uymazsak o sürenin sonunda artık çok uğraşsak da bu durumu kontrol altına almamız çok zorlaşabilir. O yüzden ilk olarak bu vaka artış hızını yavaşlatmak zorundayız. Aksi takdirde hem çok kayıp verebiliriz hem de sağlık sistemine çok ciddi bir yük biner ve sistem bunu taşıyamayabilir" dedi. Salgının bitmesinin 3 yolu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ceyhan, ''Eğer mutasyon olmazsa bu virüste bu işin bütün dünyada Corona Virüs vakalarının bitmesi 1 yıldan önce kolay gibi de görünmüyor'' uyarısında bulundu.

30.03.2020Gündem
AÖFten flaş karar 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerinde...

AÖF'ten flaş karar! 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerinde...

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, bazı fakültelerin 2019-2020 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavlarının 18 Nisan - 07 Mayıs 2020 tarihleri arasında internet tabanlı ortamlarda, ilk defa kişiye özel olarak yapılacağı açıklandı.

30.03.2020Gündem
Uzaktan eğitimdeki çocuklar için “sağlık” uyarısı

Uzaktan eğitimdeki çocuklar için “sağlık” uyarısı

Milyonlarca öğrenci en az 1 ay daha evde, uzaktan eğitimde olacak. Dr. Buğra Buyrukçu, online eğitimin çocuklar üzerinde yaratacağı sağlık sorunlarına ilişkin uyarılarda bulundu, alınacak önlemlere dair tavsiyeler verdi.

EBA TV: Frekans bilgileri ve lise ortaokul ve ilkokul ders canlı yayın ekranları

EBA TV: Frekans bilgileri ve lise ortaokul ve ilkokul ders canlı yayın ekranları

EBA TV canlı yayını tek tuş uzaklıkla öğrencilerin erişiminde yer alıyor. Pek çok öğrencinin EBA TV frekans bilgileri aracılığıyla televizyonları üzerinden kolayca ulaşabildiği canlı yayınlar, TRT EBA TV aracılığıyla internet üzerinden de izlenebiliyor. D-Smart, Digitürk, Kablolu TV kullanıcıları, ilkokul, ortaokul ve lise için özel olarak açılan kanal numaraları aracılığıyla yayınlarını izleyebiliyor. İşte, EBA TV frekans bilgileri ile birlikte EBA öğrenci girişi yapmadan izleyebileceğiniz ilkokul, ortaokul ve lise canlı yayın bilgileri

30.03.2020Eğitim
İzolasyonun Getirdiği Travmaya Dikkat: Evde Zamanı Verimli Geçirin

İzolasyonun Getirdiği Travmaya Dikkat: Evde Zamanı Verimli Geçirin

Türk insanı Akdenizli kimliğine sahiptir, kalabalığı sever. Bu da koranavirüs salgını nedeniyle uygulanan sosyal izolasyona uyum sağlamakta güçlük çekebileceğimiz anlamına geliyor. Dr. Fatoş Altınbaş, izolasyonda yaşanabilecek travmalara dikkat çekti, evde zamanı verimli geçirmenin yollarını anlattı.

30.03.2020İyi Yaşam
Babasını şiirleriyle yaşatıyor

Babasını şiirleriyle yaşatıyor

Haftalardır koronavirüsle yatıp koronavirüsle kalkıyoruz. Ruhumuz da, içimiz de karardı. İşte bu yüzden bugün ‘renkli’ bir şeyler yazmak istedim.

30.03.2020Avrupa
EBA ders programı 30 Mart Pazartesi İlkokul ortaokul ve lise EBA ders saatleri

EBA ders programı 30 Mart Pazartesi! İlkokul ortaokul ve lise EBA ders saatleri

EBA ders saatleri ve ders programı, 30 Mart Pazartesi günü pek çok öğrenci tarafından yakından takip ediliyor. İlkokul, ortaokul ve lise için ayrı kanallarda yayınlanacak olan EBA dersleri, internet üzerinden canlı olarak izlenebilecek. Haftalık EBA ders programı içerisinde yer alan bilgilere göre ders saatleri bilgisine göre öğrenciler hangi saatlerde ekran başında olabileceğini öğrenebilecek. İşte, haftalık ve günlük EBA ders programı bilgileri

30.03.2020Eğitim
Virüs ezber bozdu kurallar yeniden yazılıyor

Virüs ezber bozdu kurallar yeniden yazılıyor

Koronavirüsün tüm dünyada ezber bozduğunu ve artık kuralların yeniden yazıldığını söyleyen Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, “Dünyada ekonomi karantinaya alınıyor. Oysa ekonomi, güvene ihtiyaç duyar. Panikle değil, soğukkanlılıkla yönetilir” dedi. Dünyanın ekonomik ve siyasi olarak yeni bir düzene gireceğini belirten Bilecik, “Güçlü ve etkin bir uluslararası koordinasyon olmadan, salgın hastalıkla mücadele bir yana, resesyona girmiş küresel ekonominin bu krizden çıkması zor. Bu kritik küresel sorun için “çözümde görev almayanlar, problemin bir parçası olurlar. Bizim çıkış reçetemiz, deyim yerindeyse ‘aşı’mız, bilimsel bir eğitimle yetişecek genç nesillerdir” diye konuştu.

30.03.2020Ekonomi
EBA TV haftalık programı açıklandı

EBA TV haftalık programı açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 30 Mart-3 Nisan TRT-EBA TV programını açıkladı.

29.03.2020Eğitim
MEB, EBA’da canlı sınıfla eğitime hazırlanıyor

MEB, EBA’da canlı sınıfla eğitime hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), canlı sınıf uygulamasının 8 ve 12’nci sınıflar için pilot çalışmaları 30 Mart’ta başlatılacak. Canlı sınıfların oluşturulmasında okul müdürleri yetkili olacak.

29.03.2020Eğitim
Mardinin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Mardinde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Mardin'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Mardin'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Mardin, farklı köken ve dinlerden insanlarının buluşma noktası olması ile birlikte sosyokültürel, dini, mimari ve tarihi açıdan Türkiye'nin en turistik şehridir. Dünya’nın da en güzel ve dikkat çeken şehirlerinden biri olan Mardin’de gezilecek yerler nerelerdir? Mardin’in ilçeleri nedir ve şehir hangi bölgededir? Tüm bilgi ve cevapları sizlerle buluşturduk.

29.03.2020Gündem
Ticaret Bakanı Pekcandan evdeki vatandaşlara Sanal Ticaret Akademisi daveti

Ticaret Bakanı Pekcan'dan evdeki vatandaşlara "Sanal Ticaret Akademisi" daveti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tüm vatandaşlara ücretsiz olarak sundukları Sanal Ticaret Akademisi'nden, öğrencilerden ev hanımlarına, esnaf ve sanatkardan kadın ve genç girişimcilere kadar geniş bir hedef kitlenin yararlanabileceğini belirterek, "Koronavirüs nedeniyle evde kalınmasını önerdiğimiz bu dönemde zamanın etkin ve faydalı kullanımı açısından, ticaret ile ilgilenen vatandaşlarımızı Sanal Ticaret Akademisi'ne davet ediyorum." dedi.

29.03.2020Ekonomi
Uzmanlardan plastik eldiven uyarısı

Uzmanlardan plastik eldiven uyarısı!

KORONAVİRÜSLE mücadelede alınan önlemler kapsamında vatandaşlar ve özellikle market çalışanları tarafından plastik eldivenler, yaygın olarak kullanılıyor. Ancak uzmanlar, virüsün plastik materyaller üzerinde daha uzun süre yaşadığını vurgulayarak, plastik eldivenlerin yersiz ve yanlış kullanımı konusunda uyarılarda bulunuyor.

29.03.2020Ekonomi
Son dakika... Milli Eğitim Bakanından önemli açıklamalar

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı'ndan önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk ekranlarında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk, 30 Nisan'dan sonrası için planları ve LGS tarihi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

29.03.2020Gündem
Öğretmen de bizi görüyor mu

Öğretmen de bizi görüyor mu?

Uzaktan eğitimde bir hafta geride kaldı. Öğrencilerin ilk hafta heyecanı zaman zaman sosyal medyaya da yansıdı. Kimi öğrenci televizyon karşısında ders dinlerken öğretmenin de kendisini duyduğunu sandı, kimi parmak kaldırarak soruyu yanıtlamak istedi. Kimi de televizyon karşısına okula gider gibi formasını giyip oturdu.

29.03.2020Eğitim
EBA TV 30 Mart haftası ders programı yayınlandı mı

EBA TV 30 Mart haftası ders programı yayınlandı mı?

TRT EBA TV ve EBA'nın online sistemi üzerinden uzaktan eğitim almaya bir süre daha devam edecek milyonlarca öğrenci, EBA TV'nin gelecek haftaki ders programını sorguluyor. Günden günde farklılık gösteren EBA ders programında 30 Mart haftası hangi derslerin olduğunu merak eden milyonlarca ortaokul ve lise öğrencisi, konuya dair bilgi almak için araştırma yapıyor. Peki, EBA TV 30 Mart haftası ders programı yayınlandı mı?

28.03.2020Gündem
Üniversitelerde uzaktan eğitim uygulamaları

Üniversitelerde uzaktan eğitim uygulamaları

YÖK koronavirüs önlemleri kapsamında üniversitelere verilen üç haftalık arada eğitimlerinin aksamaması ve akademik takvimin sekteye uğramaması için ‘dijital ve uzaktan eğitim’ uygulamasına geçilebileceğini açıklamıştı.

28.03.2020Eğitim
LGS soruları bu konulardan çıkacak

LGS soruları bu konulardan çıkacak

Koronavirüs en çok bu yıl lise ve üniversite sınavına girecek öğrencileri etkiledi. Okullar kapalı. Liseye giriş sınavının 7 Haziran’da yapılması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “LGS kapsamındaki merkezi sınav sadece birinci dönem müfredatından yapılacak” diyerek öğrencileri rahatlattı.

28.03.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Canlı sınıf uygulamasını devreye alıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 'Canlı sınıf' uygulamasını devreye alıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Entegre uzaktan eğitim yaklaşımıyla EBA Canlı Sınıf uygulamasını devreye alıyoruz." dedi.

28.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Havaların sıcak mı, yoksa soğuk mu olması daha iyi?

Gördük ki havalar iyi olduğunda insanlar kendilerini dışarıya atmaya devam ediyor.

1.04.2020

Rektörler uyardı: Koronavirüste Nisan'a dikkat!

Türkiye’nin en önemli tıp fakültelerine sahip olan Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, ‘koronavirüs salgını’, ‘sürecin daha ne kadar devam edeceği’, ‘tedbirler’, ‘aşı-ilaç bulma ihtimali’, ‘hastanelerin durumları’ ile ‘uzaktan eğitimleri’ Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’e anlattı. Her iki rektör de koronavirüs ile ilgili nisan ayının önemine dikkat çekti ve hayati uyarılarda bulundu.

1.04.2020

Koronavirüs İlan Edildiğinde Gökyüzü Haritası Nasıldı?

Bu durum Oğlak burcunda bir sürü gezegenle ilan edildi! Yani bu ciddi bir öz disiplinle imtihan olduğumuzu göstermektedir.

31.03.2020

Kirli zihinler!

Dünya yaşlandıkça kötüler ve kötülükler artar.

30.03.2020

Yeni dünya sessizliği

Dünya kendi sessizliğine çekilmiş... Ve herkes kendi dünyasına...

30.03.2020

Bu dönemde en çok...

“Evde kal” çağrılarıyla başlayan, kendimizi evlerde izole ettiğimiz sürecin üçüncü haftasına giriyoruz. Peki bu süreçte neler öne çıktı, nelere tutunduk, nelerden sıkıldık? İşte gözlemlediğim şeyler...

30.03.2020

Sadece “SABIR”

Günaydın sevgili dostlarım;

30.03.2020

Sosyal girişimci

İLK adım 6 yaşında inşaatın temel betonuna su atarak gelir.

29.03.2020