EKSTRA
MENÜ

Dekoratif

Dekoratif ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dekoratif haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.654 Dekoratif haberi bulunmuştur.

Dekoratif Haberleri

Acı çehre faydaları nelerdir, ne işe yarar Acı çehre bitkisi ve tohumu nasıl kullanılır

Acı çehre faydaları nelerdir, ne işe yarar? Acı çehre bitkisi ve tohumu nasıl kullanılır?

Genellikle süs olarak yetiştirilen "Acı Cehre Bitkisi" pek çok kişinin bildiği bir bitkidir. Fakat genelde süs olarak tercih edilmesinden dolayı faydalarından haberdar olmamak mümkündür. Acı cehre bitkisinin yararlarından ve nasıl kullanıldığına dair detayları derledik.

14.06.2021Araştırma
Komidin nasıl yazılır TDKya göre komidin yazımı

Komidin nasıl yazılır? TDK'ya göre komidin yazımı

Evlerimizde sıklıkla kullandığımız birçok mobilya ve aksesuarın adı İtalyanca, İngilizce ve Fransızca gibi Avrupa dillerinden Türkçeye geçmiştir. Komodin kelimesi de bu kelimeler arasında yer alıyor. Dilimize İtalyancadan geçmiş olan komodin sözcüğünün orijinal hali ''comodine'' şeklinde yazılır. TDK'ya göre komidin nasıl yazılır? Merak eden okurlar için örnek cümlelerle detaylı bir şekilde derledik.

11.06.2021Sözlük
Söve Nedir Ve Nasıl Yapılır Söve Neden Yapılır Ve Nasıl Boyanır

Söve Nedir Ve Nasıl Yapılır? Söve Neden Yapılır Ve Nasıl Boyanır

Söve kelimesi son zamanlarda günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan bir sözcüktür. Söve kavramına televizyonlarda, reklam panolarında, dergilerde ve değişik sosyal medya platformlarında denk gelmek olanaklıdır. Elbette sövenin ne olduğu, sövenin ne işe yaradığı, faydalarının ne olduğu gibi farklı sorularda sorulmaya başlandı. Söve nedir ve nasıl yapılır? Söve neden yapılır ve nasıl boyanır? İşte sizler için söve hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri derledik.

9.06.2021Araştırma
Revak Nedir Mimaride Revak Nerelerde Kullanılır, Örnekleri Ve Tanımı

Revak Nedir? Mimari'de Revak Nerelerde Kullanılır, Örnekleri Ve Tanımı

Revak çoğu kez veranda ya da balkonlarla karıştırılabiliyor. Revak yani sundurma, bunlara benzer fakat farklıdır. Peki, revak yani sundurma nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Bin yıllık ‘Bohça’ açıldı

Bin yıllık ‘Bohça’ açıldı

Türk el sanatlarını yaşatmak amacıyla ilki 1945 yılında Beyoğlu’nda Refia Övüç tarafından kurulan Olgunlaştırma Enstitüleri, İstiklal Caddesi’ndeki tarihi binasının giriş katında kendi mağazasını açtı.

6.06.2021Gündem
Zorluteksten karbon ayak izini azaltan yeni ürün gamı

Zorluteks'ten karbon ayak izini azaltan yeni ürün gamı

Zorluteks, karbon ayak izinin en az yüzde 50’ye varan oranda azalttığı Ecodesign ürün kategorisiyle çevre dostu ürün yelpazesini çeşitlendirmeyi hedefliyor.

3.06.2021Hayat
Suntalam Nedir Suntalam Malzeme Nedir, Nerelerde Kullanılır

Suntalam Nedir? Suntalam Malzeme Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Suntalam, günümüzde birçok mobilyanın ve aksesuarın ham maddesi olarak kullanılmaktadır. Sunta ve MDF malzemeleriyle benzer özellikler taşıyan suntalam, birçok işlemden geçirilerek kullanıma hazır hale gelir. Kişiye özel mobilyalarda da tercih edilen bu ürün hem ekonomik hem de uzun ömürlüdür. Suntalam nedir? Suntalam malzeme nedir, nerelerde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Armatür nedir Lamba ile armatür farkı nedir

Armatür nedir? Lamba ile armatür farkı nedir

Aydınlatma armatürü, bir ya da birden fazla lambayı içinde barındıran ve onlara dekoratif bir görünüm kazandıran aydınlatma araçlarıdır. Bu araçlar, aynı zamanda da olumsuz dış etkilerden koruyan dekoratif aydınlatma araçlarıdır. Aydınlatma armatürleri farklı amaçlarla ve farklı şekillerde çeşitli aydınlatma sağlar. Armatür nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.05.2021Araştırma
MDF nedir ve özellikleri nelerdir MDF nerelerde kullanılır ve sunta ile arasındaki farklar nelerdir

MDF nedir ve özellikleri nelerdir? MDF nerelerde kullanılır ve sunta ile arasındaki farklar nelerdir

 Ahşap ürünlerine çok sık kullanılan MDF, herkes tarafından tercih ettiği bir üründür. Bu nedenle de Mdf ürünlerinin nasıl oluştuğu ve dikkat çeken özellikleri pek çok insan tarafından merak ediliyor. MDF, yumuşak ve sert ahşap kalıntılarına, yüksek ısı ve basınç uygulanarak ortaya çıkarılan oldukça sağlam bir üründür. MDF nedir ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
Ruj Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ruj Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ruj Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ruj Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ruj çiçeği; evlerde en fazla yetiştirilen ve yetiştirilmesi oldukça basit olan çiçek çeşitlerinden birisidir. Güzel görünümü ve basit bakımıyla çiçek seven bireylerin ilk tercihleri içerisinde yerini almaktadır. Peki ruj çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ruj çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kartopu Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kartopu Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kartopu Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kartopu Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kartopu, Viburnum cinsini meydana getiren ve 150 ile 175 aralığında türü bulunmakta olan, çalı formunda bitki türlerinin ortak adıdır. Üç farklı mevsimde üç farklı güzelliğe bürünebilen bir bitki türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için Kartopu çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kartopu çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kamelya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kamelya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kamelya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kamelya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kamelya çiçeği, bodur yapıda ve ağaç biçiminde olan bitkiler olmaları sebebiyle çit ve sınır bitkisi gibi kullanılabilen bir çiçek türü özelliği taşıyor. Son derece güzel bir çiçek olan kamelya çiçeğiyle alakalı en çok merak edilen Kamelya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kamelya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kalp Kalbe Karşı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kalp Kalbe Karşı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kalp Kalbe Karşı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kalp Kalbe Karşı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kalp kalbe karşı çiçeği, sarkan bir bitki olduğundan dolayı özellikle masa kenarlarında, kitaplık ve yüksek raflarda güzel duruş sergilemektedir. Ev ve ofislerde dekoratif amaçlı kullanılan çiçek türleri arasında bulunur. Sizin için Kalp kalbe karşı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kalp kalbe karşı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kaktüs Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kaktüs Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kaktüs Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kaktüs Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mutfakta, ofislerde, ev ortamlarında ve doğal yerlerde büyüyen kaktüs çiçeği; her alanda süsleme olarak kullanılabilmektedir. Mekanı, süsleyen ve güzel görünüm sağlayan kaktüs çiçeği; çok farklı faydalara sahiptir. Peki kaktüs çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kaktüs çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Dua Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Dua Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Dua Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Dua Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Dua çiçeği, insana hissettirmiş olduğu muhteşem ötesi his ve ferahlık ile bilinen bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan önemli ölçüde dikkatleri üzerine çeken bir çiçek türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için Dua çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Dua çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Buz Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Buz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Buz Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Buz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Buz çiçeği denildiğinde akla ilk olarak kış çiçeği olduğu gelir. Fakat bir kış çiçeği gibi algılanan bu bitkiler; esasında güneş ışığının dolgun yapraklarına vuran pırıltısının buz taneciklerine benzetilmesi sebebiyle bu ismi almıştır. Sizin için Buz çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Buz çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Aspir Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Aspir Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aspir Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Aspir Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aspir çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Aspir çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıl olur? Aspir çiçeği nerelerde yetişir ve ne gibi özellikleri vardır? Tüm soruların cevabını sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Koçtaş çalışma saatleri 2021 - Koçtaş saat kaçta açılıyor/saat kaçta kapanıyor

Koçtaş çalışma saatleri 2021 - Koçtaş saat kaçta açılıyor/saat kaçta kapanıyor?

Ülkenin pek çok yerinde mağazası bulunan zincir yapı marketlerden Koçtaş'ta, genellikle mobilyadan tekstile pek çok ürün bulunuyor. Vatandaşlar da Koçtaş çalışma saatleri kapsamında açılış ve kapanış saatlerini araştırıyor. Peki, Koçtaş saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Cumartesi ve Pazar günleri açık mı? Öğle arası saatleri nedir? Bayramda da açık mı? İşte Koçtaş çalışma saatleri 2021...

25.04.2021Gündem
Bir sanat simsarının anıları: Satışlar arttı, sanat fukaralaştı

Bir sanat simsarının anıları: Satışlar arttı, sanat fukaralaştı

Antik eşyalarla dolu bir evde büyüdüyse de sanatla ilk teması fiziksel kuvveti sayesinde oldu, bir sergide resimlerin asılması için omuz verdi… Akademi yıllarında bu mahcup temas bir tutkuya döndü. Dünya Sanat Günü haftasında Türkiye’nin ilk galeri sahiplerinden Yahşi Baraz ile buluştuk. Kapalıçarşı mezatlarından, New York’un 1970’li yıllardaki avangard sanat ortamlarına, Warhol’lardan Doğançay’lara çok renkli bir yolculuk yaptık...

18.04.2021Gündem
Deli Kasap’ın yeni restoranına Türk dokunuşu

Deli Kasap’ın yeni restoranına Türk dokunuşu

İtalyan et uzmanı Dario Cecchini’nin Bodrum’a açacağı restoranı “Atelier di Carne”nin mimari tasarımı ve uygulaması, Zeynep Yılmaz’ın patronu olduğu Thanx Mimarlık tarafından yapılıyor.

16.04.2021Magazin
Teknolojiyle kullanımdan kalkan eşyalar, antikacılarda değer buluyor

Teknolojiyle kullanımdan kalkan eşyalar, antikacılarda değer buluyor

TÜRKİYE'de bir dönem günlük yaşamda önemli bir yere sahip olan işlevini yitirmiş eşyalar, antikacıların tezgahlarında gelecek nesillere aktarılıyor. Bugün yerini bilgisayarın aldığı daktilolar, yine yerini led lambaların aldığı gaz lambaları başta olmak üzere gündelik yaşamın bir parçası olan çok sayıda eski eşya, antikaya dönüştüğünden evlerde dekoratif eşyalar olarak yerini alıyor.

9.04.2021Gündem
Goblen Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Goblen Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Goblen Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Goblen Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

5.yüzyıldan bu yana kullanılan goblen kumaş, kalın bir yapıda olup uzun ömürlü kullanımlar için ideal standartlara sahiptir. Retro bir tarzda dekore edilen ev ve kafe gibi yerlerde sıklıkla kullanılır. Golden kumaşın özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? Golden kumaş yıkanınca çeker mi? Merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

Rekabet Kurulu, 11 şirkete 271 milyon lira para cezası verdi

Rekabet Kurulu, 11 şirkete 271 milyon lira para cezası verdi

Rekabet Kurulu, MDF ve yonga levha pazarında faaliyet gösteren 11 şirkete 271 milyon lira idari para ceza verilmesini kararlaştırdı.

6.04.2021Ekonomi
Hadise ile aşk yaşayan Kaan Yıldırımın annesi Seyhan Yıldırım harekete geçti: Evi boşaltın oğlum evleniyor

Hadise ile aşk yaşayan Kaan Yıldırım'ın annesi Seyhan Yıldırım harekete geçti: Evi boşaltın oğlum evleniyor

Aynı eve taşınma hazırlıklarına başlayan Hadise ve Kaan Yıldırım, somut bir adım daha attı! Yakışıklı oyuncunun annesi Seyhan Yıldırım, Kaan Yıldırım’a ait olan Beykoz Konakları’ndaki evin kiracısını arayarak kontratı yenilemeyeceklerini söyledi, “Oğlum evleniyor, eve o taşınacak” dedi.

2.04.2021Magazin
Paulownia Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Paulownia Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Paulownia Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Paulownia Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Paulownia ağaçları, çok sayıda ağaç türü arasında farklı ve ilgi çeken özellikleri ile beğeni kazanan ağaç türleri. Kent ormanları içerisinde görkemli görünüşleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran Paulownialar, yaz aylarında serin ve gölgeli bir alan oluşturarak insanlar için dinlendirici bir mekan sağlıyorlar. Bu özel ağaçlara dair az bilinen ya da hakkında pek bilgi sahibi olunmayan birçok husus bulunuyor. Bu ağaçları yakından tanımak isteyenlere özel Paulownia ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Paulownia ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgileri derledik.

Oya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Oya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Oya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Oya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Oya ağacı, bir süs ağacığıdır. Oya ağacının anavatanı ise, Güney Çin ve Güney Asya'dır. Güney Avrupa'nın büyük bir kısmında ve Amerika'nın kuzeyinde yaygın olarak görülür. Oya ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Mimoza Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mimoza Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mimoza Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mimoza Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mimoza ağacı Yunancada mimik anlamına gelen ‘’mimos’’ kelimesinden adını almış bir ağaçtır. Pembe, yumuşak ve güzel bir süs bitkisidir. Mimozanın yaklaşık 500 tane bitki türü bulunmaktadır. Hatta bazı türleri güneş ışığı geldiğinde kapanmaktadır ve bu özelliği çok ilgi çekicidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Sukulent nedir, nasıl çoğaltılır Evde sukulent yetiştirmenin tüyoları

Sukulent nedir, nasıl çoğaltılır? Evde sukulent yetiştirmenin tüyoları

Sukulentler, en popüler saksı bitkilerinden biridir. Peki uzun süre dayanıklı olan bu güzel bitkilerin bakımı nasıl yapılmalı? Sukulentler nasıl çoğaltılır? İşte sukulent yetiştirmenin tüyoları...

Kuka Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kuka Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kuka Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kuka Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kuka Ağacı, Kuka meyvesini veren ağacın adı olarak bilinmektedir. Genellikle Endonezya ve Hindistan üzerinde bulunmakta olan bu ağaç türü, aynı zamanda tarihi açıdan da oldukça önemli bir ağaç türüdür. Bu ağacın meyvesi olan Kuka'dan birçok farklı alan üzerinde yararlanılmaktadır. Günümüzde bu meyve en çok tespih yapımında kullanılmakla birlikte, farklı dekoratif alanlarda da kullanılabilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.03.2021Bitki Bakımı
Jakaranda Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Jakaranda Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Jakaranda Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Jakaranda Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ana vatanı Brezilya olan Jakaranda ağacı, 7,5- 15 metre arası uzar ve 6-12 metre arası tacı vardır. Jakaranda ağacının yaşam tarzındaki değişiklikler, toprağın kalitesi, derinliği ve süzek bir toprak olması ve soğuklardan korunaklı bir yere ekilmesi çok önemlidir. Jakaranda ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.03.2021Bitki Bakımı
Çocuk Ürünlerini bambaşka bir boyuta taşıyan Isabel Abbey

Çocuk Ürünlerini bambaşka bir boyuta taşıyan Isabel Abbey

Isabel Abbey; oyuncak ve çocuk ürünleri alanında tüm üst düzey markaları bir araya getiren bir marka.

25.03.2021Ekonomi
Kartopu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kartopu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kartopu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kartopu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kartopu ağacı, Adoxaceae ailesinin Viburnum türüne ait olan bir ağaç türüdür. Bu ağacın diğer adı ise, gilaburu ismi ile de bilinir. Her mevsim yeşil kalan bu bitkinin kenarları karşılıklı ve dilim şeklindedir. Kartopu ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Leylandi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Leylandi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Leylandi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Leylandi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Leylandi ağacı, 4 mevsim yeşil kalabilen dayanıklı bir bitki olduğu için oldukça dayanıklıdır. Genellikle bahçe duvarlarını örtmek için ya da çit yerine kullanılan bir bitki türüdür. Leylandi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Merak edilen tüm detayları derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mercan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mercan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mercan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mercan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mercan ağacı, baklagiller (Fabaceae) familyasından gelir ve Arjantin’in ve Uruguay’ın milli çiçeği olarak bilinir. Bu ağaçlar genellikle 5 - 8 metre boyunda küçük yapılı ağaçlardır. Bazı yerlerde ise, 10 metreyi aşabilir. Mercan ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Benjamin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Benjamin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Benjamin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Benjamin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Benjamin ağacı özelliği olan bir bitkidir ve faydaları da oldukça fazladır. Benjamin bitkisinin yetiştirilmesi çok kolay değildir. Ama doğru ortam yaratılırsa yetiştirmek mümkün olacaktır. Ayrıca yapraklarının güzelliği ile oldukça dekoratif bir görüntü sunar. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Sisam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sisam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sisam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sisam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ağaçlar, bulundukları yerin kendine özgü yetişme koşullarına uygun olarak özellik gösteren doğal harikalarıdır. Bu harikalar arasında özellikle Hindistan’da yetişen ve çok amaçlı bir biçimde faydalanılan pek çok ağaç türü bulunmakta. Ağaçlar genellikle mobilya yapımında ve kağıt üretiminde kullanılmasının yanı sıra insan yaşamı için elzem olan temiz hava sahalarının da temel kaynaklarından bir tanesi olarak biliniyor. Bugünkü yazımızda sizler için Sisam ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Sisam ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında detayları derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Süt Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Süt Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Süt Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Süt Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Süt ağacı çok yıllıklı bir bitki olduğu ve dikkat çekici görüntüsü ile pek çok insan tarafından büyük bir ilgiyle yetiştirilen bitki türleri arasında yer alıyor. Sizin için Süt ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Süt ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi gibi çok merak edilen konuları derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Venge Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Venge Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Venge Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Venge Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Afrika ormanlarında yetişen venge ağacı; uzun yaprakları, gül pembe açan çiçekleri ve 15-20 metrelik boyuyla dikkat çeken bir tropikal ağaç türüdür. Oldukça sert ve yoğun bir ağaç olan venge ağacı, bu özellikleri sebebiyle her alanda kullanım için uygundur. Peki venge ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Venge ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte venge ağacıyla ilgili merak edilenler.

24.03.2021Bitki Bakımı
At Kestanesi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir At Kestanesi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

At Kestanesi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? At Kestanesi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde oldukça farklı ağaçlar bulunuyor. Özellikle bulundukları toprak ve iklim itibari ile çeşitlilik gösteren bu ağaçların çoğunluğu ise meyve ağacıdır. At kestanesi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Hurma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Hurma Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hurma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Hurma Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hurma ağacı görüntüsü mükemmel olan ve aynı zamanda meyveleri faydalı olan bir ağaçtır. Hurma ağacı palmiyegiller grubundan gelmektedir ve tropikal bölgelerde yetişir. Yaprak kısımları dekoratif bir görüntüye sahiptir. Ağacın gövde yapısı pürüzlü ve kahverengimsi renklerde olur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Erguvan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Erguvan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Erguvan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Erguvan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde birbirinden farklı ağaç türleri bulunmaktadır. Özellikle en merak edilen ağaçlardan bir tanesi de erguvan ağaçlarıdır. Erguvan ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Bonsai Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Bonsai Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bonsai Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Bonsai Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bitkilerin dekoratif amaçlı kullanılması bu alanda profesyonelliği getirmiştir. Peyzaj anlamında yapılanlar bunlara en güzel örnekleri oluşturmaktadır. Bonsai yetiştiriciliği de bu anlamda insanların merakını cezbeden bir dekorasyon bitkisi olarak ortaya çıkmaktadır. İşte bonsai hakkında bilmek istediğiniz bütün detayları derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Bambu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Bambu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bambu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Bambu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ağaçlar insanın hayatını kolaylaştıracak pek çok imkân sunmaktadır. Bambu ağacı da pek çok alanda kullanımı olan bir ağaçtır. Ev dekorasyonunda ise tercih edilen bir ağaçtır. Yapı olarak ta uygun olduğu için kullanım alanı oldukça fazladır. Özellikle son dönemlerde sadece mobilya değil, kıyafet, inşaat, gıda gibi pek çok alanda bambu kullanımı söz konusu olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Andız Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Andız Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Andız Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Andız Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Andız, ya da Andız Ağacı, servigiller familyasından olan bir ağaç türüdür. Boyu yaklaşık olarak 15-20 metrelere kadar ulaşabilen bu ağaç, dünya üzerinde de farklı bölgeler üzerinde görülebilmektedir. Doğu Akdeniz, Suriye, Lübnan ve Güney Türkiye üzerinde yer alan bu ağaçlar, aynı zamanda 800-1700 m yüksekliklerde görülebilmektedir. Genellikle kayalık alanlarda görülen bu ağaç türü, farklı alanlar üzerinde de kullanılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Topkapı Sarayı’nda gördüğü çinilerden etkilendi, çini sanatçısı oldu

Topkapı Sarayı’nda gördüğü çinilerden etkilendi, çini sanatçısı oldu

MERSİN'de Merve Kara (35), 15 yaşındayken ailesi ile gittiği İstanbul gezisinde Topkapı Sarayı’nda gördüğü çinilerden etkilenip, çini sanatçısı oldu.

18.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Deli Kasap’ın yeni restoranına Türk dokunuşu

İtalyan et uzmanı Dario Cecchini’nin Bodrum’a açacağı restoranı “Atelier di Carne”nin mimari tasarımı ve uygulaması, Zeynep Yılmaz’ın patronu olduğu Thanx Mimarlık tarafından yapılıyor.

16.04.2021

Aktif, dinamik, heyecanlı...

Hedeflerimize doğru cesurca koşacağımız, libidonun artacağı, aşkta ve ilişkilerde mutlu olacağımız bir haftaya giriyoruz. Perşembe günü finansal şanslar olabilir. Cuma günüyse otorite figürleriyle restleşmemekte fayda var...

11.04.2021

Evi boşaltın oğlum evleniyor

Aynı eve taşınma hazırlıklarına başlayan Hadise ve Kaan Yıldırım, somut bir adım daha attı! Yakışıklı oyuncunun annesi Seyhan Yıldırım, Kaan Yıldırım’a ait olan Beykoz Konakları’ndaki evin kiracısını arayarak kontratı yenilemeyeceklerini söyledi, “Oğlum evleniyor, eve o taşınacak” dedi.

2.04.2021